Onrust bij Sole Mio over advies ziekenfonds Vrije school Mareland nu definitief onder dak A. Cats: 'Bij ons nooit gesproken over verhuizing naar Rijnoord' Motie Links Leiden over beschermende woonvormen Arbeid Lezers Schrijven Fusie actief in vrije tijd Gemeente pleegt overleg over nieuw 'muziekcentrum' Succesvolle kledingsactie van de SP Hoofdwond na botsing met deur Technische autocontrole Ruim 70 fietsen verwijderd Proef mini- containers is geslaagd PAGINA 4 WOENSDAG 5 NOVEMBER 1986 NOORDWIJK - "We gaan er nog steeds vanuit dat Sole Mio wordt ondergebracht in een van de gebouwen op het terrein van het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Over een verhuizing naar Rijnoord in Alphen aan den Rijn hebben wij nog nooit gesproken". Dat zegt profes sor A. Cats, hoofd van de reumatologische kliniek Sole Mio in Noordwijk, in reactie op het voorstel van het Regionaal Ziekenfonds Leiden-Alphen (RZLA) om So le Mio onder te brengen in Rjjnoord. Volgens het hoofd van de kli- niek claimt het ziekenfonds rechten die het zeker niet heeft. Cats: "De ziekenfondsen behe ren de centen van de bij het fonds aangesloten verzekerden. Het RZLA doet net alsof het be heer van de centen het recht geeft zelf wetten uit te vaardigen. Hun handelwijze is ethisch en moreel verwerpelijk". Cats wil zelf niet zijn mening geven over het idee om Sole Mio bij Rijnoord onder te brengen. Het hoofd zegt hierover: "Als ik nu de voors en tegens van het plan naar buiten breng, doe ik precies hetzelfde als hetgeen ik het ziekenfonds verwijt. We moe ten eerst in de geëigende overle gorganen over het idee praten. Dan pas kan zoiets naar buiten worden gebracht door Monica Wesseling Het ziekenfonds opperde het plan in een brief aan de leden van de districtscommissie Zuid- Holland Noord. Vervolgens kwam het voorstel in de publici teit. De handelwijze van het RZLA is Cats in het verkeerde keelgat geschoten. Naar zijn zeggen heb ben de kranteberichten voor veel onrust onder patiënten en perso neel van Sole Mio gezorgd. "Nie mand wist meer waar hij of zij aan toe was. Het afgelopen week einde hebben we heel wat ge sprekken gevoerd om de onrust enigszins tot bedaren te bren gen". Cats verwijt het ziekenfonds de normale overlegstructuren te hebben doorbroken. "Voordat een plan op straat wordt gegooid, moet het eerst worden bespro ken door de Provinciale Raad voor de Volksgezondheid, de in spectie Volksgezondheid, de dis trictcommissies en gedeputeer de staten. Door het plan direct in de publiciteit te brengen is het ziekenfonds, voorzichtig uitge drukt, niet bepaald constructief bezig. De belangen van de pa tiënten en personeelsleden zijn daarmee niet gediend". De reumatologische kliniek Sole Mio aan de Rembrandtweg in Noordwijk. Op de voorgrond professor A. Cats (links), adjunct-directrice A. Janssen en administrateur W. Warmerdam. (foto wim Dijkman» Verhuizen In de Noordwijkse reumatolo gische kliniek worden patiënten behandeld die lijden aan een chronische vorm van reuma. Be halve de 42 bedden in Noordwijk zijn voor patiënten uit Zuid-Hol land ook nog 18 bedden in het Academisch Ziekenhuis in Lei den beschikbaar. Omdat de Noordwijkse kliniek een onder deel vormt van het AZL werken beide afdelingen nauw samen. Gedeputeerde staten van Zuid- Holland (het dagelijks bestuur van de provincie) willen dat Sole Mio wordt ondergebracht bij een algemeen ziekenhuis. De wens van GS