Kritiek van ondernemers op WV Mogelijk beperkt pakket Nederlandse zenders op kabel Bezwaren tegen bouwplan aan Schubertlaan ongegrond Gemeente overlegt over onderzoek versterking toerisme Bezwaren tegen nieuwe aanslagen ogb Postkoetsen op televisie Acht mensen aangehouden bij invallen 'Leiden moet haast maken bij zoeken naar muziekcentrum' Marjolein Briër terug in Leiden Vreewijk PAGINA 4 LEIDEN WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1986 LEIDEN/LISSE - Bij de invoering van een beperkt pakket met zes Nederlandstalige tv-zenders, zou den de tarieven voor kabeltelevisie in Leiden in het ongunstigste geval met een gulden per maand stijgen. Dat blijkt uit een ambtelijke notitie van de stadskabei Leiden. De be heerscommissie Stadskabei buigt zich volgende week maandag over de notitie. Het beperkte pakket houdt in dat kabelabonnees tegen een gere duceerd tarief louter de zes Neder landstalige programma's kunnen ontvangen, in plaats van de acht tien tv-zenders die nu worden aan geboden. Het voordeel voor de stadskabei is dat waarschijnlijk meer mensen een abonnement op de kabel nemen of minder snel ge neigd zijn hun abonnement op te zeggen. Nadeel is echter dat de stadskabei op de invoering van het beperkte pakket naar alle waar schijnlijkheid inkomsten verliest. En die inkomsten moeten op de een of andere manier worden goed gemaakt. In de notitie wordt uitgelegd dat de verliezen moeilijk kunnen wor- den betaald door uit de reserves te putten. Die zijn daarvoor te gering in omvang. Bovendien staan nog allerlei uitgaven voor de deur als de stadskabei gelijke tred wil hou den met nieuwe technische ont wikkelingen. De verliezen kunnen ook worden goedgemaakt door de tarieven te verhogen voor de abonnees die het volledige pakket willen houden. En in de notitie is nu uitgerekend hoeveel de abonnementsprijs moet stijgen afhankelijk van van het aantal mensen dat een beperkt pakket neemt en het tarief dat daarvoor wordt gevraagd. Overigens heeft de stadskabei nu al een beperkt pakket met alleen Nederland 1 en 2. Daarvoor moe ten de abonnees 7,90 gulden beta len. Ambtenaren van de stadskabei hebben nu uitgerekend wat er ge beurt als dit pakket wordt uitge breid met de vier andere Neder landstalige zenders en voor 7,90 gulden wordt aangeboden. Een zelfde berekening is gemaakt voor het geval het nieuwe pakket voor tien gulden wordt aangeboden. (Overigens vindt de stadskabei dat nu het'oude'beperkte pakket hebben, hoe dan ook het oude tarief van 7,90 gulden moeten blijven betalen). De ambtenaren van de stadska- bel gaan er van uit dat ten hoogste tien procent van de huidige abon nees een beperkt pakket nemen. Wordt dit voor 7,90 gulden aange boden, dan moeten zich minstens 3600 nieuwe abonnees aanmelden, wil de stadskabei zonder tariefs- verhogingen uit de kosten komen. Is dat niet het geval, dan zou het tarief voor de normale abonnees met ten hoogste een gulden per maand moeten stijgen tot 16,50 gulden. Wordt het nieuwe tarief een tien tje, dan zouden zich bijna 2200 nieuwe abonnees moeten aanmel den om de zaak zonder tariefsstij gingen te kunnen laten verlopen. Gebeurt dat niet, dan zouden de gewone abonnees een tariefstij ging van ten hoogste drie kwartjes voor lief moeten nemen. Is de be langstelling