De drie nestors van de Kunstkring Ars-leden reizen met penseel in hand KIJK UIT VRIJDAG 19 SEPTEMBER 1986 KUNST PAGINA 25 Schroder, Citroen en Kamerlingh Onnes in Voorschoten Thema-expositie 'Rond de Middel landse Zee', t/m 28 september. Ars Studio, Pieterskerkgracht 9, Leiden. Openingstijden ma. t/m do. van 9.00- 12.00 uur en van 19.30-21.30 uur. Za. en zo. van 13.00-16.00 uur. LEIDEN - De aantrekkings kracht die het Middellandse Zee gebied op menig Noorderling uitoefent, is op zeer verschillen de manieren door Ars-leden ver beeld op de thema-tentoonstel ling 'Rond de Middellandse Zee'. In 'Verzamelde grond' geeft Lu cia Steinbach een vrij letterlijke interpretatie van het thema; op een globaal geschilderde 'kaart' van het gebied heeft zij rondom, plastic zakjes met aarde of kie zelstenen uit Mediterrane lan den, zoals Spanje, Egypte en Griekenland, aangebracht. An dere deelnemers, onder wie Ben Haver en Ronald Lindgreen, hebben gekozen voor een zeer exacte weergave van het land schap. De uitwerking van het thema is daarentegen heel vrij in het werk van Fer Hakkaart en Bas Haasnoot. Hakkaarts drie luik 'Odysseus' reis' heeft door het kleurgebruik en de zware vormen een weinig zuidelijke uitstraling. Evenals Hakkaart zoekt Haasnoot het in de mytho logie, maar zijn 'Koning Minos' bezit echt iets oriëntaals. Zeer verrassend is zijn uit drie delen bestaande monoprint 'Geschenk uit Egypte', die wat vormentaal betreft door Kreta en in kleurge bruik door oude fresco's beïn vloed lijkt. Minder nadrukkelijk aan het thema gebonden zijn de aquarel len van Hannie Bal en de twee berglandschappen van Johan Timmers. Daarnaast exposeert Timmers een drietal linosneden, die in gestileerde vorm en inge houden kleurgebruik zeer type rende Italiaanse gevels tonen. Een hieraan tegengestelde bena dering vinden we in het werk van Victor Bouter. Diens 'Campo Maddalena' geeft goed de sfeer weer van Venetië met die statige, ietwat vervallen gevels. Tot de categorie reisherinne ring behoort de gouache 'Brie ven schrijven in Istanboel' van Lucia Steinbach. Behalve het uitzicht op de stad in de scheme ring wordt ons een blik gegund op het stilleven met ansichtkaar ten en enveloppen, dat zinspeelt op het onontkoombare vakantie ritueel van berichten aan het thuisfront te sturen. Vissersbo ten op het strand van Fuengirola en resten van oude culturen - de Middellandse Zee is een rijke bron van inspiratie. Het brede scala aan onderwerpen is zelden op wereldschokkende wijze, maar soms wel verrassend weer gegeven. De thema-expositie is een an dere manier waarop Ars-leden' zich gezamenlijk kunnen presen teren en dit zal een vervolg krij gen in de maand oktober met een tentoonstelling die als motto krijgt: 'Geef jongeren de (exposi- tie-)ruimte!'. NANCY STOOP Tentoonstelling van de Voorscho- tense Kunstkring met werk van Sierk Schroder, Paul Citroen en Harm Kamerlingh Onnes, t/m 28 sep tember. Ambachts/Baljuwhuis, Voorstraat 12, Voorschoten. Ge opend dagelijks van 14.00-17.00 uur. VOORSCHOTEN - De Voor- schotense Kunstkring heeft zijn jubileumtentoonstelling gewijd aan de drie ereleden. Paul Ci troen. Harm Kamerlingh Onnes en Sierk Schroder. Na Kamer- Opera deels tevreden over subsidiëring AMSTERDAM (ANP) - Minister Brinkman van welzijn, volksge zondheid en cultuur komt zijn toe zeggingen