Si wm\wi mu Rompelberg wil record Medailleregen voor judoka's Zware eis vriend bomgooier LUGDUNUM DEN HOORN Handbalploeg betaalt tol Idiote jacht wielrenner ZATERDAG 25 OKTOBER 1986 PAGINA 13 Wakken De ijshockeywedstrijd Enschede Lions-HIJS werd zondagavond gestaakt. Niet omdat de spelers van de tweede divisieclubs zich vechtend over het ijs begaven, nee, om een geheel andere reden floot scheidsrechter Halin in de tweede periode voortijdig voor het einde. Uit de Haagsche Cou rant: "Het Nederlandse ijshockeywe- reldje werd zondagavond bij de wedstrijd in de tweede divisie tussen Enschede Lions en HIJS geconfronteerd met een uniek ga- val van staken. Twee behoorlijk grote gaten in het ijs van de En- schedese sporthal maakten ver der spelen onmogelijk. Scheids rechter Halin maakte er na 3.41 minuten in de tweede periode te recht een einde aan deze wed strijd bij een stand van 6-4 in het voordeel van Enschede Lions. De bond zal zich zo spoedig mogelijk buigen over de te nemen maatre-- gelen, omdat de reglementen niet voorzien in dergelijke voorval len". De Nederlandse ijshockey- bond heeft inmiddels uitspraak gedaan in de 'zaak Enschede'. De wedstrijd moet in zijn geheel worden overgespeeld. En dat is tegen het zere been van ijsmaker De Haan van de Enschedese ijs hal: "In die krant hebben ze verge ten te vermelden dat de spelers van HIJS zelf een gat in het ijs hebben getrapt. Daar ben ik nog steeds kwaad over". IJsmaker De Haan werd zon dagavond bij scheidsrechter Ha lin ontboden nadat de spelers hadden geklaagd over een 'wak' in de ijsvloer. De Haan: "Zo uniek is dat nu ook weer niet. Naar mijn weten is het in Leiden ook wel eens gebeurd. Er raakten tijdens die wedstrijd na een keiharde botsing tussen spe lers een paar boarding-platen los. En juist daaraan de zijkan ten, is het ijs het zwakst. Er kwam dus een breuk in het ijs". Nog geen man overboord. Vol gens de reglementen mag de wedstrijd dan voor een kwartier worden onderbroken en De Haan ging dan ook direct aan de slag om het Ijs te repareren. De ijsmaker: "Het was geen probleem onfde schade te herstellen. Dat is ook gebeurdmaar toen bleek dat er aan de andere kant een tweede gat was. De scheidsrechter is toen naar mij toegekomen en zei dat- ie de wedstrijd zou staken omdat de wedstrijd langer dan een kwartier onderbroken zou wor den. Dat was best begrijpelijk, maar wat ik niet zo leuk vind is dat de spelers van HIJS zelf een tweede gat in het ijs hébben ge slagen. Die gasten stonden ach ter, zagen natuurlijk de bui han gen en wilden graag dat de wed strijd gestaakt zou worden. Daarmee hoopten ze dat de wed strijd overgespeeld zou worden. Maar ik geloof persoonlijk dat de bond daar niet intrapt", oordeelde De Haan, nog onwe tend over de uitspraak van de Nederlandse IJshockey bond. Die besliste dus dat het duel in zijn geheel overgespeeld moet worden. Een geslaagde actie dus van HIJS. Bestuurslid Wanrooy: "Spelers die een gat in het ijs hebben getrapt? Ik weet nergens van. Bij mijn weten was het ijs achter de doelen te dun. Daarom is de wedstrijd gestaakt". Uitspraak Doen de Amerikaanse kranten een evenement als het wereld kampioenschap voetbal, zoals dat bijvoorbeeld de afgelopen zo mer 'om de hoek' in Mexcio werd afgewerkt, op de sportpagina af met een eenkolommertje; als het gaat om de zogenaamde World Series honkbal zijn tonnen pa pier niet toereikend om de lezer - die alles natuurlijk al live op TV en met herhalingen vanuit acht verschillende