'Wij willen slaapgemeente wakker maken' Wel stijl, geen mantelpakken-sfeer Verzorgde 'Vogelhandier' PAGINA 2 REGIO LEIDEN ZATERDAG 1 NOVEMBER 1986 Agenda Stichting Leefbaar Leiderdorp trekt ten strijde tegen onder meer komst van stortplaats LEIDERDORP - Briefpapier ligt klaar, de akte is gepasseerd en do nateurs hebben zich al aangemeld: de Stichting Leefbaar Leiderdorp is een feit. Een stichting waarin drie Leiderdorpers elkaar hebben gevonden. Ieder vanuit zijn of haar eigen invalshoek. Voorzitter Riet Dekkers vanwege een slepende kwestie over een keukenuitbouw die volgens de gemeente een paar centimeter te groot werd. Secreta ris Bram Hensing omdat hij jaren lang werd gepijnigd met hopeloze procedures omtrent zijn startend ondernemerschap. En bestuurslid Ton de Vrind maakte zich al tijden bezorgd over de tanende afbraak van wat volgens hem eens een mooi plattelandsdorp was. Voeg daarbij het ingrediënt van de poli tieke ondoorzichtbaarheid en de juiste mixture was gevonden om een stichting op te richten. door Miep de Graaft Het drietal stelt nadrukkelijk geen hetze tegen het gemeentebe stuur te willen ontketenen. "We willen vermijden dat we rancuneus gaan handelen. Maar dat gemeen tebestuur moet kritisch worden ge volgd. En we willen een schakel tussen gemeente en burger zijn. ie ders belangen behartigen, zonder politieke voorkeur". Hensing, Dekkers en De Vrind roerden zich toch al, maar ze liepen ajs particulier stuk en hopen nu als stichting meer deuren te kunnen openen die anders voor hen geslo ten waren gebleven. Als stichting genieten ze meer erkenning, zo eenvoudig ligt dat. Boosheid en te leurstelling worden ingeslikt; het gaat er de gloednieuwe stichting om een aantal praktische zaken op georganiseerde wijze aan te pak ken. En: "Leiderdorp heet een slaapgemeente te zijn. wij willen dat onze gemeente wakker wordt". Capriolen Voorbeelden. De plannen voor de verbouwing van het zwembad annex de bouw van een sporthal. Een en ander gaat de gemeente een half miljoen per jaar kosten, terwijl de Leiderdorper nog niet weet hoe duur zijn entreekaartje straks wordt. Hensing en Dekkers: "Be grijp ons goed, ook wij willen best een goed zwembad, een muziek school en een sportcomplex. Maar van belang is welk prijskaartje daaraan vastzit. En de vraag of de Leiderdorper nog wel serieus wordt genomen als je een poging doet informatie te krijgen of mee te praten. Het is toch onvoorstelbaar dat je, in het geval van het zwem bad bijvoorbeeld, op de toer van een agressieve actiegroep moet gaan, alleen al om goede informa tie en medezeggenschap te kunnen krijgen?" En met medezeggenschap be doelt de stichting niet alleen het "riedeltje" dat elke Leiderdorper voor de aanvang van een raadsver gadering mag afdraaien. "Met deze signalen uit de samenleving wordt immers niets gedaan", is de erva ring. In Leiderdorp worden, zoals de stichting het noemt, Tweede Ka mer-capriolen' uitgehaald. "Soms krijg je het idee dat er alleen maar aan politieke carrières wordt ge dacht. Je ziet zoveel raadsleden en wethouders vertrekken om elders burgemeester te worden of naar de Provincie door te stromen. Die car- rièrelijn is natuurlijk hun zaak en stoort óns op zich niet, maar het is wel tekenend. En de gedrevenheid om projecten als een kunstgras veld en een sportcomplex er even door te drukken zint ons niet". "Soms ook bekruipt je het ge voel dat het verlanglijstje van wet houders en raadsleden alleen hun persoonlijke is, en niet die van de bevolking. Als je bijvoorbeeld lid bent van een bepaalde sportvereni ging, zul je toch gevoelsmatig de neiging kunnen hebben je voor die club