Cees Ruis houdt het hoofd er bij 'We moeten de hand in eigen boezem steken' Rijnsburgse Boys trekt lijn door ARC verrast Barendrecht Leiderdorper kopt Quick Boys naar zege op RCL Lisse laat in Schiedam punt liggen MAANDAG 15 SEPTEMBER 1986 SPORT PAGINA 15 NOORDWIJK - "We moeten de hand in eigen boezem steken, we zijn geklopt op agressiviteit". Trainer John Eelman was na het door Noordwijk met 1-3 van NSW verloren duel duidelijk een teleurgesteld man. Zyn col lega Jaap Viergever was uiter aard in zijn nopjes. Samen met Rijnsburgse Boys voert zijn ploeg immers na zaterdag de ranglijst aan in IA. "Aan een titel denken we echter geen minuut", stelde Viergever, die er eerlijk voor uitkwam met een punt al lang blij geweest te zijn. "Noordwijk blijft toch een goe de ploeg", vond de oefenmeester van de Numansdorpers. "Onze verdienste was dat we de tegen stander door een goede organisa tie en gedisciplineerd spel wei nig kans gegeven hebben. En in Rini van Trigt hebben we na tuurlijk een kanjer van een spits. Hij heeft ze niet voor niets alle drie gemaakt". Feit was wel dat de succesvolle schutter van di recte opponent Mark Vink opval lend veel ruimte kreeg. Bij zijn eerste twee goals was het verde digen van de Noordwijker verre van vlekkeloos. Maar voorlopig wenste Eelman daar geen conse quenties aan te verbinden. "Daarvoor heeft Mark teveel goe de wedstrijden gespeeld", nam hij zijn voorstopper in bescher ming. Behoudend Zowel Noordwijk als NSW startte behoudend. Weliswaar stelde de thuisclub tegenover de Agressief NSW ldopt Noordwijk twee spitsen van NSW drie voorwaartsen, echt aanvallend kon het spel van de Noord wij kers toch niet genoemd gewor den. Slechts een te hoog gericht schot van Jos Smits, na een slip pertje in de NS W-defensie, zorgde in de beginfase voor wat verpozing. Na achttien minuten was NSW voor de eerste keer gevaarlijk en dat had voor Noordwijk meteen fatale gevol gen. Spelverdeler Peter Knoop bereikte met een splijtende diep tepass Van Trigt, die geholpen door het op een lijn staande duo Mark Vink/Andries Wendt zo naar het vijandelijke doel kon doorlopen en daar Dick Dort- mundt geen schijn van kans gaf. Dat Noordwijk zes minuten la ter weer op gelijke hoogte kwam, dankte het voor een groot deel aan verdediger Kees Vos. Die wilde de bal in een vrij ongevaar lijke situatie terugkoppen naar zijn doelman Leon Beider, maar deed dat veel te zacht. Klaas Vink kon tussenbeide komen en de bal in het Numansdorpse doel deponeren. Tot aan de rust was het vervolgens Noordwijk dal het initiatief had. NSW beperk te zich tot massaal (en koel) dedigen en gokte op een inciden tele counter. Het was wel opmer kelijk te constateren dat Toon Houtekamer aan Noordwijkse kant de rol van spelbepaler in de schoenen kreeg geschoven. Een taak die de ex-Rijnsburger be paald niet op het lijf geschreven is. Hij was echter op het midden veld de enige die alle vrijheid ge noot. Zetje Een taktisch zetje van Vierge ver bleek later. De NSW-trai- ner: "Ik had opdracht gegeven op het middenveld iedereen af te dekken, behalve Houtekamer. Nou je hebt het gezien, die jon gen is verdedigend sterk, maar in opbouwend opzicht valt er niet veel van hem verwachten". De opzet van NSW ten spijt creëer de Noordwijk in het eerste spel- deel toch nog twee scoringskan sen. De eerste onstond nadat de verder anonieme Hans Boom de bal in de doelmond had ge bracht. Geert Jan Bakker en Kees Nulkes kregen na wat ge harrewar schietkansen, maar konden hun inzetten niet de juis te richting meegeven. De tweede mogelijkheid betrof een voorzet van Ivan Hermans en een snoek- duik van Klaas Vink. De kopbal van de verder door Renk Heymans goed afgestopte spits verdween net langs de voor Noordwijk verkeerde kant van de paal. Nadat Klaas Vink direct na de pauze vanuit een kansrijke positie had