Horecagigant neemt zilverfabriek over Kinderen krijgen les in vandalisme 'Gewekt met kanonschoten' Omwonende contra manege: 'leefmilieu enorm aangetast' Actie tegen verdwijnen dierenwei tevergeefs? Plan in Leiderdorp Omwonende vreest bodemverontreiniging Koffieconcert Foto mag bij uitzondering op grafsteen Bibliotheek Oegstgeest komt met nieuwigheden Barokensemble op toernee PAGINA 2 REGIO LEIDEN ZATERDAG 11 OKTOBER 1986 VOORSCHOTEN - De handteke ningenactie en protestmars tegen de afbraak van het dierenweitje in het centrum van Voorschoten lij ken geen enkel resultaat te gaan opleveren. Alhoewel burgemeester edn wethouders van Voorschoten begrip hebben voor de 'gevoelens' van de protesterenden, hebben ze na een nieuw beraad besloten om de woningbouwplannen op dat stukje grond toch door te zetten. Daar hebben ze verschillende re denen voor. Zo voeren burgemees ter en wethouders aan dat het stuk je grond in het verlengde van de Koninklijke Marinelaan precies tussen het oude centrum en de nieuwbouwwijk Bijdorp ligt. En daarom moet dat gebiedje een dui delijke overgang tussen de twee af zonderlijke gebieden vormen door middel van straten, stegen, pleinen en 'kleinschalige bebouweing' zo als winkeltjes met woningen aan het Ambachtspad en bejaardenwo- ningen aan de Koninklijke Marine laan. Bovendien kunnen op de plek van de dierenwei zonder allerlei in gewikkelde procedures, dus snel, woningwoningen worden neerge zet. Een andere plek waar sociale woningbouw kan worden ge pleegd, is er momenteel niet. De voorbereidingen zijn al in een zo ver stadium dat er moeilijk een al ternatief meer te vinden zal zijn. Mocht dat theoretisch gezien wel het geval zijn, dan zou dat pas veel later zijn zodat er de eerstkomende jaren een tekort aan sociale wo ningbouw ontstaat. En loopt de ge meente een subsidie van 400.000 gulden mis. Ten slotte merken burgemeester en wethouders op dat de dierenwei pas onlangs en zonder medeweten van de gemeente is ontstaan. De gemeene had alleen maar tijdelijk toestemming verleend voor het stallen van een paard. Wel willen ze eventueel de dierenweide verplaat- De afbraak van de dierenweitje is als extra punt toegevoegd aan de vergadering van de raadscommis sie financiën op 13 oktober. LEIDERDORP - Zo mogelijk al le Leiderdorpse schoolkinderen zullen de komende jaren onder richt krijgen in het voorkomen van vandalisme. Juist omdat de scholen in Leiderdorp de laatste jaren vaak het doelwit zijn van vernielingen en de vandalen maar al te vaak de jonge jaren nog niet zijn ontgroeid, willen politie en gemeente mikken op de doelgroep schooljeugd. Wat staat de schoolkinderen en hun onderwijzers te wachten: een soort pakket, boeken plus dia-serie, waarmee lessen kun nen worden gegeven. Bedoeling erachter is de leerlingen bewust te laten worden van de gevolgen die vernielingen kunnen hebben. Bijvoorbeeld wat heit kost om een in een auto geschopte deuk te laten uitdeuken. "Het zinloze van vandalisme wordt erdoor aan de kaak gesteld", zo ver woordt politieman Marco van der Gaag Inmiddels heeft burgemeester Bruggeman zich al lovend over het project uitgelaten. De bur gervader wil zelfs nog verder gaan: de dia-serie moeten geen algemene plaatjes laten zien, maar specifiek Leiderdorpse ge vallen van vandalisme. Dat maakt pas indruk, denkt Brugge- De burgemeester probeert zich er bij zijn medebestuurders sterk voor te maken dat het geleidelijk aap in het lesrooster van de scho len wordt ingepast. Wat de bij zondere scholen betreft: de ge meente heeft daar natuurlijk niets in de melk te brokkelen, maar volgens de burgemeester zal onderwijswethouder Beze- mer het project in het overleg met de bijzondere scholen 'mee- Ook vanuit de politiek is in middels groen licht gegegeven. De raadscommissie onderwijs ging afgelopen maandag ak koord. Ongetwijfeld