PvdA-leden willen soepelere erf])acht Bordewijk met 'winnende loten' naar de lommerd? Studiebeurs van 20 mille voor Leidse reumatologe Uitzondering voor bedrijven Automobilist (78) botst tegen boom Man gewond bij aanrijding Van Vollenhoven opent nieuw kantoor NBBS Compromis in zicht over Stevensbloem Kind gewond na val van vierde etage Hazes vertrekt voor studie naar Engeland iflCHTERfifiOHDl actief in vrije tijd ZATERDAG 25 OKTOBER 1986 LEIDEN - De leden van de PvdA willen een soepelere erfpachtrege ling voor woningbouw. Eigenaren van premie-koopwoningen moeten de gelegenheid hebben de erfpacht voor een langere periode af te ko pen. Woningbouwverenigingen zouden de erfpacht zelfs voor 'eeu wig' moeten kunnen afkopen. Een wat ruimere regeling voor bedrij ven wezen de leden gisteravond echter van de hand. Ondernemin gen kunnen, als het aan de PvdA- leden ligt, ook in de toekomst de erfpacht gedurende 'slechts' 75 jaar afkopen. Of nu ook inderdaad aan de erf pacht in Leiden gesleuteld gaat worden, is nog de vraag. De beslui ten die gisteravond tijdens de le denvergadering zijn genomen, zijn slechts adviezen aan de PvdA-frac- tie. Als die met de ruimere regeling instemmen, moeten de socialisten vervolgens in de slag met hun col legepartners: de WD en Links Leiden. LEIDEN - Een 78-jarige man uit Bussum is gistermiddag om streeks half twee met zijn auto op de Voorschoterweg tegen een boom gereden. Volgens de politie is het ongeluk ontstaan nadat de man onwel was geworden. Hij is naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd met onbekend letsel. Zijn auto was totaal vernield. De man raakte van de kaart hal verwege de weg naar Voorschoten, tijdens een kleine file. Een getuige zag de auto onverwacht naar links schieten en de rijbaan afrijden. De auto schoot door de middenberm, over de tegenoverliggende rijbaan en over een fietspad. Vervolgens reed de wagen het talud af, waar het tegen de boom tot stilstand kwam. Die twee partijen moeten ermee akkoord gaan dat de in april ge maakte afspraken in het college programma over de erfpacht wor den gewijzigd. Pas dan kunnen eventuele voorstellen worden voorgelegd aan de gemeenteraad. Er moet dus nog heel wat gebeuren voordat de adviezen van de PvdA- leden werkelijkheid worden. In elk geval presenteert PvdA-wethouder Tesselaar zijn fractie over enige tijd, waarschijnlijk niet eerder dan volgend jaar, wijzigingsvoorstellen over de erfpacht. Het partijbestuur van de PvdA besloot de erfpacht maar weer eens ter sprake, te brengen omdat de huidige regeling in de praktijk niet helemaal blijkt te voldoen. Aller eerst is er een groot verschil in de wijze waarop beleggers worden be handeld die premie-huurwoningen bouwen en de eigenaren van pre mie-koopwoningen. De beleggers kunnen hun erfpacht afkopen voor een periode van 75 jaar, terwijl de eigenaren van koopwoningen al na 25 jaar opnieuw een afkoopsom moeten betalen. De socialisten vin den nu dat dat een onrechtvaardig verschil is. De gemeente presen teert daarmee de rekening aan een 'zwakke' groep huiseigenaren ter wijl de sterken, de beleggers, lan ger buiten schot blijven. Voor woningbouwverenigingen geldt weer een andere regeling. Die kunnen de erfpacht voor 50 jaar af kopen. Het probleem is echter dat. LEIDEN - Een 66-jarige man is gisteravond rond kwart voor acht gewond geraakt bij een aanrijding met een auto op de Sumatrastraat. Hij is met hersenletsel overge bracht naar het Elisabethzieken- huis. De man, die volgens de poli tie kennelijk aangeschoten was, stak tamelijk onzorgvuldig de straat over. Een juist aankomende auto kom hem niet meer ontwij ken. de waarde van de grond stijgt, de gemeente die winst in de praktijk vrijwel niet kan opstrij ken. De meeste woningbouwver enigingen staan er financieel slecht voor. Een nieuwe, hogere afkoop som betekent alleen maar dat ze er nog slechter voor komen te staan