Rodenstoch om {^rtmthukm Ictfóie m om Honihu L.I.A.A1. ïn proefrit maken. Mercedes-Benz S-klasse. Vraag en draag een Rodenstock kwaliteit voor ogen CLASSIC STYLE JUBILEUMSHOW BIJ Classic Home Benthuizen is 85 geworden in '86 en viert dit met een speciale Classic Style Jubileumshow van 23 oktober t/m 22 november Nieuwe uitgaven Vondellaan 45,2332 AA Leiden. Tfelefoon: 071-769303. Gouwestraat 60a, 2407 BC Alphen aan den Rijn. Tblefoon: 01720-75155. Tijdens een proefrit even afstand nemen van hetalledaagse. Inde Mercedes-Benz S-klasse, thuis aan de top van de zakenklasse. De 260SE bijvoorbeeld is uitgerust met een zescylinder motor, die op uw commando een vermogen van 122 kW (166 pk) kan leveren. Maak een afspraak voor een proefrit om de S-klasse zelf te ervaren. Uiteraard in clusief alle comfort en veiligheid. Rodenstoch Goed zien en er goed uitzien gaan samen als u uw opticien vraagt om Rodenstock. De kwaliteit van montuur en glazen staat dan vast. De collectie 1987 biedt voor elk gezicht een passende bril en... dat is nog belang rijker: het glasprogramma is gebaseerd op de nieuwste wetenschappelijke vindingen. Wat dat voor betekent kan de Rodenstock-opticien u haarscherp duidelijk maken. Rodenstock-opticiën in Leiden Van der Burgh Optiek Haarlemmerstraat 73A, Sjaak Schetter Optiek 5 Meiplein 50, Sjaak Schetter Optiek Breestraat 54. Bij Classic Home Benthuizen vindt u tijdens onze jubileumshow een kompleet overzicht van het stijlvolle en sfeervolle wonen. Vele stijlen en merken onder één dak. Bijeengebracht in een sfeervolle ambiance. Kompleet. Dat wil zeggen dat u ook de bij deze stijl passende tapijten, gordijnen, lampen, schilderijen en woondecoraties vindt. Classic Style, sfeer en elegantie van een tijdloze klasse! Goede dingen blijven altijd, overleven elke trend. In onze stijlmeubelen herkent u de mentalitiet van vroeger, ze zijn vriendelijk en betrouwbaar. Vaak kijkt men naar het uiterlijk van een meubel. Da's goed. Het moet mode-rages kunnen doorstaan en seizoenen overleven. Onze stijlmeubelen zijn gemaakt van de best denkbare materialen. Van poot tot toog. Van romp tot finish. Om tijdloos sfeervol te zijn! (Uit de media) - 85 jaar.... Wie de zaak Classic Home aan de Dorpsstraat in Benthuizen be treedt, wordt aangenaam getrof fen door de sfeer die deze zaak uit straalt. Net als in andere zaken tref je er meubelen aan. Maar niet zomaar een kollektie meubelen in de zoge naamde showroomopstelling. Nee, in deze zaak tref je kompleet ingerichte zit- en eethoeken aan met lampen, kjeden, kussentjes, serviesgoed, glazen, servetten enz. Ook de accessoires ademen een stille chic uit en maken het beeld kompleet af. Het heeft allemaal net dat tikje meer, waardoor het opvalt, zonder opvallend te zijn. Grootvader van Waay had 85 jaar geleden niet kunnen denken dat het kleine textielwinkeltje dat hij in 1901 aan de Dorpsstraat stichtte nu, anno 1986 uitgegroeid zou zijn tot zo'n fraaie meubelzaak! EEN LEUKE ATTENTIE VOOR IEDERE BEZOEKER.. Meubelen kijken en kopen doe je niet alleen. Daarvoor gaat het hele gezin mee. En omdat wij uw bezoek en belangstelling waarderen, i wij iedere bezoeker met een leuke voor jong en oud, als aandenken aan het 85e verjaardagsfeest van Classic Home Benthuizen! Benthuizen Dorpsstraat 70-74 079-311200 Gemakkelijk te bereiken vanaf rijksweg A12 Den Haag Utrecht (afslag Bleiswijk) Vrijdag koopavond s Maandags gesloten J Proza - 'Samen alleen' door Jelena Bonner. De vrouw van de met de Nobelprijs onder scheiden Sowjetrussische fysicus And- rej Sacharov vertelt het volledige, onge censureerde verhaal van hun leven in ballingschap. Meulenhoff, prijs 34,50. - 'Geheim dagboek'. In het zesde deel van de serie komt het bestaan van de schrijver Hans Warren in een wat rusti ger vaarwater. Bert Bakker, prijs 29,90. - Had maar een kat gekocht', een tragi komische roman van Marijke Höweler. De Arbeiderspers, prijs 26,90. - 'De stalmeesters of Geheimhouding verzekerd' is de tweede druk van de sa tire op de kunsthandel en de bonte we reld daar omheen, die Henk Romijn Meijer een kleine tien jaar geleden schreef. Meulenhoff, rpijs 24,50. - 'Het station van Heerenveen', opnieuw een bundel van de beste columns, die Jan Blokker voor de Volkskrant schreef. De Harmonie, prijs 19,50. - 'Glen Baxter zijn leven'. 