Plan om overlast Duinrell in te dammen Is Warmondse politieke bedrijf uitgeblust? Boer Yersteegen in z'n eentje kaasdagcommissie Personeel grijpt dief en gestolen goederen REGIO LEIDEN DONDERDAG 30 OKTOBER 1986 VOORSCHOTEN - Twee kleding winkels aan de Voorschotense Schoolstraat hebben gisterochtend bezoek gehad van dieven. In beide gevallen kon door alert ingrijpen van het winkelpersoneel de gesto len waar worden teruggenomen. In één geval kon de dief in de kraag worden geval. 's Ochtends om half elf voelde een Voorschotense dievegge een hand op haar schouder bij het ver laten van de kledingwinkel. In haar tas bevonden zich twee com binaties van een blouche en een rok die ze niet had afgerekend. De waarde van de combinaties be droeg 600 gulden. Het winkelper soneel had de activiteiten van de vrouw op de overal in de winkel aangebrachte spiegels kunnen ga deslaan. De politie, nam haar mee naar het bureau voor verhoor. Daarna werd zij heengezonden. Een uur later verlieten een man en een vrouw een andere kleding zaak aan de Schoolstraat. Zij had den een lederen pak ter waarde van duizend gulden bij zich. De be drijfsleider die het duo in de smie zen had, zette te voet de achtervol ging in. Al achtervolgende slaagde hij erin het pak uit de handen van de dieven te grissen. Het pak bleek lichtelijk beschadigd te zijn. Van de man en de .vrouw ontbreekt nog elk spoor. De Zoeterwoudse boer Versteegen met zijn eigen kaas: denken dat het allemaal best gaat zo..' (f ZOETERWOUDE - Nog een paar dagen en dan maakt de Zoeter woudse boer H.W. Versteegen zijn jaarlijkse ronde langs de col- lega's. Op een vijftiental adres sen hoopt hij genoeg van de goudgele, ronde gevaarten te verzamelen om de jaarlijkse Zoe terwoudse kaaskeuring, volgen de week maandag in Don Bosco. weer bestaansrecht te geven. Versteegen van de Weipoortse- weg 61 - half Zoeterwoude draagt zijn achternaam, vandaar de adres-aanduiding - vormt sinds jaar en dag praktisch in z'n een tje de hele kaasdagcommissie, waaraan hij al sinds z'n 17e is verbonden. Vroeger zaten d'r meer in, maar hoe gaat dat: er zit natuurlijk verloop in. En dus ble ven secretaris/penningmeester Versteegen (55) en voorzitter A. Paardekooper over. Het deert de b.oer niet dat praktisch al het uit voerende werk nu op zijn nek neerkomt. Laconiek stelt hij vast dat hij de boeren er niet over hoort. "Ze denken dat het alle maal wel bést gaat zo", lacht Ver steegen. Dat moge zo zijn, de secretaris/ penningmeester heeft wel dege lijk een hoop werk aan het jaar lijkse evenement. Hij haalt de te keuren kazen persoonlijk op en rijdt daar ook voor naar Voor schoten, Zoetermeer en Stomp- wijk. Versteegen is er niet toe te bewegen af te wachten totdat de ooeren ermee komen aandragen. "Als het aan de boer ligt komt er niks, dus doe ik het maar. En wat ik ophaal, tja, dat is altijd een verrassing, hebben ze vergeten om kazen opzij te leggen, dan moet ik met lege handen door". Verder zorgt Versteegen voor de prijzen, schrijft hij alle betrok kenen aan en noteert de num mers voor de deelnemende boe ren en verricht het nodige schrijfwerk achteraf. Blind proeven Uiteraard dingt de man van de kaasdagcommissie zeil' ook mee naar een prijs. Hij heeft er al kazen voor opzij- gelegd. Of die de goedkeuring van de jury kunnen wegdragen Qua vorm, soort en verdeling van de gaatjes, geur en smaak weet Versteegen niet. "Je kunt niet je exemplaren wegleggen