'Scoren is grootste probleem' VTL rukt op naar de top Lugdunum mist geluk 'Eindelijk eens goed gevoetbald' LFC zorgt voor stunt van de dag Duel valt in het water UVS stuurt ook tegen Elinkwijk aan op 0-0 MAANDAG 3 NOVEMBER 198Ö SPORT PAGINA 13 Alphense Boys rukt op naar 1-0 zege Roodenburg opgelucht na 0-0 ALPHEN AAN DEN RIJN - Lachr te Lugdunum vorige week het ge luk nog toe. gistermiddag stond de Kikkerpolderploeg iweer met beide benen op de grond. Tegen het niet eens imponerende Alphense Boys werd een terechte 1-0 nederlaag ge leden, waardoor een middenmoot- posilie dit seizoen het hoogst haal bare lijkt. Voor Alphense Boys ligt dit dui delijk anders. De ploeg lonkt na drukkelijk naar een koppositie in de tweede klasse A en staat nu op de tweede plaats. Alleen Tonegido. toch beslist geen wonderploeg, heeft twee wedstrijdpunten meer vergaard. De Voorburgers hebben hier wel een extra wedstrijd voor nodig gehad. Lugdunum-lrainer Sjaak Rijster- borgh was een van de weinigen op sportpark 'De Bijlen' die de neder laag van zijn ploeg niet terecht vond. "We hebben weinig kansen weggegeven en ons uitstekend in gesteld op de speelwijze van de te genstander. In de slotfase kregen we toch nog wat mogelijkheden op de gelijkmaker. Met een beetje ge luk vliegt er nog een bal in en dan kan niemand zeggen dat het onver- LEIDEN - LFC heeft gisteren in de derde klasse A voor de stunt van de dag gezorgd door koploper Voorburg de eerste thuisnederlaag in twee jaar te bezorgen, maar Fo- reholte kon daarvan geen gebruik maken. De Voorhoutse formatie verloor met 1-0 van Gouda. Altior en SJC deelden de punten (2-2). In de derde klasse West I dwong FC Lisse het geluk af tegen KBV: 2-1. V oorburg-LFC 0-1. Trainer John Karelse van Voorburg moest het na de verrassende nederlaag te gen LFC wel bekennen: "We heb ben terecht verloren", sprak hij sportief. „We kwamen met onze aanvallen niet verder dan het zes tien metergebied, terwijl LFC zich regelmatig goede kansen wist scheppen. Als onze keeper Michel Lorsheid niet in zo'n uitstekende vorm had gestoken, hadden we er nog een paar om de oren gekre gen" Nu bleef het doelpunt van LFC uit tot de 25ste minuut na rust. De Leidse spelmaker Bles Zuma stond aan de basis. Hij speelde Eel- co Philemon aan. Na diens voorzet op maat, kon Loek van der Post doelman Lorsheid met een laag schot eindelijk passeren. Emiel van Beek was ook nog dichtbij een treffer, maar hij zag zijn inzet op de doellijn gekeerd. LFC-trainer Wim Visser kon na derhand zijn geluk niet op. „Onze gretigheid heeft de doorslag gege ven", triomfeerde hij. „Vooral Pe ter van de Broek deed het op rechts erg goed." Foreholte-Gouda: 0-1. Anders dan normaal speelde doelman Paul van der Zwaan de hoofdrol bij Fo- reholte. Zowel in positief als in ne gatief opzicht. Zo behoedde hij zijn team eenmaal voor een achter stand, door ver uit komend een Goudse aanval voetballend te on derbreken. mar hij liet na de pauze ook het beslissende steekje vallen. Spits Frans van Houwelingen kon daardoor namens Gouda scoren. Aanvallend verliepen de zaken stroef bij Foreholte, dat alleen via Stan Uljee een paar maal gevaar lijk was. Na een half uur dwong hij doelman De Koot tot een fraaie redding en na de 0-1 zag hij een in zet op de lijn gekeerd door André Klip. Altior-SJC 2-2. SJC trof in Lan- geraar een tegenstander, die de jonge brigade van trainer Jan Faas met hard spel intimideerde. SJC kwam wel op voorsprong via een doelpunt van Marco de Ridder, maar daarna werd het Noordwijk- sè team met de rug tegen de muur gezet. Onder druk zette