tot tevre denheid van de politiemannen Marco van der Gaag (afdeling voorkoming misdrijven) en re chercheur Gé de Jong. "Als de lessen positief en met enige re gelmaat worden gebracht, kun nen we er zeker de vruchten van plukken", denkt Van der Gaag. Is het dan zo bar en boos in Leiderdorp wat het vandalisme betreft? De Jong: "We weten dat het snel stijgt. Maar de werkelijke omvang zien we nog steeds niet, omdat lang niet overal aangifte van wordt gedaan. En bovendien zijn het juist altijd de kleine ver nielingen die, terwijl ze op zich misschien niet noemenswaardig, voor een flinke totale schade zor gen. Dat zijn bijvoorbeeld ver nielingen aan ruiten van scholen, auto's, verkeersborden en niet te vergeten de graffiti". Een voorbeeld: afgelopen maand diende het bestuur van de protestants-christelijke schoolvereniging in Leiderdorp de rekening bij de gemeente in van schade, die aan haar school gebouwen is aangericht door vandalen. In totaal bleek afgelo pen tijd voor een bedrag van ruim 3800 gulden aan ruiten te zijn ingegooid. Het is de bedoeling dat van ge noemde 'kleine' vernielingen in de nabije toekomst wel steeds aangifte bij de Leiderdorpse po litie wordt gedaan. De gemeente heeft inmiddels een brief ge schreven aan instanties die van- dalisme-gevoelig zijn, scholen bijvoorbeeld, met een verzoek om voortaan alles te melden. Men wil daarmee bereiken dat politie en het gemeentebestuur snel een nauwkeurig beeld krij gen van aard en omvang van de schade die het vandalisme ver oorzaakt. Voor de politie kaniiet een signaal zijn om in bepaalde delen van Leiderdorp vaker te surveilleren. En men hoopt ook dat de bereidheid bij de basis scholen om aan het vandalisme- project mee te gaan doen, erdoor wordt vergroot. Agenda VOORSCHOTEN - Het horeca-concern Van der Valk heeft de Zilverfabriek gekocht, die sinds twee jaar aan de Voorschotense Rouwkooplaan zit. De Voorschotense A. van der Valk is directeur geworden en de vroegere directeur/bedrijfsleider G. den Boer is in verband met de overname verdwenen. Volgens het concern, dat reeds veel toeleverings bedrijven bezit, worden er geen mensen ontslagen en verandert de opzet niet. Vanaf het begin fungeerde de fa briek als toeleveringsbedrijf voor de twee gezonde poten van de Ko ninklijke Van Kempen en Begeer. Den Boer, die 22 jaar in de oude Zilverfabriek aan de Leidseweg had gewerkt, benaderde diverse oude afnemers en leverde alle mo gelijke gouden, zilveren en verzil verde produkten, van onderdelen voor sportbekers tot lepeltjes. Daarnaast werden er dingen voor de tafel gemaakt, zowel voor de ho reca als voor thuis, Oud-Hollands en strak. van de Essenlaan, wiens tuin aan de fabriek grenst, maakte daar ern stig bezwaar tegen de overlast. Sprak deze F. de Stoppelaar eerder tijdens een schorsingsverzoek c fen meer op het achterterrein ko men. Zij blijven in de fabriek. Vol gens hem voldoet de fabriek aan "de forse voorschriften" die de ge meente stelt. Ook de geluiddemper stank, lawaai, schadelijke trillin- werkt, zo bleek bij twee metingen, gen en gevaar voor brand en explo- De brandweer had hij het ook over bodem verontreiniging. Zijn tuinplanten stierven; zelfs de klimop hield het niet meer uit. Volgens De Stoppe laar heeft dat te maken met het re gelmatig buiten zetten van galva- no-rekken vol chemicaliën. Een woordvoerder van het be drijf voerde aan dat de bakken In het begin telde de fabriek 13 eerst goed worden gespoeld voor buiten komen. Een personeelsleden, die stuk stuk carrière hadden gemaakt in Voorschoten. Dit jaar was het aan tal gegroeid tot 22 en werd een na bijgelegen pand bij de 1000 vier kante meter vloeroppervlak ge voegd. Over de verdere plannen weet het bedrijf niets. De telefonis te verwijst daarvoor naar Van der Valk, die Voorschotense gemeente-ambte naar opperde