voor het beperkte pak ket, en dus ook de inkomstenver liezen, minder dan zou met lagere tariefsverhogingen kunnen wor den volstaan. LEIDEN - De gemeentelijke com missie voor de beroep- en bezwaar schriften heeft de bezwaren onge grond verklaard die bewoners van de Schubertlaan en Joseph Haydn- laan hebben ingediend tegen het plan voor de bouw van 56 wonin gen aan de Schubertlaan ter hoog te van de Max Regerlaan. De klagers zijn van mening dat de gemeente niet de vereiste zorg vuldigheid in acht genomen heeft genomen bij de inspraakprocedure rond planvorming voor hun buurt. Men keert zich ook tegen het bouwplan zelf omdat dit zich niet zou verdragen met de noodzaak om voldoende open ruimte in de wijk te handhaven. De klagers dienden over de ge volgde inspraakprocedure al eer der een klacht in bij de inspraak commissie. Deze commissie heeft de klacht gegrond verklaard en ad viseerde de gemeenteraad de be woners van de Schubertlaan als nog in de gelegenheid te stellen zich uit te spreken over het al dan niet bebouwen van het bewuste terrein. De gemeenteraad had op dat moment echter al een (voorbe- reidings)besluit genomen om de weg voor de geplande nieuwbouw vrij te maken en heeft de uitspraak van de inspraakcommissie naast zich neergelegd. De klagers hebben vervolgens bij de afdeling Rechtspraak van de LEIDEN - De gemeente Leiden en het VW overleggen op het ogen blik hoe een analyse van de zwak ke en sterke punten van het toeris me in Leiden het best kan worden aangepakt. Wanneer een dergelijk onderzoek zal worden gehouden is nog niet bekend. Volgens een ge meente-ambtenaar ligt een en an der nogal gevoelig en kan er nog niets over worden gezegd. VW-directeur Hugens is minder terughoudend. Naar zijn zeggen heeft hij een voorstel tot een derge lijk onderzoek zélf in het VW-be- stuur ter sprake gebracht. Tijdens het periodiek overleg tussen VW en wethouder Fase (economische zaken) kwam de gemeente met een zelfde voorstel tot onderzoek aan zetten. Hugens: "Wanneer je zo'n onderzoek niet doet mis je vermoe- door Annemiek Ruygrok delijk bepaalde inzichten. Heb je die wel, dan kun je uithalen wat er in zit. Hoe ervaart de toerist Leiden bijvoorbeeld? En wat is het beste dingspatroon van de stads- en re giobevolking? We willen weten wat de horeca, de hotellerie, de re creatie en de culturele organisaties ervaren. Ik hoop dat zo'n onder- Burgerlijke Stand LEIDEN - Timothy Pe ter, zv. J.G. Deahl en F.K. Boertje; Mar- tine, dv. W.J. Plug en J.G. Barnhoorn; Guido Johannes, zv. J.J.M. van Ingen en A.F. Steenweg; Ricardo Abramo. zv. H A. de Jong en G. Poel; Janneke. dv. C. Ravensbergen en M. de Mooij; Nicole Gerda, dv. C.B.A. Hogervorst en A.S.M. Kindervater: Jacobus, zv. J. Guijt en I Messemaker; Jacob, zv. J. Ouwehand en A.A. van Duijn; Jacobus Pieter. zv. P.H.J. Dickhoff en M.C.T van der Wiel: Tommy. zv. K.P.J.J. Wijnands en T. Oranje; Ilona Helena Ruth, dv. L.TC. Speet en W.S. van Leeuwen; Alain Oli vier, zv. A.J. van der Poort en M.B.L.M. van Dijck; Daniël, zv. G.J.S. Rewijk en M. Davidson; Ruben Gerard, zv. J.F.A. Pannekoek en G. van Ark; Johanna Neeltje. dv. A.D. Ouwehand en A. Berk- heij; Johan Maurits. zv. N.P. Geelker ken en J.M. Uittenbogaard; Burcak. dv. E. Sen en M. Yagin; Jan Willem, zv. D.W. Gesink