Bezuinigingen baren politiek zorgen Detmers (71) overleden Verbouwing mag duurder Zeilevenementen grootser opgezet dan ooit Melk vanaf volgende week met 'boodschap' Snel winkels in Haaswijk Afrit klaar: files iets korter. Prijzen kabel- tv gewijzigd Warmondse Turf- en Strontrace weer in de startblokken Sporthal nu ook overdag bezet REGIO LEIDEN WOENSDAG 8 OKTOBER 1986 Twintig jaar lang burgemeester van Zoeterwoude ZOETERWOUDE - Naar nu pas is bekendgemaakt, is afgelopen za terdag in zijn woonplaats Balgoy op 71-jarige leeftijd de oud-burge meester van Zoeterwoude, J.A. Detmers, overleden. De heer Det mers was bijna twintig jaar burge meester van Zoeterwoude: van 1 november 1960 tot aan zijn pen sioengerechtigde leeftijd op 1 sep tember 1980. Zijn familie heeft hem gisteren in alle stilte begra ven. De oud-burgemeester leed al een aantal maanden aan een ernsti ge ziekte. In de periode-Detmers is het ka rakter van Zoeterwoude ingrij pend veranderd. Zo kwamen nieuwbouwwijken als Westeinde tot stand. Als een van de hoogte punten tijdens zijn Zoeterwoudse periode noemde Detmers destijds, bij zijn afscheid, de totstandko ming van het industrieterrein aan de Hoge Rijndijk. Met name voor de komst van biergigant Heineken was geen in spanning hem teveel. Volgens de huidige burgemeester Houdijk geldt de wijze waarop Detmers Heineken naar Zoeterwoude haal de als schoolvoorbeeld hoe een ge meente alles in het werk stelt om industriële vestigingen binnen te krijgen. "Later heb ik gehoord dat de mensen van Heineken daar nog steeds van onder de indruk zijn", aldus burgemeester Houdijk. Veel tijd was Detmers destijds kwijt aan het instandhouden van de gemeente als 'groene buffer' tussen het oprukkende Zoeter- meer en Leiden. Hij zou de boot niet altijd kunnen afhouden. Lei den annexeerde in 1966 grote stuk ken van Zoeterwoude, onder meer de Vrouwenweg, Vlietlanden en Roomburg. Een grote klap voor het 'groene' dorp, dat in één keer zo'n 1000 inwoners kwijtraakte. In Detmers tijd werd het 700-ja- rig bestaan van Zoeterwoude ge vierd: een evenement waarover nu nog wordt gepraat en dat de relatie tussen beide kernen aanzienlijk verbeterde. Overigens is er in Zoeterwoude een weg naar de oud-burgemeester genoemd. De Burgemeester Det- mersweg is de omleidingsweg die de Zoeterwoudenaren in 1982 ont lastte van het doorgaand verkeer in hun dorp. In de ambtsperiode van Detmers werden de meeste hinder nissen genomen die de aanleg van de weg ophielden. Op zijn 'naam' staat verder de voorbereidingen voor het winkelcentrum in het dorp, het multi-functioneel cen trum de Eendenkooi, de nieuw bouw bij het raadhuis, de fietsver- binding tussen dorp en Rijndijk en een nieuw politiebureau en sport hal De Klaverhal. De van origine KVP'er Detmers stond in Zoeterwoude bekend als een burgemeester 'oude stijl'. HU was wars van het openhouden van deuren tijdens (commissie)verga- deringen. "Ik wil niet dat de straat meeregeert" en "er zullen altijd za ken zyn die achter gesloten deuren worden behandeld" waren uitspra ken die hem typeerden. Volgens oud-wethouder W. Maan, die Detmers jarenlang aan de bestuurstafel heeft meege- Oud-burgemeester Detmers maakt, kreeg hij gaandeweg toch minder moeite met het fenomeen inspraak. Het wende. Maan karakteriseert hem als een "dynamische, levendige man die voor veel zaken belangstelling had. Resoluut ook. Ja was ja en nee was nee. Compromissen