Vonnis in ABP- zaak uitgesteld 'Bejaarden moeten wantrouwiger worden' Amerikanen op Woensdrecht Rechters eerst op onderzoek uit Antillen-overleg nog zonder overeenstemming Tsjernobyl' nog lang geen afgesloten drama Vaak kanker bij bot en schar Ouderen worden vaak opgelicht of uitgebuit Topambtenaar In 't Veld verdedigt plan Deetman Ontsnapte gevangene aangehouden DONDERDAG 2 OKTOBER 1986 BINNENLAND PAGINA 5 MAASTRICHT (GPD) - Het ziet ernaar uit dat ir. J. van Zon (68) uit het Belgisch-Lim burgse Meeuwen nog lang zal moeten wachten op een uitspraak van de Maastrichtse rechtbank over de hem aangewreven hulp bij het aannemen van steekpenningen door topman mr. dr. Masson van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds (ABP) en enkele gevallen van valsheid in geschrifte. De rechtbank liet gisteren weten nog niet over zijn schuld te kunnen oordelen en dat het beraad daar over, na een diepgravende 22 da gen durende behandeling ter te rechtzitting, toch nog in een forme le voorvraag is blijven steken. Om recht te kunnen spreken in dit eerste grote ABP-strafproces, moet de rechtbank duidelijk voor ogen staan of de manier waarop de misdrijven zijn gepleegd ook straf bare handelingen naar het recht in België en op het Kanaaleiland Jer sey zyn geweest. De strafbaarheid in het buitenland is naar Neder lands recht een vereiste voor de strafbaarheid in eigen land. Bij de justitie in België en in Groot-Brittannië zal de rechtbank om uitsliiitsel op dit punt aanklop pen. Dat kan een tijdrovende pro cedure worden, waarmee in ieder geval een uitspraak in de zaak te gen ir. Van Zon over het daarmee nauw verbonden strafproces tegen mr. dr. Masson (dat begint op 28 oktober) wordt heengetild. Ir. Van Zon was teleurgesteld over dit niet voor beroep vatbare tussenvonnis. „Een stomme zaak. Maar we zien wel verder", reageer de hij. Zolang er geen uitspraak van de rechtbank is, blijft de vor dering van officier van justitie mr. H. Laumen tot het opleggen van een gevangenisstraf van tweeë neenhalf jaar plus een boete van 100.000 gulden en terugbetaling van 667.000 gulden onrechtmatig verkregen beloningen boven zijn hoofd hangen. De twijfel die de rechtbank in Maastricht noopt verder te zoeken naar de strafbaarheid van tiet aan ir. Van Zon ten laste gelegde op strijken van bijna anderhalf mil joen gulden aan smeergeld en waarvan hy meer dan vier ton zou hebben doorgesluisd naar een re kening van Masson op Jersey en bovendien het gebruik daarbij van vervalste Belgische facturen, is door de Maastrichtse raadsman mr. Duynstee gezaaid. Hij stond op 9 september in zijn pleidooi lang stil bij het juridische vraagstuk van dubbele strafbaar heid. Officier van justitie mr. Lau men heeft de rechtbank ten aan zien van de strafbaarheid in het buitenland wel deskundigen-ver klaringen aangereikt maar daar hebben de drie rechters onder voorzitterschap van mr. Wortmann niet voldoende houvast in gevon den. „Enerzijds kan het antwoord op de vraag niet zonder meer daaruit worden afgeleid en anderzijds kan niet beoordeeld worden welk ge zag daaraan kan worden gehecht", zegt de rechtbank in het tussen vonnis daarover. Mr. Duynstee wist woensdag nog niet meteen zo goed raad met het tussenvonnis. „Ik moet het nog eens goed bestuderen. Maar ik was ervan overtuigd dat de rechtbank moeilijk tot een veroordeling zou kunnen komen. Ik verwacht dat DEN HAAG (GPD) - Het Haagse topoverleg over de geschillen tus sen Aruba en de Nederlandse An tillen werd gisteren met een dag verlengd, nadat bleek dat de Antil liaanse partyen het nog niet eens konden worden. Belangrijkste ge schilpunt blijft de wens van het sinds 1 januari dit jaar binnen het koninkrijk zelfstandige Aruba een eigen luchtvaartbeleid te voeren. De Arubaanse premier Eman zei gistermiddag dat de partijen „dicht bij