Juventus breekt met gewoonte Westduitsers op schot Zaalteams uit Leiden 'ontzet' na nederlagen Groningen: 'Nu graag echte tegenstander' Italianen schieten ook op IJsland met scherp Alleen Werder Bremen uitgeschakeld DONDERDAG 2 OKTOBER 1986 DEN HAAG (ANP) - Juventus heeft de eerste ronde van het Eu ropese bekertoernooi voor lands kampioenen benut om eens flink uit te halen. De Italiaanse ploeg, ruim een jaar geleden de tragi sche winnaar van de trofee, kwam tot een topscore van elf treffers in twee duels. In Reykjavik werd Valur met slachtoffer (0-4), nadat Juventus twee weken geleden in Turijn al met 7-0 afstand had genomen. In het verleden was Juventus ge woon zwakke broeders in de openingsronde tergend lang zaam af te schudden. Dit seizoen is daar geen sprake van. Michel Platini vierde zijn vijf tigste Europese bekerwedstrijd met twee treffers. Daarmee bracht de tweevoudige Europese voetballer van het jaar (1984 en 1985) zijn productie op het EC- podium op 28 doelpunten. De Deense international Michael i Laudrup, in de eerste ontmoe ting goed voor drie goals, scoor de eveneens twee keer. De Italiaanse kampioen over troefde FC Porto, dat de marge met het nietige Rabat Ajax uit Malta met één doelpunt op tien bracht. De Portugezen beperk ten zich gisteren tot een treffer van Souza, tien'minuten voor tijd. Dinamo Kiev voegde zich op wat bescheidener wijze bij de laatste zestien van Europa's voornaamste bekertoernooi. Ti telverdediger Steaua Boekarest uit Roemenië komt pas over drie weken in actie. De bekerhouder was vrijgeloot in de eerste ronde. Slechts bij vlagen toonde Di namo Kiev de flair waarmee de ploeg van club- en bondscoach Lobanovski vier maanden gele den ten koste van Atletico Ma drid in Lyon de Cup voor beker winnaars veroverde. Beroe Stara Zagora uit Bulgarije, dat op geen indrukwekkende internationale wapenfeiten kan bogen, hield in de hoofdstad van de Oekraïne de score op 0-2. in de achtste finale is verras send genoeg een plaatsje inge ruimd voor de Deense titelhou der Brondby. Op eigen terrein hadden de Scandinaviërs tegen Honved Boedapest een voor sprong van drie doelpunten (4-1) opgebouwd. Die bleek in de Hongaarse return (2-2) voldoen de. Detari en Kovacs boden Hon ved perspectief. Evenals het na tionale elftal, dat over twee we ken in de voorronde om de Euro pese titelstrijd tegen Nederland aantreedt, is Honved in staat tot een uur briljant voetbal. Door treffers van Nilsson en Jorgens- sen kwamen de Denen naast hun tegenstander. Een nederlaag met een paar doelpunten verschil op vreemde grond zou Real Madrid geen zor gen baren. In het Estadio Santia go Bernabeu zetten de Madrile- nen alles recht. Zo ook in de ont moeting met Young Boys uit Zwitserland, dat de Spaanse kampioen in Bern op achter stand (0-1) had gezet. Het duurde evenwel tot de achttien minuten voor tijd, voordat Valdano de door Santillana verworven voor sprong verdubbelde. Negen mi nuten later hadden Sanchez en Butragueno (twee keer) de aan hang van 85.000 kijkers gegeven waar ze voor kwamen. Met PSV behoort Gornik Zabr- ze uit Polen tot de ploegen die bij een gunstiger loting redelijk ver hadden kunnen komen. De moeilijke scorende Polen begon nen de return tegen Anderlecht met een negatieve marge van twee doelpunten. Cyron zette de thuisformatie in de elfde minuut na rust op het goede spoor. Tien mnuten voor tijd verzekerde Gudjohnsson de Belgen echter van een plaats in de tweede ron de. DEN HAAG (ANP) - Drie da gen na het competitiesucces te gen rivaal Anderlecht (2-1) heeft Club Brugge een harde klap moeten incasseren. De be kerwinnaar werd uitgescha keld door Rapid Wien. De Oos tenrijkers hielden de koploper van de Belgische competitie in de Vlaamse stad op 3-3. Twee weken eerder won de Weense