sloot hy maar moeihjk". "Anderzyds was hy een man met een enorm groot sociaal gevoel. Hij was iemand voor het individu. Zoeterwoudenaren met problemen konden altijd bij hem terecht, hij spande zich steeds in om oplossin gen te bedenken". Voordat hy in Zoeterwoude kwam, was Detmers zeven jaar burgemeester van Zevenhoven. WASSENAAR - Bij zo'n 800.000 gezinnen in Nederland staan ze vanaf volgende week op tafel en in de koelkast: melkkartonnen be drukt met een waarschuwing, die de voorkoming van misdrijven moet bevorderen. 'Help de politie een handje', 'Laat niemand binnen zonder legitimatie', 'Zet uw stalen ros op een paperen kaart' en 'Merk wat je hebt'. Deze kreten staan de eerste drie weken onder de schenktuit. In de weken daarna ko men nog eens acht adviezen onder ogen van de melkdrinker. Ze hebben betrekking op veel voorkomende misdrijven, zoals zakkenrollen, tasjesroof, diefstal uit kleedkamers, agressieve ver koopmethodes aan de deur, inbra ken in woningen. Ook vakantietips staan op het programma. De mees te teksten worden afgesloten met de mededeling dat de plaatselyke politie meer informatie heeft. Het project is het resultaat van de de samenwerking tussen Men ken Landbouw in Wassenaar en LEIDERDORP - De 'Brinkman bezuinigingen' blyken de Leider- dorpse politiek heel wat zorgen te baren. Met name de PvdA, D66 en de PPR/PSP vragen zich af hoe Leiderdorp de halvering van de bijdrage voor het sociaal-cultureel werk denkt te verwerken. Immers, het programma voor het sociaal- cultureel werk in Leiderdorp voor 1987 is al in behandeling; subsidies zyn inmiddels toegezegd. Waar moet de 40 procent die minister Brinkman wil korten vandaan ko men, zo vragen de fracties zich af. En de PPR/PSP wil weten of de kritiek die burgemeester en wet houders in de begroting spuien over de bezuinigingen ("eerst de centraliseren onder stringente voorwaarden en dan de financiële kraan dichtdraaien lijkt een favo riete bezuinigingsmethode te wor den") ook aan 'Den Haag' wordt doorgegeven. Het onderwerp bezuinigen is één van de vele, die door de politieke fracties van Leiderdorp worden aangesneden in een stortvloed aan vragen over de ontwerp-begroting. De vragen zullen successievelyk worden beantwoord door burge meester en wethouders, de opstel lers van de ontwerp-begroting. Een ander 'item' dat door bijna alle fracties wordt aangesneden is het zwembad. Zo willen het CDA en D66 weten wanneer er met de bouw van de sporthal en de ver bouwing van het zwembad - die za ken worden tegelijk aangepakt - kan worden begonnen. PPR/PSP vraagt welke beheers vorm het nieuwe sportcomplex krygt en aan het college wordt door de PvdA gevraagd of het niet van mening is dat er eerst meer duidelykheid dient te zijn over de beheersvorm, voordat de definitie ve exploitatie-opzet van het com plex wordt afgerond. "Dit omdat de beheersvorm mede van invloed zal zyn op de exploitatie-opzet", al dus de PvdA. Oude dorp De leefbaarheid van het oude dorp is een ander 'heet hangijzer'. De PvdA wil meer weten over het OEGSTGEEST - De eerste paal voor het winkelcentrum in de Oegstgeester nieuwbouwwyk Haaswyk is gisterochtend door wethouder Blom de grond in gesla gen. Het centrum, dat achter de in aanbouw zynde terrasflats wordt neergezet, zal medio april klaar zyn. In het nieuwe complex zullen zich een kapper, een bakker, een snackbar en een supermarkt vesti gen. Laatstgenoemde