Plan Hoge Rijndijk fors afgeslankt Muziek- en majoretten- concours in Leiderdorp PAGINA 2 REGIO LEIDEN VRIJDAG 19 SEPTEMBER 1981 VRIJ Agenda OEGSTGEEST - Om de zoge naamde kleine criminaliteit (diefstal, inbraak, vandalisme, enz.) te lijf te gaan, nemen de gemeentebestuurders van Oegstgeest niet langer genoe gen met het politiebeleidsplan alléén. In het collegeprogram ma 1986-1990 is dan ook op aandringenvan vooral de WD, de grootste fractie, het voornemen opgenomen een gemeentelijk beleidsplan te maken. In dat plan zal een po ging worden gedaan de kleine criminaliteit "te beheersen". En: "Preventieve maatregelen zullen voorrang hebben. Het plan moet afgestemd zijn op het politiebeleidsplan maar omvat méér dan alleen politie taken". WD-fractie-voorzitter H.A. Rijks en -raadslid drs. A.C.H. Kuntze hebben een avondje vrijgemaakt om hun gedachten hardop de vrije loop te laten. De twee stellen vast dat het plan dat straks op tafel komt geen WD-plan zal zijn. Het collegeprogramma. door Wim Koevoet maar een heel klein deeltje uit maakt, is immers door alle fracties onderschreven. Wel laat de WD zich erop voorstaan de kar een beetje te trekken, de denktank voor een groot deel te zullen vul len. En daar komt nog eens by dat de liberalen met Kuntze een spe cialist in hun midden hebben. Kuntze is werkzaam bij het minis terie van justitie, directie politie, waar hij zich bezighoudt met het opsporingsbeleid. Hij heeft bijdra gen geleverd aan het criminaliteits- bestnjdingsplan van de ministers Korthals-Altes en wijlen Rietkerk. Kuntze en de veranderde kijk op de politie: "In de jaren zeventig was de politie in de ogen van velen een uiting van een wat fascistoïde gebeuren. Het keerpunt werd ge vormd door de inhuldiging van Beatrix. Heel Nederland zag toen op tv hoe een geslipte motoragent bijkans werd gestenigd door rot- zooitrappers". Een goed begin is het halve werk, maar het begin in Oegstgeest is niet best geweest, stelt Kuntze eerst vast. Hij herinnert eraan dat het rijk de Oegstgeester subsidie aanvraag voor projecten ter bestrij ding van de criminaliteit met nul komma-nul heeft gehonoreerd. Volgens de liberaal hebben heel veel gemeenten tevergeefs een aanvraag gedaan, van een ramp is dan ook geen sprake en bovendien zijn de criminaliteitscijfers in Oegstgeest niet buitensporig hoog maar liggen die op het landelijk ge middelde. Dat neemt niet weg dat Kuntze en Rijks zo hun bedenkin gen hebben tegen de kwaliteit het stuk waarin de Oegstgeester aanvraag is gedaan. Dat stuk had concreter moeten zijn. "Als je vraagt: Best rijk, wij in Oegstgeest willen wat bosjes weg hebben om de kans op verkrachtingen te ver kleinen, dan antwoordt het rijk na tuurlijk: dat kun je toch zelf wel re gelen". Kuntze vervolgt: "Er was 45 miijoen gulden voor alle Neder landse gemeenten. Dat is bijna niets. De aanvragen moeten dan ook dermate serieus zijn dat van een project kan worden gesproken. Wat Oegstgeest betreft, durf ik het woord project niet in de mond te nemen. Bovendien: die subsidie was niet structureel bedoeld en als je geld vraagt om de struiken te kunnen snoeien dan vraag je ver keerd. Dat snoeien moetje immers structureel doen". Spie en span Kortom: was dat gemeentelijk beleidsplan er maar al geweest, dan had de aanvraag veel beter kunnen worden aangekleed met heuse projecten. Rijks: "In dat plan moeten we proberen tot een inclusief beleid te komen". Rijks legt uit dat er geen apart beleidje moet worden gevoerd