5 D T LSRG gebruikt hoofd tegen Bassets: 7-15 Groningen klopt LMHC Royale zege Oegstgeest Debutant houdt De Zijl op 7-7 Prijzenregen in teakwondo Alecto kansloos tegen sterk Foreseate: 1-5 Zwemlimieten voor zwemmers De Zijl/LGB Europa Cup voor Terrasvogels PAGINA 18 DO STAD MAANDAG 22 SEPTEMBER 1986 LEIDEN - De vrouwen van Avanti, zijn in het belangrijke de gradatie-duel tegen Shot op 5-5 bleven steken. BT Lifters had weinig moeite met streekgenoot Avanti 2 (2-16), terwijl de tafelen- nissers Docos een keer wonnen en verloren. De Docos-vrouwen hadden met twee overwinningen een goed weekeinde en gaan bui ten verwachting strijden om het kampioenschap. Oegstgeest weet dat het na het gelijke spel van vorige week steeds met dikke cijfers moet winnen om de zo fel begeerde promotie naar de eredivisie nog waar te kunnen maken. Tegen de reserves van Avanti was dat niet al te moeilijk. In Hazerswoude waren Tim Steenbergen en Peter de Groot een gemakkelijke prooi. Ook van Martin van Rijn werd vier maal gewonnen, maar dat verliep niet zo simpel. Van Rijn - een grillig 18-jarig talent, die debuteert in de eerste divisie - speelt goed tot vlak voor het eind van iedere game. Zodra hij echter de éénentwintig nadert, verliest hij zijn hoofd, begint wild te slaan en fout te serveren om vervolgens mopperend zijn tegenstander te feliciteren. Ellen Bakker speelt het slimmer. Zij was dan ook verantwoordelijk voor de twee winstpartijen van haar team. Friso Reitsma en Frits Kante been konden concentratie en ge duld opbrengen om tegen haar op het juiste moment te scoren. Herman van der Broek en Fjodor Rademaker niet. Oegstgeest 2 wil zich in de tweede divisie handhaven en be haalde daarom een belangrijke overwinning op degradatie-kan didaat Quick uit Hilversum (3-7). Docos had twee wedstrijden op het programma staan. Zater dag werd in en tegen Valkens- LEIDEN/ARNHEM - De Zijl/LGB begon de waterpolocompetitie za terdagavond met een uitwedstrijd tegen het gepromoveerde Polar Bears. De Leidenaars stelden te leur en speelden met 7-7 gelijk. LZ'86 kwam wel goed uit de start blokken. Het altijd lastige ESCA werd in Arnhem met 7-12 versla gen. Vivax liet in Den Haag een punt liggen. Tegen DSZ kwamen de Oegstgeestenaren niet verder dan 8-8. Katwijk verloor zijn eerste wedstrijd in de tweede klasse. Te gen mede promovendus Dolfijn werd het 6-11. In de derde klasse werd Sassenheim met de neus op de feiten gedrukt. Van Koudekerk werd kansloos verloren, uitslag 5- 15. Bij de vrouwen een grote neder laag voor LZ'86. In Beverwijk won KZC met 14-2. De Zijl/LGB won de uitwedstrijd tegen Wiekslag. De ploeg van Theo Uittenhout was met 4-6 te sterk. De Zijl/LGB begon met een uit wedstrijd tegen debutant Polar Bears. Ten opzichte van vorig jaar veranderde de Edense formatie op één plaats. Nationaal topscorer Wi- co de Vries kwam over van het Ra vijn. Een belangrijke versterking. Het was de bedoeling van de nieu we Zijl/LGB coach Frits Welling dat "het gevaar De Vries" door Ar no van Winkel aan banden zou worden gelegd. Dat dit geen een voudige zaak was werd al snel dui delijk. Nog voor het einde van de tweede periode zat Arno van Win kel met drie persoonlijke fouten op de kant. Aanvankelijk leek dit voor de Zijl/LGB geen handicap. Via 1-1 en 3-4 kwam er in de derde periode een 3-6 voorsprong op het score bord. Vanaf dit moment ging het ech ter moeizaam. Polar Bears greep zijn kansen en kwam sterk terug. In de vierde en laatste periode werd het zelfs 7-6 in Edens voor deel. Donkere wolken pakten zich samen boven de Leidse ploeg. Aanvallend lukte niets meer, tot dat vlak voor tijd Edwin Redegeld een numerieke meerderheid op doeltreffende wijze afrondde en zo het toch wel verdiende gelijkspel binnen bracht. Doelpunten: Edwin