ploeg met 4-3. Geen van de supporters van Club twijfelde aan een goede afloop voor de ploeg van de Ne derlandse trainer Henk Hou- waart. Temeer omdat Brugge tegen Anderlecht bewees in uitstekende vorm te verkeren. De Belgen leken zeven minu ten na rust zeker van het berei ken van de tweede ronde. De voormalige PSV-er Brylle scoorde vier minuten voor rust. Rosenthal verdubbelde in de 53e minuut de voorsprong. De Oostenrijkers sloegen hard terug. Direct na de aftrap halveerde Krancjar de marge. Vervolgens scoorden Weinho- fer en Halilovic, tot ontzetting van de 20.000 toeschouwers. Twee minuten voor tijd maakte de Amsterdammer Dennis van Wijk gelijk. De kater in Brugge was er nauwelijks minder om. De tweede verrassing was de Club Brugge uit de maat in Weense voetbalwals uitschakeling van Aberdeen. FC Sion had opmerkelijk wei nig moeite met de Schotse be kerwinnaar: 3-0. De internatio naal veel minder ervaren Zwit sers werden op het juiste spoor gezet door de Schotse verdedi ger Leighton, die na vier minu ten in eigen doel schoot. Bou- derbala verdubbelde na een half uur de marge. Twee minu ten voor tijd zette Brigger de kroon op het Zwitserse succes. Twee weken eerder versloegen de Schotten FC Sion met slechts 2-1. Ook de vertegenwoordiger van het bescheiden voetbal land Albanië bereikte de twee de ronde. Nentori Tirana ver raste Dinamo Boekarest. In Roemenië won de underdog met 2-1. Minga en Joba scoor den voor Tirana, Camataru maakte het doelpunt voor Boe karest. De spannendste wedstrijd in het Europacup-toernooi voor bekerwinnaars speelde zich af in Zaragoza. De vroegere club van Leo Beenhakker trakteer de de 37.000 supporters op een thriller. AS Roma werd de weg naar de tweede ronde versperd, doordat de Spanjaarden in de strafschoppenronde bewezen over sterkere zenuwen te be schikken. De Britse scheids rechter Courtney legde in de re guliere speeltijd de bal al twee keer op de stip. In de laatste mi nuut van de eerste helft bracht Juan Senor zijn ploeg op voor sprong. Twee minuten na de pauze consteerde Courtney we derom een overtreding in het strafschopgebied tegen de Spanjaarden. Senor faalde an dermaal niet: 2-0. AS Roma had de eerste wed strijd gewonnen met dezelfde cijfers. De Zuideuropese ploe gen kwamen in het vervolg van de tweede helft en in de verlen ging niet tot scoren. Real Zara goza was in de strafschoppen- ronde iets koeler. De Spanjaar den benutten vier penalties, de Italiaanse bekerwinnaar drie. DEN HAAG (ANP/IPA) - De vier Westduitse vertegenwoordigers in het toernooi om de UEFA-be- ker hebben er in de tweede wed strijden van de eerste ronde lus tig op los geschoten. Daarbij maakte het Borussia Mön- chengladbach en Ürdingen abso luut niet uit, dat op vreemd ter rein, voor de vijandige suppor ters van respectievelijk Partizan Belgrado (1-3) en Carl Zeis Jena (0-4), moest worden aangetreden. Die werden vanzelf wel rustig. Leverkusen bekoorde de eigen aanhang door drie doelpunten tegen het matige Kalmar en Wer der Bremen boeide zelfs 120 mi nuten lang tegen Atletico Ma drid. De nummer twee van het afgelopen seizoen was evenwel de enige Westduitse vereniging, die het UEFA-toernooi, alweer voor de derde achtereenvolgen de keer, in de openingsronde vaarwel moest zeggen. De in Spanje opgelopen achterstand van 0-2 werd gisteren in de regu liere speeltijd Bremen nog wel rechtgebreid, maar in de 113e mi nuut werd ten onrechte de Ma- drileen Salinas even vergeten. De Belgische vertegenwoordi gers, Beveren, AA Gent en Stan dard Luik, overleefden de eerste ronde wel allemaal. Gezien de kwaliteit van de tegenstanders en de resultaten van de eerste confrontaties was dat niet ver- wonderlijk, wat het spel betrof in de returns eigenlijk wel. Beveren kwam niet opgetogen terug uit