komt voort uit het stre ven van de overheid om specia listische ziekenhuizen (bijvoor beeld reumaklinieken of zieken huizen voor. tuberculose-patiën- ten) te voegen bij algemene zie kenhuizen. gen. De tweede fase van de nieuwbouw van het Academisch Ziekenhuis moet dan zijn vol tooid. Door de ingebruikname van de nieuwbouw komen er ge bouwen vrij waarin de reumakli niek vervolgens zou kunnen worden ondergebracht. Cats ziet wel brood in de ver huizing van Sole Mio naar een van de gebouwen op het terrein van het Leidse Academische Zie kenhuis. "Het is uit organisato risch en onderwijskundig oog punt beter om alle patiënten dicht bij elkaar onder te bren gen". Cats is zelf niet alleen hoofd van de Noordwijkse kli niek, maar ook van de reuma-af deling van het Leidse ziekenhuis en reist daardoor veelvuldig heen en weer. Bovendien moe ten ook de co-assistenten (bijna afgestudeerde doktoren) hun aandacht nu over twee plaatsen verdelen. "Voor patiënten is het gunstig als een kliniek niet al te specialis tisch is. Zeker bij een ziekte als reuma kunnen er allerlei neven verschijnselen optreden. Het is belangrijk dat er dan voldoende kennis over deze ziekten in huis is", zegt Cats. Reuma Cats legt uit dat reuma het een voudigst kan worden omschre ven als een fikse ontsteking van het gewrichtskapsel. Door de ontsteking worden enzymen en andere stoffen geproduceerd die op hun beurt weer het kraak been, de botten en de banden en pezen aantasten. Het gevolg is dat het aangetaste gewricht moeilijk of niet meer kan func tioneren. Over de oorzaken van reuma is volgens Cats nog erg weinig be kend. "We weten niet waarom het ene gewricht wel wordt aan getast en het andere niet. Even min weten we waarom de ene mens het wel krijgt en de andere niet. Zeker is dat reuma op alle leeftijden voor kan komen. Vrou wen tussen de 30 en de 50 jaar lopen echter statistisch gezien de grootste kans met reuma te wor den geconfronteerd". Reuma is een ziekte die een ui terst grillig verloop heeft. Een patiënt met chronische reuma kan bij wijze van spreken twee jaar lang redelijk weinig last heb ben en dan opeens erg ziek wor den. Van alle mensen met een chro nische vorm van reuma is vol gens het hoofd van de kliniek 70 procent er iets minder erg aan toe. "Deze mensen hebben ook ernstige aanvallen, maar door gaans kunnen ze, dankzij kleine aanpassingen in en om de eigen woning, een redelijk normaal le ven leiden". Bij de resterende dertig procent heeft de ziekte zulke ernstige vormen aangeno men dat ingrijpende maatrege len noodzakelijk zijn. Behandeling Cats benadrukt dat de behan deling die de patiënten in Sole Mio krijgen, beslist geen specta culair karakter heeft. "Het begint meestal met rust en al vrij snel krijgt de patiënt een aantal oe fentherapieën. Ons streven is er op gericht de patiënt zo snel mo gelijk weer zijn of haar oude le ven te laten leiden". De Noordwijkse kliniek is naar zijn zeggen absoluut niet te ver gelijken met een verpleeghuis. "Een verpleegkliniek is gericht op de verzorging van mensen zonder verder bijkomende za ken. Hier zijn we heel duidelijk bezig met het dagelijks leven van onze patiënten. Er is een oefen keuken en tal van andere voor zieningen waarmee mensen kun nen leren in hun dagelijks leven met hun handicap om te gaan". Een simpel ziekenhuis is Sole Mio naar zijn zeggen evenmin. Alles draait volgens Cats om de zorg voor mensen. "We