sZX Si s pa ir Voor Vers! ,idi. 895 eq 19S S 1 1® 'De PvdA moet af van dat drammerige beeld NATUURLIJK HEBBEN WIJ EEN GOEDE TYPISTE VOOR U. MAAR WE STUREN ER LIEVER EEN DIE MÉÉR IN DE VINGERS HEEFT. Gemeente Alphen aan den Rijn VEDIOR UITZEND-EN PERSONEEL ADVIES BUREAUX. ALS 'N VERANDERING OOK 'N VERBETERING MAG ZIJN. JOEHOE... KWESTIE VAN DE KRANT GOED LEZEN! Wijziging ophalen huisvuil Op woensdag 17 september 1986, wanneer de Al- phense Jaarmarkt plaatsvindt, zal er geen huisvuil worden opgehaald in de volgende straten: v. Boetzelaerstr. - v. Mandersloostr. - Hooftstr. - Aarkade - Bloemhofstr. - v. Lennepstr. - Marnixstr. - Raadhuisstr. J. Coninckstr. - Toussaintstr. - Toussaintplein - Von- delstr. - Da Costastr. - N. Beetsstraat - Hofzichtstr. - Brederodestr. - Bilderdijkstr. - v. Genderenstr. - H. Gor- terstr. - A. Verweijstr. - J. Catsstr. - J. Luykenstr. - Hor- tensiastr. - Aarkade - Rozenstr. - Nachtegaalstr. - Wiele- waalstr. - Raafstr. - Leeuwerikstr. - Fazantstr. - Rei- gerstr. - Merelstr. - Eksterstr. - J.W.C. Bloemstr. - Blijen- bergstr. - Rhenanialaan - Thorbeckeplein - Gr. van Prin- stererstr. - W.M.C. Regtstr. - Meerkoetstr. - Kwartelstr. - Roerdompstr. - Kievitstr. - Lijsterlaan. De eerstvolgende ophaaldag in deze wijk is maandag 22 september 1986. Indien u zelf uw huishoudelijk afval wilt verwijderen, dan is daar óók gelegenheid voor op de jaarmarktdag en wel tussen 08.00-12.30 uur (lokatie Havenstraat 1). Voor nadere inlichtingen hieromtrent kunt u telefonisch contact opnemen met 01720-81500 en/of 81501 Tijdelijke Verkeersmaatregelen Met ingang van 16 september 1986 zal in verband met de 2e fase van de reconstructiewerkzaamheden op de Burg. Bruins Slotsingel. deze tussen de Pres. Kennedy- laan en de Veldbloemweg voor het autoverkeer worden afgesloten. De werkzaamheden zullen ca. 4 weken duren of zoveel langer of korter als voor de uitvoering nodig is. Openbaar vervoer De lijn 101 van Centraal Nederland zal gedurende deze werkzaamheden worden omgeleid via de Diamantstraat en Saffierstraat v.v. ZEGERPLAS Verkeer met bestemming Zegerplas zal gedurende deze periode worden omgeleid via de Diamantstraat en de Saffierstraat v.v. WIJKMARKT RID0ERVELD (wijziging) Op woensdag 17 september 1986 wordt in verband met de Alphense Jaarmarkt geen wijkmarkt op het Carmen- plein gehouden. Alphen aan den Rijn, 15 september 1986 De wnd.-directeur van Openbare Werken, Ing. J. J. de Back Kunstgebitten-reparatie persen van nieuwe platen in Uw oude kunstgebit Klaar terwijl u wacht.... TANDENWINKEL Kerkstraat 75, Noordwijk, tel. 01719-18491/18193 B.g.g. 01719-11145 Als u iets méér zoekt dan alleen maar 'n (andere) tijdelijk medewerker (m/v) voor uw vacature, dan bent u bij Vedior Uitzendbureaux aan het juiste adres. Vedior is immers niet het type uitzendbureau dat uw vacatures blindelings verbindt aan wat er toevallig aan tijdelijk medewerkers (m/v) voorhanden is. Want Vedior ziet tijdelijke vacaturevervulling óók als een vorm van personeelplanning. Dus denkt Vedior grondig na over de bezetting van die werkplek Analyseert alle facetten ervan en inventariseert uw specifieke wensen. Zo ontstaat een gestoken scherp beeld van uw vacature. De mensen van Vedior werken precies zo aan de andere kant: de kandidaat Ook daarvan is, langs vergelijkbare weg een gestoken scherp beeld gevormd. Het is nu nog maar een kwestie van vergelijken welke beelden precies met elkaar synchroon lopen. Want dan heeft u de betere tijdelijk mede werker (m/v) gevonden, en de tijdelijk medewerker (m/v) de betere baan. En deze Vedior-systematiek werkt net zo goed bij een vacature voor 'n typiste als, om naar 'n voorbeeld te noemen, 'n landbouwkundig ingenieur. 