Nieuw huis mag straks veel kleiner CDA-kritiek was loos alarm 'Kruidengeneeskimde is echt iets heel 9 Artsen eisen helderheid over straf bij euthanasie Lubbers zet mogelijk 'wijze mannen' op ABP NAM schakelt justitie in bij smeergeldaffaire Lubbers nog steeds stevig in het zadel ZATERDAG 11 OKTOBER 1986 BINNENLAND PAGINA 5 EMMEN (GPD/ANP) - Wanneer het Bouwbesluit van staatssecretaris Brokx van volkshuisvesting in werking treedt, mogen nieuwbouwwoningen dertig procent klei ner worden uitgevoerd dan de woningen die nu worden gebouwd. De woonkamer met open keuken hoeft zelfs niet groter te zijn dan tien vierkante meter. Dat is nu nog 22 vierkante meter. organisatie van architecten in de i bouwen omdat de fi- sociale woningbouw Stawon heeft nanciële marges klein zijn. aan de hand van de bepalingen het Bouwbesluit rekend dat in e ning de oppervlakte o_Nieuwbouwwoningen hoeven Brokx liitge- volgens het Bouwbesluit geen driekamerwo- aPart toilet meer te hebben. Het is voldoende als dat wordt onderge- slaapkamers samen niet groter bracht bij de douche. Het NVH hoeft te zijn dan twintig vierkante vreest dat de woningen veel te meter, waarbij een slaapkamer van klein en onlerefbaar worden, vijf vierkante meter al voldoende Woordvoerder Bobbe van het huurdersverbond: „Het is mis schien wel gezellig zo'n woonka mer van tien vierkante meter, maar natuurlijk wel drie één meter vijftig op Vereniging Homeopathie nu 'koninkrijk' Brokx heeft het eerste deel het Bouwbesluit in de zomer advies naar de Raad voor de Volks- dan moeten huisvesting gestuurd. Dat eerste zitsbanken\ deel heeft alleen betrekking op de markt komen" nieuwbouw. Het vervangt de hui- Volgens Bobbe zullen dige bouwverordeningen van de die gemeenten, die onderling verschil len. Het Bouwbesluit gaat voor het gehele land gelden. Brokx denkt dat het nog zeker twee jaar duurt voordat het wettelijk van kracht wordt. Het ministerie van volkshuisves- woningen ting heeft gesteld dat het Bouwbe- 6en- De e sluit alleen minimum-maten aan- daglichttoetreding, geeft en dat groter bouwen dus is toegestaan in de sociale sector. Het huurdersverbond zegt echter dat de bouwpraktijk van alledag allang heeft uitgewezen dat woningbouw- NIJMEGEN - In het land van Cuyk en Noord-Limburg wordt momenteel hard gewerkt aan de derde weg tussen de Randstad en het Duitse Ruhrge- bied. De werkzaamheden begonnen tien jaar geleden al, maar met het aanbrengen van de bewegwijzering nadert de snelweg kosten 545 mil joen gulden) nu zijn voltooiing. (foto ANP) NIEUWEGEIN - De Ver eniging Homeopathie Ne derland mag zich voortaan "koninklijk" noemen. De Utrechtse commissaris van de koningin Beelaerts van Blokland reikte, namens koningin Beatrix, vandaag in Nieuwegein het predi kaat uit bij de viering van het 100-jarig bestaan van de vereniging. Homeopathie kent in ons land zo'n 300.000 vaste gebruikers, die af en toe een homeopathisch arts raad plegen. Er zijn zo'n 250 homeopa thische artsen. Het bestuur van de 10.000 leden tellende homeopathie vereniging beschouwt de verle ning van het predikaat „konink lijk" als een belangrijk signaal in het proces van erkenning van alter natieve geneeswijzen in Neder land, zo verklaarde een verheugde voorzitter W. de Boer. Carlo Nagel sprak met hem. 1988 en daarna i bouwwoning van normale afmetin gen willen hebben, daarvoor diep in de buidel moeten tasten. De Sta won meent dat het Bouwbesluit ook de deur open voor woonvor- als kelderwoningen, zolder- rug-aan-rugwonin- met betrekking tot woninginde- Vrouwenarts geschorst na seks-affaire VELSEN (GPD) - Het Medisch Tuchtcollege in Amsterdam heeft een 49-jarige gynaecoloog van het Velsense Zeeweg Ziekenhuis een schorsing opgelegd van een maand. Dit omdat de arts een sek suele relatie heeft gehad met een 35-jarige patiënte die bij