Wassenaar zit eerste jaren nog krap bij kas 'lifeline' levert butler op afroep Belangstelling voor 'Warenar' valt tegen Huiseigenaren betalen minder, huurders meer Verkeersproblemen onoplosbaar PAGINA 2 REGIO LEIDEN VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1986 WASSENAAR - De ge meente Wassenaar zit krap de komende jaren. Om te beginnen krijgt ze de begroting voor 1987 maar met grote moeite rond. Ruim 63 mihoen gulden denken burge meester en wethouders nodig te hebben om de ge meente draaiende te hou den. Aanvankelijk 'miste' men nog een bedrag van ruim 340.000 gul den. Alleen door een paar mee vallertjes én de nodige bezuini gingsmaatregelen, in totaal goed voor ruim zeven ton, wist men zonder verwachte tekorten het jaar 1987 in te gaan. Men heeft nu zelfs bijna 400.000 gulden over uitgaven. En dat is voor een gemeente als Was senaar voldoende, aldus burge meester en wethouders in hun aanbiedingsbrief bij de begro ting voor 1987. Maar somber blijft het allemaal wel. Wassenaar heeft voor vol gend jaar 2,4 miljoen minder te besteden dan in 1986. Dat komt onder meer doordat vorig jaar het rioolrecht is verlaagd (scheel de de gemeente drie ton), er ho gere personeelskosten waren (352.000 gulden), extra geld in re serve moest worden gehouden voor bijvoorbeeld herstel van rioleringen (drie ton) en de bi bliotheek 34.000 gulden meer op slokte. Daarnaast kwamen na tuurlijk nog de bezuinigingen die het rijk doorvoert. In totaal een half miljoen gulden. En daar mee is Wassenaar er niet. Tot 1991 moet de gemeente nog bijna anderhalf miljoen inleveren en daarna zal die tendens gewoon WASSENAAR - De belangstel ling van plaatselijke verenigin gen voor het onlangs flink opge knapte cultureel-centrum 'Ware nar' (het voormalig Jeroenhuis) valt de gemeente tegen. Burge meester en wethouders schrijven in de begroting voor '87 van plan te zijn om de Wassenaarse instel lingen nog eens aan te schrijven en hen te herinneren over het be staan van 'Warenar' en een nieu we brochure over het sociaal-cul tureel centrum te vervaardigen. Wat andere accommodaties be treft: burgemeester en wethou ders hebben het bestand nog eens nagelopen. Voor diverse ge bouwen hebben ze nieuwe huur prijzen berekend. Andere plannetjes van burge meester en wethouders in het kort: Een speciale werkgroep 'sa menleving en criminaliteit' moet het komende jaar de kleine cri minaliteit in Wassenaar voorko men. doorgaan, zo is de verwachting. In totaal moet er tot het jaar 2000 3,6 miljoen worden ingeleverd. Conclusie: Wassenaar moet ge woon doorgaan met de bezuini gingsoperatie die een paar jaar geleden al in gang is gezet. Maar niet ten koste van de burger. Burgemeester en wethouders denken er niet aan om de reini gingsrechten te verhogen. Ook de hoogte van de onroerend- goed-, de baat- en de hondenbe lasting blijft gelijk. De gemeente zoekt het veel meer in de richting die ze enkele jaren geleden al is ingeslagen: de brandweer, de GG en GD/ambulancedienst, vermindering van het aantal per soneelsleden door natuurlijk ver loop, reorganisatie van het amb telijk apparaat en uitbesteding van gemeentelijke taken. In de toekomst zal de gemeen te voorts heel terughoudend zijn met het toevoegen van nieuwe, jaarlijks terugkerende, lasten op de begroting. Kritischer zal ze worden tegenover verenigingen of instanties die om subsidie aan kloppen. Beknibbelen willen burge meester en wethouders echter niet