Kurver 'blij9 met nederlaag Kampioen ijshockey trekt aan noodbel Overheid steunt stages Wilhelmus verder in strijd om Zilveren Molen Scylla op zoek naar alternatief Westduitse voetballers verdienen aan WK 2 ton Dubbelslag Sean Kelly Deetman Ludwig Schaakremise Schapers al uitgeschakeld WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1986 SPORT PAGINA 15 GRONINGEN (GPD) - Een paar weken voor de start van de compe titie trekt het bestuur van de Gro ninger IJshockey Stichting aan de 'noodbel. De club start morgen een vijfdaagse actie om de kampioens- ploeg van een faillissement te red den en daarmee het voortbestaan van het topijshockey in Gronin gen. GIJS zit namelijk zonder hoofdsponsor en dus zonder geld. Eigenlijk zou er nog een ton op ta fel moeten komen, maar als de ac tie zondag wordt afgesloten met een eerste opbrengst van ongeveer dertig mille, dan durft voorzitter Menno Drent het aan om het sei zoen in elk geval te beginnen. „Het zwaard van Damocles hangt boven het team", zegt Drent, die vlak voor de zomervakanties de voorzittershamer overnam van de ter zijde geschoven Ten Hof na wat interne conflicten. „Alles leek in kannen en kruiken toen LADA zich het vorig seizoen meldde als sponsor voor de nacompetitie, maar het autobedrijf gaf niet thuis op het moment dat we de sponso ring voor de komende jaren op pa pier wilden zetten. Maandenlang hebben we sponsors gezocht. Er zijn nog wat lopende gesprekken, maar een alles-of-niets-actie is nu de enige oplossing", aldus de prae- Evenals jaren geleden moeten de spelers en de Groninger ijshockey- liefhebbers de komende dagen in touw komen voor een reddings operatie. Onder het motto 'Houdt GIJS op het ijs' bezoeken vanaf morgen spelers honderden bedrij ven voor een financiële steun en wordt de voorverkoop gestart van seizoenkaarten bij sigarenmaga zijn Homan. Tijdens het weekein de rijdt er een bus rond de Grote Markt met de verkoop van seizoen kaarten en speciale pucks. Zo'n seizoenkaart kost 250 gulden en de bedrijven wordt gevraagd het tien voudige bedrag te storten in ruil voor een VIP-behandeling in het stadion en vier logeplaatsen. Drent: „Als zich minimaal twee honderd seizoenkaartkopers mel den, dan gaan we los. Als dit niet lukt dan kunnen we het topijshoc key voor de komende tien jaren in Groningen echt vergeten. Het is er op of eronder. In feite hadden we er gisteren al een streep onder moeten zetten, omdat het zo kort dag is, maar dat kunnen we de ijs- hockeyliefhebbers niet aandoen. Vandaar die actie. Krijgen we on voldoende geld binnen dan houdt de stichting topsport van GIJS op te bèstaan. De jeugdafdeling blijft gewbon doordraaien. Die heeft een aparte stichting en heeft financieel niets met het eerste team te ma ken." Drent en zijn bestuursleden gin gen direct na het afhaken van LA- DA in zee met een professioneel bureau voor actiemarketing, dat de sponsormarkt aftastte. „We heb ben ontelbare gesprekken gehad en honderden kandidaat-sponsors aangeschreven. Veertien bedrijven bleven over, maar de laatste zei gistermorgen ook nee'. Niet te geloven. Alles is klaar. We hebben een goed team, we zijn landskampioen, we spelen Europa- Cup, komen op Europa Televisie en ga maar door. We hebben alleen geen sponsor. Kennelijk ligt het ijshockey nogal gevoelig. Als re den om 'nee' tegen sponsoring te zeggen hoorden we verschillende geluiden zoals: we hebben geen produkt dat bij deze harde sport past, of, het is een chaos in het bondsbestuur, of, we hebben al naamsbekendheid. Het is om triest van te worden", verzucht Drent. De voorzitter wordt deze dagen van alle kanten gebeld door onge