hem on der behandeling was. Ook toen de ze relatie was beëindigd, bleef de arts de vrouw behandelen. De schorsing is nog niet ten uitvoer gelegd, omdat de specialist de uit spraak van het college aanvecht by het gerechtshof in Amsterdam. De vrouw was van 1973 tot 1985 - met een onderbreking in de jaren 1975 tot 1980 - onder behandeling bij de gynaecoloog. De seksuele re latie is in 1983 of 1984 (daarover verschillen de lezingen) begonnen en heeft hoogstens een jaar ge duurd. Op initiatief van de arts is de relatie in de loop van 1984 ver broken. In de zomer van 1985 is de vrouw op haar verzoek naar een andere gynaecoloog verwezen. Schiphól: al tachtig kg cocaïne onderschept ling en stahoogte zijn zo vermin derd dat dergelijke verouderde wo ningtypes weer zonder probleem gebouwd kunnen worden. Het Bouwbesluit voor de nieuw bouw is overigens tot stand geko men na overleg met de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, de Nederlandse Brandweerfederatie, UTRECHT (ANP) - Het bestuur Brokx heeft ook een hoorzitting (justitie) en Brinkman (wvc) drin- RENESSE (ANP) - De overheid zou het gebruik van diergenees middelen veel strenger moeten controleren. Daarmee kan wor den voorkomen dat de veehou der zyn dieren ongecontroleerd stoffen toedient die slecht zyn voor het dier en gevaarlijk voor de volksgezondheid. Dit zei de voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Diergeneeskunde, C.C. van de Watering, gisteren tijdens het jaarcongres van de maatschappij in Renesse. Menig veehouder probeert de 'Boer bezuinigt ten koste van gezondheid vee' ook voor hem stijgende bedrijfs kosten te drukken door via groothandelaren of bepaalde postorderadressen geneesmid delen voor zijn dieren aan te schaffen. Het gebeurt dan meest al dat eigenaren van zieke dieren het via de telefoon met een diag nose op afstand moeten doen, zonder dat daar nog een dieren arts aan te pas komt. De KNMVD vindt dit een zeer ongewenste en gevaarlijke ont wikkeling. Deze gang van zaken kan alleen door intensievere con trole door de Algemene Iospectie Dienst (AID) van het ministerie van landbouw worden terugge drongen. De veehouders zelf zul len daarbij meer verantwoorde lijkheid voor hun vee en de con sument moeten tonen dan tot nu toe het geval is. De voorzitter steekt in zijn huis in Rijswijk van tijd tot tijd een siga retje op. Hij drinkt er ook. wel eens een borreltje. "De homeopathie is een geneeswijze, geen leefwijze. De voedingsadviezen van een ho meopathische arts verschillen niet van die van een gewone arts", al dus De Boer. Homeopathie is een in 1796 door de Duitser Samuel Hahnemann in gevoerde geneesmethode. Hij stel de vast dat het gebruik van kinine bij hem symptomen van malaria veroorzaakte. Dat bracht hem tot de omgekeerde stelling dat het ge lijke door het gelijkende kan wor den genezen. Voorbeelden daarvan legde hy vast in zijn boek Organon der Heilkunst (1810). De Boer: "De homeopathie be strijdt niet de ziekte, maar geneest de zieke door van de hele mens uit te gaan. De oorzaken liggen vaak op psychisch gebied. Afhankelijk van de manier waarop een ziekte zich uit, wordt een middel voorge schreven, dat bij een gezond mens de zelfde verschijnselen oproept. Het moet het lichaam prikkelen de ziekte er op eigen kracht uit te werken". In principe is het daarop ook in gesteld, meent De Boer. "Iemand die hoest, probeert iets naar buiten te werken. De genezing gaat altijd van binnen naar buiten. Daarom moet je een huidontsteking niet met een zalfje naar binnen werken, want waar die dan terecht komt, moet je maar afwachten". De homeopathische medicijnen worden voornamelijk bereid uit zyn verdund, dat je er in het labo- plantaardige produkten, zoals aco- ratorium geen spoor van kunt te- nitum (monnikskap) en belladon- rugvinden. In