'Nog niet volwassen genoeg 'Desnoods zonder publiek spelen' Groningen 'vecht' zich ronde verder 'Het verschil was te groot' Voorstel sectiebestuur: Ajax plaatst zich gemakkelijk bij laatste acht Supporters 'het bos in' DONDERDAG 6 NOVEMBER 1986 ZEIST (GPD) - De algemene ver gadering van het betaalde voetbal zal zich op 24 november uit moeten spreken over het voorstel van het sectiebestuur van de KNVB zoge naamde risicodragende wedstrij den desnoods zonder publiek te la ten spelen. Het sectiebestuur i ogen dus de club, moet opdraaien voor de extra kosten. Wij vinden dat een verwerpelijke stellingna- me. We zijn met zijn allen verant woordelijk. Het voorstel van Korthals Altes is nu dan ook doorgeschoven naar het Landelijk Overleg Voetbalvan- raste gisteren door dit voorstel op dalisme (LOV), de organisatie die tafel te leggen tijdens de jaarlijkse zich sinds ruim een jaar bezig- bijeenkomst met de burgemees- houdt met het aandragen van ad- gemeenten waar betaald viezen ter bestrijding van het voet- ters voetbal wordt gespeeld. „Als een burgemeester een wedstrijd ver biedt uit angst voor supportersrel len", zo lichtte competitieleider balvandalisme en waarin alle be trokken instanties, inclusief af gevaardigden van de ministeries TT A - en de KNVB zijn vertegenwoor- Jan Huybregts toe, „en er is echt digd. Het LOV heeft toegezegd in ?!e" a.nder<; °pOSSmg y°?r.handen januari een rapport uit te brengen het duel doorgang te laten den, dan zal voor deze mogelijk heid gekozen moeten worden. Ge beurt dat niet, dan de relatie tussen het geweld binnen en buiten het stadion. In samenhang daarmee zal ook ik dat de uitvoerig worden ingegaan op het competitie in de toekomst niet af gewerkt kan worden". m De voetbalbond draagt zelfde al- voering"'van ternatieven aan die burgemeesters Voor supporters in dit geval eerst moeten toetsen, fouillering, alvorens tot uitsluiting van het pu bliek over te gaan. Uitstellen van het duel, een wedstrijd op neutraal terrein laten plaatsvinden zoals langs nog het geval Excelsior-Ajax dat doorberekenen van de kosten r de clubs, alsmede de eventuele in- pasj es-systeem i de wijze van Van Dijk neemt revanche NEUCHATEL (GPD) - Dolle tafe relen op het veld, maar niet - zoals gewoonlijk - over elkaar heen rol lende spelers. Nee, als een speer renden de voetballers van FC Gro ningen naar de zijkant en gooiden hun shirts over de omheining, waar 500 uitzinnige supporters ze gretig in ontvangst namen. Enkele tellen later een aandoenlijk tafereel op de middenstip: trainer Rob Ja cobs kreeg een paar dikke klapzoe nen op het voorhoofd van voorzit ter De Vries en manager Van Da len. Ze konden hun geluk niet op, want de competitieresultaten had den weinig reden tot optimisme gegeven. FC Groningen was echter onher kenbaar in Neuchatel en rekende koelbloedig af met het veruit favo riete Xamax. De 1-1, waarop stil letjes was gehoopt, werd gedeci deerd neergezet en die stand was toereikend voor nóg een rondje UEFA Cup. Voor één was het gelijke spel van veel grotere betekenis. Dat was aanvoerder Jan van Dijk, die zich ROTTERDAM (GPD) - Zelfs Ri- s bij het duel nus Israel was er moedeloos van n De Kuip geworden. Na de tweede vemede- werd afgewerkt, het omdraaien ring door Borussia Mönchenglad- uit- bach had de coach van Feyenoord slechts één zinnetje nodig om het i een thuiswedstrijd i wedstrijd en het vervroegen het aanvangstijdstip. Bij dit laatste onderscheid aan te geven tussen kan zelfs gedacht worden aan het het Bundesligateam en 'zijn' ploeg. wan- „Het kwaliteitsverschil was ge- aan- woon te groot", sprak hij gelaten, gewend kunnen worden", aldus „Daardoor hebben we er aanval- Huijbregts, „kan in overleg met de lend niets van kunnen maken. Er burgemeester worden overgegaan werden voorzetten gegeven die tot het buitensluiten van de toe- nog niet over een pigmee heen zou- schouwers. Het komt