Bewoners Roomburg wijzen opslag van vuile grond af Ruzie over ontslag bewonersadviseuse 'Reclame voor roken aan banden leggen' Boosheid over onzorgvuldig handelen gemeente actiel in vrije tijd PAGINA 4 DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1986 Bewonersgroepen willen mevrouw Vulto houden Joop Kamphuis, directeur van de stichting welzijn: "Ontslag-procedure nog niet afgerond". (fotoHolvast» LEIDEN - Drie bewonersgroepen en enige particuliere huurders zijn boos op de stichting welzijn omdat die technisch bewonersadviseuse (TBA) mevrouw M. Vulto wil ont slaan. Bovendien vinden ze dat be stuur en directie van de stichting de zaak op een 'onzorgvuldige en onfrisse' manier hebben aange pakt. De bewonersgroepen hebben inmiddels aangekondigd zich niet bij het dreigende ontslag neer te leggen. Door het vertrek van de be wonersadviseuse worden ze name lijk direct in hun eigen belangen geschaad, vinden ze. Directie en bestuur van de stich ting welzijn willen de technisch be wonersadviseuse ontslaan omdat zij volgens hen op technisch ge bied niet voldoende geschikt is voor haar werk. De bewonersgroe pen en de particuliere huurders, die allen al geruime tijd met haar hebben samengewerkt, bestrijden dit. Volgens hen heeft zij juist uit stekende resultaten geboekt. De bewonersgroepen - de werk groep DOT en de bewonerscom missie Agaat uit de Morswijk en de werkgroep Kraaienhorst uit de Me- renwijk - hebben inmiddels brie ven geschreven aan de gemeente raad en het college waarin ze hun ongenoegen over de hele gang van zaken hebben geuit. De bewoners zit niet alleen de reden voor ont slag dwars. Ze vinden het ook ver werpelijk dat de directie van de LEIDEN - SP-raadslid C. Vergeer wil dat in de de gemeente Leiden de 'promotie' voor het roken zoveel mogelijk aan banden wordt gelegd Volgens hem strookt bij voorbeeld Wethouder Kuijers: Mogelijkhe den reclameverbod zeer beperkt". (archieffoto Wim Dijkman) Wellicht meer taken provincie naar steden DEN HAAG/LEIDEN - Het college van GS, het dagelijks bestuur van de provincie, staat positief tegen over uitbreiding van de bevoegd heden van gemeentebesturen van steden met meer dan 100.000 inwo ners zoals Leiden. Ook met steden van die grootte wil de provincie een gemeenschappelijke regeling aangaan waardoor hun bestuurlij ke positie wordt versterkt. Een dergelijke regeling wordt op dit moment uitgewerkt voor Den Haag en Rotterdam. Dit staat in de ontwerp-begro- ting voor 1987 van de provincie die vandaag is bekendgemaakt. De be doelde gemeenschappelijke rege ling houdt in dat provinciale taken worden overgeheveld naar de ge meenten. Jozefschool wint toernooi LEIDEN - De Sint Jozefschool heeft het gisteren gehouden slag- baltoernooi voor basisscholen ge wonnen. In de finale versloeg het team de Meerpaal met 20-17. Aan het toernooi, dat zich afspeelde op het terrein van Fides Pacta en was georganiseerd door de gemeente lijke schoolsportcommissie, deed een record aantal van 33 scholen mee. Als derde eindigde de Zonne wijzer, vier werd de Vrije School Mareland en vijfde Roomburg. stichting welzijn in het verleden nooit klachten heeft geuit over het werk van de bewuste TBA. On danks dat heeft zij tijdens de vakantie van de adviseuse, in juni, de ontslag-procedure in werking gesteld. Onafhankelijk Mevrouw Vulto is begin dit jaar begonnen als technisch bewoners adviseuse. Ze is de derde TBA. die overigens allen onder de verant woording vallen van de stichting welzijn. De bewonersgroepen vin den dat de directie 'onfris' te werk is gegaan door bij de beoordeling van haar werk niet een onafhanke lijke deskundige te raadplegen of betrokken bewoners, maar alleen de twee andere TBA's. Direct na haar vakantie kreeg de technisch bewoneradviseuse te ho ren dat zij werd ontslagen. Aanvan kelijk was het de bedoeling dat dit al per 1 september zou gebeuren. Later is dit verschoven naar 1 de cember. De bewonersgroepen hou den het erop dat dit te