'Na jaren van controverses en speculaties is hier ein delijk de ongekuiste kroniek van Glen Baxters eerste levensjaren', staat op de achterkant. In een vertaling van Kees van Kooten verschenen bij De Harmo nie, prijs 24,90. - 'Het grote bescheurboek' van Kees van Kooten en Wim de Bie behoeft nauwe lijks nog enig commentaar. Een keuze uit de bescheurkalanders van de afgelo pen jaren. De Harmonie, prijs 29,90. - 'Leuk is anders', een bundeling ver haaltjes van de schrijver/tekenaar Peter van Straaten die sinds het vertrek van Simon Carmiggelt zijn vaste plek in Het Parool heeft. Uit dat werk maakte hij zelf een selectie. De Arbeiderspers, prijs 27,50. - 'Het derde huwelijk' is de Nederlandse vertaling van een al in 1962 verschenen roman van de Griekse schrijver Kostas Tachtsis. Het is een aaneenschakeling van familieconflicten tegen de achter grond van de turbulente Griekse poli tiek van de jaren vijftig. Bert Bakker, prijs 29,90. - 'De walgvogel' door Jan Wolkers. Al weer de vijfde druk, in pocket-editie. Meulenhoff, prijs 16,90. - 'De wijn der jeugd', twintig verhalen van de drie jaar geleden in Amerika overleden Italiaanse immigrantenzoon John Fante. Meulenhoff, prijs 39,50. - 'Het bergdorp', de bijna veertig jaar ou de, maar nog altijd vitale roman van de Chinese schrijver Chun-chan yeh. Meu lenhoff, prijs 36,50. - 'Galapagos' van de Amerikaanse schrijver Kurt Vonnegut, verschenen drieëndertig jaar na zyn literair debuut met 'Player Piano'. Meulenhoff, prys ƒ34,50. - 'Brieven aan Olga' (overpeinzingen uit de gevangenis) van de Tsjechische schrijver Vóclav Havel, die werd onder scheiden met de Eramusprijs 1986. De Prom, prijs 27,50. - 'Nieuwe vondsten', tienregelige ver sjes (of 'gedichtjes', als men wil) van Jan Boerstoel zoals ze in Het Parool zijn ver schenen. Bert Bakker, prijs 14,90. - 'De fantasia' en andere verhalen van Simon Vestdijk zijn opnieuw als Sala mander verschenen. In dezelfde reeks werden herdrukt de roman 'Joab' van Hellema en 'Een beetje oorlog' door Rob Nieuwenhuys 11,- per stuk). Eveneens als Salamander verscheen weer 'De memoires van koning Hero des' door Abel J.Herzberg. Querido, prijs 15,-. - 'De avonturen van Speedfall', zeven verhalen van John Fuller over een on handige 'Oxford don'. Vrolijke, bizarre en akelige voorvallen kenmerken deze parodie op het hedendaagse universi teitsleven in Oxford. Bert Bakker, prijs 22,90. - 'Berichten van het Blauwe Huis', ro man van Hella S.Haase. Twee zusters keren na een halve eeuw in het buiten land te hebben doorgebracht terug naar het huis van hun jeugd. Scherpe waar neming van het eng beperkte leven in de villawijk van een dorp. Querido, prijs 25,-. - 'Geen dag, geen nacht, maar ook geen schemering', het veelzijdige talent van Wim Kayzer gebundeld in een aan tal verhalen. Veen, prijs 22,50. - 'De verleiding van de Minotaurus', het laatste deel van een uit vijf delen be staande doorlopende roman van Anaïs Nin. Twee vrouwen op zoek naar hun identiteit. Bert Bakker, prijs 23,90. - 'Jungle Pimpernel', drie boeken van Anthony van Kampen, die zich alle af spelen in het voormalig Nederlands Nieuw-Guinea, gebundeld in een omni bus. Het verhaal van dr.Jean Victor de Bruyn, bestuursambtenaar