overgeschoten, gaf broer Mark aan de andere kant Van Trigt opnieuw alle ruimte: 1-2. Door de achterstand ge dwongen, had Noordwijk maar één keus en dat was de aanval zoeken. Daarvoor had de ploeg Houtekamer (Eelman: "Hij had vanwege een blessure aan de achillespees niet voluit kunnen trainen") niet meer nodig. Hij werd vervangen door Sjaak Sluys, die voor het eerst na een schorsing weer speelgerechtigd was. Sluys nam de dekking van Van Trigt over, Mark Vink ging zich met tweede spits Dirk Ze venbergen bemoeien en John Marijt schoof op naar het mid denveld. IJverig Hoewel Noordwijk ijverig was, overtuigde het geen moment. Het doel van Beider werd meest al gezocht met hoge ballen, waar de lange sluitpost wel raad mee wist. Twaalf minuten voor tijd kreeg Noordwijk de genadeklap. In een scrimmage toonde Van Trigt andermaal op scherp te staan. Tussen drie Noordwijkers was hij degene die de bal op zijn slof nam en Dortmundt voor de derde keer passeerde. Met de moed der wanhoop trachtten de volgelingen van Eelman wat te rug te doen, maar Hermans stuit te op Beider en Boom schoot over. Leo Verbeek kwam in de slotminuten nog Marijt vervan gen, maar ook hij was niet bij machte zijn ploeg uit de put te helpen. CHRIS HARTMAN AMSTELVEEN - „We hebben er wel drie gewonnen, maar de titel is natuurlijk nog lang niet binnen. Trainer Arie Kurver gaat ondanks de ongeslagen status van 'zijn' Rijnsburgse Boys nadrukkelijk op de r „Vorige week lieten wij gaten vallen in de wedstrijd tegen Excelsior Maassluis, Ik kan nu niet zeggen of er ten opzichte van die wedstrijd enige verbetering is op getreden. Deze partij is in elk geval j staan waar het de hoog ge- geen indicatie. We zijn geen enkele spannen verwachtingen bloemendorp aangaat. „De echte confrontaties komen nog. Zater dag tegen Spijkenisse is een eerste test. Als we dan zo spelen als van daag tegen RKAVIC (0-3 zege) krijgen we een pak slaag", temper de Kurver de juichstemming ver der. RKAVIC was zaterdag niet bij machte om Rijnsburgse Boys een strobreed in de weg te leggen en de 0-3 nederlaag was nog maar een zwakke afspiegeling van de krachtsverhoudingen. Kurver was echter toch tevreden met de uit slag: „We moeten met beide benen op de grond blijven staan. Als je hier met zes, zeven nul wint loopt iedereen met zijn kop in de wol ken. Dat kan ik niet gebruiken". Kurver haastte zich om de uitslag te bagatalliseren: „Hier kan ieder een winnen. Het ligt niet aan de trainer of aan de speelwijze van RKAVIC, maar die ploeg heeft ge woon niet voldoende kwaliteit in huis." LEIDERDORP - Met het hoofd gaf Cees Ruis zaterdag middag haarzuiver aan wat RCL op dit moment in ernstige mate tekort komt: 'kopkracht'. Sinds de lange Leiderdor per in Katwijkse dienst 'vliegt', moet RCL het zonder 'af weergeschut' stellen en dat breekt de hekkesluiter in de eersteklasse lelijk op. Zoals in het streektreffen met Quick Boys toen Ruis zijn oude ploeg na vijfentwintig minuten op een, naar later zou blijken, onoverbrugbare achterstand zette (1-2). waarloosd waardoor de ploeg in problemen is gekomen". Onverwacht Dat gebeurde na de volkomen De gave koptreffer van de Quick Boys-libero hing zaterdag middag al een tijdje in de lucht. Evenals trouwens de openingstref fer van Cees van Rooyen. Met een bepaald niet fitte Hans Braat (kuit- - blessure) als achterste verdediger onverwachte tegentreffer die de spaarzame aanvallen RCL opleverde. De behendige de""éérste "helft sPits Leo van de Weteringh rukte met dé bal aan de voet het Katwijk- se strafschopgebied binnen waar Mieras zo onverstandig was een sli ding in te zetten. De voormalige Woubrugge liet zich rer het uitgestrekte been van zijn opponent vallen waardoor arbiter Van der Velde niets anders kon doen dan de bal op elf meter van Guyt leggen. Bij zulke gelegenheden meldt zich Siera die de