misschien den zijn gegaan" Feyenoord komt tegen Borussia kwaliteit tekort wat drastisch hoe Vooral die laatste typering zei al- iedereen reageren wanneer by- les over het niveau waarop Feye- voorbeeld PSV aan het eind van noord zich gisteravond bewoog Henk Duut (Molenaar speelde laat ste man) op de bank bleef. Als betere mandekker zou Duut best in staat zijn geweest de stati- o sche Thiele af te schermen, waar der was verstoord! wat voor Feye- door Troost dan had kunnen door noord weieens reden kan zijn het schuiven naar Rahn. Het „ik had tactisch inzicht van de trainer aan geen andere keus" van Israel klonk een kritisch onderzoek te onder- dan ook nogal vreemd, temeer om werpen. Dat is in de belangrijke dat de koppeling van „koning 33 wedstrijden heeft de UEFA-Cupreturn tegen Borus- wedstrijden tot nu toe niet bijster kluts" (Hoekstra dus) aan de gesle- Ajax 32 of 31 omdat enkele risicodragende duels bij ten die geen doorgang konden Dat was zo laag bij de grond, dat het nauwelijks verwondering mocht wekken dat de Rotterdam- den? Dat zou pas echte competitie- mers ook in de eigen Kuip tegen vervalsing zijn' Om die reden wil het sectiebe stuur ook niet horen van een knie val richting voetbalvandalisten. Voorzitter André van der Louw: „Het klinkt misschien vteemd, r zelfs nederlaag opbotsten. Na de 5-1 van twee weken geleden werd het nu 0-2, waarmee Borussia niet al leen naar de derde ronde wipte, maar ook onderstreepte „dat het tot de toppers van Europa be hoort", zoals Rinus Israel het uit- vriendehjke maatregel overgaan, drukte. „Zoals het de laatste we- moet iedereen beseffen dat het in ken speelt is het echt een klasse- "ïigen belang is. Het betaald team", meldde hij bewonderend. groot gebleken. Tegen Ajax moest Pen Westduitse international ge- Israel zichzelf al na een half uur woon vragen was om moeilijkhe- corrigeren in het geval-Monkou; den gisteravond moest hij dat na dertig minuten opnieuw doen. Hoewel hij ook zelf herhaaldelijk overliep van zelfvertrouwen. Ver Die kreeg Feyenoord dan ook volop tegen een tegenstander die verkondigde dat André Hoekstra als verdediger „een gevaar is in zijn weg gehouden van het Westduitse doel kregen de onmachtige Rotter- eigen strafschopgebied", had hij dammers zelf nauwelijks mogehjk- hem toch aan Uwe Rahn gekop- peld. Ter verdediging voerde Israel aan dat „dit de enige mogelijkheid verbiddelijk leidde tot omdat we zo aanvallend moge- Hjke counter. Steeds heden, terwijl iedere afspeelfout bij het zoeken naar openingen on- gevaar- bewees lijk wilden spelen", maar het bleef Hoekstra daarbij dat hij op de ver- een merkwaardige ingreep omdat keerde plaats liep. Hij moest „pen- voetbal valt of staat met een maal draaiende competitie. Hoe wel ik meteen moet toegeven datje in dit extreme geval nauwelijks meer van betaald voetbal kunt spreken". Van der Louw kon nog geen ant woord geven op de vraag of er ge dacht wordt aan een steunfonds voor clubs die met een wedstrijd zonder publiek worden opgeza deld. In afwezigheid van de burgerva ders uit de gemeenten Edam/Vo- lendam, Emmen, Groningen, Hee renveen, Helmond, Maastricht, Nijmegen en Schiedam boog het gezelschap zich gisteren ook over Altes'öustUie^ie ^osterfvanhetTn- AtTHE,NE f^ru.jffen Co een zetten van extra politiepersoneel etmaal voor Olympiakos-Ajax (1-1) het kletsnatte stadion bij risicodragende wedstrijden wil inspecteren. Zijn kin schiet als een kattapult omhoog, door te berekenen aan de clubs, de adamsappel steekt uitdagend naar voren. Dat voor hem rich SeeenTe™nttegeWnstendder karakteristieke gebaar is voldoende om het stadionperso- van, evenals de gemeenten, die vol- neelm looppas te krijgen. Ook in Athene wordt Johan gens zijn zeggen lauw reageerden Cruijff op z'n wenken bediend en baadt het imposante op het plan.Olympisch Stadion zonder een reclamebord in een mum Stan%uTdatdeev^;LrTn Z licht De hoogachting