zal onderdak bieden aan een speciale slager en groente-afdeling. Het totale win keloppervlak wordt 1150 vierkante meter. Tegenover het centrum wordt een medisch centrum ge bouwd waarin artsen, fysiothera peuten en een apotheek annex dro gist onderdak krijgen. In een hoek je van de apotheek wordt ruimte gemaakt voor een klein postagent schap. De winkeliers die zich in het winkelcentrum gaan vestigen, worden geselecteerd door de ge meente en komen voor het meren deel uit Oegstgeest De projectleider van het geheel is Macobouw, deze financiert en bouwt het centrum en is tevens de architect van het nieuwe complex. De bouwkosten bedragen onge veer één miljoen gulden. In het verleden is er veel getouw trek geweest over het wel of niet bouwen van het centrum. Vooral de winkeliers van het nabygelegen winkelcentrum 'De Lange Voort' hadden veel commentaar, bang als zy waren voor concurrentie. Ten slotte is overeengekomen dat in het nieuwe centrum slechts win kels worden gevestigd die in de eerste levensbehoeften voorzien. Volgens een woordvoerder van de gemeente zou "het nieuwe com plex geen concurrentie aan kun nen gaan met de Lange Voort, om dat het te kleinschalig is". Het Haaswykse centrum zal de derde - en laatste - concentratie van winkels in Oegstgeest zijn, zo is met de winkeliersverenigingen en door de verschillende politieke fracties afgesproken. onderzoek naar de verbetering van die leefbaarheid dat burgemeester en wethouders hebben aangekon digd. D66 vraagt naar de stand van zaken rond de plannen om van het hoekpand in de Hoofdstraat (naby de brug) winkels en appartemen ten te maken. Ook snijden zowel de democraten als PPR/PSP de on zekere toekomst van het Dorps huis in de Hoofdstraat aan. Dit za lencentrum staat maar tot 1 juli 1987 op de begroting. Denken bur gemeester en wethouders het voor die tijd te kunnen afstoten en wat gebeurt er met het gebouw? vraagt D66 zich af en PPR/PSP wil weten of het college het Dorpshuis toch probeert te sluiten, nu het aankon digt naar andere huisvesting te zul len zoeken. Nu er bijna geen bedrijfsterrein meer is in Leiderdorp, kondigt het college een onderzoek aan naar de mogelijkheden tot uitbreiding. Het CDA wil weten wanneer een derge lijk industrieterrein beschikbaar zal moeten zijn, D66 vraagt zich af of er al meer bekend is over de in vulling van het bedrijfsterrein aan de Achthovenerweg. Bibliotheek Burgemeester en wethouders willen de openingstijden van de bi bliotheek aan de Cor Gordynsingel verruimen door het inschakelen van vrijwilligers. Dat streven valt niet goed bij de PvdA-fractie. Uit gesprekken met het bibliotheekbe- stuur is haar gebleken dat het werken met vrijwilligers niet altijd even succesvol is verlopen. Wordt door het inzetten van onbetaalde krachten de kwaliteit van de dienstverlening niet aangetast? al dus de PvdA. PPR/PSP vindt het "een prima zaak" dat aan uitbreiding van het aantal openingsuren wordt ge dacht, maar de partij vraagt zich wel af hoe het college denkt de aangekondigde kostenverlaging te kunnen realiseren. Kritiek van de WD is er wat be treft het aantal ambtelijke werku ren dat het college volgend jaar denkt uit te trekken voor de voor bereiding van bestemmingsplan Ruigekade. Ooit moet in en om de Ruigekade woningbouw komen, maar voorlopig heeft Leiderdorp de handen nog vol aan Buitenhof. Waarom dan "schaarse ambtelijke capaciteit versnipperen?", wil