en wellicht bij de gemeente om steun moeten aankloppen. En dan zijn er nog de bedrijven. Die kunnen de erfpacht afkopen voor 75 jaar. Sommige onderne mingen hebben echter - al dan niet gevoelsmatige - bezwaren tegen erfpacht. Ze vestigen zich liever in een gemeente waar ze grond kun nen kopen. Daar kunnen ze in ze kere mate zelf beslissen wat ze la ter met de grond doen. En de ge meente Leiden heeft de erfpacht juist ingevoerd, niet alleen om de eventuele winst op te strijken, maar vooral om zoveel mogelijk zeggenschap over de grond te hou den. Het PvdA-lid Tjeerd van Rij had voor de vergadering van gisteren een notitie geschreven met daarin een aantal voorstellen om de erf pacht te wijzigen. Zo stelde hij on der meer voor om aan de woning bouwverenigingen óf grond te ver kopen óf voor onbepaalde duur in erfpacht uit te geven. De meerder heid van de leden voelde wel wat voor dat laatste. Wel beseften ze dat erfpacht met een onbepaalde duur eigenlijk een 'verkapte' vorm van verkoop is. De gemeente strijkt in één keer een bedrag op. Toch heeft ze in dat geval iets meer over de grond te vertellen dan bij een normale verkoop. Zoals gezegd wilden de leden dat het verschil in behandeling tussen particuliere eigenaren en beleggers verdwijnt. Of beide de erfpacht voor 50 jaar moeten kunnen afko pen of voor 75 jaar, daarover heb ben de leden nog geen uitspraak LEIDEN - Groot feest is het vandaag bij de familie Wolring die het feit herdenkt dat Jan Wolring en Ike Jansen zestig jaar geleden in het huwe lijk traden. De officiëele datum is 27 oktober, maar de recepte is vandaag. Het echtpaar Wolring-Jansen is afkomstig uit Groningen. Ruim zestig jaar geleden verhuisde het naar het Leidse, omdat de heer Wolring als lithograaf bij de Rotogravure ging werken. Daar bleef hij 43 jaar werk zaam. Het echtpaar heeft een zoon en een dochter. (foto Holvast) De meerderheid van de PvdA-le den voelden er niets voor om be drijven tegemoet te komen. Het voorstel om ook ondernemingen de mogelijkheid te bieden voor een afkoop voor onbepaalde tijd - en dus eigenlijk grond te 'verkopen' - werd met ruime meerderheid afge wezen. LEIDEN - Het bouwbedrijf Noor- lander en de gemeente Leiden lij ken dichtby een compromis over de kwestie met de kookgasleidin- gen in de flatwoningen aan de Ste- vensbloem. Wethouder Tesselaar van volkshuisvesting heeft het be drijf gisteren voorgesteld de eerste bewoners van die flats een eenma lige bijdrage te geven van 500 gul den. Daarvan kunnen ze dan zelf elektriche kookapparatuur kopen. Noorlander heeft nog definitief antwoord gegeven op dit voorstel. De directie van het bedrijf heeft het echter ook niet van de hand ge wezen. Volgens Tesselaar praten de gemeente en het bouwbedrijf volgende week verder over deze zaak. Het geschil is ontstaan over het feit dat Noorlander, zonder dat het bedrijf daarvoor een ontheffing had, geen kookgasleidingen heeft aangelegd in de 97 flatwoningen. Gasleidingen voor verwarming hoeven in de woningen niet te wor den aangelegd daar deze worden aangesloten op stadsverwarming. De gemeenteraad heeft in het verleden wel bepaald dat bewo ners van de Stevenshof de gelegen heid moeten hebben om te koken op gas. Anders zouden ze veel duurder uit zyn aangezien ze elek trische kookapparatuur moeten aanschaffen. De gemeente stelde aanvankelijk voor een ontheffing te geven als Noorlander gratis elektrische kooktoestellen en ovens aan de be woners beschikbaar zou stellen. De directie van het bouwbedrijf wees dit van de hand, maar was wel bereid verder te praten over deze zaak. Volgens Tesselaar is het moge lijk om van 500 gulden een elektri sche kookplaat te kopen. Hij ver klaarde gisteravond dat snel een oplossing voor deze zaak moet worden gevonden. De eerste bewo ners willen halverwege november hun huizen intrekken. Belegger Philips Pensioenfonds heeft echter laten weten dat de woningen