Van Hanegem terug naar FC Utrecht 'Haalt Beenhakker de kerst?' Sparta verhuist naar Overschie Als technisch adviseur LUGDUNUM FORTUNA VL Kasparov weerstaat aanval Zilver voor studentenploeg U.V.S. - A.F.C. '34 Weer zege van Hoste A.S.C.U.D.0. ZATERDAG 13 SEPTEMBER l^öb PAGINA 15 Onzin (1) Er wordt wat geschoven in het zaalvoetbalwereldje. Niet alleen op het veld, waar het rondspelen van de bal een doel op zich lijkt te worden, maar ook onder de onderhandelingstafel, waar steeds grotere bedragen van ei genaar verwisselen. De 'professionalisering' van het zaalvoetbal heeft de liefheb bers nog maar weinig goeds ge bracht. Slaapverwekkend resul taatvoetbal en een levendige spe- lershandel zijn het gevolg van de bemoeienissen van vermogende 'coaches'. Secretaris Harry van Dam van de zaalvoetbalvereni ging Bax heeft een rondje ge maakt langs alle tegenstanders in de interregionale klasse. Uit zijn bijdrage in het clubblad van de Voorhoutse debutant in de hoogste zaalvoetbalklasse blijkt dat Van Dam een paar hevig te leurgestelde coaches aan de lijn heeft gehad. Johan Elferink van FC Lisse bijvoorbeeld. Die blijkt met een heel nieuw team de competitie te zijn ingegaan. Slechts drie spe lers heeft hij kunnen behouden: "De ervaren spelers Theo Gody- la en Frans van der Laan zijn ge stopt en de andere spelers zijn weggekocht. Een trieste zaak voor het zaalvoetbal, dat betalen. Een team met alleen maar na men is ook al met 1-0 tevreden, waardoor het zaalvoetbal als kijkspel natuurlijk mind&r wordt". zo merkt Elferink in het club blad van Bax op. De Lisser coach is niet als eni ge door een leegloop van de se lectie getroffen. De Haagse Fa milie Vereniging Snoekie raakte aan het eind van het vorig sei zoen maar liefst vier spelers kwijt aan de Dordtse concurrent Ceverbo. Niet de minste voetbal lers zoals deze week is gebleken, want FV Snoekie werd in Dor drecht met 9-1 afgedroogd. "Maar die overwinning was een beetje geflatteerd", meent Stan Verhaak, bestuurs lid en publiciteitsman van de fa milieclub. "De uitslag doet vermoeden dat wij gigantisch zijn wegge speeld. maar dat was zeker niet het geval. In de eerste vijf minu ten hebben we twee keer op de paal en een keer op de laUgescho- ten. Bovendien hebben we een nieuwe keeper. Henk Hols, over gekomen van de derdeklasser Jan de Baan. Een geweldig ta lent, maar tegen Ceverbo stond hij werkelijk stijf van de zenu wen en dat scheelde zeker drie doelpunten". Geflatteerd of niet, feit is dat Snoekie door zijn beste voetbal lers is gefileerd en dat moet Ver haak toch steken. "Leuk is het niet, maar wat doe je er aan? Voor mijzelf ben ik er van overtuigd dat er bij Ceverbo wordt betaald, alleen kan ik dat nooit hard maken. Maar die jon gens gaan natuurlijk niet voor de lol in Dordrecht voetballen". Volgens Jan Huijser, sponsor/ coach van Ceverbo, is dat juist wel het geval: "Wij proberen er hier echt iets leuks van te maken en dat slaat kennelijk aan bij de zaalvoetbal lers". Vandaar dat in het verleden Leidse balgoochelaars als Jan van der Reijden en de gebroer- ders Robert en Ben de Roo we kelijks op en neer naar Dor drecht reden. Voor de lol natuur lijk. Huijser: "Ceverbo speelt al tien jaar i\i de interregionale klasse en het is vaak genoeg voorgekomen