mm Ongelukkig verlies van debutant Leiden Stompwijkse Boys wint derby GWS toont tegen KRVtwee gezichten Jeugd Quick Boys overklast Longa Oegstgeest overtuigt niet Jan van Duyn velt Ter Leede Vrouwen Ter Leede onderuit 'Ouderwetse' zege SIZO PAGINA 14 DO/ST MAANDAG 15 SEPTEMBER 1986 Leidsche Boys valt weg uit kopgroep Leidsche Boys Alkmania 3-4 Al in de eerste minuut tilde Ra- non Fagel de Boys naar een 1-0 voorsprong. De vreugde was van korte duur, want enkele minuten later bracht Johan van der Hoorn Alkmania weer langszij (1-1). Daarna ging het fout in de orga nisatie van de Leidse ploeg. Sim pel liep Alkmania naar een 4-1 voorsprong. Edwin Roos. Rick Huigsloot en Gerard van Leur profiteerden dankbaar van de ve len fouten in de Leidsche Boys verdediging. Via Ton de Wit kwamen de Leidenaren op 2-4 en een paar minuten later was het alweer raak, nu was Richard de Waal de schutter. Dat vlak voor tijd Peter Kooien de gelijk maker niet kon produceren, was te danken aan Alkmania-doel- man Peter Muller. Warmunda - VNL 4-0 Na tweemaal met slechts 1-0 te hebben verloren, verscheen een herboren Warmunda op de gras mat. Met liefst een 4-0 nederlaag werd VNL terug naar Sportpark De Vliet gestuurd. Het loopt de laatste weken totaal niet bij de club van trainer Cees van der Wiel. Bij Warmunda liep het dit maal op rolletjes. Leo Kortekaas, Peter Verver, Ted van Velzen en Joost van der Zwet waren de doelpuntenmakers voor de War- monders. MMO - ZLC 0-1 Na ruim een minuut was het al raak. De MMO-doelman liet een lastig schot van Ronald Hendrik- se los en Hans de Kruyf was tij dig terplaatse om 1-0 aan te laten tekenen. Daarna was het niet best wat beide partijen op de grasmat legden. ZLC kon de ze ge vasthouden omdat de samen werking in de verdediging per fect verliep. MMO kon weinig te rug doen, met lange trappen werd het middenveld overgesla gen. Zonder succes. Kickers '69 - VNA 2-0 Ook nu wist de ploeg uit Lei den niet te scoren, zodat het er op lijkt dat VNA zijn bekende onderste stekkie weer heeft ge vonden. De wedstrijd was erg rommelig en na een discussie met arbiter Beukenboom kon VNA-grensrechter Pikaar al na een half vertrekken. Toch hield VNA lang stand. Pas toen Jos Overdevest een vrije trap van 'Puckie' Zwaan verzilverde, was de ban voor Kic kers gebroken. Vijf minuten voor het einde maakte de met een dubbele voor-en achternaam 'gezegende' invaller Hage Jan Kroon Jansen er nog 2-0 van. Vlak daarna werd Nier Schoon- derwoerd den Bezemer van VNA uit het veld gestuurd. Inhaalrace net niet volbracht LEIDEN - Door een 4-3 neder laag op eigen veld tegen Alkma nia is Leidsche Boys weggeval len uit de kopgroep van de Leid se zondagafdeling. Kickers '69, Stompwijkse Boys, Oranje Groen en ZLC bleven ook na de derde competitieronde ongesla gen. Onderaan zijn Bernardus en VNA nog steeds puntloos. Oranje Groen - Bernardus 3-2 Een stevige partij voetbal op de Boshuizerkade, die dan ook resulteerde in twee boekingen voor Bernardus-spelers. Voor Oranje Groen werd ook twee maal het boekje tevoorschijn ge haald, beide malen voor Maurice de Bruin en dat betekende dat de thuisclub 5 minuten na rust met tien man verder moest. Dat er toch gewonnen werd, was te dan ken aan de collectiviteit bij het team van trainer Van Weerlee. Bij Oranje Groen was tweeling De Ridder weer productief. Bert- jan (2x) en Johan bracht (straf schop) bracht het totaal op drie. Bernardus, dat niet veel geluk kende, kreeg vooral in de tweede helft, met een man meer, een groot aantal kansen. Toch wist alleen Rob Valk tweemaal het net te vinden