Expositie brengt uiterlijke en innerlijke kanten samen 'Deirdre': gedragen toneelspel KIJK UIT VRIJDAG 7 NOVEMBER 1986 PAGINA 2.? Kunsthistorici onderscheiden Har Sanders en Siinone Ten Bosch in LAK-galerie •Deirdre' van toneelgroep Gertrud- D, tekst: W.B. Yeats, regie/kostuums/ toneelbeeld: Trudy Derksen, spelers: Marie Christine de Both, Rose The- sing. Klaas Hulst, Edward Montie, Kees Scholten. gezien op 6 november in de Leidse Schouwburg. LEIDEN - De personages in 'Deirdre' (1906) van de beroemde Engelse dichter W.S. Yeats (1865-1939) heten Conchubar, Fergus, Naoisa en Deirdre. Yeats heeft zich zijn hele leven geïnte resseerd voor oude sagen/ sprookjes en zich met occulte en esoterische zaken bezig gehou den (hij was ook theosoof). 'Deir dre' is ook gebaseerd op een ou de Keltische legende. Gertrude- D heeft er een voorstelling van gemaakt, zoals ze schrijft, in de geest van Yeats werk en theateri deeën. Het is een zwaar op de hand liefdesdrama geworden waarbij de pathos in het spel eer der werd opgezocht dan geme den. Een wijze van acteren die je tegenwoordig in zo'n hevige vorm maar weinig aantreft. Het resultaat daarvan was in eerste instantie bevreemding (wat doen die rare figuren met die rare namen toch allemaal moeilijk). Ook door de vertaling die zeer ouderwets en Vondel- haans klinkt en waarbij beeld spraak na beeldspraak aaneenge regen wordt. Maar de bevreem ding verdween gaandeweg en Deirdre, Naoisa, Fergus en Con chubar werden boeiende perso nages en de hokus-pokus sfeer week voor beklemming. De tragische liefdesgeschiede nis tussen Deirdre en Naiosa droeg het stuk en niet zozeer Keats persoonlijke mythologie die tussen de regels doorklonk en waarvan de diepzinnigheid betwistbaar is. Een prominente rol speelde de muziek die op het podium door drie musici was vertegenwoordigd (harp, klari net, contrabas). Ze bepaalde de sfeer, begeleidde het gesproken woord en de ijle zang van de Mu- zikante. In de muziek waren Ier se en Japanse invloeden, ver werkt, zoals ook de aankleding een Japans accent had. Yeats zou geïnspireerd zijn geweest door het Japanse Noh-theater. Een verantwoorde, ernstige voorstelling uds, die mooi oogde (zeer fraai belichting) en met mooi gedragen spel. RADBOUD ENGBERSEN. Expositie met schilderijen van Har Sanders en tekeningen en beelden van Simone Ten Bosch, t/m 23 no vember. Galerie Academisch Zie kenhuis Leiden, Rijnsburgerweg 10, Leiden. Geopend ma. t/m vr. van 10.00-17.00 uur. Za. en zo. van 14.00- 17.00 uur. LEIDEN - De galerie van het AZL laat er geen onduidelijk heid over bestaan waar het stre ven op gericht is. De nieuwste expositie (alweer de vierde in successie) bekrachtigt nogmaals de sterke aspiratie om op lande lijk niveau een woordje mee te spreken. Deze maal koos men voor een combinatie van een jon ge kunstenaar, Simone Ten Bosch, en een zeer ervaren kun stenaar, Har Sanders. Simone Ten Bosch staat, zoals gezegd nog aan het begin maar een groeiende reeks tentoonstel lingen in diverse musea en gale ries (waaronder één in New York) wijst erop dat zij steeds meer opgemerkt wordt. In 1985 kreeg zij van het Ministerie van WVC een reisbeurs voor de Ver enigde Staten. De invloed van dit verblijf is in het geëxposeerde werk zichtbaar, bijvoorbeeld in tekeningen als 'Birth in the Bronx' en 'Subway' maar ook in formeel