dat spelers van ons wegtrokken naar De Maas of naar Belgische clubs. Maar daar hebben wij nooit over gemekkerd. Ik kan best begrijpen dat er nu spelers naar ons toe trekken, want het is gebleken dat de kans om in het Nederlands zaalvoetbalteam te komen bij Ce verbo veel groter is dan bij een club als Snoekie. Wij hebben de laatste jaren zeven internatio nals geleverd". Maar al een hele tijd geen kam pioenschap meer behaald. Vol gens Stan Verhaak zit dat Jan Huijser beslist niet lekker: "Ik heb al horen zeggen dat als Ceverbo dit seizoen geen kam pioen wordt Huijser zich hele maal uit het zaalvoetbal terug trekt. Dus laten we maar hopen dat een andere club met de titel aan de haal gaat". "Onzin", noemt Huijser de .suggestie dat hij van zijn team een titel zou hebben geëist. "Die praatjes van andere ver enigingen beschouw ik als kinne sinne. Zaalvoetbal is mijn hobby en daar ben ik nog lang niet op uitgekeken". Wat blijkt uit de bemoeienis sen van de Dordtse zakenman met het Top 12-evenement, dat op 26 september in Dordrecht begin en over twee jaar moet uit monden in een landelijke zaal voetbalcompetitie. Huijser daarover: redactie: Rob Onderwater, Fred Segaar, Jaap Visser Ooit trok de Katwijkse stervoetballer Huug Aandewiel uit pure liefde naar Rijnsburg. Bij Quick Boys zijn ze er nog rouwig om. Frenk van der Kley blijft in elk geval behouden voor de zaterdageersteklasser, want die heeft inmiddels een Katwijkse 'schone' aan de haak geslagen, zoals uit deze foto blijkt. Overigens bestaat er nogal wat onduidelijkheid over de identiteit van de bruid, die inderdaad verrassend veel op Quick Boy Hans van der Plas lijkt. "Er blijkt bij de clubs een grote behoefte aan een landelijke zaal voetbalcompetitie te bestaan. Omdat de bond die niet op korte termijn van de grond kon krij gen, hebben wij het initiatief ge nomen voor een landelijk toer nooi met twaalf clubs. Met Vero nica Sport hebben we inmiddels onderhandeld en we hebben de toezegging gekregen dat er op de televisie de nodige aandacht aan het Top 12-toernooi zal worden besteed. Voor de zaalvoetballers is dat natuurlijk hartstikke leuk en alleen al daarom staan ze als het ware in de rij om bij Ceverbo te mogen voetballen". Onzin (2) Uit de laatste editie van het bondsblad Voetbal Totaal blijkt dat de KNVB het Top 12-toer nooi inderdaad beschouwt als voorloper voor een landelijke competitie die in het seizoen 1988-1989 moet worden inge voerd. Eerder is niet mogelijk omdat er nog met een aantal dwarsliggende afdelingsbestuur ders moet worden gepraat. On der andere met voorzitter Wim van Duivenbode van de sectie zaalvoetbal van de Afdeling Lei den, volgens Voetbal Totaal één van de vijf afdelingen die tegen de invoering van een landelijke competitie waren. Van Duivebode: "Onzin, een misvatting van de bond. Dat hebben wij de heren in Zeist al vaker laten wetenmaar het lijkt wel of ze daar zitten te maffen. Leiden is helemaal niet tegen een landelijke competitie, maar alleen tegen de manier waarop de bond die wil invoe ren. Leiden zou maar door twee clubs vertegenwoordigd mogen zijh, terwijl er vier clubs uit deze afdeling in de interregionale klasse spelen. Den Haag en Rot terdam mogen er zeker vier leve ren, terwijl die maar door twee