België: zes keer rood FC Den Bosch de grote smaakmaker Renners vermaken publiek Winst vrouwenteam Scores in profvoetbal Longo de snelste ter wereld PEG en Veendam pakken punten Metgod in rol van dirigent Matthaus in Duitse team Scheidsrechter staakt duel Speler uit afdeling bij Monaco PAGINA 14 SPORT MAANDAG 22 SEPTEMBER 1986 OOSTERHOUT (ANP) - Het Nederlands vrouwenvoetbalelftal versloeg zaterdag in de kwalificatie-ronde voor het Europees kam pioenschap België met 3-0. Op het terrein van TSC in Oosterhout stond Oranje bij de rust met 2-0 voor. In de kwalificatie-groep 3, waarin naast Nederland en België ook Zweden en Frankrijk uitko men, neemt de ploeg van bondscoach Bert van Lingen met acht punten uit vijf duels de tweede plaats in. Koploper Zweden heeft eveneens acht punten, maar speelde slechts vier wedstrijden. De zege op de Belgen helpt de Nederlandse ploeg niet veel. Om een serieuze kans op kwalificatie te behouden, had de ploeg meer afstand moeten nemen. De dames kregen zaterdag nog de video band van de EK-kwalificatie wedstrijd Spanje - Malta (13-1) te zien. Ondanks het voorbeeld van de Spaanse scoringsdrift kwam de Nederlandse selectie niet verder dan drie doelpunten. Paal en lat stonden een grotere zege in de weg. Op 1 oktober speelt Neder land de laatste kwalificatie-wedstrijd tegen Zweden. EREDIVISIE 1-2, 82. Blattler 1-3, 88. Weber 2-3. Scheidsrechter: Mulder. Toeschouwers: 6.000. Arnesen 0-4, 76. Fraser 1-4. Scheidsrech ter: Blankenstein, toeschouwers: 10.500. Gele kaart: Pattinama (FC Utrecht). Ajax Go Ahead Eagles 3-2 (2-2). '1 Van Basten 1-0, 16. Van Basten 2-0, 18. Small 2-1, 23. Hofstede 2-2, 74. Bosman 3-2. Scheidsrechter: Van der Laar; toe schouwers: 9.400. Gele kaarten: Vos kamp (GA Eagles) en Van Basten (Ajax). FC Den Bosch FC Den Haag 31 (2-1). 28. Krüzen 1-0,29. Krüzen 2-0.37. Morley (strafschop) 2-1. 82. Gillhaus 34. Scheidsrechter: Van der Niet. Toeschou wers: 7.116. Gele kaart: Jol (FC Den Haag). Feyenoord Excelsior 5-1 (1-1). 15 Ta hamata 1-0,30. Schapendonk 1-1, 50. Ta- hamata 2-1,64. Blinker 3-1,65. Tahamata 4-1.73. Been 5-1. Scheidsrechter: Van Et- tekoven, toeschouwers: 11.544. Gele kaarten: Van der Padt (Excelsior) en Wijnstekers (Feyenoord). schop), 77. F. Booy 3-0, 81. A. Booy 4-0. Scheidsrechter Thomas. Toeschouwers 5000. Fortuna Sittard - Veendam 1-1 (0-1). 25. Huistra 0-1, 88. Boessen 1-1. Scheids rechter: Keizer; toeschouwers 5300. 2. Scheidsrechter Bannet; toeschou wers: 6.000. Gele kaart: Mason (Gronin gen). EERSTE DIVISIE kaart: Bosman (Heerenveenj. Wageningen - Helmond Sport 3*2 (0-0). 57. Krommendijk 1-0,63. Lalla 1-1,64. en 67. Krommendijk 2-1 en 3-1,74. Lalla 3-2. Scheidsrechter: Van de Beek. Toeschou wers: 2000. De Graafschap - Eindhoven 3-2 (2-0). 20. Leeuwerik 1-0, 35. Janssen 2-0, 48. Maas 2-1, 59. Versleeuwen 2-2,71. Corne- lissen 3-2. Scheidsrechter: Van Riel. Toe schouwers: 3000. Gele kaart: Douglas Gestel RKC - Vitesse 2-1 (2-1). 14. Schouwe- naar 0-1, 29. en 40. Lammers 1-1 en 2-1. Scheidsrechter: Tolstra. Toeschouwers: 2000. Gele kaart: Bos (Vitesse). 