opzicht in beelden met wolkenkrabberachtige elemen ten. Naast de omgeving zijn per soonlijke indrukken bepalend voor het werk. Deze ervaringen zijn echter niet beperkt tot een nauwe kring van mensen maar geldt ook een meer universele opvatting. Als voorbeeld kan een tekening dienen die als titel heeft 'Opgedragen aan alle landen'. In de fraaie, vlakvullende composi tie werkt de herhaling van vor men, bamboestokken en afdruk ken van handen, als een middel om met deze tekens een algeme ne thematiek naar voren te bren gen boven een individuele. De beelden van Simone Ten Bosch bevestigen dat de oor sprong van het werk ligt in per soonlijke ideeën. 'Eretribune voor jouw waarneming' plaatst één enkele figuur tegenover een groep karikarturaal uitziende koppen. De twee op een matalen frame geplaatste segmenten, waarop de ruw gevormde borst beelden aangebracht zijn, doen denken aan een amphitheater, waarin de enkeling een eigen rol heeft buiten een collectief ver band. Behalve deze innerlijke lijn is er de uiterlijke kant die een for mele tegenstelling laat zien. Naast monumentale vormen ont stond een ijle constructie van glas en metaal 'Open boek - Ge sloten herinnering', die een prachtig voorbeeld is van het werk van Simone Ten Bosch. Har Sanders is bij velen mis schien bekend door zijn variaties op het ruitpatroon van theedoe ken. Grafiek, waarop hij voor het plooien van de stof de verande ring van het patroon laat zien, maakt ook deel uit van deze ten toonstelling. Tevens exposeert Sanders een serie schilderijen, Har Sanders: Naar en Mooi, 1985 (foto pr) die ook de verandering in beeld brengt en wel verandering door de tand des tijds. Sanders houdt zich bezig met processen, waarbij de tijd een rol speelt en registreert de sporen die weer en wind nalaten. Door de reliëfwerking van de verf maakt hij het verweerde mate riaal zeer tastbaar. Op onover troffen wijze suggereert Sanders de structuur van afgebladderd hout en het crequelé-patroon van geglazuurde tegels. Hij werkt zijn onderwerpen zeer nauwkeu rig uit; een détail van een groter geheel, zoals in 'Zit geklonken' of de subtiele nuances van een groot vlak in 'Afsluiting'. In dit laatste stuk, afkomstig uit de col lectie van het Stedelijk Museum in Amsterdam, heeft Har San ders minutieus de verveloze staat van een schutting vastge legd. Het reliëf van de verflaag maakt de golven en het zand in 'Geen zee te hoog' zeer tastbaar. Dit alles wekt bewondering voor het geduld en voor de aan dacht voor de verschijning van dingen, zonder daarbij in ene leeg realisme te vervallen. NANCY STOOP. LEIDEN (ANP) - De Vereniging van Nederlandse Kunsthistorici heeft gisteren de jaarlijkse prijzen toegekend. De Carel van Mander- prijs wordt gedeeld door A.M. Kol- dewey en R.L. Falkenburg. Ieder krijgt 600 gulden en een penning. De A. Bucheliusprijs, ook 600 gul den, voor bronnenonderzoek en documentair werk is voor P. Schat- born. De J.G. van Gelderprijs (1000 gulden) ter aanmoediging van kunsthistorici die nog geen dertig jaar zijn, gaat naar L. van Tilborgh. De prijzen voor publikaties van uitzonderlijk goed gehalte op kunsthistorisch gebied, die in 1985 het licht zagen, worden maandag uitgereikt op de kunsthistorische dag van de vereniging die in het Rietveldstoel: bijna twee ton AMSTERDAM (ANP) - Een onge- schilderde