waarvan je denkt dat dat de beste zijn, je moet kazen nemen die je in een bepaalde maand hebt gemaakt. De oude kaas moet van juni zijn en de jonge van eind augustus". De jury proeft blind. Dat wil zeggen dat alle kazen genum merd zijn en geen mens weet op het moment dat er wordt ge keurd wie de maker is. Behalve Versteegen, en zijn mond zit op slot. "Namen verklappen doe ik niet. Heb ik nooit gedaan en zal ik nooit doen". Lachend: "An ders had ik wel meer prijzen ge- wónnen. Nee. wat ik niet wil zeg gen, dat zeg ik niet". Hoe de kwaliteit van de kaas volgende week zal zijn? "Niet slecht, niet slecht", mompelt Versteegen. "We hebben een goede zomer gehad. Niet al te heet, lekker droog: de melk was goed en dus zal de kaas dat ook zijn". Het aantal deelnemers aan de kaaskeuring blijft al jaren vrij constant in Zoeterwoude. Welis waar wordt er steeds minder kaas met de hand gemaakt, vorig jaar bijvoorbeeld verscheen er weer vijf procent minder boeren kaas op de markt, maar Zoeter woude daalde niet met die lande lijke trend mee. De kaaskeuring begint komen de maandagmiddag om twee uur in het Don Boscohuis aan de Zuidbuürtseweg. 's Middags wordt er betast, gekeken en ge proefd. 's Avonds vanaf half acht wordt de prijsuitreiking gehou den en geven de juryleden tekst en uitleg over hun bevindingen. Door uitbreiding aantal parkeerplaatsen tot 2000, keerlus, verbeteren kruispunt WASSENAAR - Om de proble men rond het uitdijende Was- senaarse recreatiepark Duin rell in te dammen, zijn B en W van die gemeente met een uit gebreid plan gekomen. De par keeroverlast willen zij te lijf gaan door het aantal parkeer plaatsen uit te breiden tot 200Q, parkeren op Duinrell gratis te maken en de Storm van 's Gra- vesandewég, de weg voor het park, via parkeermeters en ont heffingen voor de auto's van omwonenden te reserveren. De verkeersoverlast hopen ze te verminderen door de aanleg van een keerlus voor bussen en ge scheiden in- en uitgangen voor de verschillende Duinrell-bestem- mingen. Ook stellen ze de gemeen teraad voor om het kruispunt Van Zuylen van Nijevellstraat/Storm van 's Gravesandeweg te verbete ren en hier een stoplicht te plaat sen. Deze voorstellen worden vol gende maand in de raadscommis sies en de gemeenteraadsvergade ring behandeld. In de jaren dat Duinrell uitgroei de van een rustige camping tot een massaal recreatiepark, groeiden ook de klachten. De gemeente kwam hierop met een bestem mingsplan, plaatste paaltjes in de bermen van de Storm van 's Grave sandeweg, vroeg Duinrell voldoen de parkeerplaatsen aan te leggen en stelde bijzondere eisen aan attracties. Ook bereidde ze ianleg van een nieuwe keerlus bussen voor en kwam er een geregelde en uitgebreide controle op het park. Inspraak Toen het bedrijf vorig jaar een hinderwetvergunning aanvroeg voor het hele gebeuren werd op nieuw duidelijk "hoe hoog de si tuatie de mensen zit". Er kwamen veel reacties, die "zeker niet geheel ongefundeerd waren", aldus bur gemeester en wethouders. Sommi gen vonden dat de gemeente niets had gedaan, anderen wilden het park direct sluiten. Dat laatste ver zoek maakt bij de gemeente geen kans. Toen B en W samen met de frac tievoorzitters oordeelden dat het tijd is voor 'afdoende en structure le maatregelen', stond voorop dat 'Duinrell een realiteit is. De ge meente richt zich niet op het ver dwijnen ervan'. Tweede uitgangs punt was dat het bestemmingsplan Duinrell