Hoogleraren voor vereenvoudigen belastingstelsel Damrak blijft slaafs volgen Sociaal" Librium en valium niet duurder Ongeschikt voor arbeid maar geen uitkering r^- f J ZATERDAG 4 OKTOBER 1986 ECONOMIE PAGINA 9 DEN HAAG (GPD) - De plannen om het belastingstelsel te vereenvoudigen, die de Commissie-Oort enkele maan den geleden presenteerde, worden in hoofdlijnen onder schreven door zeven hoogleraren in het belastingrecht. AMSTERDAM (ANP) - Bij het Ge- meentelijk Vervoersbedrijf (GVB) in Amsterdam zullen de komende jaren als gevolg van de bezuinigin gen honderden arbeidsplaatsen verloren gaan. In de afgelopen vijf jaar verdwe nen al ongeveer vierhonderd ar beidsplaatsen en thans zijn bij het GVB nog zo'n tweehonderd vaca tures die slechts in zeer beperkte mate worden ingevuld. Adjunct-di recteur Voorbereiding en Finan ciën van het GVB, Tjon A Ten, heeft dat gisteren meegedeeld. Als gevolg van de door de minis ter van verkeer en waterstaat opge legde bezuinigingen komt in 1987 Honderden banen op tocht door bezuinigingen veertig miljoen gulden minder be schikbaar voor het openbaar ver voer. Doorberekend naar het GVB komt dat neer op een bedrag van ruim tien miljoen gulden. En daar komt dan nog eens een gat van twintig miljoen gulden in de GVB- begroting over 1987 bij. Sommige experts zouden zelfs nog meer willen vereenvoudigen. In elk geval vinden de deskundigen dat de Tweede Kamer niet teveel aan de voorstellen moet verande ren. Ze moeten, aldus de hooglera ren, zo snel mogelijk worden inge voerd. Dit bleek gisteren op de tweede hoorzitting van de vaste kamer commissie voor Financiën. In de discussie na het verschijnen van het rapport-Oort is een splitsings telsel ter sprake gekomen. De Commissie-Oort stelt dat niet voor, Ex-verzekerden AGO claimen 1,5 miljard AMSTERDAM (ANP) - Verzeker den van de vroegere AGO-verzeké- ripg, later opgegaan in Aegon, zijn in actie gekomen tegen dit con cern. De inzet zijn de vermogens rechten, die het AGO-bestuur een in 1978 ten onrechte zou hebben ontnomen. De waarde van die rechten zou tussen de f 1,5 miljard en de f 2 miljard liggen. Dat is het vermogen, waarop de verzekerden recht zouden hebben omdat zij ook lid waren van AGO en als zodanig rechthebbenden op het vermogen van de onderlinge verzekerings maatschappij AGO. Deze is inder tijd ontstaan uit een fusie van de onderlingen Algemeen Friesche, Grootnoordhollandsche en Olveh. In Oudenbosch is gisteren de Stichting AGO opgericht. Deze moet de juridische basis verschaf fen voor het terugkrijgen en verde len van het betreffende vermogen. De stichting wil de belangen be hartigen van diegenen, die vóór no vember 1978 een levensverzeke ring hebben afgesloten met AGO Onderlinge Levensverzekerings- Maatschappij, toen gevestigd in Leeuwarden, en die daardoor lid waren geworden van deze maat schappij. De stichting, een initia tief van drs. J.B.J. Heijnen in Ou denbosch, wil de Ondernemings kamer in Amsterdam vragen een onderzoek in te stellen naar de gang van zaken bij AGO Onderlin ge in 1978. Daarvoor heeft men ten minste 300 verzekerden-leden no dig. Bouwbond :12500 extra banen bij 36 uur werken UTRECHT (ANP) - Als in de bouwnijverheid de 36-urige werk week zou gaan gelden, ontstaan naar schatting 12.500 extra arbeids plaatsen ten opzichte van een si tuatie zonder arbeidstijdverkor ting. De huidige atv die tot een ge middeld 38-urige werkweek heeft geleid, heeft volgens de Bouw- en Houtbond FNV zo'n 3.500 extra ar beidsplaatsen opgeleverd, aldus een artikel in het bondsblad „Pro fiel". De bond is bij zijn berekening uitgegaan van een herbezetting van 50 procent, daarmee een gul den middenweg bewandelend. Het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Economisch Instituut Bouwnijverheid gaan uit van resT pectievelijk 25 en 70 procent. De extra werkgelegenheid is volgens de bond af te leiden uit de grote