extra sterk te maken.." Stortplaats Het 'hotste item' van de stichting wordt de toekomstige vuilstort plaats bij de Does. Ze verwacht straks grote problemen als de con touren van de stortplaats zichtbaar worden. Een bult met een hoogte van vijftien tot achttien meter zal iedere Leiderdorper met de stort plaats confronteren, aldus de stich ting. "Die bult is een prachtige na tuurlijke geluidswal voor rijksweg 4. Maar geluid gaat er dan wel rich ting Voorhof. Elisabeth Zieken- 1 huis, Leythenrode en het oude cen trum. Men weet nu al wanneer het mooi weer wordt. De wind uit het oosten maakt de weg behoorlijk hoorbaar". "Dus straks zal het verkeersla waai in optima forma definitief het leefklimaat van deze wijken beïn vloeden. Bovendien is niet te ga randeren dat er geen stofoverlast zal zijn op al die wasrekjes of zonaanbiddende bewoners. Ook de wijze waarop een en ander tech nisch wordt aangepakt zint ons niet. Technische adviseurs spre ken zichzelf en elkaar nu al tegen. En een deugdelijke controle op hetgeen er wordt gestort, nou, die komt er gewoon niet". Hensing: "Wij begrijpen ook wel dat ie het door jezelf geproduceer de vuil niet altyd by een ander voor de deur kunt deponeren. Maar Leiderdorp is door zijn eigen besturders al behoorlijk dichtge bouwd. Als die stortplaats er komt hebben wij nog maar één behoor lijke polder tot onze beschikking. Ik bedoel: de gemeente van onze oud-wethouder Meerburg (hij is burgemeester van het naburige Al kemade geworden, red.) zou ook niet ongunstig afsteken als loca tie..." Dekkers: "Anderzijds zijn we, hoe gek dat ook klinkt, blij met die De filosofie achter het qua bezoekerstallen snelgroeiende Sterrenbad Wassenaar WASSENAAR - De hal lijkt op de lounge van een hotel, buiten wor den ijspapiertjes direct en discreet opgeruimd. Het Wassenaarse zwembad onderscheidt zich duide lijk van andere, richt zich vooral op wat ouderen en gezinnen. Mondain is het niet, maar de stijl ligt voor het opscheppen in dit 'mantelpak- jesbad'. Part-time Sterrenbad-di- recteur B. Timmermans over de "bedrijfsmatige benadering" van de markt en het snelle verouderen van zwembaden. Het Wassenaarse zwembad werd in 1956 gebouwd en kostte een mil joen. Het was het eerste zwembad na de oorlog en zat vol vooroorlog se ideeën. Alles moest er kunnen: les- en wedstrijdzwemmen, water polo en wat spel. Een degelijke ma teriaalkeuze met veel beton en een ouderwetse 'routing': de kleedhok jes kwamen in de zwemzaal. Bij een schoonmaakbeurt van deze hokjes liep het water zó op de per rons. Lange tijd ging het goed, het bad was ook nieuwer dan zijn broer tjes. Mensen uit de hele regio, tot aan Hillegom toe, leerden in Was senaar zwemmen. Zodra ze het goed onder de knie hadden ver dwenen ze meestal en kwamen er weer moeiteloos nieuwelingen. Jaarlijks telde het bad 350.000 be zoekers. Begin jaren zeventig, toen de vaste lasten zeer laag waren, zakte de belangstelling. De sportmoge lijkheden groeiden snel en waarom zou men veel betalen voor een oud zwembad?, heette het. De tekorten stegen. Bezuinigen was het motto. Een schoonmaker ging eruit en het bad draaide met "marginale bezet ting", aldus Timmermans. De' kri tiek bleef niet uit. Het zwembad zag er armoedig en vies uit, heette het. Half 1975, toen de Polananen- parkwijk goed gesettled was, on stond een brede discussie. Moest het zwembad worden opgelapt of diende de kern goed te worden aangepakt. De zwemverenigingen, die voor grote wedstrijden moes ten uitwijken naar Leiderdorp, rie pen om een wedstrijdbad. De di rectie wilde wedstrijdzwemmen en spelen scheiden. "Je kan toch zwemmen, Waarom zou je dan mil