Bontempi troeft Post-ploeg af Debutant pakt eerste punten HRC buigt voor rivaal DIOK 'Stichting heeft kluit bedonderd' Nottingham stelt teleur Italiaanse grenzen gaan weer open Parijs-Brussel 'lachertje' Zaalvoetbalcompetitie Na vijf jaar weer Leidse zege Berger ook bij Ferrari Charlton zet zich in voor Birmingham PAGINA 14 SPORT DONDERDAG 25 SEPTEMBER 1986 Benauwde zege van Marseille PARIJS (AFP) - Na de elfde speeldag van de Franse voet- balcomptitie is er aan de kop van ranglijst niets veranderd. Koplopers Marseille en Bor deaux wonnen beide. Bor deaux versloeg Nancy in de uit wedstrijd met 1-0. Marseille kwam thuis in een volgepakt stadion niet verder dan dezelf de cijfers tegen het laag ge plaatste Saint Etienne. Pas maakte de Joegoslaaf Sliskovic het winnende doelpunt. Ook de nummer drie van de ranglijst. Paris St. Germain, won met het kleinst mogelijke verschil. De ploeg van Pierre Vermeulen versloeg Rennes eveneens met 1-0. Voor de vierde zege met 1-0 zorgde Sören Lerby met Mona co. In het prinsdom werd Lille met deze cijfers naar huis ge stuurd. Monaco is inmiddels naar de zesde plaats opgeklom- LONDEN (Reuter) - Notting ham Forest, de koploper in de Engelse eerste voetbaldivisie, bleef gisteravond in de tweede ronde van de strijd om de Lea gue-beker tegen tweede-divi sieclub Brighton op 0-0 steken. De ploeg, die met John Metgod in He laatste twee competitie wedstrijden twaalf keer scoor de, kon in de badplaats de stug ge verdediging niet passeren. Manchester United won ein delijk weer eens. Via doelpun ten van Stapleton en Whiteside werd derde-divisieploeg Port Vale aan de kant geschoven. Bryan Robson miste voor Uni ted een strafschop. Aston Villa, voor het eerst ac tief onder manager Billy McNeill, speelde gelijk (1-1) te gen Reading, dat in de tweede divisie uitkomt. ROME (RTR) - De Italiaanse voetbalbond heeft woensdag bekend gemaakt, dat de grenzen voor buitenlandse spelers met ingang van seizoen '87/'88 weer worden opengesteld. Het is de rijke clubs dan weer toegestaan internationale vedetten met be hulp van miljoenen guldens - Nederlands topschut ter Marco van Basten bijvoorbeeld - het land in te lokken. Wel blijft de regel gelden, dat per team niet meer dan twee buitenlanders mogen worden opge steld. Vreemdelingen, die al onder contract staan bij een Italiaanse vereniging, mogen ook nu al vrijelijk worden getransfereerd. Het 'import-verbod' werd vorig jaar van kracht, omdat de bond de voorberei ding van Italië op het wereldkampioenschap in Me xico niet wilde bemoeilijken door nog meer vreem de invloeden. Juventus vond er overigens snel een antwoord op. De Turijnse topclub contracteerde, in afwach ting van de heropening van de voetbalgrenzen, Ian Rush alvast. Het bestuur verplichtte zich in juni ongeveer 12,5 miljoen gulden te betalen aan Liver pool, dat de international van Wales vervolgens nog een jaartje mocht houden. SINT GENESIUS RODE (GPD) - Heel even moet Peter Post gistermiddag tijdens de finale van de najaarsklassieker Parijs-Brussel met weemoed hebben teruggedacht aan de gouden tijden. Sterk vertegenwoordigd in de spits van de groep kon het eigenlijk niet meer misgaan, maar nauwelijks was het peloton de streep gepasseerd of zijn ploeg was weer pension hommeles. Eric Vanderaerden boos op Phil Anderson, Teun van Vliet nijdig op Vanderaerden. De enige die lachte om dat gekrakeel was de Italiaanse winnaar Guido Bontempi. „Ik verwachtte een baby, het werd een overwinning", vertelde de Ita liaanse buffel, wiens vrouw op de slot i strijd Bontempi een klassieke wegwed- tevreden mee. dag van Parijs-Brussel 'uitgere- De enige die hem