maar dat bij het maken van plannen op het ge bied van de ruimtelijke ordening ("Laat de politie ook bestemmings plannen zien"), welzijn en verkeer ("Snelheidsbeperkende verkeers drempels") al naar de mogelijkhe den om criminaliteit tegen te gaan of beter nog: te voorkomen, dient te worden gekeken. "Het is dus veel meer dan de politie postcodes in fietsen laten graveren om fiet sendiefstallen tegen te gaan". Kuntze: "Het voormalig CDA- raadslid Kakebeeke vroeg in raads vergaderingen almaar om die ka potte abri's in Oegstgeest. Hij wil de daarmee niet alleen op de tocht staande busreizigers tegemoet ko men. Het is bekend dat hoe langer LEIDERDORP - Drumfanfare/ majorettenkorps 'Tamarco' organi seert morgen voor de derde maal in successie een nationaal muziek- en m^jorettenconcours. Een concours dat onder auspiciën van de Alge mene Nederlandse Unie van Mu ziekverenigingen (ANUM) wordt gehouden en dus een officiële sta tus heeft. Veertien verenigingen nemen er aan deel. Samen zijn zij goed voor zo'n dertig optredens op het speel- Verf spuiters weer actief LEIDERDORP - Voor de zo veelste keer heeft de Leider- dorpse politie er gisteren een paar te pakken gekregen: jeug dige Leiderdorpers die met hun verfspuitbussen muren, schuttingen of gevels te lijf gaan. Dit keer waren het twee "jeugdige" Leiderdorpers die de muren van een gymzaal aan de Lijnbaan voor doek aan za gen. De twee werden rond vier uur 's middags in de kraag ge vat. Tegen hen is proces-ver baal opgemaakt. Bovendien is de twee uitdrukkelijk verzocht de illegale schilderingen te ver wijderen. Politie: 'Burger moet meedenken' OEGSTGEEST - A. Gelderblom, groepscommandant van de rijks politie Oegstgeest, kan nog niet veel zeggen over het in de maak zijnde gemeentelijke criminali- teitsbestrijdingsplan. "Ik weet niet welke kant ze op willen". Met 'ze' bedoelt hij de raadsle den. Als lastige pottekijkers be schouwt hij de raadsleden zeker niet. "Iedereen moet meeden ken, ook de burger. Ik heb zeker niet de pretentie alles zelf te kun nen bedenken. Wij van de politie willen die burger stimuleren ons te helpen bij het tegengaan van kleine criminaliteit, wij kunnen het niet alleen". De groepscommandant heeft ook geen moeite met hem en zijn manschappen door derden aan bevolen prioriteiten. "Nog nooit is mij het vuur aan de schenen gelegd, zo van: Gelderblom, nu ga jij eens even alleen die kant opkijken. Ze gaan straks heus niet roepen: Gelderblom, al je mannen in de nachtdienst. Want dan kan Gelderblom overdag niets meer doen aan foutparkeer- ders in de De Kempenaerstraat. Er is veel eerder sprake van mee denken dan van het ons opleg gen van vervelende dingen". Rijks: "Wat is erger: honderd ge stoten fietsen van 500 gulden of vijf inbraken met een buit van 50.000 gulden?" (archieffoto) LEIDSCH DAGBLAD Hoofdkantoor - Redactie Exploitatie Produktie Witte Singel 1Leiden Telefoon 071-144941 Postadres: Postbus 54 2300 AB Leiden Nabezorging 071-123143 Sleuteltjes 071-143545 Per exemplaar 1,10 veld aan de Van der Marckstraat, gelegen naast wijkgebouw Zijl- kwartier. Burgemeester Bruggeman van Leiderdorp opent het evenement rond elf uur 's morgens. Bij de prijsuitreiking, om ongeveer half zes, is hij eveneens aanwezig. Achtereenvolgens treden zater dag aan 'Little Keytown Stars' uit Leiden, majorettenvereniging 'De Tieners' uit Den Haag, drum- en twirlgroep 'Melody' uit Maassluis, Tamarco zelf, 'Het wapen van Maassluis', 'Door Oefening Sterk', de