invalshoeken heeft gezien - vooral toch maar op maat te bedienen. Behalve het wedstrijdverslag, het randverhaal, de interviews en niet te vergeten de in Amerika onmisbare statistieken wordt ie dereen en alles erbij gehaald om een zo compleet mogelijk docu ment van de wedstrijden samen te stellen. Precies. Zoals in va derlandse dagbladen min of meer gelijke wijze een WK-voet- bal wordt verslagen. Het meest opvallend, tussen de wir-war aan nieuws, achter grondjes en cijfertjes, zijn in het populaire en snel groeiende blad USA Today (bijna 5 miljoen le zers) de kleurkadertjes. Daarin ruimte voor opmerkelijke, aardi ge of minder leuke dingen. Vast onderwerp is de zogenaamde 'Quote of the day', ofwel de uit spraak van de dag. In geval van de World Series tussen de Boston Red Sox en de New York Mets was die afkom stig van een 92-jarige fan van de Sox, ene Dick Casey. Nadat de favoriete Mets een onverwachte en notabene in eigen Shea-sta- dion opgelopen 0-2 achterstand in Boston middels een paar rake klappen prompt nivelleerden, verzuchtte de hoogbejaarde sup porter: I redactie: Rob Onderwater, Fred Segaar, Jaap Visser Boston-werper Dennis 'Oil Can' Boyd blufte vantevoren dat hij de Mets wel even een lesje zou leren. Die opmerking kwam hem in wed strijd nummer drie van de World Series duur te staan. Op zijn aller eerste aangooi kogelde Len Dykstra meteen de bal maar het sta dion uit. Boston verloor met 1 -6. (foto ap» Bijdrage: Ad van Kaam daarmee de uitstekende positie op de ranglijst. De vraag luidt dan ook of de gevolgen van de 3 oktober-vie- ring nog steeds merkbaar zijn. Met andere woorden: heeft LSW een kater die inmiddels ruim drie weken duurt? "Het is zeker niet zo dat we op 4 oktober halfdronken in het veld stonden", zegt Kees Koster, die niet al leen eerste elftal-speler, maar ook secretaris van LSW is. Koster vervolgt: "We hebben onze reputatie te gen. Logisch dus dat er toespelin gen werden gemaakt op die ne derlaag tegen Kagia. In werkelijkheid heeft het te maken met de afwezigheid van vaste spelers die op vakantie zijn of met langdurige blessures tobben. Daardoor hebben we nogal wat moeten schuiven. We kwamen in die periode ook steeds op een lul lige manier op achterstand. Zo als vorige week tegen Alphia bij voorbeeld". "We gaan dan geforceerd voet ballen om die achterstand weg te werken. Het zelfvertrouwen is er niet beter op geworden. Maar ge lukkig hebben we er nu weer wat vaste spelers bij. Ik verwacht dat het zaterdag (vandaag/red) te gen KRV weer beter zal gaan". "Dat wordt dus wéér wachten op volgend jaar. En ik wacht pas sinds 1918". Voor alle duidelijkheid: dat was dus het jaar - en Casey was daar uiteraard getuige van - dat Boston voor het laatst de meest felbegeerde titel van de Verenig de Staten binnenhaalde. Nader hand stonden de Sox nog vier- 1 maal in de finale, maar verloren in alle gevallen. Studentensores Het heette dat ze serieus waren geworden, de voetballers van LSW'70. Sinds de Leidse Su- denten Voetbal Vereniging kam pioen van de tweede klasse van de zaterdagafdeling Leiden is ge worden, waait er een hele andere wind over de velden aan de Was- senaarseweg. Gezellig is het nog steeds in de kantine, maar de spelers brengen de laatste tijd toch meer tijd door op het trai ningsveld. Die arbeid en de komst van een aantal talentvolle voetballers resulteerde aan het einde van het vorig seizoen bijna in promotie naar de KNVB. Dit jaar maakte LSW de in druk de lijn door te willen