encyclopedieën zou kunnen terugvinden, blijkt nog steeds geneeskracht te zitten". De Boer betreurt het dat zieken soms eerst het hele reguliere cir cuit aflopen voor zy zich in het laatste stadium tot een homeopaat wenden. "Dan is er niets meer aan te doen". Hoewel hij in de meeste gevallen zweert bij de homeopathi sche geneesmiddelen, die geen bij werkingen hebben, wijst hij het ge bruik van gewone medicijnen of chirurgisch ingrijpen niet by voor baat af. „Een blinde darm ontste king kun je niet homeopathisch behandelen. Als alle zeilen moeten worden bijgezet, kunnen ook ande re medicijnen nuttig zijn. Dat moet iedereen voor zichzelf beslissen. Wij leggen niets dwingend op". Teleurstellend is volgens hem dat over de homeopathie nog steeds te weinig bekend is en dat zij gemakshalve maar in de hoek van de onbevoegde genezers en kruidendokters wordt geplaatst. "De kruidengeneeskunde is iets heel anders. Die bestrijdt alleen de ziekte. Sommige fabrikanten me nen het gat in de markt te hebben gevonden: tien of twintig kruiden die een gemeenschappelijke wer king hebben in één fles stoppen en voor veel geld in de handel bren gen. Homeopathische geneesmid delen zyn relatief goedkoop, ook al doordat ze zo veel keer zijn ver dund". "Homeopathie? Dat vonden de meeste mensen vroeger maar on zin. Want wat zit er nou helemaal in die flesjes? Tincturen die-zo sterk die stapsgewijs worden dund. Dat heet potentiëren. "In de staat dan ook bijna altijd dat er sprake is van suggestie. Maar kun gewone natuurkunde is het niet te je baby's en honden suggereren verklaren", zegt De Boer, dat ze door een middeltje beter gehouden voor aannemers, archi tecten, fabrikanten bouwverenigingen. De huurders zelf mogen hun zeg je doen in de Raad voor de Volks- mogelijk is. gend gevraagd om openbare woning- volgingsrichtlijnen inzake eutha nasie, als een wettelijke regeling niet binnen enkele maanden huisvesting, maar daarin zij verte genwoordigen zij een kleine derheid. Het KNMG-bestuur heeft de be windslieden een uitvoerige brief geschreven over het advies dat de Raad van State in juli heeft uitge- Aan die discussie is volgens het bracht over het wetsvoorstel Wes- KNMG-bestuur de laatste twee sel-Tuinstra en de „proeve" jaar weinig nieuws euthanasiewet van het vorige voegd. Het vreest dan ook dat het kabinet. Volgens het regeerak- met de euthanasiewetgeving de koord heeft het huidige kabinet zes zelfde kant opgaat als met de abor- maanden de tijd om op dat advies tuswet: „een jarenlang slepend po litiek debat met als uiteindelijk State waarschuwt sultaat een wetgeving waarvan de naleving moeilijk te controleren te reageren. De Raad tegen een overhaaste wettelijke re geling. De KNMG zet vraagtekens bij dat „overhaast" gezien de jaren lange discussie rond euthanasie. De Raad van State heeft voorge steld, de rechtszekerheid te vergro ten door onderdelen van het „eu thanaserend handelen" te regelen. Het KNMG-bestuur heeft daar ech ter grote twijfels over. Het opne men van zorgvuldigheidseisen in een wettelijke regeling buiten het Wetboek van strafrecht betekent nog niet dat het resultaat van een beroep op een strafuitsluitings grond vaststaat. De KNMG vraagt zich dan ook af in hoeverre zo'n wettelijke regeling werkelijk meer rechtszekerheid zou bieden dan ook in verdunningen die de grens worden? De klinische resultaten voorbij zijn waar je nog moleculen geven ons gelijk". stelde systeem waarin euthanasie volledig strafbaar blijft en dus in elk geval bij de officier van justitie terecht komt. Het bestuur betreurt het, dat het advies van de Raad de rechtszeker heid van patiënten en artsen voor lopig niet of nauwelijks zal bevor deren. Het noemt de opstelling van de Raad verre van consequent: „Enerzijds wordt gesteld dat men nog niet aan wetgeving toe is, an derzijds