daling van de werkloosheid in 1985 en 1986 van 110.000 naar 70.000 mensen. Een verdergaande atv - die de bond tot hoofdpunt van het arbeidsvoorwaardenbeleid wil ma ken - leidt tot relatief meer arbeids plaatsen dan de eerste fase, „omdat de rek bij de bedrijven er wat be treft de personeelsbezetting uit is". De bondsraad van de Bouw- en Houtbond FNV moet zich overi gens maandag uitspreken over on der meer de instelling van regiona le arbeidspools en beheersing van de instroom van werknemers in de bouw door middel van paritaire toetsingscommissies bij de ar beidsbureaus. Deze onderwerpen komen daarna aan de orde in het overlegorgaan van werkgevers en bonden, het Bouwberaad. FUSIE (ANP) - De ondernemings raden van de Winschoter Courant in Winschoten en de Drents-Gro ningse Pers in Erhmen staan niet afwijzend tegenover een fusie van beide dagbladen maar vinden dat er bij een fusie geen gedwongen ontslagen mogen vallen. maar een aantal hoogleraren zou daar wel voor voelen. De kern van het splitsingstelsel is dat de inkomens van beide part ners en alle overige inkomensbe standdelen zoals rente, dividend, lijfrente-uitkering, aftrekposten eerst, bij elkaar worden opgeteld. Het zo vastgestelde gezamenlijk belastbare inkomen wordt ge deeld, zodat elk van de partners de helft van het inkomen wordt toege rekend. Een paar deskundigen, on der wie prof. Giele uit Leiden, ver klaarden zich geharnaste tegen standers van dit stelsel. „Dan moet de hele boel weer op een hoop wor den gegooid en verdwijnt alle ver eenvoudiging", aldus prof. Giele. Het nogal omstreden voorstel van de Commissie-Oort om de al leenstaandetoeslag af te schaffen, waardoor met name alleenstaan den fors in inkomen achteruit zul len gaan (tot vijf a zes procent), werd door de meeste belastin grechtdeskundigen gezien als een noodzakelijk kwaad. De Tilburgse hoogleraar Schonis: „Die afschaf fing is onlosmakelijk met de voor stellen in het rapport-Oort verbon den. Als je dat gaat veranderen, wordt de hele zaak opgeblazen". De drijvende bok Tak Lift Internationale is er in geslaagd om het wrak van de in 1958 gezonken stoomsleper Ebro de Vlissingse Sloehaven binnen te brengen. Bij wijze van eerbetoon aan de oude zeesleepvaart was de berging gratis. Liefhebbers van oude sleepboten zullen proberen het schip weer in oude staat te brengen, (foto ANP). Hoge Raad: Regering bemoeide zich ten onrechte met prijs UTRECHT (ANP) - Librium en va lium worden niet duurder nu de Hoge Raad, na een vele jaren du rend juridisch gevecht, heeft vast gesteld dat de Nederlandse rege ring zich in 1973 en in 1977 ten on rechte met de prijs van deze kalme ringsmiddelen heeft bemoeid. „Prijsverhoging is nooit onze be doeling geweest, daar ging het niet om. Wij hebben de prijsmaatrege len alleen aangevochten omdat wij meenden dat die in strijd waren met de wet. Wij zijn zeer verheugd dat wij daarin nu gelijk hebben ge kregen", aldus woordvoerder A. Schoenmakers van Hoffman-La Roche, de fabrikant van valium en librium. De prijzenkwestie hoogste Nederlandse rechter nu uitspraak heeft gedaan begon in 1973. Toen moest Hoffman-La Ro che onder druk van de overheid de prijzen van librium en valium met 25 procent verlagen. In 1977 volgde een tweede gedwongen prijsverla ging met nog eens 25 procent. Mi nister Lubbers (indertijd economi sche zaken) meende namelijk dat Hoffman-La Roche valium en li brium in ons land kunstmatig duur hield, daarbij listig gebruik ma kend van zjjn monopoliepositie op de markt van kalmerende midde len. Hoffman-La Roche heeft steeds bestreden een monopolie te heb ben. Andere farmaceutische fa brieken brachten volgens het con cern vergelijkbare middelen op de markt voor ongeveer dezelfde prij zen. De prijs van valium en librium onstond volgens het concern dan ook gewoon via het vrije spel van vraag en aanbod en niet door aller lei kunstgrepen. De