Noorwegen (0-0), AA Gent gaf thuis zelfs een heel punt weg aan het nog minder hoog aangesla gen Jeuness d'Esch (1-1) en Stan dard, dat in Joegoslavië door een treffer van Claesen nog zo knap had gewonnen, kwam in Luik al- UEFA CUP leen via een strafschop nog naast Rijeka. De ruim 30.000 toeschouwers, die af waren gekomen op het duel met Atletico Madrid, moe ten tenminste nog één jaar ge duld hebben om het 'Wonder van Bremen' te mogen aanschou wen. De trots van de Hanzestad mikt nu al jaren op de hoogste nationale en internationale eer, maar op het laatste moment (na tionaal) en het eerste moment (internationaal) volgt de presta tiecurve toch steeds weer de lijn van een koeiestaart. Bremen maakte ook zonder de geblesseerde steraanvaller Rudi Voller gisteren Atletico Madrid- het leven knap zuur. Doelpunten van Neubarth en Meier in de slot fase maakten zowaar nog een verlenging noodzakelijk. Na 113 minuten extase zorgde Salinas in Bremen voor de grafstemming. De pech van Bremen kreeg nog een extra accent door het uitval len van Möhlmann en Neubarth, die met ernstige knieblessures van het veld moesten worden ge dragen. Een schamel glimlachje kwam van de penningmeester. Die noteerde een inleg aan de kassa's van meer dan acht ton. De andere Bundesliga-verte- genwoordigers beten met meer succes van zich af. De grootste zucht slaakte Borussia Mön- chengladbach, dat in de competi tie slechts voor negatieve kop pen zorgt en derhalve ook niet geheel gerust naar Belgrado was gereisd voor het tweede duel met Partizan. De magere voorsprong (1-0) was evenmin geruststel lend. De 50.000 toeschouwers hulden zich echter al na een half uur in stilzwijgen, nadat Drehsen had raakgeschoten. Daar kwam pal na rust door toedoen van Vu- cicevic even verandering in, maar door het aandringen van Partizan kregen de Westduitsers in de slotfase de ruimte voor te genaanvallen, die hen bekend hebben gemaakt. Brandst en Lienen vonden ook nog de beste voortzetting: 1-3. Ürdingen dolde in Oost-Duits- land ver in de tweede helft wat met Carl Zeiss Jena, dat meer dan een uur vergeefs hoop koes terde op een bescheiden succes je. Daarna sloeg Ürdingen, dat het eerste duel met 3-0 had ge wonnen, nog krachtig toe: 0-4. Opvallende uitvallers waren er in de eerste ronde nauwelijks te vinden, zodat de wens van Gro ningen, een sterke tegenstander, gemakkelijk ingewilligd kan worden. Alleen Napoli, wellicht te vaak opgeschrikt door onge wenst nakomelingschap, slaagde er met Maradona niet in de ma gere voorsprong van 1-0 in en te gen Toulouse te verdedigen tot in de tweede ronde. Internatio nal Stopeyra bracht de thuisclub al na een kwartier op gelijke hoogte, maar de 1-0 bleef 90 mi nuten staan. In de noodzakelijke serie strafschoppen mikte Tou louse iets zuiverder: 4-3. Terwijl heel Barcelona op de verndering van Flamurtari Vlora rekenende, werd uitgerekend de schatrijke Catalaanse club, zon der Schuster en Archibald en met Huighes en Lineker, voor de tweede keer in het hemd gezet door de Albaanse vertegenwoor diger: 0-0. Alleen dankzij de tref fer in de 1-1 bekert Barcelona verder. LEIDEN - Verliep de strijd in de hoogste zaalvoetbalafdelingen tot nu toe min of meer als was voor speld; gisteravond waren de ver rassingen niet van de lucht. Zo ver loor in de Interregionale klasse koploper De Zwarte Wolf in Lei den totaal onverwacht van het veel zwakker geachte Lisse en namen in Lisse de Boys van THB de kop positie over van het nog ongesla gen Lugdunum. Zo vlak voor drie oktober derhalve ontzet(ting) in Leiden. Silva Boys klopte verder nog Grovo met 5-1. Zwarte Wolf - FC Lisse 1-2 (1-1) "Al hadden we nu nog gespeeld, zelfs dan zouden we deze pot nooit hebben gewonnen", vertaalde be geleider Stouten de collectieve on macht die de