niet eerder kunnen worden betrokken voordat de kwestie over de kook gasleidingen uit de wereld is. LEIDEN - Mr. Pieter van Vollen hoven heeft gisteren officieel het nieuwe kantoor van de reisorgani satie NBBS geopend. Helemaal vlekkeloos vérliep die opening niet, tenminste ze was niet wat de organisatoren aanvankelijk voor ogen hadden. Eerder was aangekondigd dat een groep alpinisten de gevels zou beklimmen en het ingepakte ge bouw zou onthullen. Het materiaal waarmee het kantoorpand was in gepakt, woei donderdag echter weg tijdens een storm. Ook het op treden van de alpinisten bleef daar door achterwege, zodat Pieter van Vollenhoven (oud-reisleider van de NBBS) de eer werd gegund van buitenaf de verlichting van het ge bouw te ontsteken. Nadeel van deze wijze van ope nen was wel dat de gasten na het officiële gedeelte in de kantine van LEIDEN - Een vierjarig meisje is gistermiddag van vier hoog naar beneden gevallen van een flat aan de Antillenstraat. Volgens de poli tie is zij, gezien de aard van het on geval, betrekkelijk licht gewond geraakt. Ze is met een gebroken been, een hersenschudding en mo gelijk inwendig letsel overge bracht naar het Academisch Zie kenhuis. Het meisje viel van de galerij. Die was op het moment van het on geluk, omstreeks kwart over een, niet voorzien van een ballustrade. Deze was weggehaald in verband met herstelwerkzaamheden. Het bedrijf dat de werkzaamheden uit voerde had slechts een schot voor het gat aangebracht en dat was kennelijk onvoldoende om het on geval te voorkomen. Na de val van tien tot twaalf me ter kwam het meisje terecht op een grasveldje. De ouders brachten haar onmiddellijk naar het zieken huis. het kantoor zich stommelend over de ietwat duistere trap een weg naar beneden moesten banen. En of het allemaal nog niet erg genoeg was, was ook het cadeau voor Van Vollenhoven gevallen. Dat presen tje, een achter glas ingelijste prent van het oude kantoor aan het Ra penburg, maakte daardoor een iet wat gebarsten indruk. Burgemeester Goekoop riep in zijn toespraakje de reisorganisatie op om ook reizen naar Leiden te organiseren zodat het toerisme in deze stad meer ontwikkeld zou kunnen worden. Bovendien vroeg hij de NBBS te zoeken naar meer mogelijkheden om met de gemeen te samen te werken op toeristisch gebied. Directeur J.A. van Putten van de NBBS vond dat geen slecht idee. "Bouw de hotels maar in Lei den, wij zorgen er wel voor dat ze volkomen". Burgerlijke Stand LEIDEN - Geboren: Wouter Willem Skip zv. J.W. Leeuwenburg en E.H. Grijseels, Mandy dv. L. van der Pluijm en S.J. de Booij, Dorothea dv. G. Klop penburg en J.W. Wiegers, Sander zv. J.M. van Moorsel en C.G. van der Horst, Sandra dv. E. Melet, Aïcha dv. A. Berrah en F. Benabderrahmane, David Valen- tijn zv. A.P.G. Zuijdwijk en C.E.M. Schelvis, Marvin Immanuel zv. H. Honsbeek en B. Buurman, Muriël dv. R. de Weger en W. J. Vergunst, Manon Hen- rieke Ruth dv. J.W.A. van Dijk en A. Pe ters, Frans Joost zv. H.C.W. Tuijthoff en M.H. Pera, Daniëlle Cornelia dv. B. Star en M.P. van Egmond, Mounir zv. M. Ou- ribi en J. Safsaf, Carla dv. J. Schreuder en W.J. Schellingèrhout, Laura Denise dv. J.W. Tydeman en J.H. van de Graaf, Karlien dv. A. 't Hooft en Y.H.H. Strij- bos, Daphne dv. J.A.F. Reibel en A. Ver- voorn, Clemens Raoul zv. J.F.G. van Re- nesse en A.A. Westra, Josephus Johan nes zv. J.P.A. Paijmans en J.C.H. Frede- rikse, Hugo zv. W.H. Haasnoot en J. Schaap, Lindy dv. J.J. van der Blom en M.I. Janssen, Sara Bernadette dv. L. van der Steen en S. Swagers, Robert zv. A. Lijkendijk en H. Schrijver, Rianne Mar jolein dv. F.H. van der Linde en L.E. de Kloe, Rémon zv. B. Glas en G.J. Sérka- ny, Michelle Danielle dv. P. te Hennepe en P.M. Kamphues, Hugo Arie zv. W. Ouwehand en M.J. van Duijn, Josephus Johannes Willem zv. J.J.W. van Wen en W. Fakkel. Reumatologe Hazes: "De mensen die denken dat ik nu rijk ben, moet