en B.J. van der Veer; Man- te Swaentje, dv. P.P.H. van den Heuvel en A.H. Lohof; Dennis, zv. L. van Eg- mond en S. den Hartog; Marloes, dv. K. Guijt en G.M. Scheepmaker; Hester, dv. B. Verstraaten; Willemijn, dv. D. van Duijn en A.P. Zwaan; Denise. dv. B.H.J Kaptijn en J.P.H. Hoogervorst: Jakob Douwe. zv. H.A. van Manen: INBRAAK - Bij een inbraak in een woning aan de Rijn- en Schiekade is gisteren voor 6000 gulden aan sieraden en geld ontvreemd. De dieven kwamen binnen door een keukenraam te forceren. LEIDEN - Bewoners van enkele straten in Leiden-Noord hebben in samenwerking met de Socialisti sche Partij bezwaar tegen de on roerend -goed-belasting (ogb) ge maakt. De bezwaarschriften zullen donderdagochtend worden aange boden aan wethouder Bordewijk (financiën). Veel bewoners van de Spoor- laan, Bielsenstraat, Mecklenbur- gerstraat, Nassaustraat en Sein paalstraat zijn erg geschrokken van de hoge ogb-belasting voor 1986. In een aantal gevallen is die 50 procent hoger dan vorig jaar. De verhoging is het gevolg van de hertaxatie die de gemeente Lei den vorig jaar heeft laten doen. De bewoners zijn van mening dat hun huizen te hoog zijn getaxeerd. Bij de hertaxatie bleken vooral de goedkopere eengezinswoningen hoger en de duurdere woningen la ger te zijn getaxeerd. Aangezien het ogb-tarief ook flink is gestegen, komt de verhoging dubbel hard aan. LEIDEN - De NCRV brengt van middag in het radioprogramma "De nieuwe rozengeur" een repor tage over de Grote Postkoetsen Ra ce Groningen-Leiden. De uitzen ding duurt van 17.00 tot 18.00 uur en is te beluisteren op Radio 2. Binnen een deel van het Leidse toeristische wereldje is de laatste tijd nogal wat kritiek op de handel wijze van de VW. Volgens het raadslid Stöxen (Leiden Weer Ge zellig) en de ondernemers Jacques Veringa (roeibotenverhuur Rem- brandtbrug), Parmentier (Schuitje Vaart) en Eric Rörsch (Witte Huis, Oegstgeest) is de communicatie verre van optimaal. De onderne mers worden te laat ingelicht wan neer er activiteiten worden gehou den, waardoor kansen op meer klanten worden gemist. Veringa: "Vlak vóórdat die ten toonstelling 'Schatten uit Turkije' in het Rijksmuseum van Oudhe den begon werden wij door de WV voor een arrangement ge vraagd. Dat was veel te laat. Een week van tevoren kun je geen ar rangement meer organiseren". Parmentier op zijn beurt is weinig te spreken over de gang van zaken rond de opnamen van het televisie programma 'Te land, ter zee en in de lucht' tijdens de Lakenfeesten. Veel te laat kreeg hij te horen dat in de Nieuwe Rijn een 'schoonwater- scherm' zou worden neergelaten, waardoor de route voor zijn rond vaartbootje goeddeels werd afge sneden. "Ik heb die twee dagen van de repetitie en de opnamen niets kunnen doen. Dat heeft me veel klanten gekost". Rörsch op zijn beurt is niet te spreken over het feit dat het Witte Huis via de VW nauwelijks klanten krijgt. "Ze worden allemaal naar Nieuw Minerva doorgespeeld", aldus Rörsch. Hugens ontkent dat laatste ten sterkste. "Onzin, flauwekul. Wan neer iemand opbelt en vraagt om hotels in Leiden of omgeving, ge- V°lge'iï raadslid B. Stoxen van ven Wij gewoon een Ujst door. Daar Leldf^ ?ez,e,ïl,\9r f d* staat het Witte Huis ook op. Hoe "!cat!e met d* Ulden ve™ kan hij trouwens bepalen welke