'n Betere tijdelijk medewerker (m/v) is niet ver. Want Vedior is dichtbij: Leiden, Korte Rapenburg 12a, 071-142347. DINSDAG 161 Alleen geldig by Spar Super Ronder Gehakt BN WOENSDAG 17 Vers Gesneden Spitskool 500 gram VP SEPTEMBER Hollandse Tomaten (export kwaliteit) De Partij van de Arbeid moet. als het maar eventjes kan, geen strijd- punten meer formuleren. Ze moet wat doen aan het drammerige 5 beeld dat kiezers van haar hebben. Ze moet zich ruim vóór de verkie zingen onomwonden uitspreken voor een regeringspartner. In feite betekent dat een duidelijke voor keur voor het CDA. En de PvdA moet meer aansluiting zoeken bij andere groepen in de samenleving. door Hans Laroes Ondernemers, maar ook de nieuwe werknemers, in de informatie-in dustrie bijvoorbeeld, dezelfde mensen die zich ook al niet bij de FNV thuisvoelen. "O ja," zegt James van Lidth de Jeude, wethouder van financiën in Utrecht en een van de leden van de commissie die de verkiezingsuit slag van 21 mei voor de PvdA heeft geëvalueerd, "als onze ideeën al voor 21 mei overgenomen zouden zijn, dan was de kans groot ge weest dat we een nog beter resul taat hadden gehaald". "Maar laten we eerlijk zijn. Zo slecht was dat resultaat niet. We moeten er niet te somber over zijn. We willen alleen weten hoe het komt dat de PvdA sinds het kabi net-Den Uyl, met uitzondering van die acht maanden in het kabinet Van Agt II, nooit meer heeft gere geerd". Het is dat gegeven dat de PvdA ertoe heeft gebracht om de resulta ten die bij de laatste verkiezingen werden behaald - en die natuurlijk uitzonderlijk goed waren, want er werd slechts een zetel minder be haald dan in 1977. tot nu toe een hoogtepunt in de sociaal-democra tische geschiedenis - nader te be kijken. De commissie heeft heel wat overhoop gehaald en een heel andere coalitiestrategie voorge schreven. Het komt er, gezien de program ma's van CDA en WD, voor Van Lidth op neer dat de PvdA zich vooralsnog uitspreekt voor samen werking met het CDA. Daarbij moeten geen strijdpunten gefor muleerd worden, maar moet er on derhandeld worden en moet het to tale regeerakkoord aan de partij worden voorgelegd. Na de forma tie. tegelijkertijd bij zeggen dat wij dat niet alleen kunnen". Van Lidth vindt dat er wat dat betreft meer gekeken moet worden naar de ge meenten en de provincies, waar de PvdA wel een rol speelt als natuur lijke deelnemer aan colleges van GS of van B en W. Oud-CDA-partijvoorzitter Buk man heeft de positie van de PvdA ten opzichte van het CDA hard, maar duidelijk omschreven. Hij wordt dan ook geciteerd in het rap port: "Ik ben zeer hard van leer ge trokken. Ja. Niet omdat ik zo ge weldig anti-socialistisch ben, maar omdat ik vond dat de PvdA deze benadering verdiende. Ze gingen geweldig te keer tegen het a-socia le karakter van ons beleid, maar ze zeiden vervolgens: 'We staan zo dicht bij het CDA, we moeten ei genlijk maar samen'. Zo dubbel hartig was het". Van Lith: "Onze strategie lever de een raar beeld op. We zeiden: Lubbers c.s., dat zijn schurken, maar we willen straks wel met ze regeren. Volstrekt ongeloofwaar dig". Van Lidth: "Wij dienen natüur- lijk niet het belang van onderne mers in z'n algemeenheid, maar we zijn minder slecht voor ze dan ze zelf denken. Ik weet dat er onder nemers zijn die lid zijn van onze partij, maar daar in hun eigen orga nisaties niet voor uit durven ko men. We moeten eerst eens naar een situatie toe waarin het normaal is dat zo iemand zegt dat-ie lid is van de PvdA". Het is, volgens Van Lidth, een misverstand te denken dat zij in de PvdA niet thuishoren, net zoals de verkiezingen van 21 mei hebben geleerd dat de PvdA geen partij van alleen uitkeringstrekkers is. Dat grote groepen kiezers zich niet bij de PvdA thuis achten komt vol gens de evalatiecommissie dan ook voor een deel door dat drammerige beeld dat er van de PvdA bestaat. - Drammerig. Dat woord wordt vooral gebruikt om Den Uyl te ty peren. Van Lidth: "Er zijn mensen die genoten zouden hebben als wij zouden hebben gezegd dat Den Uyl geen goeie keus was. Wij heb ben ons daar niet over uitgelaten, niet in positieve, niet in negatieve zin. Wij hebben hem als gegeven geaccepteerd, en op basis daarvan gezegd dat het campagneteam, de Polka, zijn kwaliteiten onvoldoen de heeft benut". "In plaats dat men hem als 'elder statesman' heeft gepresenteerd, als de man die vier jaar lang leiding aan een kabinet heeft gegeven, is hij verworden tot die ruziemaker met