voor de Rijndij kers. Trainer Rob Rutten van LEIDEN - Quick Boys heeft zich dank zij een grote 6-0 zege tegen Longa op de bovenste plaats van de eerste klasse B (landelijke jeugd) genesteld. Koploper RKC verloor met 3-5 van SW, waardoor de Katwijkers samen met de Schie dammers en het Rotterdamse Ex celsior de ranglijst met vijf punten uit drie wedstrijden aanvoeren. UVS kon in de eerste klasse A geen vuist maken tegen Elinkwijk en ging met 4-2 tenonder. Rooden- burg speelde tegen de Volewijc- kers een enerverend duel dat in 3-3 eindigde en FC Lisse tenslotte hield DCO met 3-1 onder de duim. Quick Boys - Longa 6-0. De hek- kesluiter uit Tilburg is door het geïnspireerd spelende Quick Boys volkomen overklast. En niet in het minst door de goed in vorm zijnde Gert Aandewiel, die niet alleen zijn aparte klasse bevestigde, maar ook nog drie doelpunten voor zijn reke ning nam. Met name zijn tweede treffer was er één van uitzonderlij ke kwaliteit, waarvoor het weer in groten getale toegestroomde pu bliek graag de handen op elkaar bracht. Humphrey Naarendorp nam twee treffers voor zijn reke ning en Martin Rog maakte het hal ve dozijn vol. Als de Katwijkers in de loop van de wedstrijd nog wat zorgvuldiger met de kansen waren omgesprongen, hadden zij met ge mak de dubbele cijfers kunnen be reiken. Roodenburg - De Volewijckers 3-3. De twee kemphanen gaven el kaar in deze enerverende strijd geen duimbreed toe. Als één van de ploegen had gescoord, dan vol gende vrijwel direct daarop een treffer van de opponent. De vijan delijkheden werden echter pas na een rustig half uur geopend. De Volewijckers kwam toen op voor sprong, die vlak daarop door een solerende Yachya Farhane teniet KATWIJK - Een bekend staand feit in de voetbalwereld is dat spitsspelers zelfvertrouwen nodig hebben om tot scoren te komen. Is dit eenmaal aanwezig, dan is er vaak geen houden meer aan voor een verdediging. Ter Leede zal zich daarom Jan van Duyn nog lang herinneren. De Katwijkse spits ontbrak het zaterdag zeker niet aan zelfvertrouwen en was een ware plaag voor de Sassenheimse verde diging. Met maar liefst vier doel punten Van Duyn persoonlijk voor de nederlaag van Ter Leede, dat door de 4-2 nederlaag troosteloos met één punt uit drie wedstrijden Stompwijkse Boys - SJZ 2-0 De streekderby tussen Stomp wijkse Boys en SJZ is na een spannende wedstrijd door de thuisclub met 2-0 gewonnen. Wim van de Bos opende de sco re, nadat Jan Willem van Bem- melen de bal koppend goed te rug had gelegd. Zeker voor de rust had de score hoger kunnen oplopen. Toch hield SJZ lang stand. De Zoeterwoudenaren na men in de tweede helft de aanval zelfs over. Maar sinds de terug keer in de afdeling heeft het SJZ nog niet erg meegezeten. Met nog drie minuten te spelen maakte Edwin Develing aan alle onzekerheid een einde door Stompwijkse Boys op een 2-0 voorsprong te zetten. Doelman Marco van Nierop was bij SJZ de grote uitblinker. werd gedaan (1-1). Daarna was het weer de beurt aan de Tilburgers die wederom afstand namen (1-2). Peter Kluivers nivelleerde de stand door op schitterende wijze voor het tweede Leidse doelpunt tekenen. De Leidenaars kwamen zelfs op voorsprong toen Jos van Kempen van afstand en via een Til- burgs lichaamsdeel de 3-2 binnen schoot. De Leidse vreugde was wel van heel korte duur. Vrijwel direct na de aftrap scoorde De Volewijc kers 3-3 waarna de vijandelijkhe den werden gestaakt. FC Lisse - DCO 3-1. Lisse speel de vooral in de beginfase sterk aan vallend. In de 8ste minuut kwam al de beloning toen Victor Klaren slim de buitenspelval