Peter Ma- rijnen zijn eigen keeper op het ver keerde been: 1-1. Marco de Ridder hielp SJC op nieuw aan een voorsprong, nu op aangeven van Hans de Hartog, maar ook in de tweede helft bleef Altior voor de gelijkmaker knok ken. Henk Bader haalde tenslotte het voor de hekkesluiter zo belang rijke punt binnen. FC LisserKVB 2-1. Nadat de FC Lisse twee keer met een half dozijn doelpunten had gewonnen tegen ploegen uid de hoofdstad, zijn alle Amsterdamse clubs gewaar schuwd. Kampioen bij Volharding deed zijn naam eer aan en volhard de in een strakke dekking. Met een fraaie vrije trap, in de 13e minuut, onderstreepte Wim Bouckaert toch het overwicht van FC Lisse. Van dertig meter zeilde de bal naar de hoek van het KBV-doel: 1-0. De gelijkmaker kwam na rust van de voet van Edwin van Hame ren. Hans Spigt schoot kort daarna in kansrijke positie nog hoog over. Het laatste half uur zette de FC Lis se de tegenstander op de eigen helft vast. Het eigen doelpunt van de ingevallen Robin Mijnders kwam dan ook niet als een verras sing. MIEP VROONHOF diend is", aldus Rijsterborgh die in zijn eerste jaar bij Lugdunum be slist goed werk heeft gedaan, maar nu toch wel wat eenzijdig het wed- slrijdbecld weergaf. Het was inder daad waar dat de Leidse verdedi ging zich uitstekend had ingesteld op de Alphense aanval. Peter Ger- sc en Kees van Vliet lagen aan de ketting bij Henn.v Braxhoven en Hans van As. Verder kreeg de Al phense spelverdeler Frank Bakker constant te maken met Wim van As. ook al iets wat het Alphense spel niet ten goede kwam. Er werd zeker in de beginfase hard en soms meedogenloos opgetreden wat scheidsrechter Hageman deed be sluiten om maar liefst vijf spelers LEIDEN - Om UVS-Elinkwijk af te doen als 'de absolute treurigheid' gaat wat te ver, maar niemand in de Kikkerpolder zal gistermiddag vrolijker zijn geworden van het hoofdklasseduel dat zonder doel punten bleef. Met uitzondering misschien van een handvol meege reisde aanhangers van Elinkwijk. want de Utrechtse formatie mocht uiteindelijk nog het meest tevre den zijn met de doelpuntenloze de ling. Een uitslag waar menige Leidse voetballer vooraf voor zou hebben getekend, omdat Elinkwijk toch al gemeen als een van de toonaange vende clubs in het (zondag)ama- teurvoetbal wordt beschouwd. Dat de Leidse debutant in de hoofd klasse er in slaagde de geroutineer de tegenstander (met de kandi daat-amateurinternationals Ton Norbart, Pascal de Bruijn en Chusi Reglero in de gelederen) lange tijd onder druk te houden, stemde Arie Lagendijk dan ook tevreden. "Te gen deze tegenstander is dat een verdienste", merkte de Leidse oe- fenmeester op, "want Elinkwijk is natuurlijk niet de eerste de beste tegenstander". Een opmerking waar zijn collega Kees Loffeld (al tien jaar als trainer aan de voormalige semi-profclub verbonden) om moest glimlachen. "Wij hebben bij Elinkwijk een aan tal prachtige jaren gekend en daar door een goede naam opgebouwd. Het is een club met uitstraling en dat dwingt bij tegenstanders al bij voorbaat respect af. Op dit mo ment komt ons dat prima uit". De oud betaald-voetballer van DOS doelt op de 'personeelspro blemen' waar hij mee kampt en die hem gistermiddag zelfs noodzaak ten om elftalleider Serry Nieuwhof naast zich op de bank te zetten. Elinkwijk werd aan het eind van het vorig seizoen geconfronteerd met het afzwaaien van enige vaste krachten en Loffeld zag aan het be gin van de huidige voetbaljaargang ook nog eens zijn laatste man René Versteeg en rechter vleugelverde diger Hans van Deutekom (beiden hebben inmiddels een knie-opera tie