in die discipline kend' was. Hij had tijdens de 302 dit jaar dwars had gezeten haakte kilometer lange tocht tussen de twee hoofdsteden de tegenwind als bondgenoot. Die demoraliseerde de slotfase af. Jean Paul Poppel, tweevoudig ritwinnaar in de Ronde van Italië, kon het tempo het hele deelnemersveld zodanig, tijdens de laatste beklimmingen dat tijdens de eerste herfstklassie- ker een voorschotje werd genomen op de winterslaap en met vijf kwar tier achterstand op het langzaam ste schema de straten van Sint Ge- nesius Rode werd binnengereden. Een schandalig traag tempo, dat vrijwel onvermijdelijk een massa sprint tot gevolg moest hebben. Een zeldzaam verschijnsel aan het de Alsemberg niet bolwerken en zag het peloton in de verte ver dwijnen. „Ik ben er met mijn ge dachten niet bij. De onzekerheid over de toekomst speelt door mijn hoofd en dat is funest voor een ren ner", aldus Van Poppel. Het was een hard gelag voor de Nederlandse supersprinter, die net als het hele peloton al ver voor het einde een massale eindsprint als In diezelfde afdeling zorgde het Al- phense Bahlmann voor een stunt door zonder wissels het serke Men ken te verslaan (6-5). Nieuwkomer Van Egmond, eveneens zonder wisselspelers aantredend, ging met 1-7 onderuit tegen nummer twee THB Boys. Bax-Silva Boys 6-3 Een belangrijke zege van de Voorhoutse ploeg, die nu van de onderste plaatsten verwij ders is. Mario Faber zette zijn ploeg in de eerste helft op een 1-0 voorsprong, die ook de rust haalde. Diezelfde Faber scoorde daarna ook 2-0. Sil- va Boys gaf zich echter niet gewon nen en kwam in een kort tijdbestek op 2-2. De Hagenaars stribbelden later nog wel even tegen en doel puntte ook nog een keer, maar doelman Nico Groeneweg stond meerdere treffers in de weg. Jef frey Forree (2x), Hans van Leeu wen en Cees van der Lans maakten het karwei daarna af. FC Lisse-FV Snoekie 1-3 Het zit de jonge ploeg uit Lisse bepaald niet mee. De formatie knokte voor elke meter, maar het met meer klasse gezegende FV Snoekie liet zich niet kisten. De gasten kwamen al snel op 0-1. Pa trick Bon leek zijn ploeg daarna op gelijke hoogte te schieten, maar die treffer werd om dubieuze redenen afgekeurd. Snoekie liep daarna uit tot 0-2 en scoorde, profiterend van balverlies van Eric Verheyen, in het begin van de tweede helft zelfs 0-3. Dennis Hoogendoorn, die daarvoor al een keer de lat had ge raakt, redde de eer voor de thuis- ploeg. Hoofdklasse Lugdunum-De Hanepoel 7-0 Ondanks de afwezigheid van Harm de Vos en Hans van As had den de Leidenaars geen kind aan de gasten, die constant achter de feiten aanliepen. Edwin Verhoogt, de 16-jarige Marcel Prins en Alber Siera zetten de ranglijstaanvoerder in het eerste part op 3-0. Henri van der Wijden, dezelfde Prins, Chris Gubler en weer Verhoogt schoten na de pauze raak. De Hanepoel deed tussen de bedrijven door nog wel iets terug, maar keeper Bob van Putten bleek gisteravond on- passeerbaar. Van Egmond-THB Boys 1-7 Zonder Arno Lancel, Theo v.d. Nieuwendijk en Henk Zweistra waren de Leidenaars kansloos te gen THB, dat optimaal profiteerde van het feit dat de thuisclub geen BETAALD, VOETBAL Wouters 1-1. Scheidsrechter: Van Swieten. 20.000. Gele kaart: Valckx Eerste divisie MVV - Eindhoven 4-2 (1-1). 5 Maas 0-1, 38. Thai 1-1, 47. Vromans 1-2, 62. Thai 2-2, 70. Thai 3-2, 80. Dricssen 4-2. Scheidsrechter: Hobé, toeschouwers: 1750. 