en drie clubs in de interregionale klasse zijn vertegenwoordigd. Dat zou betekenen dat er straks zomaar twee Haagse clubs uit de hoofdklasse naar de landelijke klasse mogen promoveren. Dat is natuurlijk belachelijk". Van Duivenbode vervolgt: "Het afdelingsteam van Lei den is kampioen van Nederland en bijna elk jaar speelt er wel een Leidse vereniging om het kam pioenschap van Nederland. Als de huidige plannen van de bond worden doorgevoerd dan promo veren straks alle clubs uit de in terregionale klasse naar de lan delijke competitie met uitzonde ring van twee Leidse clubs. En wij willen er voor waken dat dat inderdaad gaat gebeuren. De be doeling van de invoering van die landelijke competitie is topvoet bal kweken. Maar als je gaat be ginnen met minder sterke clubs te laten promoveren, schiet je met een je doel voorbij". Ben ik te min (3) De ontwikkelingen bij de za- terdagtak van Meerburg begin nen zo langzamerhand een Pey ton Place-achtig karakter te krij gen. Vorige week toonde voorzit ter Rob Hogenelst zich opge lucht omdat de vereniging in de persoon van Frans Breemer- kamp eindelijk beslag op een trainer had weten te leggen. Aan het conflict tussen de zaterdag voetballers van de Zoeterwoudse club en het bestuur leek een ein de te zijn gekomen. Leek, want wat Hogenelst op dat moment nog niet wist, was dat Breemerkamp de club al weer had verlaten. Op donder dag nam de Leiderdorpse oefen- meester voor het eerst en, naar later bleek, tevens voor het laatst de training voor zijn rekening Zoals zo vaak lag ook in dit geval een meningsverschil over geld ten grondslag aan de \ferwijde- ring. Joep Duindam, speler van het eerste elftal, had namens het standaardelftal geld los gepeu terd bij een sponsor en toog met dat bedrag 'onder de arm' naar de oud-oefenmeester van Kic- kers'69 en SMS, die elf jaar gele den ook al werkzaam was bij Meerburg. Tot zover was er geen vuiltje aan de lucht. De bewuste donderdagavond echter kwam het direct tot een aanvaring tus sen de nieuwe (inmiddels dus oude) trainer en de clubleiding. Frans Bremerkamp: "Het was aanvankelijk hele maal niet de bedoeling om Meer burg te gaan trainen. Er waren voor de zomer al contacten ge weest, maar ik wilde eigenlijk een jaartje rust. Omdat het dicht bij huis was, dacht ik uiteinde lijk: 'ik pik het op'. Ik wilde voor een x-bedrag gaan werken en heb laten zien wat ik ontving bij Kic kers, mijn vorige club. Joep Duindam heeft me toen gebeld met de mededeling dat hij van het bestuur zaken met mij mocht gaan dóen. Wat me geboden werd, leek een leuke basis". Na de eerste trainingsavond echter stonden de zaken er heel anders voor. Breemerkamp: "Ik heb toen een zéér onper soonlijk gesprek gehad met het bestuur. Ik had het idee dat ze me liever zagen gaan dan komen. Voor mij was het allemaal heel simpel: er was dankzij die spon sor een bedrag losgekomen waar voor ik hel wel wilde doen. Dat ging om 3000 gulden. Tijdens dat gesprek kreeg ik verwarde verha len te horen. Ik moest zelf iets met onkosten regelen". "Ik vraag'me nog steeds af wat ik dan moest opgeven? Dan moest ik maar elke week met het elftal gaan eten. Het kwam er uiteindelijk op neer dat ik voor 1000 gulden aan de slag moest. Als ik daar dan ook nog belas ting over