dat er geen afvalstof- blemen hebben. Over dit laatste verbaasde De Stoppelaar zich hogelijk. Volgens hem is er veel te weinig ruimte tus sen de fabriek en zij achtertuin. Die vijf meter is niks, zei de zenuw arts. En hij wees op een artikel uit het NRC Handelsblad over een brand in een soortgelijk bedrijf. "Daarbij kwamen zwaar giftige cyaniden vrij", sprak de Voorscho tenaar. "Die hebben een snel do dende werking. Mensen die de Tweede Wereldoorlog nog hebben meegemaakt, zullen dat beamen". De Voorschotenaar heeft niet al leen bezwaren tegen de overlast, hij vindt ook dat dergelijke zware industrie niet thuishoort op het in- APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken m de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 10 tot vr 17 okto ber door: Apotheek Aloë, Levendaal 161, Leiden, tel. 120502. Apotheek Linnaeus, Kempenaerstraat 31, Oegstgeest, tel. 173330. ZATERDAG Leiden Speeltuin Oosterkwartier - Borneo- straat, rommelmarkt, tot 16 uur. Elisabeth Gasthuishof - Caeciliastraat, grote kledingmarkt, tot 15 uur. K&O-gebouw - diavoorstelling en wan deling langs monumentale woonhuizen, 14 uur. 20 i Concordia - Langegracht 61, kaart- en sjoelavond, 20 uur. NVSH-trefcentrum - Rapenburg 48, Country Western Feest, 22 uur. 't Parlement - Nieuwstraat 45, bingo W.S.V. Zuid-West, 20 uur. Schouwburg - Seth Gaaikema met 'En jou kies ik', 20.15 uur. Laktheater - De Balie/Stuk 'Ik Pierre Ri- vière', 20.30 uur. De Waag - Jazz met het Guus Janssen Septet, 21.30 uur. Microtheater Imperium - 'Een sneeuw', 20.30 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Once upon a time in America', 21.15 uur. LWH - Langegracht 65, disco, 22-2 uur. Vrouwenhuis - Hooigracht 79, café avond, 21-1 uur. Warmond Galerie De Pomp - Dorpsstraat, etsen, aquarellen en poppenkopjes, 14-16 uur. Park Groot Leerrust - vertrek vaartocht met rondvaartboot, 12 uur. Theekoepel - optreden dixielandorkest, 11 uur, start Turf- en Strontrace, 12 uur. Leiderdorp Muzenhof - kinderfilm 'Dumbo, het vliegende olifantje', 14.30 uur. LEIDERDORP - De Leiderdorpse muusuic met unuanuui i up j - woordvoerder Muzenhof organiseert morgen het dustrieterrein. "Normaliter laat weten ';geen commentaar te eerste koffleconcert Overlast Dat het bedrijf in andere handen was overgegaan kwam gisteren aan het licht tijdens een zitting van de Raad van State. Een bewoner den er alleen fabrieken toegestaan De harp staat bij dit tot de derde categorie. De Zilverfa briek kreeg een vrijstellingsbe voegdheid voor dé zwaardere, vier de categorie". Een ambtenaar van de gemeente Voorschoten ging op deze laatste kritiek niet in. Het gaat in deze zaak om de hinderwetver gunning en niet om het bestem mingsplan, zei hij. concert centraal en het is dan ook een harpiste, Elaine van der Wart, die het concert verzorgt. Er wor den werken uitgevoerd van Benja min Britten, Croft, Fauré en Ravel. Aanvang half een in het cultureel centrum aan de Cor Gordijnsingel in Leiderdorp. VOORSCHOTEN - In mei over leed in Voorschoten een Zuid- Molukse vrouw. Haar familie wilde aan haar laatste wens vol doen en bestelde, zoals de meeste Z-Molukkers, een graf steen met porceleinen foto. De leverancier maakte het ge vraagde, maar de beheerder van de gemeentelijke bearaaf- plaats weigerde hem - eind ok tober - toe te staan. In de beheersverordening uit 1983 staat dat op de begraaf plaats geen kettingen, stangen, hekken, en porceleinen versier selen of foto's zijn toegestaan. Ook het gebruik van schelpen en grind is uit den boze. De ge meente wil de inrichting van het gebied in de hand houden. De familie van de overledene betreurde de weigering diep. Wens en gewoonte vielen in duigen, terwijl een porceleinen foto "heel gewoon is in ge meenten als Vught en Hoog kerk, waar Molukse gemeen schappen zijn". B en W kwa men deze week