73. Brood 3-1 en 4-1, 81. Duif 4-2, 84. Tol 4-3, 90. Brood 5-3. Scheidsrechter: Hobé. Toeschouwers: 3240. Gele kaart: Van de Poppe (Volendam). COLORADO SPRINGS (AFP) - De Francaise Jeannie Longo, we reldkampioene op de weg en bij de achtervolging 1986, mag zich sinds zaterdag definitief de snelste wiel- renster ter wereld noemen. Op de hooggelegen open wielerbaan van Colorado Springs (Colorado) ver beterde zij het huidige wereld-uur record van Kathy van Oosten met bijna 1700 meter. Kathy van Oos ten legde op 16 september 1978 op de wielerbaan van Munchen in één uur 43,082 km af. Longo haalde in Colorado Springs een afstand van niet minder dan 44,770 km. Ze ver klaarde nog zoveel over te hebben, dat als zij het van tevoren geweten had, de 45 kilometergrens zou zijn doorbroken. De Russische tijdrijder Vjats- jeslav Ekimov, tweevoudig wereld kampioen, verbeterde zaterdag in Moskou het wereldrecord op de vier kilometer op de overdekte baan. Ekimov reed de afstand op de Olympische Krilatskoje-piste tijdens de nationale titelstrijd in 4 minuten en 28,900 seconden. Het oude record stond sinds 12 septem ber met 4.33,307 ook al op zijn De Grote Prijs Eddy Merckx, een individuele tijdrit over 64 kilo meter, kwam gisteren in Brussel op naam van de Franse wielrenner Charly Mottet. De vice-wereldkam- pioen ging de Westduitser Rolf Gölz met twaalf seconden vooraf. De Belg Nico Emonds werd derde. Beste Nederlander was Bert Oos terbosch op de zevende plaats. De Bataaf uit Zwanenburg is zaterdag in Dronten Nederlands kampioen wielrennen voor club teams geworden. Het zestal van De Bataat", bestaande uit Van der BRUSSEL (ANP) - Grove overtredingen en onenigheid tussen spelers kenmerkten in Hulst, Witkamp, Pieters, Cornells- het weekeinde de vierde ronde van de Belgische voetbalcompetitie. Zes spelers kregen tüdritover55küomete™nnluur een rode kaart> onder wie Alex Czerniatinsky van Standard Luik. De vroegere club van is minuten en 12 seconden. Als Simon Tahamata handhaafde zich in de top-drie dooreen moeizame overwinning (1-0) op tweede eindigde Het Luchtschip, KV Mechelen. Anderlecht speelde niet tegen, maar met Sporting Charleroi (5-0). Club gevolgd door De Kempen. Het Brugge won de derby tegen stadgenoot Cerkel met 2-1. Club Brugge, Standard en Ander- eiridigde^op' de Titelplaats ^De hebben elk zeven punten. Bollenstreek was 36ste en Avanti DEN HAAG (ANP) - De eerste periodetitel van de eredivisie mag dan waarschijnlijk terechtkomen bij PSV of Ajax, de opvallendste ploeg van de eerste acht competitiewed strijden is ongetwijfeld FC Den Bosch. De Bosschenaren handhaafden de ongeslagen status voor eigen publiek tegen FC Den Haag met gemak: 3-1. Gladbach-doelman Kamps valt stijlvol doch tevergeefs uit. De niet zichtbare Pflüger heeft t menigge r) en Wolfarth van Bayern zijn blij met die goal PSV probeerde tegen FC Utrecht de bittere pil, die de Eindhovena- ren door Bayern München op de tong werd gelegd, door te slikken. De uitslag (4-1) deed vermoeden dat dat lukte. De hoeveelheid ge miste kansen wees op het tegen deel. FC Den Bosch bleef op de achtste speeldag de trotse lijstaan voerder. De Brabanders dankten dat niet aan groots, maar aan dege lijk én fysiek sterk spel. Tegenstan- 64ste. Hoewel hij geen etappe won, kwam Miguel Indurain als klasse mentsleider uit het weekeinde in de 'open' wielerronde van de Toe komst van de Europese Gemeen schap. De Spanjaard, die zaterdag in het bezit kwam van de leiders trui doordat de Amerikaan Roy Knickman opgaf, verdeelde en heerste in de elfde en twaalfde rit. Zaterdag behoorde hij tot de groep, die na de 186 kilometer van Carpentras naar Gap op ruim vijf minuten van de Franse winnaar Denis Roux binnen kwam. Zondag zat Indurain in de kopgroep van vijf, die de achtervolgers op ruime afstand had gezet en Alexi Grewal als winnaar had. Urs Zimmerman bracht zater dag de