ondergaan) voor zeer lange tijd worden uitgeschakeld. Genood zaakt door blessures en schorsin gen (linker vleugelverdediger Nor bart was er tegen UVS voor het eerst sinds drie wéken weer bij), moet Loffeld bijna wekelijks zijn formatie wijzigen en de voorzichti ge benadering waarvoor UVS gis teren koos, kwam de Elinkwijk- trainer dan ook alles behalve onge legen. Het duurde precies twintig mi nuten voordat UVS, zonder de nog altijd geblesseerde libero Fred Fi- lippo (spierscheuring) en de afwe zige spelbepaler Theo van Segge- LEIDEN - De verrassingen waren in de zondagvierdeklasse niet van de lucht, waardoor het bij ROAC winnende VTL van de vierde naai de eerste plaats in het klassement oprukte. In 4B kan UDO het na een 2-3 verlies tegen RAVA voorlopig wel vergeten, terwijl ASC tegen DWO opnieuw met verlies genoe gen moest nemen. VVSB - Alphen 3-0. Alphen had voor de rust nog alle troeven in handen en kreeg ook diverse mo gelijkheden om de score te openen. Piet van Looy miste halverwege de eerste helft zelfs voor een leeg doel. In de tweede helft veranderde het beeld drastisch. VVSB legde nu een sterke partij voetbal op de mat en overspeelde Alphen volledig. Al op te schrijven. Niet elke boeking was even terecht, maar het had wel tot gevolg dat er wat meer reke ning werd gehouden met eikaars ledematen. Drie Leidenaars (Wim van As. Braxhoven en invaller Tes- ke) en twee Alphenaren (Seegers en Van der Laan) mochten hun naam komen vertellen aan de scheidsrechter. Kwam de tot nu toe erg succes volle Alphense aanval niet uit de verf, de Leidse collega's bakten er helemaal niets van. Bert Bakker kreeg geen kans tegen de sterke Henn.v van Raay en de andere twee spitsen kwamen geheel niet in de wedstrijd voor. Alleen in de slotfa- len (die zich naar eigen zeggen in New York ten prooi liet vallen aan de absolute treurigheid, het lopen van een marathon) de misplaatste schroom voor Elinkwijk van zich afwierp en de opponent op de ei gen speelhelft vastzette. Te weinig creativiteit, het onvol doende benutten van de ruimte op de rechtervleugel (waar verdediger Arthur van Orssagen niet werd ge confronteerd met een directe te genstander) $n de slechte (hobbeli ge) grasmat waren er de oorzaak van dat UVS tot niet één uitge speelde mogelijkheid kwam. Toch kreeg de thuisploeg voor de pauze nog een viertal kansjes op de score te openen. Maar Marcel van der Blom (halfmislukte inzet), Aad Neuteboom (schotkans na slecht uitverdedigen van de Utrechtse de fensie), Hans de Kruys (kopbal na een fraaie voorzet van Jeroen Dés- ar) en Leon Meijs (kopbal na een hoekschop van Hans van Leeu wen) toonden andermaal aan dat het UVS op dit moment in ernstige mate ontbreekt aan scherpte in de afronding. "Scoren is ons grootste pro bleem", weet Lagendijk dan óok als geen ander. Inderdaad is de Leidse produktiviteit in de hoofd klasse wel heel erg schamel, want in negen wedstrijden troffen de als derde gerangschikte debutanten slechts negen keer de roos. Hoe zeer UVS in aanvallend opzicht het spoor bijster is geraakt, blijkt wel uit de balans van de laatste zes competitieduels waarin de ploeg weliswaar wat het sprokkelen van punten betreft één op één loopt, maar slechts één keer heeft ge scoord. "Positief', vindt Lagendijk, "is dat we wel kansen blijven creëren. Dat die ballen er niet invliegen, kan ik vandaag niemand aanreke nen, want geen enkele situatie voor het doel van de tegenstander pakte een keer in ons voordeel uit". De eerstejaars oefenmeester van UVS doelde op het tweede gedeelte van de tweede helft waarin De Kruys (na een