danken is aan het feit dat ze meteen aan de bel hebben getrokken nadat ze van het dreigende ontslag op de hoogte kwamen. De bewoners hebben inmiddels een gesprek gehad over deze zaak met het bestuur van de stichting welzijn. Een gesprek overigens dat de immense rookreclame op de zuil aan de Plesmanlaan niet met het actieve voorlichtingsbeleid dat de gemeente ten aanzien van de ge varen van roken wil voeren. Vergeer vroeg wethouder Kuij ers gisteravond in de raadscom missie voor volksgezondheid, cul tuur en groenvoorziening bij de be spreking van de nota 'Bevolkings onderzoeken' de mogelijkheden na te gaan die de gemeente-verorde ning hiervoor zou kunnen bieden. Kuijers is daarvan echter geen voorstander omdat die mogelijkhe den volgens hem niet of nauwe lijks aanwezig zijn. Hij wees het raadslid op het feit dat de grens in dit soort gevallen zeer moeilijk is te trekken, wat de overige commis sieleden beaamden. PvdA-raadslid A. Boot noemde als uiterste conse quentie dat men dan ook sigaren handelaars zou moeten verbieden een etalage in te richten. Volgens Kuijers is de gemeente bovendien niet consequent wan neer alleen de rookreclame wordt aangepakt. "Wel meer dingen zijn slecht voor de gezondheid. Koffie bijvoorbeeld. Moet je dat dan ook tegengaan?" Vergeer bleek echter niet overtuigd. Hij kondigde aan na te gaan of andere gemeenten wel kans hebben gezien de ge meente-verordening op dit punt aan te passen. De raadscommissie heeft inge stemd met de instelling van een werkgroep die bekijkt of het moge lijk is bevolkingsonderzoeken naar borst- en baarmoederhalskanker en hoge bloeddruk in te bouwen in het stelsel van gezondheidszorg. De gemeente heeft voor het organi seren van dergelijke onderzoeken zelf geen geld, waardoor een be roep moet worden gedaan op de huisartsen, of gezondheidsorgam- Zakennieuws DEMMENIE - Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan houdt Demmenie morgen open huis in het bedrijf aan de Rietschans in Leiderdorp. Tussen 10.00 en 16.00 uur is iedereen welkom om onder meer kennis te namen van de nieu we apparatuur die het bedrijf op de markt brengt. Wie Demmenie op tastbare wijze wil feliciteren, wordt verzocht geld over te maken op ABN-rekening 56.61.29.213 onder vermelding van '75 jaar Demmenie'. Het geld wordt geschonken aan de geriatrische pa- tiénten van het Sint Elisabeth Gasthuishof. Er rijdt vrijdag overigens een pendelbus tussen de vestiging aan de Haarlemmerstraat en het nieu we bedrijf aan de Reaal. NOOMEN - In het kader van het 50-jarig bestaan en ter gelegenheid van de verhuizing, heeft het as surantiekantoor Noomen aan de Stationsweg zogenaamde studie beurspolissen geschonken aan twee kinderen die zijn geboren op 20 december 1985, de officiële stichtingsdatum van het bedrijf. Burgemeester C. Goekoop heeft die polissen aan de ouderparen uit gereikt in Holiday Inn. WOLFSLAG - Ter gelegenheid van de opening van de nieuwe ves tiging van Wolfslag schenkt het be drijf een bedrag van 5000 gulden aan het werkervaringsproject 'De Klos'. Het geldbedrag is bijeenge bracht door contacten van het be drijf. Vanwege de nieuwe vestiging hebben zij 3400 gulden gestort op een bankrekening, een bedrag dat volgens hen zeer onbevredigend is verlopen. De bewonersgroepen kregen de indruk dat ze niet serieus werden genomen door het bestuur. Dat stelde namelijk dat bewoners niet of nauwelijks in staat zijn om de kwaliteiten van een TBA te beoor delen omdat ze nu eenmaal zelf de nodige kennis van zaken ontberen. De bewoners vinden echter dat ze er in de loop der jaren wel degelijk kijk op hebben gekregen. "En los daarvan: mevrouw Vulto boekte resultaten. Het is bijvoor beeld aan haar inzet te danken dat een heel complex woningen aan de Agaatstraat wordt verbeterd", al dus een van de bewoners Drogreden De bewonersgroepen hebben het idee dat de twijfel over de techni sche bekwaamheid van de TBA slechts een drogreden is en dat aan het dreigende ontslag iets