ruste supporters, die zo vlak voor de competitie wel eens iets over het team en de spelers willen we ten. Ook hebben al zo'n honderd fans geboekt voor de eerste Euro- pa-Cupreis van GIJS naar Oost- Duitsland, die voor 22,23 en 24 ok tober op het programma staat. Dat avontuur kunnen ze vergeten als de actie een flop wordt. Het tearp zou zaterdag 27 september begin nen met de ij straining. Eind deze week komt trainer-coach Leo Koopmans terug uit Canada. Hij spoorde daar drie nieuwe Canade se spelers op, maar of die ook over zullen vliegen hangt af van de ko mende vijf dagen. Behalve Koopmans keert Rick Vangog terug evenals doelman Ho- gendoorn en de andere Nederland se spelers. Wayne van Dorp en Bob Ginnetti komen sowieso niet terug naar Groningen, maar dat heeft de sponsorperikelen niets te maken. Drent: „Koopmans en het bestuur hadden geen behoefte meer aan Van Dorp. Ginnetti heeft een baan gevonden in zijn geboorteland. Maar die drie nieuwelingen, die Leo daar heeft aangetrokken, schijnen uitstekende vervangers te zijn. LEIDEN - Arie Kurver toonde zich gisteravond na de ontluisterende 0- 2 nederlaag tegen hoofdklasser Wilhelmus wel heel erg monter. De trainer van Rijnsburgse Boys meldde zelfs dat het verlies in de tweede wedstrijd van het traditio nele de Zilveren Molentoernooi hem "niet slecht" uitkwam. "Mijn spelers kunnen nu tenminste weer lekker met hun beide beentjes op de grond gaan staan", verklaarde hij zijn vrolijk bui. Kurver had bespeurd dat sommi ge Rijnsburgse voetballers na de voortvarende competitiestart 'last' hadden gekregen van een gevoel van superioriteit en daar wilde de oefenmeester uit Bergschenhoek hen graag van af helpen. "Daarom Vierde nederlaag van Manchester- LONDEN (Rtr) - Watford heeft Manchester United gisteren in de inhaalwedstrijd van de Engelse eerste divisie zijn vierde nederlaag toegebracht (1-0) en daarmee de positié van United-manager Ron Atkinson bijzonder wankel ge maakt. Het enige doelpunt kwam op naam van invaller Iwan Ro berts. De jeugdinternational van Wales maakte in de 74e minuut handig gebruik van een misver stand in de verdediging van Uni ted. Bij Manchester speelde Bryan Robson een opvallend sterke rol op het middenveld. Hij liet zijn di recte tegenstander Brian Talbot al le hoeken van het veld zien. Alleen bleef het goede werk van Robson zonder tastbaar resultaat. heb ik de ploeg vanavond op z'n kop gezet en Hans Zwaan opdracht gegeven om zo diep mogelijk in het centrum van de aanval te gaan spe len". Daar stuitte de aanvaller op de forse voorstopper Rob Dorlas die Zwaan negentig minuten lang on zichtbaar maakte. Kurver be schouwde het falen van zijn top scorer evenwel als pure winst: "Ik hoop dat Zwaan nu weer wakker is en zaterdag tegen Spijkenisse op scherp staat". De lange Rijnsbur ger is dus één van de 'Boys' die vol gens Kurver met hun hoofd in de wolken waren geraakt na de drie winstpartijen in de competitie. "Het ging allemaal wel erg makke lijk voor die gasten. Ze knalden zo door de voorbereiding heen, maak ten een goede uitslag in de eerste bekerronde en haalden in de com petitie meteen zes uit drie. Daar door sloop een zeker hautain ge drag in de ploeg. Dus ben ik best blij dat het vanavond een keer wat minder ging. Wat heet minder, ik heb geloof ik geen één ding kun nen ontdekken dat deugde". Dat gold zeker voor de manier waarop de beide Voorburgse tref fers op het LFC-terrein tot stand kwamen. Na een oponthoud van meer dan tien minuten (materiaal- man Nico van der Hoogt had in een poging het trainigsveld van LFC van licht te voorzien de verkeerde knop omgedraaid waardoor de lampen boven