Festiviteiten rond 3 oktober Gemeente komt bewoners Roomburg iets tegemoet Krakers willen centrum voor Merenwijk Wellicht een overlegcommissie Kunstenaars nemen intrek in gebouw De Lelie Bouwvereniging wil af van rumoerige man Officier eist het volle pond:' rechter geeft kwantumkorting Bezwaren tegen Grieks restaurant verworpen DINSDAG 30 SEPTEMBER 1986 LEIDEN - De viering van Leidens ontzet valt dit jaar gunstig. 3 okto ber valt op een vrijdag en dat bete kent dat de festiviteiten aansluiten bij het weekeinde. Geen probleem met uitslapen dus. De kermis duurt een dag langer dan gebruike lijk. Ook zaterdag is het lunapark in de omgeving van Beestenmarkt en Schuttersveld geopend. Een en ander houdt wel in dat het verkeer wat langer last heeft van afsluiting van de binnenstad. Gisteren is de omgeving van het Schuttersveld, molen De Valk en Lammermarkt al voor het verkeer afgesloten. Met ingang van morgen is ook de Beestenmarkt en omge ving niet meer toegankelijk voor verkeer. In het kader van de festi viteiten is voorts op 2 oktober (tap toe) het Driessenplein (van 17.30 tot 19.30 uur) en op 3 oktober de Garenmarkt en de Doezastraat (van 8.00 tot 14.00 uur) voor alle verkeer gesloten. Omdat donderdag de taptoe wordt gehouden, mogen winkels in het binnenstad woensdag open zijn. De cafés mogen vrijdagavond een uurtje langer - tot drie uur dus - openblijven. Voor donderdag en zaterdag gelden de gebruikelijke sluitingstijden. Naast het officiële programma treden er in tal van lo kaliteiten artiesten op. Het feestprogramma rond Lei dens ontzet ziet er als volgt uit: 2 oktober Vanaf 12.00 tot 24.00 uur vloot- schouw van zeilende bedrijfsvaar- tuigen die zijn afgemeerd in het Galgewater. Evenals voorgaande jaren zal ook de Koninklijke Mari ne acte de presence geven. Het pa trouillevaartuig Hr. Ms. Bulgia ligt afgemeerd nabij de Rembrandt- brug en is te bezichtigen. Om 17.00 uur gaat het lunapark open dat als voorgaande jaren op Beestenmark, Schuttersveld, Nieuwe Beestenmarkt en Lam mermarkt wordt gehouden. Een uur later, 18.00 uur, begint de feestelijke warenmarkt die wordt gehouden op de 2de Binnen vestgracht. Oude Singel. Nieuwe Mare en Turfmarkt. De taptoe begint om 19.30 uur. Als gebruikelijk gaat die tocht ge paard met een kranslegging bij het standbeeld van burgemeester Van der Werf en het Jan van Houtmo nument. De route van de taptoe: Driessenplein, Pelikaanstraat. Haarlemmerstraat, Prinsessekade. Kort Rapenburg, Breestraat, Steenschuur, Van der Werfpark, Doezastraat, Jan van Houtkade, Geregracht (Jan van Houtmonu ment). Na atloop van de taptoe geven K en G en Jong K en G nog een voorstelling op het Stadhuisplein. Aanvang omstreeks 21.15 uur. Optreden van verschillende bands in voormalige Citadel-com plex aan Morsweg vanaf 21.00 uur. 3 oktober Om 7.00 uur reveille door het Leidsch Politie Muziek Gezel schap op het Stadhuisplein. Op datzelfde tijdstip houden de Geuzen ter hoogte van het Waaghoofd hun intocht in Leiden. Tussen 7.30 en 9.30 wordt ha ring en wittebrood uitgereikt in De Waag. In het Van der Werfpark begint klokslag 8.00 uur koraalmuziek. Het carillon van de stadhuisto- rer. wordt drie kwartier bespeeld vanaf 8.45 uur. Muziekvereniging De Burcht geeft vanaf 9.00 uur een concert op het Waaghoofd. Het lunapark gaat om 9.00 uur open, alsmede de feestelijke wa renmarkt (zie overzicht 2 oktober). Op de Doezastraat worden van af 9 30 tot omstreeks 11.00 uur touwtrekwedstrijden gehouden. In de Rijnsburgersingel tussen Rijnsburgersingelbrug en de Valk- brug worden vanaf 9.30 tot 11.30 uur demonstraties van modelboten gehouden. Voor de kinderen is er vanaf 9.30 tot 12.00 uur poppenkast in het Van de Werfpark. Tussen 9.30 en 14.30 uur wor den