Aan de prijs hebben we een leuke draai gegeven. Zwarte Wolf maakt bedoelingen kenbaar 999.- Het laatste sport-nieuws Scylla verliest 'training' Lisse pakt eerste punt in zaal Avantiin problemen Onderonsje in Hazerswoude Van Elteren al snel KÖ VROOMS DREESM ANN DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1986 DO/ST SPORT PAGINA 17 LEIDEN - In de Interregionale klasse van het zaalvoetbal maakt De Zwarte Wolf zijn bedoelingen duidelijk kenbaar. De titelverdediger won gisteravond opnieuw en overtui gend, ditmaal van het toch niet kinderachtige Ceverbo. Dat mogelijkerwijs de uitslag achter de groene tafel nog zal aanvechten. Dit, omdat Robert de Roo bij de Wolven meespeelde. FV Snoekie-De Maas werd 6-3. In de Hoofdklasse boekte Lugdunum even eens zijn derde overwinning. Nu op Landwer. Zwarte Wolf - Ceverbo 5-3 (1-1) In tijd van drie minuten zetten de Leidenaars in de 3 Octoberhal orde op zaken. In dat tijdsbestek kogelden Ger Nagtegeller, Robert de Roo en Bennie de Roo na prima uitbraken de illusie van Ceverbo aan flarden. Van 2-2 liep Zwarte Wolf weg naar 5-2 en hoewel Cever bo nog zijn doelman in de strijd wierp kwamen de bezoekers toch niet verder dan een late treffer van Ron Verhagen. Voor rust nam Ceverbo een voor sprong door Grades Roelands die een vrije trap steenhard raak- schoot. Dankzij goals van Peter Gijsman (penalty) en de rappe Mar cel Valk kwamen de Wolven voor op, maar uit een identieke situatie knalde Roelands nogmaals raak. Zwarte Wolf 2-4 Snoekie 2-2 DataGold 2-4 FC Lisse 2-1 Glasbergen 2-4 Bax 2-0 Neptunus 2-4 Grovo 2-0 Silva B 2-3 Rozet 2-0 Ceverbo 2-2 De Maas 2-0 Topscorers: Robert de Roo (ZW), Peter Hogewoning (Glasb) en Hen Koet (Glasb) 3. Hoofdklasse Menken 3-6 Noordwijk 3-2 Lugdunum 3-6 ROAC 3-2 THB Boys 3-5 De Kuyper Vervolgens sloeg de kampioen toe. Misschien slaat Ceverbo-coach Huizing nog terug. Tweeeneenhalf jaar geleden speelde Robert de Roo nog bij hem. De toenmalige in ternational raakte destijds gebles seerd en verliet de Dordtse ploeg. Zonder overschrijvingsformulier. Uitgezocht zal nu worden of de ter mijn die daar voorstaat al dan niet is verstreken. Van der Plas 3-4 Bahlmann 3-0 Topscorers: Wilco van der Meer (ROAC) en Peter Taalman (Landwer) 6, Leo van Kampen (THB), Klaas Vink (Menken) 5 Hoofdklasse Net op het moment dat Landwer dacht toe te slaan besliste Harm de Vos voor Lugdunum de strijd om de koppositie in de hoofdklasse. Met een treffer pal voor tijd brak hij het offensief van de thuisploeg die in de eerste helft tegen een 0-2 achterstand aankeek door goals van Van der Weijden en Verhoogt. Na de pauze bracht Peter Taalman de teams op gelijke hoogte. Land wer nam toen iets teveel risico en dat strafte De Vos af. THB Boys nam in een open wed strijd ruim afstand van ROAC: 10- 3. De Rippers namen aanvankelijk een 1-2 voorsprong (Wilco van der Meer), bleven aanvallen en kregen vervolgens de Boys over zich heen. Leo van Kampen (4), Rene Grif fioen (2), Geep van Rooyen (2) en Wim Diels waren schotvaatdig. Van der Meer voltooide zijn hat trick. Debutant Van Egmond verraste met een 6-5 zege bij Noordwijk. De Leidse ploeg liep in de Northgohal rap uit naar 0-4, maar raakte in de war door twee tegentreffers binnen een minuut. Bosma scoorde eerst uit een penalty en vervolgens sloeg hij nogmaals toe. Na de rust zette Arno Lancel de Leidenaars weer op het goede spoor (2-5) en de ge routineerde Roodenburger bleek nogmaals goud waard door precies op tijd weer te scoren. Door de on ervarenheid van z(jn ploeggenoten was Noordwijk inmidels terugge komen tot 4-5 (Gertjan Bakker, Andries Wendt), maar Lancel be zorgde Van Egmond de winst. De laatste goal van Bosma viel twintig seconden voor tijd. Ook Lisse deed van zich spre ken, met een 3-3 deling bij Silva Boys. Het geheel vernieuwde team van Lisse leek door de noodge dwongen verjongde tegenstander (vier spelers van Silva Boys zijn ge schorst) naar