5^1 Belgische verslaat favoriete Lundqvist Glasbergen 'de lucht in' Btw-verhoging gaat 7000 arbeidsplaatsen kosten Nederlands zeilduo pakt bronzen plak Hockeytitel Zuid-Korea Voetbalfan uitgeleverd? VNG: jeugdwerkplan is niet uitvoerbaar Nieuw voedseltransport in Soedan DINSDAG 30 SEPTEMBER 1986 PAGINA 15 Avanti verder HAZERSWOUDE - De tafel tennissers van Dextro/Avanti hebben zich zonder te spelen geplaatst voor de tweede ronde van de strijd om de ETTU-be- ker. Gisteren kreeg de leiding van de Hazerswoudse club schriftelijk de bevestiging dat in de volgende ronde moet wor den aangetreden tegen het Ita liaanse Vita San Elpidio. Dat gebeurt op 11 oktober in Ha- zerswoude. Zoals bekend ging op 25 sep tember het EC-treffen tussen Circulo Mercantii en Avanti in dé eerste ronde niet door om dat de Spanjaarden hun zaak jes niet goed voor elkaar had den. Avanti kreeg veel te laat bericht over de speeldatum en kon toen geen visum voor de Hongaar Tibor Kreisz meer re gelen. LEIDEN - De interregionale zaalvoetballers van Glasbergen hebben gisteravond met regel recht stuntwerk hun koppositie weten te behouden. In de sensa- tionale slotfase van het aanvan kelijk saaie treffen met Neptu- nus zegevierden de Rijnsburgers met 3-2. In diezelfde afdeling raakte het 'sterrenteam' van Ce- verbo verder achterop. In eigen hal kwamen de Dordtenaren te gen het team van De Maas niet verder dan een 5-5 gelijkspel. Da- tagold versloeg De Rozet met 2-0. In de Hoofdklasse kon Van der Plas wederom niet overtuigen, maar bleef tegen promovendus Van Egmond net aan de positie ve kant van de score: 2-1. Glasbergen-Neptunus 3-2 Coach Nico Glasbergen kan nog altijd niet beschikken over Jan Hogewoning en zijn team komt daardoor minder gemakke lijk tot scoren. Dat bleek ander maal tegen Neptunus toen alleen Huug Aandewiel in de eerste het doel wist te vinden. De 1-0 bleef tot zeven minuten voor tijd gehandhaafd. Toen kwamen de Rotterdammers langszij via een benutte penalty die was toegekend na een sliding van Henk van Voorbergen. De doelman mocht op de strafbank plaatsnemen en werd even later afgewisseld door Hennie Koet. Neptunus buitte de numerieke meerderheid uit en kreeg zelfs kans om verder uit te lopen toen ook Arie van Dijk twee strafmi- nuten kreeg opgelegd. Maar Wim Bouckaert zorgde voor een klein wondertje door Glasbergen, dat nog maar twee spelers in het veld het staan, na een fraaie solo op 2-2 te zetten. Nadat ook een Rotterdammer uit het veld was gestuurd, maakte Huug Aandewiel de sensatie in Cleijn Duin compleet. Acht se conden voor tijd kogelde de Kat- wijker van grote afstand de win nende treffer in het Rotterdamse doel. "En op dat moment ging ik een metertje of drie de lucht in", meldde een gelukkige Nico Glas bergen na afloop. Van der Pias-Van Egmond 2-1 Scoren ging beide ploegen moeilijk af, maar de thuisclub had toch het meeste controle over de wedstrijd. Ron van der Kolk zette Van der Plas op 1-0 tijdens een periode waarin met name Dirk Jonker nogal wat mo gelijkheden onbenut liet. Vlak voor rust kwam Van Egmond evenwel langszij door Rob Hen- sing. In de «tweede helft zette Jaap van Duijn de Katwijkers weer op een voorsprong die bijna opnieuw ongedaan werd ge maakt, maar een spetter van Ar no Lancer werd gekeerd door de lat. Hoewel Van Egmond in de slotfase nog doelman Wilfred Hensing mee naar voren stuurde, kwam de overwinning van van der Plas niet echt meer in gevaar. Zege jeugdteam LEIDEN - Het Leids elftal voor spelers onder de zeventien maakte gisteren voor de ogen van de bondscoaches Dick Ad vocaat en Bert van Lingen be slist geen slechte beurt. De Leidse voetbaljeugd kwam te gen de 'rest van West 2' een ver dienstelijke 3-3 deling overeen. Het Leids team mocht het te gen een gemengd elftal van de leeftijdsgenoten