8 6 1 1 13 18- LEIDEN - Debutant Bax boekte gisteravond zijn eerste overwinning in de interregionale zaalvoetbalcompetitie. De Voorhouters klopten in de Gaasbak het Haagse Silva Boys (6-3). Dankzij dat resultaat mag de promovendus zich nu middenmoter noemen. In de hoofdklasse gaat het Lugdunum nog steeds goed af. De koploper won met grote cijfers van Hanepoel (7-0). afsluiting in de lucht zag hangen. Want nadat de stoet zich 's mor gens om half tien in Senlis in bewe ging had gezet, ontdekten de groot heden dat er een fiks windje uit het noorden blies. Dus lieten ze ook hun knechten zo weinig mogelijk op kop komen. „Je weet van tevo ren dat dat niets opbrengt", wist Adrie van der Poel, de winnaar van vorig jaar. „Als je vandaag iemand vooruit zou hebben gestuurd was je die gegarandeerd kwijt". Liever lui dan moe, oordeelde het hele veld. Het is de lijfspreuk, die sprin ters boven hun bed hebben han gen. Indrukwekkend sterk was de blauw-witte trein in de laatste kilo meters aanwezig. Met Teun van Vliet als absolute uitblinker, die Guido Bontempi gaat voor de zoveelste keer dit seizoen als winnaar over evenwel zijn persoonlijke ambities de streep. Dit keer was de Italiaanse buffel iedereen te snel af in de finale opofferde aan de kansen van Eric van Parijs-Brussel. (fotoAP) Vanderaerden. Een martelaarsrol, want werken voor de blonde Belg is dit seizoen steeds een zinloze verspilling van energie gebleken. Zeker als hij wacht op de eind sprint, waarin hij telkens kansloos „Ik ben dom geweest en had eer der alleen moeten wegspringen", begreep Van Vliet nadérhand. Bij voorbeeld toen hij met streekren- ner Flip Vandenbrande, ploegge noot Gert Jan Theunisse, Adrie van der Poel en later Stevën Rooks een aardige kopgroep vormde. Maar de ontsnapping 'liep' niet. „Waarom werkte Van der Poel niet mee?", vroeg Van Vliet zich af. „want dan blijven we weg". „Om dat die jongens van Post onrust zaaien door meteen te gaan demar reren. Dan doe ik niet meer mee", antwoordde Van der Poel. De kopgroep redde het niet en Van Vliet schikte zich in de knech tenrol, door een hoog tempo aan te houden in de laatste kilometers. De Ier Sean Kelly, gisteren met succes op weg naar de top van het Super Prestige Klassement, bleef keurig in zijn wiel en liet zich niet gek maken door de Panasonics. „Maar Vanderaerden had moeten proberen alleen weg te komen toen zeer kort voor het eind het tempo heel even stilviel", kritiseerde Van Vliet zijn ploegmaat. Die foeterde weer op de Australiër Phil Ander son. „Hy had achter Bontempi aan moeten gaan en dan kan ik niet verliezen", was de onrechtvaardige kritiek van de Belg, en het ontbrak er nog maar aan dat hij van zijn teamgenoten eist dat ze hem over de streep duwen. De laatste jump van Guido Bon tempi was zo indrukwekkend, dat niemand er nog aan te pas kwam. Hy won met drie lengten voor sprong. Na Gent-Wevelgem was het zijn tweede klassieker van dit jaar. Met vijf ritten in de Ronde van Italië en drie in de Tour de France een indrukwekkend seizoen. Emraen Eindhoven Heracles Telstar DS'79 kampioen BUITENL. VOETBAL Noorwegen - Oost-Duitsland 0-0. Scheids- elakvelidze 1-1. Toeschou- Groep 2 Zweden Zwitserland 2-0 (1-0) 19. De stand in groep 2 i: 3. Italië 4. Malta 5. Zwitserland De stand in groep 3 i: 2 0 2 0 2 (1-1) 10 10 1 (1-1) 10 10 1 (0-0) wisselspelers had. Ed Griffioen werd topscorer met vier treffers. Wim Diels, Peter Schalk en Gerard van Beek produceerden de overige doelpunten. Fred Ouwerkerk scoorde tegen voor Van Egmond. Noordwijk-Van der Plas 4-5 Ook Noord wijk kon slechts vier veldspelers en een keeper op de been krijgen en speelde om die re den een behoudende partij. Die in stelling werd afgestraft door de gasten, die het zich in de slotfase nog moeilijk maakten. Fouten van doelman Arthur Wilmont en Marco van der Plas brachten Noordwijk helemaal terug in de race, maar uit