de planologische grens aangeeft. Daaraan valt niet te tor nen en de bestuurders hebben er alles aan gedaan om geen nieuwe vergunningen af te geven. Daarnaast werd besloten tot in spraak en onderzoek. De inspraak startte in oktober 1985. Tijdens een vergadering, die druk werd be zocht, werd de instelling van een begeleidingsgroep aangekondigd met omwonenden, vertegenwoor digers van provincie en gemeente, de directie van Duinrell en enige Vrienden van Wassenaar. Deze groep zou, samen met de gemeen te, een extern bureau uitzoeken dat de verkeers- en parkeerproblema- tiek onder de loep nemen. Al snel werd de grpep gesplitst in een ambtelijke projectgroep en een klankbordgroep, die als klankbord moest fungeren voor de voorge stelde stappen. De hinderwetver gunning, die onder andere de ge- luidoverlast moet indammen, werd besproken en vervolgens door de gemeente vastgesteld. De inge diende bezwaren worden momen teel bestudeerd en tegen de eind beslissing kunnen burgers nog be zwaar indienen. Op de kroonberoe- pen tegen het bestemmingsplan wordt binnen een half jaar een be slissing verwacht. In januari dit jaar kreeg het buro Goudappel Gol'feng uit Deventer de opdracht oplossingen aan te dragen voor de verkeersoverlast op met name de Katwijkseweg, de van Zuylen van Nijeveltstraat en de Storm van 's Gravesandeweg. Ook het parkeren buiten Duinrell. de verwerkingscapaciteit van de ingang tot Duinrell en het laten stoppen van bussen in de buurt van Duinrell, vroegen om een op lossing. Aanbevelingen In mei kwamen de aanbevelin gen. Het bureau wil de kruispun ten Van Zuylen van Nijeveltstraat/ Schoolstraat en Van Zuylen van Nijeveltstraat/Storm van 's Grave sandeweg verbeteren en kwam met een uitvoerig plan voor de in- en uitritten. De onderzoekers op perden dat er een nieuwe inrit voor personenauto's moet komen die naar de parkeerterreinen leidt. Hier kunnen 600 tot 700 auto's per uur gebruik van maken. De be staande inrit leidt alleen naar de camping leiden, terwijl de uitrit voor zowel de camping als het park bestemd is. Tussen deze in- en uit ritten en de consumptietent kan een keerlus voor bussen komenn. Voor de reconstructie van de kruising met de Schoolstraat had de gemeenteraad vorig jaar al geld Parkeren gereserveerd, de reconstructie van de kruising met de Storm van 's Gravesandeweg gaal tussen de 100.000 en 325.000 gulden" kosten, afhankelijk van de vraag of er al dan niet verkeerslichten komen. Wanneer de raad dat wenst, willen B en W .^hel met een voorstel ko- Voor de aparte in- en uitritten voelen de dagelijks bestuurders veel. De opstoppingen op de Storm kunnen zo voorkomen worden, menen zij. Tegen een ontsluiting vanal' de Katwijkseweg zijn te veel landschappelijke en verkeertech- nische bezwaren. Bovendien wordt dan het probleem verlegd naar Rijksdorp, vinden B en W. Over de keerlus merken de be stuurders op dat dat niet de eerst opgekomen oplossing is. Aanvan kelijk hadden zij de NZH gevraagd een gewone bushalte aan te leggen, met het argument dat de bussen langs de weg stoppen en de passa giers in de berm worden gedropt ("met alle gevolgen vandien"). De maatschappij, die ter plaatste geen buslijn heeft, vvees dit af'. Vandaar de keerlus. die volgens B en W de bosstrook amper aantast en dezelf de voordelen heeft als een bushal te. Duinrell is goed bereikbaar en het massale voetverkeer van het park naar de halte aan de Van Zuy len van