waarmee de eens zo bewierookte voetballer vanaf de dag van aankomst tot na afloop van de smakeloze Europese beker- return door de Grieken wordt beje gend, bevestigt alleen delen tussen de verdediging en de aanval" zoals Israel hem had opge dragen, maar in de praktijk moest hij zich beperken tot het achterna lopen van Rahn. Hij deed het op zijn eigen wijze: met weinig inzicht en veel fouten. Een paar voorbeelden: Feye noord ontsnapte eenmaal aan een strafschop toen Hoekstra Rahn al leen met een tackle van achteren van scoren kon afhouden; met slecht uitverdedigen bood hij Winkhold een gave kans en door zijn kinderlijke balverlies kreeg Rahn een vrije mogelijkheid. Hiele redde steeds op die momenten, maar Hoekstra bekroonde zijn per soonlijke foutenfestival op een hem typerende manier. Ongeluk kig dus. Na een onschuldige af- stopactie op Lienen wees scheids rechter Fredriksson naar de stip. Rahn benutte het buitenkansje en daarmee was de wedstrijd uit voor Feyenoord en voor Hoekstra. Hij mocht in de pauze in de kleedkamer achterblijven, maar ook met zijn stand-in Blinker bleek Feyenoord daarna tot niets in staat. Revanche „Na de rust had die ploeg het opge geven", had ook Borussia-trainer Heynckes geconstateerd. „Lo gisch, want wij controleerden het duel geheel". samen met Jos Roossien de longen uit het lijf perste op het midden veld. Binnen de gelederen van FC Groningen werden de laatste we ken steeds meer twijfels geuit over de fitheid van de bijna 30-jarige Van Dijk en de vraag rees zelfs of hij niet opgebrand was. In dit duel zette hij zijn criticasters als lum- meltjes in de hoek, want hij bleek van onschatbare waarde. Of, zoals Edwin Olde Riekerink zei: „Jan heeft lange tijd met een blessure gespeeld, maar hij deed dat voor ons. Hij weet maar al te goed, dat onze ploeg juist bikkelaars als hij nodig heeft. Vanavond heeft hij wel bewezen, dat hij voor ons on misbaar is". Van Dijk had zelf de laatste we ken eveneens gevoeld, dat binnen FC Groningen wat vreemde uitla tingen over zijn lichamelijke ge steldheid waren gedaan. „Ik vind dat echt schandalig, er wordt blijk baar zomaar vergeten, datje steeds met pijn in je flikker speelt", aldus een na de wedstrijd nog steeds ge tergde Van Dijk. „Maar ik heb van avond wel even laten zien hoe ver sleten ik ben. Na afloop kwamen bepaalde mensen me ook felicite ren, maar die heb ik afgehouden". Dat gebeurde zelfs op zodanige wijze dat Feyenoord voor de 14.616 klanten de demonstratie van pure onmacht moest voortzetten. De voetballers 'zwommen' verloren door de natte Kuip en kwamen in het tweede bedrijf aan precies twee inzetten toe. Na één daarvan (El- strup) werd de bal van de lijn ge haald door Bruns, die op slag van sluitingstijd Uwe Rahn in staat stelde de stand op 0-2 te brengen. Het maakte de vernedering over twee duels (1-7 dus) compleet voor Feyenoord. „Er waren te weinig spelers die echt tegen deze ploeg opgewassen waren", vond Israel als oorzaak. „Alleen Wijnstekers, Troost, Molenaar en Been. De rest werkte wel hard, maar kwam kwa liteit tekort". Misschien geldt dat ook wel voor hemzelf. PAUL DE TOMBE ROTTERDAM (ANP) - De poli tierechter in Rotterdam heeft woensdag alternatieve straf fen opgelegd aan twee aanhan gers van Feyjenoord en een Ajax-supporter, die afgelopen zondag werden gearresteerd bij de rellen rond het Feiye- noord-stadion. Voor het gooien met stenen naar de politie - een'agent in burger werd door een straatte gel in de rug getroffen - eiste officier van justitie rar. P. van Dijke tegen de Amsterdammer twee maanden, waarvan één voorwaardelijk en tegen de twee Rotterdammers twee we ken gevangenisstraf. Politierechter mevrouw R. Lensink-Bosman was het met de officier eens dat onvoor waardelijke gevangenisstraf fen op zijn plaats zijn. „Het is toch van de gekke dat er 368 man politie nodig zijn otr\ een potje voetbal te laten spelen. Jullie