wordt daarna een uiterst nauwkeurige regeling voorgesteld van zorgvuldigheidseisen". Het bestuur heeft de indruk, „dat men allerwegen artsen wel aan zeer zware wettelijke eisen wil bin den maar dat daar niets tegenover wordt gesteld in de vorm van een redelijke mate van rechtszeker heid". Het vreest dat daarmee de toetsbaarheid en controleerbaar heid van euthanasie niet zijn ge diend. het huidige vervolgingsbeleid. Volgens de Raad van State moe ten de inspecteurs van de volksge zondheid de aantekeningen van artsen kunnen opvragen. Aan de hand daarvan kunnen ze zonodig de officier van justitie inschakelen. Als hierbij de privacy van de pa tiënt wordt gewaarborgd heeft het KNMG-bestuur daar geen bezwaar tegen. Wel vraagt het zich af of een dergelijke regeling wel enige zin heeft in het door de Raad voorge- Het CDA-partijbestuur heeft gis teravond unaniem besloten drs. W.G. van Velzen uit Waalwijk voor te dragen als nieuwe voorzitter. Van Velzen wordt de opvolger van Bukman (minister voor ontwikke lingssamenwerking). Van Velzen is 43 jaar, rooms-katholiek. Sinds 1 januari 1986 is hij plaatsvervan gend directeur-generaal voortgezet onderwijs bij het ministerie SCHIPHOL (ANP) - Dounane rijkspolitie dienst luchtvaart heb- onderwijs en wetenschappen. Na- ben de eerste negen maanden dat er zal zijn gestemd in de afde- DEN HAAG (GPD) - Premier Lub bers overweegt een eigen rege- ringsonderzoek naar de subsidief raude van het Algemeen Burger lijk Pensioenfonds ABP. Hij pleegt daarover vandaag overleg met de top van het ABP en de ministeries van Binnenlandse Zaken, Justitie, Vrom en Algemene Zaken. Dat zei hij gisteren na afloop van de minis terraad. De regering zal er mogelijk een commissie van drie wijze mannen voor inschakelen. Het regeringson- derzoek staat los van een eventuele parlementaire enquête. De premier heeft de afgelopen dagen al overleg over deze ideeën gevoerd met de fractievoorzitters van de drie grote partijen in de Tweede Kamer, CDA, WD en PvdA. De PvdA en D'66 hebben afgelo pen week al laten weten veel voor een parlementaire enquête te voe len. Voor een enquête is echter een tweederde Kamermeerderheid no dig, zolang de Eerste Kamer nog niet heeft ingestemd met het wets voorstel om eem minderheid en quêterecht te geven. De CDA-frac- tie voelt in dit stadium nog niet veel voor een enquete en wil liever eerst afwachten wat er uit de on derzoeken van de ministeries van volkshuisvesting en binnenlandse zaken komt. Naar aanleiding van A}*ers <PvdA> ..volslagen on- het PvdA-verzoek noemde de par- *uxst (fotoANP) tij een parlementaire enquête wel dit jaar in totaal 76,7 kilo cocaïne hnSon, kan op de voorjaarspartij op Schiphol onderschept. In heel raad van 31 januan 1987 dan de 1985 werd op de nationale luchtha- definitieve benoeming plaatsvin ven 37,8 kilo van dit verdovend den<rot»ANPi middel aangetroffen. Met de cocaï- nevangsten van dit jaar is de hoe veelheid al overschreden die in 1984 werd onderschept, 75,8 kilo. Dit heeft woordvoerder R. Hers van de rijkspolitie dienst lucht vaart gisteren meegedeeld. In de eerste drie kwartalen van 1986 zyn door douane, marechaus see en politie 231 mensen op Schiphol wegens overtreding van de opiumwet aangehouden, van Oppositieleider Wim Kok vroeg Een duidelijke hint in de richting verzekering zijn ge- zich donderdagmiddag tijdens de van zijn 'sous-chef Bert de Vries, ,.4 st, voorkomende na- algemene beschouwingen in de die immers na tionaliteit was de Ghanese. 