elkaar zijn gekomen". Volgens hem stond de Arubaanse wens voor een eigen luchtvaartmaat schappij en de door Aruba met Ve nezuela afgesloten luchtvaartover eenkomst niet ter discussie. Het luchtvaartconflict is het hete hangijzer tijdens het overleg in Den Haag. Aruba wil het vliegver keer tussen Nederland, de Antillen BREDA (ANP) - De kantongerech ten worden in de toekomst opgehe ven en de taken van de kanton rechters worden dan overgenomen dóór de arrondis sementsrechtban ken. Aldus minister Korthals Altes (justitie) gisteren bij de opening gerechtsgebouw in Breda dat 46 miljoen gulden heeft gekost. De officiële opening werd verricht door koningin Beatrix. Zij ont hulde het beeld van vrouwe Justi- tia, dat 93 jaar lang de gevel van het vroegere ge rechtsgebouw in Breda heeft ge sierd. (foto ANP) GRONINGEN - Het vorige week in Wenen gehouden, bijna feestelij ke congres van milieu-ministers van landen aangesloten bij het in ternationaal atoombureau IAEA ten spijk "Tsjernobyl" is nog aller minst verleden tijd. Leek het con- door Kees Wisse gres op de officiële afsluiting van het drama - Groninger natuurkun digen van de werkgroep "Fall-out" tonen nu onomstotelijk aan, dat de radioactieve besmetting met de langlevende, levensgevaarlijke al- fastraler plutonium zwaar is onder schat. Als het goed is slaat hun vondst wereldwijd in als een bom. Zowel de berekeningen van de gevolgen van de kerncatastrofe voor de volksgezondheid in Rusland en Polen, als de toch al omstreden vei ligheidsstudies voor kernreactoren (de berekeningen van de bron term) staan nu immers op losse schroeven. Het is niet onwaarschijnlijk, dat hun onderzoeksresultaat in eerste instantie terzijde zal worden ge schoven. De Nederlandse delegatie deskundigen naar de Weense IAEA-conferentie over oorzaak en gevolgen van Tsjernobyl deed dat in feite al door er op de conferentie over te zwijgen. Maar ongetwijfeld worden hun bevindingen straks door andere onafhankelijke onder zoekers bevestigd en dan kan nie mand er meer omheen. Bovendien kan worden aangeno men, dat de radioactieve stoffen, die de exploderende reactor in april-mei hoog de atmosfeer in spoog nog jarenlang steeds weer zullen opduiken in de publiciteit. Dan weer door de rampzalige ge- vol een voor de rendierkudden van het nu nog wel een jaar zal aanlo pen eer de rechtbank een einduit spraak zal kunnen laten horen", zei hij. Uit het tussenvonnis kan wel worden afgeleid dat de rechtbank vindt dat feiten op grond waarvan het Openbaar Ministerie de straf heeft gevorderd zijn gepleegd. Om dat daarbij een formele voorvraag onbeantwoord is gebleven is de rechtbank niet toegekomen aan het vraagstuk van wettig en over tuigend bewijs. De justitie in Maastricht zal nog heel wat jaren de handen vol heb ben aan de ABP-steekpenninge- naffaires. Het nog altijd voortdu rende opsporingsonderzoek richt zich tegen in totaal 39 verdacht^ mensen en bedrijven. Daarbij is de laatste weken nog het onderzoek naar mogelijke fraude met bouw- subisidies gekomen. en tussen de Antilliaanse eilanden onderling niet langer als „binnen lands" beschouwen. Erkenning van dat argument zou aanzienlijke schade betekenen voor de com merciële belangen van de Antil liaanse Luchtvaartmaatschappij (ALM) en de KLM, die momenteel het monopolie op deze verbindin gen hebben en vanuit de Antillen ook op buitenlandse bestemmin gen vliegen. Aruba heeft al een luchtvaartovereenkomst met Ve nezuela afgesloten, die krachtens het koninkrijksstatuut ook door de beide andere partners moet wor den bekrachtigd. Dat is nog niet gebeurd. De Antilliaanse premier Don Martina, bevestigde dat een ak koord mogelijk is. Maar hij liet zich aanzienlijk gereserveerder uit. De bedoeling was geweest het top overleg tussen de drie koninkrijk spartners gisteren af te sluiten. Mi nister