aan De Nederlandse Opera na tot september 1988. Tot die datum zal hij zoals toegezegd De Nederlandse Opera een extra subsidie verlenen van 6,1 miljoen per jaar om de extra lasten, voort gekomen uit de verhuizing naar het Muziektheater aan het Amster damse Waterlooplein, te kunnen opvangen. Na 1 september 1988 zal dat bedrag structureel worden toe gevoegd aan de subsidie van ruim 25 miljoen gulden die de opera al krygt. Dit vertelde intendant Jan van Vlijmen van De Nederlandse Opera gisteren op een persconfe rentie in het Muziektheater. Van Vlijmen betreurt het echter zeer dat de minister voor de jaren na 1988 het advies niet heeft opge volgd van de door de bewindsman ingestelde adviescommissie-Ba tenburg. Deze had Brinkman gead viseerd De Nederlandse Opera na 1988 jaarlijks een extra subsidie te verlenen van 9,9 miljoen. De opera had zelf gevraagd om een jaarlijkse verhoging van 10 tot 15 miljoen. Het niet volgen van het advies van de commissie-Batenburg bete kent wel dat voor de jaren na 1 sep tember 1988 het beleidsplan voor de opera moet worden bijgesteld. De minister moet nu kiezen tussen minder voorstellingen in het Mu ziektheater, waar de gemeente Am sterdam weinig voor zal voelen, of minder voorstellingen geven met minder nieuwe produkties in het land. Dat laatste zal de minister niet leuk vinden, want hij wil dat ook de provincie aan zijn trekken komt, aldus Van Vlijmen. NA EEUWEN WEER HERENIGD AMSTERDAM - Na eeuwen van scheiding zijn de twee delen van dit tweeluik van Jan van Scorel weer tijdelijk herenigd. Beide delen zijn voor de expositie 'De eeuw van de beeldenstorm' in bruikleen afgestaan aan het RijksmtLseum in Amsterdam; de Madonna met kind (links) komt uit Tarbov in de Sow jet Unie, de koopman komt uit Berlijn. (foto anp) aan de Rijksacademie meer aan zijn vrije werk kunnen wijden. Evenals Citroen heeft hij onnoe melijk veel portretten in op dracht gemaakt. In een televisie interview zei hij eens, toen hem om een reactie werd gevraagd op de matige belangstelling van de kant yan musea: "Mijn museum is het particulier bezit". Het meeste werk op deze tentoon stelling is dan ook afkomstig uit privé-verzamelingen. Schroder hecht grote waarde aan traditie in de kunst en aan gedegen vakmanschap en kennis van de anatomie. Hij beroemt zich ook op het feit dat hij, "als laatste der Mohikanen", nog een hand kan tekenen. De inspiratie bij de jongeren vindt hij een goed ding, maar voor hem blijft "tekenen de kapstok waaraan je een portret ophangt". Naast figuurstukken en por tretten vindt Sierk Schroder voorbeelden voor zijn werk in de natuur. Hij kan geboeid raken door de grillige vorm van een stuk hout of een boom met elfen bankje, zoals te zien is op enkele recente aquarellen. Het afgelo pen jaar maakte Schroder ook een serie naaktfiguren in pastel op linnen. Opzettelijk gebruikte hij groene en paarse tinten in schaduwpartijen en in een spie gelbeeld van de figuur, want in deze toepassing van kleuren ziet hij de winst van de moderne kunst. Duidelijk is hier ook de concentratie op de figuur, wat soms de compositie als geheel niet altijd ten goede komt. Een gunstige uitzondering is naar mijn idee het 'Liggend naakt', dat zijn kracht mede dankt aan het sprekende kleurgebruik. In dit werk is Schroder tekenaar bij uitstek; vooral het portret in