de WD weten. Zowel het CDA als de PvdA in de begrotingskolommen dat hoc- keyvereniging Alecto 8000 gulden minder aan huur in rekening wordt gebracht. Moet die verlaging niet tot uiting komen in een verlaging van de subsidie aan Alecto? luidt de vraag die beide partijen stellen. Vragen ten slotte over de reden van de geringe belangstelling voor het bedrijfsverzamelgebouw (CDA en PvdA), de stand van zaken rond containerbedrijf Vliko en het toe komstig puinstortgebied De Does (PPR/PSP, D66) en over de beton nen palen die nog steeds langs de Engelendaal staan. Die palen ('Pa lendorp') zijn stille getuigen van het woningbouwplan dat op die plek destijds is afgeketst (CDA, D66). ZOETERWOUDE - De dagelijks terugkerende files in en rond Lei den zyn nu toch ietsje korter: de afrit Zoeterwoude-Rijndijk op de snelweg A4 (Amsterdam-Rotter dam), die wekenlang was afgeslo ten, is weer open. Automobilisten zoeken er, nog wat aarzelend van wege de palen op de rechterstrook, weer hun weg. En daarmee heeft Rykswaterstaat woord gehouden. Deze wegbeherende instantie be loofde het karwei rond 3 oktober te hebben geklaard. Terwyl de files op de Hoge Ryn- Zoeterwoudse politiek over Aloysiusschool: ZOETERWOUDE - Omdat de ver bouwing van de Aloysiusschool tot bibliotheek in Zoeterwoude-dorp 55.000 gulden duurder uitvalt dan begroot moet de post 'onvoorzien' worden geschrapt. Overschrijdin gen moeten door bezuinigingen worden gedekt. Aldus oordeelde de raadscom missie welzyn, die zich gister avond over de begroting van de verbouwing boog. Uit die begro ting blykt de verbouwing duurder uitvallen, onder meer vanwege een prijsstijging van vier procent en omdat men voor een duurdere cv- installatie. Aanvankelyk dreigde de verbouwing zelfs zo'n 70.000 gulden meer te gaan kosten dan de 402.000 gulden die de gemeente er begin dit jaar voor had uitgetrok ken. Waarna bibliotheek, architect en gemeente naar besparingen zyn gaan zoeken. Dat lukte, maar ze werden voor een deel weer teniet gedaan door de prijsstijging, de duurdere cv-installatie, "de veran derde marktsituatie" en door een te lage inschatting van de moeilyk- heidsgraad van de werkzaamhe den aan de Schenkelweg. In totaal wordt er nu voorlopig 456.870 gulden voor de verbou wing uitgetrokken. Kritiek Wederom kreeg het bestuur van de bibliotheek in Zoeterwoude- dorp gisteravond de nodige kritiek vanuit de commissie welzijn. Zo liet CDA-raadslid Hogenelst weten niet zo gelukkig te zyn met het feit dat het bestuur zonder enig toe lichting een begroting heeft inge diend die totaal afwijkt van de vo rige. Bovendien zijn in de begro ting de afspraken met de gemeente niet terug te vinden. Zo heeft het bestuur het aantal personeelsuren opgeschroefd. Ooijendijk (Progressief Zoeter woude) nam het voor het bestuur dyk de afgelopen weken nog lan ger werden dan gebruikelyk, werk te Rykswaterstaat aan het verbre den van de bochten van de op- en afrit. Ook werd een aanzet gegeven voor de toekomstige aansluiting met industriegebied Roomburg. (foto Wim Dijkman) op. Hy vond dat het niet abnor maal heeft gehandeld. Overigens waren meerdere raadsleden het er over eens dat de aanwezigheid van het bibliotheqjcbestuur tijdens de vergaderingen waarin hun begro ting werd doorgenomen, node werd gemist. Drie inbraken in Zoeterwoude ZOETERWOUDE - In drie Zoeter woudse woningen is gisteravond ingebroken. De dieven hebben in alle gevallen