Ronde van Lazio, een koers voor beroepswielrenners over 237 kilometer in de omgeving van Ro me, op zijn naam. De ploeg van Jan Raas zat met drie renners bij de eerste tien. Maarten Ducrot, die deel uitmaakte van de achtervol gende groep, eindigde als vierde. MAURIK - Erik van der Maas heeft de voorlaatste wedstrijd om de NWB Cup beheerst. De Leidse wa terskiër toonde zich op de drie on derdelen (slalom, figuren en sprin gen) in Maurik bij Wijk bij Duur stede ongenaakbaar. Met nog Club Brugge won vrij gemakkelijk van Cerkel. De Belgische interna tional Ceulemans opende in de twaalfde minuut de score met een rake kopbal. De vroegere PSV- spits Brylle verdubbelde na een half uur spelen de marge. De Ne derlander Dennis van Wijk, in dienst van Club Brugge, leidde on gewild de tegentreffer in. Hij werk te in het strafschopgebied Sanders tegen de grond. Bojovic schoot raak vanaf de stip. Arie Haan had alle reden tot vreugde. Anderlecht trakteerde het publiek op vlot voetbal en veel doelpunten. Vijf verschillende spe lers kwamen tot scoren: Vercaute- ren, Kmcevic, Andersen, Grün en Lozano. Vankraan (Kortrijk) de rode kaart verpool door Luton te verslaan met in het duel tegen AA Gent. 2-0. De vreugde daarover werd ech ter goeddeels bedorven door de ro de kaart die aanvoerder Alvin Mar tin kreeg voorgehouden. Martin ging op de vuist met Luton-aanval- ler Brian Stein, die ook voortijdig Engeland Nottingham Forest is zaterdag de trotse lijstaanvoerder gebleven 1C1 0 u„ V„„1UJU16 rw'lnl k°n inrukken. Bij Oxford werd Je- een eclatante zege by Chelsea. De Charles uit het veld gestuurd. ÏSSftïï^r.f.I«e",PJU; Arsenal kon echter niet profiteren bliek opgerold: 2-6. Het was al de die numerieke meerderheid: 0- O.Manchester United kreeg giste- dat Nottingha: half dozijn i tegen Everton voor het oog van f^Nennwêbh sSïrd^dS^e televisiekijkend Engeland geen en Neil Webb scoorden ieder drie kans op de weg naar herstel te blij. In Liverpool bleef Everton scoorden ieder drie keer. Veel hadden zij daarbij te danken aan de snelheid van rech tervleugel-aanvaller Franz Carr en vooral aan het spelinzicht van de Nederlandse uitblinker op het middenveld John Metgod.Dat Li- yen?°.°i achterop.raakte had.de $0» ten uit zeven duels voorlaatste. met 3-1 baas in eigen stadion. Daar door klom Everton, de kampioen van 1985, naar de tweede plaats met een punt achterstand op leider DUSSELDORP (SID) - Hoewel hij zaterdagavond werd geope reerd aan de linkerduim, is Lo- thar Matthaus toch beschik baar voor de vriendschappelij ke interlandwedstrijd van West-Duitsland tegen Dene marken, die woensdag in Ko penhagen wordt gespeeld. De spelbepaler van Bayern Mün chen besloot na overleg met de doktoren zich te melden bij coach Beckenbauer. Andreas Brehme en Matthias Herget zijn beiden geblesseerd en gaan niet mee naar Kopen hagen. In de Westduitse selec tie debuteren Jürgen Kohier (SV Waldhof Mannheim), Die ter Eckstein (1. FC Nürnberg) en Wolfram Wuttke (1. FC Kai- serslautern). van KV Mechelen, maar kon niet landskampioen alleen zichzelf te verhinderen dat Standard het duel verwijten. Kansen kreeg de ploeg met minimaal verschil won. Nico V0i0p in Southampton."Ian Rush Wpqt-Duitsland Claesen sloeg toe in de zestigste deponeerde de bal al iwesi JJUUbidllU minuut. Nadat Cserniatinsky een nuut in het net gele kaart had gekregen en bleef afgekeurd. Die r zag de treffer i Southampton- tegen de leidsman, moest speler David Armstrong vond tien minuten later