rood krijt van Margaret en zijn zelfportret uit 1984 laten de grote mate van perfectie zien, die hij heeft weten te bereiken. Door de beperkte omvang van de tentoonstelling kunnen slechts bepaalde facetten in het werk van deze drie kunstenaars belicht worden. Dit heeft vooral gevolgen voor Harm Kamerlingh Onnes en Sierk Schroder. De in druk die men krijgt van het werk van Paul Citroen stemt het meest overeen met het beeld van 'de te kenaar Citroen', terwijl by Schroder vooral het accent ligt op zijn nieuwste tekeningen. Wat Kamerlingh Onnes betreft is het jammer dat juist zyn vrije werk hier ontbreekt. NANCY STOOP lingh Onnes, het eerste erelid van de Kunstkring, en na Ci troen, die op zijn tachtigste ver jaardag het erelidmaatschap kreeg, was het de beurt aan Sierk Schroder om bij de opening van de tentoonstelling op 12 septem ber j.l. de erepenning in ont vangst te nemen. De expositie kan gezien worden als hommage aan de vorig jaar overleden Harm Kamerlingh Onnes en aan Paul Citroen, die in 1983 op zesentach tig jarige leeftijd stierf. De jong ste van het drietal, de nu drieën tachtig jarige Schroder, laat in Voorschoten grotendeels nieuw werk zien. De hier verenigde gro te namen staan garant voor een hoog bezoekersaantal en veel lo vende reacties van het publiek. Deze jubileumexpositie staat vooral in het teken van de por tretkunst. Van de drie kunste naars zijn Citroen en Schroder echte tekenaars en portrettisten te noemen, hoewel ook Kamer lingh Onnes in opdracht veel portretten heeft gemaakt van Leidse hoogleraren en leden van de Hoge Raad. Een grote over zichtstentoonstelling van het werk van Kamerlingh Onnes in 1983 in de Leidse Waag gaf een beeld van meerdere kanten van zijn talent, maar bij de Kunst kring ligt het accent vooral op de familieportretten en keramiek, afkomstig uit het bezit van me vrouw Kamerlingh Onnes. De schilderijen van zijn schoonva der en zijn moeder, respectieve lijk uit 1929 en 1933. illustreren dat Kamerlingh Onnes' werkwij ze voortdurend aan veranderin gen onderhevig was. Voor het portret van zijn moeder gebruik te hij een fijnere toets en beperk te zich daarbij tot een sober kleurgebruik. In het zelfportret, dat hij op eenentwintig-jarige leeftijd maakte, en in een later stuk, waarop hij zich en-profil, met zijn bekende alpinopet, heeft afgebeeld, toont de schil der, dat hij een uitgesproken ge durfd coloriet zeker niet uit de weg gaat. Terwijl Kamerlingh Onnes hoofdzakelijk als schilder en ke ramist gepresenteerd wordt, zijn Citroen en Schroder de meesters van de tekenkunst. In de aan hen gewijde videoprogramma's zeg gen beiden met nadruk zichzelf vooral te beschouwen als teke naars. Paul Citroen had en heeft zijn grote bekendheid te danken aan de talloze portretten, die hij van beroemdheden als Jehudi Menuhin en Marc Chagall, maak te. Citroen tekende zijn modellen met grote gedrevenheid, hetgeen aan de portretten te zien is. Heel treffend is de tekening van een zeer jonge Peter Struyken en zijn zelfportret. In het laatste stuk heeft hij zichzelf afgebeeld in een nadenkende houding. Ook de na tuur had Citroens belangstelling, zoals blijkt uit een kleine serie landschapstekeningen. Voor een prachtig, romantisch landschap uit 1957 en een boerderij met boomgaard kon ik meer waarde ring opbrengen dan voor de om streeks 