met een oplos sing: de foto mag, zij het bij "hoge uitzondering". Het on derwerp ligt zeer gevoelig en het dagelijks bestuur vindt het van belang om minderheden op een goede manier tegemoet te treden. Bovendien wordt een graf met foto in andere ge meenten wél toegestaan. Om de kans op dergelijke Aanvragen in de toekomst klei ner te maken, stuurt de ge meente exemplaren van de nieuwe verordening naar regu liere grafsteenleveranciers. Zij kunnen de opdrachtgevers dan al in een vroeg stadium infor meren over mogelijke proble men. In deze affaire bleek dat de Leidse leverancier, die veel stenen maakt voor Voorschote naren, nog een verouderde ver ordening had. helpen. Aanvankelijk zal proef worden gedraaid. De frequentie waarmee de boekentrailer de nieuwbouwwijk zal bezoeken, wordt dus later definitief vastge steld. De commissie financiën stel de gisteravond een belangrijke voorwaarde. De bekostiging van een en ander mag van geen der le den leiden tot het invoeren van leesgelden voor jeudigden. OEGSTGEEST - Het Oegstgeester bibliotheekwezen staat een aantal nieuwigheden te wachten. Bij de ingang van het filiaal aan de Home ruslaan zullen op rolstoelgebrui kers toegesneden deuren met een speciaal drukknopmechanisme worden aangebracht. Ook komt er een informatiebalie bij. De biblio theek betaalt deze voorzieningen met de 17.500 gulden die zij heeft overgehouden op de rekening 1985. De raadscommissie financiën gaf deze week zijn fiat aan deze constructie. Wel zei CDA-raadslid mevrouw van der Bend een beetje moeite te hebben met het ver schijnsel dat gesubsidieerde instel lingen aan het eind van de rit geld overhouden. Volgens haar zou dat geld eigenlijk terug naar de ge meente moeten vloeien. Behalve de informatiebalie en de speciale entree voor rolstoelge bruikers is ook- de drukbesproken bibliobus voor Haaswijk op komst. De commissie financiën had zoals WASSENAAR - De Wasse- verwacht weinig problemen met naarse manege- en veehou- Jazzband deels op eigen kosten naar Duitsland LEIDERDORP/LEIDEN - De 'Art Bird Big Band', een jazz band met voormamelijk leden van de streekmuziekschool Lei den en de Leiderdorpse muziek school Rijnakkoord, treedt dit weekeinde in Duitsland op. Door bemiddeling van een van de leden kan de band spelen tij dens feesten die in Bensheim worden gehouden. Het buitenlandse tripje zal voor een deel uit eigen zak moe ten worden betaald. De vergoe ding vanuit Bensheim is niet kostendekkend, maar volgens een van de bandleden, G.J. Kloos, is dat niet zo'n probleem. "We maken er een soort vakan tiereisje van en betalen de rest zelf bij. Subsidies krijgen we namelijk niet omdat het hier niet om een culturele uitwisse ling gaat". De nu 3Vz-jarige band is vol gens Kloos „sinds eind vorig jaar op een voor amateurs hoog niveau gekomen". Het aantal leden is nu 28: Deze maand maakt de 'art Bird Big Band' opnamen in Leiden voor een nummer op een jazz-lp waaraan meerdere Leidse bands meewerken. (eigen foto) ZONDAG 19 uur. LWH - Langegracht 65, in café 'De Roze Kater' praatprogramma, 15 uur. Filmhuis LVC - film 'Once upon a time in America', 21.15 uur.' Stadsgehoorzaal - koffieconcert "door Jenny Zacharieva, piano, 11 uur. Hans Menken Bowling - Boshuizerlaan Jazz on Sunday met Big Band Frits Lan- desbergen, 15 uur. Noordwijkerhout De Duinpoort - Langevelderlaan, Bos- en Duinwandeltocht wordt georgani seerd door Leidse Wandelvereniging 'Willen is Kunnen', 9-14 uur. Noordwijk De Wulk - Wilhelminaboulevard, start strandloop georganiseerd door De Bata ven, 11 uur. Leiderdorp Manege Liethorp - Bloemerd, open dag met om 11 en 14 uur kleuterles, zelf rij den om 11.30,13 en 14.30 uur, dressuur om 12 uur, demonstratie om 13.30 uur. Muzenhof - Gordijnsingel, koffieconcert Elaine van der Wart, harp, 12.30 uur. Omwonenden eisen sluiting Zoeterwoudse