het hoofdveld wer den gedoofd) mocht de op de lin kerflank vogelvrij gelaten René Bierhuizen een kwartier voor rust de openingstreffer voor zijn reke ning nemen. Zo mogelijk nog meer ruimte wérd vijf minuten na de doelwisseling Paul Osinga gebo den. Van grote afstand kogelde de van RVC overgekomen midden velder op fraaie wijze nummer twee achter Jan Blankespoor (plaatsvervanger van Ruud Spie- rings). Kurver kon er niet om treuren. "Ik vond het best", lachte hij na af loop. "Die ruimte aan onze rechter kant ontstond omdat ik Martin Toet opdracht had gegeven voort durend op het middenveld te ver schijnen. Ik wilde wel eens zien hoe het zou uitpakken om met Arie van Dijk in de mandekking te spe len. Niet zo best dus". Beter was in de ogen van Kurver het tempo waarin zijn zonder Wim Driebergen (werk), Ron Carli (school) en Henk Merbis (gebles seerd) opererende ploeg in de tweede helft speelde. "Dat was de opdracht omdat ik in deze wed strijd toch ook even het conditie element wilde meepakken. Per slot van rekening is het een trainings avond". Waarmee de in Rijnsburg debu terende oefenmeester nog maar eens aangaf dat het sportieve be lang van deelname aan het door LFC georganiseerde toernooi om de Zilveren Molen, vorig seizoen nog een prooi voor de zaterdageer steklasser, volledig aan hem voor bij was gegaan. Mede daardoor kon de koploper in de hoogste klasse van het zaterdagvoetbal, waarvoor Henk Heemskerk halverwege de tweede helft de enige mogelijkheid om zeep hielp, zo eenvoudig door Wilhelmus opzij worden gezet. Trainer Ruud de Groot, die de juist van een spierblessure herstelde ex- Roodenburger Ronald Jansen liet opdraven, had daar niet eens al zijn basiskrachten voor nodig. Leide- naar Ted van Berkel zat gister avond in de schoolbanken, terwijl stadgenoot Frans Sjardijn, evenals Felix Ruiterman en John van der Zwan werden gespaard voor het treffen van aanstaande zondag met UVS. JAAP VISSER LEIDEN - Scylla moet op zoek naar een andere lokatie voor z'n sporthal. De tafeltennisclub wilde dolgraag op het korfbal- veld van Fides Pacta een nieuw gebouw neerzetten, maar het college van burgemeester en wethouders heeft een stokje ge stoken voor de bouwplannen. "Het college had bezwaren", al dus Jan Duivesteijn, directeur van sport en recreatie. "Daar mee zijn niet alleen wij, maar ook Scylla in moeilijkheden ge komen. Ook wij waren in prin cipe akkoord met de lokatie aan de Zoeterwoudse Singel, maar het college vond dat er te gen de teveel weerstanden wa ren". Zoals bekend was Fides Pac ta niet ingenomen met de plan nen van Scylla. De Leidse club en de dienst sport en recreatie zijn inmiddels naarstig op zoek naar een alternatief. DEN HAAG (GPD) - De directie sportzaken van het ministerie van WVC heeft 80 Nederlandse sport bonden bericht dat voor het kalen derjaar '87 een bedrag op de begro ting is gereserveerd voor financiële steun bij het aantrekken van bui tenlandse trainers voor stages. Het aanbod geldt voor kort lopende projecten. Een belangrijke voor waarde is wel dat de gasttrainers hun kennis niet alleen overdragen op nationale selecties maar ook op Nederlandse trainers. WVC is in dat geval bereid 75 procent van de kosten voor haar rekening te ne men met een maximum bedrag van 22.500 gulden. Onder diezelfde voorwaarde wil WVC de Nederlandse volleybal- bond helpen om de Chinese top- trainer Pang naar Nederland te ha len. Bondscoördinator Peter Mur phy ziet in Pang, die eerder in Ne derland was in het kader van de Diego Maradona 'beste atleet' VENETIE (AP) - Diègo Maradona, de voetballer die Argentinië de ti tel in het WK-voetbal bracht, is