voorzet van Van Leeuwen) en de vervanger van de falende Van der Blom, Joop Tegelaar, dicht in de buurt van de niet onver diende 1-0 kwamen. Maar alleen de mogelijkheid van spits De Kruys. die de bal door doelman Marcel Mul juist voor zijn hoofd zag worden weggepakt, was het gevolg van een uitgespeelde UVS-aanval. Voormalig jeugdin- ternational Tegelaar kreeg zijn schietkansen van de in de slotfase paniekerig ingrijpende Elinkwijk- verdedigers geboden. De gasten bakten er in aanval lend opzicht helemaal weinig van. De offensief ingestelde middenvel ders Reglero en Ricki Testa la Mu- na een minuut strafte John Jansen een foutieve terugspeelbal van Jan-Peter de Vreede af: 1-0. In de 60ste minuutbediende Berend van der Linden Ger vari der Burg op maat bediende. Tegen diens lobbal had goalie Mart van Dolder het na kijken: 2-0. Gert-Jan Rotteveel be paalde de eindstand op 3-0. KOAC '79 - VTL 1-2. Nadat beide teams elkaar voor de rust goed in evenwicht hadden gehouden, zorg de Wilco van<ier Meer vijf minuten na de hervatting voor 1-0. André Hansen vond een kwartier later aan de andere zijde de roos: 1-1. Nadat John van Berkel eerder al een strafschop had geclaimd, be landde de bal in de 75ste minuut wegens aangeschoten hands bij Ben van de Geest alsnog op de stip. Fred van Haarlem zorgde voor de afronding: 1-2. LDWS - Meerburg 2-2. Een ener giek spelend Meerburg opende in de zevende minuut via een kopbal van John van Veen de score: 1-0. De Zoeterwoudenaars verzuimden daarna het saldo op te voeren. LDWS hervond zich snel en liet op zijn beurt enkele kansen onbenut. se toen Daan Kooimans de frontli nie kwam versterken werd het ge vaarlijk voor het doel van Arie Tol lenaar, en kopte ook spitsspeler De Vos nog een keer rakelings over. Voor de rest was Alphense Boys, hoewel niet overtuigend, de betere ploeg. Nadat eerst een uit de koers geraakte hond het spel enkele mi nuten had opgehouden was de eer ste kans voor Gerse, die na een pass van Van Capel tegen doelman Eradus opschoot. Van Vliet was daarna dichtbij een treffer maar zijn kopbal ging net naast. Aan de andere kant was Kooimans met een vrije trap gevaarlijk. Vlak voor rust zorgde Parinussa, die heel sterk speelde, nog voor een hoogte ondermeer met een schot op de paal door Ger Nachtegeller. Ook na de rust bleef LDWS aan dringen. Nadat Ger de Roode al na twee minuten voor de gelijkmaker had gezorgd (1-1), trof Ger Nachtegeller opnieuw het hout werk. In de slotfase wist Meerburg weer enigszins orde op zaken te stellen. Dat resulteerde in de 80ste minuut in de 2-1 van Ger van de Werff. 2-1. Vijf minuten later werd het via Bart van der Weijden als nog gelijk: 2-2. Unitas - SVLV 1-0. SVLV slaagt er momenteel, ondanks een voort durend veldoverwicht, maar niet in om het doel van de tegenstander te vinden. Voor de rust domineer den de Voorschotenaren, maar uit een tros opgelegde scoringskansen konden zij niet eenmaal raak schie- teni Na de rust wist SVLV het overwicht aanvankelijk nog te handhaven, maar na missers van Wim Oranje en Edward Duindam was het uit. Unitas nam het initia tief over en in de 70ste minuut prikte Nico Lefebre de bal na een fraaie solo achter keeper Dolf van der Zijl. punt. Eerst speelde hij zijn tegen stander uit en daarna dwong hij Er adus tot een spectaculaire safe. Frank Bakker deed het even later nog eens over maar zijn schot be landde in het zijnet. Ook in de tweede rondgang be gon de thuisclub sterker. Er werd meer gebruik gemaakt van de vleu gels en ook het aanspelen van de bal kreeg meer aandacht. Eerst schoot Frank Bakker