Nijeveltstraat verdwijnt. De raad heeft hiervoor al toestem ming aan de provincie gevraagd, maar er kwamen enkele bezwaren binnen. Raadsleden vonden de be zwaren ongegrond, maar schortten de procedure op. Zij kozen voor rader overleg. Wat de parkeerplaatsen betreft, komen B en W met een korte en een lange termijn oplossing. Op de korte termijn kan er een parkeer plaats komen rond de plek van het te slopen kasteel en het herten kamp. Op de lange termijn kiezen ze voor een structurele oplossing. Volgens de onderzoekers kan de nieuwe parkeerplaats naast de be staande parkeerplaatsen-komen: in het gemeentelijke bos van Pallandt of in de buurt van de kruising met de Dr. Mansveltkade. Voor B en W vallen de laatste twee mogelijkhe den af. Zij zouden de landschappe lijke en natuur- en cultuur-histori sche waarden teveel aantasten. Hoewel Duinrell met andere sug gesties kan komen, staat voor het gemeentebestuur vast dat de struc turele oplossing er voor 1990 is. In dat jaar hoopt de directie 1.250.000 bezoekers te trekken en zijn de 2000 parkeerplaatsen hard nodig om de maximumtoeloop van 12.500 bezoekers op te vangen. De 1300 plaatsen die er nu zijn, zijn slechts voldoende bij een dagbe- zoek van 8000 personen. Over het gratis parkeren is de ge meente minder hard. Als Duinrell echt zo blijft tegenstribbelen, kan er een proef komen. Tot nu toe was de directie tegen de maatregel om dat ze vreesde dat bezoekers te ver moeten lopén en parkeerders die niet op de terreinen thuishoren, zo als kampeerders, plaatsen in be slag gaan nemen. Ook zou het niet garanderen dat bezoekers niet tóch een plekje op de Storm zouden ver kiezen boven een parkeerplaats. Om dit laatste te voorkomen stelt het college voor om aan weerszij den van de toegangsweg parkeer meters te plaatsen en ontheffing te verlenen aan bewoners. Dit kost. globaal geschat. 40.000 gulden. WARMOND - Het Warmondse politieke bedrijf maakt sinds de gemeenteraadsverkiezingen in maart dit jaar tot enkele uren voor de behandeling door de raad van de gemeentebegroting 1987, vanavond, een zeer uitge bluste indruk. De ellenlange commissievergaderingen die aan het boek rnet de cijfers en de bij behorende aanbiedingsbrief zijn besteed, leverden nauwelijks discussie op. Burgerleden van de door Wim Koevoet kregen alle tijd en gelegenheid voor het soort vra gen dat verraadt dat ze of de stukken niet goed hebben gele zen of de materie waarover ze praten niet onder de knie heb ben. Raadsleden maakten zich er vanaf met een lachje hier, een prikje met een botte speldepunt daar. Samen met de bijbehoren de stukken zoals de aanbiedings brief, geeft de begroting inzicht in alle voornemens op alle be leidsterreinen in het jaar 1987. Zulke paperassen zou gemeente bestuurders toch moeten inspi- Dat de vergaderingen die er dit jaar tot nog toe aan zijn gewijd veel weg hadden van uit de hand gelopen theekransjes, zou een vingerwijzing kunnen zijn voor het gegeven dat er in Warmond niets meer te knokken, te doen of te organiseren valt. Niets is minder waar. Het plaatselijke sportleven, om maar wat te noemen, balanceert op de rand van de afgrond, plannen tot woningbouw na 1990 zijn in de kiem gesmoord nu is gebleken dat de gronden waarop dit had moeten gebeuren, in het geheel niet vrijkomen. Handelskwekerij Humako, gevestigd aan de He renweg, heeft ten lange leste te kennen gegeven niet te zullen verhuizen. En er is een onder zoek onder