laatste prijsmaatregel duurde twee jaar. Sinds 1979 is de prijs van valium en librium dus al niet meer aan wettelijke beperkingen gebon den. Niettemin heeft Hoffman-La Roche als gevolg van het over heidsingrijpen enkele miljoenen guldens schade geleden. De staat is verantwoordelijk voor dat verlies, zo heeft de Hoge Raad beslist. Om hoeveel geld het precies gaat is nog niet te zeggen, aldus woordvoerder Schoenmakers van het bedrijf. „Daarin hebben we ons nog niet verdiept. Omdat het een reeks van maatregelen betreft is die bereke ning erg gecompliceerd." Of en hoe het bedrijf de verloren inkom sten zal terugvorderen is ook een nog onbeantwoorde vraag. „Wij zullen hierover in de eerste plaats met economische zaken overleg voeren", aldus Schoenmakers. Bij het ministerie van economi sche zaken was het vonnis van de Hoge Raad, dat vorige week werd gewezen, gisteren nog niet bekend. „Als het arrest hier binnenkomt zullen wtf het bestuderen", aldus een woordvoerder. Hij kon nog niet zeggen hoe het ministerie op de uitspraak zal reageren. Prof.mr. B. ter Kuile, hoogleraar Europees recht en advocaat van Hofmann-La Roche in deze zaak, vindt de uitspraak van de Hoge Raad verstrekkend. In een inter view met Bijsluiter, het blad van de federatie voor de Nederlandse geneesmiddelenindustrie Nefar- ma, stelt hij vast dat het arrest ge volgen zal hebben voor het markt beleid van de Nederlandse over heid. „Ik denk dat dit oordeel van de rechter een stoot zal geven in de richting van herregulering op het gebied van economische wetge ving", aldus Ter Kuile. Volgens hem moeten overheid en bedrijfsleven nu snel de koppen bij elkaar steken om het samen eens te' worden over nieuwe rege lingen: „Er moet evenwicht gevon den worden tussen enerzijds een zo vrij mogelijk marktmechanisme en anderzijds het bijsturen door de overheid, waar dat nodig blijkt". De Hoge Raad heeft volgens Ter Kuile niet zozeer de bevoegdheden van de overheid aangetast, maar wel benadrukt dat ze die bevoegd heden alleen met de uiterste zorg vuldigheid mag gebruiken. Vooral op het terrein van de gezondheids zorg kan deze waarschuwing ge volgen hebben, meent de jurist, omdat de overheid juist daar een ferme greep houdt op het econo misch verkeer. DEN HAAG (GPD) Het Alge meen Verbond Bouwbedrijf, de grootste werkgeversorganisatie in de bouw, ontkent dat aannemers prijsafspraken maken en zo de prij zen opdrijven. Het AVBB zegt dat in een reactie op beschuldigingen van de LOBH, de Landelijke Orga nisatie Belangengroepen Huisves ting. Het LOBH had de bouwonder nemers vorige week in het blad IGLO ervan beticht de prijzen in de sociale woningbouw kunstma tig op te drijven. Volgens het AVBB zijn de prijsstijgingen het onvermijdelijke gevolg van de loonkostenstijging, de duurdere materialen en hogere kosten van onderaanneming en van verlaging van de produktiviteit. De afgelopen jaren zijn de prij zen in de bouw steeds gedaald, vooral als gevolg van de grote on- Aannemers ontkennen opdrijven van prijs derlinge concurrentie. Volgens het AVBB ontstaan er langzamerhand weer normale verhoudingen op de bouwmarkt, waardoor eindelijk weer een redelijke prijsvorming plaatsvindt: „Een aantal opdracht gevers geeft zich blijkbaar onvol doende rekenschap van deze ont wikkelingen". De LOBH ontkent niet dat prijs stijgingen vanwege de gestegen kosten begrijpelijk zijn. Maar in sommige gemeenten hebben de aannemers prijzen gevraagd die twintig procent hoger lagen dan vorig jaar, en dat is buitensporig. In een aantal plaatsen, met name Amsterdam, zijn daardoor grote problemen ontstaan met het nieuwbouwprogramma. GARANTIEFONDS - Minister De Korte van economische zaken wil het Industrieel Garantiefonds op heffen. De Korte heeft dat gisteren in een brief aan de Tweede Kamer meegedeeld. De Stichting Industrieel Garan tiefonds is destijds in het leven ge roepen, omdat