van. optimaal De ondernemers gasten er via de VW en welke op zouden te Iaat morden ingelicht eigen houtje aankomen? Dat is over activiteiten, waardoor kansen toch niet te meten'" °P hJ' trekken van meer klanten worden gemist. (foto Wim Dijkman) Te laat Hugens geeft toe dat wat het or ganiseren van evenementen be treft, betrokken ondernemers soms laat worden ingelicht. "Maar dat ligt niet alleen aan de VW. Om iets goed te organiseren moet je al ver van te voren beginnen. In okto ber moet het programma voor de zomer in het jaar daarop worden gepland. Organisatoren van evene menten beseffen dat niet altijd". Oök de gemeente gaat volgens Hugens niet geheel vrijuit: "We hebben wel eens gehad dat ze mid den in de zomer bruggen gingen herstellen. Dan kan er geen rond vaartboot meer doorheen. Foute planning". Een onderzoek naar de gang van zaken kan een stap zijn in de goede richting. Verder zou ér tussen on dernemers, VW en gemeente Exploitant Parmentier van 'Schuitje Vaartheeft kritiek op de VVV voor wat betreft de tv-opna- men van 'Ter land, ter zee en in de lucht". Zonder mededling vooraf werden tijdens de repetitie- en op- namedagen de route van zijn rond vaartboot goeddeels afgesneden: "Ik heb die twee dagen niets kun nen doen". (archieffoto Holvast» meer overleg moeten zijn. En liefst zo vroeg mogelijk. Daar zijn de par tijen het over eens. Hugens: "Het toerisme is in een enorme stroomversnelling geraakt. Het is de laatste jaren veel com merciëler geworden, een groei-in- dustrie. Mensen hebben veel meer vrije tijd". Als VW moet je een schakelfunctie vervullen, vindt de directeur. Je zit een een web. Een ander punt van kritiek is de slechte communicatie met de VW. Volgens Veringa en Rörsch krijgen nieuwe VW-leden nauwe lijks statuten in handen, worden uitnodigingen voor vergaderingen te laat verzonden en krijgen de le den niet de kans om bij bestuurs verkiezingen tegenkandidaten te stellen. "Als je een tegenkandidaat wilt stellen, moet je twintig hand tekeningen zien te verzamelen. Maar als de uitnodiging voor de vergadering te laat binnenkomt, haal je dat niet. Daarover hebben we al geklaagd. Maar dat wordt af gewimpeld". Communicatie Volgens Hugens zijn de uitnodi gingen voor de ledenvergadering punctueel op tijd verzonden. Pre cies veertien dagen van tevoren. "Je kunt hooguit stellen dat het statutair moeilijk is om in twee we ken die twintig handtekeningen te verzamelen. Maar aan de andere kant: als je je een avond of een week met een paar mensen kwaad maakt, dan heb je zo twintig hand tekeningen bij elkaar". Hugens heeft zelf ingezien dat de commu nicatie wel beter kon. Vandaar dat er sinds kort elk kwartaal een in formatiebulletin naar de leden wordt verzonden. En dan het impressariaat van mevrouw Hugens, sinds kort ook raadslid voor het CDA. Volgens Rörsch hebben de leden totaal geen inzicht in de accountantsrap porten van de VW. Rörsch: "Dat is toch heel onzuiver. Zo kun je toch niet controleren of inkomsten via die bv van mevrouw Hugens niet in de portemonnee van de di recteur van de VW verdwijnen". Hugens wordt niet heet of koud van deze aantijging: "Iedereen kan dat controleren. Want dat beslote- ne van een bv is geheel weg. Dat vind ik niet erg ook, daar heb ik niks op tegen. Mijn vrouw