versie van de beroemde Rietveldstoel heeft gistermiddag bij Christie's Amsterdam 186.600 gulden opgebracht. Dat is een we reldrecord bij het veilinghuis Christie's Amsterdam voor een 20ste-eeuws Nederlands meubel stuk. De stoel is gekocht door een Amerikaanse kunsthandelaar. De stoel werd rond 1913 gemaakt door Rietvelds meubelmaker A. van de Groenekan. Hij wordt be schouwd als het prototype van de bekende rood-blauwe stoel, waar van er overigens ook twee (uit 1919 en 1925) voor respectievelijk 69.000 en 110.200 gulden werden geveild. Het oude record van Christie's Amsterdam stond ook op naam van een Rietveldstoel, en wel de Birza-stoel. Deze werd in mei voor 127.600 door het Stedelijk Museum gekocht. Zeven Rietveldmeubels uit het ,Huis aan de Loosdrechtse Plas sen', ontworpen in 1941 brachten eveneens veel geld op. Zo werd 87.000 gulden betaald voor een unieke eikenhouten tafel. Drie zig zag stoelen brachten 78.000, 81.200 en 104.400 gulden op. In totaal bracht de hele Art Nouveau veiling 1.237.928 gulden op. OVERLEDEN - De dirigent-com ponist Andrzej Markowski, die vanaf de jaren zeventig voor alle grote symfonie-orkesten van Ne derland heeft gestaan, is vorige week overleden. Hij stierf in zijn vaderland Polen op 62-jarige leef tijd. Markowski was van 1981 tot 1985 vaste gastdirigent van het Noordelijk Filharmonisch Orkest in Groningen. Als componist was Markowski vooral bekend om zijn filmmuziek (38 films!) In die hoedanigheid werkte hij vele jaren samen met zijn beroemde landgenoot Wajda. Rijksmuseum in Amsterdam wordt gehouden. Koldewey, die werkt bij het Kunsthistorisch Instituut van de universiteit in Nijmegen, krijgt de prijs voor 'Der gude Sinte Servas'. De Servatiuslegende en de Ser- vatiana: onderzoek naar de beeld vorming van een heilige in de Mid deleeuwen. De uitgave is het eerste deel van De geschiedenis van het Servaaskapittel in Maastricht. Falkenburg wordt onderschei den voor zijn proefschrift 'Joachim Patinir: Het landschap als beeld van levenspelgrimage'. Hij werkt thans aan het Netherlands Institu te for Advanced Studies in Huma nities en Social Sciences in Wasse- De prijs voor Schatborn, die aan het Rijksprentenkabinet in Am sterdam is verbonden, vormt een bekroning voor het samenstellen van de catalogus 'Tekeningen van Rembrandt, zijn onbekende leer lingen en navolgers'. Het is het vierde deel van de reeks met de Nederlandse tekeningen in het Rijksprentenkabinet, een afdeling van het Rijksmuseum in Amster dam. Van Tilborgh, werkzaam op het Van Goghmuseum in Amsterdam, wordt met de prijs lof toegezwaaid voor zijn artikel 'Freudian motifs in the oeuvre of Pyke Koch' in het internationale tijdschrift Simiolus, en publikaties die eraan vooraf gin gen. Lili Kraus overleden ASHEVILLE - De internationaal vermaarde concertpianiste Lili Kraus is in Asheville, North Caroli na, op 83-jarige leeftijd overleden. De pianiste stierf in een ziekenhuis waar zij een darmoperatie had on dergaan. Lili Kraus werd in Boedapest, Hongarije, geboren en speelde haar eerste toonladders op de pia no op 6-jarige leeftijd. In de jaren dertig was zij een be kende persoonlijkheid op de Euro pese concertpodia, waar zij gere geld optrad met de violist Szymon Goldberg. Voor de Tweede Wereld oorlog vertrok zij met haar man naar Engeland, waar zij afstand deed van