een nederlaag te wor den gespeeld. Jan Schoon zorgde voor 1-0, 2-0 en na de tegentreffer van Dennis Hoogendoorn ook voor 3-1. Na rust kwam Lisse echter sterk terug tegen de conditioneel zwakke partner. Patrick Bom be zorgde zijn team met twee treffers de dik verdiende deling. De Hanepoel- De Kuyper lever de ook een 3-3 gelijkspel op. Lau rens van de Voort zette de Zilke- naars op' 0-1 (rust), Lou van de Voort zorgde voor 0-2. Via John van de Klink (2x), bekroonde De Hanepoel de inhaalrace, die ver geefs leek toen Lou van de Voort in een twee man meer situatie voor 2- 3 zorgde. Twintig seconden voor tijd maakte Rietbergen namens De Hanepoel echter alsnog de gelijk maker. Menken zegevierde in de 3 Octo berhal verdiend met 7-4 over Sloos Sport. De laatste ploeg was alleen in het begin beter (Martin de Jong 1-0), maar vanaf de gelijkmaker van Kees Nulkes ging het mis. Leo Geerling verzorgde 1-2, Ben Zalm miste nog een penalty en Ted van Berkel schoot vlak na rust in eigen doel: 1-3. Hij herstelde zich wel door 2-3 te scoren, maar Menken bleef beter. Drie treffers van Klaas Vink en één van Ben v.d. Zalm, be zegelden het lot van de Leidse ploeg, waarin wel Wijnand Sloos uit de goal werd gehaald op 2-5, maar waarin alleen Fred Hage naars nog tweemaal wist te scoren. Concentratie bij Gerard Bakker jr. Met Scylla verfoor hij van zijn oude club. (fotoLoek Zuyderduin) HAZERSWOUDE - Op papier wa ren gisteravond twee tafeltennis clubs in Hazerswoude voor een eredivisie-duel verzameld. In werkelijkheid echter raffelden Scylla en Dextro/Avanti een serie doodgewone trainingpartijtjes af, waarnaar de NTTB 'toevallig' twee officiële scheidsrechters had ge stuurd. Immers, de verenigingen zijn dit seizoen een uniek samenwerkings- veband aangegaan. Er wordt onder één dak gespeeld en getraind, een LONDEN (Reuter) - Het gevecht om de Europese titel in het zwaar- weltergewicht is voor John van El- teren van zeer korte duur geweest. De Limburger verloor gisteravond in Londen in de eerste ronde door knock out van de Brit Chris Pyatt. Het gevecht was voorzien voor twaalf ronden. regeling die zowel voor Scylla als Avanti aantrekkelijke gevolgen heeft. De Hazerswoudse ploeg kon de talenten Robert de Groot en Piet Bakker 'stallen' bij de Leidse club, die door het vertrek van een aantal spelers geen representatief team meer op de been kon bren gen. Vorige week verraste het viertal 'Leidenaars' (De Groot, Bakker, Meijer en De Vrind) vriend en vij and door landskampioen Valken- waard te verslaan. Het huzaren stukje kon gisteravond in de voor- uitgespeelde wedstrijd tegen Avanti niet worden herhaald, al no teerde Scylla met 12-6 een eervolle nederlaag. Dat de formatie uit de Sleutelstad zo hoog scoorde, was te danken aan de Hazerswoudse in valler Tim Steenbergen. Hij moest de aan zijn knie geblesseerde Rob Turk vervangen en gisteravond bleek dat Steenbergen vooralsnog te licht is voor het grote werk, want vier nederlagen vielen hem ten deel. Voorts won Scylla de twee dubbelspelen. "Maar die nederlaag doet me niets", vond Scyllaan Sjoerd Meij er. "Wij hebben min of meer ons doel volbracht door vorige week van Valkenswaard te winnen. Daardoor kunnen wij nauwelijks meer degraderen en daar gaat het om voor ons. Over de samenwer king met Avanti ben ik zeer tevre den, want het was voor Scylla al een moeilijke zaak thuiswedstrij den te spelen in de huidige accom modatie. Nu zitten we in een goede hal en zijn twee goede spelers rij ker. Wat wil je nog meer?" VALKENSWAARD (ANP) Bondscoach Jan Vlieg heeft vier spelers opgeroepen voör de tafel tenniswedstrijd van het Neder lands team tegen Tsjechoslowakije op 24 september in Valkenswaard, de opening van de Europese com petitie in de Superliga. Het zijn Henk van Spanje en Paul Haldan en Bettine Vriesekoop en Miijam Kloppenburg. Voorts werd bekend dat de thuiswedstrijd tegen Zwe den een week verschoven werd, van 18 