eindelijk trok Van der Plas de overwinning toch naar zich toe. Marco van der Plas (3x), Henk Lan- gemaat en Ron van der Kolk von den het net voor de Katwijkers. Al ber Bosma (3x) en Jos Smits na men de Noordwijk-produktie voor hun rekening. ROAC'79-De Kuyper 7-3 Een doelpuntenfestijn in De Tweesprong, waar het publiek zich prima vermaakte. Hans Weenink (3x), Johan Vaneman <2x), Wilco van der Meer en Ruud Weenink toonden zich trefzeker voor de thuisploeg, die weliswaar drie tre- gendoelpunten kreeg te incasse ren, maar nooit echt in de proble men kwam. Harry van der Zwet (2x) en Laurens van der Voort scoorden voor de gasten. Bahlmann-Menken 6-5 Een stunt van de Alphenaren, die wegens blessures eveneens zonder wissels aantraden. Deson danks was er van een gelijkop- gaande strijd sprake. In de slotfase trok Bahlmann zelfs de zege naar zich toe. Op het moment dat Ben van der Zalm en Klaas Vink straf fen uitzaten, scoorde Ton van der Laan het winnende doelpunt. Eer der hadden diezelfde Van der Laan, Hennie van Raay en Cees van Vliet (3x) gescoord voor de thuisploeg. Ben van der Zalm (liefst 4x) en Barry Lumoindong scoorden voor Menken. Landwer-Sloos Sport 6-3 Landwer besliste de strijd pas in de slotfase van het spannende duel. Na een 2-1 voorsprong kwam Sloos Sport goed terug, maar tegen het einde van het duel toonde Landwer zich in de afwerking scherper dan Sloos Sport. Ton Ar royo (2x), Peter Taalman (2x) en Loek van Kesteren doelpuntten voor de thuisploeg. Fred Hage naars (2x) en Ted van Berkel scho ten raak voor de Leidse formatie, die nog steeds geen punt heeft be haald. DEN HAAG - DIOK is er na vijf jaar weer in geslaagd aartsrivaal HRC uit Den Haag twee competi- tiepunten afhandig te maken. Dit gebeurde in een keiharde doch zeer sportieve 'voorwaartsenwed- strijd'. Door de vierde overwinning op rij blyft DIOK ongeslagen de ranglijst aanvoeren in de ere-klas- De beide DIOK props Kees Kloots en Kees Koemans waren na afloop van de wedstrijd dezelfde MARANELLO (AFP/SID) - Enzo Ferrari heeft gistermiddag bekend gemaakt dat zijn formule 1-stal voor het wereldkampioenschap van 1987 zal bestaan uit de cou reurs Michele Alboreto en Gerhard Berger. De Britse ingenieur John Barnard krijgt de technische ver antwoording. Hij tekende een con tract voor driejaar. De verbintenis, die Nigel Mansell aan het begin van de zomer met de Italiaanse stal aanging maar niet respecteerde, krijgt volgens Enzo Ferrari nog een juridisch vervolg. Het Williams-team mag dan nu de successen op elkaar stapelen, McLaren mag de aandacht vesti gen op zijn wereldkampioenen, BMW kan hardop nadenken over stoppen en Renault mag zorgen voor grote koppen door af te ha ken, als Ferrari roept, zwijgt ieder een in de formule 1-wereld eerbie dig. Gisteren was het zover in Ma- ranello. Daar schaarden honder den aanwezigen zich rond Enzo Ferrari, de 88-jarige 'Commandato- re' van het Italiaanse familiebedrijf met de lange traditie in de auto sport. Ferrari gunde de aanwezi gen een blik in zijn testament. „Als Onze Lieve Heer mijn naam af roept, dan zal mijn zoon Piero Lar- di Ferrari overnemen", zei de be jaarde Enzo. En: „Mijn sportchef Marco Piccinini mag altijd in dienst blijven". mening toegedaan: „Bikkelen", dat was het geweest, zeiden de bei de Leidse zwaargewichten. Inder daad kreeg DIOK de punten niet cadeau, maar er was ook niemand die na de wedstrijd de overwinning van de Leidenaars durfde aan te vechten. Meteen nadat de uitste kend leidende scheidsrechter Cees Blaas („Een heerlijke wedstrijd om te fluiten"), voor de eerste keer had gefloten zette DIOK de tegenstan der onder zware druk. De