uit de afdelin gen Rotterdam, Den Haag en Gouda opnemen omdat de ploeg van Freek Filippo vorig seizoen kampioen van het dis trict was geworden; Tegen de vooral door spelers van Feye- nord, Sparta en FC Den Haag gevormde opponent namen Mark de Jong van UVS, Martin Rog van Quick Boys en Mark Ens van FC Lisse de.'Leidse' treffers voor hun rekening. SALOU (ANP) - Een gedwongen rustpauze van vijf maanden is niet fnuikend geweest voor de presta ties van Henneke Stavenuiter en Tonnie Vermeulen. Nederlands beste duo in de 470-klasse, dat we gens een ziekenhuis-opname van Vermeulen dit seizoen nauwelijks in actie kwam, sloot gisteren de DEN HAAG (ANP) - Bij de tiendui zenden deelnemers aan de lotto van het afgelopen weekeinde (nr 39) was niemand die de zes kruisjes op de juiste plaats wist te zetten. Lotto 39 kreeg dan ook geen hoofd prijswinnaar. De prijzen werden als volgt ver deeld: lotto 39: eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 3 winnaars ontvangen elk bruto f 100.000,00; derde prijs: 101 deelnemers f2.505,00; vierde prijs: 5.144 deel nemers f49,10; vijfde prijs: 78.247 deelnemers f 5,00. Toto 39: eerste prijs: 6 winnaars ontvangen f 14.348,50; tweede prijs: 93 deelnemers f 204,10; derde prijs: 904 deelnemers f52,50. Toto-gelyk 39: eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 2 winnaars ontvangen f212,90; derde prijs: 10 spelers 112,00; vierde prijs: 494 spelers f 6,80. wereldtitelstrijd in Salou af met de derde plaats. „Vooraf beschouw den we het seizoen als verloren. Tonnie en ik hadden nauwelijks getraind. We moesten bovendien varen met nieuw materiaal. Dit succes heeft voor ons extra beteke nis", zei Stavenuiter nadat ze de bronzen medaille in ontvangst had genomen. Bondscoach Henri van der Aat sprak van een 'onverwach te opsteker'. Stavenuiter en Vermeulen beslo ten de ochtendrace als tweede. Tot aan de start van de laatste wed strijd had het Oranje-tweetal uit zicht op een nog hogere klassering. Het begin van de slotrace verliep echter rampzalig. Stavenuiter en Vermeulen kwamen twee keer stil te liggen nadat een botsing hadden vermeden. De achtervolgingsrace had weinig resultaat. Ze gingen als 25e over de finish. Van der Aat was beduidend min der tevreden over de prestaties van de heren. De gebroeders Robert en Mark Drontman, debuterend bij de beste 470-zeilers ter wereld, vorm den de uitzondering op de matige klasseringen van de Oranje-ploeg. De Hagenaren besloten de wereld titelstrijd als negentiende. De veel ervarener stuurlieden Duetz en Van Kouwenhoven werden respec tievelijk 53e en 80e. Van der Aat schreef de tegenvallers toe aan een te druk programma. „Ze hebben het hele jaar goed gevaren, maar nu wordt de vermoeidheid merk baar. Ik kan ze niets verwijten." Het Franse duo Peponnet en Pillot werd wereldkampioen. Ook Jordan uitgeschakeld LOOSDRECHT (ANP) - De open Nederlandse tennis-titelstrijd voor vrouwen in Loosdrecht heeft giste ren in de eerste ronde twee ge plaatste speelsters verloren. Nadat Catarina Lundqvist (nummer drie) Een politieman uit Seoel controleert met zijn hond het Olympisch sta- ÏJJJJ? Ann^Ho vvfic ^rW»r Him, nr, Ho nnr,mt>?inht>iH „nr, 'ongeïdentificeerde objecten'. Dit gebeurde 5® ^5^ rïhS WHan Hnt Ho hnnfHxrhntol tweede geplaatste Cathy Jordan van de Francaise Natalie Tauziat: 2-6, 6-7 (5-7). De Amerikaanse topspeelster maakte een uitgebluste indruk. Tauziat had snel in de gaten dat Jordan te kloppen was en gunde haar gerenommeerde tegenstand ster in de eerste set geen kans. Jor dan leek met haar routine in de tweede set een heel eind te komen. Het tweetal hield elkaar in even wicht. In de tie-break bouwde Jor dan een voorsprong op van 4-1, maar gaf daarna de set-overwin ning uit handen. Nationaal kampioene Nicole Ja- dion op de