had moeten betalen, had ik niks overgehouden. Dus heb ik vrijdag besloten weg te gaan". Breemerkamp vervolgt: "M'n broek zakt er van af. Ik ben echt helemaal afgeknapt op dat bestuur. Ik heb er geen woor den voor wat Hogenelst heeft ge daan. Het is vooral jammer voor de jongens. Meerburg heeft een eerlijke, symphatieke groep. Ze betalen ook contributie, maar al le aandacht is bij Meerburg op de zondagafdeling gericht. De KNVB zou ze eigenlijk de gele genheid moeten geven alsnog over te schrijven". Rob Hogenelst reageerde vori ge week verrast toen hij hoorde dat Breemerkamp niet op de 'aanbieding' was ingegaan. De voorzitter: "Om onverklaarbare redenen is hij niet akkoord gegaan. Er was een regeling getroffen: we hadden het bedrag rondge maakt. Er moest door de pen ningmeester alleen nog een rege ling over de uitbetaling worden getroffen. Daarop zijn beide par tijen uit elkaar gegaan. We heb ben het gewoon volgens de spelre gels gespeeld: op basis van een onkostenvergoeding. Maar Bree merkamp zag allerlei obstakels". "Ik vermoed dat hij dacht: 'Ik kan het geld zo in m'n zak ste ken'. Maar zo werkt het natuur lijk niet. Per slot van rekening heeft niet hij, maar de vereniging een contract met die sponsor. Dat er uitendelijk 1000 gulden over bleef is niet waar. Dat bedrag van 3000 is blijven staan". Aanfluiting John Jansen, voetballer van het eerste van Unitas Leiden, verzoekt de scheidsrechters die een wedstrijd op de Boshuizer- kade toegewezen hebben gekre gen, vriendelijk doch dringend het aantal met de fluit voortge brachte decibels drastisch te be perken. Afgelopen zondag werd de 29-jarige Leidenaar het slacht offer van een al te schrille fluit toon van een arbiter op een aan grenzend veld. Jansen was in de wedstrijd tegen Meerburg juist aan het uitverdedigen voor zijn ploeg, die op dat moment al te gen een 1-3 achterstand aankeek. "Ik hoorde fluiten en liet de bal liggen", aldus Jansen. "Waarom er werd gefloten, was me al niet duidelijk. Ik kreeg wel iswaar een duwtje, maar ik kon me niet voorstellen dat de scheidsrechter daarvoor zou flui ten". Meerburg-speler Martin van Kins begreep dat het signaal niet van de dienstdoende arbiter af komstig was en pikte de bal op. Voor Rini van Veen was het ver volgens een koud kunstje om doelman John Erades te passe- Jansen: "Dat was dus balen. Ja, ze hebben me er mee lastig ge vallen. Zondag willen de spelers een fluitconcert voor me verzor gen". UTRECHT (GPD) - Het in de on derste regionen van de eredivisie vertoevende FC Utrecht heeft Wil lem van Hanegem aangetrokken als technisch adviseur. De in de domstad opgegroeide voormalige international krijgt dezelfde func tie als vorig seizoen bij Feyenoord. Praatpaal voor de spelers en advi seur van Nol de Ruiter die verant woordelijk blijft voor het tech nisch beleid. Het verzoek om Van Hanegem aan te stellen is van Nol de Ruiter zelf gekomen. Hij zag in het aanko pen van een nieuwe speler (Dick Schoenaker) niet de oplossing voor zijn kwakkelende formatie. In het aantrekken van een praktijkman als Van Hanegem zag hij meer. Nol de Ruiter: „Ik zou wel heel stom zijn als ik deze mogelijkheid liet lo pen. Van Hanegem heeft als voet baller meer meegemaakt dan ik. Hij is bij iedere training aanwezig, kleedt