heeft in derdaad een bv. Maar dat komt vanwege het Key Town jazz-festi val. Een uit de hand gelopen hobby van ons. Daarmee loopje nogal wat risico's. Als zo'n festival verlies op levert kun je privé failliet gaan. Dat risico hebben we afgedekt in een bv". Inkomsten uit neven-activiteiten van de VW, zoals de goed lopende verkoop van het Leids Rood, ko men terug in de VW-kas, aldus Hugens. Voor evenementen als de Lakenfeesten te een apart fonds, het Evenementenfonds, opgericht. De kas daarvan is niet best gevuld. VIDO Binnenkort begint in het Leid se Volkshuis een gespreksgroep voor vrouwen in de overgang (VIDO). In deze groep kunnen vrouwen praten over problemen en ervaringen tijdens de over gang. De gepréksgroep komt bij een op dinsdagmiddagen van 13.30 tot 15.30 uur. Belangstellen den kunnen zich opgeven bij het Leidse VolkshuisApothekersdijk 33a, tel. 071-149180. Voor meer in formatie kunnen belangstellen den bellen naar de VIDO-werk- groep, tel. 892114. Zwaartekracht De astrofysicus en nobelprijs- winnaar S. Chandrasekhar. houdt vrijdag een voordracht in de Leidse sterrewacht (Huygens Laboratorium) over 'zwaarte- krachtgolven'exotische ver schijnselen in zwaartekrachtvel den. De spreekbeurt begint om 15.00 uur. Openbaar vervoer De Nederlandse vereniging van belangstellenden in het spoor- en tramwezen NVBS houdt vanavond een bijeenkomst over het openbaar vervoer in de regio Rijnland. De vereniging vindt het openbaar vervoer in de ze regio minder interessant ge worden nu na het verdwijnen van de 'blauwe' en 'gele' trams alleen nog maar bussen rijden. Ze merkt daarbij op dat er nog steeds plannen opduiken om de trarti opnieuw te introduceren, bijvoorbeeld op een verbinding Den Haag-Leiden-Katwijk. De bijeenkomst van vanavond is ge heel gewijd aan het reilen en zei len van de vervoersmaatschappij NZH en de recente tramplannen. Onder meer houdt B. Leeuwen burg, werkzaam bij de NZH, een lezing. De avond wordt gehouden in het ontspanningslokaal van de NZH, Rijnsburgerweg 1 in Leiden. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. De entree bedraagt 2,50 gulden. den, i Hengelsport De Gulden Voorn viste in de Ringvaart. De uitslag is al volgt. I H. van Alphen jr. 2900 gram: 2 T. v.d. Meer 2390 gram3 W. Har de 2070 gram: 4 N.P. Hoogkamer 1820 gram; 5 G. Harland 1480 gram; 6 T. Smit 1440 gram; 7 B. Velthuijzen 550 gram: 8 H. van Alphen sr. 390 gram: 9 H. Schou ten 300 gram. Uitslag van viswedstrijd van De Vlok in Zaandam: 1 D. He- ruer, 4450 gr., 10 stuks; 2 G. de Jong, 3175 gr, 6 stuks; 3 D. de Boer, 2900 gr., 7 stuks; 4 J. van Aggelen, 1875 gr., 4 stuks; 5 L. Te gelaar, 1000 gr., 2 stuks; 6 H. Gor dijn, 675 gr., 2 stuks; 7 L. Bouw man, 550 gr., 2 stuks; 8 F. v.d. Pluym, 475 gr., 2 stuks; 9 L. Bak ker 175 gr., 1 stuks. Uitslag van viswedstrijd LSV Zuid-West in het Noordzeeka naal: 1 R. IJzerman, 9100 gr. 21 stuks; 2 J. Benning, 7200 gr., 19 stuks; 3 H. Rijsbergen, 6700 gr., 15 stuks; 4 R. Zuidmeer, 6400 gr., 15 stuks; 5 H. Moenen, 4000 gr., 10 stuks; 6 W. Moenen, 2400 gr., 8 stuks; 7 p. Smit, 1900 gr., 10 stuks; 8 H. v.d. Laan 1900 gr., 9 stuks; 9 D. Molenaar, 2100 gr., 6 stuks; 10 P. Verschuren, 2300 gr., 4 stuks II C. Arbouw, 900 gr., 3 stuks; 12 J. Boef 700 gr., 3 stuks; 13 J. Mark 300 gr., 3 stuks; 