de jonge hond Nijpels. Dat is wat wij de Polka verwijten. Er zijn wel pogingen gedaan om Den Uyl als internationaal staatsman voor te stellen, maar dat is niet gelukt". - Maar zouden de verkiezingen anders gelopen zijn als Den Uyl wel die staatsman zou zijn geweest in de beeldvorming? Van Lidth: "Je moet de dingen niet isoleren, 't Gaat om een com plex van factoren: dat schelden op Lubbers c.s., de beeldvorming van Den Uyl, maar belangrijker nog zijn de zaken op de langere ter mijn. Je moet duidelijk maken wat de PvdA wil, je moet je open op stellen. je moet je programma ver diepen, samenwerking zoeken met buiten je eigen partij". - Essentieel is de vraag die in het rapport gesteld wordt of het niet zo is dat het CDA de PvdA per defini tie uitsluit als regeringspartner, tenzij het absoluut niet anders kan. Van Lidth: "Je ziet het in de rest van Europa ook wel, dat de chris ten-democraten of alleen, of met rechts regeren, en in zekere zin toont ook onze geschiedenis dat wel aan. Maar of het de absolute waarheid is? Wij vinden dat de PvdA een natuurlijke regerings partij moet zijn. Als die stelling over het CDA zou kloppen, dan zou dat betekenen dat je zelfstan dig naar de meerderheid zou moe ten streven, en dat betekent voor lopig een langdurige roj in de op positie. Wij hópen dat de stelling niet waar is en doen er alles aan om te bewijzen dat het niet zo is". In het rapport wordt het midden- en kleinbedrijf genoemd als voor beeld van een sector die nauwe lijks affiniteit met de PvdA heeft. Het geldt echter ook de nieuwe werknemers die zich niet automa tisch bij de arbeidersbeweging thuisvoelen, én ondernemers. Zij moeten betrokken worden bij het sociaal-democratische gedachten- goed en leren de PvdA niet als een natuurlijke vijand te zien. Van der Zee: 'Verdeeldheid binnen kerken heel ernstig' BUSSUM (ANP) - „Er woedt een oorlog om de vrede". Ds. W.R. van der Zee, secretaris van de Raad van Kerken in Nederland, is ernstig bezorgd over de ver deeldheid in de kerken. „In feite zijn er twee kerken onderweg. De vaak gehoorde beschrijvin gen waar sprake is van een ker kelijke elite tegenover het gewo ne kerkvolk is volstrekt ontoerei kend. De verdeeldheid zit veel dieper en is veel ernstiger." Dit betoogde Van der Zee vrij dag op de rondetafelconferentie van de Stichting Vredespolitiek te Bussum. Onlangs heeft hij voorgesteld alle kerkelijke vre- desgroeperingen bij elkaar te brengen in een soort platform. Het ICTO had bij monde van voorzitter mr. J.L. Janssen van Raay aangedrongen op het voe ren van dergelijke gesprekken. CDA Tweede-Kamerlid mr. J.S.L. Gualtherie van Weezei he kelde de voorstellen van Van dei- Zee. „Het is heel gevaarlijk als leiders van vredesgroepen zich gaan gedragen als politieke lei ders". Hij noemde het verder verwarrend wanneer mensen als IKV-secretaris Mient-Jan Fabel en ICTO-voorzitter Janssen van Raay samen aan tafel gaan zitten. „Mensen weten niet meer waar die lui voor staan. Bovendien zullen zulke sterke figuren als Janssen van Raay en Faber nooit met elkaar tot een vergelijk ko men", voorspelde hij. Concrete stappen voor het platform zijn nog niet génomen. aldus Van der Zee. Het wachten is volgens hem op een vergade ring van de Hervormde Synode dit najaar, waarin het resultaat van de Hervormde consultatie met verschillende vredesgroe pen aan de orde zal komen. Katholiekendagen. Ruim 60.000 mensen namen gisteren deel aan de plechtige eucharis tieviering in hel Tivoli-stadion van Aken, die de 89ste Katholie kendagen afsloot. De voorzitter van de Duitse rk-bisschoooen- conferentie. kardinaal Joseph Hoffner. riep in een preek over de betekenis van Christus' bood schap voor de huidige samenle ving de katholieken op niet werkeloos toe te zien als de rech ten van miljoenen mensen in alle delen van de wereld worden ge schonden. Höffner verklaarde dat een maatschappij waarin het hiernamaals wordt geloochend of praktisch terzijde wordt ge schoven, ook haar aardse toe komst verliest. Hij deed een be roep op de jonge katholieken het stuur om te gooien: „Schep een