trek ken. Het eerste elftal van de Leidse vereniging kwam met drie overwinningen en twee de lingen goed uit de startblokken, maar bleef daarna steken. Op de dag na 3 oktober leed de formatie de eerste nederlaag. Niet zo'n kleintje ook. Tegen Kagia ging LSW met 1-6 onderuit. Dat bleek geen incident, want de stu denten gingen daarna nog twee keer onderuit en verspeelden GeSpierd Rijnsburg is in rep en roer. Ener zijds heerst er vreugde over het voortvarende begin van de 'Boys', anderzijds morren de supporters over de verrichtingen van Ruud Spierings. De doelman had vorige week zaterdag tegen Marken nu niet een van zijn bes te dagen en had aan zeker twee doelpunten schuld. Dat kan na tuurlijk de beste overkomen, maar in Rijnsburg krijgt de 'zon daar' direct een bloemenwagen vol kritiek over zich heen ge stort. Spierings werd tijdens het duel door het Rijnsburgse pu bliek uitgejouwd, tot grote erger nis van Arie Kurver, de trainer die zijn keeper kent als zijn broekzak (Spierings volgde de trainer van PPSC, C W en Rijns burgse Boys) en in alle toonaar den steunt. In Rijnsburgse supportersgele deren wordt daar dus anders over gedacht. Jac de Mooy schreef een ingezonden brief naar De Rijnsburger: "Laten we maar met de deur in huis vallen. De supporters heb ben niets tegen de persoon zelf die in het doel staat. Zij wisten van tevoren van andere wedstrijden bij PPSC en CVV dat het een lijn- keeper was. En daar heeft hij slechte resultaten achtergelaten. Hij zal nog wortel schieten op de doellijn. Hij heeft zijn lengte om hoge ballen onschadelijk te ma ken voor zijn doel. Hij moet uit komen en de lucht in om de bal te stompen of te plukken. Hij kan niet verwachten dat de achter hoede alles weg kan koppen. Voorstopper Driebergen haalt er al genoeg weg. Of lagen daar ook al weer scheermesjes in het doel gebied? Is er geen andere keeper? Er zijn er nog die hem overtref fen. Ik noem er maar een van: Henk van Voorbergen bijvoor beeld". De club verslaggever, J. Bree- dijk, heeft ook zijn bedenkingen over het functioneren van Ruud Spierings: "Ik heb eens van trainer Kur ver gehoord: 'Alle ballen tussen de doellijn en penalty-stip zijn voor Spierings, de tegenstanders krijgen zelfs de kans niet om bij hem in de buurt te komen'. He laas moet ik concluderen dat dat niet in deze wedstrijd, maar ook niet in voorgaande wedstrijden het geval is geweest". Supporter Driebergen ("Wij zullen doorgaan") neemt het in het advertentieblad evenwel op voor de geplaagde doelman: "Wie werkt maakt fouten en het moet mij van het hart dat veel supporters zich schandelijk heb ben gedragen om Ruud Spierings zo af te blaffen. Dat is onsportief. Het was zo erg dat de doelman zelfs de kantine niet wilde bin nengaan. Toen ben ik naar bui ten gegaan om met hem te praten en het lukte om hem met zijn vrouw in de kantine te krijgen". Spierings maakte niet van de mogelijkheid gebruik om het één en ander in deze kolommen toe te lichten. Spierings over Spie rings. "Spierings moet eerst maar eens gaan presteren". Clubverslaggever Breedijk geeft in zijn zéér omvangrijke verslag in De Rijnsburger een wijze raad: "Ik blijf nu met een angstige vraag zitten: Wat gaat de trainer doen, en wat gaat het publiek doen? Het is te hopen dat zowel trainer als publiek het volgende doen: trainer, kies de keeper die het best in vorm is en publiek, als de trainer heeft gekozen, ga daar dan achter staan en kom na en niet tijdens de wedstrijd met kri tiek". Kurver gaf