nog net naast, maar na een kwartier spelen viel dan toch de enigste treffer. Een vrije trap van Asbai belandde precies op het hoofd van de hoog opspringende Peter Gerse. Terwijl Braxhoven en Van As elkaar in de weg liepen kon Gerse de bal ink- nikken: 1-0. Even leek het hierna alsof de Boys het karwei £nel zou den afmaken. De druk werd opge voerd maar toen een tweede doel punt uitbleef was het de beurt aan Lugdunum. Vooral Kooimans bleek een lastige pion, maar ook hij kon niet van de warboel profiteren die zich voordeed in de Alphense defensie. Het geluk lachte hu de ploeg toe die hier gisteren het meeste recht op had. HENNIE WEEBER Randstad Sport - Teijlingen 1-2. Toen in de 18de minuut Cees Ro denburg de bal via de voet van Pe ter Hoogduin achter doelman Wim Tjebbes had gefrommeld (0-1). leek Teijlingen gemakkelijk over Rand stad heen te zullen lopen. Niets was minder waar, want tien minu ten later verzilverde Hennie van Duuren een strafschop, nadat Chris Does een overtreding tegen Wim van Gameren had begaan: 1-1. Het hard werkende Randstad zette de tegenstander steeds meer onder druk, maar scoorde niet. Aan de andere zijde was het alsnog raak; toen Cees Langerak vijf minuten voor tijd een snelle uitval doeltref fend afrondde: 1-2. DOCOS - Van Nispen 4-1. Hel ge motiveerde Docos gaf de Zilkers weinig kans. Peter van der Kooij strafte al in de vijfde minuut een fout van keeper André van Eedcn af: 1-0. In de 23ste minuut nam Ron Hoogenboom na een combinatie met Erik Roos de 2-0 voor zijn re kening. In het tweede 'part zorgde Rob Hcnsing al na drie minuten voor 3-0. Van Nispen probeerde het nog wel en leek in de 70ste mi- DEN HAAG- Trainer Harry Tals- ma van Roodenburg was een ge lukkig man na afloop van het duel tegen VCS: "Eindelijk is er eens een keer goed gevoetbald en dat werd tijd ook. Het is alleen jammer dat we de kansen niet benut heb ben. Maar ik ben toch wel erg blij met het gelijkspel". Ook collega Rob Jansen van VCS toonde zich tevreden met het uiteindelijke re sultaat: "We hebben in ieder geval niet verloren vandaag. Ik vind echer wel dat de scheidsrechter wat meer had mogen optreden. Dat harde spel, zoals Roodenburg het nuut via Peter van Eeden zelfs te rug in de wedstrijd te komen (3-1). Vijf minuten later maakte Ron Hoogenboom aan alle onzekerheid een einde: 4-1. UDO - RA VA 2-3. Via Gert-Jan van Rijn (kopbal uit vrije trap van Cees Borst in 22ste minuut) en Wilbert Witteman (scrimmage in 32ste mi nuut) kwam UDO in een gelijkop- gaande eerste helft wat gelukkig aan de leiding: 2-0. Na de rust leek de thuisclub de wedstrijd onder controle te hebben, totdat Starren- burg uit een goede combinatie te- genscoorde: 2-1. Een foutje van doelman Michel van Haaren bete kende kort daarop zelfs 2-2 via Oosterveer. Toen vervolgens goalie Van Haaren ook nog eens over een bal van Krabben heendook (2-3), was het duel beslist, al waren Ruud Stuifzand en een tevergeefs een pe nalty claimende Gert-Jan van Rijn nog dichtby de 3-3. DWO - ASC 3-1. Ondanks goed keeperswerk van Charles Robert zag DWO een openingsoffensief via de tweemaal scorende Krundel beloond: 2-0. Na de rust kwam ASC goed terug, met kansen voor Fred Wesseling en Mark Roest. In vandaag speelde, ligt ons niet zo. Maar daarnaast hebben die jon gens natuurlijk gewoon goed ge voetbald". Wat dat laatste betreft had de Haagse oefenmeester het gelijk ge heel aan zijn zijde. De Kooiclub speelde goed verzorgd voetbal. Vooral in verdedigend opzicht. De beide vleugelspitsen, Wiggeraad en Sterk, werden volledig aan ban den gelegd door Luc Kok