joenen uitgeven", reageerden ge meentebestuurders aanvankelijk sceptisch. Ze draaiden bij en er kwam 6,8 miljoen op tafel. Even nog heeft di recteur Timmermans in die jaren overlegd met de Duinrell-graaf, die plannen had voor een spectaculair recreatiebad. Een eventuele sa menwerking ketste af. Recreatie park Duinrell richt zich met het Ti- ki-bad op een jonger publiek (20 tot 24 jaar) en "heeft een andere functie", zegt de directeur. "Dat doe je een keer, hier ga je twee, drie keer in de week of eens in de veer tien dagen naar toe. Bovendien heeft de stichting Sportfondsen- bad een educatieve taak. Dat daar is het taartje, dit is het beschuitje". Sterrenbad-directeur Timmermans het taartje, dit is het beschuitje'. In 1983, toen het tekort tot 3 a 3,5 ton opliep, was de 6,8 miljoen kos tende verbouwing achter de rug. Het sportfondsenbad heette vanaf dat moment Sterrenbad. Buiten bleef het 50 meter lange bad ge handhaafd. Binnen kreeg men de beschikking over een overdekt wedstrijdbad van 25 meter lengte; een therapiebad en in de oude zwemzaal was een warm recreatie- bad gekomen met whirlpools, ge schikt voor grote partijen. Ook wa ren er voorzieningen als een sauna, een solarium, een. Turks bad, een kapsalon/schoonheidsalon en een fitnesscentrum, onder meer voor mensen met spierproblemen. Wat later kreeg het bad van de gemeen te een 28 meter lange glijbaan van polyesterdoek. Gaatje Terwijl veel andere baden zich richtten op de jeugd, lonkte het Sterrenteam stijlvol naar de oude ren in een gemeente waar per jaar slechts 180 kinderen worden gebo ren. De bezoeker hoeft zich niet door een roestvrijstalen hek te frommelen om door een gaatje te horen wat er is; de hal van het zwembad ziet er uit als de lounge van een hotel. Papiertjes worden rigoureus van de stoep verwijderd op momenten dat niemand dat ziet. Want, zo heet het, ouderen zijn niet meer gewend over rommel heen te stappen. Het recreatiebad is alleen op woensdagmiddag, in het weekein de en tijdens de late middaguren open voor de (rumoerige) jeugd. Voor de rest is het het domein van ouders met jonge kinderen en mensen die niet (meer) werken. Timmermans:» "Wij zaten met het De Nederlandse zwemtop probeert op 22 en 23 november in het Wassenaarse Sterrenbad de limieten te halen voor de Eurapa- cup-wedstrijden in Zweden, december dit jaar. De plaatselijke zwemclub WKZ had dit snel geregeld met de zwembond, nadat 12 september een officieus Nederlands record op de 4 maal 50 meter vrije slag was gevestigd in Wassenaar. Het evenement zal veel publiciteit opleveren. Zowel het zwembad als WKZ zijn dan ook zeer verheugd over de vangst. Of het snelle 25 meterbad ook in de toekomst voor grote wedstrij den wordt gebruikt, hangt deels af van het 'limieten-weekeinde'. Nadeel van het bad is dat het maar is 200 tot 250 toeschouwers kan herbergen, zo'n 50 procent te weinig. Over de financiële consequenties doet zwemclubvoorzitter Matthijsen geen uitlatingen. "In de begroting zijn we van een aantal dingen uitgegaan, het is nog afwachten hoe dat uitpakt", zegt hij wat vaagjes. Duidelijk is wel dat de 1.000 gulden subsi die van de gemeente de kosten niet kan dekken. Het limieten- weekeinde voor de Europacup wordt iedere keer in een ander Nederlands zwembad gehouden. probleem dat het moeilijk is om 65- plussers die nog nooit hebben ge zwommen, een badpak aan te pra ten. We hebben daarom de oude- renleeftijd verlaagd en hebben het over 55-plussers". Opvallend is het grote aantal vrouwelijke bezoe kers, dat er vaak een dagje zwem bad van maakt.Hoewel het bad in de zwembadwereld bekend staat als het mantelpakkenbad, heeft