'Nu moet ik nog bij elke stap nadenken' N li Ajacied Rob de Wit blijft hopen, maar v VAKATURES VAKATURES VAKATURES VAKATURES VAKATURES Kantoorinrichtingen b.v. CHAUFFEUR Demmenie ELKE ZATERDAG yONDRIRsKN SCHOLENGEMEENSCHAP DOCENTEN (M/V) INCASSOMEDEWERKER a HIFI-ADVISEUR m/v b HIFI-ADVISEURS (aankomend) m/v c BOEKHOUDER (part-time) m/v ZATERDAG 13 SEPTEMBER 1986 PAGINA 27 in feite om gezonde mensen. Dat geldt ook voor mezelf: af en toe een enkelblessure waar je je druk om maakte. Maar die andere dingen stonden zo ver van je af. Daar praatte je er gewoon niet over. Nu heb ik er iedere dag mee te maken, dus je kan er niet onderuit. En de stand op de ranglijst van Ajax en PSV kan me dan gewoon gestolen worden, terwijl dat vroeger toch hét onderwerp was waar alles om draaide. Je stond er niet bij stil, blijkbaar is het nodig om zelf met je neus op de feiten gedrukt te wor den". Vorderingen Aan het einde van het gesprek wil De Wit even laten zien hoeveel vorderingen hij al heeft gemaakt. Hij brengt zijn gast zelf naar de deur ('Dat kon een maand terug ab soluut nog niet') en vertelt dan dat het hem aanvankelijk veel moeite kostte om weer boodschappen te gaan doen. „Je bent natuurlijk bang dat de mensen op je letten. Ik doe sommige dingen nog wat on gecoördineerd en mijn ene oog staat nog niet helemaal recht. Maar ik heb het van me afgeschud: ach ter je rug zal er toch wel gekletst worden. Ik wil weer alles zelf kun nen, dan moet je niet binnen blij ven zitten". Bij de deur willigt hij het verzoek in om twee foto's mee te geven voor het thuisfront. Het zetten van de handtekening kost hem nog erg veel moeite, maar hy wil het toch zo goed mogelijk doen. „Wanneer die handtekeningen niet op elkaar lijken, gelooft niemand dat ze van mij zijn", grapt hij. „Een paar maanden terug had ik ook niet kunnen denken dat dit me nu niet meer zo gemakkelijk af zou gaan En als de klus geklaard is, volgt een zucht van verlichting. „Zie je wel, het lijkt al weer ergens op. het wordt nog wel wat met me". NIEUWEGEIN (GPD) - Bijna zes tien maanden terug - op 15 mei - belden de bloemisten regelmatig aan bij de familie De Wit in Nieu- wegein. Een dag eerder was de kwalificatie-wedstrijd tussen Hon garije en Nederland door een won derlijke 'stift-bal' van Rob de Wit in het voordeel van Oranje beslist. Moeder Wil: „Soms lijkt die wed strijd mijlenver weg. Er is intussen zoveel gebeurd met m'n zoon. Toen stond het huis vol met bloe men van supporters omdat ieder een zo blij was met die winnendè goal. Nu verheugen we ons wan neer het goed gaat met zijn revali datie en Rob opgewekt terugkomt van de therapie in revalidatiecen trum De Hoogstraat". Op de dag van het gesprek viert Rob zijn 23-ste verjaardag. Er zijn ook nu bloemen - van Ajax, van fans, vooral een heel fraai boeket van zijn ouders - maar er wordt vrijwel niet over voetbal gepraat. Natuurlijk is het leuk dat Johan Cruyff van zich heeft laten horen, dat de supporters bellen. Maar ook deze dag staat in het teken van de revalidatie-activiteiten die 's.mid dags afgewerkt moeten worden. „Maak het niet te lang, ik heb al mijn energie nodig voor de oefe ningen van vanmiddag", zegt de Ajax-speler die hard aan zijn come back werkt. „De gedachte dat ik te rug kan komen, sterkt me er iedere dag weer hard tegenaan te gaan. Er zijn me geen beloften gedaan dat ik absoluut zeker weer op topniveau