de Warmonders op komst naar verlangd onderwijs. Een onderzoek waarvoor het CDA doodsangsten uitstaat want de uitslag zou wel eens kunnen zijn dat er openbaar onderwijs is gewenst in het dorp waar nu al leen nog maar bijzonder onder wijs voorradig is. CDA-raadslid mevrouw Den Ouden presteerde het onlangs - en haar werd daarbij geen stro breed in de weg gelegd - de for mulering van de vragen van de onderwij senquête in een kwaad daglicht te stellen. Die vragen zijn volgens Den Ouden "stu rend". Vooral van de vraag of ka tholieke ouders of protestants- christelijke ouders hun kroost per se naar een katholieke of pro testants-christelijke school wil len sturen, zou een manipule rend effect uitgaan. Den Ouden is dus gewoon bang voor de ham vraag maar kan zich ongehin derd schuldig maken aan mug- gezifterij, daarbij heendraaiend om de hete brij: het CDA wil lie ver geen openbaar onderwijs in Warmond. Krentenbrood Over dit soort essentiële zaken wordt nooit direct beraadslaagd. In Warmond heerst of doodse windstilte of lopen de micro foons rood aan door hemelbe stormend gedebatteer over mi croscopisch kleine zaken zoals toe te stane lengte- en breedte- maten van botenloodsen en Romneyloodsen en het al dan niet strijdig zijn daarvan met het bestemmingsplan. Oorzaak is niet het gebrek aan hot items. Oorzaak zijn de vast geroeste politieke verhoudingen waarin elke oppositie, voorzover de WD die sinds de verkiezin gen nog wil voeren, op voorhand kansloos is. Niet de argumenten tellen het zwaarst. Belangrijker is dat burgemeester en wethou ders en de voorstellen die zij, zo als in het geval van de peperdure verbouwing van het gemeente huis uit de hoed toveren, onge schonden de eindstreep halen. Politieke verhoudingen ook waarin de politici van CDA en PW, samen vertegenwoordigd in het college van B en W, elkaar behandelen als jongens en meis jes van de gestampte pot. Die ou- we-jongens-krentenbrood-sfeer heerst sinds de college-onder handelingen. Nog voordat er ook maar één woord was gewisseld over de in houd van het college-programma voor de periode 1986-1990, had den CDA en PW alles al in kan nen en kruiken. De WD deed nog een naieve poging om tus senbeide te komen. Met één tele foontje, alsof je een kappersaf spraak maakt, probeerde WD- leidster Saris Progressief War mond Vreemd te laten gaan maar PW was nóg veel te verliefd op het CDA. Toen de liberalen dui delijk was dat ze andermaal geen wethouder zouden leveren, ko zen zij direct voor een poeslieve grondhouding. Ze wilden helpen met het collegeprogramma en als het even kon dat programma mee-ondertekenen. Hetgeen ge schiedde. Resultaat is wel een kleurloos programma. Logisch, want iedereen moet ermee uit de voeten kunnen. Probleempje was nu wel dat de kiezers zo nooit konden begrij pen dat alleen de combinatie PW/CDA een mogelijke was. Ie dereen ging toch akkoord met het collegeprogramma? Geluk kig kwam er een verschil van mening aan het licht. De WD was als enige tegen de bepaling dat Warmonders die hun huis willen verkopen, dat eerst aan Warmonders moeten zien kwijt te raken. Een voetnootje onder aan de laatste pagina van het col legeprogramma om deze tegen stelling aan te geven en de WD- handtekeningen waren gered. Dikke winst voor CDA en PW want de WD leverde door te sig neren wel meteen al zijn speel ruimte in. Weg oppositie van een partij die drie jaar geleden tegen de begrotingen stemde en vorig