maandag door een commissie van Italiaanse sportjournalisten uitge roepen tot atleet van het jaar. Maradoni speelt voor Napoli. Hij was de unanieme keuze van de 21 juryleden voor de titel, die wordt gesponsord door een bedrijf dat sportkleding op de markt brengt. culturele uitwisseling Rotterdam- Sjanghai, een geschikte kandidaat om de vacature bij de vrouwense lectie te vervullen die na het Euro pees kampioenschap ontstond. Pang leverde een aandeel in de voorbereiding op dat EK, waarbij de vTOUwenploeg brons veroverde. Momenteel is hij werkzaam in de Verenigde Staten. De volleybalbond wil Pang, die niet afwijzend staat over terugkeer in Nederland, ook inschakelen bij 'clinics' en cursussen en zit in dat 'opzicht volledig op de beleidslijn van WVC. Wel heeft de NeVoBo la ten weten dat men Pang voor een langere periode wil contracteren waarbij gesproken is over een pe riode van driejaar. Een woordvoer der van het ministerie verklaarde desgevraagd dat van een garantie voor steun over zo'n lange periode geen sprake kan zijn omdat de be groting per jaar wordt vastgesteld. DUSSELDORP (SID) - De tweede plaats tijdens het toernooi om de wereldtitel voetbal voor landen teams in Mexico heeft de Westduit se selectie een bedrag van bijna 200.000 gulden opgeleverd. De ba sispremie bedroeg ruim 140.000 gulden. Per gespeelde wedstrijd ontvangen de spelers nog een toe slag van zevenduizend gulden. Voorzitter Herman Neuberger van de Westduitse voetbalbond (DFB) maakte het bedrag deze week be kend in een interview met het Westduitse weekblad 'Bunte Illu- strierte'. Bondscoach Franz Beckenbauer koos vier nieuwelingen opgeno men in de selectie van Westduitse elftal voor de vriendschappelijke interland op 24 september aan staande tegen Denemarken. Dieter Eckstein (FC Nuernberg), Thomas Hörster (Leverkusen), Jürgen Koh ier (Waldhof Mannheim) en de bij Kaiserslautern weer opgebloeide Wolfram Wuttke zijn uitgenodigd om mee te gaan naar Kopenhagen. De Westduitse selectie ziet er als volgt uit: Doel: Immel (Borussia Dortmund) en Schumacher (PC Köln). Verdediging: Au- genthaler, Brehme (beiden Bayern Mün- chen), Berthold (Eintracht Frankfurt), Buchwald (VFB Stuttgart), Frontzeck (Bo russia Mönchengladbach), Herget, Hörster (beiden Uerdingen) en Kohier (Waldhof Mannheim). Middenveld: Matthaus (Bayern München), Rahn (Mönchenglad- Klaus Allofs (FC Köln), Nuernberg), Rummenigge (Bayern Mün chen), Vóller (Werder Bremen) en Waas Arie van Dij k. (archieffoto Holvast) ALGHERO (AFP) - Sean Kelly heeft in de 75e ronde van Catalonië een dubbelslag gemaakt. De ambi tieuze Ier won dinsdag de zevende etappe en werd de nieuwe leider in het algemeen klassement. In de in dividuele tijdrit over 29,9 kilome ter in en rond Alghero op Sardinië was hij een klasse apart. Hij raasde in de drukkende warmte en bij windstil weer het traject, met na 10 kilometer een helling van 1500 meter, als een wer- velvind af met de gemiddelde snel heid van ruim 46,5 kilometer per uur. Alle concurrenten moesten opvallend veel tijd prijsgeven. Laurent Fignon werd ondanks zijn wekenlange verblijf op grote hoog te in Colorado Springs tweede op 52 seconden. Jose Gorospe, een er kend tijdrijder, volgde als derde op 53 seconden. Beste Nederlander werd Jan van Wijk op de 20e plaats op 2.59. In afwachting van de zware ber getappe naar Luz Ardiden heeft het peloton zich gisteren in de ze vende etappe van de Ronde van de Toekomst van de Europese Ge meenschap zich rustig gehouden. Na een rit van 196 kilometer van Pamplona naar Pau meldden twee Basken zich vooraan bij de sprint. De Spanjaard Joakim Mugika boekte zijn eerste