geld en sieraden mee genomen. De inbrekers zijn de drie huizen aan de Ambachtsweg, de Van Swietenstraat en de Burgemeester Van Gilsstraat binnengekomen door de achterdeur open te breken. Een pak melk-met-boodschap. Vanaf volgende week in de schap pen. (foto PR) het landelyk Bureau Voorkoming Misdrijven. Dit bureau onder steunt de politie en coördineert landelijke acties op het gebied van de preventie. De Wassenaarse poli tieman Herman van Tilburg heeft het idee geopperd. Echt origineel is het niet: op Amerikaanse melk pakken staan foto's van vermiste kinderen en in Zweden leest de melkdrinker over het merken van zyn bezittingen. F.H. Brouwers, van het Wassenaar- se melkbedrijf, vindt dat een melk- verpakking zich uitstekend leent voor een boodschap, of dat nu de naam van de producent is, een an dersoortige reclame of een ideolo gische boodschap. De fabrikant moet wel uitkijken. Een benzine reclame op een melkpak net zo min geslaagd zou weinig geslaagd zyn, een protestkreet tegen de plaatsing van kruisraketten even min. De waarschuwingen voor misdaadpreventie zullen daarente gen veel mensen aanspreken, ver wacht de woordvoerder, die enige ervaring heeft met bedrukte pak ken. Vier jaar geleden stonden een jaar lang energiebesparende tips op melkverpakkingen. Vorig jaar is via de melkpakken geprobeerd het bezoekersaantal van het inmid dels gesloten Dierenpark Wasse naar op te krikken. Brouwers: "Er kwam wel meer bezoek". Dat de bijzondere teksten gelezen wor den, bleek vier jaar geleden al uit een onderzoek van TNO. Ook nu komt er een onderzoek naar de re sultaten. Het Landelijk Bureau Voorkoming Misdrijven zet dit op poten. Aan de hand van de uitkom sten wordt bekeken of het zin heeft om door te gaan met de proef. Menken Melk wordt in een groot deel van het land gedronken. Al leen in het oosten en noorden zwe ren ze massaal by andere merken. De opgedrukte teksten komen wel overwogen aan de zykant van het pak: de andere zyden worden bij het inschenken door de hand aan het oog onttrokken. De verpakkingen van karne melk, yoghurt en andere zuiVelpro- dukten worden niet met speciale teksten bedrukt. Enerzijds vanwe ge de extra kosten die dat met zich meebrengt, anderzyds omdat volle en halfvolle melk het meest wordt gedronken. Ruim negentig procent van de bevolking drinkt wel eens melk. De kosten van de actie wor den voor een deel door de zuivelfa briek gedragen en voor een klein deel door de drukker van de ver pakking. In totaal komt het neer op 6.000 tot 18.000 gulden. ZOETERWOUDE - De (her- aansluitkosten voor kabel-tv worden in Zoeterwoude aan zienlijk verlaagd. Vanaf 1 ja nuari 1987 kost het 130 gulden in plaats van 267 gulden om een aansluiting te krijgen. Een her- aansluiting komt op 55 gulden (was 86 gulden). Het abonnement daarente gen gaat iets omhoog in ver band met het verhoogde btw- tarief. Per kwartaal betalen de Zoeterwoudenaren vanaf 1 ok tober 18,85: een verhoging van 15 cent. WARMOND - "Nostalgische zeil evenementen in Warmond", luidt de aanhef van een bericht van de Stichting Zeilvaart Warmond waarin deze de Turf- en Strontrace aankondigt. Kenners weten direct hoe laat het is, voor leken vormen de edities van dit jaar een prima ge legenheid om kennis te maken met deze zeilevenementen. De zaken zyn namelyk grootser aangepakt dan ooit tevoren. Op deelnemers wachtende belangstellenden krij gen videofilms te zien en