zijn ei genlijk een combinatie van een ziekenhuis en een revalidatie centrum. Voor ons is echter de zorg voor het geestelijk en licha melijk welzijn van onze bewo ners hoofdzaak". Het idee dat enige tijd" geleden door de ziekenfondsen werd ge opperd om specialistische klinie ken in verpleegtehuizen onder te brengen, vindt bij Cats dan ook geen weerklank: "Het gaat juist om de combinatie van zorg, reva lidatie en medische, kennis. Al leen een kliniek dié onderdeel vormt van een ziekenhuis en daarmee dus zeer nauw is ver bonden, kan die drie in zich ver enigen". School maandag in gebruik LEIDEN - De grondige verbou wing van het gebouw van de Vrije School Mareland aan de Maresin- gel/hoek Pasteurstraat is nu zo ver gevorderd, dat de schoolbevoking het gebouw in gebruik kan nemen. De Vrye School heeft daarmee na een zwerftocht van gebouw naar gebouw die 8 jaar duurde, een defi nitief onderkomen gevonden. De ingebruikname heeft maandag plaats, de officiële opening is pas volgend jaar. Mareland, die vroeger Vrije School Leiden-Noord heette, ont stond een aantal jaren geleden als tweede stroom van de Rudolf Stei- nerschool aan de Cesar Franck- straat. De school had met forse groei te maken waardoor er keer op keer moest worden verhuisd naar grotere ruimten. De lagere school is gevestigd geweest in de Obrecht- en de Driftstraat, de kleu terschool in onder meer de Suma- trastraat, de Marnixstraat, de Pas teurstraat en het Eksterpad. De gemeente vroeg nieuwbouw voor Mareland aan in de Leeuwen hoek, maar dat werd door het mi- LEIDEN - Overleg tussen de direc tie gezondheidszorg en de directie volkshuisvesting van de gemeente over beschermende woonvormen is gewenst. Een motie met deze strekking werd gisteren tijdens de begrotingsbehandeling van volks gezondheid aangekondigd door de fractie van Links Leiden.. In de motie komt de vraag aan de orde of de directie Volkshuisves ting niet een deel van de lasten van de stichting De Schakel kan over nemen. Over 1 Vz jaar wordt de sub sidie aan deze stichting stopgezet en de vraag is wie dan in de kosten zal bijdragen. Ook pleit de nota voor het ge bruik van het inzicht van de ver eniging Centraal Wonen wanneer het erop aankomt nieuwe wonin gen voor (beschermde) groepsbe- woning te bouwen. nisterie van onderwijs en weten schappen afgewezen. Wel mocht het uit 1909 stammende pand aan de Maresingel/Pasteurstraat wor den gerenoveerd, welk gebouw te vens als definitieve standplaats werd aangewezen. Het startsein voor de verbou wing werd op 13 november 1985 gegeven. Als architect werd de Lei- denaar Taco Mulder aangetrokken, die conform de richtlijnen van de pedagoog Rudolf Steiner 'organi sche bouwkunst' moest toepassen. Dit komt tot uitdrukking in de vorm van de gangen, plafonds, de ramen en deuren en de lokaalinde ling. Het gebouw is voorts voorzien van een groter aantal ramen en krijgt een grote toneelzaal. De ver bouwing is naar verwachting begin april volgend jaar voltooid. De ruim 200 kinderen gaan maandag in een feestelijke stoet met hun ouders onder muzikale begeleiding naar de Maresingel. De 7 lagere schoolklassen vertrekken om 9.00 uur vanaf het gebouw aan de Driftstraat, de 3 kleuterklassen voegen zich bij hen op de hoek Ma- resingel/Marnixstraat. Om 10.00 uur wordt de school in gebruik ge nomen geopend, waarna de kinde ren de school mogen bekijken en hun eigen lokalen in bezit nemen. Overleden: C.A.J. de Groot, geb. 19-7- 1931, man, H.H. Geerlings, geb. 13-8- 1914 man, H. Musch, geb. 28-7-1918, man, L.J. van der Meij. geb. 30-10-1906. man, M.D. van der Spek. geb. 19-10- 1898. vrl., geh. gew. met J.J. van Oosten. J.G.A. van de Kou.v. geb. 4-9-1917. man. L. de Jong. geb. 24-9-1895, vrl., geh. gew. met A. van den Broek. J. Hogewoning, geb. .17-6-1906. vrl., echtgen. van D. van Galen. I. Charls, 23-1-1930. vrl.. geh. gew. met J.J. Jansen, A.C. van der Wal. geb. 8-4-1927, vrl., geh. gew. met F. Koolmoes. L. van den Broek, geb. 22-2- 1915, man. J.F. Sirks, geb. 16-5-1914. man, B. de Munck, geb. 12-5-1917. vrl.. geh. gew. met W.A. Geelhoed. J. Burg hout, geb. 3-7-1905 man, L. Hoeksema geb. 16-9-1925, vrl., echtgen. van L.C.F.W. Feskens, J. Bakker, geb. 5-12- 1917. man, C. Nekeman. geb. 28-4-1913 man. C.A.P. Berg. geb. 7-12-1929. man. A.C. Buurman, geb. 29-3-1947. vrl.. echt gen. van J.C. Gans. L.C. Heijnen, geb. 29-10-1897. man. K. de Bruin. geb. 23-8- 1918. vrl., geh. gew. met H. van Roon. N. de Monije. geb. 12-3-1900, vrl., geh. gew. met A. Duindam. A. van der Marei, geb. 30-1-1913, vrl., echtgen. van W.K. Reij- man, A.M. Oldert, geb. 30-6-1897, vrl.. geh. gew. met L.P. Dee. J. Janson, geb. 22-10-1913, man. S. Barthen (1986) man. H. Lacourt (1903) vrl. geh. gew. met C. van Leeuwen. J. Baruch (1902) vrl. geh. gew. met G. Hofmeijer. F.G. Bruin (1926) man, P.B. de Haas (1916) man. S.H. Stalleu (1933) vrl. echt gen. van P.J. de Haas. J.J. Wieringa (1941) man, E. Kingma (1891) vrl. geh. gew. met A. Scheffer, C. Bosch (1914) man. W.J. Aukes (1895) vrl. geh..gew. met J.M. Bruggemans. D. Pluimgraaff (1912) vrl. geh. gew. met L. van Beelen. J.N. Geers en H.M.J. Peeters. J.J. Ketelaar en P A G. van Gaaien. B.J.M. Vernooij en M. den Outer. Ongeveer een halfjaar geleden heb ik al eens gereageerd op de prachti ge advertenties/reclame van het ar- beidsbereau en ik moet zeggen niet zonder resultaat. Ruim twee maanden na het inge zonden artikel, waarin ik stelde (op een cynische manier, dat het ge noemde bureau 'zoveel' deed voor de werkloze boven de 35 jaar, kreeg ik het verzoek van het ar beidsbureau eens te komen praten over mijn frustatie, daar het door mij gestelde door hen toch wel ont kend werd. Nu laat ik mij niet zo gauw met een kluifje in het riet stu ren en ben dus op hun verzoek in gegaan. Misschien is nog een geval voor de dienst voor de controle van ge miste inkomsten9 A.J. v.d. Linden, Hasebroekstraat 2, 2302 BE Leiden. Op mijn vragen welke ik bijvoorbeeld zou kunnen volgen met ondersteuning van hun kant, moesten zij helaas bekennen dat die er niet waren en dat men slechts bij hoge uitzondering men sen op oudere leeftijd (42) een kans gaven. Hoe spijtig het ook voor mij klonk, men deed wel zijn best voor personen tot en met 34 jaar, maar daarboven kon men het wel verge ten. Toch heeft men alsnog een af spraak voor mij gemaakt met de 'Infotheek' aan de Overrijn en na dat ik daar dan ben geweest heb ik tot nu toe niets meer van dit bedrijf n, ondanks alle beloften. Maar niet getreurd: ik ben blij ven solliciteren en wat gebeurt er: Ik word bij een bedrijf aangeno men in oktober. Ja echt waar, die ouwe afgedankte. Daar het over eengekomen salaris echter duide lijk lager is dan mijn huidige WWV-uitkering, gaf de werkgever mij de raad eens bij de Sociale Dienst te informeren hoe dat ei- Het blijkt volgens de gehanteer de WWV-wetgeving dat