mm \mili a Ajax op herhaling tegen Olympiakos Winstkansen voor Kasparov Lugdunum verwacht winst Resultaat EC-loting Blanchard prolongeert bokstitel Langs de lijn Bennie bang? Feyenoord loot Borussia Mönchengladbach VV Valken '68 Voorschoten L.V.V. DE SLEUTELS DEFJO ZATERDAG 4 OKTOBER 1986 SPORT PAGINA 13 redactie: Rob Onderwater, Fred Segaar, Jaap Visser De 38ste uitgave tussen HBS- LFC verliep afgelopen zondag niet geheel vlekkeloos. Normaal bakkeleien de derdeklassers nooit, maar afgelopen weekeinde wisselden de incidentjes zich af aan de Haagse Daal en Bergse- laan. Een hoofdrol was wegge legd voor de Leidse grensrechter Henk Heijmans, die in het LD van maandag abusievelijk werd verwisseld met zijn jongere broer Aad: "Normaal vlagt Aad ook, maar die is door z'n rug gegaan. De laatste drie wedstrijden loop ik langs de lijn", verklaart Henk Heijmans, die aan de confrontatie tegen HBS geen beste herinneringen be waart. Hij kreeg het aan de 'stok' met de Haagse trainer Huib Ruygrok: "Het was niet om te harden langs de lijn. Ik werd regelmatig lastig gevallen door die trainer. Hij maakte me uit voor rotte vis. Op een gegeven moment was ik het zat. Ik heb de scheidsrechter bij me geroepen en gezegd: 'Scheids, waarschuw die vent. Zeg dat-ie z'n mond houdt, an ders loopt het nog verkeerd af. Nou, die trainer trok zich er niets van aan". Volgens HBS-trainer Ruygrok overdrijft Heijmans: "Er werd wel wat gezegd, dat geef ik toe. Er wordt op een bank wel eens meer wat geroepen. Die Heijmans zat zondag regelmatig fout. In het verleden maakte-ie daar nooit problemen van, maar hij had geloof ik een slechte bui. Ik zweer dat ik twee keer iets heb gezegd, in de trant van: 'Grens, wat maak je me nou'. Geen scheldpartijen dus. Nou, bij de tweede opmerking zei-ie: 'Joh, trainer, ik pak jou wel effe". Henk Heijmans voegde de daad bij het woord. De grens rechter: "Ik kreeg van alles naar m'n hoofd geslingerd. Op een gegeven moment riep die trainer: Juh, vuile kleine bril. M'n geduld raakte op. Toen het rust was, sprintte ik naar die trainer en zei tegen hem, in het bijzijn van de scheidsrechter: 'Als je nou een flinke vent bent, herhaal je alles wat je tegen mij heb gezegd. Daarna gaf ik hem een zet". Huib Ruygrok daarentegen hield het op een klap: "Dat was het zeker. Daarop ben ik naar de bestuurskamer ge gaan en heb het bestuur van LFC gevraagd een andere grensrech ter aan te stellen. Kijk, als er ge scholden wordt, maakt het mij niet veel uit, maar het wordt an ders als er wordt geslagen Het bestuur van LFC bleek niet bereid om een vervanger voor Henk Heijmans aan te wij zen. Ruygrok: "Ze zeiden dat ik het er wel naar gemaakt had". LFC-bestuurslid Henk Nieu- wenburg: "Dat was ook inderdaad zo. Woorden als 'kolere Leienaar' ho ren niet door een trainer gezegd te worden". Ruygrok droop uiteindelijk af naar de kleedkamers. Ondertus sen was grensrechter Heijmans bij arbiter Moerman ontboden. De LFC'er: "De scheidsrechter zei dat ik geen eigen rechter had. mogen spelen. Maar hij wilde toch met me verder gaan. Hij vertelde dat hij in de eerste helft maatregelen had moeten nemen, toen die trai ner zo tekeer was gegaan". Kennelijk tot inkeer gekomen, nam Moerman in de tweede helft wèl