ontweek en de 1-0 op het scorebord bracht. De beste man van het veld, voorstop per Hans Röthweiler, breidde die voorsprong in de 35ste minuut uit tot 2-0 toen hij de bal na een hoek schop van Klaren achter de Haar lemse doelman kopte. Na de thee speelde DCO agressiever, maar kon vooralsnog geen potten bre ken. Lisse echter wel. De voor Henry van Kesteren ingevallen Pa trick van Diest scoorde direct na de wissel op aangeven van Michael de Jeu 3-0 en Lisse zat gebeiteld. In de 88ste minuut kregen de Haar lemmers nog een strafschop toege wezen, waarna de eer van DCO werd gered. Elinkwijk - UVS 4-2. De Leidse ploeg heeft tegen Elinkwijk een te rechte nederlaag geleden. UVS was niet bijster goed op dreef en leverde een plichtmatig partijtje af, dat door Elinkwijk werd afgestraft. Toch wisten de Leidenaars nog lange tijd gelijke tred houden met de gastheer. Mede dankzij treffers van Ostar Toonen en Marco Kui ken was de stand in evenwicht (2- 2). Daarna was het over met de ploeg van trainer Bert Jansen en rolde Elinkwijk UVS met 4-2 op. onderaan in de derde klasse bun gelt. Voor Katwijk-trainer Peter Ciere en zijn mannen betekende het de tweede thuisoverwinning in dit nog prille seizoen. Ter Leede werd vanaf de eerste minuut onder druk gezet en met name de op het middenveld acte rende Wim Guyt 11 bemoeide zich nadrukkelijk met de aanvallende acties. Na zeven minuten spelen werd het harde werken al beloond. De door het midden opkomende Guyt speelde Jan van Duyn in de voeten aan, die 1-0 liet aantekenen. Vier minuten later was het op nieuw Guyt die kon prijsschieten, dus tegen 2-1 verlies op. Met De Sleutels gaat het nog niet echt lek ker. In de uitbeurt tegen Voorscho ten kwam de ploeg van trainer Jan van Bemmelen niet verder dan een 1-1 gelijkspel. Rohda'76 - Leiden 2-1. Leiden heeft in deze wedstrijd stevig van zich afgebeten en had zelfs meer recht op de eindzege dan Rohda. Enkele gebeurtenissen in het veld waren er de oorzaak van dat bezoe ker toch met een nederlaag werd opgescheept. In de 8ste minuut kwam de ploeg uit Bodegraven op voorsprong toen Joost de Bruin een 'klutsbal' in het doel van de Leidse sluitpost Peter Selier wist te werken. De doelman kwam zo ongelukkig terecht dat hij naar het ziekenhuis moest worden afge voerd. De tegenvaller weerhield Leiden niet de lat (Hassan Kartal) en de paal (Fred Kanbier, Rob Bink) te teisteren. Het leek slechts een kwestie van minuten dat Lei den op gelijke hoogte zou komen totdat de tweede tegenslag zich meldde. Ook Ronald van Wattum raakte geblesseerd en moest naar de dokter. Desondanks bleek Leiden over de benodigde veerkracht te be schikken om het de gastheer moei lijk te maken. In de 60ste minuut brak de handige Koos Siera door en legde de bal terug op de inko mende Rob Bink die de stand in evenwicht bracht (1-1). Leiden drong de tegenstander daarop op eigen helft terug, maar een counter werd de equipe van Hennie Bee- renfenger noodlottig. Een door Jan van Noort ingeschoten bal werd door invaller-doelman Fred Gra- venkamp verkeerd beoordeeld en Rohda ging alsnog met de zege aan de haal (2-1). Voorschoten - De Sleutels 1-1. Het openingsdoelpunt van Voor schoten mocht er zijn. Ronald de Visser kreeg de kans om stevig uit te halen en deed dat dan ook di rect. Als een bom sloeg de bal in het heiligdom van doelman Rob Groenendijk. Dat verraste de Lei denaars volkomen en Voorschoten kon zodoende aan een overwicht bouwen waar een aantal doelkan sen uit voortvloeiden. De kater kwam voor de thuisploeg echter vlak voor het laatste fluitsignaal. Een handsbal