zijn een stelletje oenen dat je na de wedstrijd niet ge woon naar huis bent gegaan. Als jullie zo graag met stenen gooien, dan krijgen jullie nu de kans om je handen op een andere manier te laten wappe ren". De drie accepteerden na eni ge aarzeling de voorgestelde alternatieve straf: vier zonda gen moeten zij zich melden om het natuurgebied rond de Overscbiese plassen in Rotter dam op te knappen. Als op zondag de voetbalwedstrijden worden afgelast, wordt ook het werk naar een andere zon dag verschoven. Bovendien mogen zij tot komende winter geen wedstrijden bezoeken van hun favoriete club. Op die tijdstippen moeten zij zich melden op een politiebureau. hem daarbij in het gelijk. En wie zou het durven wagen de bevelen van de meester te negeren? Nie mand, noch in Athene, noch in de Meer. De macht en de grote mate van onafhankelijkheid waarover de enorme populariteit Cruijff beschikt maakt hem tot een de verste uithoeken unieke coach, die echter nog altijd het bewijs moet leveren of hij in derdaad een topcoach is. Vorig seizoen werd hij regelma tig afgeschilderd als een muggezif- ter, als een coach die op elke slak zout legde en die altijd wel iets aan te merken had op zijn elftal. Een perfectionist als hij is, lijkt het bes te nog niet goed genoeg voor hem. Waar iedere coach ter wereld gis teravond de ploeg zou hebben ge prezen voor de groei naar volwas senheid en de resultaten van vorig seizoen zou hebben vergeleken met die van nu, blijft Cruijff even kritisch. „We hebben veel geleerd, er is vooruitgang, dat klopt. Maar we spelen nog lang niet volwassen genoeg. Dat heeft de wedstrijd van vanavond weer eens bewezen". Die groei naar volwassenheid re sulteerde dit seizoen al in overwin ningen op PSV en Feyenoord, waar Ajax in de vorige jaargang twee keer verloor van Feyenoord en het aan de dubbele botsing met PSV slechts een punt overhield. Toch maakt de ploeg inmiddels wel degelijk een uitgebalanceerde indruk, waarbij discipline en ver antwoordelijkheid hoog in het vaandel staan. Dat is toch de ver dienste van Johan Cruijff. die een speelstijl met drie spitsen koestert als een kostbaar bezit en die met Ajax wel eens een grotere hinder nis voor de gedoodverfde kam pioen PSV zou kunnen vormen dan de Brabanders lief is. die hij tot van de wereld geniet. Als coach van een nieuwe generatie voetbal lers hoopt Nederlands beste voet baller aller tijden een stukje van dat aanzien over te planten op Ajax en in het spoor daarvan op Oranje. Het stevige fundament werd twee weken geleden al gelegd in Amsterdam (4-0), de return van gis teravond was in feite een wassen neus. Op nagenoeg dezelfde plek waar Gerard Nijboer ooit begon aan zijn triomfale laatste ronde van een slopende marathon, vierde Jo han Cruijff heimelijk de triomf op zijn sceptici. De uitvoering in Athene was dan weliswaar bene den alle peil, dank zij het machts vertoon in de Meer bezorgde hij Ajax voor het eerst sinds 1980 weer een plaats bij de laatste acht van een Europees bekertoernooi. Dat gegeven weerhield hem er gisteravond ook van genadeloos uit te halen naar zijn elftal, waarin slechts weinig spelers een voldoen de konden scoren. Terecht loofde hij Menzo, Rijkaard en Spelbos en kon het optreden van Winter en Witschge nog genade vinden in de ogen van de perfectionist, „maai de rest bleef ver onder de maat". Inclusief Bosman en Van Basten, die niet eens het einde van de wed strijd haalden. Bosman moest al voor de rust het veld ruimen „om dat hij zich geen raad wist met z'n vrije rol". Van Basten kon een kwartier voor afloop inrukken. Toen vond Cruijff het gestuntel van zijn peperdure aanvaller, die met zijn genante optreden ander maal het bewijs leverde dat hij al leen onder druk optimaal pres teert, welletjes. Spelers die zich niet wensten te schikken naar de eisen en de verlangens van de maestro werden naar de kant gehaald. Europees