heel an ders ten grondslag ligt. Wat de re den dan wel is, weten ze niet zeker. Maar ze vermoeden dat de werk verhoudingen zijn verstoord tus sen de drie TBA's doordat de aanpak van de bewonersadviseuse behoorlijk verschilt van die van haar collega's. "Zij betrekt de bewoners er zo veel mogelijk bij. Ze draagt haar deskundigheid over. moedigt be woners aan zelf over de problemen SP-raadslid Vergeer: 'Promotie' voor roken in Leiden aan banden leggen. (archieffoto) saties. In de werkgroep hebben vertegenwoordigers van de ge meente. huisartsen, het Integraal Kankercentrum West, het Leids Cytologisch Laboratorium en het ziekenfonds zitting. Zij zullen zich onder meer ook moeten buigen over de vraag hoe de onderzoeken tegen zo gering mogelijke kosten, ook voor de bevolking kunnen worden gehouden. Leiden kent via het Leids Cyto logisch Laboratorium al onderzoek naar baarmoederhalskanker. Hoge bloeddruk en borstkanker zijn vol gens de gemeente ook ziekten die voor bevolkingsonderzoeken in aanmerking kunnen komen. Of dat ook zal gebeuren, hangt geheel en al af van de financiële middelen. De overheid is van mening dat de huisartsen hierin een belangrijke taak hebben. Deze zijn hier echter niet allemaal voorstander van. Om een bevolkingsonderzoek goed te kunnen doen, dient de arts onder meer te bechikken over een com puter. meer ruimte en meer hulp krachten. Alternatief is de onder zoeken via gezondheidsorganisa ties te verrichten, maar ook hier mee zouden aanzienlijke bedragen zijn gemoeid. door Wolfslag is aangevuld tot 5000 gulden. Het geld wordt woensdag 24 september overhandigd aan ver tegenwoordigers van het project. WISSE SNELDERWAARD - De meubelzaak annex stoffeerderij Wisse Snelderwaard breidt de vestiging aan de Haarlemmerstraat flink uit. Het al 60 jaar aan de Haar lemmerstraat gevestigde bedrijf heeft besloten de tuin erbij te trek ken en tevens de panden Haarlem merstraat 222 en 224 door te trek ken. Een en ander leidt ertoe dat het bedrijf een oppervlakte krijgt van 1000 vierkante meter. Dat was in 1978 nog maar 60 vierkante me ter. SMIT - Smit Interieurverzori- ging Leiden aan Mare 98 bestaat 55 jaar. Ter gelegenheid daarvan reci- pieert het bedrijf maandag van 16.00 tot 19.30 uur. Grootvader Smit begon het bedrijf in 1931 in het pand Mare 67. LEIDEN - De oudercommissies/ ouderraden van de basisscholen en peuterspeelzalen in het Morskwar- tier hebben een gezamenlijke ver klaring opgesteld over de bezuini gingsplannen van minister Deet- man. De ouders spreken over rampzalige plannen en "wij roepen op om de landelijke handtekenin genactie (onderwijspetitie) tegen de bezuinigingsplannen tot een groot succes te maken". "Wij roepen op om ons als ou ders er samen de onderwijsteams voor in te zetten dat de bezuini gingsplannen worden ingetrok ken", gaan de ouders verder, die besluiten met de mededeling dal zij de komende tijd initiatieven zul len nemen. Contactpersonen van de commissies en raden: E. Kors (312789), Cusell (762085). Dexe (720762). na te denken en treedt mét de be woners op. De andere twee doen dal niet en spreken eerder namens de bewoners", stelt een van de be- Om het 'werkklimaat' weer te verbeteren, hebben de bewoners groepen drie eisen op tafel gelegd bij het. bestuur van de stichting welzijn. Een van de eisen is dat het ontslag weer ongedaan wordt ge maakt. De tweede is dat de direc teur binnen een maand een nota moet uitbrengen waarin de func ties van consulent en TBA goed worden omschreven. Volgens de bewoners zijn nog al eens interne problemen ontstaan doordat bewo- nèrsconsulenten en TBA's op el kaar werkterrein terecht kwamen De derde eis van de bewoners groepen is dat het bestuur een be tere coördinatie en een betere werkbegeleiding in het leven moe ten roepen. Bovendien moeten voor de TBA's betere werkafspra ken worden gemaakt. Op die ma nier hopen de groepen dat conflic ten door verschil in aanpak van de TBA's in de toekomst uitblijven. Niet