Redegeld 2, Mare van Belkum 2, Alex van Bel- kum 1, Hans Nieuwenburg 1, San- der Verheul 1. In de eerste ronde van de beker deed De Zijl het gisteren beter. Het Amsterdamse Het Y was een ge willig slachtoffer van de vlot sco rende Leidenaars, aan wie de wa- terpolobeker vorig seizoen op het nippertje voorbij ging: 15-2. Zwemwerk LZ'86 speelde een prima wed strijd tegen ESCA in Arnhem. De Arnhemmers bedienden zich van ZOETERWOUDE - Het tienjarig jubileum van sportvereniging Lei den is gisteren extra luister bijge zet met een ware prijzenregen bij de Westnederlandse kampioen schappen taekwondo. In Zoeter- woude bereikten maar liefst veer tien van de 18 leerlingen van Ge rard van der Berg het erepodium. Eerste plaatsen waren er voor Pe ter de Reus (junioren), René Pet, Peter Onderwater, Toby van der Kooy, Ronald van der Geest, Hans Noordman en Sonja Pool. Theo Pet (junioren), Gaby van der hey- den en Johan Blansjaar finishten als tweede. Vier man behaalden brons. Bij de Zuidhollandse judokam pioenschappen voor judoka's on der de 21 jaar heeft Henk Sloos van sportschool Van Polanen zich door een overwinning op Ladage ge plaatst voor de Nederlandse kam pioenschappen van volgende week zaterdag in Best. De 17-jarige Sloos kwam uit in de klasse boven 95 kg. Leidenaar Oppelaar van sport school Kobushido werd derde. een zone verdediging die in eerste instantie redelijk werkte waardoor de strijd gelijk opging. Tot 5-5 na twee perioden was er evenwicht. Toen echter ging het vele zwem werk van de Leidse voorwaartsen resultaat opleveren. Met Wilco van der Zeeuw in de hoofdrol bleef er weinig van de zone over. Liefst acht maal wist de van AZC terug gekomen Leidenaar een gat in de ESCA defensie te vinden. Vooral in de laatste periode toonden de mannen van Hans Parrel aan dat het hen dit jaar ernst is de promo tiepoule te halen. In deze laatste periode werd de eindstand bepaald op 7-12. Doelpunten LZ'86: Wilco v.d. Zeeuw 8, Michel v.d. Zeeuw 2, Ruud Muusse 1 en Marco Mulder. Het Oegstgeestse Vivax liet een punt liggen bij DSZ in Den Haag. De mannen van coach Fried Elzen- ga overklasten in eerste instantie hun tegenstanders volkomen. Na twee perioden stond er dan ook een duidelijke 2-6 tussenstand op het scorebord. Hierna ging er ech ter van alles mis aan Oegstgeestse zijde. DSZ kon in de laatste perio de zelfs nog een 8-7 voorsprong be machtigen. Net op tijd werd Vivax wakker en kon alsnog een punt veilig stellen (8-8). Goals: Jeroen Piasmeier 2x, Dick v.d. Bosch 4x, Jack Frauenfelder 1 en Marcel Rompes. Katwijk kon het niet redden te gen het Amsterdamse Dolfijn. De nederlaag kreeg al in de eerste pe riode gestalte toen een 1-5 achter stand werd opgelopen. Wel kwam Katwijk nog terug tot 5-6 maar dit kostte te veel inspanning. De Dol fijn pakte de draad weer op en liep gemakkelijk weg naar 5-9, waarna de eindstand bepaald werd op 6-11. Goals: Hans Schaap 2, Eddie Hoek 2, Martin Jonker 1 en Dirk v. Leeuwen 1. Derby waard met 2-8 gewonnen. Ron van Veen verloor een keer en ook in het dubbel wilde het niet luk ken. Zondag werd bij stadgenoot Scylla 2 verrassend met 6-4 ver loren. Met Ronald Rijsdorp, Die Englebert verving, in de gelede ren dacht Docos zijn ongeslagen status te handhaven. De Scyllaan Richard van Gurp gooide echter roet in het eten. Tot ieders verba zing wist hij Rijsdorp met 21-9 in de derde game te verslaan en werd met drie overwinningen match-winnaar. Voor Docos kon Ron van Veen nog wel van Lars Wittebrood winnen, maar tegen zijn oudere broer Rico, moest hij het onderspit delven. Ron was zichtbaar aangeslagen. Prashad kon zijn zaterdagse vorm ook te gen Wittebrood niet vinden en won slechts van Van Veen. Het dubbel was voor Scylla. Vrouwen In Wageningen speelde Avanti gelijk tegen