aanwezigheid aan de vooravond van het atletiek-evenenement, dat de hoofdschotel van de Aziatische Spelen. (foto AP) SEOEL (Rtr.) - Zuid-Korea heeft tijdens de Aziatische Spelen het hockey-toernooi gewonnen. Het gastland won in de finale verras send van Pakistan met 2-1. Pakis tan, dat tijdens de laatste zeven Aziatische Spelen slechts één keer de toernooizege miste, had geen 2T op de agressieve speelwij- de Zuidkoreanen. India ver- Bij het badminton zorgde Zuid- Korea voor de tweede verrasing. Het klopte in de finale China, de traditionele winnaar van het eve nement. De Chinezen waren bij het tafeltennis wel succesvol. Het land was in alle individuele finales ver tegenwoordigd. De coach van het Chinese team veroorzaakte in de bomvolle sporthal een flinke rel. In het gemengd dubbelspel ergerde hij zich zo aan de beslissingen van de Palestijnse scheidsrechter, dat hij zijn team achter de tafel uithaal de. Nadat de organisatie de man had vervangen, wonnen de Chine zen gemakkelijk van het Zuidkore- aanse team. LONDEN (SID) - Op 10 november moet de 21-jarige voetbalfan Ronald O'Brien zich voor de rechtbank in Londen verantwoorden voor zijn aan deel in het Heizeldrama vorig jaar mei. Voor de Europese bekerfinale in Brussel tussen Juventus en Liverpool vonden 39 mensen de dood in een botsing tussen de supportersgroepen van beide ploegen. De Londensen rechtbank beslist op 10 november over uitlevering van O'Brien en 25 andere beklaagden aan België. german benutte de wild card, die de organisatoren ter beschikking hadden gesteld. Ze won in de eer ste ronde van het hoofdtoernooi met 3-6, 7-6 (8-6), 6-3 van Iva Goe- derova, weliswaar Tsjechoslo- waakse van nationaliteit, maar ge middeld van kwaliteit. Het was een grote gebeurtenis voor Felix Ka- plan, die de Noordhollandse speel ster zonder bondssteun naar we reldniveau probeert te tillen. De organisatie is zo vriendelijk geweest bij ontstentenis van de nog steeds geblesseerde Marcella Mesker twee speelsters van een wild card te voorzien. De 15-jarige Brenda Schultz werkte zichzelf door het kwalificatietoernooi. Hel las ter Riet meldde zich gistern echter af wegens een hinderlijke steenpuist in de liesstreek, natio naal kampioene Nicole Jagerman begon pas laat aan een opmars en het optreden van Brenda Schultz werd na uren wachten verschoven naar vandaag. Door de vele drieset ters was voor de 15-jarige Heem- steedse geen ruimte in het pro gramma overgebleven. Het was uiteindelijk een Belgi sche met nauwelijks internationale ervaring die de openingsdag fleur verleende. De 16-jarige Anne de Vries sloeg de als derde geplaatste Katarina Lundqvist uit het toer nooi: 6-2, 2-6, 7-6 (7-5). Het was als of iemand bij haar eerste tennisles de lerares klopte. De jeugd speelster, die bij het Ju nior-Wimbledon de halve finales bereikte, deed haar eerste ervaring bij de senioren op tijdens het kwa lificatie-toernooi van Loosdrecht, waar zij tot haar eigen verbazing doorheen kwam. Nederlandse speelsters kunnen vooralsnog van dat soort wapenfeiten alleen maar dromen. Ze gebruiken hun energie dan ook zo nu en dan op een ande re wijze. Manon Bollegraaf, zelf uit geschakeld in de kwalificatie, spuwde vuur over de wijze waarop clubgenote Hellas ter Riet met de gratis deelnemerskaart was omge sprongen. Het Apeldoornse talent liet pas op het allerlaatste moment weten niet tot spelen in staat te zijn. De dokter bleek haar veertien dagen rust te hebben voorgeschre ven. .Hadden we dat eerder gewe ten, dan zouden wij ongetwijfeld Manon Bollegraf die kaart hebben gegeven", aldus organisator Frank van de Wall Bake. Nu ging het startbewijs naar de Australische lucky loser Pervis. Het optreden van Ter Riet zou zich vrijwel zeker hebben beperkt tot het ophalen van de 500 dollar startgeld. Niet al