AMERICA; 7 r 0-100 km/u: 8,1 sec. mededelingen gemeentebestuur 6 t/m 10 oktober 29,50 0 J Plusparketstunt i Autobedrijf v. H Ade LEEUW i Grenen parket d,kte i9 PLUSPARKET NEDERLAND UKUIÏÏHEI1HELPEIL. v „doet u het? nil! ïïlê>-ïïS>0 Gemeenteraa< Maandag oktober a.s. om 20.00 i Agenda: Verdere behandeling benoeming commis sarissen L.D.M. Wijziging Precarioverordening inzake ben zinestations Vervanging Verhuis-, reis- en pensionkos tenregeling en Regeling voor dienstreizen. Groot-onderhoud 222 na-oorlogse wonin gen van woningbouwvereniging "De Een dracht" (Beatrixstraat e.o.). Voorbereidingsbesluit gebied nabij de Oosterkerkstraat. Vaststelling bestemmingsplan Rijnzicht II. Vaststelling bestemmingsplan Zoeter- woudseweg. Aanpassing voormalig schoolgebouw Lo- rentzkade 61 Garantie geldlening 6.000.000,-) Stich ting Huisvesting Werkende Jongeren. Garantie geldlening 2.455.000,-) Stich ting Huisvesting Werkende Jongeren. Verzoeken om medewerking. Verbouwing en uitbreiding schoolgebouw Da Costastraat 104, ten behoeve van Prof. Vliegenthartschool N.B. Voortaan zal een half uur voor afgaande aan elke raadsvergadering overleg plaatsvinden met fraktie- voorzitters (om 19.30 uur). N.B. Op de publiekstribune van de raadszaal in het Stadhuis is een ring leiding voor slechthorenden aanwe zig. Commissie voor Sociale Zaken en Maat schappelijke Aangelegenheden Woensdag 8 oktober a.s. om 19.30 uur In kamer 23/24 van het Gulden Vlies, Bree- staat 125. N.B. deze vergadering duurt tot uiterlijk 20.00 uur. Daarna zal de commissie ver der vergaderen in een gezamenlijke sa menstelling. Agenda: eerste werkkrediet 1986 Sociale Werk voorziening emancipatoire vrouwenwerk bij Stichting Welzijn Commissies voor: Sociale zaken en maatschappelijke aan gelegenheden, Ruimtelijke ordening verkeer en milieu, Volkshuisvesting en sport, Onderwijs sociaal cultureel werk en emancipatie Economische aangelegenheden Agenda vanaf 20.00 uur: Voor slechthorenden zal een ringleiding aanwezig zijn. Commissie voor Cultuur, Volksgezond heid en Groenvoorzieningen donderdag 9 oktober a.s. om 20.00 uur in kamer 23/24 van het Gulden Vlies, Bree- straat 125. Agenda: toekomst beleid t.a.v. beeldende kunste- overzicht opdrachten beeldende kunst (1 regeling) opzet beeldenroute kunstzinnige vorming, evaluatie program ma 1985, programma 1986-'87 informatie over programma "De Waag" afdoening motie 21 1986 verslag Leidse Lakenfeesten 1986 Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agendapunten kan daarvoor terecht in het informatie centrum in de hal van het Stadhuis. Overige vergaderingen Werkgroep Groenoord Woensdag 8 oktober om 20.30 uur In het buurthuis aan de Pasteurstraat. Agenda: voortgang overleg vuilverbranding plannen terrein bij Hallen (huizen Haar lemmerweg) Werkgroep Pancras-West Donderdag 9 oktober om 14.00 uur In het koffieschenkpunt 'De Trompetter' Kaas markt 6. Agenda: Stand van zaken - markt Hooglandse Kerkgracht - bouwplannen Ir. Driessenplein - restauratie kelders Hoogstraat Restauratie van de Kerkbrug Bouwplannen Gemeenschappelijke vuilverwerking voor Lelden e.o. Vrijdag 10 oktober a.s. te 16.00 uur in het gemeentehuls van Leiderdorp. Agenda: stortplaats Doesgebied lange termijnvisie vuilverwerking Voor meer informatie kunt u bellen 252180. Voor informatie "Overige vergade ringen" zie telefoonnummers(s) con tactpersonen onderaan agenda's. Diversen Adreswijzigingen Stichting Maatschappelijk Werk Op 13 oktober a.s. verhuist het hoofdkan toor Maatschappelijk Werk (Oude Rijn 44C) naar de Langegracht 1B, 142144. Sektor Noord wordt vanaf 1 oktober a.s. gehuisvest in het pand Herensingel 53A (hoek Lage Rijndijk), tel. ofl 1146041. Sektor Midden blijft gehuisvest in het hoofd kantoor, Langegracht 1B. Sektor Zuid is momenteel gehuisvest in de Breestraat 24, tel. 254782 maar verhuist bin nen een half jaar naar de Morsweg 83. T.z.t. volgt hierover bericht. Bij de Stichting kunt u terecht - met eenvoudige en praktische vragen, dus voor informatie en advies, bijv. betreffen de sociale zekerheid, huisvesting, scho