Haagse majorettenvereniging 'De Tieners', De Leidse mars- en showband 'Con Fuoco', 'The Ta- marinda's uit Alkmaar, muziekver eniging 'Ambrosius' uit Schiedam, 'Con Bravura' uit Leiderdorp, Weespers muziekvereniging 'Ju- bal', drum-en showband 'Con Brio' uit Alphen aan den Rijn en mu ziekvereniging 'Eendracht maakt macht' uit Capelle aan de Ijssel. Scholen krijgen begeleiding ZOETERWOUDE - De gemeente Zoeterwoude is erin geslaagd een begeleider voor de basisscholen te vinden. De benoeming is per 15 september ingegaan. De uren, die verloren zijn gegaan vanaf het be gin van het schooljaar tot aan de datum van de benoeming, worden ingehaald tot eind dit jaar, zo belo ven burgemeester en wethouders in hun voorstel aan de raad. De begeleider zal vier uur per week werkzaam zijn by de vyf plaatselijke basisscholen. Hij heeft een contract tot 1 januari. In de tus sentijd gaat de gemeente bekijken hoe groot de behoefte precies is aan extra schoolbegeleiding. Af hankelijk daarvan kan de begelei der voor meer uren worden aange steld, of worden er met ingang van volgend jaar geen gebruik meer ge maakt van zijn diensten. De ge meenteraad zal zich volgende week donderdag over het voorstel buigen. Storende graffitti in een Oegstgeester abri aan de Lange Voort. Door deze abri en andere vandalisme-objecten op te knappen worden twee doeleinden bereikt: de burger voelt zich wat minder onbehagelijk en de vandaal wordt afgeschrokken als alles er "spie en span" uitziet. (foto wim Dijkman) die dingen kapot blijven, hoe gro ter de aantrekkingskracht op van- dalen wordt. Ook dóarom moeten de abri's in Oegstgeest er spie en span uitzien". Het voeren van een "inclusief be leid" heeft tot gevolg dat ook ande re organisaties dan het ruim 20 mensen sterke Oegstgeester rijks politiekorps verantwoordelijk wor den voor de bestrijding van de klei ne criminaliteit in het dorp. Rijks en Kuntze denken aan scholen, aan de Stichting Jeugd en Jongeren werk Oegstgeest, de Stichting Wel zijn Ouderen Oegstgeest en aan de burgerij zelf. Rijks: "Je zou kun nen overwegen om Oegstgeester scholen abri's te laten adopteren. Van mij part maken ze er schilder werken op. Je bereikt dan dat de scholieren het erg vinden als er iets mee gebeurt". Door allerhande instellingen na drukkelijk te betrekken bij de be strijding van criminaliteit, zo den ken de twee, "ontstaat een netwerk van elkaar doorverwijzende instan ties". Ze willen er direct bij zeggen: "Zoals het nu is, is het in Oegst geest niet slecht geregeld. Wel moet zo'n netwerk, dat er in feite al een beetje is, veel meer een van zelfsprekendheid worden". Want: "Zonder zo'n netwerk lost de poli tie problemen maar voor even op. Dat wordt dweilen met de kraan open". De liberalen stellen "dat het terugbrengen van de criminaliteit tot het nulpunt fictie is". Maar: "Het onveiligheidsgevoel, dat moet tot redelijke proporties wor den teruggebracht. En daar kan de burgery zélf ook wat aan doen". Kuntze: "Die actie van de Oest- geester politie destijds waarbij in geparkeerde auto's met onafgeslo ten deuren een briefje werd achter gelaten waarop stond dat de auto zo en zo was aangetroffen, briljant was dat. Daarmee geef je heel na drukkelijk aan dat we met zijn al len wat moeten doen. Ook een goed voorbeeld is het onlangs in gebruik genomen alarm- en com municatiesysteem voor ouderen. Zo'n oude vrouw die iemand ziet...". Postorderbedrijven Rijks: "Ik zag laatst in een win kel aan de Lange Voort