maatregelen. De leidsman stuurde alle Haagse bankzitters naar de tribune. Ruygrok: "Er was geen touw meer aan vast te knopen. Die man raakte de kluts kwijt, terwijl de wed strijd daar geen enkele aanlei ding toe gaf. De verzorger van LFC moest onze spelers behande len, een belachelijke situatie. Op een gegeven moment geeft die Moerman LFC een strafschop, die in mijn ogen onterecht was. Onze aanvoeder Vermeulen vraagt waarom-ie wordt gege ven en wordt genoteerd. Nou, daarna schrijft de scheidsrechter een paar LFC'ers op, waarover ik ook zo m'n twijfels had". Het feit dat HBS in blessure tijd naast LFC kwam, zorgde we- In het tumult spoedde LFC'er Van de Wijngaard zich naar scheidsrechter Moerman. Nadat de voetballer had gezegd: "Eikel, heb je nu je zin" werd hij alsnog uit het veld gestuurd. Tot in de kleedkamers bleef het trouwens onrustig, want toen Henk Heij mans nabij de catacomben een HBS'er tegen het lijf liep, die zich in de ogen van de LFC'er verbaal had misdragen, waren de poppen weer aan het dansen. Be stuurslid Henk Nieuwenburg doet verslag: "Ik heb toen nog alle zeilen bij moeten zetten om de partijen te scheiden. Kijk, bij ons hadden ze behoorlijk de smoor in over die gelijkmaker, dus de temperatuur was behoorlijk hoog na afloop. Er wilden op een gegeven moment Hagenaars de kleedkamer in en Leidenaars naar buiten en ik stond er tussen in. Toen heb ik ge schreeuwd: 'Jongens, geen gezeik meer. Zand .erover, we gaan nu een lekker pilsie pakken'. Geluk kig hebben ze m'n raad opge volgd". De zaterdagafdeling van VNL verheugde zich na tal van neder lagen op de wedstrijd van van daag tegen WSB. Tegen die club, zo wisten ze op De Vliet ze ker, zou de afdelingstweedeklas ser de eerste punten kunnen bin nenhalen. Zelfs op de dag na 3 oktober. Net als de Leidse club immers fungeerde de uitgeholde Noordwijkerhoutse ploeg dit sei zoen elke zaterdag als schiet schijf. Maar wat las VNL-voorzitter John ter Beek maandag in deze krant? Dat WSB zich had terug getrokken uit de competitie en lager zou gaan spelen. Dat was nog tot daaraan toe. Maar dat in hetzelfde bericht de verwachting werd uitgesproken dat VNL zich eveneens zou terugtrekken, ging hem te ver. Ter Beek: "Want dat maken we altijd zelf nog wel uit. Vroeger kon de KNVB daarover beslissen, maar gelukkig is het nu zo dat de clubs dat zelf mogen uitmaken. Of wil len jullie soms dat wé lager gaan spelen? Er wordt ons iets aange praat, maar wij gaan gewoon door", aldus de quasi verontwaardig de voorzitter, die aan de basis heeft gestaan van de oprichting van de zaterdagtak. "Dat was vorig jaar. Er waren nogal wat jeugdleden die op za terdag wilden spelen. Omdat er op die dag bij ons toch niet wordt gespeeld, leek het ons een goed idee. Anders gaan ze bij een an dere vereniging spelen. Op deze manier ga je het verloop tegen". "Tien jaar geleden hebben we ook een zaterdagafdeling gehad. Toen hebben we verzocht of we la ger mochten gaan spelen. Dat kon niet en daarop is het stukge lopen. Vorig jaar zijn we op nieuw begonnen. In de vierde klasse. Nee, we zijn geen kam pioen geworden". Nadat de voor- en nadelen aan de Vliet op een rijtje waren gezet, besloot de club van de mogelijk heid gebruik te maken het stan daardelftal in de