Timmermans weinig op met een woord als mondain. Hij houdt het eerder op stijlvol: "Ik kan in de sauna geen kerels hebben die vrou wen een tik op de kont geven of opbellen welke dame hem vandaag eens gaat masseren". De keep fit- hoek staat van onder leiding van twee ervaren fysiotherapeuten. Een trainer uit Den Haag met gou den kettingen om zijn nek zou "niet in de sfeer passen". Timmer mans: "Het is zeker geen bodycen trum vol krachtpatsers en geta- toeeerden. Geen barbiepoppen". Het concept is helemaal toege spitst op het "kapitalistische Was senaar" en zou in andere plaatsen nooit zo ver worden doorgevoerd. Gastvrijheid is bij dit alles het gro te woord, de horeca neemt een be langrijke plaats in. Timmermans, die vroeger alleen maar hoefde te zorgen dat het bad schoon was, de waterkwaliteit goed bleef en de les sen uitmuntend, moet tegenwoor dig mensen het gevoel geven heer lijk uit te zyn. De opzet slaat aan. Vorig jaar trok het Sterrenbad 260.602 bezoe kers. Dat zijn er 65.000 meer dan in 1983 en de Sterrenbad-top denkt in 1990 het zogeheten animocijfer van 7,6 te halen, waar de gemeenteraad bij de verbouwing zo op hamerde. Dit komt erop neer dat iedere Was senaarder jaarlijks gemiddeld 7,6 vuilstortplaats. De directe gevol gen zijn voor de Leiderdorpse bur gers direct waarneembaar en dat zal hen wellicht aanzetten tot mee denken en de vraag oproepen: moet dat nou echt bij ons letterlijk voor de deur?". Overigens toont men zich ver ontwaardigd omdat de provincie vorige week in het Leiderdorpse gemeentehuis een hoorzitting had georganiseerd naar aanleiding van de hinderwetaanvraag. Aan die bij eenkomst was geen enkele rucht baarheid gegeven. Vanuit de ge meenteraad en de bevolking was er prompt niemand. Alleen de stich ting deed er haar zegje en beloofde de provincie-vertegenwoordigers een bezwaarschrift te zullen indie- ZATERDAG Leiden Restaurant Groenoordhallen - ski- beurs, tot 18 uur. Wijkgebouw Staalwijk - Herenstraat 45. receptie t.g.v. 10-jarig bestaan van het Emoenakoor, 16.30-18 uur. Gebouw Matilo - Zaanstraat, bingo avond, 20 uur. Bejaardentehuis Groenhoven - Witte Rozenstraat 21, bazaar, 14.30-16.30 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Gone with the wind', 21.15 uur. Leidse Schouwburg - Liesbeth List en Ramses Shaffy, 20.15 uur. Imperium - 'Een Sneeuw', 20.30 uur. Pieterskerk - Bachkoor Holland, 19.30 Zoeterwoude Oudheidkamer - hoek Watertje/Noord- buurtseweg, tentoonstelling kasteel Zwieten, 14-16 uur. Leiderdorp Muzenhof - Gordynsingel, Leiderdorps Operette Gezelschap met 'Der Vogel handier', 20 uur. Hollandsche Tuyn - Hoofdstraat, jazz concert Harlem Bound, 21 uur. Voorschoten Buurthuis Arsenaal - avond 'Perspek- tief over 'Haikoe', 20.30 uur. Twee van de drie bestuursleden van de kersverse Stichting Leefbaar Leiderdorp. Riet Dekkers en Bram Hensing, tegen de achtergrond van het Does-gebied waar straks de vuilstortplaats moet komen. De stichting is bang dat de stortplaats teveel stank en vuil met zich meebrengt. (foto Wim Dijkman) Alternatieven Zijn er van de stichting alterna tieven te verwachten? Riet Dek kers: "Jazeker. Maar dan moeten we eerst de gelegenheid krijgen om met het gemeentebestuur te communiceren. Nu worden we nog zeer afstandelijk en laconiek be handeld". En hoe zijn de eerste reacties vanuit de bevolking? Hensing: "Eerst haalden ze hun wenkbrau wen op. Ze begrepen het niet". Dekkers: "Ze denken dat we de stichting uit rancune hebben opge zet, maar dat is niet zo. Zo'n stich ting is gewoon nodig. En nu, nu staan ze te dringen om in het be stuur te komen. We hebben zelfs al donateurs onder het