gewoonte heeft om de bal vanaf de kalkstip niet alleen zuiver, maar vooral hard te in te schieten. Na de 1-2 raakte Quick Boys het spoor, dat juist gevonden leek, bij ster en onrust maakte zich meester van de Katwijkers. Maar organisa tor Ruis was en bleef een rustpunt en werd door Van der Zee na de wedstrijd "het enige lichtpuntje" genoemd. Ook Ruis kon evenwel niet verhinderen dat RCL, nadat Floor van Duyn via de handen van Van der Wal op de paal had gemikt, nog voor de rust twee keer dicht bij de gelijkmaker kwam. Guyt toon de evenwel zijn klasse bij schoten van Van de Weteringh en Valk, die zich pure aanwinsten voor de noodlijdende eersteklasser toon den. Direct na de doelwisseling hield i een matige voorstopper als Han no van Breugel vroeg RCL om pro blemen die het van de slecht bezochte derby (nau welijks 800 belangstellenden) dan ook volop zou krijgen. Na goed uitverdedigen van Den nis-Jan Mieras werd Mart van der topscorer Plas in de vijftiende minuut alle vervolgens ruimte geboden om door het Lei- derdorpse centrum te rennen en de volledig vrijstaande Van Rooyen aan te spelen. Die schoof de bal vervolgens met grote precisie langs Peter van der Wal. De van zondagderdeklasser LFC overge komen doelman heeft zijn draai in de zaterdageersteklasse nog niet gevonden. Dat bleek tien minuten na de openingstreffer toen hij bij een hoekschop van Frenk van der Kley aarzelend zijn doel verliet. Op het moment dat Van der Wal op zijn schreden terugkeerde, had Ruis het lengtevoordeel ten op zichte van zijn voormalige ploegge noten al volledig uitgebuit. Stootkracht Kort na de 0-2 hield Braat, die hinkend door het eigen strafschop gebied bewoog, het voor gezien en maakte plaats voor de momenten voetballer Mohammed Ait el Hous- si. Na het vertrek van de gelegen heidslibero liet middenvelder Pe- ter Siera zich naar de laatste linie de nagenoeg foutloos keepende terugzakken, waarmee de proble- sluitpost zijn ploeg nogmaals i binnen de formatie van Lau rens Mouter slechts werden ver schoven. RCL verloor door de 'ver huizing' van Siera op het midden- eind bij een verraderlijke inzet van Ait el Houssi die met Fred Eijsberg een onbeslist duel uitvocht. De kleine mandekker was eerst ge veld namelijk de stootkracht die koppeld aan Van de Weteringh, Quick Boys in de eerste tien ten even in de problemen had ge bracht. De thuisclub leek in die ope- ningsfasè verrassend genoeg de slag om het middenveld te winnen en kreeg zelfs twee mogelijkheden die door Theo Guyt werden verij deld. De Katwijkse doelman rea geerde attent op staalharde scho ten van Siera (vrije trap) en ex- Roodenburger Marcel Valk (na een individuele actie). Quick Boys, dat zaterdag de aan zijn knie geblesseerde voorstopper Johan Jonker in Katwijk had moe ten achterlaten en het nog altijd zonder Freek Rienks en Teun van der Plas moet stellen, nam de waarschuwingsschoten van RCL ter harte. Op het middenveld zet ten de jeugdige Mieras, Van Rooyen en amateurinternational Floor van Duyn orde op zaken en hun spitsen aan het werk. Onmid dellijk bleek de defensieve zwakte van de Leiderdorpers van wie ei genlijk alleen invaller Hans Kolen brander als bewaker van Frenk van der Kley niet uit zijn verdedi gende rol viel. Nadat Van Rooyen en Ruis de te genstanders op hun tekortkomin gen hadden gewezen, leek Quick Boys het voorbeeld van Baren drecht, dat dinsdagavond een rui me. 6-2 overwinning op RCL had geboekt, te zullen volgen. "We heb ben verzuimd om na die 0-2 de zaak af te maken", toonde Hans van der Zee zich na afloop ontevre den. De trainer van Quick Boys had zich op de bank zitten ergeren, "omdat verscheidene jongens hun verdedigende taken hebben ver maar werd na de komst van Ait el Houssi afgewisseld door Arie van Duyn. Die werd op zijn beurt naar voren gestuurd toen Van der Zee in de slotfase verdediger