racemotoren en -auto's ge showd op de Garenmarkt. Ter hoogte van Peek en Clop- penburg in de Breestraat wordt van 10.00 tot 11.30 uur een rol- schaatsshow gehouden. Iets verderop, nabij het stad huis, worden varietédemonstraties gehouden tussen 10.00 en 12.00 uur. Tegelijkertijd wordt in de Doe zastraat straatvoetbal gespeeld. Van 12.00 tot 24.00 uur vloot- schouw en bezoek mogelijk aan Hr. Ms. Bulgia (zie activiteiten 2 oktober). Tussen 10.00 en 12.00 uur is de Lakenhal (Oude Singel) en het ge meente-archief (Boisotkade) gratis toegankelijk. In het stedelijk mu seum wordt de tentoonstelling 'Leiden, eeuwig feest' gehouden die een overzicht biedt van de 3 ok toberfeesten zoals die de afgelopen 100 jaar zijn gevierd. In het ge meente-archief is de tentoonstel ling 'Schansen en Schransen' inge richt over het beleg en ontzet van Leiden. De laatste expositie duurt tot 11 oktober, terwijl die in de La kenhal pas op 23 november is afge lopen. Op het stadhuisplein treden tussen 10.00 en 16.00 uur op: Tor pedo Show Band, Ritmico Espe cial, Conny Vink, Ricardo Aziz His Flames en Lee Towers. Om 10.15 uur heeft een herden kingsdienst plaats in de Pieters- 4 oktober Van 10.00 tot 18.00 uur bezich tiging van zeilende bedrijfsvaartui- gen en Hr. Ms. Bulgia (zie activitei ten 2 oktober). Ook zondag zijn de schepen nog te bezichtigen: van 14.00 tot 17.00 uur. Op drie pleinen in de stad wordt tussen 10.00 en 16.00 uur een straatfestival gehouden: op het Burchtplein nabij 't Koetshuis, plein voor de Hooglandse kerk en het plein op de Mare voor-de Harte- brugkerk. Diverse dans- en thea tergroepen treden op. Vanaf 10.00 uur wordt een fietspuzzeltocht gehouden. De start is bij café Cronesteyn aan de Traditiegetrouw begint om Vlietweg 2. Inschrijfformulieren 13.00 uur de grote optocht die dit zjjn verkrijgbaar bij de VVV. kerk. Medewerking verlenen de Koninklijke Militaire Kapel, het Rijnlands Christelijk Mannenkoor. Marco Bakker en organist Joop Brons. Voorganger is ds. R. Steen stra. jaar de titel 'Leiden, een eeuwig feest' heeft meegekregen, dat ter gelegenheid van het 100-jarig be staan van de 3 October-Vereeni- ging. De route, iets anders dan ge bruikelijk. is als volgt: Burggra- venlaan. Hoge Rijndijk, Plantagé- laan, Levendaal, Geregracht, Jan van Houtkade, Doezastraat, Raam- steeg, Korevaarstraat. Breestraat, Kort Rapenburg, Prinsessekade, Haarlemmerstraat, Pelikaanstraat, Hooigracht, Watersteeg, Sint Joris- steeg. Levendaal, Korevaarstraat, Breestraat. Stadsgehoorzaal al waar de stoet wordt ontbonden. Vanaf 17.00 uur disco en optre dens van bands Citadel-complex De festiviteiten op 3 oktober worden afgesloten met een groot vuurwerk op het Schuttersveld om 23.30 uur. In de Groenoorhallen wordt een mammoet-klaverjaswedstrijd gehouden voor 4000 man. Aanvang 12.00 uur. Optreden van verschillende bands in het voormalige Citadel complex aan de Morsweg vanaf 17.00 uur. In de Pieterskerk wordt om 20.00 een concert gegeven door het Rijnlands Christelijk Mannenkoor met medewerking van Achalay, Sempre Avanti, Jeugdkameror- kest Leiden en het Leidse Politie Muziek Gezelschap. Voor de 3 October-Vereeniging LEIDEN - De wijk Roomburg krijgt, als het tijdelijk depot voor vervuilde grond daar wordt aange legd, waarschijnlijk een commissie van wijkbewoners die met de ge meente overlegt over de gang van zaken rond de opslag. Wethouder Peters noemde de komst van zo'n commissie, een suggestie van de bewoners, gisteravond tijdens een hoorzitting over de opslagplaats 'zinvol'. Via de stichting welzijn zou deze commissie geld kunnen krijgen voor het aantrekken van een mi lieu-deskundige. Voorts zullen de bewoners 'voor zover mogelijk' vooraf, maar in elk geval achteraf op de hoogte