muziek te horen en wat de Strontrace betreft is Warmond wat meer dan alleen keerpunt geworden. Bovendien is vanavond op Nederland 2 in 'Van gewest tot gewest' tussen 19.22 en 20.00 uur de Strontrace-film 1981 te De Turfrace wordt dit jaar voor de derde keer gehouden. Aan de race doen kleine zeilende vracht schepen, Westlander en aakjes mee. Het startschot klinkt komen de zaterdag in park Groot Leerust. Deelnemers dienen de tocht naar Vinkeveen en terug zo veel moge lijk zeilende, bomende, wegende of varende af te leggen. Tydens de nachtelyke uren is het verboden te varen. De turfschippers worden op maandag 13 oktober weer in het Warmondse terug verwacht. De Strontrace (Workum-War- mond-Workum) begint op diezelf de dag. De deelnemers worden in de loop van dinsdag en woensdag 14 en 15 oktober in keerpunt War mond verwacht. Het startschot van deze dertiende editie klinkt zoals altijd vanuit het Friese Workum. Vandaar gaan de deelnemers, skütsjes (spreek uit: skoetsjes), tjalken en klippers over het Ijssel- meer door Amsterdam of Haarlem en via de Ringvaart en de Kager- plassen naar Warmond. En dan de primeur: voor het eerst in de ge schiedenis van de Strontrace bly- ven de scheepjes dit jaar één uur aan wal van keerpunt Warmond, ter hoogte van Park Groot Leerust. Waarmee een grote wens van H.M. Tromp, voorzitter van de Stichting en al dertien jaar 'keermeester' van de race, in vervulling is gegaan. Door deze belangrijke wyziging in het wedstrijdreglement, is de race wat 'Warmondser' geworden. Strontarmada De geschiedenis van de Strontra ce mag nagenoeg bekend worden verondersteld. De Stichting Zeil vaart Warmond, die zich ten doel stelt wedstryden en andere evene menten met traditionele bedrijfs- vaartuigen te organiseren kan het niet nalaten die geschiedenis nog eens uit de doeken te doen. "De wedstrijd vindt zyn oor sprong in het transport van natte koemest, zoals dat tot in de twinti ger jaren plaats vond van de Friese boeren naar de Hollandse bollen- kwekers. Elk najaar maakte de vanwege de doordringende stank als 'Strontarmada' bekend staande vloot tjalken en klippers zich op voor een zo snel mogelijke tocht op en neer naar Holland. De snelheid was van groot belang want wie snel met z'n lege schip weer terug in Friesland was, kon meerdere rei zen maken en zodoende meer ver dienen. Vandaar dat wedstrijdele ment". De route die in die tijd werd afge legd is dezelfde gebleven. Nog steeds is het een wedstrijd en nog steeds gaat het om vervoer van mest, zy het dat deze anno 1986 ge droogd is en in zakken verpakt de Aan de Strontrace doen tiental len schepen mee. Onder hen de beste Strontracer aller tijden, de meervoudig kampioen Age Band stra. De Stichting Zeilvaart Warmond heeft aan de Turf- en Strontrace een heel 'walgebeuren' gekoppeld. Zaterdag speelt vanaf 11.00 uur bij de theekoepel een dixielandorkest. Om 12.00 uur wordt het startschot gelost. Even later begint voor be langstellenden een vaartocht met een rondvaartboot vanaf de wal van het park. De rondvaartboot zal de Turfschepen over de Kagerplas- sen volgen. Maandag 13 oktober, worden de Turfschepen terug aan wal ver wacht. In café 'De Zon' worden de prijzen uitgereikt. In de tent bij de theekoepel zyn videofilms te zien. 