van Pieter Tebrugge in het verboden gebied werd be straft met een penalty. Jan van der Berg was zo vriendelijk de arbitra le sanctie voor De Sleutels netjes te verzilveren. maar dit keer verdween de bal tot opluchting van Ter-Leede doel man Bert Blankenspoor over het doel. Ter Leede had geen controle over de wedstrijd en van aanval lende impulsen was al helemaal geen sprake. Des te opvallender was het dat enkele minuten voor rust de Katwijkse verdediging zich liet verrassen door een snelle uitval van de Sassenheimers, die in de persoon van Ed van der Heyden dankbaar profiteerden: 1-1. In de eerste vijf minuten na de rustpauze leek Ter Leede rijp voor de slacht. Eerst kopte Jan van Duyn de bal net naast, terwijl lutte le seconden later Cees van Hoog dalen een schot op de onderkant van de lat zag belanden. In de vier de minuut wisten de Katwijkers het net wel te vinden. Cor Haas noot legde vanaf rechts de bal op het hoofd van Jan van Duyn, die koppend Bert Blankenspoor het nakijken gaf: 2-1. Opnieuw wist Ter Leede zich echter te herstellen van de opgelo pen achterstand. In de twintigste minuut ging de Katwijkse verdedi ging, inclusief doelman René Sin- ke niet vrijuit, toen de vrijstaande Leo van Leeuwen alle hoeken kon uitkiezen: 2-2 Even leek Katwiik aangeslagen. Ed van der Heyden komt te laat om Jan van Duyn (links) van zijn eerste treffer af te houden. Later zou de Katwijker nog drie keer sco ren. (foto Van Boven) Onder de steeds zwakker worden de leiding van scheidsrechter Wal- laard bundelde de ploeg echter voor de laatste maal alle krachten bijeen. De aan de rechterkant spe lende Cor Haasnoot brak enkele malen gevaarlijk door en wist acht minuten voor tijd opnieuw het hoofd van Jan van Duyn te vinden, die in tweede instantie, met behulp van de toegesnelde Jaap Schaap, alsnog wist te scoren: 3-2. Nog één maal haalde spits Jan van Duyn hierna het succes waar hij recht op had. Vanuit een hoekschop, voor de derde maal van de voet van Cor Haasnoot, bekroonde hij op schit terende wijze 'zijn' wedstrijd. RENÉ VAN DER HARST LEIDEN - In de interregionale klasse van het vrouwenvoetbal verloor Ter Leede zaterdag met grote cijfers van Rijsoord: 1-6. Lugdunum won van Lyra met 2-1. In de eerste klasse boekte Oegst- geest een grote overwinning op KRV (7-0). In de interregionale klasse van het zondagvoetbal ver loor Alkmania met 2-0 van RKDEO. In de hoofdklasse ver sloeg Iduna Kickers'69 met grote cijfers: 7-1. Ter Leede werd in de eerste helft van het duel tegen Rijsoord volle dig weggespeeld. Na de rust kreeg Rijsoord minder kansen. Voor de pauze scoorden voor de Ridder- kerkse ploeg Yayam Ruhuputty (twee maal), Corrie Kruithof, Petra Grooteboer en Monica van Loon. Jenny van der Mark maakte het te gendoelpunt voor Ter Leede. Na de pauze maakte de Sassenheimse Marjan de Groot een eigen doel punt. Lugdunum was voor de pauze de mindere ploeg in de wedstrijd te gen Lyra. De ploeg uit De Lier kwam op voorsprong door een doelpunt van Colinda Sonius. In de tweede rondgang nam de Kik- kerpolderploeg het heft in handen. De stand werd gelijkgetrokken door een treffer van Monique Bo- dijn. Brigitte Valken bezorgde Lugdunum met haar score de over winning. Oegstgeest was KRV, dat met tien vrouwen speelde, duidelijk de LEIDEN - In de eerste klasse van de Leidse zaterdagafdeling heeft GWS tegen KRV bijna het onmo gelijke mogelijk gemaakt. Na een 0-4 achterstand bij rust wisten de Sassenheimers na rust de stand tot 3-4 terug te brengen. Dat ene klei ne stapje kwam GWS echter net te kort zodat die stand bleef gehand