zich met de spelers om, praat met ze en met mij. Dat Wil lem daarbij niet de eerste viool speelt is voor hem geen probleem. Een man uit de praktijk die als ad viseur optreedt, dat kan toch geen kwaad". Jeugdselecties ZEIST (ANP) - Bondscoach Bert van Lingen heeft de jeugdselecties bekend gemaakt van de twee elf tallen, die op woensdag 17 septem ber op het veld van Drachster Boys aantreden tegen de leeftijdsgeno ten van Oost-Duitsland. Het elftal onder 17 jaar speelt om half vier, het elftal onder 18 jaar om half zes. De selecties van de twee jeugdelf- tallen zijn: Onder 17 jaar De Ron, Lancohr, Van Ros malen (PSVl, De Boer, Witschge. Roys (Ajax), De Graaf (FC Den Haag), Simons (Feyenoord), Elzinga (FC Twente), Rein- ders (FC Groningen), Jaspers (Willem 2), Alma (Cambuur), Engel (Haarlem), Jans- Loembiak (FC Den Haag), Koster (FC Gro ningen), Vonk (AZ), Markus, Doesburg (Haarlem), Keizer, Sneeker, Roos (Ajax), Meyer (Excelsior), Piris (NAC), Baltus (Vi tesse), De Jong (Feyenoord), De Bruin (Sparta), De Gunst (PEC Zwolle). A.s. zondag 14.00 uur BLIJ DAT U KIJKT! De Tegelhandel Nol de Ruiter, bestuurslid van de WON, de vereniging van oefen- meesters, nam nog wel even con tact op met secetaris-generaal Jaap van der Leek. "Aan mijn positie wordt niet getornd, Van Hanegem gaat niet trainen en coachen, dus waren van die kant weinig bezwa- FC Utrecht moest met het aan trekken van Willem van Hanegem haast maken, omdat ook het nog onder FC Utrecht staande AZ'67 hem een aanbieding deed. Het feit dat hij onder de dom opgegroeid is, deed Willem van Hanegem kiezen voor de FC. "Bovendien" zegt hij "ben ik als voetballer destijds bij AZ niet zo prettig weggegaan, ter wijl ik bij FC Utrecht sportief ge zien twee hele fijne jaren gehad heb. In stilte heb ik zitten wachten op deze aanbieding. Ik kon van al les gaan doen, als zanger kan ik ie dere avond optreden twintig keer het podium op en ik verdien meer dan hier. Maar dat is niet wat ik wil, het voetbal blijft trekken". LENINGRAD (DPA) - Wereld kampioen schaken Gari Kaspa rov is gisteren in Leningrad weer een stukje dichter bij pro longatie van zijn titel gekomen. Met zwart weerde hij in de vijf tiende partij alle pogingen van Anatoli Karpov af het voordeel van de beginzet te benutten. Na 29 zetten eindigde de ontmoe ting in remise en was Kasparov nog slechts 3 1/2 pnt verwijderd van de definitieve overwin ning. Hij heeft daar negen par tijen de tijd voor. Het moet Karpov langzamer hand vreemd te moede worden. Wat hij ook probeert, hij heeft geen recept gevonden de Gruenfeld-verdediging, die Kasparov gewoontegetrouw te gen zijn d4-opening speelde, te ontregelen. Hij probeerde het wel en de ongewoon aggressie- 1 d2-d4 Pg8-f6; 2. c2-c4 g7-g6; 3 Pbl-c3 d7- d.V. 4 Pgl-(3 Lf8-g75. Ddl-b3 d5xc4: (i Db3xc4 0-0; 7. e2-e4 Lc8-g4; 8. LcI-cS Pf6- d7: 9. Tal-dl Pb8-c6; 10 Lfl-e2 Pd7-c6. 