1980 ontstane tekeningen van de Wassenaarse Pauwhof die, ondanks het kleurgebrüik, een zekere saaiheid bezitten. Mohikanen Sierk Schroder heeft zich na zijn pensionering als hoogleraar Portret van Harm Kamerlingh Onnes, getekend door Paul Citroen (1958). Exposities sitie van de Rotterdamse kunstenares Gina K. omgebouwd worden tot een- gewijde plek. Haar op linnen en pa pier gedrukte kleurenfoto's bestaan vaak uit wel veertig dia's, die over el kaar heen zyn geprojecteerd en daar na nog eens extra zijn ingekleurd. 'Hoogmis I' is de verzamelnaam van de expositie, die van 20 september V 18 oktober kan worden bezichtigd Lak-galerie - Cleveringaplaats, Jan Teun van Rees en Enneke Smid met gemengde technieken en olieverf, 22/ 9 t/m 31/10; ma. t/m vr. van 10-22 uur. Openbare Bibliotheek - Nieuwstraat, tentoonstelling over de ontwikkeling van de Leidse woningbouw, t/m 29/9; ma. t/m woe., vr. 10-17 uur, ma. en woe. ook 19-21 uur, do. 10-12 uur en za. 10-13 uur. Galerie Le Pigeon - Scheepmaker- steeg, olieverfschilderijen van strop- Openingstijden: wo t/m za 13.00-17.00 dassen in een ongebruikelijke positie, woe. t/m za. van 12-16.30 uur. Galerie Denise Stephan - Bakker- steeg, schilderijen en gouaches van Olga Bontekoe en beelden van Maja van Hall, t/m 3/10; vr. t/m zo. van 13.30-17.30 uur. Hooglandse kerk - 'Van het versterkte huis tot het kasteel', t/m 30/9; ma. 13- 15.30 uur, di.t/m za. 11-15.30 uur. Bij Galerie Alba in Alphen aan den Rijn worden van 21 september t/m 19 oktober in verschillende technieken uitgevoerde werken van Theo Hooge- den: vr. za en zo 10.00-20.00 i Florence Husen (acryl- en olieverf schilderijen), Addi Kubinga-Kwak- kelstein (tekeningen en aquarellen), Nancy van Overveldt (olieverfschil derijen) en Yolande Frederiks (schil derijen) verzorgen gevieren de eerste expositie van het. nieuwe seizoen in 'De vrouw in de kunst', in het pand Caeciliastraat 18 in Leiden. De xposi- Zes kunstenaars exposeren met in gang van heden in congrescentrum Leeuwenhorst in Noordwijkerhout. Het zyn Antony de Baat (olieverven en grafiek). Ton Blommerde (olie verf). Sander Friedhoff (acryl en gra fiek), Pete GlandorfT (gouaches en beelden), Sylvia Oudkerk (kleuret sen) en Rob Schotman (fotocollages). Leiden Rijksmuseum Boerhaave - Steen straat, 'Balans van een eeuw', Neder landse natuurwetenschappen en ge neeskunde in de 19e eeuw, t/m mid den '87; di. t/m za. van 10-17 uur. zo. van 13-17 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Expo sitie 'Schatten uit Turkije', di t/m za 10-17 uur, zo en ma van 12-17 uur. tot 2219. Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steenstraat, 'Griezelen in Japan - de verbeelding verbeeld', tot 28/9; 'Bor neo; Oerwoud in Ondergang, Cultu ren op Drift', t/m 5/10; di. t/m za van 10-17 uur. zo. van 13-17 uur. Ars Studio - thema-expositie 'Rond de Middellandse Zee', t/m 28/9; ma. V m do. van 9-12 en 19.30-21.30 uur, za. en zo. van 13-16 uur. Vlietpanden - Vliet 45, 'Schansen en Schransen', Leiden belegerd en en ontzet', t/m 11/10; di. t/m vr. 12-16.30 uur, za. 10-12 uur, do. ook 19-21 uur (3 okt 10-12 uur). AZL - beelden van Thijs van Kimme- nade, t/m 12/10; ma. t/m vr. 10-17 uur. za. en zo. 14-17 uur. Piggelmee - Jan Vossensteeg, foto's en schilderyen van Henny Hartevelt, t/m 30/9; dag. van 9-18 uur (behalve op