op de post onderhoud (we gen, straten, gebouwen etc.). De bezuinigingsgrens is hier nage noeg bereikt, zo oordeelt men. Onderzocht wordt of de brandweerkazerne naar de om geving van het gemeentekantoor kan worden verplaatst. De gemeente zal volgend jaar met zowel de gemeenteraad als het Economisch Overleg Wasse naar overleggen over een te voe ren economisch beleid. B en W willen zich ervoor in zetten nieuw personeel zoveel mogelijk uit het "groeiende be stand" van werklozen te vinden. Minder mensen, meer huizen WASSENAAR - De bevolking van Wassenaar loopt de laatste ja ren steeds terug en zal dat de komende tijd nog blijven doen, zo staat in de begroting te lezen. Had Wassenaar op 1 januari 1985 nog 26.743 inwoners, precies een jaar later was dat aantal gedaald tot 26.524. Per 1 januari volgend jaar zullen er weer 24 Wassenaarders minder zijn en anno 1991 zijn het er 26.300. Het aantal woningen daarentegen blijft maar stijgen. Volgend jaar zullen er 10.445 woningeenheden beschikbaar zijn; in 1991 zijn dat er bijna 500 meer. De oppervlakte van de gemeente stijgt ook iets. Vorig jaar be schikte Wassenaar nog over 5552 hectare, op 1 januari van het volgend jaar zal dat naar verwachting 5562 hectare zijn. NOORDWIJK/LEIDEN - Een but ler op afroep. Zo omschrijft drs. P. Brandjes de stichting Lifeline. Li feline is een organisatie die oude ren en alleenstaanden tegen beta ling (vijftig gulden per maand, bui ten de kosten van de apparatuur thuis) dag en nacht hulp en service verleent. Nu nog alleen gevestigd in Noordwijk, maar binnen twee jaar moet de stichting een landelijk karakter hebben. Het bestuur over weegt om binnen niet al te lange tijd een tweede alarmcentrale - de eerste staat in Noordwijk - te in stalleren. Deze moet aan het Schut tersveld in Leiden komen. Lifeline is een particulier initia tief van bouwbedrijf De Raad en het Zilveren Kruis, een verzeke ringsmaatschappij die in de bad plaats is gehuisvest. De organisatie is eigenlijk te splitsen in twee on derdelen: direct hulp bieden in ge val van nood en service in de vorm van verpleeg- of gezinshulp, ver zorgen van maaltijden enz. Het idee om Lifeline op te zetten ontstond anderhalf jaar geleden. Nu is het uitgewerkt. De alarmcen trale gaat over twee weken in be drijf. De stichting heeft vier vaste mensen in dienst voor de vijftien abonnees die in eerste instantie ge bruik gaan maken van de Lifeline- diensten. Over anderhalve maand worden er tussen de vijf en tien nieuwe abonnees toegelaten. Snel ler wil de stichting niet groeien om te voorkomen dat hulp en service daar onder gaan lijden. Mensen die zich - boven dit aantal - bij Lifeline aanmelden, komen op een wacht lijst te staan. Voorzitter Brandjes verwacht, dat de stichting in de re gio rond Noordwijk in de toekomst driehonderd abonnees zal bedie nen. Dat betekent dat de organisa tie dan werk biedt aan twintig vas te medewerkers en aan een veel voud part-timers, die worden inge zet om, onder meer, de alarmcen trale zeven dagen lang vierentwin tig uur te bemannen. Doelgroep Op wie richt Lifeline zich precies en wat mogen de abonnees ver wachten? Kan iedereen toetreden? Drs. Brandjes: "Natuurlijk kan iedereen bij Lifeline terecht. Vijf tig gulden in de maand is niet echt goedkoop. We hebben dus wel voor een bepaalde doelgroep geko zen: mensen wier inkomen boven een bepaalde grens ligt. Een mid denstander, om maar eens een voorbeeld te noemen. Als