worden gesteld van elk transport van vervuilde grond naar het depot en wordt het depot voordien van een extra drainage. Met dit alles komt de gemeente zit het er 's avonds weer op. Het enigszins tegemoet aan de bew het voormalige programma wordt afgesloten met de Morsweg. een feest voor leden - kaarten ver krijgbaar bij de vereniging - in de Stadsgehoorzaal om 20.30 uur met onder meer een optreden van de Star Sisters. ners, bij wie massaal verzet tegen de komst van de opslagplaats is ge rezen. Zij hebben al de nodige moeilijkheden gehad met de yroe- gere vuilstortplaats in Roomburg en vrezen opnieuw overlast en ver vuiling in hun wijk. Daarbij ver dient de gevolgde procedure in hun ugen, en de gemeente heeft dat zelf ook toegegeven, bepaald niet de schoonheidsprijs: zij zijn op bepaalde punten onvolledig en zelfs onjuist geïnformeerd. Ook na de onlangs gehouden bij eenkomst waar zij wel uitgebreid werden ingelicht over het depot, hebben de bewoners nog legio twijfels en vragen, zo bleek gister avond tijdens een hoorzitting over de voor het depot af te geven hin derwetvergunning. Grote vraagte kens plaatsten zij bijvoorbeeld bij de bewaking en controle van de opslagplaats. De Heidemij, die het depot voor de gemeente zal behe ren, is van plan twee keer per week inspectie toe te passen en alleen als dat nodig blijkt, vaker. Volgens de bewoners zou de bewaking echter permanent moeten zijn. Wat de controle betreft, vroegen zij zich af hoe de gemeente kan voorkomen dat in het depot illegaal grond wordt gestort. Volgens wethouder Peters is die mogelijkheid vrijwel uitgesloten. Het depot wordt rond- LEIDEN - Drie Leidse kun stenaars hebben vrijdag het bedrijfspand van het failliet gegane gordijnatelier De Lelie bv aan de Flevoweg gekraakt. Ze willen van het gebouw, 1600 vierkante me ter groot, een multi-functio- neel en cultureel centrum voor de Merenwijk maken, compleet met disco, opna mestudio en optredens van bands. door Simone van Driel De in hun ogen onvoldoende mo gelijkheden voor kunstenaars om in Leiden te exposeren en vooral de op cultureel gebied "volslagen uitgestorven" Merenwijk zijn de drijfveren voor de kraakactie ge weest, vertellen twee van de drie, Cock Schlagwein en Martin van der Bom. De laatste: "We wilden exposeren, maar konden geen ge schikte ruimtes vinden. Of we moeten tot februari wachten en daar hadden we geen zin in. Vorige week hoorden we van iemand dat dit pand leegstond, we zijn donder dag gaan kijken en binnengeweest. En we besloten er vrijdag in te trekken, hier hebben we wel de ruimte om te exposeren én om te werken". Al vrij snel na hun intre de kregen ze een bezoekje van de politie; iemand had hen in het pand beziggezien en dacht onmid dellijk aan inbrekers. De politie liet hen evenwel ongemoeid, de zaak moet verder met de eigenaar wor den uitgezocht. Het gebouw is thans nog eigen dom van De Lelie bv en staat te koop. De kunstenaars of - zoals trum te vestigen. Ze zijn heel wel doordrongen van het feit dat daar behalve financiële haken en ogen ook een hele papierwinkel aan vast zit (wat te denken van allerhande vergunningen, ontheffingen en een bestemmingsplan), maar voorals nog willen ze zich daardoor niet la ten ontmoedigen. "We kunnen wel éérst maanden gaan praten, maar daar hebben we geen zin in. We willen gewoon gelijk beginnen en horen wel wat de problemen zijn", aldus Van der Bom. Discotheek De problemen lijken legio. Een groot obstakel zou bij voorbeeld al leen al hun onrechtmatige aanwe zigheid kunnen zijn. Maar niets ontmoedigends gaat er voor hen uit van het denkbeeld dat ze hun pas verworven onderkomen wel licht al weer heel snel zullen moe ten verlaten. Met een tempo alsof alles al in kannen en kruiken