ling, werk. - voor konkrete dienstverlening, waaronder het helpen invullen van formulieren, hulp bij het schrijven van bezwaarschriften en leren budgetteren. - vragen om bemiddeling bij kwesties tus sen burgers en instanties - hulp bij moeilijkheden van verschillende aard, te denken aan spanningen in het ge zin, in het huwelijk, bij arbeid, op school, of moeilijkheden van persoonlijke aard. Alle hulp is gratis en de maatschappelijk werkers zijn geheimhouding verplicht. Iedereen, die informatie of hulp wil, kan op de betreffende kantoren terecht op werkda gen tussen 9 en 10 uur of kan telefonisch een afspraak maken. Aanleg riolering Jan van Goyenkade M.i.v. maandag 6 oktober zal begonnen wor den met de aanleg van riolering in de Jan van Goyenkade. Aangezien de Jan van Goyenkade i.v.m. de verkeersdoorstroming (alarmverkeer!) niet geheel kan worden afgesloten zal het werk in 4 fasen worden uitgevoerd. Per fase zal de rijrichting van de straten in de omgeving worden aangepast, zoals hieronder is weer gegeven: fase rioleringswerkzaamheden 1 van Witte Singel tot aan Vreewijkstraat 2 van Vreewijkstraat tot aan Hugo de Grootstraat 3 van Hugo de Grootstraat tot aan Gerrit Doustraat 4 van Gerrit Doustraat tot aan Witte Rozenstraat De totale duur van de werkzaamheden worden geschat op een maand. verkeersmaatregelen omdraaien rijrichting in Bilderdijkstraat omdraaien rijrichting in Hugo de Grootstraat, tussen Jan van Goyenkade en Vreewijkstraat, omdraaien rijrichting in Gerrit Doustraat. tussen Jan van Goyenkade en Vreewijkstraat, geen verkeersmaatregelen, aangezien er in de Witte Rozenstraat al twee-richtingverkeer is. Aanbrengen toplaag asfalt Langegracht Ter afsluiting van het asfalteringsproject Langegracht, wordt maandagochtend 6 ok tober a.s. een toplaag (beschermlaag) asfalt op de Langegracht aangebracht. De aanne mer heeft hier twee werkdagen voor nodig. Eerst komt het gedeelte aan de zijde van et Politieburo en Digros aan de beurt. Het ver keer wordt in verband hiermee over een rij baan geleid. Verkeersdeelnemers komend vanaf de Hooigracht worden via de Ir. Dries- senstraat verder geleid. Dinsdagochtend wordt de overzijde van de Langegracht onderhanden genomen. De zelfde avond is de Langegracht weer nor maal bereikbaar. EENMALIGE UITKERING De formulieren voor het aanvragen van de eenmalige uitkering 1986 zijn inmiddels via de Sociale Dienst toegestuurd aan diegenen, die ook vorig jaar zo n uitkering hebben ont vangen. Nog geen formulier gekregen? Vanaf 1 oktober kunnen degenen, die nog geen formulier hebben ontvangen, maar wel aan de voorwaarden voldoen (zie onderaan) een aanvraagformulier ophalen bij één van de volgende adressen: - kantoor Sociale Dienst Langebrug 60 - kantoor Sociale Dienst Bernhardkade 36 - informatiebalie Stadhuis - informatiebalie Stadsbouwhuis N.B. Op de postkantoren zijn geen formulieren te verkrijgen. Team Eenmalige Uitkering Indien men zelf geen gelegenheid heeft het formulier af te halen, kan het ook schriftleijk of telefonisch worden aangevraagd bij het: Team Eenmalige Uitkering Postbus 9110 2300 PC Leiden tel: 251280 öf 251281 U kunt deze nummers ook bellen als u vragen heeft over de uitkering of hulp wil hebben bij het invullen van het formulier. Uiterlijk 15 november Vergeet vooral niet uw formulier tijdig in te zenden, of af te geven bij de bovengenoemde adressen, de sluitingsdatum is nl. 15 november. Belangrijk U heeft recht op de eenmalige uitkering, indien: - u de uitkering 1985 ook heeft ontvangen, óf u de uitkering 1984 heeft ontvangen, maar vergeten bent de uitkering 1985 aan te vragen, én - u nog steeds een minimum-inkomen heeft. Gedeeltelijke afsluiting/omleiding Dr. Lelylaan Onder het spoorwegviaduct van de Dr. Lely laan moeten herstel-werkzaamheden wor den verricht aan het hoofdriool. Gevolg is dat de Dr. Lelylaan deels afgeslo ten wordt voor doorgaand verkeer. Dit gaat in op maandag 6 oktober a.s. Het verkeer komend vanaf de Churchilllaan richting Holiday Inn zal over een rijbaan wor den geleid. Verkeer komend vanaf de Plesmanlaan/ Haagsche