ik teleurstellen". (foto Kim Dijkman) LEIDEN - De assistententijd in het Academisch Ziekenhuis Lei den zit er net op. Mieke Hazes (31) mag zich, hoewel ze zich nog niet officieel in het specialistenregister heeft ingeschreven, nu reumatolo ge noemen. Zij heeft gisteren als eerste Nederlander de Boots Reu- matologie-studiebeurs (20.000 gul den) gekregen. Over enkele maan den vertrekt ze naar het London Hospital Medical College om haar "veelbelovende onderzoek" op het gebied van de reumatologie voort te zetten. Haar begeleider in het AZL, dr. B.A.C. Dijkmans, kijkt vaderlijk als de vraag wordt gesteld wat dat onderzoek nu precies inhoudt. "Probeer dat nu maar eens voor een leek uit te leggen", zegt hij gea museerd en verdwijnt. Hazes: "Het is nog steeds ondui delijk hoe gewrichtsreuma ont staat. Bekend is dat gewrichtsreu ma bij vrouwen twee- tot driemaal zoveel voorkomt als by mannen en dat verschil is nog groter bij vrou wen vóór de menopauze. Ook we ten wy dat hormonale factoren het verloop van reuma kunnen beïn vloeden; bij 75 procent van de vrouwen met deze aandoening ver betert het bijvoorbeeld tijdens de zwangerschap. Verder zijn er aan wijzingen dat het gebruik van de pil mogelijk een gunstige invloed zou kunnen hebben op deze chro nische gewrichtsziekte". Dat laatste is geconstateerd in een onderzoek verricht door dr. J.P. Vandenbroucke, toen nog in dienst van de Erasmus Universiteit in Rotterdam, thans hoogleraar in de epidemiologie aan de Leidse universiteit. Zeifis Hazes in 1984 in samenwerking met andere reuma tologen in het AZL begonnen met onderzoek naar de rol van hormo nale en genetische factoren bij reu- door Saskia Stoelinga Met de komst van Vandenbrouc ke naar Leiden is de samenwer king tussen epidemiologie en reu matologie verder verdiept. "Moch ten wij de eerdere resultaten van Vandenbroucke, dat de pil een" gunstige uitwerking heeft op ge wrichtsreuma, bevestigd zien, dan zou dat het begin kunnen zijn voor een onderzoek naar een hormonale therapie. Echter, zover zyn we voorlopig nog niet, daarvoor moe ten we eerst veel meer weten over het verloop en de verdeling van de ziekte onder bepaalde groepen het heel boeiend om eens een poos je mee te lopen in een ander zie kenhuis. Behalve dat ze mee gaat doen aan de patiëntenronden, is ze ook van plan een cursus epidemio logie en biostatistiek te volgen. "Ik zal daar zeker drie maanden ver blijven. Het geld gaat voor een deel op gaan aan het wonen en leven en voor een ander deel aan de kosten voor het onderzoek. Nee, overhou den ervan zal ik zeker niet. De mensen die denken dat ik nu rijk ben, moet ik teleurstellen". Van de 15 ingediende studie- voorstellen uit binnen- en buiten land is door een jury van reumato logen die van Hazes eruit gehaald. "Daarover was ik natuurlijk zeer verheugd. Het is een prachtig ge baar van de industrie. Ik hoef er ook geen tegenprestaties voor de 'The Boots Company' voor te leve ren hoor", zegt ze bijna veront schuldigend. Familie-onderzoek De door de farmacie ingestelde beurs van 20.000 gulden kwam op een goed tijdstip. Voor haar pro- motie-onderzoek zou het een bui tenkans zijn om de gegevens van families waarvan meerdere leden aan reuma lijden te analyseren. "Dat sluit namelijk prachtig aan by het onderzoek dat ik al in het AZL heb gedaan". In het London Hospital liggen die gegevens van maar liefst 90 fa milies. Al voor de toekenning van de beurs is ze daar een kijkje gaan nemen. "Uitstekend materiaal, maar het is niet alleen dat mate riaal wat me aantrekt. Ook vind ik Oppepper Na haar terugkomst, ze denkt in februari te vertrekken, zal ze voor lopig weer terugkeren naar het AZL om haar promotie-onderzoek af te ronden. "Het klinkt allemaal nogal tevreden, maar ik heb het hier ook erg naar mijn zin. Ik doe het onderzoek in het AZL op kos ten van het Preventiefonds. Dat is een goede zaak. Ook de overheid