drukkerij ZOETERWOUDE - De gemeente Zoeterwoude heeft de drukkerij Zig Zag Forms aan de Energieweg vorige maand een dwangsom van 500 gulden per dag opgelegd. Bij metingen eerder die maand is ge bleken dat de drukkerij voor ket tingformulieren meer lawaai maakt dan toegestaan. En burge meester Houdijk had de gemeente raad eerder dit jaar toegezegd dat de gemeente dan per dag een be paald bedrag eist. Het bedrijf kan nog in beroep gaan tegen de beslis sing. Dit bleek gisteren tijdens een zit ting van de Raad van State. Omwo nenden eisten daar dat het bedrijf wordt gesloten e» het verlenen van de hinderwetvergunning wordt veroordeeld. Volgens buurman R.M. Bos is de vergunning vaag. Voor verschillende handelingen gelden zoveel verschillende deci bellen dat zelfs de gemeente er geen wijs meer uit kan worden, voerde de omwonende aan. Ook bij de laatste meting zou ze een ver keerde grens hebben aangehou den: het bedrijf was eigenlijk zes decibellen te luid in plaats van een decibel. Bovendien zou de gemeente van tevoren hebben geweten dat het bedrijf niet aan de voorwaarden kon of wilde voldoen, zoals het be perkt gebruiken van de perscontai ner. "De werkelijke feiten bleven onder tafel", aldus Bos. "Zig Zag kreeg carte blanche". Hij vindt dit getuigen van onzorgvuldig bestuur en vraagt zich af of een kleine ge meente als Zoeterwoude wel vol doende deskundigheid kan inbren gen tegenover de gespecialiseerde deskundigheid uit het bedrijfsle- Voor de uitvoering van de metin gen had hij geen goed woord over. "Die gebeuren altijd op zijn gun stigst voor Zig Zag. En een nieuwe meting is nog altijd niet gedaan", sprak de Zoeterwoudenaar. Hij zag geen andere mogelijkheid dan slui ting, nu de drukkerij moedwillig weigert alle nuttige voorzieningen aan te brengen in het pand. Zo wei gerde ze, vanwege de hoge kosten, een geluidwerend scherm te plaat sen. "En wij, omwonenden, zitten met de gebakken computerkaar- ten; wow en fluttertonen. 's Mor gens worden wij gewekt met ka nonschoten van 65 tot"75 decibel, wanneer men de machines aanzet. En bij het uitzetten, 's avonds, is het ook altijd even schrikken", bracht Bos bitter te berde. VOORSCHOTEN - Het Baroken semble Voorschoten maakt vol gende week een korte toernee door Engeland en Wales. Het treedt op in de kathedraal van Newport, de Chapel of Prior Park College in Bath en in de dorpskerk van Llan- dogo. Op het programma staan werken van Henry Purcell, Johan Friederich Fasch, Carolus Hac- quart, Melchior Borchqrevinck. Hendrik Andriesen en Pietro Loca- telli. Deze toernee vormt het hoogte punt van het eerste lustrumjaar. Men gaat naar Wales omdat de diri gent van het ensemble, Malcolm Hund-Davies, daar is geboren. De gemeente Voorschoten heeft een garantiesubsidie verstrekt. TNO en twee commerciële bedrijvèn tre den op als sponsor. de beschikbaarstelling van 15.000 gulden voor dat doel. Die bus moet nog dit jaar Haaswijk der C. van Santen moet de 'leesvoer muziekinstallatie uit zijn kantine halen, zijn wagen- i T l park flink uitdunnen en Upen dag Lietnorp geen reparaties voor derden De Leiderdorpse manege Liethorp uitvoeren. Het wekenlang houdt morgen open huis. Ter gele- laten staan van gierwagens, genheid van de door de Federatie onder het raam van buren, van Nederlandse Rijscholen geor ganiseerde nationale paarden- sportweek stelt de manege, gele gen in sportpark De Bloen morgen de deuren vanaf 11 uur wijd open. Er is een afwisselend program ma samengesteld. Speciale kleu- ,r „r terlessen zijn er van elf tot half Yolgens. haar raadsman tast Van twaalf en van twee uur tot half drie. Bezoekers kunnen zelf rijden om half twaalf, één uur, half drie en vier uur. Demonstraties dressur springen zijn is eveneens uit den boze. Dit eiste een omwonende sportpark" De~*Bfoemerd, van de Papelaan, mevrouw