een rij van dertig scholieren staan. De politie was in de buurt. Dat zegt allemaal niets, ook als ze met zijn dertigen zijn, mogen scholieren boodschap pen doen. Maar er zijn zoals be kend klachten van de midden stand over de wijze waarop bepaal de Oegstgeester scholieren hun middagpauze doorbrengen". Kunt ze: "Er wordt sindsdien veel meer gesurveilleerd door de politie. Dat helpt wel eventjes, maar het zou niet nodig moeten zijn. Platsurveil- leren heeft alleen maar tot gevolg dat de zaak zich verplaatst". Maar wat moet dan wel? Enkele minuten eerder verkondigden de twee namelijk ook al niet veel te moeten hebben van het geven van meer bevoegdheden aan winke liers zelf. En Rijks zelf stelt wat cy nisch vast: "De uiterste conse quentie van het niets doen tegen winkeldiefstallen is dat je alleen nog postorderbedrijven over houdt". Kuntze: "In Engeland was een dorpje waar elke avond voordat de laatste bus vertrok de hele omge ving kort en klein werd geslagen. Totdat de autoriteiten de sluitings tijd van de plaatselijke kroeg onge veer lieten samenvallen met de vertrektijd van de bus. Men moest zich na het laatste pilsje rotrennen om de laatste bus nog te halen. Voor vernielingen was niet eens tijd meer. Nou, in het voorbeeld van de Lange Voort zou kunnen worden gedacht aan andere schooltijden". Kuntze en Rijks halen een term uit het WD-verkiezingsprogram- ma van stal: 'neighbour watching'. "Nee, nee, dat heeft niets met bur gerwachten of andersoortige para militaire organisaties te maklen. 'Neighbour watching' betekent dat mensen, afspraken maken met hun buren. Ik ben vanavond weg, hier heb je de sleutels van mijn huis. Of: ik ben een paar dagen weg, haal jij de post uit de brievenbus". Kuntze en Rijks erkennen ruiter lijk dat hun 'neighbour watching' nu niet bepaald het ei van Colum bus kan worden genoemd. "Het mogen dan geen nieuwe geluiden zijn, het gekke is wel dat je immer van het tegendeel hoort". Rijks: "Een verhuiswagen stopt bij num mer 3. De buren van nummer 1 vra gen elkaar: goh, gaan onze buren verhuizen? De verhuisploeg haalt ondertussen het hele huis leeg. Blijkt het later om een inbraak te gaan. Is er sprake van steviger so ciale banden, dan kan zoiets ge woon niet, dan weet je van eikaars verhuisplannen". Juist die sociale banden, zo stel len de twee, vormen een groot pro bleem in veel wijken van Oegst geest. Vooral in de wijken waar fo rensen met hoge inkomens woonachtig zijn. Voor inbrekers valt er extra veel te halen en de bu ren weten soms niet eens dat ze el- kaars buren zijn, laat staan dat ze op de hoogte zijn van eikaars afwe zigheid. "In de Beatrixlaan", zegt Kuntze, "staan heel grote volwas sen bomen. Ik liep daar in verkie zingstijd van huis tot huis om er WD-folders in de bussen te stop pen. Ik zag er geen hand voor ogen, laat staan dat iemand anders mij ziet". Hoe nu zo'n sociale band te creëren in de villawijken? "Het iro nische is dat dat soort dingen ont staat als er een ramp is gebeurd. Het verhaal van het kalf én de put". Prioriteiten Wat de nieuwbouwwijk Haas- wijk betrfeft, hebben de gemeente bestuurders nog veel mogelijkhe den om in hun ruimtelijke orde ningsbeleid iets aan criminaliteits bestrijding te doen. Rijks: "Of we het daar met het groen goed heb ben gedaan kun je pas over tien jaar zeggen, dan moeten we maar eens kijken hoe het groen erbij staat". Kuntze: "Haaswijk is geen voorbeeld van hoe het niet moet of schoon we bij onze Haaswijkplan- nen nooit