naar 25 november, in Zoe- termeer. HAZERSWOUDE-DORP - Nadat Dextro/Avanti vorig seizoen al her haaldelijk moeilijkheden tegen kwam om Europa Cup-duels op correcte wijze vast te stellen, ste ken diezelfde problemen nu op nieuw de kop op. Tot grote erger nis van Aartjan van der Poel, voor zitter van de sportcommissie van Avanti, die zich met het regelen van de wedstrijden bezighoudt, is het mannenteam nu in een pijnlij ke positie gemanoeuvreerd. Het EC-treffen tegen Circulo Mercantil in het Spaanse Vigo staat op de wip. Zaterdag moet Avanti het in de eerste ronde van de Europa Cup 2 opnemen tegen Circulo. Maar die boodschap bereikte de Hazers woudse club pas gisteren, terwijl zeven weken geleden de loting be kend was geworden. Vanaf het mo ment van loting heeft de Hazers woudse club taal noch teken van Circulo vernomen. Volgens de reglementen van het organiseren de comité in Pirmasens dient de ontvangende club (Circulo) zich di rect na de loting in verbinding te stellen met de bezoekende vereni ging om afspraken over de speel- datum en -tijd te(maken. Van der Poel: "Dat is dus weer niet gebeurd. Toen wij het wachten beu waren hebben we een telex naar Pirmasens gestuurd waarin we een ultimatum hebben gesteld. Dat ultimatum liep dinsdag af. Wat gebeurt er? Na ruim zes weken krijgen we gisteren een telex waar in staat dat we zaterdag moeten ko men opdraven. Op deze manier hoeft het voor ons niet meer". Avanti ziet zich nu voor het pro bleem gesteld dat de nieuwe aan winst Tibor Kreisz, die een paar da gen terug zijn debuut voor Avanti maakte, niet bijtijds een visum voor Spanje kan regelen. Aange zien Andras Podpinka - een ge- vluchtte Hongaar - alleen een uit reismogelijkheid naar België heeft, zal Avanti zonder buitenlandse in breng het EC-karwei aan dienen te gaan. "Als we voor Kreisz nog een visum konden regelen, was er wei nig aan de hand. Maar omdat we niet verwachten dat dat nog rond kan komen, worden wij op deze manier door de tegenpartij in een positie gedrongen dat we niet met het sterkste team kunnen gaan. Vandaag is er van onze kant dan ook een hele boze telex naar Pir masens gegaan, waarin we nog eens wijzen op de gang van zaken. We zijn niet van plan om zaterdag te spelen. We wachten nu maar eens af wat meneer Henges, de or ganisator, daarop te zeggen heeft", is de reactie van Van der Poel. O oö m Vendomatic De Vendomatic 436. Nu met een flinke korting van 200 gulden. Maar behalve geld, bespaart u met de Vendomatic 436 ook energie. Gewoon een kwestie van even de 1/2 wasknop indrukken. Handig voor kleine wasjes. Zuinig is de Vendomatic trouwens ook bij grote hoeveelheden wasgoed. De roestvrij stalen trommel kan liefst 4 kg droog wasgoed aan. Dat zal overigens niet onnodig kreuken, omdat het spoelwater gelijkmatig afkoelt Komt door het slimme 'Cool Down' systeem. En dankzij de 500 of 1000 toeren<entrifuge komt elk weefsel lekker droog de machine uit Roestvrijstalen kuip. Afmetingen: 85 hxóO bx55d cm. Waar u ook woont in Nederland, wij brengen de Vendomatic 436 gratis bij u thuis. Pakken 'm voorzichtig uit En zetten 'm neer waar u wilt U krijgt een vol jaar garantie. En natuurlijk staan ook daarna onze snel en voordelig werkende service monteurs voor u klaar, bij aankoop van 500.-of meer is gespreide betaling via Euro-(Betaal)<heque of Girobetaalkaarten mogelijk. Dit aanbod is geldig t/m 27 september. 7 WEKEN VOOR 25,- Ik hoef niet langer na te denken en neem gelijk een abonnement. Daarom krijg ik het Leidsch Dagblad dé eerste 2 weken gratis in de bus! Ik betaal: per maand* 22,70 per half jaar 134,90 per kwartaal 67,45 per jaar 256,90 alleen mogelijk bij automatische betaling) Naam:Voorletter(s): Adres:Huisnummer: Woonplaats:Telefoon: Met het Leidsch Dagblad de hele zomer lang overal op de eerste rang! Ja, ik wil graag sportief kennismaken met het Leidsch Dagblad.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 17