ambtenaren korps. Leuk hè?" Ten slotte: de centen. Waar doet de stichting het allemaal van? "Voorlopig schieten we zelf bedra gen voor en er zijn donateurs die al betaald hebben. En verder hebben we in een brief aan burgemeester en wethouders om subsidie en een ruimte voor een spreekuur ge vraagd. Maar ja, op die brief heb ben we ook nog steeds geen ant woord gehad.." De Stichting Leefbaar Leider dorp is bereikbaar via het posta dres Postbus 165, 2350 AD Leider dorp. ZONDAG Leiden De Lakenhal - gratis rondleiding ten toonstellingen, 13-17 uur. Hans Menken - Boshuizerlaan, Jazz on Sunday, 15.30 uur. Waaggebouw - Schotse folkgroep Tan- nahill Weavers, 20.30 uur. Pijpenkabinet - demonstratie pijpma- ken, 13-15 uur. Langegracht 65 - film/video-avond De Pink Puppies, 20.15 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Gone with the wind', 21.15 uur. Leiderdorp 13 uur. Voorschoten Ambachtshuis - Voorstraat 12, koffie concert harpduo, 12.30 uur. Zoeterwoude Oudheidkamer - hoek Watertje-Noord- buurtseweg, tentoonstelling Zwieten, 14-16 uur. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 31 tot vr 7 door: Apotheek Reyst, Steenstraat 35, Leiden, tel. 120136. Apotheek van Breest Smallenburg. Loevestein 6, Leiderdorp, tel. 890000. keer het bad bezoekt en de dage lijkse kosten worden terugver diend. Met de verbouwingskosten zal het nooit zover komen en winst zit er niet in. Het doet de stichting Sportfondsenbad weinig. Ze wil het zwemmen aantrekkelijk en be taalbaar houden: voor vier gulden kan een bezoeker onbeperkt Na^st de constante groep baan tjeszwemmers, de hoogste zes ba sisschoolklassen en vele zwem- clubleden, zijn er veel mensen uit de regio. Ook het leszwemmen is regionaal in trek: voor een iets ho gere prijs krijgen de kinderen meer persoonlijke aandacht. Nieuwe spinsels Directeuren van andere zwemba den volgen de ontwikkelingen met interesse. De loskbppeling van zwemmen en spelen, vindt veel na volging. Het succes heeft ook zijn schaduwkant: op sommige mo menten is het aan de Zanderijlaan zo druk dat de bezoekers van sau na en recreatiebad zich niet echt gelukkig voelen. De directie heeft dan ook nieuwe gedachtenspin- sels. Het 50 meter lange buitenbad moet ondiep worden, speelse en ronde vormen krijgen en een be haaglijke temperatuur. Ook met koud weer kunnen bezoekers van het binnenbad dan lekker buiten zwemmen. Een sluis zorgt voor de verbinding met het binnenbad dat wat extra palmen en ander tro pisch groen moet krijgen: een groene oase in een groene gemeen te. Deze plannen zijn niet alleen ple zierig voor de bezoekers, maar ook voor de exploitatiekosten. Bij het terugbrengen van het watervolu me tot eenderde zakken de stook kosten flink, zeker wanneer het badwater 's nachts in een afgeslo ten kelder wordt opgeslagen. Bo vendien is er onder een diepte van 1.50 meter geen toezicht meer no dig. Wanneer men bedenkt dat op drukke dagen twee toezichthou ders nodig zijn, is dat een aardig voordeel. Toch vreest Timmer mans niet dat er ontslagen zullen vallen onder de 35 personeelsle den, van wie het gros een part-time betrekking heeft. Er zouden zelfs extra personeelsleden kunnen worden aangetrokken. Binnenkort wil hij een definitief wensenlijsje opstellen en op een rijtje zetten hoe alles eruit moet gaan zien. Wanneer de exploitatie lasten meevallen en de investering binnen vijf jaar kan worden terug verdiend, neemt hij contact op met de gemeente. Wanneer de cijfers minder gunstig uitvallen heeft dat geen zin. Wethouder Barning van financiën, "ook een zakenman", heeft heel duidelijk gemaakt geen extra geld in het zwembad te wil len pompen. Timmermans kan daar tot op zekere hoogte begrip voor opbrengen, al vindt hij dat een zwembadmanager moet blij ven vernieuwen. De mensen willen immers steeds iets anders. 