Smit-Kroes, die de vergade ring zou voorzitten, was „wegens drukke werkzaamheden" niet ko men opdagen. De woordvoerder van verkeer en waterstaat ontkende dit. „De Antil liaanse delegaties zijn er in het ambtelijk overleg gewoon niet uit gekomen. Dan heeft het voor de minister weinig zin een vergade ring te gaan voorzitten". ADVERTENTIE WOENSDRECHT-De Amerikaanse kwartiermakers in het gelid bij het hijsen van de stars and stripes. WOENSDRECHT (GPD) - De eer ste zestien Amerikaanse militairen zijn gistermiddag op de vliegbasis Woensdrecht gestationeerd. Dat ging gepaard met een officieel vlaggenceremonieel, in aanwezig heid van militairen, 'civiel perso neel van de basis en burgemeesters uit omliggende gemeenten. De zes tien militairen gaan zich bezighou den met de voorbereidingen voor de plaatsing van kruisvluchtwa- pens op de basis. De stationering was een feit toen de Amerikaanse vlag aan de mast wapperde, naast de Nederlandse en die van de luchtmacht. De com mandant van de basis, kolonel H. Schut, zag de vlaggen als een teken van solidariteit en gezamenlijke in spanning voor een blijvende vrede. De gisteren gebruikte Stars en Stripes, aangeboden door het Amerikaanse Congres, verdwijnt vandaag in een vitrine. De vlag heeft eerder een keer boven het Ca- pitool in Washington gewapperd. Het is een Amerikaanse traditie om voor zeer speciale eenheden in het buitenland, waarmee vriendschap pelijke banden worden onderhou den, een speciale vlag te laten hij- In zijn welkomstwoord tot de zestien Amerikanen ging Schut te rug in de geschiedenis toen het be sluit werd genomen kruisvlucht- wapens in Woensdrecht te plaat sen: „Er ging een schok door dit onderdeel en vooral door de bevol king en het gemeentebestuur van Woensdrecht. Het kost enig incas seringsvermogen en flexibiliteit om dat te verwerken. Vooral wan neer dan al ras een golf van uiterst 'actieve' vredesdemonstranten en activisten komt aanspoelen. Het heeft even geduurd voordat men daaraan was gewend èn in staat was adequaat te reageren". Niet zonder trots maakte Schut ook duidelijk dat Nederland zich precies aan de opdracht heeft ge houden. Binnen twee jaar moest het mogelijk zyn de plaatsing voor te bereiden en de stationering van de 486ste Tactiele Missile Wing mogelijk te maken. „Het is van daag de exact geplande datum". Namens het Amerikaanse deta chement sprak luitenant-kolonel Fullerton over de uitdaging die het was om in korte tijd de statione ring mogelijk te maken. Boven dien wees hij nog eens op de taak van de eerste Amerikanen: alles klaar maken voor de volledige sta tionering van het 486ste Tactiele Missile Wing. „Ik heb veel vertrouwen dat wij daarin zullen slagen. Dat is geba seerd op bewezen bekwaamheid van onze twee landen om met el kaar aan een gemeenschappelijk doel te werken om de vrede die al 40 jaar bestaat te bewaren", zei Ful lerton. Voor de zestien Amerikanen zijn nog geen woningen. Het is de be doeling dat zij binnenkort in de omgeving van de basis gaan wonen met hun gezinnen. Voorlopig sla pen ze in hotels. Sommigen heb ben hun gezin al meegebracht. (van e r verslaggevers) ROTTERDAM - Het Rijks Insti tuut voor Visserij Onderzoek in IJ- muiden heeft bij bot en schar uit sterk vervuilde gebieden van de Noordzee een opmerkelijk hoog percentage leverkanker aangetrof fen. De aandoening bij de vissen wordt veroorzaakt door de aanwe zigheid van kankerverwekkende stoffen in het zeewater. Deze mededeling deed Dick Fe- thaak van het RIVO gisteren op een internationaal congres van de werkgroep Noordzee in Rotterdam over de vervuiling van de zee. Vol gens hem is de bevinding reden tot grote zorg. Een woordvoerder van het mi nisterie van volksgezondheid zei vanmorgen, dat hij op dit moment niet kan overzien of het eten van de besmette platvissen gevaar ople vert voor