wel genade. Ste- McMahon bracht Liverpool di- rust op gelijke hoogte. De bezoekers verzuimden echter door te drukken. Glenn Cockerill beslis- hij het veld verlaten. In de wedstrijd Berchem Sport - FC Seraing vielen evenveel doel- rect punten als rode kaarten. Weih- rauch en N'gapy kregen ruzie en werden direct naar de kleedkamer të "het 'duël in voordeel gestuurd. Ook bij SK Beveren - Zuidengelsen.De flirt van de RWDM (3-1) kregen twee tegen- wedstrijd voor de boeg staat de standers rood: Fairclough (Beve- ties'lijkt* na de nederlaag 'tegen Leidse junior nog steeds op de ren) en RWDM-er Wawa. Schmed- Newcastle (0-1) voorlopig voorbij, tweede plaats achter Art van Ber- ding scoorde twee keer. Na een gen. grove actie tegen een opponent zag komer Wimbledon met de topposi- West Ham nestelde zich naast Li- de tweede maal demareerde, moest Vermey zich gewonnen geven. On- de organiserende vereniging bedreigd won Van Adrichem, in 'De Bollenstreek' zich uitstekend het publiek gepresenteerd tijd van 1 uur 45 minuten. Daarna klom het talrijke publiek Vooral Eric Stroombergen, Martin nog eenmaal op de banken toen Schalkers, André Marco Vermey wai ders in uitstekende eerste twee renner: woudenaar Piet de Groot wat plaagstootjes hadden uitgedeeld, waren het Van Reek en Vermey die attent reageerde toen de definitie- Marco Vermey verrassend Barend thuisrij- Huveneers in de sprint om de Nadat de tweede plaats versloeg. Eric k Hazers- Stroombergen. ook al uit Lisse, won de sprint van de achtervolgers en werd vijfde. Martin Schalkers uit Noordwijk (8), Wielrenner-schaatser Alex slag viel. Met hen gingen André Jansen (18) en Vener Tom de Jong Grootveld (Zoetermeer), Peter Ho- (19) reden zich ook nog in de prij- gervorst (Pijnacker), Barend Huve neers (Berkel-Roderijs), Hans Rietveld (Alblasserdam) en Joost van Adrichem (Kwitsheul) aan de haal. Het hoge tempo werd plaatse lijk favoriet André van Reek (die enkele dagen geleden de bloemen in Breda voor zich opeiste) te machtig. Met hem moesten ook Grootveld en Hogervorst uit de kopgroep lossen. In de finale demarreerde Huve neers en Van Adrichen beurte lings. Marco Vermey, die graag in zijn woonplaats wilde winnen, moest het vuile werk opknappen. Toen Joost van Adrichem voor Bij de veteranenwedstrijd over 50 km toonde Karei Teeuwen uit De Zilk zich het snelste in een mas sasprint. Voorschotenaar Arie Ra- vensbergen werd nipt geklopt. Jan Zwaan (Voorschoten) werd tiende, Arie (Noordwijkerhout) twaalfde. Bij wijze van proef kwamen in de pauze de Skeelers aan bod vooi een demonstratie-wedstrijd. Mara thonrijder Dirk Maassen zegevier de makkelijk. Edward Hage uit vende. Marcel Hogervorst, Cees Borst en Marcel Bliek reden ook bij de eerste tien aankomende. Bij de vrouwen was Marian Been uit Rijsenhout de snelste voor Pe tra Grimbergen uit Rijnsburg en de Warmondse Astrid Vergeer. De Lissesche ijsclub wil het vol gend jaar de A rijders naar Lisse halen. Veldrijden Voor selectierijder René Guyt uit Katwijk is het nieuwe veldritsei- zoen weer begonnen. Guyt opende afgelopen zaterdag in het Belgi sche Wetteren erg sterk. Een vijfde plaats in deze A wedstrijd was zijn deel. Als eerste Nederlander zat hij kort achter winnaar Paul de Brau- wer. Het verplichte deelnemen van René Guyt bij de A wedstrijden der Burg komt zijn trainingsschema zeer ten goede. De Belgische Wielerbond be sloot de Nederlanders uit te sluiten voor de B koersen voor onbepaal de tijd. Zeker omdat Guyt enkele