jaar nog vreselijk dwars lag toen er een besluit moest worden ge nomen tot uittreding uit de streekmuziekschool. De sfeer die in het bestuursap paraat is ontstaan heeft tot ge volg dat er geen harde noten meer worden gekraakt. Vooral over de Humako-kwestie, die voor het voetlicht trad, vlak voor de begrotingsbehandeling door de raadscommissies, had ieder zichzelf serieus nemend raadslid moeten vaRen. Zoals bekend be gint het dorp pas in 1990 te bou wen en vult het tot die tijd de gaatjes in de bestemmingsplan nen. Warmondse woningzoeken den worden tot 1990 naar Voor hout gestuurd. Nadien zouden huizen verrijzen op de Humako- gronden. In verkiezingsprogramma's, partij blaadjes en diverse aanbie dingsbrieven bij begrotingen is herhaaldelijk op jubelachtige toon uitgelegd dat de discussie tussen de partijen die méér wil den bouwen (CDA), die minder wilden bouwen (Progressief Warmond) en die helemaal niet meer wilden bouwen (WD) was uitgemond in dat Humako-com- promis. Vorig jaar tijdens de be grotingsbehandelingen wilde PW nog een motie indienen waarin het B en W aanspoorde werk te maken van de onderhan delingen met Humako waarvan volgens Humako-directeuren tot dan nooit serieus sprake was ge weest. PW zag na aandringen daarop door burgemeester me vrouw Hendrickx van die motie af. B en W beloofden dat het wel goed zou komen. Na het bekend worden van het slechte nieuws - geen woningbouw op de Huma- kogronden - verzuimde PW zijn eigen volshuisvestingswethou- der Dalhuisen aan te pakken, bij het CDA, de partij die notabene diep in haar hart nog meer wil bouwen, desnoods in de Klin kenbergerpolder, sliep men ver der en de WD, nooit zo tuk ge weest op woningbouw op Huma- kogrond, vond het al lang best. Sporthal Voor de sporthal kan een soortgelijk verhaal worden opge hangen. Vorig jaar, ook al bij de algemene beschouwingen, ver raste Bonnet vriend en vijand met zijn sporthalplan. Daarna werd er niets meer van verno men. In verkiezingstijd niet, in de raad niet, niet in de raadscom missievergaderingen over de be grotingen, niet in de college-on derhandelingen. Vanavond zul len er 'plotsklaps' van PW en CDA hele plannen op tafel ko men. De politieke strijd zal voor al gaan om de vraag: wie heeft het plan bedacht? PW-raadslid Bram Schavemaker claimt de auteursrechten maar geeft wel toe dat het oeridee vorig jaar al door Bonnet (CDA) werd gelan ceerd. Allebei mis. Het plan is al veel ouder en geboren in War- munda-gelederen, maar is ineens politiek interessant geworden omdat andere harde noten welis waar voorradig waren maar niet werden gekraakt. Burgemeester Hendrickx, zij moet de vergadering vanavond leiden, verklaart desgevraagd geen bezwaren te hebben tegen het opsparen van plannetjes en ideetjes voor de algemene be schouwingen. "In Warmond pro fileren de partijen zich nu een maal erg graag in hun algemene beschouwingen. Het college komt nu te weten wat de fracties willen". Dat mag dan waar zijn maar het college hoort zulke din- gen natuurlijk wel al te weten zo dra het wordt samengesteld. DONDERDAG enkomst Mariënburgvereniging Pater Walter Goddijn. 20 uur. Gebouw De Klinker - Wijkvereniging Aktief houdt klaverjas- en sjoelavond, 20.15 uur. Schouwburg - 'En.voort gaat ie weer. Jenny Arean, 20.15 uur. Groenoordhallen - Bovag Occasion Show. 18-22 uur. Filmhuis- LVC - film 'Gone with the wind', 21.15 Uur. LWH - Langegraeht 65, soos. 21-1 uur. Troel' - Stationsweg 32. voorlichting en' begeleiding dienstweigeren, 20-21.30 uur, inl. 149324/216180. Fraktiekamer PvdA - Breestraat 125. in loopspreekuur. 