en Erwin Koree. Laatstgenoemde groeide gisteren uit tot man van de wed strijd. Niet alleen speelde hij Onno Sterk, die vorig jaar een aanbie ding van FC Den Haag naast zich neerlegde, geheel uit de wedstrijd, maar ook zorgde hij met snelle rus hes voor de nodige paniek in de verdediging van de thuisclub. Om dat ook voorstopper Wim Pikaar, voor de tweede maal in de basis, spits Ronald Hes geen meter ruim te gunde, konden de Hagenaars slechts met schoten uit de tweede lijn gevaarlijk worden. Wim Pi- kaar: "Het ging inderdaad wel lek ker. Die spits raakte er aardig gef rustreerd van. Vandaar dat hij mij waarschijnlijk een keer van achte-' ren onderuit schopte". ,Pp dat moment, vlak na het be gin van de tweede helft, vond scheidsrechter Klaassens het dan ook nodig om zijn notitieboekje te voorschijn te halen. Voor het overi ge kende de leidsman uit Gouda nauwelijks problemen. Weliswaar werd er hard gespeeld, ook VCS liet zich in dat opzicht niet onbe tuigd, maar de. spelers gingen slechts zelden over de schreef. Wat dat betreft overdreef Rob Jansen dan ook enigszins. Scheidsrechter Klaassens: "Ik vond het een plezie rige middag. De sfeer in het veld was uitstekend". Voetbalde Roodenburg dus goed, de kansen werden echter niet benut. Zo verscheen Duncan Alberga in de eerste helft tot twee maal toe alleen voor doelman Alex Straten, die beide keren uitstekend redde. Hij was op slag van rust evenwel kansloos op een kopbal van Arno Lancel. Rechtsback Pe ter Baptist, normaliter een voor hoedespeler, redde op de doellijn. Ook Erwin Koree was in de eerste helft dicht bij een doelpunt, maar zag zijn schot rakelings naast vliegen. VCS stelde daar slechts, een knal van Ronald Hes, schitte-' rend uit de bovenhoek getikt door de foutloos keepende Sjaak Nie- vaart, tegenover. Ook in de tweede helft had Roo denburg aanvankelijk het beste van het spel. Rob Jansen: "Die gas ten counterden niet, ze vielen ge woon aan". Maar ook nu wisten de Leidenaars de kansen niet te be nutten. Zo stuitte Anton Broers eenmaal op jle uitgelopen Alex Straten en ook Nico van As kon met een vliegend schot de VCS- sluitpost niet verschalken. De thuisploeg wist tot het laatste kwartier nauwelijks gevaarlijk te worden en liep zich steeds weer te pletter op de Roodenburg-muur. Onno Sterk werd daar zelfs zo moedeloos van dat hy, na voor de zoveelste keer gestuit te zijn door Ei-win Koree-, seconden lang op het gras bleef zitten. Het slotoffensief van VCS bracht de ploeg van Tals- ma uiteindelijk toch nog bijna op de knieën. Een inzet van Wigge raad werd ternauwernood gekeerd door Sjaak Nievaart en Erwin Ko ree haalde de bal een keer van de lijn. Ook Roodenburg was nog vlak bij een goal. De indraaiende corner van ,Arno Lancel werd echter we derom door Peter Baptist uit het doel gekopt. Zo bleef het uiteinde lijk 0-0, waarmee het veel geplaag de Roodenburg een prestatie van formaat neerzette. HERMAN JOUSTRA de 75ste minuut vond Leen Bollen na goed stoorwerk van Benno Schoonwater de roos: 2-1. Het slot offensief van ASC bood Van de Werf de kans counterend 3-1 te vin den. Wassenaar - Vredenburch 1-1. Een boeiend duel, waarin Wasse naar al snel op voorsprong kwam, toen een Hagenaar de bal in eigen doel kopte: 1-0. Rick Westgeest was vervolgens dichtbij de 2-0, maar strandde op de goalie. Nog voor de rust kwam Vredenburch vanwege een dekkingsfout van de thuisclub bij een cornerbal weer op gelijke hoogte: 1-1. In de tweede helft kwam daarna geen wijziging meer in de stand. Ripperda - Hillegom 2-1. Na een wegens buitenspel afgekeurd doel punt van