leen kon de Apeldoornse van de week bij de kampioensreceptie van Manege volgens waarneming van Bollegraaf geen voet verzetten, morgen reeds wacht haar een vliegreis naar het Verre Oosten. DEN HAAG (GPD) - De btw-ver hoging op 1 oktober zal naar schat ting van het Koninklijk Neder lands Ondernemersverbond (KNOV, de grootste ondernemers organisatie in het midden- en kleinbedrijf) ongeveer 7000 ar beidsplaatsen kosten. In de detail handel, ambacht, horeca gaan zo'n 5000 arbeidsplaatsen, inclusief deeltijdarbeid, verloren omdat er door de hogere prijzen minder vraag ontstaat naar goederen en diensten. Verder neemt het KNOV aan dat het zwarte circuit toeneemt omdat meer mensen bijvoorbeeld allerlei reparatiewerkzaamheden door zwartwerkers zullen laten uitvoe ren. Dat zou 2000 arbeidsplaatsen schelen. Dat ondernemend Nederland ko mende nacht met een prijstang door de magazijnen zal gaan om de verhogingen van de btw-tarieven (van 19 tot 20 procent en van 5 tot 6 procent) in de verkoopprijzen tot uitdrukking te brengen, is volgens het KNOV een misvatting. De con currentie speelt daarbij een be langrijke rol. Verder bestaan er veel zogenaamde psychologische prijzen, die, zeker op de korte ter mijn, in feite niet verhoogd kun nen worden. Dat geldt voor goede ren die 4,99 gulden of 7,95 gulden kosten. Daarnaast bestaan voor sommi ge artikelen prijsbindingsafspra ken met de fabrikanten. En de al aanwezige voorraden, die juist in deze tijd van het jaar bij de (groot winkelbedrijven met het oog op Sinterklaas en Kerstmis groot zijn, kunnen niet zomaar 'omgeprijsd' worden. DEN HAAG (GPD) De gemeen ten vinden het het jeugdwerk garantieplan van minister De Ko ning (sociale zaken) in zijn huidige vorm niet uitvoerbaar. In een reac tie op diens plannen heeft de ver- HAK boycot erwten uit het noorden DEN HAAG (GPD) De conser- venfabriek HAK in Giessen wil geen erwten meer uit het noorden van het land. Onderhandelingen met boeren in het Drentse Smilde zijn op niets uitgelopen. Tot nu toe teelden deze boeren enkele hon derden hectaren erwten voor HAK. De conservenfabriek wilde de boe ren nu 10 cent per kilo minder gaan betalen omdat de afstand tussen het noorden en de fabriek in Gies sen te groot zou zijn waardoor meer transportkosten moeten wor den betaald. HAK kan de erwten goedkoper betrekken uit de IJssel- \meerpolders. eniging van Nederlandse gemeen ten (VNG) laten weten dat de ge meenten alleen deelnemen als ook het rijk, de bejaardenzorg, de zie kenhuizen en het bedrijfsleven meedoen. Het jeugdwerkgarantieplan houdt in dat aan 50.000 jongeren tot en met 20 jaar werk wordt aan geboden. Voor de gemeenten is de rol van vangnet weggelegd: als jon geren na een half jaar nog geen leer- of arbeidsplaats hebben, moe ten gemeenten hen een tijdelijke functie aanbieden. "Dat betekent dat de gemeenten in de komende jaren ongeveer 35.000 jongeren werk moeten ge ven en zoveel banen hebben wij niet", aldus VNG-woordvoerder Van de Kerkhof. Daarom moeten volgens hem bejaardenzorg en zie kenhuizen, rijk en bedrijfsleven bij de plannen worden betrokken om de werkloze jongeren op te vangen. "Is de overheid niet bereid het garantieplan bij te stellen, dan be tekent dit een breekpunt in het overleg", aldus Van de Kerkhof. Dit alles betekent dat de winke liers de verhoging van de btw-ta rieven, in ieder geval op korte ter mijn, voor een deel voor eigen re kening moeten nemen. Zij moeten wel na 1 oktober, als de Eerste Ka mer het wetsvoorstel ter verhoging van de btw niet nog op het laatste moment verwerpt, meer btw afdra gen. Omdat veel prijzen waar schijnlijk niet onmiddellijk om hoog gaan, kost dat de winkeliers dus geld. Naar schatting van het Tweede-Kamerlid De Grave (WD) en het KNOV circa 75 miljoen gul den voor dit jaar. De