topscorer of niet. Gevoelig voor details als hij is, tot in het bijna extreme toe. heeft Cruijff lak aan reputaties. De resul taten van de laatste weken stellen Toverwoord De miljoenenformatie uit Eind hoven is het toverwoord in de Meer. De hamvraag is echter of het talent, dat in staat blijkt reputaties te kraken, zich niet in slaap laat sussen door op papier onbeduiden de tegenstanders als Excelsior, Haarlem of AZ. Want de ploeg die in deze mini-wedstrijden de minste fouten begaat zou er op het eind van de rit wel eens met de hoofd prijs vandoor kunnen gaan. Marco van Basten kwam zelden los kleedkamer opzoeken. In kracht en souplesse lijken PSV en Ajax elkaar inmiddels nog maar weinig te ontlopen. Op het- fi nanciële vlak trouwens al even min. Kennelijk geschrokken van de cijfers die het maandblad Quote vorige week over PSV publiceer de, wilde Ajax-voorzitter Ton Harmsen in de wedren niet achter blijven en kwam hij op ongeveer eenzelfde begroting (rond de zeven miljoen) uit als de Eindhovense gi gant. Tezelfdertijd liet Harmsen maar meteen doorschemeren dat Rij kaard geen voorcontract heeft ge tekend bij PSV, dat Cruijff in elk geval bij Ajax blijft en dat een ver blijf van Van Basten in de Meer „op termijn gefinancierd kan wor den". Waar Ajax de zes miljoen gulden vandaan denkt te halen, die de Europese topscorer van het jaar bij een overgang naar Italië kan op strijken. laat Harmsen in de dans om het gouden kalf in het midden. Wat minder financiële proble men zal Ajax hebben bij het het be houd van Cruijff. die echter pas in februari volgend jaar een definitie ve beslissing wil nemen. Volgens Harmsen is het aanblijven van Cruijff als technisch directeur al in i de Griekse verdedigers en moe kannen en kruiken.-maar hangt het ja-woord van Cruijff nog af van im materiële zaken. Dat zou dan wei eens betrekking kunnen hebben op de samenstelling van de techni sche staf. waarin Cor van der Hart en Spitz Kohn zich niet bijster ge lukkig voelen met de manier waar op Tonnie Bruins Slot zich op de voorgrond dringt. Beide verwijten de 'spion' in Athene hielenlikkerij. De technische leider van Ajax heeft voorlopig wel andere zorgen en breekt zich het hoofd over de bezetting van de linkerkant. Daar liggen immers de problemen van Ajax en het Nederlands elftal. Door het wegvallen van De Wit en Dick moet Cruijff noodgedwongen noodgedwongen een beroep doen op Witschge. die echter nog de kracht en de ervaring ontbeert om een heel seizoen een topprestatie te leveren. Voor de bezetting van de linker vleugel heeft hij zijn oog laten val len op Jesper Olsen. De bij Man chester United uit de gratie geraak te Deen is echter niet te huur en moet een bedrag opleveren van een half miljoen Engelse ponden. Dat gaat vooralsnog zelfs Ajax te it van Cruijff dan ook voortijdig de (foto ANP) Om veel verder te reiken dan een plaats bij de laatste acht zou Ajax dringend behoefte hebben aan een speler van wereldklasse. Een spe ler zoals Cruijff dat was. De enige die hem zou kunnen evenaren is Ruud Gullit. Maar die zit toevallig bij PSV. Met hem erbij zou Ajax kunnen uitgroeien tot een Europe se topper van formaat. Mits de hui dige selectie intact blijft en het geld voorhanden is voor een of twee versterkingen. Dat is Ton Harmsen bijna aan Jo han Cruijff verplicht. Een betere ambassadeur kan Ajax zich ook nauwelijks wensen. Harmsen en de zijnen kan er zelf alleen maar wel bij varen. Want in Amsterdam en ver daarbuiten mag Ton Harm sen dan een voetbal-VIP zijn, bui ten de eigen landsgrenzen is hij een 'mister nobody' en dankt hij het louter aan de bekendheid en de uitstraling van Johan Cruijff dat Ajax weer aan de vergetelheid is ontrukt. Daarom heeft de Ajax- voorzitter vermoedelijk ook liever een goede technisch directeur dan welke vedette dan ook. Jaap van Praag, zijn voorganger, dankt er per slot van rekening zijn naam Van Dijk kon