voor- waartsen waren oppermachtig en lokten door sterk en slim spel de Haagsche tegenstander keer op keer in de val. Nadat de uitstekend spelende DIOK fly-half Mark Michielse in de eerste minuut een penalty nog niet wist te benutten, was het na vier minuten wel raak (0-3). Ondanks een licht overwicht van HRC in de line-outs was het toch steeds weer DIOK die voor gevaar zorgde, en de tegenstander verleidde tot het maken van fouten. Na vijftien mi nuten was het wederom Michielse die met scherp schoot (0-6). Hierna verzuimden de Leide naars om de wedstrijd in een vroegtijdig stadium te beslissen. De tegenstander werd weliswaar constant onder druk gehouden, maar een beslissende score bleef uit. De Haagsche defensie bleef met veel kunst- en vliegwerk op de been, en wat er zo vaak in een rug bywedstrijd gebeurt bleef ook nu niet uit. Uit een van de weinige goede ballen die HRC kreeg was het meteen raak. Ronald Berre- voets kon uit een onoverzichtelijke situatie scoren, en converteerde zijn eigen try 6-6. Door deze tegenslag dreigde DIOK even in de problemen te ko men, maar door geconcentreerd en fanatiek spel wist men zich te ont worstelen aan de Haagsche druk. Vlak voor rust was het zelfs DIOK die wederom een Haagsche over treding af wist te straffen en met een voordelige 6-9 stand kon gaan rusten. De tweede helft begon met wat later bleek de laatste Haagsche stuiptrekking. Na een van de wei nige Leidse overtredingen wist Ro nald Berrevoets de stand in even wicht te brengen .9-9. Hierna was het alleen nog maar DIOK dat de wedstrijd bepaalde. Door de con stante druk moest de Haagsche de fensie vroeg of laat wel bezwijken. Het was uiteindelijk center Dik Berghout die na dertig minuten het vonnis velde. Na een fraaie break wist hij vlak naast de palen te scoren 9-13 waarna de conversie voor Mark Michielse een formali teit was 9-15. DIOK bleef aandringen en vlak voor tijd was het weer Michielse die de eindstand op 9-18 bracht. DIOK coach Theo Snijders kon na de wedstrijd opgelucht ademha len en zei: „We hebben bewezen dat we ook tegen sterke tegenstan ders goed kunnen presteren. Hele maal tevreden ben ik nog niet om dat ik denk dat deze ploeg nog veel meer kan." Het is aan DIOK om dit in de komende wedstrijden te laten ERIC-JAN BERENDSEN ROTTERDAM (GPD) - Het kabinet en de Amsterdamse gemeenteraad hebben hun besluiten over Olympische Spelen in 1992 op basis van on juiste informatie genomen. De optimistische berekeningen van de Stich ting Olympische Spelen, zijn gemaakt door direct betrokkenen en onvol doende door ambtenaren gecontroleerd. „De kluit werd bedonderd", stelde econoom drs. J. C. Koning gisteren in Rotterdam tijdens een fo rumdiscussie over de haalbaarheid van de spelen. Koning („persoonlijk ben ik voorstander van Olympische Spelen in Nederland") heeft samen met zijn collega Nijzing de voorstellen van de stichting OS'92 tegen het licht gehouden. Volgens de stichting zijn de plannen 'economische gezond' en door deskundigen behoorlijk uitge zocht. „Beide stellingen zijn onjuist", aldus Koning. De berekeningen zijn volgens hem te optimistisch gemaakt door direct betrokkenen (voor standers van Olympische Spelen). Ambtenaren op de verschillende mi nisteries hadden te weinig tijd of te weinig informatie om alles goed na te gaan. „Straks wordt de overheid een poot uitgedraaid door het organisa tiecomité", meent Koning, lid van het college van bestuur van de TH- Twente. Een voorbeeld van optimistische bereking is het zogeheten 'direct toe ristisch effeöt'. Dat zijn de meer-inkomsten voor de hoofdstad uit extra uitgaven van bezoekers aan de Spelen. Dit