etappe-overwin ning in de wedstrijd voor profs en amateurs. Zijn landgenoot Miguel Indurain eindigde als tweede. De Neder landse amateur Frans Maassen ging als negende over de streep. De Amerikaan Roy Knickman bleef leider in het algemeen klassement. WK-studenten Op de laatste dag van de strijd om de wereldkampioenschappen wielrennen voor studenten in Mos kou heeft de Nederlander Bob Ra- senberg zijn derde zilveren medail le gewonnen. Rasenberg werd dinsdag tweede in de wegwed strijd over 165 kilometer. Eerder werd hij tweede in de ploegentijd rit en bij de puntenrace over 50 ki lometer. Rasenberg maakte deel uit van een kopgroep van vijf renners, die ruim een minuut voorsprong had op peloton. Nikolai Kosiakov uit de Sowjet-Unie werd wereldkam pioen. De Belg Redant eindigde als derde. De Nederlander Rob Kleinsman won de sprint van het peloton en eindigde als zesde. In augustus presenteerde minister Deetman zijn plannen om het on derwijs de zoveelste klap toe te die nen. Nog nooit eerder zijn de ge volgen van zijn plannen zo ten na dele van de kirideren en de werk omstandigheden in het onderwijs geweest. De plannen moeten nog worden goedgekeurd door de Tweede Kamer. Er rest nog een paar weken om de plannen van ta fel te krijgen. De plannen en gevol gen zijn: 1. Vierjarigen mogen pas aan het begin van het schooljaar (1 augus tus) naar school. Kinderen die na 1 augustus 1988 vier jaar worden, mogen pas per 1 augustus 1989 naar school. De gevolgen zijn: - De idealen van de basisschool (één ontwikkelingslijn van 4 tot 12 jaar) worden losgelaten. - De noodzakelijke individuele aandacht en begeleiding van kleu ters kan door de grote stroom van 4 jarigen aan het begin van het schooljaar, niet meer gegeven wor den door (ie leerkracht. - Er is een groot nadeel voor taal zwakke kinderen. Kinderen van 3 tot 6 jaar zijn in hun taalgevoelige periode. De in de ongunstige perio de geboren kleuters (jan.-aug.) mis sen belangrijke elementen in hun ontwikkeling. Deze kinderen zul len blijvend benadeeld worden. - Het gemiddeld aantal leerlin gen per school zal dalen als gevolg van de latere instroom, dus minder leerkrachten per school, dus weer grotere klassen. - 3500 onderwijsgevenden verlie zen hun baan. - Er is nog geen opvang vanaf 4 in crèches en kinderdagverblijven. Werkende moeders zullen hun kin deren veel moeilijker kunnen on derbrengen, of zelfs moeten stop pen met werken. 2. Het speciaal onderwijs wordt aan banden gelegd. De grootte van de klassen is op veel scholen zo geworden dat kin deren met leerproblemen niet goed meer geholpen kunnen worden. Het zal, als Deetman zijn zin krijgt, veel moeilijker worden die kinde ren in het speciaal onderwijs ge plaatst te krijgen. Het speciaal on derwijs zelf moet ook inkrimpen met 1500 man. 3. Geen vervanging van zieke leerkrachten. Als de onderwijzer ziek is, wordt hij de eerste acht weken niet meer vervangen. De klas wordt dan op gedeeld of een andere onderwijzer geeft les aan twee klassen (70 kin deren!). Kunst u zich voorstellen dat een onderwijzer aan zijn achtste jaars ontleden geeft, terwijl in een hoek van het lokaal 10 kleuters met blokken zitten te spelen? Dit gaat natuurlijk ten koste van het onder wijs. Welke normale baas zou trou wens tegen een personeelslid zeg gen: „Er is een zieke, nu moet jij het werk van twee man doen, maar daar krijg je geen cent extra voor"? In het onderwijs gaan 11 vakbon den samen proberen deze belache lijke plannen van tafel te krijgen. Binnenkort wordt er in het hele on derwijs actie gevoerd. Via uw kin deren krijgt u te horen hoe dit ge beuren gaat. Ouders helpt mee een eind te maken aan Deetmans be zuinigingswoede. De afgelopen BETAALD VOETBAL Toeschouwers: 5100. Europa Cup II BK 1903 Kopenhagen (Den) - Vitosja Sofia (Bul) 1-0 (0-0). 