tweede klasse onder te bregen. Ter Beek: "In die lagere klassen kom je vaak tegenstanders tegen met een heleboel oud-eerste elftal-spe lers. Daar hadden we moeite mee. En je hebt altijd met clubscheids- rechters te maken. Daarnaast •wilden we meer bekendheid ge ven aan onze zaterdag afdeling. Dus hebben we afgesproken het te proberen. Veertien dagen gele den hebben we besloten om door te gaan". Ondanks alle dikke nederla gen? "Er zijn ook wedstrijden ge weest waarin we zeker mogelijk heden hadden. We zijn een paar keer op het nippertje de boot in gegaan. De krachtsverschillen zijn minder groot dan we hadden verwacht. Ploegen als Kickers'69 en SJZ zijn niet sterker dan wij. We hebben alleen de pech dat we geen keeper hebben. We gokken er op dat we volgend jaar twee elf tallen hebben. Dan hebben we meer mogelijkheden". Vooralsnog dient VNL het met de huidige spelersgroep te doen. Geen probleem volgens Ter Beek, die moed blijft houden. "We staan achter de jongens en we gaan gewoon door. Zeker na dat bericht in de krant. We zullen ons daar tegen wapenen. We zul len laten zien dat we best mee kunnen. Het liefst hadden we dat tegen WSB al gedaan. Maar die jongens zijn natuurlijk bang ge worden". Persoonsverwisseling rond Henk (rechts) en Aad Heijmans. Henk was dus degene die zondag in Den Haag als LFC-grensrechter optrad en het aan zijn vlaggestok kreeg met HBS-trainer Huib Ruygrok. derom voor wat beroering in de Leidse gelederen. Ruygrok: "Die scheidsrechter stond vol komen in z'n recht om tijd bij te trekken. Maar LFC oordeelde kennelijk anders. Ze waren trou wens van mening dat de gelijk maker buitenspel was. Heijmans was daarover zo aangebrand, dat-ie ih staat was om de scheids rechter een klap voor z'n muil te geven". De visie van Heijmans: "Eerlijk waar, het was buiten spel, zeker een meter. Ik hield m'n vlag opgestoken en toen is de scheidsrechter naar me toegeko men. Hij wilde niets van buiten spel weten. Toen heb ik gezegd: 'U beslist'. Meer niet". Na afloop vielen er overigens wel klappen. Ruygrok: "Een paar van die idioten vond het nodig om cola over be stuursleden van HBS te gooien en een paar klappen uit te delen". ZüRICH/ROTTERDAM (ANP/GPD) - Ajax, Feyenoord en FC Groningen hebben gema tigd optimistisch gereageerd op de tegenstanders in de tweede ronde van de verschillen de Europa Cup-toernooien. Feyenoord treft van de drie overge bleven Nederlandse clubs op pa pier de zwaarste tegenstander in het Westduitse Borussia Mön chengladbach, maar de Rotter dammers zien in de ploeg van trai ner Jupp Heynckes wel een massa le publiekstrekker. Ajax krijgt de kans geboden zich te revancheren voor de vroege uitschakeling door Olympiakos Piraeus in het seizoen '83-'84. Tijdens de loting gisteren in Zürich rolden de Grieken weer als tegenstander uit de bus. FC Gro ningen moet het opnemen tegen het Zwitserse Xamax Neuchatel, dat in de Westduitser Uli Stielike een routinier van allure heeft. Ajax en Groningen spelen op 22 oktober eerst thuis, waarna op 5 november de return wordt afgewerkt. Bij loting voor de Europa Cup I werd UEFA Cup-houder Real Ma drid gekoppeld aan de Italiaanse ti telhouder Juventus en mag Ander- lecht op herhaling tegen bekerhou der Steau Boekarest. De Roeme