de gezondheid van de consument. De gegevens, aldus de woordvoerder, zijn net bekendge maakt. Ze moeten nu aan de prak tijk worden getoetst. Hoe groter de platvissen en hoe ouder, hoe meer leverkanker voor komt. Het RIVO heeft bij veertig procent van de onderzochte bot en schar, die ouder warén dan drie tot vier jaar, de ziekte aangetroffen. Fethaak zei, dat er geen aanwij zingen zijn gevonden, dat de kan- DEN HAAG (GPD) - „Mevrouw, we zijn van het gasbedrijf, ik kom effe naar de geiser kijken". Met die woorden komt menig oplichter de woningen van eenzame bejaarden binnen. Terwijl zijn maat de be woonster aan de praat houdt, door zoekt hij razendsnel het huis en verdwijnt met sieraden, spaarcen tjes of aow. 'Pseudo's' noemt de politie dergelijke figuren, pseudo- vertegenwoordigers van gemeen telijke diensten of de PTT. Met hun doortastend optreden overdonde ren ze argeloze mensen en vooral alleenstaande oudere vrouwen zijn er het slachtoffer van. Een andere vorm van oplichting, die vaak moeilijk te bewijzen is, is het 'uitnemen'. Mensen winnen het vertrouwen van een eenzame ou dere door gezellig op bezoek te ko men, koffie te drinken en af en toe een boodschapje te doen. De be jaarde is dankbaar, geeft een ex traatje bij het boodschappengeld en langzaam maar zeker ontstaat er een vast patroon: de extraatjes worden regel. De weldoener haalt tenslotte ook geld van het postkantoor of krijgt een machtiging voor de bankreke ning. „En na een jaartje of twee zit omaatje tweehoog zonder spaar centjes en baadt de buurvrouw in weelde", zegt Alex Verbauwen, be jaardenconsulent in Schevenin- gen. „Het is erg moeilijk om dit uitne men te bewijzen en te vervolgen", aldus Verbauwen. Vaak is er spra ke van een sluipend proces, waar jaren overheen gaan. De eenzaam heid van alleenstaande ouderen is het cruciale punt. „Er is een hele grote groep die geen sociale con tacten meer onderhoudt. Veel be jaarden kopen gewoon gezelschap door de uitnemer voor simpele diensten enorme bedragen te beta len". Twee jaar geleden kreeg Verbau wen uit gesprekken met wijkagen ten, bejaardenhulpen en wijkver pleegsters de indruk, dat vooral ouderen vaak slachtoffer van deze vormen van criminaliteit waren. Een projectgroep bestaande uit po litie en welzijnswerkers onder zocht de zaak en concludeerde dat zeker de helft van de bejaarden in Scheveningen wel eens met dief stal, oplichting of een poging daar toe is geconfronteerd. Trucs Er zijn tientallen voorbeelden van oplichting en uitnemen, zegt de consulent. Als een woning bouwvereniging ergens groot on derhoud verricht, verschijnen er ineens 'opzichters' aan de deur. Die willen het huis inspecteren en nemen mee wat van hun gading is. „Een bekende truc is ook de vrouw-met-kind-op-de-arm", ver telt hij. „Die belt aan en zegt, dat ze al een tijd op de bus staat te wach ten. Ze vraagt een glas water voor het kind en neemt haar kans waar als de bewoonster in de keuken is". Ook de telefoondienst en de kabel televisie worden als dekmantel ge bruikt. In het najaar komen de schoorsteenvegers, die voor 1100 gulden 'een kapje plaatsen' en in het voorjaar verschijnen de tui niers, die voor honderden guldens 'het achtertuintje doen'. De onderzoekers denken, dat de Scheveningse ervaringen slechts het topje van de ijsberg zijn. Oude ren doen weinig aangifte, omdat ze niet durven of niet kunnen. Vaak denken ze ook, dat het voldoende is om tegen een agent te zeggen: 'ik ben bestolen'. Hun ervaringen ko men daardoor niet in de officiële cijfers tot uitdrukking. De meeste slachtoffers zijn overigens de ou deren, die niet aan bejaardenwerk of andere activiteiten meedoen. Hulpverlening, voorlichting en preventie zijn daardoor extra moei lijk, zeggen politiemensen en wel zijnswerkers. De hulpverleners staan momen teel voor een dilemma, licht