de Sociale Dienst mij die niet kan toezeggen zonder dat zij een positief advies hebben van het Arbeidsbureau. Goed, ik daar naar toe. Hier kreeg ik als commentaar, dat men zich uitsluitend met het zorgen voor werk voor werklozen bezighoudt en niet met uitkeringen. Zo word je dus van het kastje naar de muur gestuurd. Terug op de Socale Dienst bleek toen weer dat ik toch niet in aanmerking kom voor loon- suppletie omdat ik minder ga ver dienen dan het gestelde minimum bedrag. Ik ga namelijk 8,15 gulden per dag bruto te weinig verdienen. Mijn eerste reactie was toen: ik neem die baan maar niet aan en dan moet de gemeente of het rijk mij verder maar in leven houden. Ik zal u voorrekenen waarom het gaat. Als ik ga werken met loonsup- pletie moet de gemeente nog 12.755 gulden (bruto) bijpassen (het gaat nog maar om zes maan den). Als ik de baan niet aanneem we gens te grote inkomensderving moet de gemeente mij voor die zes maanden 29.240 gulden (bruto) uit keren. Het verschil ten voordele van de Sociale Dienst zou dus 16.485 gul den zijn. Ik verdien echter maar 56,4% van mijn geldende uitkering, d.w.z. 8,15 gulden bruto per dag te weinig (want ik mag niet minder dan 60% van die uitkering gaan verdienen om in aanmerking te ko men voor loonsuppletie) en dus krijg ik geen aanvulling. Let wel: om een bedrag van 130 dagen x 8,15 - 1059,50 gulden bruto laat men zich kennen, want daarna is men van mij af. Ik heb dus beslo ten de baan niet te aanvaarden, waarbij de staat voor de volgende kosten komt te staan. Nog 6 maanden WWV-uitkering: totaalbedrag circa 13.000 gulden netto. Hierna kom ik in de RWW met een uitkering van 1100 gulden netto per maand. Aangezien ik toch niet meer aan de slag kom stel ik de uitkering voorlopig maar even op 20 jaar. Dit kost de gemeente dus 20 x 12 x 1100,- is 264.000 gulden netto. Sa men is dit dus meer dan een kwart mifjoen. Daar ik door gebrek aan werk ook geen belasting kan betalen scheelt dit de staat gebaseerd op het mij geboden salaris ongeveer 120.000 gulden gerekend over die 20 jaar. Totaal gemis aan inkom sten voor de staat dus 397.000 gul den. Als we dit nu omslaan naar de landelijke werkloosheid in mijn leeftijdsklasse dan komen wij op ongeveer 20% van het totaal aantal (750.000). Dit gaat dan om 150.000 werklozen die misschien ook op die manier niet meer aan de slag komen en we spreken dan over een bedrag van 150.000 x 397.000 gul den is bijna 60 miljard gulden. U ziet, sociale zaken en arbeids bureau, bedankt voor het juiste uit voeren van de wet; hoe eerder naar de kelder hoe beter. Naar aanleiding van het stuk in de krant van vrijdag 31 oktober over de gedwongen fusie van de wo ningbouwverenigingen, vraag ik mij af waarom mensen nog lid zijn van een woningbouwvereniging. De gemeente beslist toch alles, waarom neemt die dat dan niet over. Als je van woning wilt veran deren heeft de woningbouwvereni ging niets meer te zeggen, dat be slist ook de gemeente. Hebben de leden dan geen medezeggenschap over het wel of niet fuseren? Tevens vraag ik me af hoe het mogelijk is dat ze in financiële moeilijkheden zijn gekomen. Het onderhoud is nul komma nul. De woningen in Zuid-West zijn, nadat ze zijn opgeleverd, een a twee keer in 25 jaar geschilderd en dan moet je niet vragen hoe. Drie jaar geleden zijn ze bij mij begonnen met gaten steken in het raamkozijn om rotte plekken vast te stellen, waardoor de verrotting