aan criminaliteitsbestrij ding hebben gedacht. Voordeel van Haaswyk is wel dat het een wijk is waar de sociale controle groot is. Er wonen veel ouders met jonge kinderen, dat schept een band". In het gemeentelijke beleidsplan zal ook een poging worden gedaan prioriteiten te stellen. Er worden nu eenmaal meer Oegstgeester abri's beklad, fietsen gestolen en inbraken gepleegd dan. groeps commandant Gelderblom agenten vooradig heeft. Rijks: "Wat is be langrijker voor de politie om aan te werken: 100 gestolen fietsen van 500 gulden per stuk of vijf inbra ken waarbij voor 50.000 gulden buit is gèmaakt?". Volgens Rijks en Kuntze moet het antwoord op die vraag komen uit de "common sense, uit signalen van de bevol king". Die common sense maakt ook dat prioriteiten wel eens kun nen moeten worden verlegd. "Als ASC ineens te kampen krijgt met voetbalvandalisme bijvoorbeeld". Anderzijds mogen ze niet te dras tisch worden gewijzigd. Kuntze: "Als je nu in de Amsterdamse War moesstraat komt vertellen dat ze je autoradio hebben gestolen, mag je uit een bakje een formulier vissen. Vul maar in. Kijk, dat is nu een ver ziekte situatie". Rijks: "Prioritei ten stellen. Het moet. Maar makke lijk is het niet". Kuntze: "Politie was vroeger in de ogen van veten een uiting van een wat fascistoïde gebeuren". (archieffoto) Eerste paal 29 woningen in Zoeterwoude schrale troost ZOETERWOUDE - Er werd gis termiddag een eerste paal de grond in geslagen, en ook de sfeer stond als een paal boven water in Zoeterwoude-Rijnwijk. "Ik ben erg ontroerd dat burge meester Houdijk in zijn toe spraak mijn naderende afscheid ter sprake bracht", aldus de heer Brard die de provincie vertegen woordigde. Maar het echte feest varken was die middag Chris Overdevest, die aan de Moeras- cypruslaan de eerste paal voor negenentwintig twee'a drieka merwoningen de grond in mocht slaan. Ook kreeg hij cadeautjes, dit alles omdat hij zo'n zeventien jaar bestuurslid van de woning bouwvereniging "Willibrord" is geweest. En toch werd dit alles overschaduwd door een zeer treurige geschiedenis. In feite werd gisteren de eerste paal van een schrale troost de grond in geslagen. De eerste paal voor de afgeslankte versie van een veel duurder plan, waar aan vankelijk door het ministerie van vrom ook een bedrag van 1,5 mil joen gulden voor beloofd was. Totdat het kabinet met een nieu we Wet op de Stads- en Dorps vernieuwing kwam. Die heeft tot gevolg dat vanaf 1 januari 1985 allerlei subsidies in verband met infrastructuur, die voör die da tum afzonderlijk door het minis terie van vrom verstrekt werden, allemaal in 'éen fonds gestord worden, dat door de provincies beheerd moet worden. Over wat dat in de praktyk betekent doet burgemeester Houdijk zijn be klag in De Nederlandse Gemeen te van 6 september 1985: "De provincie Zuid-Holland liet daarop weten: "Dat is allemaal leuk en aardig, maar wij hebben zoveel verplichtingen aan andere gemeenten dat wij jullie niet kunnen betalen. Bovendien zijn wij niet gebonden aan toezeggin gen van het rijk." Het eind van het liedje was dat de gemeente Zoeterwoude slechts 125.000,- kreeg van de provincie voor het nieuwbouw project aan de Hoge Rijndijk. Dat heeft natuurlijk consequen ties voor het aantal woningwet woningen dat gebouwd kan wor den. Voorzitter P.J. van Steijn van de woningbouwvereniging "Willibrord hierover: "De ge meente heeft beloofd dat er de komende tijd in totaal 136 wo ningwetwoningwetwoningen ge bouwd