haar Oostenrijkse staats burgerschap. Aan het begin van een wereld- toemee in 1942, werd Lili Kraus in Nederlands Indië door de Japan ners gearresteerd en voor de duur van de oorlog gevangen gehouden. In 1966 vertrok zij naar de Ver enigde Staten, waar zij furore maakte door in negen concerten al le 25 pianoconcerten van Beetho ven uit te voeren. Simone Ten Bosch: Eretribune voor jou waarneming, 1986 (foto pr) Expositie wordt weer geëxposeerd. Gastvrouw Alexandra toont er haar tapijten, sto la's en beschilderde zijden shawls. Joop van Ulden laat er kermische ge- bruiks- en siervoorwerpen zien. Hans Eschauzier heeft er tekeningen, veel al de zee of schepen uitbeeldend, han gen. Gerda Boersma-Bleeksma is ver tegenwoordigd met kleuretsen en in gekleurde zwart-wit etsjes. Jan Mon- tyn vestigt de aandacht op zich met zijn geabstraheerde etsen in gedemp te tinten. Paula Mosmans hoopt be langstelling te wekken met haar kera mische eivogels, Joeki Simak doet dat met haar bronzen sculptures en monotypes en Adje Steijn is de maak ster van een reeks aquarellen, zowel van het polderlandschap als van Franse vergezichten. Studio 'De Ou de Hom' uit Acquoy is me glaswerk naar de 'Storm' gekomen. De exposi tie duurt tot en met 23 november. Openingstijden: donderdag en vrij dag van 11-21 uur, zaterdag en zondag van 11-17 uur In de LAK-galerie exposeren tot en met 12 december Bernard Divendal (schilderijen) en Robbert Röos (fo- o's). Van Divendal worden recente olieverfschilderijen getoond, van Roos foto's van de afgelopen vier jaar. Men kan in de LAK-galerie terecht van maandag t/m vrijdag van 10-17 Leiden Rijksmuseum Boerhaave - Steen straat, 'Balans van een eeuw', Neder- j landse natuurwetenschappen en ge neeskunde in de 19e eeuw, t/m mid den '87; di. t/m za. van 10-17 uur, zo. 13-17 uur. De Lakenhal - Oude Singel, 'Leiden eeuwig feest', tentoonstelling over 3 October Vereeniging, tot 23/11; 'Schil derijen zoeken sponsors V', t/m 30/11 10-17 uur. zo. 13-17 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steenstraat, keramiek van Keiko Ha- ;egawa, t/m 3/11 t/m 5/1; 'Griezelen in Rijksmuseum voor Geologie en Mine ralogie - Hooglandse Kerkgracht, 'Dieren, vroeger en nu', t/m 26/4; ma. t/m vr. 10-17 uur. zo. 14-17 uur Galerie Denise Stephan Bakker- steeg. Kees van Roemburg, schilderij- t/m 16/11; vr. t/m zo 13.30-17.30 LAK-galerie - Cleveringaplaats. Ber nard Divendal, schilderijen en Robert Roos. fotografie, 3/11 t/m 12/12; ma. t/ t. van 10-22 uur. Galerie 't Huys beneè - Nieuwe Rijn, xpositie Leny Noyen. vr. 14-16 uur. a.. zo. van 12-16 uur Stadhuis - Stadhuisplein, 'Eten en drinken' over het huishouden in de Middeleeuwen, t/m 14/11; ma. t/m vr. 9-16 uur. Fotomania - Koppenhinksteeg. Luuk Kramer 'De Materie', t/m 22/11; woe. t/m za. van 13-17 uur. Carl Palm, tot 28 r nber. Expotheek De Lelie - Flevoweg. schilderijen van Cok Schlagwen en Martin van der Born, t/m 16/11; di. t/m vr. 14-17 en 19-21 uur, za. en zo. alleen 14-17 uur. Leiderdorp Gemeentehuis - Statendaalder. land schappen van Adriaan van Koppel en beelden van Bart leefoge, t/m 30/11; ma. t/m vr. van 8-17 uur. Gordijnsingel, Mies Muzenhof Scherpenisse, fotografie 'Mens en Na tuur' en Albert Plesman, fotografie, tot 19/11; ma. t/m vr. 13-18 uur. Voorschoten Ambachts- en Baljuwhuis - Jacob Vermeulen, schilderijen, t/m 