Ver- bauwen toe. Ze willen de bejaar den oproepen voorzichtig te zijn, maar ze geen onnodige angst aan jagen. „Bejaarden moeten wan trouwiger worden, ze moeten ac cepteren dat de maatschappij an ders is geworden. Maar het is niet de bedoeling dat mensen zes extra sloten op de deur zetten en hooit meer opendoen. Dat leidt alleen maar tot meer vereenzaming". Berooid In Scheveningen wordt gehoopt dat de maaltijdverstrekking aan ouderen een ingang biedt. „We moeten niet het eten bij de mensen thuisbezorgen, maar de ouderen naar het wijkcentrum krijgen. Op die manier doen ze contacten op en zijn ze bereikbaar voor voorlich ting en hulpverlening". Hulpverlening en preventie was ook het uitgangspunt van het pro ject, zegt de consulent nu. „Als ou deren worden bestolen, raken ze helemaal in de war. Ze hebben di recte hulp nodig, want ze weten to taal niet wat ze moeten doen. De politie bijvoorbeeld zou meer be grip voor de problemen van oude ren moeten hebben. Oudere men sen raken vaak dingen kwijt, maar als een bejaarde op het bureau komt, moet zo'n agent niet zeggen: „Ga eerst nog maar eens zoeken". Hij moet zo'n aangifte meteen op nemen of desnoods alleen een be- wijsje verstrekken." Vaak is ook financiële onder steuning nodig. De uitnemers laten hun klantjes soms totaal berooid achter en menig gestolen tasje be vatte de aow voor de hele maand. Ook gaan soms allerlei belangrijke papieren verloren en het is voor een bejaarde niet eenvoudig om al les te vervangen. „Voor een paspoort moetje naar het stadhuis, voor een Pas 65 naar het postkantoor, voor een giro- of bankpas weer ergens anders heen en bij ieder loket wordt je verder verwezen. Ik ben laatst toch een week met zoiets bezig geweest", zegt Verbauwen. Er zijn overigens wel mogelijk heden voor preventie. In Den Haag sturen veel woningbouwverenigin gen en nutsbedrijven tegenwoor dig een briefje, voordat ze met be paalde werkzaamheden beginnen. De werknemers van waterleiding en gasbedrijf worden verplicht een legitimatiebewijs te dragen en ze krijgen via hun personeelsbladen voorlichting over de juiste omgang met ouderen. Bovendien wil de po litie voorlichtingsavonden over uitnemers en oplichters organise ren. De bejaarden krijgen van Ver bauwen ook een paar tips. „Ze moeten niet de hele aow ineens op nemen, niet al hun geld en papie ren in één tasje stoppen en niet zo maar iedereen binnenlaten. Het is ook niet verstandig om een papier tje met je naam en adres aan je huissleutel te binden". Hij wijst er nog eens op, dat teveel angst alleen maar tot meer isolement kan lei den. „Maar de oudere moet leren dat de maatschappij veranderd is. Ze moeten minder gezagsgetrouw worden, minder snel doen wat ze gezegd wordt". ker door een virus wordt veroor zaakt. "Er blijft dan geen andere conclusie over, dan dat de kwaad aardige gezwellen opkomen door vervuilende stoffen in dè Noord zee", aldus de onderzoeker. Bij platvissen in de betrekkelijk scho ne Oosterschelde is geen leverkan ker aangetroffen. Fethaak toonde verder aan, dat de vissen in de meest vervuilde ge bieden van. de Noordzee vier tot vijf keer zoveel open wonden ver tonen als in minder verontreinigde gedeelten van de zee. Het bloed van bot bevat verschillende soor ten bacteriën. In betrekkelijk scho ne gebieden zijn geen bacteriën in het bloed van deze vis gevonden. de Samen in Lapland (hun hele cultuur wordt met vernietiging be dreigd), dan weer door besmet lamsvlees in Schotland en Ierland en besmette paddestoelen in heel Europa. Zodra de Europese Ge meenschap zijn gemeenschappelij ke grenzen weer openstelt voor Oosteuropese landbouwprodukten zijn nog hele series van dit soort berichten en officiële waarschu wingen te verwachten over vlees en vleesprodukten, de nieuwe oogst granen, groenten, fruit, vruchtencompotes en wijnen. 