nummer één op de ranglijst gisteravond in de Drie Oc- toberhal ten toon spreidde. Al léén Jan van der Reyden haalde eenmaal doeltreffend uit en hoe wel de Wolven nog paal en lat raak ten zat het er ditmaal gewoon niet in bij de ploeg die over het alge meen toch vrij gemakkelijk het net weet te vinden. Lisse, dat tot dan toe pas één puntje verzamelde, hapte gretig toe, al is dat niet helemaal het juis te woord voor het counterspelletje en de twee goalljes die daaruit re sulteerden. Hoe dan ook, Lisse liet zich het buitenkansje niet ontne men en trok zich dankzij doelpun ten van Jan van Os en Dennis Hoo- gendoorn zeer tevreden terug uit de Leidse veste. Hoofdklasse THB Boys - Lugdunum 4-2 (0-0) Het open karakter van dit duel tussen de nummers één en twee van de ranglijst kreeg vooral na de pauze gestalte. Toen gooiden beide teams alle remmen los en ontstond er een aardige pot zaalvoetbal. In valler Richard Mulder deed het bij THB boven verwachting goed door snel achtereen te scoren, een voor beeld dat werd gevolgd door Geep van Rooyen. Maar Lugdunum kwam dankzij treffers van Henri van der Weijden en Edwin Ver hoogt sterk terug en leek in de slot fase regelrecht op weg naar een punt. Ed Griffioen verijdelde dat met een vierde Lisser doelpunt. Sloos Sport - De Kuyper 7-6 (5-3) De enige Leidse ploeg die gister avond een Lisser tegenstander van zich af kon houden was uitgere kend het nog puntloze Sloos Sport. Dat gebeurde zelfs met verve al geeft de eindstand dat niet echt aan. Maar bij 6-3 geloofden de Lei- denaars het wel en dat bood De Kuyper nog de kans om de score een redelijk aanzien te geven. Goals Sloos: Henri Pouw (3), Ben Heemskerk (2), Mart de Jong en Ronald van der Pot. Voor De Kuy per scoorden Loaurens van der Voort viermaal en Harrie van der Zwet tweemaal. Landwer - Noordwijk 3-10 (1-6) Op het eerste gezicht een opmer kelijke en ongewone uitslag, maar gegeven het feit dat Noordwijk weer compleet was en in acht ge nomen de vier blessures by Land wer is een verklaring snel gevon den. Coach Wim van Harskamp was zelfs genoodzaakt zijn voet balkloffie maar weer eens uit de kast te halen en getuige de twee doelpunten van de oud-doelman van het nationale team deed hij in elk geval zijn best. Dat was niet voldoende natuurlijk, want onder leiding van Albert Bosma (5) scoor de Noordwijk er lustig op los. Piet Welling (2), Anton Will van Zoelen (2) en Andries Wendt namen de an dere helft voor rekening. Peter Taalman deed nog een duit in het zakje voor Landwer. Hanepoel - Bahlmann 1-4 (0-2) Opnieuw zonder wissels beperk ten de Alphenaren zich tot coun tervoetbal en gezien het resultaat ging hen dat uitstekend af. Nadat Ton van der Laan en Peter Gerssen 0-2 op het bord brachten, voerde Nick Verwoerdt de score op tot 0-4 alqer Rietbroek het optisch over wicht van Hanepoel in een doel punt kon uitdrukken. Daar bleef het verder bij. Menken - ROAC 5-1 (4-0) Een duidelijke overwinning voor de thuisploeg voor wie Klaas Vink tweemaal doeltreffend uithaalde. Berry Lumoindong, Ruud Alke made en Piet Alders sloegen eerst nog een groter gat voordat Wilco van der Meer zijn traditionele goal- tje meepikte. Standen Zaalvoetbalstanden Interregionaal Glasbergen 4-8 FV Snoekie 3-4 Datagold 4-7 FC Lisse 4-3 Zwarte Wolf 4-6 Bax 3-2 Neptunus 4-5 De Maas 4-1 Silva Boys 4-5 FC Grovo 4-0 Ceverbo 4-5 De Rozet 4-0 Topscorers Robert de Roo (Zwarte Wolf) 4 Peter Hogewoning (Glasbergen) 4 Hennie Koet (Glasbergen) 4 Hoofdklasse THB Boys 5-9 Bahlmann 5-4 Lugdunum 5-8 ROAC '79 5-4 Menken/Landb. 