grote wedstrijden in het buiten- Lisse werd met een zesde plaats de land moet rijden ziet hij het deelne- eerste streekrijder. De jonge Aad Grimbergen uit Rijnsburg werd z bij de grote jongens wel zit- Drie dagen na de overwinning op PSV zette Bayern München de successenreeks in de Bundesliga- competitie voortgezet. De Zuid duitsers versloegen in het Olym pisch stadion de oude rivaal Borus- sia Mönchengladbach met 3-1 en verstevigden daarmee de kopposi tie. Dé 64.000 toeschouwers zorg den voor een opbrengst van 1,4 miljoen gulden. Trainer Lattek moest echter ook een tegenvaller incasseren. Dieter Hoeness hield aan een botsing met Borovka een gebroken jukbeen op en zal enige tijd niet kunnen spelen. Leverkusen volgt Bayern Mün chen op één punt. De debutant in het UEFA-cuptoernooi versloeg Kaiserlautern met 1-0. De Koreaan Cha zag een mislukte voorzet tot eigen verbazing in het doel belan den. Georg Kessler is een geplaagd man. Zijn club FC Köln verloor nu weer met 1-3 van Uerdingen. De Keulse miljoenenformatie staat op de voorlaatste plaats met drie pun ten. Morten Olsen, de duurste spe ler van 1. FC Köln, moest het bij Kessler ontgelden. „Aanvallend speelt hij goed, maar daar hebben wij hem niet voor aangetrokken. Olsen verdedigt erg slecht. Hij had twee doelpunten kunnen voorko- Frankrijk Op de tiende speeldag van de Franse competitie liep lijstaan voerder Marseille in Lille bijna te gen de eerste nederlaag van het sei zoen op. De ploeg uit de Zuidfran se havenstad kwam door interna tional Papin in de eerste helft wel op voorsprong, maar kon na rust slechts met veel moeite het hoofd boven water houden. De Belgische aanwinst Desmet bracht beide ploegen in evenwicht, waarna zijn ploeggenoot Meudic doelman Bell van Marseille voor de tweede keer passeerde. In de slotfase scoorde de Westduitser Förster onverwacht de gelijkmaker. Titelverdediger Paris Saint Ger main sloot de moeilijke uitwed strijd bij Nantes winnend af. De enige treffer van het duel kwam op naam van international Xuereb. Met andere miljoenenfornmatie uit de hoofdstad, Racing Club de Pa ris, gaat het nog steeds niet naar wens. De thuiswedstrijd tegen middenmoter Laval leverde slechts een gelijkspel (1-1) op. Sö- ren Lerby is met zijn club Monaco bezig aan een opzienbarende;op mars. De Monegasken versloegen Toulon met 3-1 en staan nu met tien punten uit evenveel duels op de achtste plaats. Spanje Trainer Leo Beenhakker van de 'Koninklijke' uit de Spaanse hoofdstad zag zijn ploeg met 6-2 winnen van Betis. De Mexicaanse international Hugo Sanchez maak te drie doelpunten, waarmee zijn totaal deze competitie op acht kwam. Sanchez klom naar de eer ste plaats van de topscorerslij st. Barcelona versloeg in het eigen stadion Sevilla met 1-0 door een doelpunt van Uarbano. Italië Karl-Heinz Rummenigge was gisteren de grote man in de Ita liaanse voetbalcompetitie. De Westduitser maakte voor zijn club Internazionale in de thuiswedstrijd tegen het pas gepromoveerde Brescia drie van de vier doelpun ten (4-0). Daardoor deelt Rum menigge nu de eerste plaats op de topscorerslij st na twee duels met de Argentijn Ramon Diaz van Fio- rentina, die tweemaal scoorde te gen Sampdoria. Wim Kieft kwam niet opnieuw aan scoren toe. De ex-Ajacied was op de eerste competitiedag voor zijn nieuwe club AC Torino een maal succesvol geweest en trof af gelopen woensdag in het Europa cupduel met FC Nantes tweemaal doel. Torino verloor nu het eerste punt bij AC Como (1-1). Alleen