14 L. v.d. Wiel 600 gr., 3 stuks; 15 N. Sloos 250 gr., 3 stuks. Cursus SSL De SSL is op zoek naar een aantal mensen dat bereid is cur sussen te geven. Het gaat om i die onderwijs kunnen ge- i de Engelse taal, blokfluit- ,7i kinderen van minderhe- n in het omgaan met home computers en informatica. Wie interesse heeft kan bellen met 219946 Expositie AZL De officiële opening van de ex positie Beelden' van Thijs van Kimmenade in het Academisch Ziekenhuis heeft donderdag 25 september plaats om 17.00 uur. Aanvankelijk zou dat vorige week gebeuren, maar in verband met het overlijden van directeur verpleging W. Koudenburg is dat uitgesteld. Overigens zijn de beel den al vanaf vandaag te bezich tigen. Go-club De Leidse Go-club komt weke lijks op maandag en donderdag bij elkaar aan het Noordeinde 1. Om nieuwe mensen vertrouwd te maken met het oud-Aziatisch bordspel dat in Japan bijvoor beeld door 10 miljoen mensen wordt gespeeld, wordt vanaf donderdag een kleine cursus van vier avonden gegeven, ledereen is daar welkom. Voor informatie tel. 071-132229. Aanvang 20.00 Onderwijs e Algemene Bond van Onder wijzend Personeel (ABOP). afde ling Leiden, houdt donderdag een discussiebijeenkomst over het rapport 'Basisvorming in hel on derwijs' van de Wetenschappelij ke Raad voor het Regeringsbe leid. Een en ander heeft plaats in 'ln den vergulde Turk' om 20.00 Aan de discussie nemen deel: G.J. Kronjee, secretaris van de WRR-projectgroep die het rap port heeft opgesteld: E. Schüssler, voormalige adjunct-directeur van de middenschool in Lely stad; W. Oehlen, oud-leraar klas sieke talen, nu lid adviesraad voortgezet onderwijs tweede fa se; mevrouw E. Vogelaar, lid hoofdbestuur ABOP. Amnesty Brieven schrijven is een van de belangrijkste middelen om ge vangen vrij te krijgen. Vandaar ook dat Amnesty jaarlijks heel wat bijeenkomsten belegd waar op mensen in de gelegenheid wor den gesteld brieven te schrijven aan regeringsleiders, ambassa deurs en anderen van landen waar mensen onterecht gevan gen zitten. Er zijn voorbeeldbrie ven aanwezig aan de hand waarvan de brieven kunnen worden geschreven. De bijeenkomsten in Leiden: 18 september Westerkwartier 20.00 uur); 23 september Vredeskerk (20.00 uur) en Bevrijdingskerk 719.30 uur!; 24 september Augus- tinus (18.00 uur); 25 september Ekklesia aan het Rapenburg 100 (20.00 uur) en 30 september in het buurthuis Groenoord aan de Pasteurstraat (20.00 uur). Duivensport Ook De Rijnklievers namen deel aan een wedvlucht vanuit Peronne. De uitslag: 1,6 A. de Vries; 2,10 J. van Leyden; 3.8 combinatie Koak; 4,5 W. Piela- nen; 7 J. v.d Velden 9 J Kok. De opbrengst van de paaskermis loopt de laatste jaren terug. Toch komen er volgend jaar weer La kenfeesten. Hoe die gefinancierd gaan worden, moet nog worden be- Een andere organisaties om de stad toeristisch aantrekkelijker te maken is Leiden Promotion. "De denktank", aldus Hugens over de ze organisatie waarvan hij voorzit ter is. Dan is er nog Leiden Leeft, een bundeling van winkeliersver enigingen, en de stichting Leiden promotion die de jazzweek organi seert. Hugens zelf geeft toe dat met zoveel organisaties je vaak door de bomen het bos niet meer ziet. Van daar dat er meer overleg moet ko men. Bedrijfsleider Bitter van het Bas tion Hotel: "De goede wil is aanwe zig. Er moet iets overkoepelends komen. In Leiden zijn al zeven in stituten aan het werk alleen al om congressen aan te trekken. Het kan niet dat iedereen op eigen houtje iets gaat organiseren. De wethou der zou de boel bij elkaar moeten roepen. Een belangenvereniging zonder ingewikkelde statuten zou er moeten komen. Nu is het nog een situatie van Holland op zijn smalst. Vóór volgend jaar moeten we met z'n allen iets op poten zet ten". Volgens 'klagers' Rörsch, Verin ga, Stöxen en Parmentier is wet houder Fase al vaak op de proble men gewezen. "Ze doet er niets aan, al belooft ze het wel. Het is toch te gek hoe de VW werkt. Om een voorbeeld te noemen: er is een Rembrandtwandel-route. Daar staat de Rembrandtbrug niet eens op". Raad van State beroep aangete kend tegen het feit dat de gemeen te zich niets aantrekt van het ge grond verklaren van de klacht over de inspraak. De beroepschriften- commissie wijst er op dat het be roep waarschijnlijk zal worden doorgestuurd naar de gemeente raad met het verzoek om het als be zwaarschrift te behandelen. Deze bezwaren komen derhalve nog uit voerig aan de orde, meent de com missie. De commissie voor de beroep- en bezwaarschriften is wel van oor deel dat in geval een voorberei- dingsbesluit wordt genomen, ten einde voor bepaalde bouwplannen een bouwvergunning te kunnen verlenen, de gelegenheid moet worden gegeven bezwaren in te dienen welke in de raadscommis sie voor ruimtelijk moeten worden besproken en ter kennis moeten worden gebracht van Gedeputeer de Staten. De commissie wijst er evenwel op dat de degenen die rechtstreeks in belangen worden getroffen, in geval een bouwver gunning wordt verleend, de be roepsmogelijkheid van de wet AROB ter beschikking staat. Aanstaande woensdag wordt het bouwplan voor de Schubertlaan besproken in een vergadering van de raadscommissies voor volks huisvesting en ruimtelijke orde ning. Het plan behelst de bouw van 56 eengezinswoningen, gebouwd in de vorm van drie hofjes. LEIDEN - Bij invallen in panden in de Irenestraat en de Van 's Gra- vensandestraat heeft de politie gis teren acht mensen aangehouden in verband met handel in drugs. Drie mensen zijn na verhoor weer heen gezonden, de overigen zitten nog vast. Voorts werd na de invallen een 34-jarige Leidenaar aangehou den op de Lammenschansweg. In de panden werden enkele gram men heroïne en cocaïne, metha- dontabletten, weegwerktuigjes en geld aangetroffen. Bij de inval in de Irenestraat trof de politie vijf personen, allen Lei- denaars, aan. Van hen zitten een 29-jarige vrouw en een 31-jarige man nog vast. In de Van 's Graven- sandestraat zijn drie mensen aan gehouden: de 26-jarige bewoonster van het pand, een 29-jarige man uit Roelofarendsveen en een 36-jarige Rotterdammer. Zij zijn ook in hechtenis genomen. De bewoon ster is volgens de politie strafbaar omdat zij haar huis voor de handel ter beschikking heeft gesteld. LEIDEN - De federatie Leidse amateur-muziekvereniginger. (FLAM) wil dat de gemeente meer haast maakt met het onderzoek naar een zogenoemd multi-functio- neel muziekcentrum. In dat cen trum moeten verschillende Leidse amateur-muziekverenigingen on derdak vinden. Aanvankelijk was het de bedoe ling dat halverwege deze maand ambtenaren van de