haafd. Lijstaanvoerder LSW ver sloeg MVKV in de uitbeurt met 0- 3. In de tweede klasse vergruizelde SVOW het bezoekende HVZ met 5- 0. SVLV - TAW 2-1. De thuisploeg miste een aantal vaste krachten door ziekte of vakantie. Maar SVLV heeft nog de beschikking over Henk Lelieveld, die goed in vorm is. De spits beslis te met twee puntgave treffers de strijd tegen het team uit Ter Aar dat minder agressie aan de dag leg de. Eerst strafte Lelieveld een foutje van de TA W-defensie af met een schitterende lob over doel- baas. De scores voor de Voscuyl- bewoonsters werden verzorgd door.Megchel van Es (vier maal) en Annelies Oskam (drie maal). Valken'68 behaalde de overwin ning op Alphen (4-1). Marianna Boogert opende de score voor Val ken'68 en Marlies van Egmond breidde de voorsprong uit. Ingrid Bergen trof het doel voor Alphen. Na de pauze scoorde Van Egmond nogmaals, ditmaal uit een straf schop. Jolanda Borgers bepaalde met haar treffer de eindstand op 4- Katwijk was tegen Woubrugge de betere ploeg (2-0). Nicoline van Beelen scoorde beide treffers voor het Katwijkse team. Hazerswoudse Girls klopte RAS met 3-0. In de eerste helft was het een gelijkop- gaand duel, maar na de rust namen de Hazerswoudse vrouwen het heft in handen. Saskia Versteeg, Cle mentine Laurier en Janet de Gel der scoorden. Iduna gaf Kickers'69 geen ruim te. Voor de ploeg uit Ter Aar scoor den Angela Hoekstra (drie maal), Belinda Koopman, Diane Wester- vaal en Deborah Freudenthal. Ina van Koll van Kickers'69 maakte een eigen doelpunt. De eer voor de Leimuidense ploeg werd gered door de treffer van Jolanda Jeu- kens. De Sleutels speelde de gehele wedstrijd tegen GDA op de helft van de tegenstander. De kansen man Fred Ubink. Daarna schonk hij de Voorschotenaren de zege, nadat TAW'er Dick Hoogenes de beide partijen op gelijke hoogte had gebracht. Een solo op rechts van Jan Zandbergen werd door Le lieveld keurig afgerond (2-1). GWS - KRV. 3-4 Een thriller van jewelste. Deze wedstrijd kende twee totaal ver schillende gezichten. In het eerste part liepen de Sassenheimers ach ter de tegenstander aan en Kees Kuyt (2x), Cornée van Duyvenbo- de en Gerben Bouma zetten GWS op ruime achterstand. In de rust moet het Sassenheimse lammetje in een grote boze wolf veranderd zijn, want in de tweede helft werd KRV in de hoek gezet. Gijs van der Meij, Hans Goudriaan en Jaap de Best kwamen scoorden, maar uit eindelijk kwam GWS net één tref fer tekort om de beloning van een punt op te kunnen strijken. MVKV - LSW 0-3. De Katwijkers mochten blij zijn dat de score uiteindelijk op 0-3 bleef steken. Een gretiger en feller LSW gunde MVKV op de Kat wijkse knollentuin de Leidse aan voerder Ed Kamerlingh: "Dit veld was echt heel erg slecht") geen me ter ruimte, maar de kansen kwa men pas na dik een kwartier. Uit een aanbod van drie mogelijkhe den schoot Bernie Veldhoen het eerste doelpunt in de touwen na een hoekschop van Eric van Doe selaar. Na rust breidde Arjan Wil ting de stand uit naar 0-2 en nadat MVKV wegens een gebrek aan wissels met tien man verder moest, legde Van Doeselaar de eindstand vast (0-3). Woubrugge - Meerburg 1-1. Dit was een slechte beurt van Woubrugge. De ploeg draait niet en dat was tegen hekkesluiter Meerburg duidelijk te merken. De thuisploeg kwam na de rust nog wel op voorsprong toen rechter spits Fred Vermeulen een lage voorzet direct in het Meerburgse doel knalde (1-0). Pressievoetbal van Woubrugge wilde ook al niet echt lukken want de uitvoering was dan wel mooi maar verre van doelmatig. Een vrije trap van Joep Duindam schonk Meerburg