zal kunnen voetballen. Maar het is ook niet uitgesloten, ik blijf hopen. En kan op dit moment niet meer doen dan m'n best". Bloedserieus Geen 'bevliegingen' van Rob de Wit in het Nederlands elftal woens dagavond bij de 1-O-nederlaag te gen Tsjechoslowakije, na de fraaie doelpunten tegen Hongarije en Belgie een vreemde gewaarwor ding. Rob de Wit: „Je zal het mis schien eigenaardig vinden maar ik heb nauwelijks aan die wedstrijd gedacht. Al mijn energie gaat naar het leven dat ik momenteel leid: bovendien slaap ik ongelooflijk veel. Soms wel twaalf uur per dag, zo inspannend is het allemaal. Niet te vergelijken met het zwaarste trainingskamp dat ik ooit bij FC Utrecht of Ajax heb gehad. Ik heb drie soorten therapie: vooral de evenwichtsoefeningen zijn zwaar. Je moet dan op een bepaalde rol gaan staan en proberen in even wicht te blijven. Vroeger zou ik er misschien om gelachen hebben, nu gaat het bloedserieus. Ik sta vaak van mezelf te kijken dat ik het er allemaal voor over heb. Knokken ^s vroeger niet m'n sterkste kant, ik aeed alles zo'n beetje op het ge voel, op intuitie". Wat een verschil met de Robbie de Wit die op het WK voor junioren in Mexico een rapportje aan zijn broek kreeg van het duo Kees Rij- vers-Ger Blok dat het met z'n disci pline niet al te best gesteld was. De jongen die graag zaalvoetbalde op maandag- en vrijdagavond en daar voor de nodige boetes opliep. Maar ook de voetballer die bij zijn eerste 'officiële' optreden bij FC Utrecht zulke originele bewegingen in huis had dat wylen Theo Koomen ty- dens z'n radio-reportage bijna van begeestering z'n microfoon liet val len. Rob de Wit weet het nog pre cies: „Ik heb die reportage op een bandje staan, dat is een kostbaar bezit. Het is natuurlijk erg snel ge gaan met me maar dat had ook te maken met het vertrouwen van de trainers met wie ik toen te maken had: Han Berger durfde jonge jon gens een échte kans te geven, Bar ry Hughes liet me 34 wedstrijden staan. Nu zie je vaak dat jonge spe lers bij hun eerste foute bal gewis seld worden, ik mocht vroeger ten minste fouten maken". „Vroeger deed ik ook alles zo maar, nu móet ik nadenken bij ie dere stap die ik zet. Dat is een gek ke gewaarwording: dat je niets meer kan zonder goed geconcen treerd te zijn. Daar heb ik nog het meest aan moeten wennen toen ik uit het ziekenhuis weer thuis kwam". Onwezenlijk Nieuw is de situatie ook voor zijn ouders. Zijn vader: „We hadden vroeger enkel te maken met de re gelmaat van trainen en wedstrij den, nu is dat allemaal naar de ach tergrond verdrongen. Robs ge zondheid staat plotseling centraal, we beseffen achteraf dat we nog van geluk mogen spreken dat die bloeding tijdig gestopt is. Je beseft op het moment dat het gebeurt niet wat zich afspeelt, alleen die vreem de reactie van Rob". Zijn moeder: „Het was vooral in het begin moei lijk te accepteren dat een goed ge trainde jongen als Rob zoiets kon overkomen. Later hoor je er meer van, de doktoren vertellen dan dat het in iedere leeftijdsgroep kan ge beuren". En Rob zelf: „Tijdens de bewuste vakantie-dag merkte ik ineens dat ik bepaalde dingen niet meer kon. Met tennissen een bal niet haalde die ik eerder met groot gemak kon slaan. Toen is het na tuurlijk begonnen maar ik dacht geen moment aan een hersenbloe ding. Het was allemaal zo onwe zenlijk dat ik van het ene op het andere moment bijna niets meer kon". Nu - tijdens de dagelijkse ritten naar Leersum - beseft hy zelf ook dat het allemaal nog veel erger had kunnen aflopen. Rob de Wit: „Ie dere dag ontmoet ik in het revali- datie-centrum leeftijd-genoten die zich helemaal niet meer kunnen bewegen. Vaak het gevolg van dui ken in ondiep water. In Leersum zie je wat de konsekwenties zyn van een gebroken wervel of nog er ger. In een voetbalmaatschappij weet je niets van revalidatie, rol stoelen en therapieën: alles draait Rob de Wit vraagt het voor de zekerheid nog maar even aan z'n moeder. „Ik ben toch wel op zondag geboren, soms zou je even gaan twijfelen". I Het bevestigende antwoord stelt hem gerust. „Ik kom ook deze tegen- slag te boven, het moet. Een maand terug kon ik nauwelijks lopen, sprak onverstaanbaar (z'n moeder, glimlachend: 'Het leek soms of-ie doorlopend onder invloed was') en mijn hele coördinatie was zoek. Dat I is ook nu nog een moeilijk punt maar het gaat een stuk beter. Ik kan me weer zelf verzorgen, en ben blij dat ik niet steeds op anderen aangewe zen ben". Rob de Wit, het zondagskind. Bij FC Utrecht en Ajax kwam zijn voetballoopbaan in een stroomversnelling. Eerst door het wegvallen van Jan Monster in Galgenwaard, vervolgens de transfer van Jesper Olsen naar Manchester United. „Maar de mensen vergeten dat het me niet zomaar aangewaaid is, ook ik heb moeten knokken". Dat laatste geldt nu meer dan ooit. Een lichte hersenbloeding tijdens z'n vakantie in Spanje hebben alle toekomstplannen danig in de war geschopt. De Wit: „Je staat er nooit bij stil dat zoiets kan gebeuren. Voetbal beheerste mijn leven, nu staat het ver van me af. Ik ben bij Ajax-PSV geweest en een keer in het spelershome, maar bijna alles ging langs me heen. Ik heb nu genoeg aan m'n eigen problemen. Dat voetballen, dat komt wel weer. Eerst maar weer eens goed leren lo pen". Rob de Wit, twee maanden na het moment waarop zijn voetbal loopbaan drastisch veranderde. is een onderneming die gespecialiseerd is in het leveren van alle kantoormaterialen aan overheid en bedrijfsleven. Wegens uitbreiding zoeken wij een representatieve voor minimaal 20 uur per week. De vereisten voor deze funktie zijn: Chauffeursdiploma Representatief voorkomen Aktieve- en commerciële instelling Leeftijd van 25 - 35 jaar Wij bieden u: Een modern, dynamisch bedrijf Een Mercedes 814 D met laadklep Prettige werkkring. Schriftelijke sollicitaties aan: Kantoorinrichtingen b.v. Rietschans 68, Leiderdorp Postbus 109 2300 AC Leiden. VAKATURES VAKATURES VAKATURES VAKATURE Sluitingstijd voor advertenties: donderdagmiddag 15.30 uur. Inl. bij onze advertentie-afdeling: telefoon (071) 144941 CHRISTELIJKE MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL LEIDEN Uitgaande van de ver. voor Prot. Chr. Beroeps- en ander voortgezet onderwijs voor Lei den e.o. Wegens vertrek van de huidige leerkracht naar het be drijfsleven vragen wij per 1 december a.s.: LEERKRACHT ELEKTROTECHNIEK Theorie/Praktijk. - voor 29 formatie-avonden - gunstige salaire inpassing voor degene die uit het be drijfsleven komt - onbevoegden kunnen ook solliciteren - positief Christelijke levensovertuiging. Uitvoerige sollicitaties te richten aan het bestuur van de Chr. M.T.S., Lammenschanspark 5,2321JKLeiden bin nen 10 dagen na het verschijnen van deze advertentie. Inlichtingen worden verstrekt door de direkteur de heer A. Vogelaar, telefoon 071-761800 (school). WA VIJF MEILAAN 137 2324 W LEIDEN TEL. 071-760200 Het Bestuur van bovengenoemde Vereniging vraagt voor zo spoedig moge lijk: voor de volgende vakken: a) NATUURKUNDE 22 formatie-eenheden b) ALGEMENE TECHNIEKEN VERZORGING 6 formatie-eenheden Bij de onder a) genoemde functie gaat de voorkeur uit naar een leerkracht die naast een bevoegdheid natuurkunde een bevoegdheid voor het vak wiskunde bezit en zo mogelijk ook over enige ervaring bezit in het Indivi dueel Beroeps Onderwijs. De mogelijkheid bestaat dat genoemde functie binnen niet al te lange tijd wordt uitgebreid tot 28 formatie-eenheden. Van toekomstige collega's wordt venvacht dat zij vanuit een positief Christelijke levensovertuiging willen werken aan de verdere opbouw van onze Scholengemeenschap. Bij voorkeur in het bezit van de wettelijke bevoegdheden. Ook zij die voor de vereiste bevoegdheid studeren ot willen gaan studeren worden verzocht te reflecteren. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de directeur, de heer G. Bies- broek, telefoon: 071-760200/760201 (school). Sollicitaties binnen 10 dagen na het verschijnen van deze advertentie te richten aan het Bestuur van de "Mondriaan" Scholengemeenschap, p/a Vijt Meilaan 137, 2324 VV Leiden. M Assurantiën i-w-l Rijnsburgersingel 56. Leiden, tel. 071-122205 Voor 2 a 3 dagen per week. Gedurende deze da gen wordt een auto beschikbaar gesteld. De werk zaamheden, welke ook in de avonduren kunnen plaats vinden, bestaan hoofdzakelijk uit het incas seren van premiën. De aan te stellen kandidaat dient beslist kennis van verzekeringen te hebben. Schriftelijke sollicitaties kunt u richten aan de di- rektievan "CRAB Assurantiën B.V. Postbus 2100, 2301 CC Leiden. nTHE HIFI STUDIO NUMBER ONE The Hifi Studio Number One is een jong, gezond en aktief bedrijf wat zich bezig houdt met het adviseren en verkopen van de betere audio-apparatuur in elke prijsklasse. Wij willen ons team versterken, wegens de enorme groei van onze klantenkring, met de volgende vacatures. ervaren enthousiaste kandidaat met een opgewekt humeur en een commercieel en service gerichte instelling. Uw opleiding is op Havo/ Mts niveau en u heeft natuurlijk affiniteit met Hifi en muziek. Goede contactuele eigenschappen, organisatie en improvisatie talent, 100% inzet, accuraat etc. Kortom een duizendpoot, leeftijd 24 tot 34 jaar/ rijbewijs BE Mavo/Mts niveau, hifihobbyisten, zin om nog veel bij te leren. U steekt graag de handen uit de mouwen en heeft goede contactuele eigen schappen, kortom een schaap met vijf poten. Leeftijd vanaf 18 jaar en in het bezit van rijbewijs BE. Ervaring niet vereist. moet nauwkeurig en zelfstandig de inkoop/verkoop/loon- en voorraad administratie bijhouden, aangiften OB/LB verzorgen en alle verdere administratieve zaken regelen. Regelmatige ondersteuning van part time meao medewerker en stagiaires. In de toekomst zal de admini stratie geautomatiseerd worden. Wij bieden een prettige werksfeer en een goed salaris. Alleen schriftelijke sollicitaties mei levensloop en eventueel recente pasfoto kunt u binnen 10 dagen (onder vermelding LD-+ vacaturecode A of Bof C) te richten aan de heer drs. A. Houtman, organisatiebureau Number One, Postbus 315, 2300 AH Leiden. THE HIFI STUDIO de beste keus in elke prijsklasse. Rob de Wit: concentratie tijdens revalidatie.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 27