50. Mathiasen 1-0. Toeschou wers: 4593. Fram Reykjavik (IJs) - GKS Katowice (Pol) 0-3 (0-1). 25. Koniarek 0-1, 66. Konia Borussia Möhchengladbach (Wdl) - Parti- zan Belgrado (Joe) 1-0 (1-0). 24. Krauss 1-0. Scheidsrechter: Nemez (Hon), toeschou wers: 7000. Geel: Winkhold (Borussia), Zu- pic (Partizan). FC Groningen (Ned) - Galway United (Ier) 5-1 (1-1). 4. Eykelkamp 1-0, 37. McGee 1-1 (strafschop), 48. en 56. Houtman 2-1 en 3-1, 73. Mason 4-1. 74. Houtman 5-1. Scheids rechter: Schon (Luxemburg). Toeschou wers: 17.000. Geel: McDonnell (Galway). Xamax Neuchatel (Zwi) - Lyngby Kopen hagen (Den) 2-0 (1-0). 29. Jacobacci 1-0, 82. Stieleke 2-0. Toeschouwers: 16.000 Jeunesse d'Esch (Lux) - AA Gent (Bel) 1-2 (0-1). 36. Noliet 0-1, 49. Scholten 1-1, 77. De Wolf 1-2. Toeschouwers: 2500. koersen EERSTE "KOERS, 2000 m: 1. Ambar (R.Heynen) 2.42.4 1.21.2, 2. Andy Rijn stroom, 3. Amazone Capello. Niet gestart: trio f. 81.00 TWEEDE KOERS, 2000 m: 1. Anna Dakota (R.Pools) 2.42.6 1.21.3, 2. Amore Mio, 3. Ai- da Oostland. Niet gestart: Anton V, Ascot K, Zo Proud. Toto: winnend f. 2.00, plaats f. 1.50, f. 2.10, koppel f. 11.60, trio f. 59.60 DERDE KOERS. 1609 m: 1. Zadkine D a Stam) 2.07.4 1.19.2, 2. Arapao di Ro- 3 f. 201.S VIERDE KOERS, 2000 m: 1. Zeus van Ech- n (A.de Wrede) 2.38.2 1.19.1,2. Zyca More f. 2.50, f. 1.40, koppel f. 126.00, trio f. 1400,00. ZESDE KOERS, 2000 m: 1. Zoon Buiten- i Dooyeweerd) 2.39.9 1.20.0, 2. koppel f. 8.50, trio f. 36.00 ZEVENDE KOERS, 1609 m: 1. Wanda Plu to (M.Poort) 2.03.11.16.5,2. Wehnes Dream, 3. Star of Goldstar. Toto: winnend f. 2.10, plaats f. 1.20, f. 2.60, f. 1.30, koppel f. 42.60, trio f. 94.10. ACHTSTE KOERS, 1609 m: 1. Yme K (L.Dooper) 2.37.0 1.18.5, 2. Yla Oostland, 3. Wilwy. Niet gestart: Zomar Windspiel. To to: winnend f. 1.70, plaats f. 1.50, f. 3.20, koppel f. 3.90, trio f. 10.20 NEGENDE KOERS, 1609 m: 1. Wanda Plu to (M.Poort) 2.03.3, 2. Top Arden, 3. Star of Goldstar. Niet gestart: Wina Oostland. To to: winnend f. 1.50, plaats f. 1.80, f. 2.70, koppel f. 25.40, trio f. 77.00 Na optelling tijden zevende koers: 1. Wan da Pluto, 2. Star of Goldstar, 3. Wehnes. TIENDE KOERS, 1609 m: 1. Zuvelus Ha nover (T.Smeding) 2.07.8 1.19.4,2. Wild Ro mance, 3. Wieke Boshoeve. Niet gestart: Yardstick, Yanita, Ziri Senator. Toto: win nend f. 1.40, plaats f. 1.30, f. 3.70, koppel f. 9.50, trio f. 82.10 ELFDE KOERS, 2000 m: 1. Vanquo Be- roona (R.Pools) 2.38.5 1.19.3, 2. Winneton Heiloo, 3. Tiny's Boy. Toto: winnend f. 4.10, plaats f. 1.20, f. 2.00, f. 2.80, koppel f. 19.30, Ronde van Catalonië De uitslag van de zevende etappe is: 1. Kelly (Ier) 29,9 km in 38.34, 2. Fignon (Fra) op 0.52, 3. Gorospe (Spa) op 0.53, 4. Mottet (Fra) op 1.13, 5. Pino (Spa) op 1.14,17. Del- gado (Spa) op 2.40, 20. Van Wijk (Ned) op 2.59, 35. Van Orsouw (Ned) op 3.59, 55. Sie- mons (Ned) op 4.4Ür 78. Hoondert (Ned) 5.35. Algemeen klassement: 1. Kelly (Ier) 27.08.12, 2. Pino (Spa) op 1.25, 3. Fuerte (Spa) op 1.33, 4. Mottet (Fra) op 1.37, 5. Da 3 2.01, 6. Lejarreta (Spa) c vier jaar heeft hij al 15.000 onder wijsgevenden op straat gegooid. De maat is vol. Dave Holswilder Van Poelgeestlaan 52 Koudekerk aan den Rijn Met belangstelling heb ik het arti kel over Ludwig van Beieren in de krant van zaterdag 6 september ge lezen. Helaas is uw correspondent Hans Hoogendijk een beetje abuis met zijn stelling dat de lifttafel en de Venusgrot in kasteel Neusch- wanstein zijn. Deze zijn n.l. in kas teel Linderhof. Afgelopen juli heb ben wij dat met eigen ogen gezien. De kastelen zijn inderdaad de moeite waard om te zien. Vooral in Linderhof kun je zien dat hij (Lud wig) ze niet allemaal op een rijtje had staan. M.C.M. Kimman-Ockhuysen Coornhertdreef 5 Leiderdorp •Boys l-Oegstgeest 11 2-7. 