is, zijn ze aan het werk gegaan. Op de benedenverdieping is een atelier ingericht, waar Van der Born en vooral Schlagwein al driftig aan het schilderen zijn geslagen. Het hangt er stampvol kunstwerken en er zijn, zo blijkt bij een rondgang, al heel wat wanden in het immense gebouw voorzien van de schilderij en van het tweetal. En het 'te koop'-bord op het dak is zondag tot schilderij getransformeerd, waar mee hun credo "Gelijk starten, de rest is van later zorg" nog eens wordt benadrukt. Meer nog doet dat de expositie die het tweetal ko mende donderdag reeds in het ge bouw inricht. "Kunnen de mensen meteen zien hoe mooi en geschikt het gebouw is", aldus Van der Bom. "Alles is er: parkeerplaatsen, fietsenstalling, sanitair. Er hoeft echt niet zoveel aan te worden ge daan". De grote bedrijfshal zou uiterma- zichzelf in dit verband graag ge- te geschikt zijn voor een disco- De kunstenaars Martin van der Born (links) en Cok Schlagwein voor het als het aan hun ligt toekomstig cultureel centrum voor de Merenwijk: het bedrijfspand van voormalig gordijnatelier De Lelie aan de Flevoweg. "Eerst beginnenwe horen het wel als er problemen zijn" noemd zien - kunstenmakers - derzoeken dezer dagen of het theek, denkt het tweetal. Daar dan ook nog ruimte voor een opna- gelyk is het pand te huren. Onder mestudio en om er bands te laten meer zullen ze proberen de ge- optreden. Op de bovenverdieping meente warm te krijgen voor hun zouden bedrijfjes kunnen worden plan in het gebouw, dat volgens gevestigd, alsmede expositieruim tes. Wellicht behoort ook een eet- café of iets dergelijks tot de moge- ideeën lijkheden. De plannen zijn nog niet geheel uitgekristalliseerd. Van af gelopen weekend dateren ze echter evenmin. Van der Born vertelt dat dit alles "al een hele tijd in mijn hoofd zit. En dat komt er nu alle maal uit". Commercieel "Hier is helemaal niks te doen op cultureel gebied", zegt hij over de Merenwijk. "Uitgestorven. Daar willen wij wat aan doen, er moet ook eens wat voor andere r komen, er zijn heel veel ningen voor studenten en dat is iets waar ik me mijn hele leven al tegen afzet. Wij zijn daarvoor nu opbouwend bezig. De gemeente raad kan als hij wil denk ik snel over ons plan beslissen. Misschien wilde die al langer iets doen maar nooit iemand met goede Van de gemeente worden geen tonnen subsidies verwacht. Bedoe ling is dat het centrum geheel op eigen benen zal komen te staan; met gesubsidieerde instellingen zeggen ze niet al te beste ervarin gen te hebben. Van der Bom: "Dit centrum moet commercieel draai- Er waren nogal wat parkeerover- tredingen gemaakt. Sterker nog: sommigen hadden hun voertuig gewoon op de stoep neergezet. En dat niet één keer, maar vaker. door Annemiek Ruygrok "Omdat er geen enkele andere mogelijkheid daar is", verdedig de verdachte zich. In die straat mag aan beide zijden worden ge parkeerd, terwijl de rijweg maar zes meter breed is. "Dat is te smal. Daarom zet ik mijn auto daar met twee wielen op de stoep". En dat had haar een pro ces-verbaal opgeleverd. Tot twee keer toe. "Als ik het goed begrijp pleit u ervoor dat daar een par- keervrbod gaat gelden voor één kant van de straat. Zo'n half- maandelijkse regeling", gaf de kantonrechter gisteren blijk van begrip. Maar de officier van justitie toonde zich geenszins soepel. "Al is die straat nog zo smal, dan nog ga je niet op het trottoir staan. U bent nog hardnekkig ook. Want dit was niet de eerste keer. Bovendien moet u voor dit soort problemen bij de verkeers- commissie zijn. Het is toch te gek dat als u geen mogelijkheid tot parkeren ziet, dan maar op de stoep gaat staan. Ik eis het volle pond: twee maal 60 gulden boe te". De rechter was mild: "U kunt hem wel villen hè. die