Hans van der Plas liet opdraven voor Van der Kley, die inmiddels door Ko lenbrander volledig aan banden was gelegd. Met die wissel gaf de Amster damse oefenmeester aan dat hij ge noegen wenste te nemen met de kleine winstmarge waarmee de vi- ce-kampioen van vorig jaar uitein delijk rijkelijk werd beloond. "We hadden een punt verdiend", kon zijn collega Mouter dan ook naar waarheid opmerken. Naast teleur gesteld over de uitslag, toonde de RCL-trainer zich verheugd over het vertoonde spel van zijn jeugdi ge bundeling lichtgewichten: "Want we zijn er toch in geslaagd om pressie te spelen en tegen een club als Quick Boys is dat een ver dienste". Een mening die door Van der (hal/ zichtbaar achter Cees 'De angst is de RCL'ers Marcel Valk (rechts), Ruud Boendermaker en René de Vogel (links) van het gezicht te lezen wanneer Cees Ruis (midden) het Leiderdorpse doel verschijnt. Gehinderd door Marcel Brasker Zee maar half werd gedeeld. "Zón der RCL tekort te willen doen, heeft Quick Boys het aan zichzelf te wijten dat het soms met de rug tegen de muur kwam te staan", wees Van der Zee vooral zijn spit- Mart en Leen van der Plas te keer niet tot scoren. i Rooyen) komt de Quick Boys-libero dit (foto Loek Zuyderduin) aan de dag gaan leggen, want als we volgende week zo tegen Noord wijk spelen, zijn we volstrekt kans loos". Blikt Van der Zee met niet al te recht. "Het is duidelijk dat de veel vertrouwen de nabije toe- ploeg op dit moment niet draait. Maar in zo'n geval moeten de spe lers zich in hun tegenstanders vast bijten en van die noodzaak is niet iedereen doordrongen. Het wordt grijpen de hoogste tijd dat bepaalde spe- reserve: Iers een portie gezonde agressie viertal komst in, Mouter is ondanks de vierde opeenvolgende nederlaag niet al te somber gestemd. De vrije (aanstaande) zaterdag wil hij aan een oefenduel met de Excelsior npetitiewedstrijden wacht waarin Mouter, die dan weer hoopt te kunnen beschikken over het geblesseerde trio Wim de Roo/ Steef Pattiapon/Aad van Tongeren, punten bijeen denkt te sprokkelen. "Tegen clubs als ARC, DSVP, Oostkapelle en Rkavic moet dat mogelijk zijn. Pas daarna wil ik de balans opmaken en kijken in hoe verre de speelwijze en eventueel de samenstelling van het team moet worden aangepast". JAAP VISSER ALPHEN AAN DEN RIJN - ARC heeft zaterdag voor een flin ke verrassing gezorgd. Ondanks de absentie van maar liefst vier basisspelers, slaagden de op het hoogste amateurniveau debute rende Alphenaren erin het gere nommeerde Barendrecht te kloppen. René Lammers bezorg de in blessuretijd, middels een perfecte vrije trap, de formatie van Jan Kroese de eerste punten: 3-2. Die uitslag was niet in overeen stemming met de verhoudingen in het veld, maar daar maakte Jan Kroese ("Mogen wij ook eens geluk hebben?") uiteraard geen probleem van. Kroese: "Ba rendrecht heeft natuurlijk een goede ploeg, maar wij hebben ze toch weinig doelkansen gegeven. Er is achterin gedisciplineerd ge speeld. Peter Borst en Rob Kool stra zouden als mandekkers fun geren en de overige mensen zou den de zone afschermen. Dat is prima gelukt. Bovendien was het vertrouwen in eigen kunnen weer aanwezig en dat is uiteraard heel belangrijk". Ger de Keizer, de trainer van Barendrecht, vond dat zijn voet ballers ARC juist dat vertrouwen hadden geschonken. De oud speler van FC Dordrecht: "We waren niet agressief genoeg en we speelden met teveel mensen Kroese: 'Mogen wij ook eens geluk hebben?' voor de bal. Daardoor en door het feit dat we knullig doelpun ten weggaven, hebben we ARC de kracht gegeven om uit de moeilijkheden te komen". Dat dat laatste niet het doel was van het bezoek van de Ba- rendrechters aan Alphen bleek in de eerste fase van de strijd, toen de bezoekers al snel het ini tiatief naar zich toe trokken en allengs de druk op het doel van Cor Prook