9/11; dag. 14-17 uur. Rijnsburg Museum Gen. Oud Rijnsburg - Oude Vlietweg 6, 'De Andere Middeleeu wen' en 'Toen ik op school was', t/m 1/2/87; vr. 19-21 uur, za. 10-16 uur. Warmond Galerie De Pomp - Dorpsstraat, Lucy Frijling, portretten en tekeningen; Wil Hoekstra, keramiek, t/m 16/11. woe., do., za. en zo. van 14-16 uur. Het Oude Raadhuis - Dorpsstraat, Kees Fluitman, olieverf en aquarel len, Elena Bourgonjen, keramiek, t/m 13/11; woe., do., zo. 14-16 uur. za van 10-16 uur. Alphen Rhijnkade elf - expositie Sjoerd Bak ker. t/m 14/11; di. t/m za. van 10-17.30 uur. vr van 10-21 uur. Galerie Alba - Theo den Boon, acryl-' schilderijen; Roel Bendijk. brons- plastieken; t/m 23/11; vr.. za. en zo. van 10-20 uur Nieuwveen De Veenhoeve - expositie van Fred Gijbeis en Rob van der Louw, t/m 8/1 ma t/m za. van 10-17.30 uur. vr. tot 21 Noordwijkerhout Leeuwenhorst - Langelaan. expositie van acht beeldende 15/12; ma. t/m za. 9-2] Bibliotheek - Ab van Steenvoorden, etsen, t/m 1/12: ma., woe., vr. van 14- 17 en 19-21 uur. do. van 10-12 uur. Hillegom Kulturele Raad - Prinses Irenelaan, fotografie en linoleum-prenten. hm 27/11; ma. t/m do. van 9-12,13.30-16.30 en 19-21 uur Noorden De Watergeus - S. van Capelweg. te keningen en aquarellen van Tid Kis- temaker, t/m 28/11; dag. vanaf 12 uur. Concerten Klassiek Het vierde concert in de internationa le pianistenserie van K&O wordt van avond in de Kapelzaal verzorgd door de Westduitse concertpianist Udo Falkner. Hij zal hoogtepunten uit de pianoliteratuur ten gehore brengen. Zo vermeldt het programma een uit voering van Mozarts sonate KV 570 alsmede vier preludes van Rachmani noff. Van Chopin zal de Barcarolle. sities van Prokovjev, Granados, Albë- niz en De Falla worden uitgevoerd. Aanvang 20.15 uur. Het William Byrd Vocaal Ensemble geeft morgenavond een concert in de Oude-Vestkerk. Er zal een Italiaans programma tot uitvoering worden ge bracht. Het vermeldt werken lestrina, Gesualdo, Rossini, Verdi Dallapiccola. Aanvang 20.15 concert wordt herhaald op zondag middag in de Doopsgezinde Kerk Den Haag). Het Het Leiderdops Kamerkoor treedt morgenavond in de Dorpskerk in Lei derdorp op. Begeleid door het Leider dorps Kamerorkest brengt het koor voor de pauze cantate 131 van Joh. Seb. Bach 'Aus der Tiefe ruf ich, Herr, zu Dir' ten gehore. De beide aria's worden gezongen door Rob Stallinga (tenor) en Peter Dijkstra (bas-bariton). Na de pauze volgt de Mis in B-dur van Joseph Haydn, ook wel de Harmonie Messe genoemd. Behalve de al genoemde solisten zijn hierin te beluisteren de sopraan Wen- dela Bronsgeest en de alt-mezzo Anke Zuithoff. Het geheel staat onder lei ding van Wim van Meeuwen. Aan vang 20.30 uur. Moet Beethoven op een fortepiano of op een moderne concertvleugel wor den uitgevoerd? Mag je Haydn en Bach op eer\ piano uitvoeren of moet dat op een clavecimbel of fortepiano gebeuren? Fania Chapiro zal op dit soort vragen ingaan als ze maandag avond in de Kapelzaal van K&O werken van o.a. Haydn en Bach uit voert. De composities zullen worden verklankt op een moderne concert vleugel en op een fortepiano. Fania Chapiro zal op deze avond het ont staan van de fortepiano aan het begin van de achttiende eeuw en haar gelei delijke intrede in de muziekwereld na 1760 belichten. Aanvang 20.15 uur. (Op 1 december komt Fania Chapiro