19-21 uur Leiderdorp Sjelter - Heemraadlaan, discussieavond bezuinigingen sociaal-cultureel werk. 20 uur. Voorschoten Gemeentehuis - Leidseweg, raadsverga dering, 20 uur. rommelmarkt, 14-17 en lü-21 i Centrum Ex '85 - Middelstegracht, spreekuur Amrito ofwel Jan Foudraine. 20 uur. Centraal Voorzieningengebouw - Cleve- ringaplaats, spreekuur over 'Sociale en politieke achtergronden in Latijns- Am erika' door Prof. dr. R. Buve, 20.15 Leiderdorp Sjelter - Heemraadlaan, instuif voor kin deren, 15.15 uur. Muzenhof - Gordijnsingel, Leiderdorps Operette Gezelschap met 'Der Vogel handier', 20 uur. Oegstgeest Verpleeghuis Wijckerslooth - Van Wijc- kersloothplein 3, avond over multiple sclerose en alternatieve geneeswijzen, 20 uur. inl, tel. 01751-15238. MS Het rayon Leiden van de Neder landse Multiple Sclerose Stich ting houdt op 31 oktober een in formatie-avond in het Oegstgees- ter verpleeghuis Van Wijckers looth aan het gelijknamige plein. Om acht uur wordt een kort film pje 'langdurig ziek zijn' gedraaid, gevolgd door een inleiding over alternatieve geneeswijzen. Be doeling van de avond is om met de aanwezigen te praten over de instelling van de patiënt ten op zichte van zijn ziekte en de wijze waarop de alternatieve genees wijze daarbij de helpende hand kan bieden. Inlichtingen: telefoon 01751-15238. Literaire avond 'Haikoe' heet een Japanse le vens-dichtkunst te zijn die naar het Westen is overgewaaid. De Haikoe onderscheidt zich van an dere dichtkunst door onder meer de inhoud (steeds een verwijzing naar de natuur) en de tijd (telkens wordt één bepaalde gebeurtenis beschreven). Komende zaterdag, 1 november, verzorgt dichter Cor Langedijk een Haikoe-avond in buurthuis Noord-Hofland (Het Ar senaal), Leidseweg 440 in Voor schoten. Aanvang 's avonds half negen. Postzegels De Leiderdorpse postzegelver eniging 'De Rijnstreek' houdt ko mende maandag, 3 november, de maandelijkse ruilavond in de Mu zenhof. Tussen zeven en acht uur 's avonds kunnen jeugdleden daar terecht, vanaf acht uur tot half elf de volwassen leden. Kavels wor den er rond half tien geveild. Ook niet leden zijn maandag welkom in het centrum aan de Cor Gor dijnsingel 4. Klaverjassen De supportersvereniging van voetbalclub RCL in Leiderdorp houdt morgen een klaverjas: avond. Iedereen is 's avonds vanaf acht uur welkom in het onderko men van RCL, gelegen in sport park De Bloemerd in Leiderdorp. Jazzconcert Een jazzconcert 'oude stijl' wordt komende zaterdag gehou den in de Hollandsche Tuyn, Hoofdstraat 24 in Leiderdorp. 'Harlem Bound' speelt er vanaf negen uur 's avonds op uitnodi ging van de plaatselijke jazzclub. Toegang zes gulden. GESCHEPT - Een 79-jarige Bos-, koopse is gistermiddag op de Reyerskoop in haar woonplaats ge-» schept door een auto. De vrouw1 stak over, terwijl een 34-jarige au tomobilist uit Hazerswoude linksaf wilde slaan. De laagstaande zon had de man verblind. Met ogenj schijnlijk lichte verwondingen is de bejaarde vrouw overgebracht naar het Goudse Bleulandzieken- huis. LEIDSCH DAGBLAD Hoofdkantoor - Redactie Exploitatie - Produktie Witte Singel 1Leiden Telefoon 071-144941 Postadres: Postbus 54 2300 AB Leiden Nabezorging 071-123143 Sleuteltjes 071-143545 Per exemplaar 1,20

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2