zaterdag al na het duel met Marken tegenover een verslaggever van deze krant het antwoord: "Al slaat Spierings er zeven in eigen doel, dan laat ik hem nog staan". GeRidderd Hoeveel doelpunten moet Bert Jan de Ridder eigenlijk maken om zich goed te voelen? Afgelo pen zondag tegen Kickers' 69 scoorde de aanvaller van Oranje Groen vier treffers. De Leidenaar liet zich daarna wisselen "omdat hij zich niet lekker voelde", zo luidde de verklaring vlak na de wedstrijd, die de Leidse afde lingsclub een ruime 7-1 overwin ning opleverde. Navraag leerde dat Bert Jan de Ridder zich 's morgens met een bleek bekkie op het veld aan de Boshuizerka- de had gemeld. Trainer Isaac van Weerlee had dat al snel in de gaten. Na een kort medisch onderzoek' werd besloten de veel scorende aan valler toch op te stellen. Dat was, zo bleek later, een goede zet. Sa men met zijn tweelingbroer Jo- han was Bert Jan de Ridder een plaag voor de verdedigers van Kickers, die alle hoeken van het veld te zien kregen. "Ik was verkouden, voelde me grieperig", zegt de Leidse voetballer. Een maal in het veld echter maakte niet hfj, maar juist de verdedi gers van Kickers de indruk niet bij de les te zijn. Alsof De Rid der de Leimuidense defensie had aangestoken. De Ridder: "Het was helemaal niet de be doeling dat ik lang mee zou doen, maar het liep zo lekker dat ik maar in het veld ben gebleven. Die verdediging van Kickers leek wel een gatenkaas. M'n broer en ik liepen er zo maar doorheen. We maakten al snel twee doelpun ten". "Vlak voor de rust kregen we er één tegen. Kickers kreeg daarna wind mee. 'Dat wordt moeilijk', dacht ik nog. Ik verwachtte dat die boeren alle ballen hoog voor de pot zouden gooien. Maar dat gebeurde niet. En die verdigers van Kickers waren zo langzaam dat we er makkelijk doorheen lie pen. Niet te geloven. Op een gege ven moment zat ik wel kapot. Door m'n verkoudheid kreeg ik geen lucht meer en heb ik me maar laten wisselen". MAASTRICHT (ANP) - Een reus achtige Chinese judoka verhinder de op de eerste dag van de wereld titelstrijd in Maastricht een dubbe le triomf van de Nederlandse vrou wenequipe. Zwaargewicht Femglian Gao uit Mongolië voor kwam, dat Marjolein van Unen de tweede Nederlandse wereldkam pioene werd. Irene de Kok had even tevoren in de fmale van de halfzwaargewichten de viervoudi ge titelhoudster Ingrid Berghmans uit België een halt toegeroepen. Anita Staps, tot voor de opening de eerste en enige Nederlandse we reldkampioene in deze tak van sport (1980). voegde brons toe in de klasse tot 66 kilogram. Eremetaal van alle soorten op de eerste dag van de mondiale judodriedaagse is een unieke score in het damesjudo, dat zich langzaam over de aardbol verspreidt. Arbeidster Gao is de eerste Chi nese, die op het wereldpodium ze geviert. In drie voorgaande vrou wentoernooien stapte slechts één judoka uit Azië op de hoogste trede van het platform. Afgezien van het optreden van Gao beheersen de Europese judoka's nog steeds de mondiale matten. Van de twaalf te vergeven ereprijzen bleven er ne gen in Europa. Twee werden op geëist door Azië, de laatste was een prooi voor de Verenigde Staten. BOEDAPEST (ANP) - De Neder landse vrouwen handbalploeg heeft gisteravond de prijs betaald voor twee zeer inspannende we ken. Tot de rust (12-16) kon het team redelijk opspelen met de ster ke Hongaarse dames, in de tweede helft scoorde Hongarije praktisch naar believen. Slechts het geweldi ge verweer van de doelvrouwen Karma Bruins en