fatsoenlijk Joop Kamphuis, directeur van de stichting welzijn, wil eigenlijk niet al te veel kwijt over deze zaak. Hij vindt dat het ontslag een kwes tie is tussen het bestuur van de stichting en de betrokken werk LEIDEN - Bewoners van Roomburg hebben veront waardigd en geëmotioneerd gereageerd op het voornemen van de gemeente Leiden om een opslagplaats voor vervuil de grond op te richten in hun wijk. De boze bewoners verwij ten het gemeentebestuur dat hen die opslagplaats "op onbe hoorlijke wijze door de strot geduwd wordt". Gemeente ambtenaren gaven gisteravond toe dat de gemeente de buurt bewoners onvolledig, onnauw keurig en op sommige punten zelfs onjuist heeft voorgelicht. Illegaal zangconcours LEIDEN - De politie heeft gister avond omstreeks tien over elf een einde gemaakt aan een illegaal 'zangconcours' dat studenten hiel den op het Stadhuisplein. Omwo nenden hadden geklaagd over de helse herrie die werd gemaakt door de deelnemers. Rond half drie moest de politie wederom optreden tegen geluid soverlast. Ditmaal betrof het de herrie van vier cassette-recorders, eigenaar van een 42-jarige bewoner van de Vijf Meilaan. De man bleek in de war en werd overgebracht naar Endegeest. Neerslachtig Mensen die zich neerslachtig, angstig of gespannen voelen, wordt een cursus aangeboden die leert anders tegen de dingen aan te kijken. De tien weken durende cursus wordt gegeven door de kli nisch psychologen Sylvia Cho en Yvonne Hartgers op het bureau voor Rationeel Emotieve Thera pie aan de Vollersgracht 24. tel. 141380. Ruilbeurs De ruilclub Koningskerk houdt vrijdag een ruilavond voor ver zamelaars van postzegels, mun ten, prentbriefkaartsen e.d. in de aula van de Dr. Van Voorthuy- senschool aan de Marnixstraat 104. Aanvang 19.00 uur. Fietstocht Hei clubhuis Matilo aan de Zaanstraat 126 houdt zondag een verrassings-fietstochl over een afstand van 25 kilometer. Start tussen 11.00 en 12.00 uur. Adoptie Binnenkort start het FIOM-bu- reau in Leiden een gespreksgroep voor mensen die zijn geadop teerd en voor vrouwen die hun kinderen in het verleden hebben afgestaan omdat zij om uiteenlo pende redenen niet in slaat wa ren ze op te voeden. De laatste tijd komen steeds meer geadop- leerdenaldus hel FIOM. naar hel bureau voor hel opsporen van de natuurlijke ouders. Dat leidt neemster. En hij vindt dat hij daar over geen openbare mededelingen mag doen. Overigens is de procedure vol gons Kamphuis nog niet afgerond. Voor 1 november moet het bestuur een nieuw voorstel doen over de aanstelling van de TBA aan het col lege, dat uiteindelijk beslist. Hij voegt er echter aan toe dat het be stuur vooralsnog niet van mening is veranderd. Met andere woorden: het wil het ontslag nog steeds door zetten. Of in het verleden aanmerkingen zijn gemaakt op het werk van de bewonersadviseuse, wil Kamphuis niet zeggen. "Als ik dan zou doen, zou ik moeten citeren uit de corres pondentie tussen haar en het be stuur. Dat vind ik niet fatsoenlijk, dat mag ik niet doen", aldus de di recteur van de stichting welzijn. Hij stelt dat de aanstelling van de bewonersadviseuse om procedure le redenen is verlengd van 1 sep tember tot 1 december. Wat die 'procedurele redenen' precies in houden, wil hij echter niet kwijt. Dat bewonersgroepen het niet eens zijn met de gang van zaken is, zo stelt Kamphuis, hun goed recht. Volgens hem zijn er echter nog twee instanties waar ze de zaak kunnen aankaarten. Ten eerste moet het college nog een besluit nemen. Vervolgens kunnen ze pro beren verhaal te halen bij de rech ter. Burgemeester en wethouder beslo ten op 29 augustus dat een tijdelijk depot voor verontreinigde grond in Roomburg zal worden opgericht. Volgens het gemeentebestuur gaat het hier in principe om een opslag plaats bedoeld voor grond afkom stig van bodemsaneringen in Lei den. De opslag van grond is tijde lijk, dat wil zeggen voor die geval len waar op het moment geen ver werker voor te vinden is of wan neer op heel