18,1920 en 22 september. De900dagen van Saab. Nieuwe eigenaar haalt bezem door De Kwakel Leiderdorp, Jachthaven moet weer floreren PvdA-kamerlid W. Vermeend in Nieuwkoop Gemeente weet niets van te hoge huren Prinses Margriet bezoekt Katwijk en Noordwijk WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1986 SAAB 90 F 34.750,- SAAB 900 VANAF F 36.550,-, SAAB 900i VANAF F 45.350- SAAB 900 TURBO VANAF F 53.550,-. SAAB 9000 VANAF F 56.950.- INCL. B.T.W.. EXCL. AFLEVERINGSKOSTEN. U LEAST AL 'N SAAB 900 VANAF F 949,- PER MAAND (EXCL. B.T.W.). Automobielbedrijf Oudshoorn b.v., Touwbaan 5,2300 AC, Tel. 071-410141 RIJNSBURG - De jongens droom van Jaap Nievaart uit Lei derdorp - een eigen jachthaven - lijkt werkelijkheid te worden. Nievaart haalt op dit moment flink de bezem door jachthaven De Kwakel in Rijnsburg en hoopt daarna met zijn compag non Cor van den Berg uit Leiden van de verlopen jachthaven een florerend bedrijf te maken. "Ik heb jarenlang gewerkt om het geld bij elkaar te krijgen en hoop dat er iets moois van de grond komt", zegt Nievaart. "Zelf ben ik watersporter in hart en nieren". Eind juni kochten Nievaart en Van den Berg de jachthaven. Ze kondigden des tijds aan de jachthaven een flin ke opknapbeurt te geven. "In middels hebben we al een hele boel troep afgevoerd", zegt Nie vaart. "Belangrijk is nu dat de elektriciteit goed wordt aange sloten. Alles werd afgekeurd toen we hier begonnen, maar in middels hebben we een nood voorziening kunnen treffen", al dus de nieuwe eigenaar. "De sloopauto's hebben we di rect van het terrein gesleept", zo vervolgt hij. "Voor de stacara vans, waarvan er een aantal al ve le jaren staat, moet nog een op lossing worden gezocht. Voorlo pig kunnen ze blijven staan. maar als ik de grond nodig heb voor de jachthaven, dan zullen ze toch moeten verdwijnen", aldus Nievaart. Dat zal volgens hem vanzelfsprekend ook moeten ge beuren als de gemeente dit wil. Ligplaatsen Volgens Nievaart zal er op het terrein eerst wat ruimte worden gemaakt. "Er komt verder een kraan die boten uit het water kan takelen en er wordt een hoek in gericht waar mensen zelf op de wal aan hun boten kunnen werken", zegt hij. Nievaart heeft thans nog geen overdekte ruimte tot zijn beschikking om boten op te slaan. "De ruimte die er is, is verhuurd", aldus Nievaart. De volgende stap die de nieu we eigenaar van De Kwakel wil nemen is een strenger regiem op de jachthaven. "Iedereen deed maar wat. Maar de mensen moe ten nu weten waar ze hier aan toe zijn", vertelt Nievaart. "Dat kan in sommige gevallen betekenen dat enige mensen de jachthaven zullen verlaten, maar aan de an dere kant zijn er ook weer die juist een dergelijke jachthaven voor hun boot zoeken", meent hij. In totaal zijn er in de jachtha ven 130 ligplaatsen. Daarvan is volgens Nievaart de helft ver huurd. Hij verwacht dat de ha ven deze winter onder meer zal vollopen met boten die nu in de jachthaven van Katwijk liggen. De kantine op de jachthaven wordt beheerd door een water sportvereniging. Nievaart wil dat deze vereniging daar ook niet-le- den welkom heet. Drinkwater Het moet Nievaart intussen van het hart dat de drinkwater voorziening op de jachthaven te wensen overlaat. "De capaciteit is nog veel te klein", zo meent hij. Hij kijkt dan ook met een scheef oog naar het nabij gelegen woonwagenkampje. "Daar wordt wel binnen de kortste ke ren een goede waterleiding aan gelegd en ik moet maar zien hoe ik het bij de jachthaven voor el kaar krijg", zo moppert hij. Maar hij is er niet pessimistisch over. "Je moet 't hele spul gewoon weer lekker fris maken, dan ko men de mensen vanzelf en lossen de problemen zich ook op". NIEUWKOOP - Het Tweede Ka merlid Willem Vermeend, de finan cieel deskundige van de PvdA- fractie, komt morgen naar Nieuw koop. Hij spreekt tijdens de open bare vergadering van de PvdA, af deling Nieuwkoop en omstreken, over de gevolgen van de bezuini gingen, onder andere voor de ge meenten, en over de miljoennota. Ook het zaterdag uitgebrachte rap port waarin de oorzaken voor de te genvallende verkiezingsuitslagen worden besproken, staat ter dis cussie. De bijeenkomst wordt ge houden in De Steupel, Maarten Freeke Wije in Nieuwkoop. Aan vang kwart over acht. ALPHEN