11 Dc4-c5 Dd8-d6; 12 e4-e5 Dd6xc5: 13. d4xc5 Pb6-c8; 14. Pc3-b5 Ta8-b8; 15. Pb5xc7 e7- c6: 1G. Pc7-b5 Pc8-e7: 17 Tdl-d2 b7-b6: 18 c5xb4 a7xb6: 19. Lè3-g5 Pe7-f5; 20. b2-b3 h7-h6; 21. Lg5-f6 Lg4xl3; 22. Lc2xl3 Pc6- xe5: 23. Lf6xe5 Lg7xc5: 24 0-0 TfB-d8; 25 Tfl-dl Td8xd2; 26. Tdlxd2 Tb8-c8; 27. g2- g3 Lc8-cl 28. Kgl-g2 Kg8-18; 29. Lf3-e4 Kf8-e7; remise. ve twaalfde zet: de opmars van de e-pion, kostte de wereld kampioen veel bedenktijd. Kasparov vond het juiste ant woord. Hij offerde een pion voor tegenspel, waarna Karpov in gepeins verzonk. Na veertig minuten bedenktijd trok de uit dager zijn paard terug. Aldra bleek, dat zwart daarmee het ergste achter de rug had. Wit moest de pion teruggeven. Hoewel Karpov enig voordeél bleef houden, was de aanwezig heid van lopers van ongelijke kleur in het toren-eindspel zo danig neutraliserend, dat na de 29ste zet Karpov remise aan bood, hetgeen door zijn tegen stander werd aanvaard. Het verloop van de vijftiende partij: wit Karpov; zwart: Kas parov. Kritiek op trainer Real Madrid wordt heviger MADRID (GPD) - De Spaanse competitie is nauwelijks drie wed strijden oud of de eerste kritische geluiden steken al de kop op rond trainer Leo Beenhakker. Het ge lijkspel in de eerste de beste wed strijd tegen een middelmatige te genstander als Las Palmas, nota bene in het Bernabeustadion, waar Real vorig seizoen geen enkel punt afstond, ontlokte al gemor onder de veeleisende aanhang. Afgelo pen woensdag, in de uitwedstrijd tegen Sporting Gijon, liet Real op nieuw een punt liggen. Na afloop, tijdens de persconfe rentie, vroeg Beenhakker zich af, schertsend naar eigen zeggen, of Real-verdediger Mino, na het ca deautje van de eerste tegentreffer, wel bij Real Madrid speelde en niet bij zijn oude club Gijon. Die uitla ting, beschouwd als weinig solidair met zijn recent aangetrokken pu pil, zette nogal wat kwaad bloed binnen de selectie. Slopen voor Olympisch dorp kan beginnen AMSTERDAM (GPD) - Komend najaar al zal begonnen worden met de sloop van vrijgekomen wonin gen en opstallen in het voormalige tuinbouwgebied Sloten bij Am sterdam. Op die plek moet in 1992 het Olympische dorp staan, wan neer Amsterdam de Zomerspelen van dat jaar toegewezen krijgt. In totaal worden er in het gebied 5000 woningen gebouwd. Krijgt Am sterdam op 17 oktober in Lausanne de spelen toegewezen, dan zullen de 3500 woningen die het Olym pisch dorp telt het eerst gebouwd worden. Amsterdam heeft met het rijk een overeenkomst dat ook het rijk bijdraagt in de extra kosten. Per woning krijgt de hoofdstad 10.000 gulden ter dekking van de bijzon dere wervingskosten, plus nog eens 10.000 gulden locatiesubsidie. MOSKOU (TASS) - De Nederland se ploeg is gisteren tijdens de strijd om de wereldkampioenschappen wielrennen voor studenten in Mos kou op de honderd kilometer als tweede geëindigd. Het viertal, be staande uit Jan-Hendrik Dekker, Herbert Dijkstra, Robert Kleisman en Bob Rasenberg, had een achter stand van ruim drie minuten op de winnaars uit de Sowjet-Unie. Italië werd derde. Bij het WK voor ama teurs in Colorado Springs (Ver- Vjatsjeslav Ekimov uit de Sow jet-Unie vestigde tijdens de kam pioenschappen in eigen land een nieuw wereldrecord op de vier ki lometer. Op de overdekte baan ver beterde hij het oude record van zijn landgenoot Gintaoetas Oema- ras (4.34,103) met bijna een secon de. Ekimov kwam uit op vier mi nuten en 33,307 seconden. Sportcomplex "Kikkerpolder" Zondag a.s. aanvang 14.00 uur HOOFDKLASSE - Nieuwe Rijn 23, Leiden t.o. de Korenbeursbrug. Diezelfde selectie raakte vorige week geirriteerd, toen Beenhakker eiste dat de spelers zouden