63 per- Tweede Kamer af wanneer het mede-opsteller een „reële optie". Lubbers wilde gisterenavond geen uitspraak doen over een par lementaire enquête: „Ik blijf bui ten de wijze waarop de Kamer on derzoek wil doen". Er loopt op dit moment ook een strafrechtelijk on derzoek naar de fraude van iet ABP. De premier vond dat een ei gen initiatief van de regering niet strijdig is met andere onderzoeken naar de fraudezaak. PvdA-Kamer- lid Hans Alders wees een rege- ringsonderzoek gisteravond stellig af: „Ik vind dat volslagen onjuist. De regering regeert en het parle ment controleert". ASSEN (ANP) - De Nederlandse Aardoliemaatschappij (NAM) in Assen heeft de resultaten van een intern onderzoek naar het aanne men van smeergeld of steekpen ningen onder haar werknemers gisteren overgedragen aan het openbaar ministerie in Assen. On der druk van de hoofdofficier van justitie in Assen, mr. J.M.M. van Woensel, heeft de directie van het bedrijf ook toegezegd maandag in deze zaak een officiële aanklacht te zullen indienen by de rijkspolitie te Schoonebeek. Volgens een summiere pers verklaring van de NAM is uit het inmiddels afgesloten interne on derzoek gebleken dat vyf van de werknemers van het bedrijf in aan merking komen voor disciplinaire straffen. Zoals eerder deze week i uit dit land werden aange- CDA 'de grote broek' houden. Nederlanders staan met tiek op het kabinet i koord was geweest.De tweede klap -r- van Lubbers kwam al snel. Tijdens _°u' '^e.n op_ n tweede trekken. Hij werd op zijn wenken het debat over de regeringsverkla- 42 nationa- bediend. Binnen tien minuten ring mengde Lubbers zich in een koord met alle bezuinigingsvoor stellen, maar hij zou ervoor zorgen dat zijn fractie zelf met alternatieve plannen zou komen. Er mochten natuurlijk geen gaten vallen in de begroting. plaats op het lijstje liteiten. In 1985 werden op Schiphol 181 H personen aangehouden, in 1984 259 begrepen" natuurlijk* steunde hij kronkelde Bert de Vries door het debat tussen Kok en De Vries. OlïlIïlCZWaai stof. Zijn woorden waren verkeerd mensen omdat zij verdovende mid delen bij zich bleken te hebben. Naast cocaïne werd in de eerste ne- gen maanden van dit jaar 47,5 kilo over. Die broek heroïne aangetroffen. Zowel in deliik te eroot 1984 als in 1985 werd van dit verdo vend middel bijna 54 kilo op Schiphol onderschept. De hoeveelheid marihuana nam van 904 kilo in 1985 in de eerste ne gen maanden van dit jaar toe tot 2267 kilo. In de vrachtloods zijn re centelijk enkele malen grote partij- marihuana aangetroffen door Henri Kruithof hoeveelheid hasj kilo in 1984 en 887 kilo 535 kilo in de eerste negen den van dit jaar. Verder werd jaar een kilo hasj 327 gram opium gen nog overwogen had het regeer- aangetroffen het kabinetsbeleid. Van de forse tie zodanig op, dat Lubbers zijn ex- kritiek die hij dinsdag aan het be- cuses moest aanbieden, gin van de debatten uitte was niets De Vries is niet een man die irri- De Vries dui- taties snel uit. Hij kropt ze op en verbaasde deze week dan ook vriend en vijand door keiharde kri tiek op de miljoenennota te uiten. „De miljoenennota is als beleids stuk onder de maat gebleven", zei hij. Dat is parlementaire taal voor: er deugt niets van. Daarnaast wees hy nog een aantal bezuinigingen op onderwijs en sociaal-cultureel werk van de hand. Of hij nu geschrokken is van de reacties op zijn uitspraken, of dat hij alleen maar even zyn tanden wilde laten zien zonder te bijten is niet duidelijk, maar donderdag was hy poeslief voor het kabinet. Natuurlijk, hij ging nog niet ak- De toon die De Vries zette in zijn eerste termijn, was duidelijk inge geven door opgekropte irritaties zich niemand meldde. De tegen Lubbers en Ruding. Daar an 1300 had hij alle aanleiding toe. Premier 1985 tot Lubbers begon het tweede kabinet an- dat zijn naam draagt, met de mede- dit deling dat hij na dc onderhandelin- akkoord te herschrijven. Niet alleen het CDA veranderde drastisch van toon gedurende het debat, ook PvdA-leider Kok maak te een ommezwaai, maar dan in omgekeerde richting. Was hij dins dag aan het begin van het debat nog de redelijkheid zelve, donder dag