Heempark - expositie bodemleven, ma. t/m vr. van 8.30-17.30, zo. van 14- 17 uur, tot eind september. Leiderdorp Muzenhof - Gordijnsingel, gouaches op rijstpapier van Ria Roelofs, t/m 24/ 9; Aad Mathhijsen, schilderijen in olieverf en reisschetsen in diverse techniken, 25/9 tot 22/10; di. t/m vr. van 14-18 uur, za. van 9.30-12.30 uur. Leythenrode - Hoogmadeseweg, wandkleden van textiel van Truus de Ridder-Mallekote, t/m 9/10; dag. 8-20 Voorschoten Ambachts- en Baljuwhuis - werken van Sierk Schroder. Paul Citroen en Harm Kamerlingh Onnes, t/m 28/9; dag. 14-17 uur. Het Oude Raadhuis - Dorpsstraat, Ju bileumexpositie over afgelopen 15 jaar, tevens expositie over dorp spomp, t/m 21/9; woe., do. en zo. van dag. 10-12 en 14-17 i Rijnsburg Museum Gen. Oud Rynsburg - Oude Vlietweg 6, 'De Andere Middeleeu wen' en 'Toen ik op school was', t/m 1/2/87; vr. 19-21 uur, za. 1C-16 uur. Bibliotheek - boetseerwerken van Ge- ra de Leeuw, tot eind september; ope ningsuren bibliotheek. Kaagdorp Galerie De Kever - Irenelaan 17, Wil lem Heesen, glas en Gerard 't Hart, zeefdrukken, t/m 28/9; woe. t/m zo. 14- met zeefdruk; Wil Hoekstra, kera miek, t/m 29/9; ma., woe. en vr. 14-17 uur en vr. 19-21 uur, do. van 10-12 uur. Rijnsaterwoude Galerie De Barg - Woudsedyk, Wim van der Meij, etsen en aquarellen, t/m 28/9; vr., za., zo. van 14-17 uur. Noorden De Watergeus - S. van Capelweg, et sen van Janny Endstra-Docters van Leeuwen en sieraden van Lianne Werneke, t/m 26/10; di. t/m zo vanaf 12 Muziek Klassiek Het Rotterdams Philharmonisch Or kest concerteert vanavond in de Leid se Stadsgehoorzaal. James Conlon di rigeert het Derde Pianoconcet van Ludwig van Beethoven, dien uit Der Rosenkavalier van Richard Strauss en een Adagio voor orkest van Gustav Mahler. Steven Mayer bespeelt de vleugel. Aanvang 20.15 uur. Diezelfde Steven Mayer geeft zondag het eerste koffieconcert van het nieu we seizoen in de foyer van de Stads gehoorzaal. Hij vertolkt werken van Mozart, Brhams, Liszt, Debussy, Pro- kovieff en Tatum. Aanvang 11.30 uur. Esther Lamandier geeft zondag en concert in de Groene Kerk in Oegst- geest. Zij heeft zich toegelegd op de studie en interpretatie van muziek uit de middeleeuwen en de Renaissance en begeleidt zichzelf afwisselend op de luit, de middeleeuwse harp, het portatief en de lier. In Oegstgeest zingt zij Spinneliederen uit de veer tiende eeuw. Troubadoursliederen uit v7/ 7//"' - Mike, gitarist van Destruction, morgenavond te horen in Scum in Katwijk. (foto p.r.) Zangeres Cas de Marez, dinsdag met haar trio bij Stichting Burcht. (foto p.r.) de twaalfde en dertiende eeuw, Ara mese liederen en Joods Sefardische In school De Vbetschans in Leiden wordt maandagavond een concert ge geven ter ere van het clavecimbel, dat door de heer Zaalberg eigenhandig is gebouwd. Bert Mooiman bespeelt het nieuwe instrument en wordt bijge staan door Berdien van Bemmel (dwarsfluit) en Arthur de Groodt (cel lo). Aanvang 20.00 uur. In Kasteel Duivenvoorde in Voor schoten concerteert donderdag 25 september het Iskander Kwartet, be staande uit Franklin Feldman (viool). Janwillem Toebes (viool), Alexander Prummel (altviool) en Wouter Mijn- ders (cello). Op het programma staan werken van Joseph Haydn, Maurice Ravel en Peter Tsjaikowski. Aanvang Kerk in Leiden. De Dredener Voka- listen vormen een