het zich allemaal permitteren, want niet alleen re vancheerde hij zich op de wijsneu zen rond de ploeg, ook had hij een groot aandeel in het gelijke spel. Hij scoorde zelfs een minuut voor de pauze de gelijkmaker door in de diepte sprintend een passje van Eykelkamp vol op de slof te ne men. Een dubbelslag in het kwa draat, want niet alleen telde deze treffer voor twee en stond FC Gro ningen al met een been in de derde ronde, opk werd Xamax meteen een gevoelige tik verkocht. Im mers, zes minuten daarvoor waren de Zwitsers op een 1-0-voorsprong gekomen, nadat laatste man Don Givens langs De Wolf. Eykelkamp en Boekweg gleed en vervolgens de vrijstaande Sutter bereikte. De Helveten dachten de beer ge schoten te hebben, maar kwamen bedrogen uit. Ze kwamen de klap van Van Dijk niet meer te boven, want na de pauze vielen ze welis waar aan, maar stuitten steeds weer op de hechte en solide Gro ninger veste. Gesteund door de 500 suppor ters, die de 11.000 Zwitserse toe schouwers ruimschoots overstem den - die zagen de bui kennelijk al hangen - vochten de Groningers gedisciplineerd voor ieder metertje grond. De verdediging had de zaakjes goed onder controle en op het middenveld vochten Roossien en Van Dijk privé-oorlogen uit met voornamelijk Stielike, die geen middel ongebruikt liet om Xamax in de race te helpen. De goed lei dende Hongaar Nemeth hield ech ter goed het oog in de bikkelharde schermutselingen en gaf Stielike vlak voor tijd de gele kaart, toen de Westduitser Van Dijk onder zijn achterste schopte. De Groningers bleken aan de boorden van het Meer van Neuchatel echter stoi- cijnser dan ze dit jaar in de compe titie ooit waren. Anti-Groningen Doordat Xamax-trainer Gilbert Gress vooraf via de Zwitserse pers een anti-Groningenstemming had gekweekt (door steeds maar weer te wijzen op het feit dat Stielike in Nederland voor Hitler was uitge scholden, terwijl hij de Groningers tevens afschilderde als een stelletje ordinaire schoppers), waren de noordelijken enigszins bevreesd voor een hitserige sfeer. 'Rambo' de Wolf had er rekening mee ge houden, dat hij het zwaar te verdu ren zou krijgen, maar behoudens een onbesuisde trap in het gelaat van Sutter ('maar hij nam die bal ineens met de hand mee, waardoot ik in een reflex hoger trapte') bleef hij heer en meester in de achterste linie. „Ze wilden me hier gek ma ken", aldus De Wolf, „maar dat is niet gelukt. Ik ben ook bewust uit de buurt van Stielike gebleven. Maar het allermooiste vind ik nog, dat we iedereen in Nederland even raar hebben laten kijken. Iedereen had het al over een schoolreisje naar Neuchatel, maar hier hebben we bewezen dat we volwassen kunnen spelen. Al die negatieve opmerkingen hebben ons enorm geprikkeld en door de vele blessu res aan onze kant wisten we stuk voor stuk dat we keihard moesten werken. Dan geniet je toch wel even, als het allemaal zo afloopt". FC Groningen, dat in het toon aangevende Zwitserse sportblad 'Sport Zürich' werd afgeschilderd als een ploeg van knuppelaars en straatvechters, speelde vrij pittig. Hoewel de verhouding in vrije trappen dat niet aangeeft (22 voor Xamax en 7 voor Groningen) lieten de Zwitsers zich evenmin onbe tuigd. Vooral Stielike liet zich af en toe even gaan. als scheidsrechter Nemeth uit de buurt was. De gele kaarten werden wel gelijkelijk ver deeld. Olde Riekerink en Eykel kamp (zijn tweede in Europees ver band, dus hem wacht een schor sing) zagen aan Groninger zijde de gekleurde prent. Alleen in de slotfase had FC Gro ningen het nog even moeilijk. Xa max trok in die fase met man en macht in de aanval, maar kwam in blessuretijd niet verder dan een lob van Sutter, die door Storm over de lat werd gewerkt. Over de gehe le wedstrijd kreeg FC Groningen zelfs de beste kansen in de counter, maar De Koek en Roossien vonden de keeper steeds op hun weg.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15