korte termijn grond afgegraven moet worden ten be hoeve van de woningbouw. Het ge meentebestuur vreest dat zonder een tijdelijke opslagplaats de stadsvernieuwing in Leiden zal stagneren. In de meeste gevallen wordt de grond slechts korte tijd opgeslagen tot dat het kan worden afgevoerd naar een verwerkingsbedrijf of naar een opslagdepot van de pro vincie. In alle gevallen zal, volgens de gemeente, de tijdelijke opslag in Roomburg maar vijf jaar duren. Daarna zal de plek van het depot in oude staat worden hersteld. Voorzorg Volgens de gemeente worden al le noodzakelijke voorzorgsmaatre gelen getroffen om verspreiding van de in de grond aanwezige verontreinigingen naar lucht, wa ter en bodem te voorkomen. "On der de grond zal een vloeistofdich te vloer worden aangebracht en een afwajeringssysteem worden aangelegd. Voor zover mogelijk moet het water dat met de grond in contact is geweest voordat het wordt geloosd eerst worden geana- liseerd en zonodig gezuiverd". tot een aantal praktischemaar ook emotionele problemen. Van daar een gespreksgroep. Voor in formatie FIOM, Langegracht 61, tel. 144715 of 146237. vragen naar Yolanda Hakemulder. Bingo Clubhuis Matilo houdt urydag ecu bingo-aoond in het gebouw aan de Zaanstraat 126. De toe gang is gratis. De avond begint om 20.00 uur. Kindertoneel Het buurthuis Cornelis Jop- pensz begint vrijdag 19 septem ber een toneelclub voor kinderen van 10 tot en met 12 jaar. Onder leiding leren kinderen improvi seren en het uitbeelden van types. Ook staan verkleden en grimeren op het programma. Het instude ren van een toneelstukje behoort tot de mogelijkheden, maar is niet perse het belangrijkste. Voor informatie buurthuis Cornelis Joppesx, Lorentzkade 61. tel. 132462 maandag van 9.00 tot 13.00 uur en woensdag, donder dag en vrijdag van 13.00 lot 17.00 uur). Gehandicapten De Vereniging van Ouders van Geestelijk Gehandicapten be staat 10 jaar. Ter gelegenheid daarvan houdt de Leidse afde ling zondag een rondvaart onder muzikale begeleiding van de Opalino's. Voor informatie tel. 720535. Deltawerken K&O houdt zaterdag 27 sep tember een excursie naar de Del tawerken. Voor informatie K&O. Oude Vest 45, tel. 141141. De vloer en de gestorte grond zal worden afgedekt met een kunst stof folie om contact met regenwa ter en uitdamping zoveel mogelijk tegen te gaan. Het terrein, dat zal worden beheerd door de Heidemij, wordt bovendien met een hek afge schermd om illegale stortingen te voorkomen. Gisteravond werd, op verzoek van de wijkvereniging, in het buurthuis Matilo een informatie avond gehouden over het voorne men van de gemeente. De omwo nenden lieten daar blijken niet ge rust te zijn over de voorgenomen maatregelen. Veel mensen vragen zich af of de afdekfolies wel sterk genoeg zijn, de drainage voldoende is en of het vervoer van de vervuil de grond naar de opslagplaats geen gevaar of overlast oplevert. Tijdsdruk De buurtbewoners constateer den dat de voorlichting die de ge meente over de voorgenomen vuil stortplaats heeft verstrekt op tal van punten onvolledig, onnauw keurig of soms zelfs onjuist is. "De gemeente heeft haar huiswerk heel knullig gedaan en moet dat maar overdoen", constateerde een woordvoerder van de wijkorgani- satie. Gemeente-ambtenaar E.J.M. Bunt gaf toe dat de informatie naar bewoners toe "te laat op gang is ge komen (de meeste omwonenden kregen de informatiefolder pas eer gisteren in de bus) en dat de hele Geen extra parkeerruimte sportcomplex Buysstraat LEIDEN - Gedeputeerde Staten van Zuid Holland hebben de be zwaren afgewezen van een bewo ner van de Raadsherenbuurt die vindt dat de gemeente in het be stemmingsplan voor de wijk de aanleg van een parkeerterrein had moeten opnemen. In het voorlopige bestemmings plan voor de Raadsherenbuurt had de gemeente zo'n parkeerterrein gepland op een oefenveld nabij het sportcomplex aan de Paulus Buy- straat. De aanleg van het parkeer terrein is later uit het bestem mingsplan geschrapt. Dat