ten slotte het eerste verdiende punt (1- 1). Wim van Swieten (Meerburg) en Dirk van der Horst (Woubrugge) liepen tegen een boeking op. Kagia - Alphia 2-0. De Alphenaren hebben het Ka gia in dit vierpuntenduel niet echt moeilijk kunnen maken. De gast heer legde van meet af aan de be zoeker zijn wil op en Alphia spar telde niet eens echt tegen. Rick van der Berg was de eer gegund van af stand de schitterende openings treffer (na rust) te produceren die Alphia wakker had moeten schud den. Zover kwam het niet. In de laatste vijf minuten drukte Kagia nog even aan en op aangeven van Lex de Ree kopte Peer Beukers de 2-0 in het Alphense doel. Tweede Klasse Koploper SVOW legde ondub belzinnig vast dat het geen andere ploegen in zijn nabijheid duldt. HVZ, dat op de tweede plaats bi vakkeerde, werd met 5-0 over de knie gelegd. Leo Verhaar, Casper Klomp (2x), Arie Schoenmaker en Wilco Klomp waren de scherprech ters. Bij VNL tegen Kickers viel een korfbaluitslag te noteren (3-6). Voor VNL scoorden de gebroeders Ton (2x) en Karei Luykx maar Rob Spaargaren (3x), Jack Bleeker (2x) en John Droog hielpen Kickers aan de eindzege. ZLC bleef goed bij door LFC met 1-0 te verslaan. Antoine Offermans was hierbij trefzeker. Bij de staartploegen prikte Abbenes de rode lantaarn drager WSB nog wat vaster op de laatste plaats. Peter Zaal en Harm Kattenberg wisten elk eenmaal het Noordwijkse doel te vinden terwijl Hans Weyers met een doeltreffen de strafschop nog tegensputterde. werden echter niet verzilverd, waardoor de stand 0-0 bleef. SJZ behaalde een overwinning op Wilhelmus (2-1). In de eerste helft scoorde Linda Mooijman voor SJZ. Na de rust moesten de Zoeterwoudse vrouwen toestaan dat Marrie van Warmerhoven de bal voor de Voorburgse ploeg in het doel bracht. De Zoeterwoudse Bettina de Boer scoorde de win nende treffer. SJC verloor met 3-5 van Stomp wijkse Girls. De doelpunten voor de ploeg uit Stomp wijk werden ge maakt door Annemiek Rotteveel (twee maal), Marjan van Rijn (twee maal) en Yvonne van der Bos. SJC vocht goed terug via doelpunten van Ingrid van der Berg, Miijam Verplancken en Marjolein Kraan. Teylingen bepaalde het spel te gen LFC (8-0). De doelpunten voor de Teylingse ploeg werden ge maakt door Els van der Nouland (drie maal), Esther van Biezen (twee maal), Ilse van Vliet, Els van Nobelen en Dorien van Nobelen. Docos dolf het onderspit tegen UVS (1-2). Ellen van Eijk en Carla Maaskant scoorden voor UVS. Wendy van Marwijk maakte het enige doelpunt voor Docos. SJC won met 2-0 van FC Lisse. De Lisser ploeg deed in krachten niet onder voor de Noordwijkse vrouwen, maar maakte geen ge bruik van de mogelijkheden. Jo landa Kleverlaan (twee maal) deed dit wel voor SJC. HILLEGOM - SIZO behaalde zaterdag een 'ouderwetse' overwin ning. De zo diep weggezakte Hillegomse club (in twee jaar twee keer gedegradeerd) diende SCW een 4-0 nederlaag toe. SIZO dankte de overwinning aan een enorme inzet en de scherpte van de aanvallers, die de SCW-verdedigers een lastige middag bezorg den. In de eerste helft leverde een snel genomen vrije schop van Scott van der Beid het eerste doelpunt op. Een kwartier later maakte Eric Wynia er op fraaie wijze 2-0 van. Daarna kwam de thuisclub met de rug tegen de muur te staan, maar in de tweede helft pakte SIZO de draad meteen weer op. Klaas Jan Vijn en Peter Boll brachten het goede spel in die periode in de score tit uiting: 4-0. LEIDEN - In de vierde klasse B nederlaag te pakken. Tegen koplo- (zaterdag) heeft Leiden de eerste per Rohda '76 liep de promoven- Valken-aanvoerder Wim de Wit (voorgrond) en Hans Vijgeboom (zittend) zien tot hun opluchting dat doelman Jan Varkevisser de aanstormende Oegstgeester spitsen Wim den Hollander en Gé Perfors te snel af is. (fotö Loek Zuyderduin) Valken'68 pakt eerste punt OEGSTGEEST - "Het eerste puntje is psychologisch gezien heel erg belangrijk", sprak trainer Will Hens- kens van Valken'68 opgelucht na de 0-0 deling tegen Oegstgeest. Dat het eerste succesje tegen een zoveel hoger aangeslagen tegenstander was binnengehaald, was in de ogen van Henskens een extra stimulans. "In de volgende wedstrijd kunnen we op twee punten ho pen", rekende de oefenmeester van de Valkenburgse vierdeklasser voor. Waarmee de besnorde Leidenaar de voorzichtigheid uit het oog verloor. Hij weet maar al te goed dat zijn ploeg beperkte mogelijkheden heeft. Dat werd ook te gen een zwak opererend Oegstgeest duidelijk aan de oppervlakte gebracht. Vrijwel de gehele wedstrijd voetbalde Valken met de rug tegen de muur. De acties van de Oegstgeester opponent verzandden echter steeds door een tekort aan 'spitsvondigheid'. Tot aan het strafschopgebied wist de thuisploeg zich een zeker overwicht te verschaffen, maar daarna was de koek op. Als de bal in het doelgebied verzeilde, weigerden de Oegstgeester spitsen de voorbereiding van een juiste voortzetting te voorzien. Daarbij kwam nog dat een belangrijke puntspeler als Wim den Hol lander meer tegen zichzelf voetbalde dan tegen Val ken. Een dubieuze tuimeling van Den Hollander in de 12de minuut werd door de scherp (en oorverdovend) fluitende scheidsrechter Vermeij met een strafschop beloond. Een arbitraal cadeautje dat door Alex Stra- ting zou worden uitgepakt... Helaas voor Oegstgeest dacht doelman Jan Varkevisser daar anders over: hij stopte de zwak ingeschoten bal. Daarna is het team van trainer Henk Swaak niet lek ker meer in de wedstrijd geweest. De broodnodige va riatie was bij Oegstgeest ver te zoeken, maar Valke n'68 was niet bij machte hieruit profijt te trekken. Swaak erkende dat zijn ploeg niet heeft geprobeerd het over een andere boeg te gooien. Bijvoorbeeld door de bal hoog voor de pot te gooien. Met een toch kwets bare doelman als Varkevisser moest dat toch mogelijk zijn. Oegstgeest (in het bijzonder Peter Hogewoning, Ton Werner en Hans Bisschops) koos echter voortdurend voor de korte combinatie. Dat de Voscuyl-bewoners de bezoeker te omzichtig benaderden, werd door Swaak toegegeven. Een besluit om volop op de aanval te spelen zat er echter niet in, want voor Oegstgeest was het "een dilemma om de zaak open te gooien of niet", aldus Swaak. De angst voor een Valkenburgse counter zat diep en verklaarde ook de grote ruimte tussen het middenveld en de aanval. Nadat Perfors diep in de tweede helft was gewisseld voor Jan Zandbergen werd er weer enige druk op het Valken-doel uitgeoefend. Een opleving die van korte duur was, met als hoogtepunt de omhaal van Den Hol lander die door Valkenburger Hans Vijgeboom van de doellijn werd getrapt. Debutant Oegstgeest kroop zelf door het oog van de naald toen vlak voor het eindsig naal Jos Pool zich verkeek en een verkeerde terug speelbal afleverde. De voor Piet Varkevisser ingevallen vleugelaanval ler ontfutselde de struikelende Pool de bal en miste op een haartje na de plotselinge mogelijkheid. Aan de ene kant was dat gerechtigheid, maar aan de andere kant zou Oegstgeest het aan de eigen slechte instelling te danken hebben gehad indien Imthoorn wel doel had getroffen. RUUD PATTIAPON Vier treffers van Katwijk-aanvaller

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 14