kwartet, waarvan ook een counter-tenor deel uitmaakt. Hun repertoire loopt uiteen van Mid deleeuwse tot hedendaagse muziek. De cantory zal Mozarts 'Regina Cöeli' ten gehore brengen. Joop Brons zorgt voor de orgelbegeleiding. Aanvang 20.15 uur. Jazz De Amerikaanse tenorsaxofonist Buddy Tate is de grote trekker van de Jazznight, die zaterdag voor de vyfde keer in de zalen van Avifauna in Al phen wordt gehouden. Hij speelt er samen met trompettist Benny Bailey, trombonist Glenn Ferris en de band van Torsten Zwingenberger. De Jazznight heeft verder een zeer ge varieerd programma, dat zich niet tot de jazz beperkt. Optredens worden gegeven door de Dutch Swing Colle ge Band, het negenkoppige Sami Swoi uit Polen, de Engelse close-har- monygroep Sweet Substitute en de Jaap Dekker Boogie Set met Rob Hoeke. Oude stijl jazz wordt verte genwoordigd door Jazzlips, Lösekes Blues Gang zorgt voor (Duitse) blues en zangeres Maijorie Barnes voor het show-element. Zij wordt begeleid door het trio Dolf de Vries. Verrassingen zouden kunnen komen van de Belgische groep Waso, die zich toelegt op Hot Club de France-swing, gecombineerd met flamenco en van Jole Blond, Zydeco van eigen bodem. Verder nog de Ellen H. Band, die be gin dit jaar een eerste plaat maakte, de steeldrums van Rudy Smith bege leid door het Thijmen Hoolwerf Quin tet en de Original Evergreen Jazz band. Het Leidsch Studenten Jazz Gezelschap zorgt voor een regionale toets. De Jazznight speelt zich af in vijf za len en duurt van 20.30 tot 3.00 uur. K O doet dit seizoen voor het eerst ook aan jazz. In de Kapelzaal aan de Oude Vest wordt een serie concerten gehouden. De big band van Ab Schaap en Dusko Gojkovic opent de reeks komende maandag. Composi ties van Thad Jones, Sammy Nestico, Bill Holman en Kenny Napper staan op het programma. Aanvang 20.15 Het trio Cas de Marez speelt dinsdag 23 september geïmproviseerde mu ziek bij Stichting Burcht in Leiden. Het trio bestaat uit Nedley Elstak (trompet), Martin van Duynhoven (slagwerk) en Cas de Marez (zang). Aanvang 20.30 uur. Pop The Plastic Dolls is een tweeper soons-band: Jacqueline op drums en Hans op gitaar en zang. Twee jaar ge leden debuteerden de Amsterdam mers in Berlijn, vorig jaar speelden ze op Pandora en onlangs kwam hun tweede LP uit, 'Blindfolded'. Met z'n tweeén maken ze ruige, punkachtige muziek. The Plastic Dolls spelen van avond in jongerencentrum Magnifiosi aan de Ruishornlaan in Lisse. De reünie van P.S. The Footnotes viel afgelopen zondag in het water. Komende zondag kan er echter wei nig mis gaan. Dan speelt het Leidse kwintet overdekt, in café De Uyl van Hoogland. Aanvang 16.00 uur werkt en al menig zaaltje in de stad heeft opgevrolijkt. Vanavond valt de zolder van het Leids Vryetyds Cen trum aan de Breestraat die eer te beurt. Aanvang 23.00 uur. Kobus gaat naar Appelscha was vorig jaar winnaar van de kleine prijs van Sneek. Deze Friese tegenhanger van Frankie goes to Hollywood speelt morgenavond in het Leids Vrijetijds Centrum. Kobus heeft punk-invloe den en een stevige zeebries in de rug. Aanvang 23.00 uur. In Scum in Katwyk komt steeds min der hardrock en steeds meer speed- metal. Morgenavond een festivalletje met drie Duitse bands, met tegenstrij dige namen, maar overeenkomstige muziek. Optredens van Rage, Kreator en Destruction staan op het