voor de tweede keer naar de Kapel zaal voor het geven van een concert/ voordracht, gewijd aan de belangrijke componisten die tussen 1760 en 1800 leefden met als centrale figuur Mo zart. Ook komen dan de ondergang van de achttiende-eeuwse klavier techniek en de opkomst van de ty pisch negentiende-eeuwse pianorpu- ziek aan de orde). Wassenaar Vocaliter geeft dinsdag avond een uitvoering in de Wasse- naarse Dorpskerk. Het programma vermeldt de volgende werken: Canta te 'Was mein Gott will das g'scheh all- zeit' BWV 111 van J.S. Bach, Lauda- Grimson Glory vanavond in Scum in Katwijk. me Pueri van Pergolesi en de Pau- kenmesse van Haydn. Het koor staat onder leiding van Ad de Groot. De so listen zijn Barbera Borden (sopraan). Heieen Resoort (alt), Robert Coupe (tenor) en Jelle Drayer (bas). De bege leiding berust bij het Randstedelijk Orkest en de organist Tijn van Eijk Aanavng 20.00 uur. Het derde concert van de K&O-gi- taarserie wordt woensdagavond in de Kapelzaal verzorgd door Nettie van der Loo. Ze zal een programma uit voeren met werken van Carlevaro. Tarrega, Villa-Lobos, Brouwer. De Heer, Turina en Barrios Mangore Aanvang 20.15 uur. Een lunchconcert zondagmiddag in de Wassenaarse Pauwhof. Uitvoeren den zijn ditmaal Peter v.d. Weerd (cel lo) en Ivo Janssen (piano). Het tweetal zal werken vertolken van Boccherini. Dallapiccola en Van Beethoven. Aan vang 12 uur. Pop De Londense popgroep Fantasy Lies maakt dit weekeinde een tournee door Leiden. Vanavond speelt de band op de zolder van het Leids Vrije- tijds Centrum, zaterdag in Catena en zondag in discotheek The Jam. Fanta sy Lies speelt new wave-muziek Dit alles in het kader van een uitwisseling met de Leidse groep Take 5 Aanvang steeds 23.30 uur De Leidse punkband Depraved Mo rals speelt zaterdagavond in het Bree- huys in Leiden. Een op lokaal niveau semi-legendarische hardcore-groep. In'.het Leids Vrijetijds Centrum* speelt zaterdagavond Clan of Xymox. een van oorsprong Nijmeegse groep die muziek maakt die is verwant aan New Order. Disco met een enigszins melancholieke inslag en sterk ont wikkelde melodielijnen. Het ritme wordt machinaal opgewekt. Clan of Xymox is voorlopig de enige Neder landse groep waarvan de platen wor den uitgebracht op het Engelse 4AD- label, bekend van Cocteau Twins en This Mortal Coil. Zeer binnenkort verschijnt de tweede LP. Aanvang 23.00 uur. De hardrock-groep Crimson Glory, afkomstig uit Florida in de Verenigde Staten, speelt vanavond in Scum in Katwijk. Het vijftal bestaat uit een communications commander, een lead commander of guitar warfare en diens assistent, een bass commander en een drumfire commander. Een bandje met aanleg tot leiding geven, dus. Zaal open om 20.00 uur. Leiden Schouwburg vr 7. za 8. 20.15 uurr. Hoofdstad Ope rette: 'Der Bettelstudent' van Millöc- ker. ma 10. 20.15 u ra' met 'Dansen wereld'. di 11.20.15 uur. Theater De Giraffe e 'Tands des Tijds'. Germaine Compier als Laura en Albert Bonnema als Symon Syma- nowicz in 'Der Bettelstudent' van avond en morgenavond in de Leidse Schouwburg. (foto F woe 12. 