officier van justitie. Nou, ik accepteer dat u hier voor het goede doel staat. Om een probleem aan de kaak te stellen. Daarin zie ik een zekere rechtvaardiging. Dus ik eis: schuldig, zonder straf. Maar u mag het niet weer doen". Kwantumkorting Zonder parkeerschijf de auto in de blauwe zone zetten, is straf baar. Dat merkte de Britse werk neemster van 'een restaurantbe drijf. Tot vier keer toe. Zij had haar ex-vriend gemachtigd om haar zaak gisteren voor de kan tonrechter te verdedigen. En om dat de moeder van de man om dezelfde reden ook twee bekeu ringen had ontvangen, trachtte hij een en ander voor het hekje kort te sluiten. Maar daar wilde de rechter niet aan. Het was alle maal al verwarrend genoeg. "Kijk, we hebben hier altijd onze auto geparkeerd. Zeven jaar lang zonder problemen. En toch was het al die tijd al blauwe zone. Maar sinds september vorig jaar regende het bekeuringen. Het toeval wil dat die steeds door de zelfde parkeerwachter werden uitgeschreven en alleen bij au to's van ons of van de bewuste werkneemster", legde de ge machtigde uit. Met andere woor den: hier was sprake van wille keur. Een parkeerwachter die ooit misschien eens in het restau- rant had gegeten, wat hem niet goed bekomen was? "Daar heb je nu weer zo'n ge val", sprak de officier bars. "Weer een automobilist die ge neigd is zelf alles te bepalen. Er is nu eenmaal een regeling. Gok je, door daar toch te gaan staan zonder schijf, dan loop je kans een niet te krijgen". Hij eiste vier maal 60 gulden. De gemachtigde mompelde nog iets van "selec tief' en de rechter besloot een 'kwantumkorting' te geven. Hij vonniste vier maal 45 gulden. De moeder van de gemachtige kreeg wegens hetzelfde vergrijp dezelf de korting: twee maal 45 gulden. Matras Hij had zijn bestelwagen op de laad- en losplaats aan de Lange Mare gezet en was zijn winkel in gelopen om zijn wagen te laden. Met matrassen. Inmiddels was een parkeerwachter voorbij ge wandeld. "Goh, die wagen staat op de laad- en losplaats. Maar ik zie geen activiteit. De eigenaar zal wel een kopje koffie zijn gaan drinken", zo ongeveer moet de man hebben gedacht. Het werd een bon. Daar was de bekeurde het niet mee eens en daarom stond hij gisteren voor de kantonrechter. "Ik was in de winkel om die ma tras te pakken. Toen ik terug kwam zat de bon er al op". Het was ook in dit geval niet de eer ste keer dat de verdachte be keurd was. "En u bent al een paar keer gematst ook", conclu deerde de rechter. "En ik ben hier al vaak geweest en zal nog weieens terugkomen ook", repli ceerde de verdachte en hij voeg de eraan toe dat de parkeerme- ters soms maanden niet worden gecontroleerd en dan ineens weer wel. Willekeur? De officier van justitie meende een pleidooi voor de gemeente Leiden te moeten houden: "Het parkeerbeleid is lange tijd niet al te denderend geweest. Nu is er een stringenter beleid ontwik keld, mede ten behoeve van de middenstanders. Die denken echter nu een exclusief recht te hebben. Niets is minder waar. Deze verdachte vertikt het ge woon zich aan de régels te hou den. Ik eis het volle pond: 60 gul den. De rechter deed verdachte nog een goede suggestie aan de hand: als hij nou maar deed alsof hij laadde en loste, dan was er niks aan de hand. Hij volstond met een boete van 35 gulden: "Voor deze ene keer. Doe dat be- ;n op de p je matrassen". Verdach het er niet mee eens. Tegenstrib belend verliet hij uiteindelijk toch de zaal. DEN HAAG/LEIDEN - Woning bouwvereniging Leiden en buur vrouw J.C. van Peursen hebben van de vice-president van de Haag se rechtbank geëist dat deze be veelt dat de bewoner van Verver- DEN HAAG/LEIDEN - De Kroon heeft de bezwaren verworpen van omwonende J.S. Tierolf tegen de verleende hinderwetvergunning