heeft de gemeente overigens gedaan op ver zoek van andere buurtbewoners die het er niet mee eens waren dat er groen werd opgeofferd en die niet tegen geparkeerde auto's wil len aankijken. Met het schrappen van het parkeerterrein blijft het parkeerprobleem in de wijk voort bestaan, denkt de bezwaarde. De provincie meent dat het colle ge van burgemeester en wethou ders gezien de vele bezwaren van omwonenden van het sportcom plex en gezien de later aangedra gen alternatieven terecht heeft af gezien van het voorstel een sport veld in te richten als parkeerter rein. Het bezwaar daartegen wordt dan ook ongegrond verklaard. Gedeputeerde Staten verwerpen ook de bezwaren tegen de voorge nomen versmalling van de Paulus Buystraat en de voorgenomen bouw van een kantoorgebouw op de hoek Paulus Buystraat/Rijns- burgerweg. procedure zeker niet vlekkeloos is verlopen". Hij bood daarvoor zijn verontschuldigingen aan. "De ge meente staat onder enorme tijds druk, dan gebeurt dit", aldus Bunt. Milieu-ambtenaar A.A. van den Berg noemde de informatie in de bewonersbrief over het water dat, wanneer het in contact is geweest met vervuilde grond en wordt ge loosd, 'voor zover mogelijk' wordt geanaliseerd en gezuiverd "abso luut onjuist. Daar zou ik nooit mee akkoord gaan", aldus Van den Berg. "Dat moet altijd gebeuren". Het hoofd van de gemeentelijke afdeling milieu verklaarde op zijn beurt dat de zinsnede dat "in prin cipe alleen grond wordt opgesla gen die afkomstig is van sanerin gen in Leiden" kan betekenen dat ook grond uit de buurgemeenten in Roomburg wordt opgeslagen. De toch al getergde bewoners raak ten door alle onvolkomenheden in de procedure en in de informatie alleen maar heviger verontwaar digd. "De hele zaak stinkt nu al", aldus een wijkbewoner die meent dat het plan van de gemeente al een jaar oud is. "Ik heb het gevoel dat de hele zaak de mensen nu in tien dagen door de strot geduwd moet worden". Rotzooi Uit de geëmotioneerde reacties bleek dat er nog veel oud zeer bij de wijkbewoners aanwezig is. De ellende met de vroegere vuilstort plaats in Roomburg, thans omge toverd in park 'De Bult', staat de meeste wijkbewoners nog helder voor ogen. "De mensen die al zo'n 20 jaar in de wijk wonen maakt men niets meer wijs", aldus bewo ner K. van Dijk. "We hebben al ja ren in de stank gezeten en in de rook van enorme branden. De ge meente en de Heidemij hebben zich wat de vorige vuilstort betreft nooit wat aangetrokken van de Hinderwet. Ze zijn nu volkomen ongeloofwaardig geworden". Dat het uitgerekend Roomburg is dat nu weer met een vuilopslag plaats wordt opgezadeld is Van Dijk helemaal in het verkeerde keelgat geschoten. "Zijn wij soms tweederangs burgers? Horen wij niet bij de stad", wilde hij weten. Volgens de bejaarde wijkbewoner denkt de gemeente: "Dé mensen die het toen slikten, slikken het nu wel weer. Maar dat kunt u wel ver geten", beet hij de gemeente-amb tenaren toe. "Er komt nu actie. De mensen in deze wijk zijn bezorgd. En weet u waarom ze bezorgd zijn: omdat u er in het verleden zo een rotzooi van heeft gemaakt". Vertrouwen Volgens het hoofd van de ge meentelijke directie milieu dateert de door Van Dijk geschetste histo rie uit de tijd dat Leiden nog nau welijks een milieubeleid kende. "De wijkbewoners hoeven niet te vrezen dat ze met dezelfde toestan den te maken krijgen. Ze zullen geen enkele overlast ondervin den", verzekerde de gemeente ambtenaar. "Maar ik begrijp dat dat een kwestie van vertrouwen is". De wijkorganisatie verzocht het gemeentebestuur gisteravond de procedure met minimaal twee we ken te verlengen om in die tijd de buurtbewoners behoorlijk te infor meren en hen de gelegenheid te ge ven zich over de kwestie te bera den. Volgens W. Bots van de wijk organisatie is de huidige procedure "een schoolvoorbeeld van hoe men niet met bewoners moet omgaan in dit soort gevoelige zaken". Raadslid Vergeer:

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 4