AAN DEN RIJN - De gemeente Alphen zal vooralsnog niets ondernemen voor de bewo ners van de twee plaatselijke be leggingsprojecten van het Alge meen Burgerlijk Pensioenfonds. In de jaren 1969 en 1973 heeft het ABP hier belegd in twee woning bouwprojecten. Het gaat daarbij om respectievelijk 226 en 147 huur woningen in de Alphense Veld- bloemenbuurt. Bij diverse woning bouwprojecten in ons land blijkt het ABP met opgeschroefde stich- tingskosten te hoge huren te bere kenen. "We weten er financieel niets van af. De gemeente fungeerde destijds als tussenpersoon en de inhoude lijke toetsing van de stichtingskos- ten van de projecten lag geheel bij het ministerie van volkshuisves ting", vertelt de Alphense wethou der G.P. van As (ruimtelijke orde ning). "De zaak is aan Justitie. Maar als wij worden gevraagd mee te werken aan het onderzoek, dan zullen we dat zeker niet nalaten". NOORDWiJK/KATWIJK - Prinses Margriet brengt op woensdag 24 september een bezoek aan het Zee hospitium in Katwijk. Een dag la ter is Prinses Margriet in Noord- wijk aanwezig bij de presentatie van het Rode Kruis Kerstboek. Het bezoek aan het Rijnlands Zeehospitium is een werkbezoek, dat begint omstreeks half elf en duurt tot ongeveer twaalf uur. De prinses zal onder meer worden rondgeleid in het voorzieningen- centrum aan de Katwijkse Drie- plassen weg, dat enkele jaren gele den in gebruik werd genomen. In Noordwijk neemt prinses Margriet het Rode Kruis Kerst boek in ontvangst. Het boek bevat verhalen van tientallen bekende Nederlandse schrijvers, onder wie Bertus Aafjes, Anton Pieck, Jan Terlouw en Theun de Vries. Een deel van de opbrengst van het boek komt ten goede aan het Rode Kruis. De presentatie van het eerste ex emplaar van deze bijzondere uitga ve heeft plaats in hotel Huis ter Duin. De aankomst van prinses Margriet is gepland om ongeveer 12.00 uur. FLINKE BUIT - Bij een inbraak in een woning aan de Lauwers in Al phen is in het weekeinde een forse slag geslagen. Meegenomen wer den een videorecorder, videocame ra, twee horloges en 6600 gulden aan geld. De inbreker kwam bin nen door bij afwezigheid van de bewoners de voordeur open te bre ken. Het wordt tijd dat we onze neus weer's laten Dat u ons niet zo vaak paginagroot in de krant tegen komt, is een ge volg van wat wij wel eens de tol van de roem noemen. Iedere keer als we op die manier adverteren, raken we namelijk in één klap door onze voorraad heen. Zo ook een half jaar geleden met de Saab 9000. Z'n pre sentatie was een sukses. De kopers bleken onder de indruk van de 16 kleppen-techniek van deze fraai gelijnde, ruime combi/sedan. Dat we toch weer in uw dagblad* verschijnen heeft twee redenen In de eerste plaats het quotum nieuwe Saabs dat nu ter beschikking is. Dus als u er op tijd bij bent, hoeft u niet uw neus te stoten. De neus - niet die van u, maar die van de 900i en 900 turbo - is de tweede reden. Die is namelijk voor zien van 'n nieuw front. De bumper (óók achter) is geïntegreerd en de grille wat minder bol. Dat geeft de 900i en 900 turbo - toch al karakteristiek van lijn - in z'n geheel een mooi scherp profiel. Met z'n lagere Cw-waarde mag je 'm zelfs spits noemen. Kortom, een neus om te zoenen (tot 8 km/u schadevrij). Behalve een nieuw voorkomen hebben deze i en turbo de bekende prettige Saab voorzieningen. Zoals het voortreffelijke verwarmingssysteem dat met het Hollandse klimaat absoluut geen moeite heeft. Of de regelbare verwarming op de voorstoelen die automatisch voor warme spieren in bovenbeen en onderrug zorgt. En dus voor een zonnig humeur achter het stuur. En om toch nog even op üw neus terug te komen. Die wordt (net als'uw luchtwegen) gespaard door het speciale luchtfilter dat ongewenste bakteriën, stuifmeel en stof- en roetdeeltjes tegenhoudt. Maar 't leukste in een Saab blijft toch het rijden zelf. Niet voor niets hebben Saab rijders vaak zin in zomaar een ritje. Rond het IJsselmeer bijvoorbeeld. Want hoe langer de rit, hoe leuker. Als u dat gevoel ook wilt ontdekken, moet u 18,19,20 of 22 september een proefrit gaan maken in de nieuwe Saab 900. Want dan laat de dealer graag even z'n neus zien. J. Nievaart: "Een watersporter in hart en r

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 22