5E Ter Leede 11-De Sleutels 7 5-4; Oegst- geest 12-GWS 7 2-0; RCL 14-Noordwijk 18 0-6; Leiden 12-SV Voorschoten 10 1-4. 5F Koudekerk 8-Hazersw.Boys 10 1-4; Rijnsb.Boys 16-TAW 6 3-2; ARC 17-A1- Bl-RCL BI 4-4; DOSR Bl-Quick Boys BI 0-2; Katwijk Bl-Noordwijk BI 4-3. Zondag IA Roodenburg 4-Kickers '69 2 2-2; FC Lis- se 3-Teylingen 2 3-0; UDO 2-Stompw.Boys 2 2-1. 2-0; Lugdunum 4-Altior 3 1-4. 2B UVS 5-UDO 3 7-0; VTL 2-SJZ 3 2-1. 3A SVLV 4-SJC 6 0-2; Teylingen 3-Rooden- burg 5 3-2; Kickers '69 3-Alphen 3 2-4. 0-3; FC Lisse 6-SVLV 5 4-5; WSB 5-Ber- Alphense Boys 6 0-3; Meerburg 4-UDO 5 2-0. 4C Alphense Boys 7-SJC 8 2-2; VNL 3-Tey- lingen 6 2-1; DOSR 6-Randstad Sport 4 10- 0; MMO 5-WSB 6 6-2; Alphen 4-Foreholte 5 3-1. 4D Roodenburg 8-Kickers '69 4 1-5; Teylin gen 7-Docos 7 1-1; Unitas Leiden 3-Alphen- se Boys 8 1-7; ROAC '79 7-Meerburg 5 2-5. 4E Lugdunum 6-Teylingen 8 7-0; Docos 8- Leidsche Boys 4 5-1; Kickers '69 5-Altior 7 10-2; DOSR 7-Alphense Boys 9 13-2. 4G Unitas Leiden 4-LDWS 3 1-4. 5A UVS 11-Altior 9 2-2; VNL 4-Foreholte 6 2-5; VTL 4-Bernardus 7 4-2; Leidsche boys 5B Alphense Boys 10-Stomwp.Boys 7 2-4; Docos 11-Orapje Groen 4 0-1; WSB 8-ASC 6 8-5; Meerburg 6-SJC 116-1. 5C Bernardus 8-VTL 5 4-3; ROAC '79 9-Fo- mpw. Bo_ Leiden 5 3-4; MMO 6-SJC 12 3-3; Kickers '69 7-Alphense Boys 11 4-2. 5E VNL 5-SJC 13 4-3; Docos 14-Meerburg 7 I-2; UVS 12-FC Lisse 10 4-3; ASC 7-Alkma- nia 7 6-3. 5F Randstand Sport 5-Altior 11 2-4; SVLV II-LFC 6 1-2; Bernardus 10-Lugdunum 9 1-2; VTL 6-LDWS 4 1-1; WSB 10-Kickers '69 8 0-7; ZLC 4-VNA 4 1-6. 5G Stompw.Boys 10-ROAC '79 10 4-1; DOSR 11-Leidsche Boys 7 4-1; SJC 14-FC 27.08.12, 2. Pino (Spa) op 1. - t(Fra) 2.39, 7. Delgado (Spa) op 2:50, 31. Van Wijk (Ned) op 21.12, 66. Van Orsouw (Ned) op 44.30, 85. Siemons (Ned) op 1.00.29, 89. Hoondert (NedVop 1.05.47. "e van d» tslag va kim Mugika (Spa) 196 kilometer in.5.05,06, 2. Miguel Indurain (Spa) op 0.05, 3. Carlos Santos (Por) op 0.10,4. Americo Silva (Por) op 0.15, 5. Vladimir Moeravski (Sov), 6. Mi lan Jonak (Tsj), 7. Casimiro Moreda (Por), 8. Libor Matejka (T^j), 9. Frans Maassen (Ned), 10. Janusz Koeoem (Noo), allen in dezelfde tijd als Silva. Algemeen klassement: 1. Roy Knickman (VSt) 24.40.25, 2. Enrique Carrera (Spa) op 4.36, 3. Moeravski op 6.29, 4. Karin Myyri- lainen (Fin) op 7.09, 5. Indurain op 7.10, 6. Alexi Grewal (VSt) op 7.18, 7. Oleg Jaros- jenko (Sov) op 7.28, 8. Martial Gayant (Fra) op 7.32, 9. Jonas Tegström (Zwe) op 7.33, 10. Laurent Biondi (Fra) op 7.41. IA KRV 2-Quick Boys 6 oys 8 TAW 2-Valken '68 3 0-0. 2B KRV 3-Rijnsb.Boys 4 1-2; Valken '68 2- SV Voorsch. 3 4-1; Noordwijk 5-TAW 3 3- 1; Ter Leede 3-Woubrugge 2 4-0; Quick Boys 7-RCL 4 2-1. wijk 6-Hazersw. Boys 3 2-1. 3C KRV 5-Noordwijk 8 3-3; Leiden 3-LSW '70 2 3-3; ARC 6-Koudekerk 4 3-1; Valken '68 4-Quick Boys 12 4-4. 3D KRV 6-Ter Leede 4 8-2; Abbenes 2-SV Voorsch. 4 1-2; WSB 2-Quick Boys 11 2-2. 4A KRV 8-ARC 9 2-1; RCL 7-Noordwijk 10 4-3; Quick Boys 13-FC Lisse 8 0-4; Oegst- 9-SVOW 3 5-3; Hazersw.Boys 5- Koudekerk 5 3-0; ARC 10-FC Lisse 10 3-0; RÜnsb. Boys 10-Noordwijk 11 2-2. 4D Leiden 6-FC Lisse 11 1-2; Alphia 4-Ka- gia 4 10-1; Ter Leede 7-Noordwijk 12 2-12; Katwijk 8-Leidsche Boys 1 2-1. 4E LSW '70 3-Ter Leede 8 2-2; Valken '68 6-RCL 11 1-2; Noordwijk 13-Woubrugge 3 3-3. 