Carla ten Velde voorkwam dat de score verder op liep dan 18-30. Hongarije begon het duel in Kis- kunhalas betrekkelijk rustig. Ne derland speelde in de verdediging veel harder, min of meer een nood zaak tegen de betere tegenstander. Na 3-3 gebruikten de Hongaarsen twee strafworpen, Nederland mis te er één en het gaatje in de score was gemaakt. Na 7-5 scoorde Hon garije opnieuw twee keer van de zeven-meterstreep, maar tot rust groeide het verschil niet verder. In de tweede helft bleek dat het Holland-toernooi plus de reeks wedstrijden in Hongarije een te zware last was voor de basisgroep. Geen vrouw bleek de krachten te kunnen meten met Europees kam pioene De Kok. De 21-jarige sport- lerares stuitte achtereenvolgens de Canadese Alison Webb, de West- duitse Barbara Classen en de Brit se Avril Malley, alvorens in de fina le Berghmans te ontmoeten. Als gevolg van blessures heeft het Vlaamse fitness-idool het laatste jaar terrein op de kleinere en ster kere De Kok moeten prijsgeven. „Ik ben er weer", stelde Berg hmans voor het toernooi in sport hal De Geusselt vast. De finale gaf haar gelijk, maar duidelijk werd dat De Kok nog steeds present is. De Kok verdedigde het halverwe ge de partij verworven voordeel (koka) bekwaam. „In zo'n positie kun je niet blijven aanvallen", meende De Kok, al had de ont troonde Berghmans („de laatste twee minuten heeft De Kok geen judo gedaan"), daar weinig waar dering voor. Van Unen wilde wel judo bedrij ven, maar kon het niet. De 32 kilo gram zwaardere Femglijan Gao gaf de 23-jarige sportschoolhoudster uit Brielle slechts de ruimte wat plaagstootjes uit te delen. Bonds coach Karei Gietelink meende dat zijn pupil -Van Unen traint overi gens ook in Hoogvliet bij mannen- coach Chris de Korte- een klein foutje had gemaakt. „Tegen zoveel kilogrammen moet je niet zo snel naar de grond gaan. Dan leg je je nek in en strop." Waarschijnlijk was Gietelinks waarneming niet geheel correct. Gao, die eerder in Fukuoka verloor van de Neder landse, maar haar twee jaar gele den bij de vorige titelstrijd ver sloeg, dwong haar opponente naar de tatami. Anderhalve minuut voor het einde van de partij lag Van Unen kansloos in een onwrikbare greep. Brons Middengewicht Staps, die tij dens de drie voorgaande toernooi en telkens een prijs had wegge grist, toonde gisteren grote vorm. Een arbitrale dwaling kostte haar in de tweede ronde echter de zege op titelhoudster Britte Deydier. De Francaise won op beslissing, nadat zij gewaarschuwd was voor passi viteit. De assistent-scheidsrechters waren het oneens, waarna Kroon, de Australische arbiter, Deydier, wereldkampioene in 1982 en 1984, als winnares aanwees. Ook in de meeste van haar ande re partijen kon Deydier, die zich slechts in grote toernooien op de mat laat zien en verder als trainer optreedt, geen technisch voordeel boeken. Staps (25) daarentegen Irene de Kok (onder) lijkt in moeilijkheden tijdens de WK finale in het halfzwaargewicht tegen titelhoudster Ingrid Berghmans uit België. De Nederlandse werd echter wereldkampioene op 'koka'. (foto anp> won haar overige partijen overtui gend. Uitgezonderd de strijd om het brons met de Poolse Jolanta Marszatek, die zij echter op het punt van aanvalskracht en bedrij vigheid versloeg. (GPD) - Hij heeft in zijn le ven al heel wat verloren. Zijn zaak bijvoorbeeld, een paar incourante wereldre cords en zijn waardigheid. Maar vechtlust heeft hij nog te over. Bijna even veel als ijdelheid. Fred Rompelberg heet