5-8 Noordwijk 5-4 Van Egmond 5-4 De Hanepoel 5-1 Peter Taalman (Landwer) 9 Ed Griffioen (THB Boys) 9 - Laurens vd Voort (de Kuyper) 9 Oude Wesselink terug in betaald voetbal DEVENTER/ALMELO (GPD) - John Oude Wesselink maakt zater dagavond zijn debuut voor SC He racles in het duel tegén Willem II. Na lang wikken en wegen besloot de bijna 36-jarige verdediger als nog in te gaan op het verzoek van trainer Gerard Somer, die zat te springen om een rustpunt in de de fensie. „Ik doe het ook voorname lijk om hem", aldus Oude Wesse link, die jaren geleden bij Go Ahead Eagles nog in een elftal speelde met zijn nieuwe oefen- meester. Oude Wesselink, die vorig sei zoen met het oog op verjonging door Go Ahead-trainer Van Zoghei terzijde werd geschoven, had in feite afscheid genomen van het be taalde voetbal. „Volgend jaar word ik in principe jeugdtrainer bij Go Ahead. Het was m'n bedoeling dit seizoen een beetje af te bouwen en wat wedstrijdjes bij de amateurs te bezoeken. Maar Somer bleef maar bellen en bovendien kwamen er de laatste weken nog enkele clubs bij, waaronder uit de eredivisie. Toen heb ik de knoop toch maar doorge hakt". Erwin Koeman: zes duels straf BRUSSEL (ANP) - Erwin Koe man, middenvelder bij KV Meche- len, is gisteren zes wedstrijden ge schorst door de tuchtcommissie van de Belgische voetbalbond. Het speelverbod gaat volgende week in, zodat de 25-jarige Nederlander zondag nog in actie kan komen in het competitieduel tegen FC Ant werp. Koeman zou scheidsrechter Bla- reau anderhalve week geleden na afloop van het duel tegen Standard Luik (0-1) een duw gegeven heb ben. Zonder het te merken, kreeg de voormalige speler van FC Gro ningen de rode kaart. CARRAROE (GPD) - De laatste spelers van FC Groningen draaiden vruchteloos aan de douchekranen. Het water was gewoon op. Tegelijkertijd werden door enkele helpers van Galway United de doelen gedemonteerd, die voor één keer dienst hadden gedaan bij een Europees cupduel. Twintig minuten nadat FC Groningen erg gemakkelijk het Ierse klusje had geklaard (1-3) hadden op de groene, schuin op lopende wei van Carraroe de hoge, voor hurling gebruikte palen weer het rijk alleen. Rob Jacobs, FC Groningens traï- ner met bescheiden internationale ervaring, stond geamuseerd in het rond te kijken.' „Je blijft hier la chen, maar het is op zich natuurlijk waanzinnig dat je aan de rand van een veld staat te praten waar zo juist Europa-Cupvoetbal is ge speeld. Ze trekken meteen de doe len uit de grond en er wordt hier nooit meer gevoetbald. Ik hoop maar dat we nu een volwassen te genstander treffen. Eén keer is wel genoeg geweest". Op zoek naar een waterkraan sprintten sommige van zijn spelers intussen van de ene kleedkamer naar de andere, met een handdoek om het onderlijf en voor even de wachtende handtekeningenjagers negerend. Galway United, dat in een Europees bekertoenooi niets te zoeken heeft, trachtte het zijn be zoekers toch zo goed mogelijk naar de zin te maken. Omdat het gistermorgen na en kele stralende weken begon te re genen, deed een grote vrachtwa gen dienst als eretribune. Aan één kant werd het zeildoek opgerold, zodat Renze de Vries en de zijnen op een stoel en met droge kleren de wedstrijd konden volgen. De Vries ziet nu het liefst Napoli in de tweede ronde aan FC Gronin- Weer deling Warmonds squashteam ALPHEN AAN DEN RIJN - De mannen van Dekker Squash War mond lijken niet verder te kunnen komen dan gelijke spelen. Giste ren werd het in Alphen tegen Al phen weer 2-2. Met een fitte Carel de Bruyn zou de winst waarschijn lijk naar Dekker zijn gegaan. De Bruyn moest met een liesblessure toch spelen omdat de mannen van Dekker geen vervanger voor hem konden mobiliseren in het door blessures geteisterde Warmonds kamp. De Warmondse no. 1 verbeet zijn pijn maar leek kansloos toen hij de eerste set met 3-9 moest inleveren aan Jan Willem Scheerder. Maar wie de tennistrainer van Dekker kent weet dat hij nooit opgeeft. Dat ondervond ook Scheerder die ten slotte wel