voor een Grieks restaurant aan Bo termarkt 9 in Leiden. Tierolf vrees de brandgevaar en had aangevoerd dat een aantal voorschriften om die te voorkomen door het restaurant niet werden nageleefd. Maar de Kroon vindt het feit dat aan een aantal voorschriften be treffende de brandveiligheid niet is voldaan geen reden om de hinder wetvergunning in te trekken. In dat geval moet de gemeente optre den en zonodig het restaurant of een gedeelte ervan sluiten, aldus de Kroon. De voorschriften die de gemeente aan de hinderwetvergin- ning heeft verbonden acht de Kroon op zichzelf voldoende om gevaar, schade en hinder te voor komen. LEIDEN - De Leidse politie heeft gisteren een 50-jarige Hagenaar ge hoord die er van wordt verdacht de Leidse Sociale Dienst te hebben opgelicht. In de periode november '82 tot november '83 zou hij ten on rechte 45.000 gulden hebben ont vangen. De man had telkens als woonplaats Leiden opgegeven, ter wijl hij in Alphen aan den Rijn woonde. om voorzien van een groot hek, juist om illegale stortingen tegen te gaan. Als iemand daar zijn grond illegaal kwijt wil, is daar volgens de wethouder grootscheepse frau de. compleet met omkopen van ambtenaren, voor nodig en dat dat gebeurt sluit hij vrijwel uit. "Er komt geen korreltje grond te lig gen zonder dat de gemeente dat weet". De opslagplaats is een tijdelijke aangelegenheid: over maximaal vijf jaar zijn de Roomburgers er weer van af. De gemeente gaat er althans van uit dat tegen die tijd het provinciaal depot bij Moerdijk wél klaar zal zijn. Iets wat de bewo ners gisteravond in twijfel trokken, gezien het feit dat die opslagplaats er eigenlijk op 1 januari 1987 zou opengaan maar aanzienlijke vertra ging heeft opgelopen. "Waarom zou dat niet weer gebeuren?". Eni ge bewoners meenden dat de pro vincie Leiden niet meer zo urgent zal vinden als gemeente die van haar gifgrond afwil, als die zelf een oplossing voor de vervuilde grond gaat zoeken. Peters stelde daar te genover dat de gemeente inder daad niets zou kunnen doen en de vervuilde grond laten liggen waar het is. "Dan blijf je inderdaad ur gent en als het misgaat, kun je de provincie de schuld geven, maar daar tref je dan weer de bewoners in de wijken die met vervuilde grond zitten, mee. We kunnen echt niet wachten tot het provinciale depot klaar is want dan gebeurt er niets, dan wordt er geen bodem ge saneerd en stagneert de stadsver nieuwing". Spijkerharde garanties dat het depot over vijfjaar weer weg is, gaf hij de bewoners evenwel niet. De wethouder zei het "onvoorstel baar" te vinden dat het provinciaal depot over vijf jaar nog niet klaar zal zijn. "En we kunnen geen reke ning houden met het onvoorstelba re". Waarop een bewoner consta teerde dat de termijn van vyf jaar "meer gebouwd is op geloof dan op zekerheid". Op de vraag wat Leiden doet als het depot inderdaad na vijf jaar niet kan worden opgeheven, ant woordde Peters dat de grond dan buiten Leiden zal moeten worden opgeslagen. Maar of dat ook kan, is een tweede. Leiden zal zijn depot niet openstellen voor vervuilde grond uit andere gemeenten en veel gemeenten zullen volgens Pe ters eenzelfde "egoïstisch" beleid voeren. "Dat is jammer, tenslotte legt iedereen zyn vuil liever bij een ander neer, maar het is niet an ders". Hij bleek echter een rotsvast vertrouwen in de provincie te heb ben. "Het provinciaal depot zou naar verwachting 1 januari 1987 klaar zijn. Daar kunnen ze een jaar naast zitten, maar geen vyf. Tegen die tijd zal het er zeker zijn". (foto Holvast) en, dan hoeven zich ook niet aller lei instanties ermee te bemoeien. Of het lukt, zien we te zijner tijd wel. We willen hier echt heel hard voor knokken. In alle redelijkheid: als bijvoorbeeld blijkt