en etnoloog, door deze boeken bekend als Jungle Pimpernel. Van Holkema en Warendorf, prijs 34,90. Poëzie - 'Het meer in mij*, gedichten van Benno Barnard. De Arbeiderspers, prijs Jeugdboeken - 'Marianne denkt aan oma' door Bettina Egger en Sita Jucker, 'Het schaap dat anders was' door Elisabeth Heck en Sita Jucker en 'Hoe een boek gemaakt wordt', dat door Aliki zowel geschreven als geïllustreerd werd. Drie prentenboe ken bij De Vries-Brouwers, prijs 26,90 per stuk. Religie 'Als politiek niet alles is...', Jezus in de Westerse cultuur door Edward Schille- beeckx. De Abraham-Kuyperlezingen van dit jaar in boekvorm. Ten Have, prijs 15,-. - 'Verademing' door dr.Okke Jager, docent aan de Theologische Hogeschool van de Gereformeerde Kerken in Kam pen. Evenals de vorige twee dagboeken 'Daglicht' (1967) en 'Opklaring' (1980) biedt dit nieuwe dagboek de lezer een helpende hand bij de schriftlezing. Zo mer en Keuning, prijs 34,90. Thriller - 'Vrye vlucht' door Douglas Terman, die ook 'De vrees voor de voltreffer' en 'Het spel met de vrije hulzen' schreef. De Russen hebben in het verhaal de Derde Wereldoorlog gewonnen. Ieder een geeft zich over, behalve een Ameri kaanse ex-luchtmachtofficier. Bruna en Zoon, prijs 27,50. Jeugdboeken - 'Ik kan opruimen' door Karen Erick- son en Maureen Roffey is een van deel tjes uit de serie 'Ik kan..', bestemd voor onze allerkleinsten. Van Holkema en Warendorf, prijs 8,50. - 'Wi-ki-ki-ri-ki-ki' door Frances Kelly met illustraties van Giolina Henriquez. Twee Arubanen vertellen aan de jeugd van elf jaar en ouder op hun manier over hun eiland. Leopold, prijs 22,50. Diversen - 'Portrait' door Hans van Manen met een inleiding van Willem Jan Otten. De veelzijdigheid van de auteur/choreo graaf blijkt uit de serie van bijna hon derd foto's, die voor een groot deel het mannelijk lichaam tot onderwerp heb ben. De Haan, prijs 125,-. - 'Wijnwijzer Bourgogne', volgens de auteur Hubrecht Duijker en de uitgever de meest complete gids voor Bourgog nes. Spectrum, prijs 29,90. - 'Made in Japan' is het verhaal over Akio Morita, de man achter Sony. De al gemeen verspreide en zeer populaire Walkman is zijn persoonlijke triomf. Het verhaal ook van een gedreven Ja panse ondernemer. Veen, prijs 39,90. - 'De slang en de regenboog' door de etnobotanist Wade Davis. Een soms ij zingwekkend verslag van een zoektocht naar het zombie-gif. Contact, prijs ƒ39,50. - 'Een vetrouwde wereld', honderd jaar innovatie in Nederland door prof.H- .Baudet. Nieuwe produkten kunnen het leven grondig veranderen. Kleine en grote ontwikkelingen in één boek bij eengebracht. Bert Bakker, prijs 38,90. - 'Jaarboek 1987 munten en pennin gen der Nederlanden', met opbrengst- prijzen geraliseerd bij de veilinghuizen. Overzicht van het tweede halfjaar 1985 en het eerste halfjaar 1986. Stuurman, prijs 39. - 'Zure regen' en 'Honger in Afrika' in de serie 'Waard om te weten' van de uit geverij Kok. Prijs 15,90 per deel. - 'Winkler Prins encyclopedie van de opera', samengesteld door Paul Koren hof, chef dramaturg bij do Nederlandse Opera. Veel informatie over opera's, componisten, zangers, zangeressen, mu ziektermen en historische achtergron den. Voor de liefhebbers een verplicht naslagwerk. Elsevier, prijs 99,50. - 'Natuurgids voor groen toerisme in België' door Julien van Remoortere. Voor wie de Belgische flora en fauna be ter wil leren kennen. Lannoo, prijs ƒ32.50. - 'Weet je zegje!' door drs.J.F.Ketel. Spreekwoorden, gezegden en uitdruk kingen. Met hun bedoeling. Samenge bracht in een klein, handig boekje. Quint, prys 12,50. - 'Mercurius, de communicatieplaneet' door Pamela Tyler is een uitgave in de astrologische reeks van Kosmos, prijs 26,50.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 26