kunnen worden. Toen het rijk nog zwaaide met zijn be lofte van 1,5 miljoen, raamden we dat aantal nog op 185 woning wetwoningen." Vrij en duur Om de schade zo veel mogelijk te beperken moest de gemeente raad van Zoeterwoude wel ak koord gaan met het idee van Noorlander B.V., het bouwbe drijf dat de woningen aan de Ho ge Rijndijk bouwt, om een aan zienlijk deel van de woningwet woningen om te zetten in vrije sector-woningen, die voor de ge meente en het bouwbedrijf meer opleveren, maar voor de bewo ners veel duurder zijn. Ongeveer de helft van de woningwetwo ningen wordt omgezet in koop woningen. De heer Vis van Noor lander B.V. vindt dat niet zo'n punt: "Zoveel vrije sector wonin gen zijn er de laatste tijd toch niet gebouwd? Er is de afgelopen jaren juist heel veel aan sociale woningbouw gedaan in Zoeter woude!" De cijfers die genoemd worden in de woningbouwnota 1986 van de gemeente geven hem gelijk. Volgens deze nota werd in de pe riode 1976 - 1980 31% van de wo ningbouw aan huurwoningen besteed, en in de periode 1981 1985 was dat 50%. Terwijl de bouw van premie koopwoningen daalde van 42% van de totale bouw in de eerste periode tot 33% in de tweede periode. De bouw van vrije sector-woningen vertoont ook een dalende ten dens: van 27% naar 17% van de totale bouw. Maar de behoefte aan vrije sector-woningen is in Zoeterwoude dan ook niet zo groot: onder de woningzoeken den in Zoeterwoude zijn heel veel alleenstaanden gemiddeld 90 in de periode '82 - '84). Daar komt bij dat de gëinteresseerden in vrije sector-woningen vooral van buiten de gemeente komen, terwijl Zoeterwoude nu juist een beleid voert om vooral voor de eigen bevolking te bouwen. Voorzitter Van Steijn van de woningbouwvereniging gaf er in zijn toespraak blijk van de toe komst toch met optimisme tege moet te zien. Hij zei zelfs "meer gekregen dan gevraagd" te heb ben, maar die woorden wilde de burgemeester niet overnemen. De heer Brard van de pro vincie prees in zijn toespraak de goede sfeer die er altijd geweest was in het woningbouwoverleg tussen hem en de gemeente Zoe terwoude, en zei verder dat hij zou proberen de financiële scha de door het wegvallen van de rijksbijdrage zo veel mogelijk te beperken. De provincie kampt wat dat betreft met een moeilijkheid die duidelijk omschreven staat in het financiële hoofdstuk van de Wet op de Stads- en Dorpsver nieuwing: "Voorkomen dient te worden dat de stadsvernieu- wingsgelden te veel over de ge meenten zouden worden ver snipperd, waardoor de bedragen per gemeente te klein worden om nog op doeltreffende wijze aan stadsvernieuwing te kunnen worden besteed". VRIJDAG Leiden Gulden Vlies - Breestraat 125, ledenver adering PvdA, 20 uur. Ilubhuis Matilo - Zaanstraat 126, bingo Dr. van Voorthuysenschool - Marnix straat 104, ruilavond Ruilclub Konings kerk, 19-22 uur. Laktheater - Vals Bloed/Factorij speel 'So long Johnny', 20.30 uur. Stadsgehoorzaal - concert in de Mees terserie door Rotterdams Philharmo nisch Orkest o.Lv. James Conlon, 20.1! Leiderdorp Muzenhof - Gordynsingel, concert bla zersdocenten streekmuziekschool Rijn akkoord, 20 uur. Voorschoten Het Wedde - nachtzwemmarathon, start 20 uur. ZATERDAG Leiden Groenoordhallen - Zuid-Hollandse snuffelmarkt, 10-16.30 uur. Clubhuis Matilo - Zaanstraat 127, ver rassingsfietstocht, 11-12 uur. Turnvereniging Ons Buiten - opening expositie bloemen, groenten en fruit, 10-17 uur. Warmond Huize Mariënhaven - Mgr. Aengenent-, laan^ missietentoonstelling en verkoop, j Oegstgeest Pabo - Hazenboslaan 101, inloopdag over computers in basis- en speciaal on-l derwys, 9.45-14 uur. Gemeentecentrum - Lytweg, pannekoe- keninstuif Scouting Oegstgeest, 12-19 uur, afhalen tussen 14-17 uur. Wassenaar Dr. Mansveltkade - recreatietoernooi voor 50-plussers, georganiseerd door de Wassenaarse Pétanque en koersbalclub, 11 uur. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag i om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. I Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van do artsen: Groep 1 - Tan, Janssen, Zwynenburg, Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groe- kroos 1, tel. 215510. zo 8 uur tot 24 uur: Janssen, tel. I 121641; spreekuur Rosmolen 2. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en. De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: E. de Lange, tel. 212025; spreekuur Bronckhorststraat I 43-45. zo 8 uur tot 24 uur: A. v. Luyk, Was- straat 2a, tel. 122522. Groep 3 - Pleiter, J. v. Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg en Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: S. Smit, Cobet- straat 43. tel. 130177. zo 8 uur tot 24 uur: H. Jurgens, Heren gracht 116, tel. 125820; spreekuur Burg- gravenlaan 102. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. i Waardt, Arnou, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer: za 8 uur tot zo 8 uur: G. Bénit, Brahmslaan 315, tel. 720404; spreekuur Kennedylaan 24. zo 8 uur tot 24 uur: A. v. Rijn, Pagani- nistraat 1, tel. 314349; spreekuur Kenne dylaan 24. Groep 5 - Schaefer, Jasper se, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: j za 8 uur tot zo 8 uur: D. Hammerstein, tel. 720936; spreekuur Saffierstraat 3. I zo 8 uur tot 24 uur: A. Hammerstein, tel. 767646; spreekuur Saffierstraat 3. Leiderdorp za, M.B. Landsmeer, Grotiuslaan 57, tel. 413913; zo, F. Kemme, Grotiuslaan 12, tel. 893139; spreekuur van 12.30-13 uur op Floryn 10, tel. 891000. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: E.J. Roelants, Frans Halslaan 10, tel. 153747. Voor de praktijk Haaswijk: J.J. Voor- zaat/G.A. van der Steenhoven, Querido- laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik baar ook in het weekend. Voorschoten za, W. van Dam, Palestinalaan 29, tel. 3960; zo, J. Baars, R. Wagnerlaan 63, tel. 2520. Warmond Praktijk G. Duyzer/F. Zonneveld, Rietpad 9, Voorhout, tel. 02522-30697. Wassenaar za, M.H. van Tolingen sr., tel. 78303; spreekuuradres Weteringlaan 4; zo. M..v.d. Feen, tel. 18309; spreekuuradres Hofcampweg 65. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715-1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 19 tot vr 26 september door: Haven Apotheek, Haven 18, Leiden, tel. 120085. Apotheek Hofland, Thorbeckeweg 3, Voorschoten, tel. 762877. DIERENARTSEN Voor de praktyk van Muurling, Hel der, Roest: F. Muurling, Plantsoen 23, Leiden, tel. 125057. Voor de praktjk van Vestjens, v.d. Wouw: R. Koster, G. Koster-Stoker, Narcis- straat 47, Voorschoten, tel. 01717-3836. Voor de praktyk van Duyn, Brandt: R.J.W. Duyn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Voorschoten R. Koster, G. Koster-Stoker, Narcis straat 47, tel. 3836. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Lei derdorp en Oegstgeest wordt waarge nomen door: J.H. Goudsmit, Rynsburgerweg 48, Leiden, tel. 172828. Voorschoten, Wassenaar F. Nales, Schouwweg 34, Wassenaar, tel. 15515.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2