wereld die menswaardig is. Laat niet toe dat de armen, zwakken en hulpelozen opzij worden ge schoven en onder het juk wor den gebracht Zaterdag namen onder meer bondskanselier Helmut Kohl en Johannes Rau. de sociaal-demo cratische kandidaat voor hel bondskanselierschap, deel aan de slotmanifestatie van de Ka tholiekendagen. Op het markt plein van Aken drong Kohl aan op een krachtiger bescherming van het ongeboren leven. „Als wij tekortschieten in dit kernpro- bléem van het christelijke mens beeld, hoe willen wij dan eigen lijk de eisen van onze weten schappelijk-technische bescha ving recht doen wedervaren", zo vroeg hij zich af. Hij hield de ka tholieken voorts voor de werklo zen niet alleen met woorden, maar met daden terzijde te staan. De volgende Katholiekendagen zullen van 23 tot 27 mei 1990 in West-Berlijn worden gehouden. Joodse gemeente in Frank fort opent nieuw centrum. In Frankfort is gisteren hel grootste centrum van de joodse gemeente in het Duitse taalgebieden ge opend. Als voorzitter van het be stuur van de joodse gemeente, die 5000 leden telt, sprak Ignatz Bubis de hoop uit dat het cen trum zowel door joden als niet- joden zal worden gebruikt. Chili wijst Amerikaanse pa ters uit. Thomas Henehan Devry en Terence Cambias Gaffney, de twee Amerikaanse paters die vo rige week maandag na de aan slag op de Chileense dictator Pi nochet waren gearresteerd, heb ben te horen gekregen dat zij Chili binnen veertien dagen moeten verlaten. Oprichting Landelijk Mis sionair Collectief. Op 11 oktober wordt in Utrecht een landdag ge houden. die het officiële begin betekent van het werk van het Landelijk Missionair Collectief. Dit collectie is ontstaan na een oproep, vorig jaar gedaan door dr. mr. A.W. Kist. oud-lid van het directorium van het hervormde vormingscentrum Kerk en We reld in Driebergen. Destijds riep hij „allen" die „vanuit hun geloof in Christus Jezus de Heer lijden aan een groeiend onbehagen over het nauwelijks of niet meer functioneren van henzelf en van hun kerkelijke gemeentes ter voorkoming of beheersing van de catastrofes van onze tijd" op tot culturele ongehoorzaamheid. Kist meent dat christenen onge hoorzaam moeten worden aan een cultuur die „dergelijke cata strofes" teweegbrengt en een hernieuwd geloofsgetuigenis moeten zoeken op basis van Gods woord. Het Landelijk Mis sionair Collectief heeft thans on geveer duizend sympathisanten. Lezing in Leiden. De studen tenvereniging ELS organiseert donderdag 18 september in het Hooglandse Huys aan de Hoog landse Kerkgracht en lezing avond. Het aanvangstijdstip is bepaald op 20.00 uur: de toegang is vrij. Het thema van de Lezing de de avond luidt: 'God, goden Afrikaanse goden'. De spreker prof. Sita Luemba uit Zaïr Luemba is een kenner Afrikaanse goden, hun uitwer king op de mensheid en de maat schappij. Na de pauze bestaat gelegenheid tol het stellen v Hervormde kerk. Beroepen te slreekgemeente Midden-Lim burg (hervormd-gereformeerd, standplaats Maasbracht, part-ti me): F. S. J. van der Sar en part time A. M. van Andel beiden te Zeewolde hervormd-gerefor meerd, part-time); beroepen te Papendrecht: L. Wüllschleger te Den Haag; beroepen te Goes (buitengewone wijkgemeente): T. W. van Bennekom te Scher- penzeel (Gld). Bedankt voor Dirksland: drs. A. Juffer, voor heen zendingspredikant in dienst van de Gereformeerde Zendingsbond wonende te Stol wijk Christelijk gereformeerde kerken. Tweetal te Vlaardingen: J. Brons te Urk en W. van Sorge te Rijnsburg; tweetal te Harder wijk-Zeewolde (tweede predi kantsplaats) drs. L. W. Bilkes te Ermelo en H. J. T. Velema te Dokkum. Gereformeerde gemeenten. Beroepen te Boskoop: P. Blok te Capelle aan de IJssel. Bedankt voor Ridderkerk: Chr. van de Poel te Yerseke; bedankt voor Hardinxveld-Giessendam: L. Blok te Nunspeet. Baptistengemeenten. Beroe pen te Hoogeveen: H. Schouten te Deventer. Verenigde Protestantse kerk in België. Aangenomen naar Maaseik: A. Otten, voorheen pas toraal medewerker van de Christelijke Gereformeerde Kerk te Groningen.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 8