program- Diversen De in Amsterdam woonachtige kun stenaars Relly Tarlo en Jacoba Be- daux geven zaterdagavond een bij zonder optreden in het Pesthuis in Leiden. Balletjes, pijpen en zandvlak tes spelen een rol in hun performan ce, door henzelf aangeduid als een concert voor geluidsobjecten. Niet al leen de klanken die zij weten te ont lokken, maar ook de manier waarop zy dat doen, is van belang. Hun optre den vindt plaats in het kader van de Eerste Zuidhollandse Kunstbeurs, die zondag voor het laatste te beky- ken is. Aanvang 20.00 uur. Leiden Schouwburg woe 24, 20.15 uur, Stichting Neder lands Volkstoneel met Carry Tefsen 'Boefje', openbare generale repetitie, do 25, vr 26, 20.15 uur, theatershow Martine Bijl. Laktheater vr 19, za 20.20.30 uur, Vals Bloed/Fac torij 'So long Johnny', zo 21,15 uur, Frank en René Groothof 'Broertjes', kinderen vanaf 5 jaar. woe 24, do 25, 20.30 uur, Roxanne Huilmand met 'Muurwerk'. Microtheater Imperium vr 19, za 20. 20.30 uur, Imperium speelt 'Salomé' van Oscar Wilde Den Haag Koninklijke Schouwburg vr 19,20.15 uur, Haagse Comedie met 'Ons kent ons' van Alan Ayckbourn. za 20, 20.15 uur, zo 21,14 en 20.15 uur. 'Kinderen van een mindere God' van Mark Medoff. woe 24, 20.15 uur, Haagse Comedie met 'Een bruid in de morgen' van Hu- go Claus, met o.a. Anne-Wil Blankers. Appeltheater t/m za 20, woe 24, do 25,20.15 uur, Ap peltheater 'Midzomernachtsdroom' van Shakespeare. Circustheater vr 19, za 20, 19 en 22 uur, musical 'A Chorus Line'. zo 21, 12.15 uur, Jonge Meesters aan Zee: Rian de Waal, piano, do 25, 20.15 uur, Nederlands Dans Theter 'Dreams of Ether' 'Svadebka' en 'Stamping Ground'. Diligentia vr 19, za 20, woe 24, do 25, 20.15 uur, Haagse Comedie speelt 'Vroeger' van Harold Pinter. ma 22, 20.15 uur, 'Het Hemelbed' met Sjoukje Hooymaayer en Manfred de Graaf. di 23, 20.15 uur, Dansvoorstelling 'Panti Pusaka Budaya', dansgroep uit Bali. Amsterdam Carré t/m za 25 okt, beh. zo/ma. Herman van Veen. ma 22, 20.15 uur, Grupo Accion In strumental de Buenos Aires 'L'empi- re de Dadi', opera-collage. Cultureel Centrum Amstelveen za 20, zo 21, 20.15 uur, zo ook 14 uur, Koninklijk Ballet van Vlaanderen met 'Jesus Christ Superstar', di 23. woe 24, 20.15 uur, Josine van Dalsum, Jules Hamel e.a. in 'Kinde ren van een mindere God'. De Kleine Komedie t/m zo 28, beh. ma, 20.15 uur, zo alleen 14 uur, Stichting Musical Amsterdam 'Cabaret' van Joe Masteroff. Nieuwe De La Mar Theater vr 19 t/m zo 28. beh, ma, 20.15 uur, zo alleen 14 uur, 'De moeder van David S.' van Yvonne Keuls. Stadsschouwburg vr 19. za 20, 20.15 uur, 'Going to the dogs', toneelstuk voor 6 herdershon den van Wim T. Schippers, zo 21, 20.15 uur. De Nieuwe Dans groep 'Figures in movement' Wind Devil' en 'Osmose 1'. do 25, vr 26, 19 uur, Publiekstheater met 'De stilte' van Lars Norén. Rotterdam De Doelen vr 19, gr. zaal, 19.30 uur, Radio Filhar monisch Orkest o.l.v. Leopold Hager. do 25, gr. zaal, 20.15 uur, Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. James Conlon. Theater Zuidplein za 20, gr. zaal, 20.15 uur. Penta met 'Uit naam van een gedachte' di 23, gr. zaal, 20.15 uur, Werkcentrum Dans met Bakermat, een terugblik op 10 jaar. woe 24, gr. zaal, 20.15 uur. Junger Oper Wien met 'Die hochzeit des Fi garo' van Mozart.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 25