hij, donderdag 41 jaar oud en van beroep wielren ner. Deze week reisde de Limburger naar Moskou om daar een aanval te doen op een record waarvan ei genlijk niemand het be staan weet. Eén uur lang achter de grote motoren. Als hij het haalt is het een paar kranteregels waard, wanneer hij faalt is er meer dan een ton voor niets uit gegeven. Rompelberg is het bewijs dat in de profwielersport alles mogelijk is. Zeker als geld geen probleem is, en voor de Maastrichtenaar is het dat ook nooit geweest. Ook nu hij offi cieel geen stuiver meer bezit (hoe wel beweerd wordt dat hij nog een vermogen van vele miljoenen heeft) en bij een dozijn sponsors geld bij elkaar moest scharrelen om via een aantoonbaar minimum loon een proflicentie te kunnen krijgen, slaagt hij er moeiteloos in met een groot gezelschap naar de Russische hoofdstad te vliegen om daar een record aan te vallen. Het fenomeen Rompelberg. Een fietsoholic, die met relatief geringe kwaliteiten een maximale publici teit heeft gehaald. Meestal met een valse nagalm, want rond 'Rompel' was altijd wat te roddelen. Doping, omkoping en belastingfraude... DEN HAAG (ANP) - De 38-jarige Hagenaar wist dat zijn 16-jarige maatje een zelfgemaakte bom bij zich had toen ze op 27 oktober van het vorige jaar naar de thuiswed strijd van FC Den Haag tegen Vo- lendam zaten te kijken. Hij had kunnen voorkomen dat de jongen het projectiel op het veld gooide en hij deed dat niet. Dus moest hij gis- ADVERTENTIE ZONDAG 14 UUR De Tegelhandel teren voor de rechtbank in Den Haag terechtstaan voor het mede- plegen van het opzettelijk teweeg brengen van een voor anderen ge vaarlijke ontploffing. De officier van justitie, mr. P. van Zeben, eiste negen maanden cel, waarvan vijf voorwaardelijk. De bom sloeg een forse krater in het veld. Het ding kwam in een hoek terecht: spelers, scheidsrech ters en publiek bleven ongedeerd. "Hij had wel mis kunnen gooien, waardoor de bom in het publiek te recht was gekomen. Hoeveel ogen zou dat hebben gekost?", aldus rechter Kalbfleisch. Hij stelde dat de man door zijn leeftijd en boven dien doordat hij met even oude vrienden op de tribune zat genoeg overwicht op de jongen had kun nen uitoefenen. De officier vond dat ook: „Als de groep het echt zo afkeurenswaar dig had gevonden, wat was er dan gemakkelijker geweest dan die HEDENMID&A4: L.V.V. DE SLEUTELS JODAN B. aanvang 14.30 uur. SPORTPARK „DE VLIET'* Toegang 1,50 - 1,- Aangeboden door schildersbedrijf HENK LADAN EN ZN LEIDEN Tel. 144522 Boammarkt jongen een draai om z'n oren te ge ven, het ding af te pakken en aan een politieman te geven?" De verklaringen van de jongen, die tijdens de verhoren de schuld in de schoenen van zijn oudere vriend schoof, zijn ongeloofwaar dig, aldus advocaat mr. Kamp. Hij vroeg vrijspraak of ontslag van rechtsvervolging. Uitspraak 7 no vember. ADVERTENTIE Onderwerpen, die in zijn dossier ruimschoots vertegenwoordigd zijn. Gretig zetten de media hun tanden bijvoorbeeld in het nieuws dat de Maastrichtse stayer in maart 1983 werd aangehouden op ver denking van ontduiking van de be lasting. Wegens die onjuiste opga ve aan de fiscus (over een bedrag van 4,2 miijoen gulden), uitlokking van en medeplichtigheid aan vals heid in geschrifte werd hij in de cember van dat jaar veroordeeld tot driejaar gevangenisstraf en een boete van 362.362 gulden. Geheugenverlies De wielrenner kon het zich alle maal niet herinneren. Geheugen verlies als gevolg van een ernstige valpartij, liet hij