Shot. José Bakker won drie en Iris Sjaardema één keer. Was het Marjan Kantebeen gelukt om een partij te winnen, dan had Shot nu op de onderste plaats gestaan, want ook het dubbel was voor Avanti. Kante been liet echter de belangrijke partij na een 10-2 voorsprong in de derde game glippen. Nu delen beide teams de laatste stek. Do cos komt steeds beter in vorm. Dit weekeinde werd van Noord- kop (3-6) en van Scylla (4-6) ge wonnen. Marijn Olden en Tessa Bröcker winnen telkens om beurten twee of drie potjes en omdat Angelique van der Bos bijna altijd een puntje meepakt, komt men aan de zes. Tegen Scylla was Marijn Olden aan de beurt om er drie te winnen. Scyl la won zaterdag wel van Vitac. Judith Lepelaar en Corrine de Jong wonnen ieder twee maal. Heidy de Haas en het dubbel maakten de overwinning com pleet. SASSENHEIM - Dat rugby niet al leen met de handen en benen ge speeld moet worden, maar ook met het hoofd, bleek gisteren in Sas senheim waar de ongeslagen ploe gen uit de promotieklasse, The Bassets en LSRG, tegen elkaar uit kwamen. LSRG won het duel ver diend met 7-15. DIOK won in Naar- den met 10-32 van 't Gooi en nestel-, de zich met Castricum ongeslagen aan kop van de ereklasse. Lands kampioen RCH verloor kansloos bij Etten-Leur (32-8), terwijl HRC in Utrecht niet verder kwam dan een voor rugby hoogst ongebruike lijke 0-0 stand tegen de plaatselijke studenten. The Bassets-LSRG 7-15 De thuisclub bakte er in Sassen heim weinig van, terwijl LSRG naar vermogen presteerde. Het was The Bassets echter dat beter uit de startblokken kwam, maar goed verdedigen van de Leidse studenten voorkwam een score. Na een kwartier spelen kwamen de studenten beter in hun spel en be gonnen aan te dringen. Uit een vijf meter scrum wist Reinier Brouwer na goed voorwaartsenwerk voor LSRG te scoren (0-4). Pieter Fi scher benutte daarna de conversie: 0-6. Bassets bleef de iets betere ploeg, maar verder dan enkele aar dige individuele acties Frank Alecto-doelman Boudewijn van Duiken krijgt assistentie van Hugo Kranenburg, die de toesnellende Foreseate speler Erik Kruysmulder te snel af is. Het streekduel eindigde in het voordeel van Foreseate: 1-5. <foto Van Bove In de derde klasse de streekder- by tussen WZK en DKD. De Was- senaarders trokken met 7-5 aan het langste eind. Bij de Wassenaarse fusie club staat Albert Spijker nu echt op de kant. Dit vormde voor WZK geen beletsel om de overi gens niet sterk spelende Leider dorpers naar een regelmatige ne derlaag te spelen. Bij DKD was vooral de aanval vleugellam. In de eerste periode hielden de ploegen elkaar nog wel in evenwicht (1-1), maar daarna kreeg WZK het betere van spel. Na drie perioden stond er een 5-3 stand op het scorebord. Dé ze voorsprong kwam in de laatste periode niet meer in gevaar. Eind stand: 7-5. Goals WZK: Frans Too- nen 3, Ronald de Vette 2, Joost v.d. Kroft 1 en Johan Lagerberg 1. Goals DKD: Hary van Hoven 3 en Sjouke Kuiper 2. In dezelfde klasse trof debutant Sassenheim ook een streekgenoot als tegenstander. Het gedegradeer de Koudekerk wees de Sassenhei- mers op de feiten. De 5-15 einduit slag sprak duidelijke taal. Voordat de Sassenheimers aan scoren toe kwamen stond het al 0-6 en was er van een wedstrijd geen sprake meer. Via 3-7 kwam het voor Sas senheim verlossende einde bij 5- 15. Doelpunten Sassenheim: R. Burgmeyer 3, P. Bijman 1 en H. Trap 1. van LZ'86 kregen een grote nederlaag te slikken. Het Beverwijkse KZC, favoriet voor het kampioenschap, was veel te sterk. Jammer was het daarom dat de Beverwijkers zich van een nogal harde strijdwijze bedienden. Slachtoffers hiervan werd Yvonne Flippo, die na twee perioden een trap in haar maag kreeg zodat ver der spelen onmogelijk was. Uitslag 14-2. Goals: J. de Jong en E. Hoo- geboom. De