steekt steeds meer geld in het on derzoek naar reuma. Je merkt dat je door meer onderzoek en geld eerder tot tastbare resultaten kan komen. En dat is een oppepper voor iedereen hier op de afdeling, en straks hoop ik ook voor de pa tiënten". Het optimisme van de gemeente Leiden over haar financiële toe komst is van korte duur geble ken. Vorig jaar, bij de presentatie van de begroting voor 1986, ver wachtten burgemeester en wet houders enkele verspreide finan ciële opklaringen. Het beleid van het rijk was volgens hen welis waar warrig; het leek meer op een grote loterij. Maar B en W verklaarden vrolijk dat Leiden tenminste enkele winnende lo ten in handen leek te hebben. De tevredenheid toen was be grijpelijk. In de jaren daarvoor had de gemeente stevig bezui nigd. Tijdens opeenvolgende be zuinigingsronden had de ge meente flink het mes gezet in al lerlei voorzieningen, het aantal banen met vele tientallen ver minderd en belastingen en tarie ven verhoogd. Na jaren pijn lij den kon de toekomst vorig jaar eindelijk enigszins zonnig tege moet worden gezien. door Wim Wegman Van dat optimisme is nu wei nig meer over. Leiden krijgt de ene financiële klap na de andere van het rijk te incasseren. En blijkt een tegenvaller achteraf toch wat minder groot te zijn dan eerder was aangekondigd, dan heeft het rijk wel weer een nieu we tegenslag van een miljoen of wat in petto. Wethouder Borde wijk van financiën moet de post uit 'Den Haag' langzamerhand met trillende vingers open ma ken. Limiet Van al die financiële treurig heid merkt de burger volgend jaar vrijwel niets. De onroerend- goedbelasting voor gebruikers blijft even hoog als dit jaar. Het reinigingsrecht stijgt - zoals dat heet - trendmatig van 11,55 naar 11,77 gulden per maand. Alleen het lozingsrecht stijgt behoor lijk: van 59,75 naar 90,95 gulden. Maar die verhoging wordt door iets anders veroorzaakt. Leiden is namelijk verplicht om de on- roerend-goedbelasting voor eige naren te verlagen. De opbrengst van de onroe- rend-goedbelasting (ogb) voor ei genaren mag niet meer dan 15 procent bedragen van de totale uitkering van het ryk. Leiden zat al heel dicht tegen die limiet aan. Als de uitkering daalt, moet het ogb-tarief meedalen. Vroeger nam de gemeente nog wel eens wat risico's met de ogb-limiet. Maar nu het rijk, mede na acties van de Consumentenbond, hier op scherper gaat letten, neemt Leiden maar het zekere voor het onzekere. Het verlies aan inkomsten door deze belastingverlaging, moet echter worden opgevan gen. Leiden is namelijk een 'arm lastige' artikel-12 gemeente. Der gelijke gemeenten moeten een bepaald bedrag aan belastingen en tarieven heffen, anders ver spelen ze wellicht hun aanvul lende uitkering. Als de ogb-ver- laging niet wordt gecompen seerd, bestaat de kans dat het be drag dat Leiden aan belastingen heft, te laag is. Dramatisch Het nadeel van de ogb-verla- ging en de verhoging van het lo zingsrecht is dat eigenaren van woningen die goedkoper zijn dan 135.000 gulden erop achter uitgaan. Voor een stadsbestuur is het natuurlijk heel vervelend om juist de hogere inkomèns te bevoordelen ten koste van dege nen die het, in elk geval wat hun huis betreft, wat minder hebben. Maar echt dramatisch is de ver schuiving nu ook weer niet. Om een voorbeeld te geven: een be zitter van een huis met een waar de van 100.000 gulden gaat 30 gulden per jaar meer lozings recht betalen en 22 gulden min der ogb voor eigenaren. Hij gaat er dus 8 gulden per jaar op achteruit. Een eigenaar van een huis van twee ton verdient aan de hele operatie 15 gulden per jaar. Men mag aannemen dat, ge zien deze bedragen, de eigenaren van goedkope huizen de bezit ters van dure woningen niet met scheve gezichten gaan aankij ken. Burgemeester en wethouders van Leiden hebben huizenbezit ters die zich de dupe voelen van de maatregel schertsenderwijs geadviseerd hun lidmaatschap van de