Peter Berg raakte Hille gom de controle op de wedstrijd kwijt. Vlak voor rust leidde dat tot 1-0 voor de thuisclub. Kort na de hervatting betekende een benutte strafschop van Peter Berg 1-1. Een fout in de defensie hielp Ripperda in de 75ste minuut aan de zege: 2-1. Concordia Hillegom - VVB 2-1. Een fysiek sterker VVB kwam vlak voor de rust verdiend op voor sprong: 0-1. Na de rust had Concor dia echter alle touwtjes in handen. Erwin van de Linden en van Mark Braas bezorgden Concordia de winst: 2-1. LISSE - In Lisse heeft scheids- len in het water terechtgekomen, rechter Van Dijk gisteren een De (club)scheidsrechter wenste nieuw motief gevonden om een niet te wachten tot het leer op het voetbalwedstrijd te staken. Tijdens droge was en staakte het duel. een duel tussen de veteranen- teams van FC Lisse en Bernardus Wedstrijdsecretaris Ter Wolbeek uit Hazerswoude belandde de bal sprak zijn verwondering uit over na twintig minuten in de tweede de handelwijze: "Als de aanvoer- helft in de sloot. De spelers slaag- der van dat elftal bij mij was geko- den er met vereende krachten niet men. had ik hem een bal kunnen in de "bal uit het water te, vissen, geven. Maar ze hebben blijkbaar Eerder waren er al twee speelbal- de moeite niet willen nemen". r F aber (links) en Stef van Dierinen vechten een onbeslist duel om de bal uit. Een illustratief beeld voor he hoofdklasseduel tussen UVS en Elinkwijk dat in 0-0 eindigde. ,f0t0 René Bouwman ta (die een paar weken geleden nog een proefwedstrijd bij Pisa afwerk te) konden geen moment de hun vooruitgesnelde roem waarmaken, terwijl de dreigend ogende spitsen r, Oege Boonstra en Elfried Veldman ?0I*K"M- Blauw Zwart lijkt de mandekkers Meijs en Rob ï*cn dre_W„f,se,:?ariers,er mct Blauw Zwart op de goede weg eer op de goede weg. Vorige week zorg- HRHHL»» HHL «i nuu 1 knap gelijkspel voor, dat Xerxes koplo- Vermeer hun meerdere moesten Per af raakte. Nu deed de ploeg van Chiel Jansen het nog beter: de nieu- erkennen we koploper, SVW, werd in eigen huis met een 1-0 nederlaag geconfron teerd. Vooral daardoor kwam doelman De thuisclub liet zien over veel techniek te beschikken, maar de bezoe- Arno Schouten geen moment in de kers compenseerden dat met een enorme dosis werklust. De beste kan problemen en bleef Désar een sen in de eerste helft waren voor SVW, maar doelman Dave Kraaijen- proeve van bekwaamheid be- brink liet ook nu zien in een prima vorm te#erkeren. Zo reageerde hij spaard. De jonge libero bleef na de twee keer voortreffelijk op inzetten van de gevaarlijkste man aan Gor- doelwisseling overigens met een kumse zijde, amateur-international Loek Bijl. Bovendien had Blauw- ontwrichte schouder in de kleed- Zwart over geluk niet te klagen, toen Ad van der Gyp in kansrijke positie rakelings naast knalde. Maar ook de aanvallen van de Wassenaarders waren niet van gevaar ontbloot. Peter van der Ploeg kreeg nog de beste kans, maar hij stuitte op doelman Pierre Scheffers. Ook na rust behoedde Dave Kraaijenbrink Blauw-Zwart voor een ach- duel niet terstand door schitterend te reageren op een schot van Loek Bijl. Voor de kamer achter. Middenvelder Aad Neuteboom nam zijn plaats in, ter wijl nieuwkomer Paul Rieken ei met zijn voorbeeldige inzet meewerkte dat het •den bezoekers had Wijnand Bakker bijna succes, maar zijn knafverdween echter via de hand van Scheffers en de paal naast het doel. Een kwartier voor tijd kwam Blauw-Zwart toch op voorsprong. Na een vloeiende aan- JAAP VISSER vai schoot Frank Voorham raak: 0-1.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13