kleine en middel grote bedrijven vaak grote proble men hadden om voldoende risico dragend kapitaal aan te trekken. Hoewel het moeilijk is deze te korten op te vangen wil het GVB als het even mogelijk is voorko men dat dit ten koste van de dienstverlening aan het publiek gaat. Tjon A Ten: „We willen niet beginnen om ons produkt af te bre ken. Vooral omdat we nu eindelijk weer uit het dal van de passagiers- daling omhoog aan het komen zijn". De bezuinigingen zullen daarom, behalve op arbeidsplaatsen, ge zocht worden in het materiaalver- bruik, onderhoud en reparatie door derden, energie- en andere in directe kosten. Ook zal een doel matigheidsonderzoek worden ge houden binnen de indirecte be drijfssectoren. Pleidooi voor hogere kapperssehool RIJSWIJK (GPD) - De Algemene Nederlandse Kappersorganisatie (ANKO) en het Koninklijk Neder lands Ondememersverbond (KNOV) pleiten gezamenlijk voor het oprichten van een Hogere Ma nagementopleiding voor het Kap- persbedrijf in een van de drie noor delijke provincies. De organisaties stellen, dat een dergelijk plan past in het kader van het convenant, dat de provinciebesturen en de werk gevers- en werknemersorganisa ties in het Noorden onlangs met el kaar zijn overeengekomen. De kappersopleiding op hbo-ni- veau zou drie jaar gesubsidieerd moeten worden, daarna -te reke nen van 1990 af- zou de school zich al zelf kunnen bedruipen. In een gezamenlijke brief van de beide or ganisaties wordt gezegd, dat de be hoefte aan een hogere manage mentopleiding in het kappersvak erg opportuun is. Door schaalvergroting bestaat er, vooral in de grotere kappersza ken, behoefte aan gekwalificeerd, leidinggevend personeel. In totaal werken er in de 9200 Nederlandse kapsalons 17.000 mensen, vooral vrouwen, wier gemiddelde "be roepsleven" slechts vijf jaar is. Er is, met andere woorden, sprake van een groot personeelsverloop. Het kappersvak zal daarom ge schikt en aantrekkelijker moeten worden gemaakt voor mannen en vrouwen, die een management functie ambiëren. De school, waaraan 72 studenten moeten kunnen studeren, vergt een investering van een half mil joen gulden, waarvan het betrok ken bedrijfsleven vijftig mille op tafel wil leggen. De rest zou gesub sidieerd moeten worden uit ISP- gelden, evenals de exploitatie-te korten over de eerste driejaar. Die worden geraamd op twee ton. Hero koopt De Betuwe ROTTERDAM (ANP) - Unilever wil de jamfabriek De Betuwe ver kopen aan Hero, zo blijkt uit een mededeling van beide onderne mingen. Het is de bedoeling dat de jamproduktie in Tiel, waar De Be tuwe is gevestigd, wordt voortge zet en dat de merken Hero en De Betuwe naast elkaar op de markt blijven. De verkoop omvat behalve de produktie van jam ook vruchten sappen, dessertsauzen en nog en kele produkten. Hero, een Zwit sers concern, produceert al jam in Nederland, Zwitserland, Italië en Spanje en denkt door de overname van De Betuwe zijn positie binnen de Europese Gemeenschap te kun nen versterken. Unilever heeft behalve in Neder land vrijwel geen activiteiten in de jambranche. Het concern denkt dat De Betuwe daarom binnen een bedrijf dat die wel heeft beter tot haar recht kan komen. Na een zeer flauwe vrijdag vorige week begon de Amsterdamse ef fectenbeurs de nieuwe week in een droefgeestige stemming. Maandag waren de verliezen zelfs nog groter want zij kwamen voor de meest belangrijke beurs- door C. Wagenaar groepen op ruim vijf punten uit. Dat werd in de hand gewerkt door een eveneens flauwe start van de Newyorkse effectenbeurs die zich echter later op de dag be zon en het verlies halveerde. Ook de vólgende dagen waren in Wall Street vast. Maar het duurde nog tot donderdag eer in Amsterdam het op zich ook al sterk aangesla gen niveau van eind vorige week kon worden overschreden. Erg overtuigend ging het dus niet en dat is ook wel begrijpelijk als on ze beurs het kompas van