de rechtbank we ten. Pas in hoger beroep bleek hij daarvan hersteld. De gevangenis straf werd toen trouwens gehal veerd en de geldboete iets vermin derd. Inmiddels is hq in cassatie gegaan tegen die uitspraak. „Ook in het dagelijks leven is hij een stayer", zei zijn raadsman mr. Th. Hiddema, al tijdens de behande ling van het hoger beroep. „Hij kijkt niet op of om, maar rijdt maar door totdat hij wordt afgefloten". Rompelberg kreeg eind 1984 zijn paspoort terug en daarmee de mo gelijkheid om als wielrenner weer actief te worden. De hele affaire had namelijk, zo liet hij de procu reur-generaal van de Bossche rechtbank weten, schadelijke ge volgen gehad op zijn loopbaan als alom bekend stayer. Een reputatie die hij op geheel eigen wijze op bouwde. In de stayerswereld wel teverstaan, die bol staat van schan dalen en in wielerkringen wel eens minachtend als het „Sicilië van de wielersport" wordt genoemd. Rompelberg, een joviale en in de omgang correcte persoonlijkheid, fietst al ruim twintig jaar. Was geen hoogvlieger als amateur, maar ont waakte nogal eens met het idee dat hij meer capaciteiten moest heb ben. In 1971 vroeg hij een profli centie aan, vooral gebaseerd op het feit dat hij in 1966 als amateur ooit eens vierde was geweest in een cri terium te Heukelom. „Ik dacht: wat je in 1966 en daarna hebt ge presteerd geeft de burger toch moed", vertelde Rompelberg over die beslissing. Hij won in ziin eer ste profjaar een baanwedstrijd in Geleen. Hoe? „Ik had die wedstrijd gekocht", onthulde hij in 1980 in de kerstbijlage van Limburgs Da- blad. „Laat ik daar maar eerlijk voor uitkomen en dat kwam bij het publiek ook heel ongeloofwaardig over". Recordboek Televisiecommentator Jean Ne- lissen bedacht een methode om toch nog enig cachet aan de naam Rompelberg te geven. Het wande lend wielerarchief blies een dikke laag stof weg, ontdekte een record boek en raadde de Maastrichtenaar aan het werelduurrecord achter grote motoren aan te vallen. Het voordeel daarvan was, dat zo'n on derneming vanwege de hoge kos ten voor bijna geen enkele prof te betalen was. Te meer daar geen en kele baandirectie een dubbeltje ex- tra startgeld zal neertellen voor de i renner die daarmee een contract! probeert te krijgen. Het zijn re-' cords zonder sportieve waarde. Een curiositeit, die vergelijkbaar is met wereldrecords paalzitten en figuurzagen. Weinigen halen het dan ook in hun hoofd daar fanatiek I op te gaan jagen. Zijn wereldre- cords op overdekte banen staan al vanaf 1982, toen hij de reisleider, was van een select gezelschap dat I in het Canadese Montreal op zijn I kosten zijn heldendaad mocht aan- J •schouwen: 78 kilometer 953 kilo- j meter in een uur, en de 100 kilome- ter in 1.15.58. Het record bij de i amateurs staat al stukken scher-1 per: Alexander Romanov legde in j 11 kilometer en 475 meter Ten afscheid van zijn carrière wil hij in Moskou zijn twee records verbeteren. Achter gangmaker': Joop Stakenburg, die de samen- j werking met de Limburger nieti meer zag zitten maar afgelopen! week via een kort geding aan zijn j contractuele verplichtingen werd gehouden. Een peperduur presti- gereisje. Met het allerlichtste race-1 materiaal, dat spreekt. Volgens I Rompelberg gefinancierd door zijn vader, die een persoonlijke lening van een ton zou hebben afgesloten.1 De sportwereld in twijfel latend of hij een knettergekke recordjager of gewoon een excentrieke ijdeltuit1

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13