vrouwen van de Zijl/LGB wonnen met 4-6 van Wiekslag. Na een 1-6 voorsprong lieten de Zijl LGB vrouwen de teugels wat vie ren, waardoor Wiekslag de stand nog een draaglijk aanzien kon ge ven. Goals: Margareth v. Veen 2, Pamela Tegelaar, Douce Beuke ring, Marjon Rijsbergen en Esther Redegeld. DIRK KLOOS LEIDEN - De hockeyers van Roomburg hebben gistermiddag door een 0-1 zege op Aeolus kun koppositie in de tweede klasse A behouden. Het vrouwenteam van LMHC kwam in de eerste klasse A aan de leiding door met 0-2 van Leonidas te winnen. In de vierde klasse A vrouwen liepen de Leidse Studs met 8-0 over Bodegraven en staan na drie ruime overwinningen dan ook aan de leiding. Groninger Studs - LMHC 2-1. De lange reis was vermoeiend en tevergeefs voor de ploeg van Cees Koppelaar. Vijf minuten voor de doelwisseling greep Casper Klijn de strafbal aan om de score te ope nen. Dat gebeurde nadat Laas Ga- lema door de Groninger keeper on reglementair werd afgestopt. Spoe dig na de hervatting echter han teerde de thuisploeg de hoge bal, waarmee Hans-Willem Croll en doelman Enno Schets veel moeite hadden, en die tot de gelijkmaker van De Ruiter (1-1) leidde. Bakker van de Groninger Studs versloeg Enno Schets een minuut later: 2-1. Galema en Herman Hartevelt faal den bij goede kansen, waardoor in de overgangsklasse A de Gronin ger Studs de lijstaanvoerder werd. Aeolus - Roomburg 0-1. Vrij veel kansen voor de Leidse ploeg in Rotterdam. Topscorer Cees Wendt, die op huwelijksreis is, werd node gemist. Roomburg ging in het trage eerste deel on zorgvuldig om met het balbezit en de strafcornerkansen. Na de rust bleef Roomburg het spel dicteren, maar kon pas tien minuten voor het einde scoren. Middenvelder Oscar Snijders onderschepte met succes, waarna Jurjen van Aken de gelegenheidsspits Johan Biekart in staat stelde de Rotterdamse kee per met een schuifslag te passeren. Alecto - Foreseate 1-5. Het overwicht van de bezoekers kwam na twintig minuten in de score tot uiting door een strafcor- nergoal van Jelmer Siersema. Acht minuten na de pauze bouwde Sier sema uit naar 0-2 uit het veld. Alec to kwam door de benutte strafpush van Hugo Kranenburg weer even terug in de wedstrijd, maar zakte vervolgens weg na mislukte kan sen op de gelijkmaker en nadat Boudewijn Baudoin een rebound gebruikte om 1-3 te laten aanteke nen. Siersema rondde nog twee kansen af om te besluiten met 1-5. De lof van Forescate-coach Taco Ooyevaar ging uit naar zijn mid denvelder Piet-Hein Goossens, die de ex-hoofdklasser Wout van der Meulen als spelverdeler uitscha kelde. Rood Wit - Noordwijk 1-4. De Noordwijkse score kwam in de eerste helft tot stand. Erik Ver doorn opende, waarna Noud Hek kens uit een strafbal 0-2 scoorde. De derde treffer voor de bezoekers kwam uit een voorzet van Paul Ru- bingh die Willem-Jan van Veen in- tipte en de laatste ook 0-4 tot stand bracht. De Aerdenhouters scoor den in het tweede deel tegen uit een rebound die van het hoofd kwam van keeper Jan-Frank Ru- bingh die zojuist zijn helm verruil de voor een pet in verband met de laag staande zon. Eenmaal vergiste de overigens goede leiding zich door een keihard ingeschoten bal van Van Veen als op de paal te be schouwen. Vrouwen Leonidas - Leiden 0-2. Het eerste-klasseduel was nog geen twee minuten oud toen Karen van der Lee Leiden na een solo uit een zeer moeilijke hoek op 0-1 bracht. De ontmoeting kende ver der weinig hoogtepunten en had een gelijkopgaand karakter. Drie minuten na rust combineerden Su zan Nivard en Annemarie Snoeck fraai tot vlak voor het Rotterdamse doel waar Cootje Barendsen klaar stond om 0-2 in te tikken. Hudito - Alecto 3-2. Het geringe krachtsverschil kwam het grootste deel van de eer ste helft mooi tot uiting in de score die via 1-1 