Ju- ventus (thuis 3-0 tegen Avellino) en het verrassende Empoli hebben nog geen punt verloren. der FC Den Haag, weer eens verge zeld door een clubje als supporters vermomde relschoppers, kwam bijna nooit gevaarlijk in de buurt van doelman Van Grinsven. Die boog alleen voor een strafschop van de Brit Morley. De van degra dant Heracles afkomstige Krüzen had Den Bosch toen al op een voor sprong van 2-0 gezet. Hoewel de stand voor de Hagenaars niet on overkomelijk leek, was de Bossche defensie, met Van Eek, als uitblin ker dat wel. Pas in de slotfase nam de thuisploeg door Gillhaus verder afstand. PSV was in Utrecht oppermach tig, maar verzuimde dat met goed spel en veel doelpunten gestalte te geven. De Eindhovense 'inkoop-gi gant' kwam door treffers van Kool hof en Gullit in de eerste helft wel op 2-0. maar ontleende er niet de rust aan om het doelsaldo - belang rijk voor de periodetitel - fors op te vijzelen. Alleen Van der Gijp en Arnesen vonden nog een keer de juiste richting. Overigens kan niet alleen Den Bosch de smaakmaker van de competitie-ouverture worden ge noemd. Ook de nieuwkomers Veendam en PEC Zwolle blazen een aardig partijtje mee. Veendam haalde een verdiend punt weg bij Fortuna Sittard (1-1) en had tot twee minuten voor tijd uitzicht op een overwinning. De noorderlin gen kwamen in de eerste helft op voorsprong door een kapitale Lim burgse blunder en verdedigden die bekwaam- Fortuna probeerde wel druk te ontketen, maar kon daarbij geen beroep doen op voetbalintel ligentie. Veendam zag zich dan ook zelden genoodzaakt tot weg-is- weg-taktiek. De al niet meer ver wachte gelijkmaker werd door Fortuna gevierd als gold het de winnende treffer. Veendam, het fi liaal vap FC Groningen, kwam door de gelijkmaker in punten zelfs gelijk met de 'grote broer' uit de provincie. Groningen keek in Venlo tegen WV eerst tegen een achterstand aan van 0-4 voordat nieuwelingen Olde Riekerink en Eykelkamp iets terug konden doen. Veel minder grimmig werd de blik van trainer Rob Jacobs er niet door. PEC Zwolle, dat de intocht in de eredivisie met flink wat doelpun ten luister bijzette, bewees tegen Haarlem opnieuw dat aanvallend voetbal nog steeds de moeite waard is. Dat moest ook Rinus Mi- chels erkennen, die naar Zwolle was gereisd om Edward Metgod te bekijken. De Haarlem-doelman kreeg alle gelegenheid zich te on derscheiden, maar kon niet verhin deren dat PEC met 4-0 won. Roda JC sloeg de weg omhoog weer in door met 3-2 in Enschede te win nen van FC Twente. Manager Rij vers en trainer Vonk zagen zich ge noodzaakt een ploeg in het veld te brengen met een gemiddelde leef tijd van nog geen 21 jaar. Dat was bepaald geen waarborg voor rust. In de defensie wreekte zich dat dan ook. Productiviteit ook bij Feye noord, dat daartoe alle medewer king kreeg van stadgenoot Excel sior: 5-1. In de eerste helft, die op 1-1 werd afgesloten, was er nog weinig van te meer. Israel gebruik te de pauze echter goed. Feye noord ging energieker te werk en had plotseling geen kind meer aan de Kralingse degradatiekandidaat. Simon Tahamata had met drie tref fers een groot aandeel in de pro ductie. DUSSEN (ANP) - Nadat hij was bedreigd door spelets heeft scheidsrechter Rovers zaterdag de wedstrijd Dussense Boys - Allian ce (eerste klasse afdeling Brabant) gestaakt. In de 55e minuut van de wed strijd kregen twee spelers ruzie. Het doelpunt van Alliance, waar door het 1-1 werd, zou in buiten spel-positie zijn gemaakt. Rovers stuurde beide