vergrootten. Verder dan wat afstandsschoten van de veelvuldig op het middenveld in schuivende libero Bas Hokke kwamen de bezoekers echter niet. Sieto Schalkers stelde daar namens ARC, na goed werk van Niek Oosterlee, een niet onge vaarlijk schot tegenover. Juist op het moment, dat de thuisclub dreigde te bezwijken onder de steeds groter wordende pressie van de Bareridrechters - foutjes van Cor Prook en laatste man Jelle Koolstra liepen maar net goed af - besloot Jacques Keij eens vanaf het middenveld op avontuur te gaan, om vervolgens tot zijn eigen verbazing te con stateren dat niemand hem ook maar iets in de weg legde. Zo ver scheen hij tenslotte voor doel man Wout van Driel, over wie Keij de bal beheerst heen lepel de: 1-0. Tien minuten voor rust liep de thuisclub zelfs uit naar 2- 0, doordat goalie Van Driel een hoekschop van Sieto Schalkers verkeerd beoordeelde en het le der daardoor terecht kwam voor de voeten van Niek Oosterlee, die dit presentje dankbaar accep teerde. Barendrecht had nu evenwel vlot het antwoord klaar. Twee weken geleden scoorde NSW tegen ARC uit een vrije trap, doordat het Alphense muurtje niet goed stond. Toen Bas Hokke zaterdag vijf minuten voor rust van zo'n dertig meter afstand een vrije trap mocht ne men, werd er door de Alphena ren nauwelijks een muurtje ge vormd. Ten onrechte, want ook vanaf die afstand kun je scoren en dat toonde Hokke haarzuiver aan: 2-1. Twintig tellen na de thee kwa men de Barendrechters, die zon der middenvelder Ron Verhage en spits Ed Noordijk (gebles seerd) naar Alphen waren geko men, op gelijke hoogte met de Racing. Jelle Koolstra en Peter Borst liepen elkaar in de weg by een voorzet van Jan Baan en Gert van der Wal, een van de be tere Barendrechters, profiteerde daar zeer koelbloedig van: 2-2. Ger de Keizer: "Op dat moment moesten we eigenlijk doordruk ken, maar al snel sloop er by ons weer de angst voor een tegentref fer in". De nummer drie van vo rig jaar drong na die vlotte gelijk maker inderdaad niet echt aan, maar desalniettemin kwamen er toch twee goede mogelijkheden voor de pupillen van De Keizer. Topscorer Hans Schuitemaker (6 goals al) tikte van dichtby echter net naast en Cor Prook hield de doorgebroken Ben A Pot knap van scoren af. ARC, dat naarma te de tweede helft vorderde steeds meer greep op het spel kreeg, was halverwege de twee de rondgang tweemaal dichtby een treffer. René Lammers, nor maliter linksachter maar nu op het viermansmiddenveld acte rend (Geert-Jan de Vries was zijn vervanger in de laatste linie), en Wilco van Leeuwen mikten maar net mis. Nadat Jan Baan (com mentaar op de leiding) door de correct leidende Baas geboekt was en René Blauwkamp en ex- Olympia-speler Bert Groenland in het veld waren gekomen voor de geblesseerde Gert van der Wal en de leeggespeelde Sieto Schal kers, maakte Martin van Balle- gooyen, één van de vier Baren- drechtse middenvelders, een on nodige overtreding op Wilco van Leeuwen. Dat bood René Lam mers de gelegenheid om vanaf ruim twintig meter zijn traptech- niek te demonstreren. Met een schitterende curve verdween het speeltuig over het muurtje heen in de uiterste bovenhoek: 3-2. Een halve minuut later floot Baas af. Dat bood de gekwetste ARC'ers Graper, Van Es, Klui vers en Oosterlee (Riny) de gele genheid hun collega's uitbundig te feliciteren. Ger de Keizer en de zijnen zagen het met lede ogen aan... NICK VERWOERD moment in de problemen geweest en hebben de wedstrijd voortdu rend gecontroleerd. Dat lukt tegen een Spijkenisse niet", vervolgde Kurver zijn betoog. De kampioensvlaggen moeten wat hem betreft de eerste maanden nog stevig achter slot en grendel blijven: „We zijn zeker niet verder dan de andere ploegen in deze eer ste klasse. Een titelpretendent zijn we niet". Kurver kan echter niet ontkennen dat zijn ploeg eèn voortvarende