Schouwweg wordt via Haagsche Schouwweg en Stevenshof omgeleid. Het openbaar vervoer behoeft niet te wor den omgeleid. Wel zal hier en daar in de route rekening gehouden moeten worden met enige vertragingen. E.e.a. zal met pijlen en omleidingsborden staan aangegeven. Woensdagavond 8 okto ber wordt de route weer opengesteld voor het verkeer. Kruispunt Herensingel-Maresingel afgesloten Woensdag 8 oktober a.s. is voor de duur van 7 dagen het kruispunt Herensingel-Maresin gel afgesloten voor doorgaand verkeer. In die periode wordt n.l. gewerkt aan o.a. een verkeersgeleider met oversteekmoge- lijkheden voor voetgangers en het aanpas sen van de profilering t.b.v. de in aanbouw zijnde Heerenpoortsbrug. Doorgaand verkeer zal in verband hiermee worden omgeleid. Bij de Warmonderbrug en Haarlemmerweg zullen borden met pijlen worden geplaatst om het verkeer te wijzen op de afsluiting, c.q. omleiding. Verkeer komend vanaf de Zijlsingel zal via de Kooilaan en Willem de Zwijgerlaan wor den omgeleid. Volgende week zijn aan de beurt; wijk 9 en 11 maandag 6 oktober wijk 10 en 12 woensdag 8 oktober wijk 13 en 15 donderdag 9 oktober wijk 14 en 16 vrijdag 10 oktober Bouwplannen Burgemeester en Wethouders zijn van plan de volgende bouwvergunningen te verlenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de ruimtelijke ordening en/of artikel 50, lid 8 van de Woningwet: Hoge Morsweg 85, boywen berging Tasmanstraat 104, bouwen berging Stevenshof vlak 16, bouw onder station t.b.v. de stadsverwarming Gooimeerlaan 25. plaatsing reclamebord op dak brandweerkazerne Hogewoerd 16, verbouwing begane grond eetcafé Nieuwsteeg 1, restauratie winkel-woon- pand Verder hebben Burgemeester en Wethou ders het voornemen de volgende bouwver gunningen volgens de normale procedure te verlenen: Haarlemmerweg 32, verbouwen pand Wassenaarseweg nabij Nachtegaallaan, bouw van hooiberging Plantsoen 85, verbouwen woning Brahmslaan 323, vergroten dakkapellen in het voor- en achtergeveldakvlak Timorstraat 15, uitbreiden en aanpassen basisschool Alle bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 6 oktober 1986 gedurende veertien dagen ter inzage in kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht "72. In die pe riode kan iedereen schriftelijk bezwaar tegen de bouwplannnen indienen bij Burgemees ter en Wethouders van Leiden, Postbus 9100,2300 PC Leiden. Als Burgemeester en Wethouders ondanks de ingediende be zwaarschriften en de eventuele toelichting in de commissie voor ruimtelijke ordening, uit eindelijk toch een bouwvergunning verlenen krijgen de indieners van bezwaarschriften hiervan bericht. STUDIO AMERICA-071-126767-ZEEFDRUK-STICKERS-T-SHIRTSSWEATSHIRTSDISPLAYS BREEDTE 80-90-115 mm VELLING KANT - DIV. LENGTES Iff aanbieding Fabriek en showroom: Zijldijk 22 Leiderdorp Tel. 071-89 23 00 (ook zaterdag open van 9.00-16.00 uur) nationale kollekte geestelijk gehandicapten giro 1122 22 2«.;.« utrecht, cj^l bank 707070333,», Van 0 tot 100 km/u in 8,1 sec. bij onze showroom wegsprinten? Met ruim 200 km/u over het Zand- voortse circuit rondrazen? Van ons mag het En met de Civic CRX coupé kan het! Een prestatie waar peperdure sportwagens van staan te kijken. De Civic CRX bevat 'n onstuimige elek tronisch ingespoten 1,6 liter, 16 kleps "cross-flow" motor en rallyklare 5-bak. En vele extra's die standaard zijn, zoals het elektrische schuifdak. En niet te vergeten z'n sportieve 3- spaakstuurwiel. Wilt u deCivic CRX coupé in al z'n onstuimigheid uittesten, dan zou 't best eens op een dagje Zandvoort kunnen uitdraaien. Te beginnen bij HONDA (HsBJIj^tE et® SS 1.6i-16V DOHC Touwbaan 18, Leiderdorp, 071-895000. EEN KLEINE GREEP UIT ONZE SORTERING GASHAARDEN Etna Jupiter ETNA JUPITER 7700 k.cal. NU957,- BENRAAD GEVELKACHEL PGK 203/205 NU 395,- NATUURLIJK BIJ: W. P. HARTWIJK ijzerhandel NIEUWE BEESTENMARKT 7 Vin 11 LAMMERMARKT 3-7 LEIDEN A lid nva Rijnsburg Rijnsburgerweg 100 01718-29301 Leiden - Steenstraat'43 - 071 -14 20 45 (ook zaterdags van 10.00 tot 13.00 uur)

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 22