steeds verder om zich heen vreet. Er zitten nu grote gaten in, verder wordt er niets gedaan; wel de huur verhogen. Als er een rapport komt van de huuradviescommissie, staat erin dat het dakbeschot wel vochtig is maar niet nat. Dat is toch om je rot te lachen. En ze zijn met onder houd bezig, dus de huurverhoging gaat door, maar ze doen niets. Dat is nu al drie jaar zo. Niet alleen bij mij, er zijn meer woningen waar van de kozijnen zijn verrot. N.H. van Buuren, Stalpaerthoff 17, Leiden Hengelsport TOP viste in de Ringvaart. De uitslag: 1 D. Schouten 19 stuks 602 cm: 2 H. Schouten 14 stuks. 384 cm; 3 J. Moenen 15 stuks, 356 cm; 4 T. Hoppenbrouwer 13 stuks, 341 cm; 5 W. van Berkel 10 stuks, 240 cm; 6 C. Schouten 9 stuks, 195 cm; 7 F. Oudshoorn 5 stuks, 130 cm; 8 J. van Rijn 4 stuks, 128 cm; 9 S. Teunissen 4 stuks, 105 cm; 10C. Hoppenbrou wer 3 stuks, 61 cm. Uitslag van de viswedstrijd van de hengelsportvereniging De Gulden Voorn in Wormerveer: 1 F. Smit. 11.190 kilo: 2 T. v.d. Meer. 9.860 kilo; 3 B. Velthuijsen, 5.770 kilo4 G. Heèrland. 5.460 kilo; 5 M.P. Hoogkamer. 5.160 ki lo; 6 H. van Teystren jr.. 4,350 ki lo; 7 H. Schouten. 1760 kilo; 8 H. van Teystren sr. 1,710 kilo. Uitslag van de viswedstrijd van de visvereniging Zuid-West in de Voorzaan in Zaandam: 1 R. IJzerman, 2 ptn, 30 stuks, 18.200 gram; 2 R. Zuidmeer, 5 ptn, 14 stuks. 9.200 gram; 3 R. Sch. de Be- zemer. 6 ptn, 14 stuks, 8.800 gram; 4 A. Ruis, 6 ptn, 15 stuks, 8.400 gram5 J. Benning, 8 ptn. 14 stuks, 6.900 gram; 6 H. Rijsber- gen, 12 ptn, 13 stuks, 5.100 gram; 7 H. Moenen, 15 ptn, 9 stuks, 5.100 gram; 8 C. Arbouw, 15 ptn, 12 stuks, 5.050 grajn; 9 J Mark, 17 ptn, 10 stuks, 3.900 gram; 10 H. v.d. Laan. 19 ptn, 8 stuks, 3.900 gram; 11 W. Moenen, 22 ptn, 7 stuks 3.300 gram; 12 P. Smit. 25 ptn, 5 stuks, 3.100 gram; 13 P. Verschuren 25 ptn, 6 stuks, 2.990 gram. Uitslag van de viswedstrijd van hengelsportvereniging Zuid- West in de Ringvaart: 1 R. Zuid- meer, 3 ptn, 30 stuks, 3200 gram; 2 R. Sch. de Bezemer, 6 ptn, 27 stuks, 2500 gram; 3 H. v.d. Laan. 7 ptn, 25 stuks, 2550 gram; 4 J. Benning, 9 ptn, 26 stuks, 2300 gram; 5 H. Rijsbergen, 12 ptn, 20 stuks, 2450 gram; 6 R. IJzerman, 13 ptn. 16 stuks. 3400 gram; 7 L. v.d. Wel, 13 ptn, 22 stuks, 2050 gram; 8 A. Ruis; 15 ptn, 21 stuks. 1850 gram: 9 W. Moenen, 17 ptn. 18 stuks, 2100 gram; 10 D. Mole naar; 17 ptn, 20 stuks, 1800 gram; 11 J. Mark, 20 ptn, 19 stuks, 1450 gram; 12 J. Verbiest, 25 ptn, 15 stuks, 1400 gram; 13 H. Moenen, 25 ptn, 17 stuks, 1250 gram; 14 J. Boef, 27 ptn, 11 stuks, 1300 gram; 15 C. Arbouw, 30 ptn, 8 stuks, 1100 gram; 16 P. Verschuren, 32 ptn, 2 stuks, 400 gram; 17 P. Smit, 33 ptn, 2 stuks, 300 gram. Risk Het xportcafé van het LVC, Breestraat 66, organiseert in no vember en december het eerste Leidse Risk-kampioenschap. Er zal gespeeld worden op de dins dagen 18 en 25 november en 2,9 en 16 december vanaf 20.00 uur. Men kan zich opgeven tot uiter lijk 11 november via een in schrijfformulier dat op het LVC verkrijgbaar is. Maximaal kun nen er 72 mensen meedoen. Aan tafel 1 n hotel Nieuw-Minerva aan de Boommarkt wordt donderdag een lezing gehouden die als titel draagt 'Les Francais a table'. Aanvang 20.00 uur. Beestjes In de collegezaal van het Bota nisch Laboratorium aan de Non nensteeg 3 wordt vanavond een lezing gehouden die de titel draagt 'Beestjes in bed'. Een ver tegenwoordiger van de afdeling dermatologie