hij naar een bejaardenhuis verhuist en wat geld achter de hand heeft, moet hij interen. Anders gezegd, hij moet eerst z'p eigen geld opmaken alvo rens hij een beroep op andere mid delen kan doen". Volgens drs. Brandjes is er aan dit soort hulpverlening enorm veel behoefte. Aanvankelijk dacht het stichtingsbestuur dat dit wel zou meevallen, maar uit een markton derzoek is anders gebleken. On danks dat men nog niet aan de weg heeft getimmerd, zijn er toch al vijftien abonnees. Nogmaals, een gigantische groei staat de organisa tie niet voor ogen. Daarom volstaat men vooralsnog met een folder waarin kort en bondig staat om schreven wat Lifeline doet. Recla me maken laat de stichting achter wege. Hulp bij nood, een mooie ge dachte. Een abonnee wordt plotse ling onwel of valt van de trap of wordt lastig gevallen of er is een inbreker in huis. Hoe maakt hij dan contact met de alarmcentrale? En hoelang duurt het voor er daad- werkeliik hulp ODdraaft? Zeven minuten Voorzitter Brandjes: "Iedere abonnee draagt een medaillon dat rechtstreeks in verbinding met de computer staat. De gebruikers kunnen er aan trekken of op druk ken. Op het moment dat dit ge beurt, ontstaat er een spreek-luis- terverbinding. De abonnee hoeft niet te lopen of te telefoneren. Hij kan rustig blijven zitten waar hij zit en vertellen wat er precies aan de hand is. Of dat nu buiten de wo ning is of ergens boven in een ka mer, dat maakt niets uit. De appa ratuur die wij gebruiken is van dien aard, dat de mensen er niet bovenop hoeven te zitten om zich verstaanbaar te kunnen maken. Bovendien", zegt Brandjes, "con troleert de computer elke vieren twintig uur of de apparatuur bij de mensen thuis nog wel functio neert. Als er een weigert, dan zoekt de computer uit om wie het gaat en vervolgens verschijnen naam en adres van de betrokkene op een beeldscherm. Voor de- bemanning van de alarmcentrale is het dan zaak om zo snel mogelijk contact te maken met die persoon. Lukt dat niet, dan gaat er een telefoontje naar de politie die er, net als wij trouwens, een kijkje gaat nemen. Zeg maar binnen zeven minuten is er altijd iemand. De abonnees wo nen allen op deze tijdsafstand van de centrale. Van hieruit wordt in eerste instantie actie ondernomen. Al weten we praktisch zeker dat er wel eens sprake kan zijn van loos alarm, dan nog gaat er iemand nemen. Daar heeft de it gewoon recht op. Hij is ko- Drs. P. Brandjes: "Iedereen kan bij Lifeline terecht". (foto Holvast) Privacy Hoe zit het met de privacy? "Geen enkel punt", vertelt voorzit ter Brandjes. "Het systeem wordt alleen maar geactiveerd als dit via het medaillon wordt ingeschakeld. De privacy is echt gewaarborgd. Medewerkers van Lifeline kunnen zich, indien de abonnees het niet vertrouwen, altijd met een speciale kaart bekendmaken". Hoewel de stichting geen plan nen heeft om zich over de lands grenzen te begeven, kunnen de abonnees die in het buitenland ver blijven, toch van de Lifeline-dien- sten gebruik maken. Met name als medische hulp noodzakelijk is. De organisatie heeft voor dit doel sa menwerking gezocht met de alarmcentrale EuroCross, een on derdeel van het Zilveren Kruis. Blijven de abonnees binnen Ne derland, dan krijgen ze voor de pe riode dat zij niet thuis zijn, andere apparatuur mee waarmee zij zich rechtstreeks in verbinding kunnen stellen met de alarmcentrale in Noordwijk. Waar je ook komt, overal zijn mensen werkzaam op het terrein van