dat zo'n dis cotheek echt niet kan, dan leggen we ons daarbij neer". straat 27F zijn huis uit moet. De buren ondervinden ondraaglijke hinder van J. Potoczny, die bij nacht en ontij geluidoverlast ver oorzaakt door te luid afgestelde ra dio of televisie en schreeuwen en schelden. Advocaat mr. W.K. van Duren voerde namens de woningbouw vereniging aan dat de huurder al verschillende keren is gewaar schuwd, maar zijn leven niet be tert. Mr. J.W. Landman, die na mens de buurvrouw optrad, bracht naar voren dat in totaal zo'n 16 om wonenden last van de man hebben. „Het is een onhoudbare toestand en ook de politie denkt er zo over", aldus Landman. Hij zei dat de bu ren vrijwel dagelijks klagen en dat de politie afgelopen zomer gemid deld drie keer per week heeft moe ten optreden. Dan wordt eerst de televisie, dan de radio en tenslotte wordt Potoczny zelf naar het poli tiebureau overgebracht. De veroorzaker van de overlast was gisteren bij de behandeling van het kort geding niet versche nen, maar zijn advocaat voerde aan dat de woningbouwvereniging er wellicht meer aan had kunnen doen om de overlast te voorkomen. Volgens mr. J.C. van Nie realiseert zijn cliënt zich niet dat hij zoveel overlast veroorzaakt. Hij pleitte voor nog een laatste waarschuwing omdat hij ontruiming wel een erg zware maatregel zei te vinden. Zijn cliënt zou dan immers dakloos De woningbouwvereniging vindt een laatste waarschuwing echter een al gepasseerd station en meent dat de man door een tehuis voor daklozen kan worden opge vangen. Ook mr. Landman meen de dat de maat nu vol is en hij her innerde de rechter eraan dat de man al eerder gedwongen moest verhuizen. Eveneens als gevolg van het veroorzaken van overlast. Vice-president mr. Brinkhof van de haagse rechtbank doet zeven oktober uitspraak. Schaatsen Kunstschaatsvereniging Rijn land begint vandaag weer het nieuwe seizoen. Er is nog ruimte voor nieuwe leden die kennis kunnen maken met de vereniging tijdens open dagen op 4 en 11 ok tober in de ijshal aan de Vondel- laaan. Zowel tiLSsen 9.00 en 10.30 uur als tussen 16.45 en 18.15 uur zijn kinderen welkom om kennis te maken met het kunstschaatsen. Voor informatie tel. 172650 of 01718-20211. 't Spoortje Het buurthuis 't Spoortje be gint vandaag een cursus tekenen en schilderen. Er wordt gewerkt met potlood, krijt, pen en verf. De cursus wordt op dinsdagavon den gehouden van 20.00 tot 22.00 uur en duurt vier weken. Voor in formatie kan men terecht in het buurthuis aan de Bernhardkade 40. Compact-disc In de Stadsgehoorzaal wordt vandaag een zogenaamde com pact-disc info show gehouden die wordt gepresenteerd door Ad Visser. De organisatie is in han den van Overgaauw hifi video centrum en de stichting Hi-Five, in samenwerking met een aantal importeurs en fabrikanten van audio-apparatuur. Er worden spreekbeurten en demonstraties gehouden over de compact-disc, de prijzen, de soor ten en de kwaliteiten. Ook wordt een en en ander verted over de toekomstmogelijkheden. Er is ge legenheid tot het stellen van vra gen. Aanvang 20.00 uur. Toe gangskaarten zijn verkrijgbaar bij Overgaauw aan de Bree straat 146-148. Voor informatie tel. 126862. Protest Donderdgochtend 2 oktober komt om tien uur 's ochtends bij de Morschkring aan de Damlaan een fietsestafette aan van ouders die protesteren tegen de bezuini gingen in het onderwijs. De esta fette is gestart in Julianadorp en komt vrijdg 3 oktober bij het mi nisterie van onderwijs in Zoeter- meer aan, waar de brief met handtekeningen zal worden overhandigd. Ouders die willen protesteren tegen de bezuinigingen kunnen donderdag meefietsen naar Leid- schendam. De estafette start om kwart over tien.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 4