4F KRV 10-ARC 13 4-3; Unitas Leiden 2- GWS 5 3-2; Kagia 5-WSB 3 7-2; Rijnsb .Boys 11-Noordwijk 14 4-1; Leiden 8-FC Boys 7-ARC 14 2-2; RCL 12-Katwijk 9 5-1. 5A Katwijk 10-Oegstgeest 8 1-12; Quick BOys 15-HVZ 2 5-1; Ter Leede 9-Rijnsb. Boys 13 7-3; RCL 13-Noordwijk 15 3-3; Lei- kerk 6-Alphia 5 3-5; ARC 15-Oegstgeest 9 1-1; Meerburg 2-Hazersw.Boys 8 3-1. 5C SVLV 3-Ter Leede 10 0-2; Valken '68 8-Quick Boys 16 0-7; GWS 6-KRV 11 1-2; Leiden 11-Katwijk 11 1-1; Oegstgeest 10- 9-0; MMO 7-Altiot 12 4-1; DOSR 12-SJC 15 zicht 1-Spijkerbak 1 2-6; UVS 1-Morspoort 16-2. 2e klas De Heul 1-Spijkerbak 2 6-2; West Side 1-Vriendschap 2 6-2; De Waag 2-Kat- wijk 1 4-4. 3e klas 't Zuid 2-Carambole 2 2-6; TOP 3- De Waag 3 5-3; DOS 1-Landzicht 2 6-2; Morskwartier l-'t Wachtje 1 4-4. 4e klas Alpha Bar 1-DOS 2 4-4; Haagweg 1-De Heul 2 3-5; Stompwijk 2-UVS 2 5-4; TOP 4-De Waag 4 6-2. 5e klas Spükerbak 3-Morspoort 3 4-4; Ca rambole 3-Bristol 2 3-5; DGL 1-Haagweg 2 6e klas De Waag 5-TOP 5 4-4; UVS 3-Wa- pen v.V. 1 2-6; De Heul 3-TOG 2 6-2. 7e klas Katwijk 2-'t Zuid 3 4-4; Wapen v.V. 2-Carambole 4 4-4; Stompwijk 3-Mors- kwartier 2 6-2. 8e klas TOP 6-Haagweg 3 2-6; Morskwar tier 4-Morskwartier 3 2-6; UVS 4-Spijker- c 5 2-7; De Waag 7-De Heul 4 6-2. 10e klas Katwijk 3-Alpha Bar 2 0-9; Mors- poort 4-West Side 2 4-4; TOP 7-De Waag 8 Bristol 1 6-11; 6. 't Zuid 1 2-15. Ie klas B 1. Spijkerbak 1 15-2; 2. Carambo le 113-4; 3. UVS 110-6; 4. Landzicht 1 8-8; 5. Morspoort 1 4-12; 6. TOP 2 0-18. 2e klas 1. Katwijk 1 10-6; 2. West Side 1 10-6; 3. De Heul 18-8; 4. Spijkerbak 2 8-8; 5. De Waag 2 6-10; 6. Stompwijk 1 6-2; 7. TOG 1 4-4; 8. Vriendschap 2 4-12. 3e klas 1. DOS 1 12-4; 2. TOP 3 11-5; 3. Morskwartier 1 10-6; 4. Carambole 2 8-8; 5. Landzicht 2 8-8; 6. 't Wachtje 1 6-10; 7. De Waag 3 5-11; 8. 't Zuid 2 4-12. 4e klas 1. TOP 4 12-4; 2. Stompwijk 2 11-6; 3. Alpha Bar 1 9-7; 4. DOS 2 8-8; 5. UVS 2 8-9; 6. De Heul 2 7-9; 7. Haagweg 1 6-10; 8. De Waag 4 4-12. 5e klas 1. Haagweg 2 11-5; 2. Landzicht 3 9-0; 3. Morspoort 3 8-8; 4. Spijkerbak 3 8-8; 5. Bristol 2 7-9; 6. Carambole 3 7-9; 7. DOS 3 4-4; 8. DGL 1 3-14. 6e klas 1. Wapen v.V. 1 10-6; 2. De Heul 3 8-8; 3. TOP 5 8-8; 4. Landzicht 4 7-1; 5. TOG 2 6-10; 6. UVS 3 6-10; 7. DOS 4 6-2; 8. De Waag 5 5-11. 7e klas 1. Stompwijk 3 12-4; 2. Carambole 4 8-8; 3. Katwijk 2 8-8; 4. Wapen v.V. 2 8-8; 5. 't Zuid 3 8-8; 6. Morskwartier 2 6-10; 7. 't Wachtje 2 4-4; 8. De Waag 6 2-6. 8e klas 1. Haagweg 3 10-6; 2. Morskwartier 3 10-6; 3. Stompwijk 4 9-0; 4. Spijkerbak 4 9-7; 5. TOP 6 6-10; 6. TOG 3 6-2; 7. UVS 4 5-11; 8. Morskwartier 4 2-15. 9e klas 1. TOG 4 13-4; 2. De Waag 7 12-4; 3. Spijkerbak 5 11-6; 4. DOS 5 6-2; 5. De Heul 4 6-10; 6. Carambole 5 4-4; 7. Vriendschap 3 4-13; DOS 6 2-15. 10e klas 1. Alpha Bar 2 15-2; 2. West Side 2 11-6; 3. Morspoort 4 10-6; 4. De Waag 8 8-8; -6; 7. Katwijk 3 2-16. RIGA (AFP) - De zesde partij in de finale van het kandidatentoernooi tussen de Russen Joesoepov en Sokolov is gisteren in de tweede zitting in remise geëindigd. Na 51 zetten tekenden beide grootmees ters de vrede. Door dit resultaat be hield Joesoepov zijn voorsprong van twee punten (4-2). De zesde partij was maandag na 41 zetten af gebroken. De match tussen beide spelers gaat over 14 partijen. HAMBURG (Rtr) - Michel Scha pers heeft de eerste ronde van het internationale tennistoernooi in Hamburg niet overleefd. De Ne derlander verloor in drie sets (5-7, 7-5, 6-7) van de Braziliaan Luiz Motta. De wedstrijd was een dag eerder wegens aanhoudende re genval in de eerste set afgebroken bij de stand 5-4 in het voordeel van de Braziliaanse tennisser.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15