'Der Vogelhandler' van Carl Zeiler door het Leiderdorps Operette Ge zelschap. Met: Lilian Kanbier, Ger- da Cortenbach, Nel Boelee, Ronald Veeren, Jack van Dam, Wim Schro der e.v.a. Regie: Toos Cozijn. Muzi kale leiding: Ger van Strien. Mu ziek: Ernst Stolz, piano. Choreogra fie: Giselle Joosten. Gezien op 31 ok tober in de Muzenhof, Leiderdorp. Aldaar nog vanavond en morgen middag te zien. LEIDERDORP - Operette is het feest der herkenning: zeker bij 'Der Vogelhandler' gaat dat op. omdat het verhaal over vogel handelaar Adam en zijn 'Christel von der Post' tot de meest ge speelde operettes behoort. 'Schenkt man sich Rosen in Ti- rol' en 'Wie mein Ahn'l zwanzig Jahr' zijn nog altijd tophits in het genre. Solisten en koor van het Lei derdorps Operette Gezelschap hebben met verve deze omvang rijke produktie op toneel ge bracht. Het geheel is in een pe riode van twee maanden onder leiding van de nieuwe regisseuse Toos Cozijn in elkaar gezet - dat is bepaald geen kleinigheid. Van zelfsprekend gaat er dan ook wel eens iets niet helemaal goed; wat echter telt, is toch op de eerste plaats de grote inzet en het en thousiasme van de vereniging. het eigen Leiderdorp. Toch moet gezegd, dat de Muzenhof geen optimale operette-accorhmoda- tie biedt. Voor het grote aantal medewerkers is het podium ge woon te klein, vooral ook omdat een droomfabriek als operette niet buiten een oh, wat mooi-de- cor kan. Daarnaast is de zaalop stelling minder gunstig; er zijn betrekkelijk weinig plaatsen in de zaal, van waaruit je een goed overzicht over het geheel hebt. Met het oog op de beperkte mogelijkheden van de zaal is er terecht gekozen voor een uitvoe ring in twee in plaats van drie be drijven, waardoor één decorwis seling kómt te vervallen. Deze tijdwinst verhoogt de vaart van de voorstelling. Meer schrappen in de tekstgedeelten had daartoe ook kunnen bijdragen. Het ver haaltje komt er immers niet zo op aan - het publiek is het om de muziek en de fraaie aankleding te doen. Na afloop overheerste een merkbare tevredenheid bij het publiek over de vocale prestaties van de meeste solisten en zeker ook van het koor. de kwaliteit van de pianobegeleiding en de verzorgde vormgeving. Een charmante rol speelden nog de meisjes van Balletschool Joos ten. WIJNAND ZEILSTRA. LEIDSCH m DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN ADVERTENTIES 02522-14192, D. Vink. tel. 079-412440. SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17 00 uur (071)144941 NABEZORGING ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 23,25 per maand, per post 33,65 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd f 68.95 per post (binnenland) f 100,00 per half jaar. aan huis bezorgd 137,90 per post (binnenland) 200,00 per jaar, aan huis bezorgd f 262,40 per post (binnenland) 386,90 losse nummers f 1,20 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1Leiden (071144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REDACTIE Katwijk (01718)12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Stad: H.G. van der Post Regio Leiden: M. de Graaft Duin- en Bollenstreek: H I J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W. Fortuyn Sport: P. J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Kunst, radio, t v.: P.C.Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn. Brussel. Jo hannesburg, Tokio. Londen, Parijs. Was hington. Rome. Madrid. Mexico-City en Tel

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2