nen schakelden de Belgische kam pioen vorig seizoen in de halve fi nale uit. Dinamo Kiev, winnaar van de Europa Cup II, komt ook uit bij de landskampioenen en ont moet Celtic Glasgow. Herinneringen Olympiakos Piraeus, de tegen stander van Ajax in de tweede ron de van het Europa-Cup-toernooi voor bekerwinnaars, is geen onbe kende voor de Amsterdamse ploeg. Immers, september 1983 kwamen beide teams elkaar tegen ADVERTENTIE Zaterdag 14.30 uur Sportpark aan de Duifraklaan te Valkenburg Aangeboden door DE RUYTER ASSURANTIËN in de eerste ronde van het EC-eve- nement voor landskampioenen. Aan die duels bewaart Ajax geen prettige herinneringen. Na een doelpuntloos gelijkspel in Amster dam, liep de Nederlandse beker houder, die toen nog onder leiding stond van trainer De Mos, in de Griekse havenstad Piraeus in de verlenging tegen een 2-0-nederlaag aan. Technisch-directeur Cruijff noemde de loting niet gunstig, „maar ook niet ongunstig. Het wordt geen ABC-tje, maar Olym piakos is ook weer geen ploeg van een andere wereld. Ik denk, dat we die Grieken in de Europese mid denmoot moeten plaatsen", vertel de Cruijff, die zijn trainer Bruins Slot reeds gistermiddag liet afrei zen naar Griekenland om daar morgen het competitieduel tussen PAOK Saloniki, de ploeg van Li- bregts die momenteel de ranglijst aanvoert, en Olympiakos te laten bijwonen. Cruijff heeft zoveel haast, omdat het de enige kans is Olympiakos nog vóór het eerste EC-treffen met Ajax aan het werk te zien. Na mor gen namelijk ligt de Griekse com petitie twee weken stil. Dit vanwe ge de verkiezingen en het feit, dat de nationale ploeg een interland speelt tegen Polen. Feyenoord De uitschakeling van Pees Mun- kas heeft Feyenoord geen windeie ren gelegd. Een dag na het succes op de Hongaren ging de ploeg een vernieuwde verbintenis aan met hoofdsponsor Opel, dat na dit sei zoen voor nog eens driejaar de bui del laat rammelen in de Kuip. Feyenoord speelt eerst uit tegen Borussia Mönchengladbach, dit tot tevredenheid van de Rotterdamse club. Aanvankelijk rolde Feyenoord gisteren als eerste uit de koker, ge volgd door Mönchengladbach, maar de wedstrijd werd door de UEFA omgezet. De Europese voet balbond volgt daarmee de regel dat clubs, waarvan het stadion minder dan 50 kilometer uit elkaar liggen, niet tegelijkertijd thuis mogen spe len. De club had concurrentie te verwachten van Uerdingen en Le- verkusen, die gisteren op UEFA- Cupniveau ook eerst een uitwed strijd lootten. Trainer Rinus Israel had zich in sportief opzicht een minder zware kluif voorgesteld. „Toch denk ik dat de kansen fifty-fifty liggen. We hopen tegen Borussia Mön chengladbach een behoorlijk re sultaat neer te zetten en dan in Rot terdam kijken tot hoever je kunt gaan. Het is duidelijk, dat we ons De loting voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese voetbalbekers had het volgende resultaat: Landskampioenen Real Madrid (Spa) - Juventus (Ita), Vitkovi- ce (Tsj) - Porto (Por), Bayern München (WD1) - Austria Wien (Oos), Anderlecht (Bel) - Steaua Boekarest (Roe), Celtic (Sch) - Dinamo Kiev (Sov), Brondby (Den) - Dy namo Berlin (OD1), Besiktas (Tur) - Apoel Nicosia (Cyp) Rosenborg (Noo) - Rode Ster Belgrado (Joe). Bekerwinnaars Lokomotiv Leipzig (OD1) - Rapid Wien (Oos), Real Zaragoza (Spa) - Wrexhem (Wal), Vitosja Sofia (Bul) - Velez Mostar (Joe), Torpedo Moskou (Sov) Vfb Stutt gart (WD1), Katowice (Pol) - FC Sion (Zwi), Benfica (Por) - Bordeaux (Fra), Nentori Tirana (Alb) - Malmö (Zwe), Ajak (Ned) - Olympiakos Pireaus (Gri). UEFA-beker FC Groningen (Ned) - Neuchatel Xamax (Zwi), Beveren (Bel) - Athletic Bilbao (Spa), Glasgow Rangers (Sch) - Boavista Porto (Por), Widzew Lodz (Pol) - Bayer Uerdin gen (WD1), Legia Warschau (Pol) - Inter Mi laan (Ita), Atletico Madrid (Spa) - Vitoria Guimaraes (Por), Feyenoord (Ned) - Borus- sua Mönchengladbach (WD1), Gent (Bel) - Sportul Boekarest (Roe), Raba Vasas Eto Györ (Hon) - Torino (Ita), Dukla Praag (Tsj) - Bayer Leverkusen (WD1), FC Barcelona (Spa) - Sporting Lissabon (Por), Hajduk Er kan bij Ajax-voorzitter Ton Harmsen(r) nauwelijks een glimlach af nadat het lot bepaalde dat zijn club in de tweede ronde van de Europa Cup voor bekerwinnaars uitkomt tegen Olympiakos Piraeus. Zijn Griek se collega ziet de ontmoeting met meer vertrouwen tegemoet. (foto anp) tegen een counterploeg als Glad- bach niet zulke risico's kunnen veroorloven als tegen de Honga ren". De formatie van Jupp Heynckes, die in vergelijking met vorig jaar Herlovsen, Hannes, Pinkall en top scorer Mill mist en als nieuwko mers Bakalorz, Brandts en Thjele begroette, heeft geen denderende start achter de rug in de Bundesli- ga. Met vijf punten uit acht wed strijden bezet Gladbach momen teel de dertiende plaats. In de eer ste ronde wipten de Duitsers Parti- zan Belgrado door thuis met 1-0 en in Joegoslavië met 3-1 te winnen. Instemming Bij FC Groningen werd het lo tingsresultaat met instemming be groet. „We hadden het alleen maar slechter kunnen treffen, als ik de rest van de deelnemers bekijk", al dus trainer Jacobs, die van tevoren zijn voorkeur voor Lodz, Beveren of Neuchatel had uigesproken en dus op zijn wenken werd bediend. „Ik weet niet veel van Xamax, al leen dat Stielike en Hermann daar spelen. Ook het Zwitsers voetbal is mij onbekend. Ik wil die ploeg dan oo}c zo snel mogelijk zelf bekij ken". LENINGRAD (Reuter) - Wat be gon met een 'vluggertje' was na vijf uur een ingewikkelde afgebroken stelling met licht voordeel voor de titelhouder. Gari Kasparov en uit dager Anatoli Karpov leken in de 22e partij van hun tweekamp het wereldrecord snelschaken te wil len breken. Binnen een half uur hadden ze allebei achttien zetten gedaan. Na vijf uur spelen gaf Kasparov zijn 41e zet met wit onder couvert af. Hij had een pion meer dan Karpov. Het was met nog zeventien stuk ken op het bord onduidelijk of de stelling voor de wereldkampioen gewonnen was dan wel niet meer dan een remise zou opleveren. Vandaag wordt de 22e partij uitge speeld. In de 22e partij opende Kasparov met zijn dame-pion, waarmee hij het solide maar defensieve dame gambiet aangaf. Na achttien zetten bewonderden de toekijkende grootmeesters Kas parovs accuratesse en zagen ze hem op voordeel staan. Dit mond de uit in een voorsprong van een pion. Na afloop merkte grootmees ter Taimanov op, dat Kasparov vandaag voor de overwinning kan spelen. Volgens David Bronstein zou de afgebroken stelling hooguit naar remise kunnen leiden. Split (Joe) - Trakia Plovdiv (Bul), FC Tirol (Oos) - Standard Luik (Bel), IFK Göteborg (Zwe) - Stahl Brandenburg (OD1), Spartak Moskou (Sov) - Toulouse (Fra), Dundee United (Sch) - Universitatea Craiova (Roe). De dertiende en voorlaatste partij in de kandidaten-tweekamp tussen de Sowjet-schakers Andrej Sokolov en Artoer Joesoepov is gisteren afgebroken op de 41e zet. VOETBAL - Borussia Dortmund heeft gisteren in de negende ronde van de Bundesliga met 4-1 gewon nen van Fortuna Düsseldorf. VOETBAL - In de Franse voet balcompetitie heeft Nice gister avond gewonnen van Monaco. Het werd 1-0. KARATE - Guusje van Mourik heeft in Sydney haar wereldtitel karate met succes verdedigd. De 29-jarige Nederlandse won al haar partijen met grote overmacht. Van Mourik zegevierde in de finale over de Noorse Lunde. LEIDEN - Als alles volgens plan verloopt, dan wint Lugdunum morgen dus gewoon de tweede klasse-derby van Roodenburg... De Kikkerpolderploeg heeft er dit seizoen een gewoonte van gemaakt om thuis te verliezen en de uitwed strijden in een overwinning om te zetten. Bovendien heeft Rooden burg zijn beide thuiswedstrijden verloren. Dus.. "De verwachting is inderdaad dat we winnen", zegt Lugdunum- oefenmeester Sjaak Rijsterborgh, die wel een verklaring heeft voor de opmerkelijke curve in de resul taten. "Thuis willen de jongens te graag. Het enthousiasme is groot en de jongens verliezen de organi satie dan uit het oog. Dat wordt op dit niveau genadeloos afgestraft. Tegen Fortuna Vlaardingen kre gen we in het laatste kwartier vier doelpunten tegen. Als we er één te gen krijgen, is er geen houden meer aan. Dan stormen ze allemaal naar voren". "De ploeg is heel jong en oneven wichtig. Daardoor kan het gebeu ren dat ze de ene wedstrijd heel goed spelen en de andere wedstrijd falen", aldus de eerste jaars oefen- meester van Lugdunum, die niet ontevreden is over de verrichtin gen van zijn spelers op zowel de trainingen als in de competitie duels. "Het is een enthousiaste groep. De jongens willen allemaal graag. Over de trainingsopkomst heb ik niets te klagen. Ik zie duidelijk een stijgende lijn. Als ik de wedstrij den die we tot nu toe hebben ge speeld laat passeren, moet ik zeg gen dat we meer punten hadden kunnen hebben. Lugdunum moet dit jaar gemiddeld één punt kun nen pakken. Van een ploeg die nog niet zo lang geleden gedegradeerd is, mag je niet meer verwachten", zegt de inwoner van Amstelveen, die ook morgen op sportpark Noord tegen Roodenburg niet met zijn sterkste team aan kan treden. "Ik wil me daar niet achter ver schuilen, maar het zit ons wat bles sures betreft niet mee. Cees van Tongeren is een talentvolle speler. Aanvankelijk stond hij er wegens trainingsachterstand niet in. Om dat hij in het tweede de sterren van de hemel speelde, kon ik niet meer om hem heen. Maar helaas raakte hij tegen Olympia geblesseerd. Hij zit nu voorlopig in het gips. Harm de Vos is eveneens lange tijd uitge schakeld en Bert Bakker was afge lopen zondag voor het eerst weer van de partij. Gelukkig is Hans van As ook weer hersteld". Door die blessures was Rijster borgh gedwongen zijn beste voet baller, Daan Kooimans, op de laat ste man-positie te posteren. "Jam mer. want hij kan juist voorin van heel veel waarde zijn. Ik ga er