afzien van hun vorig jaar aangemeten ge woonte om de avond voor een wed strijd, buiten aanwezigheid van de toenmalige trainer Molowny, de tactiek uit te stippelen. En of die eerste schermutselin gen nog niet voldoende zijn, lijkt Beenhakker nu ook nog inzet te worden van een ondergrondse strijd binnen het Real-bestuur. De mindere resultaten in het voorsei zoen en in het begin van de compe titie wordt momenteel door de op positie van voozitter Mendoza aan gegrepen om deze te attaqueren met zijn persoonlijke aankoop van Beenhakker. Het Madrileense sportblad As, nauw verbonden met de oppositie in het Real-bestuur, meldde giste ren dat sommige bestuursleden zich beginnen af te vragen of Men doza met het aantrekken van Been hakker geen vergissing heeft ge maakt. Een ander blad dat het niet op Mendoza begrepen heeft, vroeg zich een dezer dagen af of Been hakker de kerst wel zal halen... ROTTERDAM (ANP) - De eredivisie-club Sparta verhuist naar het terrein van voetbalvereniging Xerxes, in de Rot terdamse wijk Overschie. B en W van Rotterdam hebben gistermiddag besloten aan de verhuizing medewerking te verlenen, zo heeft een woordvoerder meegedeeld. cipe-besluit de komende maanden nader zal worden uitgewerkt, zodat de gemeenteraad medio oktober een definitieve beslissing kan ne men. Het besluit van B en W komt voor Sparta net op tijd. Uiterlijk maan dag moet de maasstedelijke voet balclub bij het ministerie van WVC een aanvraag indienen voor steun via de zogeheten terugploeg-rege- ling, die de club nodig heeft voor de bouw van een nieuw stadion op het Xerxes-complex. Dat stadion moet plaats bieden aan circa 13.000 toeschouwers. Sparta heeft voor'zijn huidige complex, Het Kasteel op Spangen, een huurcontract tot 1992. De ge meente wil de club echter uit die wijk weg hebben, om op de plaats van Het Kasteel woningbouw te plegen en een park aan te leggen. Het is de bedoeling dat Sparta het nieuwe sportcomplex al vol gend seizoen betrekt, al is de finan ciering nog niet geheel rond. Be halve op de gemeente Rotterdam en het ministerie van WVC rekent Sparta voor de financiering ook op diverse sponsors, aldus vice-voor- zitter F. Bouwer van de Rotter damse eredivisie-club. Nog niet be kend is om welk bedrag het gaat. Xerxes blijft nog enige jaren voetballen op het terrein in Over schie maar zal zich te zijner tijd ge heel terug trekken om zich elders te vestigen. De club wil het liefst een terrein in Alexanderpolder- Ommoord, maar daarover is nog geen beslissing gevallen. B en W van Rotterdam hebben gisteren laten weten dat haar prin- LERIDA (AFP) - De Belg Frank Hoste heeft zijn tweede dagzege in de Ronde van Cala- lonië behaald. De renner uit de ploeg van Pierre Bazzo won, na zijn winst in de eerste etappe, vrijdag de derde rit van Salou naar Lerida over 160 kilometer. Hoste was aan de streep op nieuw de snelste van het pelo ton. Zijn landgenoot Wim Arras uit de ploeg van Roy Schuiten werd tweede. De Zwitser Jprg Müller behoudt de leiding in het algemeen klassement. Bezoek de derby A.s. zondag 14 september om 14.30 uur. Terrein de Kempenaer- straat Oegstgeest. Aangeboden door Pensioen Adviesbureau Sassenhelm B.V. Postbus 133 2170 AC Sassenheim

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15