Wall Street als uitgangspunt neemt, dan blijft de onzekerheid in prin cipe bestaan. Toch leek de lucht deze week wat opgeklaard. De Groep van Vijf, tijdens het afgelopen week einde uitgebreid tot zeven, als mede de jaarvergadering van het Internationaal Monetaire Fonds Hfeeft op het gebied van rente en valuta-verhoudingen wel niets bereikt, maar de ruzie tussen de Amerikanen en Westduitsers over de te voeren rentepolitiek kon worden gesust. Men zal el kaar niet meer met woorden en verdachtmakingen te lijf gaan en de scherpste kantjes van de valu ta-oorlog leken te zijn afgesle pen. De Amerikanen leggen er zich bij neer dat de EG en vooral West-Duitsland met dollar-aan kopen de Amerikaanse valuta als dat nodig wordt gevonden, zul len steunen. En anderzijds wordt aangenomen dat de EG, en met name de Bondsrepubliek, in de komendetijd de rente wat zullen verlagen. In dit kader gezien was het ook opvallend dat Engelands minister van financiën deze week mededeelde er niet aan te denken de rente in eigen land te verhogen om het flauwe pond te steunen. Het niet tot enig officieel ak koord te kunnen komen op de Internationale Monetaire confe rentie over rente en dollar, deed de Amerikaanse valuta deze- week maandag direct al vier cent dalen tot f2,28. Op dat niveau bleef de dollar hangen dank zij grootscheepse steunaankopen van de Bundesbank. De obligatiemarkt in Amster dam begon weer aan te trekken. Na dè deuk die er maandag was ontstaan. Allerwegen worden de kansen op lagere rente in de eerstkomende maanden nu posi tief beoordeeld. Het ziet ernaar uit dat de Verenigde Staten in derdaad bezig zijn serieus te sleutelen aan het uit de hand ge lopen begrotingstekort. In het per 1 oktober begonnen nieuwe begrotingsjaar is het streefgetal nog altijd 140 tot 150 miljard dol lar, terwijl het tekort in het afge lopen begrotingsjaar per ultimo september jl. de 200 miljard dol lar ruim heeft overschreden. Amsterdam kon zich deze week vergapen aan de voorberei ding van een nieuwe beursindex. Het algemene cijfer voor de loka le markt zal verdwijnen. Maar daar staat tegenover dat er nu ze ven keer tijdens de beurshandel een index zal worden opge maakt. De laatste bij het slot van de handel om half vijf, zodat ook die noteringen kunnen worden meegenomen. Een groot verlies lijkt de afschaffing van een door lopende index over een groot aantal jaren. Omdat de basis waarop de index wordt gesteld elk jaar wordt verlegd. De koersen van 1986 zullen daarbij gebaseerd worden op de noteringen over 1984 verkregen, die van 1987 op die van 1985 en zovoort. Het is straks dus niet meër mogelijk te gaan spreken van records vergeleken met het verre verleden, of, zoals dit jaar zo vaak is gebeurd, over histori sche hoogtestanden. Dat is een groot gemis en Amsterdam gaat daarmee ook een uitzondering vormen op de rest van grote ef fectenbeurzen. Deze week begon de beurs met het publiceren van beide berekeningsmethoden. Wanneer echter de oude zal weg vallen is niet bekend. Het wat verbeterde beurskli- IsldlIsM 1 X w E E K maat kon een groot aantal verlie zen wegwerken of verkleinen. Gunstige bedrijfsberichten le verden EMBA en Bouwstoffen Braat een koersstijging van 10 procent op, Palthe echter moest op tegenvallende berichten 15 procent inleveren. Wegener was 5 procent en Tulip Computers 10 procent in herstel. De Europese optiebeurs die, zoals het er nu naar uitziet, in ge heel 1986 de mijlpaal van de 10 miljoen afgesloten contracten voorbij kan komen, draaide dit maal een matige week af. Het aantal afgesloten contracten daalde van 210.000 op 172.000. Een duidelijke winnaar was er niet. De eerste plaats werd afwis selend bezet door Philips, Ko ninklijke Olie en Akzo. Ëen ongevalletje had de glazen wasser naast rugklachten een zo ernstige afwijking aan de rechter voet opgeleverd, dat hij nog maar vier uur per dag kon werken. Het