ook npg 2-2 werd. De Alecto-treffers kwamen van de stick van Eugenie Westerduin (strafcorner) en via een strafbal van Jet Kruidenier. Nog voor de helft wissel werd het echter 3-2 uit een strafcorner voor de Delftse thuis ploeg. Hoewel de bal bij een Lei- derdorpse inzet al over de doellijn was, hield de arbiter het toch nog op een strafbal die evenwel werd gemist door Westerduin. Noordwijk - Kieviten 1-0. Het door de afwezigheid van twee geroutineerde spitsen ver zwakte Noordwijk hield verdedi gend goed stand tegen het fel aan dringende Kieviten. Een kwartier voor tijd verdiende Karin van Kes- bergen een strafcorner die tot de winnende treffer leidde. Het trio Nicky Brouwer, Renate van der Bent en Marianne Gnerrip verzorg den de korte corner die door Gner rip uit de rebound werd verzilverd. Bennebroek - Roomburg 4-0. Het door blessures gehavende Roomburg kwam nog goed uit de startblokken, maar kon de kansen niet benutten. De thuisploeg deed dat twee keer wel uit een korte hoekslag. De laatste tien minuten bouwde Bennebroek verder uit met velddoelpunten naar 4-0. Castricum - Foreseate 1-3. Eveline Kimman bracht door een veldgoal na vijf minuten de gasten op 0-1, waarna het twintig minuten duurde vooraleer de 1-1 uit een gedegen strafcorner werd bereikt. Met nog tien minuten te spelen werd het 1-2 door Kimman die er met een strafcornergoal nog 1-3 van maakte. Vierde klasse De Leidse Studs traden succes vol aan in hun thuiswedstrijden te gen Bodegraven. Het vrouwen team scoorde door Annie Verheul, Maud Jansen en Marjolein van Lu- nen naar 8-0. De mannen bogen de 1-3 achterstand keurig om naar 4-3 winst door Ewoud Wolff, Don Kloppenburg (2) en Victor Thissen. De hockeysters van Catwijck behaalden in de uitwedstrijd tegen HLC hun eerste competitiewinst (1-5). Reneé Messelaar en Martine Petitjean scoorden, waar hun man nelijke clubgenoten het tegen Ber- kel Rodenrijd (0-0) lieten afweten. De mannenploeg van Hisalis versloeg op eigen terrein het zwak ke Spire met 4-0 en had in Harm Slaghouwer zijn sterkste speler. De vrouwen van de bollenstreek- ploeg ontvingen Heerhugowaard dat onder zware strafcornerdruk kwam te staan, maar dank zij goed keeperswerk op de been bleef. Na thalie Pool scoorde de Lissese tref fer in het met 1-1 geëindigde duel. NIEK FAAS Beers en Jelte Tilma) kwamen de Sassenheimers niet. Het duurde een half uur voor The Bassets kon scoren. Uitblinker Jelte Tilma wist in de line-out de bal te bemachtigen en stelde Frank Beers in de gelegenheid om een try te drukken: 4-6. Hierna ging het spel op en neer en het was op slag van rust, dat LSRG de voorsprong via een penalty van Pieter Fischer wist te vergroten (4-9). Ook in de tweede helft was The Bassets de iets betere ploeg. Tinus Harskamp benutte een penalty (7- 9) en de Sassenheimers bleven aan dringen. Twee penalties op rij wer den er echter gemist, en enkele goede aanvalsmogelijkheden wer den door slecht pass- en vangwerk niet benut. LSRG vocht goed terug en hield het hoofd bij de wedstrijd. De studenten keken in het losse werk wel naar de bal (waar de Sas senheimers blind ingingen) en ook de Leidse driekwartlijn maakte goed gebruik van het slechte op stellen van de tegenstander. Uit een van die situaties zette LSRG fly-half Fred Gerritse de verdedi ging op het verkeerde been en scoorde tussen de palen:7-13. Pie ter Fischer benutte de conversie (7- 15). The Bassets gooide nog één keer alles op alles, maar door dom en te gehaast spel kwam de over winning van de studenten niet meer in gevaar. 