van de VU spreekt over micro-organismen in de menselijke bedstede. Aanvang 19.30 uur. Freud In het kader van een lezingen cyclus ter gelegenheid van het feit dat Freud een eeuw geleden zijn privékliniek in Wenen open de, houdt dr. E.F.P. Kuyper van de universiteit van Nijmegen maandag een spreekbeurt. De le zing draagt de titel 'De identifi catie met het filmisch beeld, psy cho-analyse en filmwetenschap' en wordt uitgesproken in het cen traal voorzieningengebouw aan de Cleveringaplaats. Aanvang 20.00 uur. Tarantella Tijdens de maandelijkse in stuif van de volksdansgroep Ta rantella treden zondag de Leidse Morrisdancers op. Een en ander heeft 'plaats in het pand Bree straat 66. Aanvang 19.00 uur. LEIDEN - De gemeente zal binnenkort overleg plegen met de overkoe pelende organisatie van amateur-muziekverenigingen over een 'muziek- verzamelgebouw'. Waar een dergelijk gebouw moet komen is nog de vraag. Maar over de financiële middelen was wethouder Kuijers (cultuur) gisteren tijdens de begrotingsbehandeling optimistisch: uit de pot werkgelegenheids- en werkervaringsprojecten van de overheid is nog wel het een en ander te verkrijgen. Zoals bekend kampen de Leidse muziekgezelschappen met huisves tingsproblemen. LEIDEN - De inzamelingsactie van gebruikte kleding en schoeisel op initiatief van de Socialistische Party loopt goed. Honderden kilo's zijn de afgelopen weken opge haald. Vrijdag vertrekt het eerste transport van 1000 kilo vanaf de Groenesteeg 33 naar Afrika. Kle ding en schoeisel zijn bestemd voor Zuidafrikaanse vluchtelingen in Mozambique, Zambia en Ango la. De inzamelingsactie gaat overi gens nog gewoon door. Wie "kle ding of schoeisel kwijt wil, kan even bellen met 215790 of 142391. LEIDEN - Een 43-jarige man uit Zoetermeer heeft gistermiddag een hoofdwond opgelopen. De man liep op het terrein van de groenteveiling aan de Zoeterwoud- seweg tegen de deur van zyn eigen vrachtauto op. Hij werd voor be handeling naar het Diaconessen- huis overgebracht. LEIDEN - Bij een controle aan de Plesmanlaan heeft de politie 12 be keuringen uitgedeeld. Drie auto's werden naar de sloop gebracht en twee bestuurders kregen 20 dagen de tyd om de mankementen aan hun auto te verhelpen. Geringe buit bij inbraken 11 tuinhuisjes LEIDEN - Uit een woning aan de Houtlaan zijn gistermiddag twee camera's, een elektrische gitaar en diverse sieraden gestolen. De die ven waren de woning binnengeko men door een ruitje van de voor deur in te slaan. In het volkstuincomplex Ons Buiten aan de Zijl werden 11 tuin huisjes opengebroken. Uit een huisje werd een horloge, uit een ander een stapel boekën weggeno men. LEIDEN - De politie heeft gister middag 73 foutief gestalde fietsen van het Stationsplein verwijderd. De eigenaren konden hun fiets te gen betaling van 10 gulden bij het bureau ophalen. Ook nam de poli tie nog 70 fietswrakken mee. De rechtmatige eigeneren kunnen hun wrak bij het politiebureau aan de Langegracht ophalen. LEIDEN - Een enquête onder be trokkenen van de proef met de mi- nicontainers wijst uit dat, nu 55% van de enquêteformulieren binnen is, 85% van de gebruikers positief is over het gebruik ervan. Dit zei een woordvoerder van de gemeen telijke reinigingsdienst gister avond tijdens de commissieverga dering groenvoorzieningen. In de begroting voor 1987 is een uitbrei ding van de proef opgenomen.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 4