benzineprijs- en gaan overigens morgen wel di rect omhoog, met een cent. LPG wordt door de btw-verhoging twee cent duurder. De Consumentenbond meent dat de nadelen voor het bedrijfsle ven niet zo groot zijn. Bondsvoor zitter Westendorp waarschuwde er al in april voor dat de winkeliers de neiging hebben met het doorbere kenen van een btw-verhoging bij de afronding 'een flink graantje mee te pikken'. Een woordvoerder van Vroom en Dreesmann zegt daarentegen dat de schade zich weliswaar nauwelijks laat becijfe ren, maar dat het zeker om miljoe nen guldens gaat. Het Centraal Bureau voor de Sta tistiek (CBS) gaat ervan uit dat het effect van de btw-verhoging op het prijsindexcijfer in oktober zo'n 0,6 procent zal zijn. Dat betekent dus dat het pakket van levensonder houd als gevolg van die verhoging 0,6 procent duurder wordt. Maar omdat de invoerprijzen lager wor den, zal het prijsindexcijfer vol gens het CBS in november/decem ber weer dalen. Het Koninklijk Nederlands On dernemersverbond heeft inmid dels een brief aan de Eerste Kamer geschreven waarin wordt aange drongen op uitstel van de btw-ver hoging. Als de Eerste Kamer de btw-verhoging goedkeurt en die morgen in kan gaan, ligt er amper zes uur tussen publicatie in het Staatsblad en de ingangsdatum. De woordvoerder van Vroom en Dreesmann spreekt in dit verband van 'onbehoorlijk bestuur'. Politiek Den Haag verwacht dat de Eerste Kamer het wetsvoorstel niet zal blokkeren. Uitstel van de btw-verhoging tot 1 januari zou de schatkist namelijk meer dan 0,5 miljard gulden kosten. Opnieuw een demonstratie in Nicaragua. Ter gelegenheid van de ZUste verjaardag van de christen-democrati sche partij werd zondag in de Nicraguaanse hoofdstand Managua gedemonstreerd voor heropening van de oppositiekrant La Prensa. Onlangs werd het blad, dat vaak felle kritiek op de Sandinistische regering heeft laten horen, door de regering verboden. Vele christen-democratische kopstukken liepen in de betoging mee. (foto AP) MANAGUA (AP) Nicaragua komt in steeds grotere economi sche problemen. Het tekort op de handelsbalans zal dit jaar naar ver wachting 608 miljoen dollar bedra gen, wat volgens minister van han del Cuenca vooral te wijten is aan het Amerikaanse handelsembargo. "Sommige mensen zullen probe ren om de Sandinisten de schuld te geven van de crisis, maar de oorlog en de internationale Financiële cri sis dragen de schuld". Het handelsembargo dat presi dent Reagan vorig jaar instelde Handelstekort Nicaragua naar recordhoogte heeft volgens de minister ruim 100 miljoen dollar gekost. Dat bedrag staat voor wat Nicaragua heeft moeten betalen voor goederen uit duurdere en verder afgelegen lan den. Ook de kosten van het zoeken afzetmarkten een deel van dat bedrag. Een slechte koffie-oogst en een daling van de katoenprijzen op de wereldmarkt hebben ook bijgedra gen aan het tekort van 1986. Koffie is het belangrijkste exportprodukt van Nicaragua en katoen komt op de tweede plaats. Ook heeft het land 1,5 miljard dollar moeten be steden aan de reparatie van brug gen, elektrische centrales, boerde rijen en andere doelen sinds 1982. In dat jaar begonnen de door de VS gesteunde contra's hun strijd tegen de Sandinistische regering. KHARTOUM (Rtr) - Ondanks het dreigement van de rebellen in Zuid-Soedan dat ze het zullen neerschieten, vertrekt morgen toch een vliegtuig met hulpgoede ren uit de Soedanese hoofdstad Khartoum naar de zuidelijke stad Juba. Dat zei vandaag woordvoer der Mitchell van het Wereldvoed- sel Programma (WFP). Volgens Mitchell vertrekt het toestel met 16 ton voedsel en medi camenten voor de noodlijdende bevolking in het zuiden. Het Soe danese Volksbevrijdingsleger (SPLA), dat een deel van Zuid-Su- dan beheerst, weigert toestem ming te geven voor het uitvoeren van voedselvluchten