overwoog hij zelfs een motie van afkeuring tegen het totale ka binetsbeleid in te dienen. Met genuanceerde kritiek had Kok gepoogd toenadering te zoe ken tot Lubbers. Hij realiseert zich heel goed dat voortdurende kritiek op het kabinetsbeleid zijn eventue le regeerkans niet vergroot. Maar in tegenstelling tot een paar weken geleden (bij het debat over de rege ringsverklaring) reageerde Lub bers nu niet met een positieve hou ding. Kok verweet Lubbers de hogere inkomens sneller te laten stijgen dan de laagste, waardoor ook het klimaat voor overleg met de vak bonden bij voorbaat is verziekt. Kok vroeg, in het belang van de werkgelegenheid, meer ruimte voor echte onderhandelingen, door de bevriezing van uitkeringen en ambtenarenlonen ter discussie te stellen. Lubbers echter wees alle suggesties van Kok in deze rich ting bot van de hand en uitte het oude verwijt dat de PvdA de uitke ringen wil verhogen, terwijl daar geen geld voor zou zijn. Juist deze botte afwijzing schoot de PvdA in het verkeerde keelgat en de teleurgestelde Kok zag zich genoodzaakt de machteloze tak- tiek van de polarisatie weer uit de mottenballen te halen. Er deugde niets meer van het kabinetsbeleid volgens Kok, die zelfs een motie van afkeuring in zijn achterzak meedroeg. Door dik en dun En dan was er nog de liberale lei der Joris Voorhoeve. Hy had beslo ten het kabinet door dik en dun te steunen en sprak zelfs zyn verba- Bert de Vries: grote broek. (foto ANP) zing uit over de harde woorden van CDA-leider De Vries. Onder Voor hoeve staat bij de WD rust in ei gen gelederen voorop, na de roeri ge periode onder leiding van Ed Nijpels. Na drie dagen debatteren in de Tweede Kamer is wel duide lijk, dat Lubbers nog steeds stevig in het zadel zit. Zolang kritische opmerkingen uit het eigen CDA- kamp na één keer boos kijken nog worden ingetrokken, kan ook Wim Kok Lubbers nog niet aan. gemeld zyn twee van deze vyf werknemers afgelopen woensdag al op staande voet ontslagen. De overige drie hebben een waarschu wing ontvangen. De NAM wilde eerder geen aan gifte bij justitie doen omdat het volgens het bedrijf om een interne kwestie gaat. Gistermiddag heeft echter de hoofdofficier van justitie in Assen een gesprek met de NAM- directie gehad om de bedrijfslei ding te bewegen het onderzoek door justitie te laten uitvoeren. Volgens mr. Van Woensel gaat het in deze kwestie niet alleen om het belang van de NAM maar ook om het algemeen belang. Als uit het nu door justitie in te stellen onderzoek blijkt dat de con tractpartners van de NAM met geld, goederen of diensten aan per soneelsleden opdrachten hebben verworven, wil justitie ook deze bedrijven strafrechtelijk kunnën aanpakken. Dat gebeurt dan op grond van artikel 328 ter, van het Wetboek van Strafrecht dat zowel het betalen als het ontvangen van steekpenningen strafbaar stelt. Volgens mr. Van Woensel heeft de directie van de NAM na het ge sprek dat hy daarover had gevoerd alsnog besloten de interne onder zoeksresultaten aan justitie te overleggen. Verkrachter (17) twee jaar tbr DEN BOSCH (ANP) - De recht- bank in Den Bosch heeft gisteren een 17-jarige inwoner van Uden wegens verkrachtingen veroor deeld tot twee jaar cel en onvoor waardelijke terbeschikkingstelling van de regering. Hy verkrachtte in april dit jaar twee Udense vrouwen van 49 en 23 jaar. Hij pleegde de verkrachtingen als hij op inbreker spad was en bedreigde de vrouwen in bed met een mes. Het gebeurde zorgde voor veel onrust onder de Udense bevolking. De politie heeft met 25 mensen dertien weken aan het onderzoek gewerkt. Dat werd bemoeilijkt omdat de 14-jarige broer van de Udenaar zich als da der opwierp. Later bleek dat de oudste met de schoenen van zijn pad ging om de politie op ilspoor te brengen.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 5