'Tsjernobyl' is nog lang niet ach ter de rug. Het duurt een kleine dertig jaar voordat de helft van de radioactiviteit van het royaal over ons werelddeel verspreide cesium- 137 is verdwenen; de halfwaarde- tijd van plutonium-239 is maar liefst 24.400 jaar. LEIDERDORP - Laat kinderen pas vanaf het moment dat ze vijf jaar worden en dus leerplichtig zijn naar de basisschool gaan. Voor die tijd moeten peuterspeelzalen en kinderdagverblijven de opvang maar voor hun rekening nemen. Op die manier kan er op onderwijs nog veel meer worden bezuinigd. Dat idee lanceerde de directeur- generaal hoger onderwijs en we tenschappelijk onderzoek op het ministerie van onderwijs, R. in 't Veld, gisteravond tijdens de leden vergadering van de PvdA-Leider- dorp. In 't Veld, ook wel 'de geeste lijk vader achter de onderwijsbe- zuinigingen' genoemd, gaf niet precies aan wie al die jaren kinder dagverblijf of peuterspeelzaal voor zijn of haar rekening zou moeten nemen. Hij zei er vanuit te gaan dat de overheid nu toch al de nodige kinderopvang subsidieert en dat zou kunnen blijven doen. Eventu eel moet de kinderbijslag maar om laag, dan kan het verschil worden gebruikt om de langer lopende kin deropvang te betalen. In 't Veld, die als nieuw lid van de PvdA-Leiderdorp zijn 'maiden speech' hield, werd door de aanwe zigen kritisch ondervraagd over zijn opstelling tegen de bezuinigin gen die minister Deetman in petto heeft. Of hij dat als socialist met zijn geweten overeen kon komen, wilde men weten. In 't Veld: "Het feit dat ik nog steeds op dat ministerie zit, zegt genoeg. De bezuinigingen zijn ge rechtvaardigd en onvermijdelijk. De PvdA had in deze situatie niet veel anders kunnen doen". Gedeputeerde geeft verdwijnen van afval toe (van een onzer verslaggevers) DEN HAAG - Gedeputeerde Hek- kelman (milieu) van de provincie Zuid-Holland geeft toe dat de pro vincie geen zicht heeft op een be langrijke hoeveelheid afval die niet terecht komt op stortplaatsen of puinbrekers. De oorzaak daarvan is dat waar puin voor dijkverzwa ringen voor een deel in water wordt gestort de Afvalstoffenwet niet van toepassing is en de provin cie er dus ook geen verantwoorde lijkheid voor draagt. In dat geval geldt de Wet Verontreiniging Op pervlaktewater die onder rijk of waterschap valt. Hekkelman rea geert hiermee op vragen van het kamerlid H. Veldhoen (PvdA), die het spoorloos verdwijnen van tien duizenden tonnen bouw-, sloop-, en bedrijfsafval in de provincie aan de kaak had gesteld. Het kamerlid sprak de directeur van de Techni sche Milieudienst Drechtsteden na, die dit probleem ter sprake had gebracht. Om meer greep te krijgen op de verwerking van puin in waterstaat kundige werken wil de provincie de Verordening op de Bedrijfsaf- valstoffen veranderen. Provinciale Staten zullen hierover op 23 okto ber een beslissing nemen. De gedeputeerde voor milieuza ken erkent dat Rijkswaterstaat as- faltschollen, puin en asfaltfreesma- teriaal voor de aanleg van een oprit heeft gebruikt. Maar GS hebben hiervoor vergunning verleend om dat het hier hergebruik van afval betrof onder milieuverantwoorde omstandigheden. EINDHOVEN (ANP) - De Eindho- vense politie heeft een 21-jarige man aangehouden die eind augus tus was ontsnapt uit gevangenis de Schutterswei in Alkmaar. De ver dachte staat bekend als uiterst ge vaarlijk. Bij een eerdere aanhou ding bleek hij een machinepistool bij zich te hebben. De man is ver oordeeld voor het plegen van vier gewapende roofovervallen. De aanhouding werd verricht door een arrestatieteam van de Eindhovense politie. De man zegt na zyn ontsnapping naar België te zijn gegaan. Hij was in Eindhoven om enkele bekenden op te zoeken. Bij zijn aanhouding was hij niet ge wapend. Wel had hij wat heroïne bij zich.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 5