naar door re geringstroepen gecontroleerde ste den in het zuiden van het land, waarvan Juba er een is. De toestand in Soedan verkeert in een impasse. Noch het rege ringsleger, noch de rebellen lijken in staat een militaire doorbraak in de burgeroorlog te forceren. De vooruitzichten op een regeling voor voedseltransporten via onder handelingen blijven eveneens somber. Westerse diplomaten in Khartoum verwachten dat het con flict nog jarenlang kan voortsle pen. Voor de 6 miljoen burgers van het zuiden, overwegend christenen of aanhangers van natuurgods diensten, ziet de toekomst er grim mig uit. Twee miljoen zuiderlingen worden door hongersnood be dreigd, als gevolg van de uitblij vende regens en de oorlog die de landbouw en het vervoer in het ge bied verstoort. Half augustus kwam er een eind aan de voedsel- luchtbrug naar het zuiden, nadat SPLA-rebellen een passagierstoe stel neerschoten. Daarbij kwamen alle 60% inzittenden om. De regering brak toen ook de verkennende be sprekingen af met het SPLA, die in juli in Addis Abeba waren begon nen. De situatie in het zuiden is nu benarder dan ooit sinds de burger oorlog drie jaar geleden opnieuw oplaaide, zeggen diplomaten en hulpverleners. De Nederlandse re gering heeft voor de voedseltrans port, die onder de naam Operatie Regenboog plaatsvinden, 200.000 dollar beschikbaar gesteld. Dr. Sajet (99) overleden AMSTERDAM (GPD) - In zijn woonplaats Amsterdam is vorige week op 99-jarige leeftijd dr. B. Sa jet overleden. Dr. Sajet was behal ve een bekend huisarts, vooral een prominent socialist en voorvechter de sociale geneeskunde. Dr. Sajet was van 1923 tot 1962 lid van de Amsterdamse gemeenteraad. Lange tijd maakte hij ook deel uit van de Provinciale Staten van Noord-Holland. Huisarts en socialist in hart en nieren, raakte hij vooral bekend door bij het uitbreken van de Spaanse burgeroorlog in 1936 naar Spanje te vertrekken om op een ambulance van het republikeinse leger te werken, dat tegen het fas cistische bewind van generaal Franco vocht. In de Tweede Wereldoorlog vluchtte dr. Sajet naar Engeland om vandaaruit als scheepsarts mee te varen met een aantal konvooien. In die periode berichtte hij in lezin gen de vrije wereld over de toe stand in het bezette Nederland. Te rug in Nederland vertrok hij in 1948 naar Israël om ook daar weer als arts op een ambulance een bij drage te leveren aan de tot stand- koming van een eigen staat. In ei gen land vestigde dr. Sgjet de aan dacht op het verband tussen slech te huisvesting en ziekten. Pleitte hij voor zaken als open luchtscho- len en verpleging van tbc-patiën- ten, maar ook voor het opheffen van te zware werkbelasting voor arbeiders. Toen in Amsterdam de discussie losbarstte over de vraag of het Wil- helmina Gasthuis verbouwd moest worden tot een academisch zieken huis, was hij fel tegenstander, om dat hij meende dat een dergelijk ziekenhuis aan de rand van de stad zou moeten verschijnen. Aanvan kelijk leek hy die strijd te verlie zen, maar nadat ook de Universi teit van Amsterdam tot diezelfde conclusie kwam, kreeg hij alsnog gelijk. Het werd het Academisch Medisch Centrum in Amsterdam- Zuidoost. De uit een orthodox joods gezin afkomstige dr. Sqjet bleef tot op hoge leeftijd actief in de politiek en de gezondheidszorg. STUDIEFINANCIERING ANTIL LEN (ANP)- Het is vrijwel zeker dat minister Deetman (onderwijs) zal besluiten om de wet studiefi nanciering ook te laten gelden voor studies aan onderwijsinstellingen op de Nederlandse Antillen. Dat heeft de Antilliaanse minister van onderwijs drs. Linda Badejo-Ri- chardson gisteren in Den Haag meegedeeld. Een officieel besluit zal pas in januari 1987 worden ge nomen als Deetman een bezoek brengt aan de Antillen.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15