won, maar met het klam me zweet in de handen: 8-10 en 7- 9. Niek van Dijk was snel klaar met Raymond van Kasterop 9-1,9-6 en 9-2. Dat betekende 1-1 in partijen. De Warmondse hoop was geves tigd op invalster Mary Gillies. Maar de Warmondse no. 1 bij de vrou wen en no. 17 op de nationale rang lijst kreeg juist toen zij in de twee de set meer vat kreeg op de oppor tunistische Squash van Jan Óppe ren een bal keihard op het linker been en die ervaring maakte haar angstig: 6-9, 0-9. Luyke Tjebbes bleek daarna te sterk voor John Vis, met 9-6, 9-2, 10-9 bracht bij Dekker Squash weer naast Al phen: 2-2. De stand in de tweede divisie aan kop is nu: HSRC 3-5, De Leyens (Zoetermeer) 3-4, Dek ker Squash 3-3, Diepput (Den Haag) 3-3. gen gekoppeld. „Maradona in het Oosterpark, dat lijkt me wel wat". Helaas voor De Vries speelt de Ita liaanse club niet mee in het toer nooi om de UEFA-Cup. Niet verwacht De Groninger spelers wisten dat ze bij Galway United niet op een Europese entourage hoefden te re kenen. „Maar dat het zo erg zou zijn had ik niet verwacht. Het was echt helemaal niks. Als het zo'n ploeg ook alleen maar geld kost, kunnen ze beter niet inschrijven", vond aanvoerder Jan van Dijk. De Ieren meenden er goed aan te doen het groene tapijt vlak voor het duel nog eens te maaien. Het afgeknipte gras bleef echter liggen, „waardoor we steeds enorme klompen gras onder de schoenen hadden en je bijna niet op de been kon blijven", was Van Dijks ver klaring voor de vele buitelingen van de spelers, die de 1500 toe schouwers slechts af en toe iets aardigs voorschotelden. Rob Jacobs: „De 5-1 van veertien dagen geleden was natuurlijk al ge noeg. Maar we wilden ook hier winnen en ongeschonden uit de strijd komen. Tegen zo'n ploeg is 1-3 eigenlijk nog weinig. Maar on gerust ben ik geen moment ge weest, anders hadden we na de rust niet zonder vrije verdediger gespeeld. Het stond toen immers al 7-1 voor ons". Peter Houtman en Johan de Koek, de eerste met de rechtervoet, de andere aanvaller koppend, maakten het onderlinge verschil snel duidelijk, al speelde FC Groningen op het schuine veld eerst „bergopwaarts". Snipperdag Het leek Galway allemaal een zorg te zijn. De op één lijn opgestel de verdedigers lieten zich vaak langs de zijkanten beetnemen door Paul Mason en gaven zich zonder slag of stoot gewonnen. Op hun snipperdag was het verweer zelfs beduidend tammer dan in het Oos terpark, toen ze met al hun capaci teiten tenminste nog felle duels aangingen. Galway wilde uit dankbaarheid voor de gastvrijheid in Carraroe niet verliezen, benadrukte Tony Mannion in de voorbeschouwin gen. Hij bestempelde FC Gronin gen buiten alle proporties als een van de beste Europese elftallen. Alsof de Groningers het momen teel in de nationale competitie al niet moeilijk genoeg hebben. Gal- ways voornemen om op de been te blijven, noch de veronderstelde Groninger klasse trad aan het licht. Pas toen voor de Ieren een twee de grote nederlaag dreigde, pro beerden ze nog even hun huid duur te verkopen. Met het hoofd kon Houtman de hoek uitzoeken voor zijn vijfde doelpunt in beide duels (0-3), waarna de Groningers het ook wel geloofden. Een paar slordigheden in de defensie, waar uit Van den Berg was verdwenen, gaven Galway enkele keren uit- zicht op een treffer. Alleen Murphy profiteerde een keer (1-3), vooral dank zij McGee, Galways enige speler van behoorlijk kaliber. Jacobs: „McGee steekt er ver bo venuit. De rest is niets. Over twee wedstrijden lijkt 8-2 voor ons en aardige score, maar tegen zo'n ploeg hoort het ook zo. Hopelijk krijgen we nu een echte tegenstan der". René Eykelkamp passeert Galway-verdediger Martin Moran. De Groningers hadden geen kind aan de Ieren. (foto ANP)

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15