start doormaakt. Het punten verzamelen tegen minder sterke tegenstanders is een voor waarde voor een ploeg die aan het einde van de rit de vlag wil hijsen en het zestal punten na drie wed strijden is uiteraard bijzonder wel kom. De Amstelveense debutant had geen schijn van kans. De Rijns- burgs doelman Ruud Spierings had tussen de doelpalen makkelijk de krant kunnen lezen, want het spel speelde zich op de helft van de Amstelveners af. Pas toen Kurver zijn manschappen na de pauze op droeg zich terug te trekken om RKAVIC te dwingen ook enkele offensieve taken op zich te nemen, moest Spierings af en toe hande lend optreden. Hans Zwaan dwong RKAVIC echter al na drie minuten spelen in het defensief. De 'goal- tjesdief zette de Amstelveense doelman op het verkeerde been: 0- 1. Voor de thuisploeg was dat vreemd genoeg het sein om zich bp de eigen helft in te graven. Rijnsburgse Boys vond het wel best zo, maar verzette zoals gezegd na de rust de bakens. RKAVIC moest nu wel komen, waardoor RB meer ruimte kreeg en van de stort vloed aan kansen (Huug Aande- wiel, Arie van Dijk, Ron Carli, uit blinker Hennie Koet) werden er uiteindelijk slechts twee benut. Weer Hans Zwaan tekende voor 0-2 en Ron Carli bepaalde even later voor de eindstand op 0-3. „Ge noeg", vond Kurver, „want we zijn er nog niet". De punten kan echter niemand hem meer afpakken. SCHIEDAM - Door een puntende- ling (2-2) tegen het Schiedamse PPSC heeft FC Lisse uit de eerste drie competitewedstryden evenzo veel punten weten te verzamelen. De ploeg van trainer Hans van der Vlist, die het gelijke spel als een verliespunt beschouwde, was voor het treffen met de voormalige za terdageersteklasser overgescha keld op een systeem met twee spit sen. Noodgedwongen omdat de de pas getrouwde René van Hensber- gen enkele weken afwezig Is. "Maar het 4-4-2-systeem is ons slecht bevallen", aldus Van der Vlist die zijn ploeg in de pauze weer omgooide en opdracht gaf het vertrouwde 4^3-3 te gaan spelen. Dat leverde niet alleen de gelijk maker, maar ook kansen op een overwinning op. Die werden even wel niet benut waardoor Lisse zich tevreden moest stellen met een ge lijkspel. In een gelijkwaardige eerste helft kwam PPSC al snel op een 2-0 voorsprong. Ron de Bruin nam uit een vrije trap het eerste doelpunt voor zijn rekening. Een knullige goal, omdat De Bruin in plaats van de bal te raken in de grond schoot. De bal rolde desondanks tergend langzaam in de uiterste hoek: 1-0. Evenals de eerste goal ontstond het tweede doelpunt ook uit een spelhervatting. Een slecht ver werkte vrije trap in de verdediging van Lisse stelde Roël Udenhout in staat om 2-0 aan te tekenen. Lisse kreeg enkele goede moge lijkheden om de achterstand te verkleinen, maar Cees Guyt en Henri van der Weyden misten bei den alleen voor de keeper, nadat zijn met behulp van de PPSC-ver- dediging in kansrijke positie wa ren gemanoeuvreerd. De Schie dammers staken hun opponenten tien minuten voor rust nog nadruk kelijker de helpende hand toe toen Rob de Nijs een de bal 'keurig' langs zijn eigen doelman werkte: 2- 1. Na rust verscheen een feller spe lend Lisse in het veld. Toen binnen vijf minuten een overrompeld PPSC de gelijkmaker moest incas seren (Henry van der Weyden ron de een combinatie tussen Ceès Guyt en Ron Mesman doeltreffend af), leken meer doelpunten slechts een kwestie van tijd. Ondanks de vele mogelijkheden die nog volg den bleef verder succes uit voor de ploeg van Van der Vlist. Na afloop waren beide ploegen slecht te spreken over de leiding van scheidsrechter Den Hollander uit Goudswaard, die boekingen uitdeelde aan Ron Mesman van Lisse en de PPSC'er Eric van Har- melen. De maker van het eerste doelpunt van de thuisclub, Ron de Bruin, kon na een overtreding zelfs het veld verlaten.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15