's Avonds is er verlichting vanaf de Burg. Ketelaarstraat door het park naar de walkant. Het zelfde geldt voor dinsdag 14 en woensdag 15 oktober, de dagen waarop de Strontracersin War mond worden verwacht. WOENSDAG time in the West', 2 Schouwburg - The New Vic Theatre Company met Canterbury Tales, 20.15 Laktheater - dansvoorstelling Duncan my life', 20.30 uur. Kapelzaal K&O - concert Henk Brier, Hans Stoop, Arthur de Groodt, 20.15 DONDERDAG Leiden Gebouw SSR - Hogewoerd 108, leztng dr. K. Visser over terrorisme in Europa, 20 uur. Filmhuis - film 'Once upon a time in America', 20 uur. Instituut Burgerraadslieden - Bree- straat 92, spreekuur, 18.30-20 uur. Leiderdorp Muzenhof - Gordijnsingel, film 'Gand hi', 20.30 uur. 'Dag-en-nacht hulp niet nodig' LEIDERDORP - Er is geen be hoefte aan een bereikbaarheid van het algemeen maatschappelyk werk van 24 uur. Dat zeggen burge meester en wethouders in een ad vies aan de commissie sport en welzyn. B en W baseren zich op een on derzoek van de stichting Midden Rynland, een stichting die het maatschappelyk werk verzorgt van Leiderdorp, Koudekerk, Zoe terwoude en Alphen. Volgens de stichting "hebben de huisartsen mondeling te kennen gegeven dat zy geen duidelyke behoefte con stateren". Ook de kruisvereniging en de politie zouden geen behoefte signaleren. "De problemen die zich voordoen kunnen meestal worden doorgeschoven naar kantoortijden. Een lyst van medewerk(st)ers waarop in byzondere gevallen een beroep kan worden gedaan, acht men voldoende",aldus de stichting in haar onderzoek. Het idee om een 24-uurs bereik baarheid te creëren heeft het mi nisterie van WVC in november 1985 gelanceerd. Zy wil iedere ge meente verplichten aan het idee mee te werken. Midden Rynland heeft reeds in december ontheffing gevraagd voor deze regel. Vanavond zal de commissie zich over het advies van B en W buigen. ZOETERWOUDE - Alle beheer ders van Zoeterwoudse accommo daties zullen in de toekomst elk jaar bijeen komen. Tydens die by- eenkomsten zullen de vele ge- meenschappelij ke problemen en belangen ter tafel komen. Dat voornemen maakte wethou der Graniewski gisteravond be kend tydens de vergadering van de raadscommissie welzyn. Veel lof kreeg tydens die verga dering de 'Stichting de Klaverhal' toegezwaaid voor haar jaarverslag. Op vragen van diverse raadsleden kon voorzitter E. J. Plooy verklaren dat de sporthal nu ook overdag vol ledig bezet is. Sinds 1 augustus j.l. is de onderwij svergoeding ver hoogd en maken de Zoeterwoudse scholen gebruik van de hal voor hun gymnastieklessen. Plooy vertelde dat de Klaverhal het eerste lustrum volgend jaar wil vieren met een evenement voor zo n 1500 bezoekers. En ondanks de wat tegenvallende belangstel ling voor de Sport-inn tydens de afgelopen jaarwisseling, wil het be stuur deze activiteit dit jaar weer organiseren. Daarby zal wat meer aandacht worden geschonken aan promotie' in de Ryndyk. Buurthuis 'De Weipoort', gele gen in het gelyknamige stukje Zoe terwoude, mag zyn onderkomen voortaan alleen nog maar aan le den verhuren. Dit ter voorkoming van concurrentie met horeca-be- dry ven, zo deelde wethouder Gra niewski gisteravond mee. Het be stuur werd gevraagd zo zorgvulig mogelyk te werk te gaan om klach ten over overlast uit de directe om geving te voorkomen. LEIDSCH ifiSi DAGBLAD Hoofdkantoor Redactie Exploitatie - Produktie Witte Singel 1Leiden Telefoon 071-144941 Postadres: Postbus 54 2300 AB Leiden Nabezorging 071-123143 Sleuteltjes 071-143545 Per exemplaar f 1,20

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2