14.30 uur, Speelteater Gent met kindervoorstelling 'Struikrovers' voor kinderen 6-10 jaar. do 13, 20.15 uur, Danskern 'Fables for our time'. vr 14, za 15, 20.15 uur, 'Glazen speel goed' met Ellen Vogel, Josine van Dalsum, Paul Röttger en Hans Corne- lissen. LAK-theater za 8, 20.30 uur, Toneelschu 'Deu- zo 9, 15 uur, Theatergroep Carrousel: 'Villa Vuilnisbak', kinderen 6-12 jaar. woe 12, 20.30 uur, De Witte Kraai: 'Le Diable Au Corps'. do 13, 20.30 uur, Baal/Het Genoot schap: 'Duitse Letters'. Microtheater Imperium vr 7, za 8,20.30 uur, 'Een Sneeuw' van Willem Jan Otten. Den Haag Koninklijke Schouwburg vr 7, zo 9. 20.15 uui< Haagse Comedie: 'Een bruid in de morgen' van Hugo Claus. za 8. 20.15 uur. zo 9. 14 uur. Haagse Comedie 'Don Juan' van Molière, ma 10. woe 12, 20.15 uur. Haagse Co medie: 'Ons kent ons' van Alan Ayck- bourn. do 13, 20.15 uur. Tournee Dancing America 'The Bucket Dance Theatre'. Circustheater vr 7. za 8. 20.15 uur. Nederlands Dans Theater: 'Soldatenmis' 'Sechs Tanze' en 'L'Enfant et les Sortilèges'. za 8, 16.30 uur. Pia Beck in concert, zo 9, 12.15 uur, Scheveningen Zon dagconcert: Conny Stuart en Louis van D(jk. woe 12. 20.15 uur. Koninklijk Ballet van Vlaanderen: 'Assepoester', ballet in drie bedrijven. do 13 t/m zo 16. 20.15 uur. Theater van de Lach 'Een trouwring mag niet knellen'. Nederlands Congresgebouw za 8,20.15 uur, zo 9.13.30 en 20.15 uur, Bolshoi Ballet 'Giselle', 230 medewer kers. zo 16, 14.15 uur, Nederlands Philhar- monisch Kamerorkest o.l.v. Hubert Soudant. Diligentia vr 7. 20 uur, Opera Ensemble Die Haghe met hoogtepunten uit o.a. Don Giovanni, Don Carlos, di 11, 20.15 uur. Vereniging voor Ka mermuziek: Bartök Kwartet met Ja- nine Dacosta, piano, woe 12 t/m za 15. 20.15 uur. Youp van 't Hek en Onno Molenkamp 'Tunnel zonder vluchtstrook'. Amsterdam Carré vr 7. za 8, 20.15 uur. 'Juno en Avos' naar 'Romeo en Julia', ma 10 t/m za 15. 20.15 uur. Seth Gaai- kema 'En jou kies ik'. Concertgebouw za 8, 15 uur. Radio Filharmonisch Or kest, Groot Omroepkoor, Hannover Jongenskoor o.l.v. Reinbert de Leeuw. di 11. 20.15 uur. Nederlands Philhar- monisch Orkest o.l.v. Hubert Sou dant m.m.v. Nelson Freire, piano, woe 12, do 13. 20.15 uur. Concertge bouworkest o.l.v. Simon Rattle. Cultureel Centrum Amstelveen vr 7, 20.15 uur, première. 'Mijn Mek ka' met Josephine van Gasteren, Ton Lutz en Henriëtte Tol. di 11, 20.15 uur, Haagse Comedie met 'Don Juan'. woe 12. do 13, 20.15 uur, 'Glazen Speelgoed'. De Kleine Komedie di 11, 21 uur, Brigitte Kaandorp met 'Leuke Liedjes'. Muziektheater di 11 t/m zo 16,20.15 uur, Het Nationa le Ballet met 'Giselle'. Nieuwe De La Mar Theater t/m zo 23, beh. ma, 20.15 uur, zo alleen 14 uur, 'Allemaal Leugens' met Kitty Janssen en André v.d. Heuvel. Stadsschouwburg vr 7, za 8. woe 12 t/m za 15,19 uur. zo 9. 13 uur. Het Publiekstheater en 'De Stilte' van Lars Norén. ma 10, di 11, 20.15 uur. Toneelgroep Theater 'Cyrano de Bergerac'. Rotterdam De Doelen za 8. do 13. 20.15 uur, zo 9. 14.15 uur. Rotterdams Philharmonisch Orkest. Promenadeconcert, ma 10, 20.15 uur, Nederlands Philhar monisch Orkest o.l.v. Hubert Sou dant. Theater Zuidplein vr 7. 20.15 uur. Triad Stage Alliance London 'The Importance of Being Earnest'van Oscar Wilde, zo 9.14 uur, Alexandra Radius en Han Ebbelaar Romantisch Klassiek Bal let. di 11, 20.15 uur, 'Glazen Speelgoed' woe 12, 20.15 uur, Intro Dans Luxor-theater vr 7, za 8. 20.15 uur, Willem Nnholt Solo. zo 9 t/m do 13. 20.15 uur. 'Het Hemel bed' met Sjoukje Hooymaayer en Manfred de Graaf.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 23