maar vanuit dat we niet de enige ploeg zijn die met dergelijke problemen te maken heeft". Roodenburg, dat aan het einde van het vorig seizoen met een uit tocht werd geconfronteerd (Ro nald Jansen, Hennie Koet, Richard Klein, Kees Verver en Marcel Valk vertrokken) treedt morgen volle dig aan in de derby tegen Lugdu num. Althans, elftalleider Jan van Wezel verwacht dat' de schorsing van Richard Gottmer, die tegen Rkavv uit het veld werd gestuurd, nog wel even op zich zal laten wachten. Net als Lugdunum heeft ook Roodenburg nog geen thuiswed strijd gewonnen. Van Wezel ver moedt dat dat alles te maken heeft "met het Europa Cup-syndroom. Een thuisploeg voelt zich geroepen om aan te vallen. Er ontstaat dan ruimte waar de tegenstander van profiteert". De doelpunten die Roodenburg te verwerken heeft gekregen wa ren niet het gevolg van uitgekiend aanvalsspel van de tegenstander, maar van blunders in de Leidse de fensie. "Veel goals die we tegen hebben gekregen waren het gevolg van weggevers. Dat moet eruit gaan. Als ik de positieve punten van dit seizoen op een rijtje zet, kunnen we de toekomst hoopvol tegemoet zien". Het zett^nverloop van de 22e partij is: Wit: Kasparov Zwart: Karpov 1. d2-d4 Pg8-f6, 2. c2-c4 e7-e6, 3. Pgl-f3 d7- d5, 4. Pbl.-c3 Lf8-e7, 5. Lcl-g5 h7-h6, 6. Lg5xPf6 Le7xLf6, 7. e2-e3 0-0, 8. Tal-cl c7- c6,9. Lfl-d3 Pbl-d7,10.0-0 d5xc4,11. Ld3x- c4 e6-e5, 12. h2-h3 e5xd4. 13. e3 x d4 Pd7 - b6, 14. Lc4 - b3 Lc8 - f5, 15. Lfl - el a7 - a5, 16. a2 - a3 Tf8 - e8,17. Tel x e8 Dd8 x e8,18. Ddl - d2 Pb6 - d7, 19. Dd2 - f4 Lf5 - g6, 20. h3 - h4 De8 - d8, 21. Pc3 - a4 h6 - h5,22. Tel - el b7 - b5, 23. Pa4 - c3 Dd8 - b8, 24. Df4 - e3 b5 - b4, 25. Pc3 - e4 b4 x a3, 26. Pe5 x f6 Pd7 x f6,27. b2 x a3 Pf6 - d5,28. Lb3 x d5 c6 x d5, 29. Pf3 - e5 Db8 - d8 30. De3 - f3 Ta8 - a6, 31. Tel - cl Kg8 - h7, 32. Df3 - h3 Ta6 - b6,33. Tel - c8 Dd8 - d6,34. Dh3 - g3 a5 - a4, 35. Tc8 - a8 Dd6 - e6,36. Ta8 - a4 De6 - f5,37, Ta4 - a7 Tb6 - bl 38. Kgl - h2 Tbl - cl, 39. Ta7 - b7 Tel - c2, 40. f2 - f3 Tc2 - d2. De afgebroken stelling is: Wit: Kh2, Dg3, Tb7, Pe5, pionnen: a3, d4, f3, g2, b.4. Zwart: Kh7, Df5, Td2, Lg6, pionnen: d5, f7, g7, h5. - Elena Akmilosvkaja heeft gis teren de negende partij in de schaaktweekamp om de wereldti tel voor vrouwen tegen regerend kampioene Maja Tsjiboerdanidze gewonnen. De stand is nu 3-6. WEST-BERLIJN (ANP) - Alex Blanchard heeft gisteravond in de IJs-hal van West-Berlijn een voor hem minder aangename serie afgebroken. De Europese kampioen in het halfzwaarge- wicht, die zijn titel twee maal door een onbevredigend onbe slist tegen respectievelijk de Fransman Richard Caramano- lis en de Engelsman Dennis Andries verdedigde, was in West-Berlijn tegen de West duitser Ralf Rocchigiani supe rieur. Na twaalf ronden zege vierde Blanchard, die voor de dertigste keer als beroepsbok ser ongeslagen bleef, op pun ten. De Engelse arbiter John Coyle (117-112) en de juryleden Franz Marti (Zwi, 116-114) en André Ducrocq (Fra, 119-116) hadden de titelhouder allen royaal als winnaar. ADVERTENTIE HEDENMIDDAG; aanvang 14.30 uur SPORTPARK „DE VLIET" Aangeboden door schildersbedrijf HENK LADAN EN ZN LEIDEN Tel. 144522 Boommarkt

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 13