't Gooi-DIOK 10-32 DIOK speelde tegen debutant 't Gooi bij vlagen goed rugby. Zon der Eric-Jan Berendsen (rugbles sure), maar met de weer fitte Kees Kloots en Diederik Renardel scoorden de Leidenaars door Rem- co Roest al in de eerste minuut: 0-6. De voorsprong werd door Dik Berghout en Gidion van der Bom al snel vergroot (0-16), maar de vreugde werd getemperd omdat Diederik Renardel wederom ge blesseerd het veld moest verlaten. Captain Dick Altink moest toen uit de voorwaartsen om full-back te gaan spelen waardoor er een stuk organisatie binnen de ploeg weg viel. Daarna bleek ook een ander pro bleem binnen de Leidse ploeg. Er wordt niet tachtig minuten lang ge concentreerd gespeeld. Na een snelle voorsprong geloven de spe lers het wel en wordt er een stapje minder hard gelopen. Ook omdat schakelspeler Mark Michielse een volkomen off-day had werd er niet uitgehaald wat er inzat. Dick Al- tink zelf zorgde voor een 6-20 rust stand. In de tweede helft bleven de Leidse voorwaartsen superieur, maar de driekwarten konden geen vuist maken. Door wederom Rem- co Roest en Ronald Vermeulen werd de eindstand 10-32 voor DIOK, dat zich deze week zal moe ten bewijzen in uitwedstrijden bij HRC en NFC. ERIC-JAN BERENDSEN NIEUWERKERK AAN DE IJS- SEL - Tijdens de eerste Speedo- wedstrijd van dit seizoen, die afge lopen zaterdag werd gehouden in Nieuwerkerk a/d IJssel, behaalden Christiaan Fisher van Z en PC kat wijk en de LZ-zwemster Bianca Singeling twee eerste plaatsen op de 100 meter vrije slag en de 100 meter vlinderslag. Fisher's tijden bij de jongens geboren in 1976 wa ren 1.14.7 en 1.28.9, terwijl Singe ling bij de meisjes van dezelfde jaargang respectievelijk 1.14.4 en 1.28.1 klokte. Een overwinning was er ook voor Dennie Dubbeldeman van De Zijl die op de 100 m school slag bij m/1975 won in een tijd van 1.28.1. Karin Stastra en Fleur Bak ker, beiden van LZ'86, veroverden eerste plaatsen op respectievelijk de 400 m vrije slag bij m/1975 en de 100 m rugslag m/1977. De tijd van Stastra bedroeg 5.26.2, terwijl de winnende tijd van Bakker 1.27.0 was. Dennis Schouten van LZ kwam niet verder dan twee tweede plaatsen. In de jaargang 1975 zwom hij 1.28.7 op de 100 m schoolslag en zette hij 1.40.03 neer op de 100 m rug. De C-klasse wedstrijd in Het Wedde in Voorschoten leverde weinig opvallende prestaties op. Wel waren er twee B-limieten voor Martin van Beukering van de Zijl/ LGB en zijn clubgenote Maret van Ingen. Van Beukering werd twee de op de 100 m vrije slag j o/14 in 1.08.4, terwijl Van Ingen 1.47.5 zwom op de 100 m schoolslag bij de meisjes o/lO. OOSTERHOUT (ANP) - De Neder landse softbal-top heeft het afgelo pen weekeinde een traditie voort gezet en een fout hersteld. Terras vogels won in Oosterhout voor de zevende maal in zijn bestaan de Europacup voor clubteams. Landskampioen HCAW eindigde op de tweede plaats. Het overwicht van dé ploegen uit Santpoort en Bussum toonde aan dat Nederland nog steeds de Euro pese nummer één is in het softbal. Speelsters en coaches zagen de verrichtingen van de Nederlandse clubs als een rehabilitatie voor de prestaties van het Oranje-team, twee weken geleden in Antwerpen. Daar werd Nederland door Italië onttroond als Europees kampioen. Terrasvogels won het toernooi om de Europacup softbal, dat acht jaar geleden voor het eerst werd gehouden, eerder in 1978, '80, '81, '83, '84 en '85. De titel was in 1978 voor HHC Haarlem en in '82 voor Bloemendaal. Terrasvogels overheerste ook ne gende editie van het Europacup- toernooi, waaraan tien ploegen deelnamen. Het team uit Santpoort had in de finale geen problemen met HCAW. Terrasvogels versloeg voor tweeduizend toeschouwers de landskampioen in de eerste wedstrijd van de finale met 5-0. In het tweede duel sloofde het team rond de geroutineerde wdrpster Els Koks zich minder uit. De zege van 2-0 was voldoende voor het winnen van de Europacup. De Italiaanse meisjes eindigden op de derde plaats.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 18