bedrijfje dat hij in 1966 was begon nen, bestond toen nog maar net één jaar. Een uitkering wegens ar beidsongeschiktheid kreeg hij niet: de man moest in staat geacht wor den er naast zijn parttime-baan als glazenwasser nog voldoende bij te verdienen, oordeelde de Amster damse Raad van Beroep. In 1978 had hij drie maanden niet kunnen werken door een ont stoken longblaas, terwijl de dokter verder een hoge bloeddruk en een te hoog cholesterol-gehalte constateer de. In 1980, de man heeft inmiddels nogmaals een arbeidsongeschikt heidsuitkering aangevraagd, krijgt hij ook nog last van „Méniè- re-achtige klachten"'(perioden van duizeligheid, braken, hardhorend heid, oorsuizen afgewisseld met tij den van volkomen gezondheid). De aanvraag voor een aaw-uitkering wordt opnieuw afgewezen. De re den: de glazenwasser voldoet niet aan de eisen dat men gedurende één jaar voor minstens een kwart arbeidsongeschikt moet zijn ge weest, aldus de gemeenschappelij ke medische dienst. Maatman Het lijkt erop alsof de glazenwas ser op het hellend vlak van een steeds verder verslechterende ge zondheid, het dieptepunt Waarbij een uitkering wordt verstrekt, nog niet heeft bereikt. Om de graad van arbeidsongeschiktheid te bepalen wordt echter niet zozeer gekeken naar het „slachtoffer", maar naar een anonieme „maatman". Die „maatman" is iemand die verge lijkbaar werk doet, maar gezond is. De theoretische inkomsten van de maatman worden vergeleken met de verdiensten die de arbeids ongeschikte resteren. Aan de hand van die rekensom wordt bepaald hoeveel loon hij door de handicap misloopt. En dat bedrag is bepa lend voor de hoogte van de uitke ring. Schade Van belang is eerst wanneer de gezondheid van de glazenwasseer achteruit begint te lopen. Wij zijn, zo stelt de Centrale Raad van be roep ten lange leste vast, tot de con clusie gekomen dat die verslechte ring van de gezondheid niet begon nen is in 1978, afgezien van de drie maanden gedwongen nietsdoen wegens longembolie. Uit hêt me disch onderzoek blijkt ook niet dat de glazenwasser lange tijd tot scha de van z'n gezondheid heeft ge werkt, zoals hij zelf telkens beweer de. Pas na de eerste aanval van de ziekte van Ménière, op 15 juli 1980, is er sprake van een verslechtering van de gezondheidssituatie. Enig rekenwerk leert dat de glazenwas ser niet voldoet aan de wettelijke eis dat men pas een uitkering krijgt na een jaar arbeidsonge schiktheid. Daarmee hangt samen, zo stelt de Centrale Raad van Beroep onver droten, dat men voor een aaw-uit kering minstens 25 procent ar beidsongeschikt moet zijn. De cru ciale vraag is dus wie de „maat man" van de glazenwasser is. Is dat de volledig gezonde ramenlap- per, die dag in dag uitfluitend de ladder bestijgt, of is de maatman de glazenwasser voor halve dagen? In dit geval, zo stelt de Centrale Raad van Beroep, is de maatman de glazenwasser voor halve dagen. Simpel De redenering achter die stelling is heel simpel. Al na zijn ongelukje in 1967, waaraan de betrokkene voet- en rugklachten overhield, was gesteld dat de betrokkene in staat geacht moest worden naast z'n gla- zenwasserswerk voldoende inko men te verwerven uit ander werk. Of de man enige poging heeft ge daan zulk werk te vinden wordt door de Centrale Raad betwijfeld, maar doet verder niet zoveel ter za ke. Hij werkte parttime als glazen wasser, en was dus slechts voor hal ve dagen verzekerd. PETER DE VRIES DROGISTEN (ANP) - De ruim 1000 leden tellende Coöperatieve Drogisten Associatie (DA) in Zeist zal per 1 januari 1987 een aanmer kelijk belang krijgen in Tendo Ha- co Farmacie, de farmaceutische di visie van Ten Doesschate in Wa- pénveld. Door de samenwerking ontstaat de grootste concentratie op drogisterij gebied in ons land met een groothandelsomzet van f 175 miljoen in 1987. Dit heeft DA gisteren bekendgemaakt.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 9