gemeente dui delijkheid zouden geven over de fi nanciële haalbaarheid van zo'n centrum. Dat is belangrijk voor de muziekverenigingen, omdat ze pas LEIDEN - Marjolein Briër begint 3 noyember een balletcentrum in het bedrijfverzamelgebouw Mostert aan de Middelstegracht. Marjolein Briër was in het verleden een be kend danspedagoge in Leiden. In 1981 moest ze uit haar balletschool stappen na een uitspraak in een kort geding over een conflict met haar toenmalige zakenpartner. De rechter besloot toen Briër geduren de 10 jaar binnen een straal van tien kilometer rond Leiden geen dansles mocht geven. Briër heeft nadien lange tijd ver toefd in het buitenland. Onder meer heeft ze naar haar zeggen les gegeven en opgetreden in New York, Guadeloupe, Joegoslavië, Italië, Oostenrijk en Duitsland. Nu begint ze weer in Leiden om, zoals ze zegt, haar werk af te maken. Ze verwacht geen problemen door de uitspraak in het kort geding. Ze heeft de zaak uitgesproken met de nieuwe directrice van de ballet school. "En die was alleen maar blij dat ik weer begon. Van concur rentie zal geen sprake zijn". In de twee nieuwe studio's in het Mostertcomplex wil ze in eerste in stantie lesgeven in jazz- en modern dance, klassiek ballet voor kinde ren en volwassenen en conditie/ stretch-training. Verder wil zij er schoolprojecten en allerlei mani festaties op allerlei gebied houden. nadat die duidelijkheid is gegeven, kunnen beslissen of ze willen mee werken. Een bespreking met de ambtena ren kan nu echter niet voor 1 okto ber plaaatshebben. De ambtenaren willen namelijk eerst overleggen met de verantwoordelijke gemeen tebestuurders. De FLAM wijst erop dat de mu ziekvereniging De Burcht sinds ja nuari zonder eigen ruimte zit en aan dit probleem ten onder dreigt te gaan. Verder moet K G op kor te termijn een nieuwe ruimte heb ben omdat ze hun huidige onder komen snel moeten verlaten. Het zelfde geldt voor Con Fuoco. Ver der zoeken Allegro Vivace en Werkmans Wilskracht een andere ruimte omdat hun accommodatie niet voldoet. Volgens de FLAM is elke vertra ging onduldbaar. De federatie her innert de gemeente eraan dat zij in het welzijnsplan 1986-1989 heeft beloofd de muziekvereniging de helpende hand te bieden als die door bijzondere omstandigheden in de knel komen. "De amateuristi sche kunstbeoefening voelt zich nu het ondergeschoven kind ter wijl die het visitekaartje van de ge meente Leiden moet voorstellen", aldus de FLAM. 'Huize Vreewijk terecht niet op monumentenlijst'. Onder die kop verscheen gisteren in deze krant een verhaal over het in 1985 geheel opgeknapte verzorgingstehuis aan de Vreewijkstraat. Als gevolg van een communicatiestoornis is bij dat verhaal een verkeerde foto ge plaatst. De bij het verhaal afge drukte foto is ook een pand dat Vreewijk heet, maar is niet het in het artikel bedoelde verzorgingste huis. Overigens hoeft niemand voor de toekomst van het pand te vre zen nu het definitief niet op de mo numentenlijst van het rijk wordt geplaatst. Sinds 1983 staat het ge bouw namelijk op de gemeentelij ke lijst van monumenten. Dat biedt zo'n beetje dezelfde garanties als plaatsing op lijst van het rijk. In het verzorgingenstehuis wonen 3 echtparen en 19 alleenstaanden.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 4