is volgens Koning geschat op een miljard gulden. Uit rapporten van onderzoekers in de vroegere Olym pische steden München, Montreal en Los Angeles blijkt, dat zo'n effect tegenvalt. Koning: „De bezoekers besteden minder aan toeristische uit gaven dan de gemiddelde buitenlander. Daarnaast komen er minder ge- wohe toeristen dan normaal en trekken de bewoners van de stad juist weg om de drukte te ontlopen". Een ander punt van kritiek zijn de kosten van de beveiliging. Een amb telijke werkgroep heeft die kosten al erg laag geschat en de stichting heeft die raming in de begroting nog eens gehalveerd. Volgens Koning zou het verstandig zijn om met de overheid een contract te sluiten over diensten als beveiliging, reiniging en openbaar vervoer. „De kabinets garantie van 250 miljoen gulden voor eventuele tekorten zou anders wel eens niet genoeg kunnen zijn". Toulon 2-1, Marseille St. Etienne 1-0. 11-17 Brest 11-10 11-17 Laval 11-10 11-15 Sochaux 11-10 Nice 11-14 11-12 Le Havre 11-12 Rennes 11-12 Nancy 11- 9 11- 8 11- 8 Vriendschappelijk Denemarken - West-Duitsland 0-2 (0-2) 24. Thon 0-1.44. Klaus Allofs 0-2. Scheidsrech ter: Fredriksson (Zweden), toeschouwers 45.000 (uitverkocht). Gele kaart: Elkjaer-Larsen. Zwarte Wolf 3-6 Bax Data Gold 3-5 FC Lisse 3-1 Neptunus 3-5 FC Grovo 3-0 Ceverbo 3-4 De Rozet 3-0 FV Snoekie 3-4 De Maas 3-0 Topscorers Robert de Roo (Zwarte Wolf), Peter Hoge- 4-6 De Kuyper 4-2 4-6 Bahlmann 4-2 4-6 De Hanepoel 4-1 4-4 Sloos Sp. 4-0 (Landwer) 8 en Wilco van der Meer (ROAC) DIOK 9-18 Stand: DIOK Castricum RCH REL HRC 4-8 Dukes 4-6 Gooi 3-4 AAC 4-4 USRS Parijs Brussel 1 Guido Bontempi (Ita) de 310 kilometer in acht uur en 37 minuten (35,976 km/uur), 2. Sean Kelly (lef), 3. Johan Capiot (Bel), 4. (Bel), 11. Frank Hoste (Bel). 12. Adri v_. der Poel (Ned), 13. Jan Bogaert (Bel), 14. Frederic Gamier (Fra), 15. Frank Verleyen (Bel). 16. Flup van den Brande (Bel) 17. Ad Wijnands (Ned), 18. Luc Dedeckaer (Bel). 19. Phil Anderson (Aus), 20. Frank van de Vijver (Bel) allen in dezelfde tijd als Guido Bontempi. 29. Teun van Vliet (Ned), 30. Nikki Rütti- mann (Zwi), 31. Gert Jakobs (Ned). 34. Nico Emonds (Bel), 37. Eric van Lancker (Bel), 38. Jean Habets (Ned), 39. Gerrie Knete- mann (Ned), 44. Joop Zoetemelk (Ned), 47. Robert Millar (GBr), 48. Jac van der Poel (Ned), 52. Claude Criquielion (Bel), 54. Maarten Ducrot (Ned). t Superprestige-klassement Nederland - Tsjechoslowakije 3-4 Paul Haldan - Milan Grman 21-18, 25-23; Henk van Spanje - Jindrich Pansky 21-16, 11-21, 17-21; Bettine Vriesekoop - Marie Hrachova 19-21, 12-21: Van Spanje/Haldan - Pansky/Grman 16-21, 16-21; Haldan/Vrie- sekoop - Pansky/Hrachova 18-21, 24-26: Haldan - Pansky 21-17, 21-10; Van Spanje - Grman 21-13, 10-21, 21-19 BIRMINGHAM (Rtr) - Oud-top- voetballer Bobby Charlton is toe gevoegd aan de Olympische dele gatie van Birmingham, dat zich evenals Amsterdam kandidaat heeft gesteld voor de organisatie van de Olympische Zomerspelen in 1992. De ster uit het Engelse team, dat in 1966 in eigen land de wereldtitel veroverde, accepteerde gisteren de uitnodiging van Denis Howell, voorzitter van het comité dat de Spelen naar Birmingham wil ha len, op 17 oktober met de Britse de legatie naar Lausanne te gaan. Daar beslist het Internationaal Olympisch Comité over organisa tie van de Winter- en Zomerspelen in 1992. Charlton krijgt gezelschap van de zwemmer Duncan Good- hew (in Moskou Olympisch kam pioen op de 100 meter schoolslag), de atleet Sebastian Coe (tweevou dig Olympisch kampioen op de 1500 meter) en speerwerpster Tes sa Sanderson.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 14