M.H.A.W. Hendriks, giste ren voor de Raad van State. Santen het leefmilieu Om dit aan te tonen citeerde hij uit een brandbrief van de gemeente van 22 juli, een halfjaar nadat B en twaalf en drié W de raad "een rad voor ogen had Iedereen is morgen tot half gedraaid door te stellen dat alles vijf van harte welkom. Voor nadere °kee jjjH informatie kan het telefoonnum- meente In de brief ;rd gesproken de ge- 071-411078 worden gedraaid. slechte staat van onderhoud, het opslaan van mest in niet afgesloten containers en het niet afsluiten van buitendeuren. Wanneer Van San ten niet binnen een maand deze en vele andere gebreken zou wegwer ken, dreigden wettelijke maatrege len. Volgens de gemeente is de Was senaarder inmiddels op de meeste punten tegemoet gekomen aan de kritiek en wordt gewerkt aan de andere zaken, zoals het brandwe rend maken van muren, het plaat sen van brandblussers en de aan leg van een opvangbak voor afval stoffen in de herstelinrichting. Disco Wat de overlast van de bar be treft, suste de ambtenaar de zaak. De omwonende had enkele weken geleden een telefoonnummer ge kregen van de man die geluidme tingen doet. Ze had hem zelfs 's nachts kunnen bellen, wanneer de kantine als disco dienst zou doen en van slapen niets zou komen. Maar de ambtenaar hoorde niets. Ook metingen waren geruststel lend: zelfs wanneer de geluidsin stallatie 80 decibel produceerde en in de bar een gesprek bijna niet meer mogelijk was, viel er bij het huis van Hendriks niets te horen. De ambtenaar had dan ook het idee dat haar klachten niet zo re cent zijn. De mest wordt bijna da gelijks afgevoerd en uit onderzoe ken is niet gebleken dat er voor derden wordt gerepareerd. Me vrouw Hendriks heeft dat idee wél. Volgens haar worden auto's zelfs overgespoten en verhuurd. Foto's zouden het bewijzen en voor ver schillende punten van haar betoog had zij verschillende getuigen. Rumoerig werd het toen haar raadsman aanstipte dat het in 1982, toen ze de woning kocht, veel rusti ger was. "Wat een leugens, ongelo felijk", riep de manege- en veehou der. "Ik heb mijn bedrijf juist inge krompen de laatste jaren". "De fei ten wijzen in een andere richting", aldus de raadsman. "U heeft al maar stallen bijgebouwd en ik ga er niet van uit dat eerst de paarden buiten stonden". LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR I FIDEN EN OMRTRFKFN ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd POSTADRES Postbus 54, 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden:. C. Juffermans-"Duyverman, tel. 071-893256, A. Kluppel, tel. 071-763088. F. Terwijn, tel. 02522-14192, D. Vink, tel 079-412440. SLEUTELTJES ma.-vrijvan 8.00-19.30 uur (071143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 12.00 tot 13.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 13.00 uur) 23,25 33,65 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd 68,95 per post (binnenland) 100,00 per half jaar, aan huis bezorgd 137,90 per post (binnenland) ƒ200,00 per jaar, aan huis bezorgd 262,40 per post (binnenland) 386,90 1,20 REDACTIE (071)144941 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te' worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd. Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOOR Vuurbaakplein 11, 2221 JB Katwijk (01718)12383 Hoofdredacteur: drs. J.W.E. Metselaar Adj. hoofdredacteur: R.D. Paauw Alg. redactiechef: A. van Leeuwen Plv. alg. redactiechef: J.M.J. Post Stad: H.G van der Post Regio Leiden: M. de Graaff Duin- en bollenstreek: H I J. Veldhuizen Bin./Buitenl./Econ.: W. Fortuyn Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Kunst, radio, tv: P.C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel. Jo hannesburg, Tokio, Londèn, Parijs, Was hington, Rome, Madrid, Mexico-City en Tel .Aviv.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2