spelers van het veld. Toen aanvoerder Van der Biesen van Dussense Boys hem vervolgens bedreigde, blies de scheidsrechter af. AZ bleef Excelsiors broeder in de nood. De Alkmaarders verloren voor de zevende keer deze compe titie. Nu kon Sparta weinig in de weg worden gelegd. De Rotter dammers lieten het bij doelpunten van Böckling, zijn zesde alweer dit seizoen, en Ridderhof: 2-0. AZ, dat zonder de geschorste Loggie aan vallend helemaal niets voorstelde, kan weer een reeks gesprekken verwachten via de 'vraag-en-klaag- telefoon'. Tot nu toe is dat het eni ge experiment van oefenmeester Han Berger dat wel geslaagd mag worden genoemd. Eerste divisie Zonder zelf in actie te komen is DS'79 in het weekeinde periode kampioen van de eerste divisie ge worden. De ongeslagen Dordtse ploeg hoefde zaterdagavond slechts de uitslag van het duel tus sen Heerenveen en Willem 2 af te wachten. Het Friese team moest met een verschil van zeven doel punten winnen, maar wekte geen moment de indruk daartoe in staat te zijn. Willem 2 reisde met een ze ge van 3-1 terug naar Tilburg. Een bescheiden feestje was zondag middag in Dordrecht het gevolg. Voor 6300 toeschouwers, die op een wonder hoopten, was Willem 2 voortdurend sterker. Bij de rust leidde de ploeg van trainer Piet de Visser met 1-0 door een treffer van Farrington. Daarna liepen de Bra banders via doelpunten van Godee en Feskens vrij gemakkelijk uit naar 3-0. Pas in de laatse minuut scoorde Bosman voor Heerenveen. Hij had trouwens al de gele kaart gekregen van scheidsrechter Van Vliet. In de zeven wedstrijden in de eerste divisie, twee duels waren vooruitgespeeld, werd negen keer het geel voorgehouden. De toch doelpuntrijke duels trokken nog geen 21.000 toeschouwers. Er vie len 32 treffers, met de 5-3 van RBC tegen Volendam als hoogtepunt. Brood scoorde drie keer voor RBC, dat ook in Bijsterveld en Voets doelpuntenmakers had. Voor Vo lendam scoorden Duif (2) en Tol. Er werd ook veel gescoord bij MW - Emmen (3-3), met treffers van Adam, Thai en Driessen voor de Zuidlimburgers. Driessen pas seerde ook zijn eigen doelman. Vonk en Metz brachten het Drent se totaal op drie. AMSTERDAM (GPD) - De voetbal loopbaan van de Amsterdamse amateurvoetballer Chris Toonstra heeft plots een hele onverwachte wending gekregen. De spits van SC Buitenveldert zaterdaghoofdklas- ser in de KNVB, afdeling Amster dam) heeft een aanbod gekregen van het Franse AS Monaco, de club van Sören Lerby. Toonstra weet zich sinds een maand verzekerd van de Franse belangstelling. De trainer van Mo naco, Stefan Kovacs, die in Neder land op zoek was naar een goede spits, hoorde van Buitenveldert-oe- fenmeester Van der Reyt, dat zijn eigen AVB-team een redelijke puntspéler in de gelederen had. En kele dagen later al speelde die be wuste spits, Chris Toonstra, een oe fenduel in het tweede van Monaco. In die testwedstrijd scoorde hij een maal en oogstte bewondering, toen hij de Denen Lerby en Busk uit speelde. Toonstra kreeg na thuis komst te horen, dat Monaco hem een prof contract wil voorleggen, maar dat er momenteel geen plaats voor hem is, aangezien de club uit het vorstendommetje, waarvan Prins Rainer de grootste fan schijnt.te zijn, over te veel buiten landers beschikt. Het ligt in de bedoeling van Mo naco om de Amsterdammer voorlo pig te stallen bij een club uil de Franse tweede divisie, om hem vanaf het volgende seizoen defini tief in te lijven.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 14