Consumentenbond op te zeggen. Want die wordt door hen als (mede-)schuldige, aangewe zen voor het probleem. Een beetje flauw eigenlijk. De Consu mentenbond heeft niets anders gedaan dan de gemeenten te wij zen op de regels. Als er proble men van komen, moet Leiden aankloppen bij degene die de re gels heeft gemaakt: het rijk. Wat dit betreft lijkt de gemeen te echter op haar wenken te wor den bediend. Staatssecretaris De •Graaff-Nauta van binnenlandse zaken buigt zich inmiddels over een voorstel om de ogb los te koppelen van de uitkering die de gemeenten krijgen van het rijk. In plaats van een vaste limiet zou er een maximumbedrag per wo ning moeten worden ingevoerd. In feite betekent het dat de ge meenten hun ogb-heffingen dan kunnen verhogen. Gezien de ve le financiële problemen die de gemeente Leiden de komende ja ren staan te wachten, en waar mee in de begroting voor vol gend jaar wegens tijdgebrek nog geen rekening is gehouden, kun nen de huizenbezitters op hun vingers natellen dat hen dan een (flinke?) verhoging te wachten staat. Miljoen Maar goed, zoals gezegd, mer ken de burgers volgend jaar nog vrijwel- niets in hun portemon nee. En ook op andere fronten doet de gemeente het in 1987 be trekkelijk kalmpjes aan. In de begroting worden geen grote be zuinigingsoperaties aangekon digd - behalve dan om het gat in het stadsvernieuwingsfonds te dichten - en evenmin worden er opzienbarende nieuwe projecten gepresenteerd. Het is allemaal wat meer en wat minder van het zelfde. Weliswaar trekt de gemeente in 1987 weer een miljoen gulden uit voor nieuw beleid, maar over de meeste van die nieuwe projec ten waren al afspraken gemaakt tijdens de college-onderhande lingen. En het is nog maar zeer de vraag of alle nieuwe beleids voornemens ook inderdaad wor den uitgevoerd als Leiden het volgend jaar echt moeilyk krijgt. De meest in het oog springen de nieuwe beleid volgend jaar, is de vijf ton die Leiden beschik baar wil stellen voor onderwij sprojecten. Maar zelfs dat is op de keper beschouwd niet echt een nieuwe uitgave. De gemeen te heeft namelijk wat geld over gehouden op het onderwijs en dat wordt nu opnieuw verdeeld. Kortom, Leiden doet het uiter- lyk rustig aan en wacht op de dingen die komen. Toch zal er op het stadhuis inmiddels al driftig worden gesleuteld aan 'rampen plannen' om de financiële tegen vallers op te vangen die de ge meente in 1988 en de jaren daar na voor haar kiezen krijgt. Voor al ook omdat de gemeente - als klap op de vuurpijl - volgend jaar met het rijk in de slag moet over een nieuwe aanvullende uit kering als 'armlastige' gemeente. Krijgt Leiden in 1988 zo'n uitke ring niet meer, dan moet de ge meente in dat jaar een extra te kort van zeven tot acht miljoen zien weg te werken. Bordewijk kan zijn 'winnende loten' in dat geval wel naar de lommerd bren gen. Sociëteit Een aantal voorlichters en pu blic relationfunctionarissen in de regio Leiden heeft het plan op gevat om regelmatig bijeen te ko men in de sociëteit van de Stich ting Burcht. De bedoeling is in formatie uit te wisselen over com municatie in de ruimste zin van het woord. De initiatiefnemers zien graag ook andere beoefena ren van het vak tegemoet: jour nalisten, reclamemakers, foto grafen, vormgevers, e.d. De eerste bijeenkomst heeft vrijdag plaats aan de Burgsteeg 14, aanvang 17.00 uur. Het is de bedoeling dat de so ciëteit elke vrijdagmiddag open is en eens per maand zal iemand worden uitgenodigd een lezing te houden of iets dergelijks. Vrijdag houdt J. Mastenbroek, oud-chef voorlichting van de gemeente Amsterdam en thans zelfstandig pr-adviseur een inleiding. De au teur Maarten Biesheuvel houdt eveneens een voordracht. Kooigirls De majorettenvereniging The Kooigirls houdt vanavond een bingo in het gebouw van speel tuinvereniging Oosterkwartier. De aanvang is 19.30 uur.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 3