de hulpverlening. Is er voor Li feline eigenlijk nog wel ruimte? Voorzitter Brandjes is er heel duidelijk over. "Ons onderzoek heeft duidelijk aangetoond hoe groot de behoefte is. Wij zijn heel professioneel van opzet. Dat moet ook wel. Zeker als je het perfect wilt doen. Er komt heel wat om de hoek kijken alvorens je alle pun tjes op de 'i' hebt gezet. In principe mag er niets fout gaan. Dat maakt een strakke organisatie noodzake lijk. Doe je zoiets met vrijwilligers, dan is de kans relatief groot dat er wat mis gaat. Zo'n vrijwilliger kun je niet op het matje roepen. Ten slotte doet hij dit werk in zijn vrije tijd. By Lifeline zijn de mensen persoonlijk aanspreekbaar. Wan neer het nodig is, moeten we 's nachts een beroep op hen kunnen doen. Ze moeten, als ze in dienst zijn, thuis zijn. Verzaakt die mede werker zijn plicht, dan wordt hij op zijn vingers getikt". VOORSCHOTEN - In het artikel over het 70-jarig huwelijksjubi leum van het Voorschotens echt paar Bekooy is een stukje wegge vallen. Het echtpaar houdt morgen een receptie in 't Hofflants Huys aan de Zeven Provinciënweg 68 in Voorschoten. Mensen die het echt paar de hand willen schudden zijn welkom tussen vier uur en half zes. LEIDERDORP - De onroerend- goedbelasting voor Leiderdorpse huiseigenaren gaat voor de tweede keer in korte tijd omlaag. Het tarief daalt met ingang van 1 januari vol gend jaar van 5,17 naar 4,77 gulden per waarde van 3000 gulden. Het huurdersgedeelte - eigenaren beta len dat ook - gaat echter omhoog van 3,70 naar 3,81 gulden. Een en ander is het gevolg van de vermindering aan inkomsten van het rijk. Omdat uit de schatkist minder geld naar de gemeente Lei derdorp toevloeit, daalt tegelijker tijd de limiet die aan de onroerend- goedbelasting is gesteld. Simpeler gezegd: als de gemeente Leider dorp minder» geld van het rijk krijgt, mag zij haar burgers ook minder doorberekenen. En de li miet dreigde in de ruwe versie van de begroting voor '87 overschreden te worden. Vorig jaar was dat ook al het ge val. Het eigenarentarief daalde om die reden toen van 5,40 naar 5,17. Dat het huurdersaandeel om hoog gaat komt doordat er nu wet telijk 'ruimte' voor is: de limiet is hier nog niet bereikt. Huurders van de Algemene Woningbouw Vereni ging zullen weinig of niets merken van die verhoging. Een en ander wordt verrekend met de lastenver laging die hen toch al te wachten stond omdat de AWL een finan cieel voordeeltje heeft. Leiderdor pers die een woning in de vrye sec tor huren zijn het slechtst af. Zij moeten de verhoging wel gewoon betalen. Op dit moment, enkele weken voor de officiële presentatie van de begroting voor 1987, is al duidelijk dat Leiderdorpers volgend jaar meer moeten betalen aan riool rechten. Het tarief stijgt van 33 naar 36 cent per kubieke meter wa tergebruik. Een en ander is het ge- Botsing OEGSTGEEST - Een op het eerste gezicht rampzalige botsing tussen twee personenauto's op het Oegst- geester kruispunt Lange Voort/ Hofbrouckerlaan, gistermiddag rond half vier, bleek achteraf nogal mee te vallen. Alleen een van de twee kinderen van een 35-jarige Noordwijkse automobiliste, moest met een hersenschudding naar het ziekenhuis worden overgebracht. Het andere kind en de Noord wijkse zelf kwamen met de schrik vrij, evenals de 39-jarige Leidse au tomobiliste aan wie de Noordwijk se had verzuimd voorrang te verle nen. De Noordwijkse had sowieso moeten stoppen daar de Lange Voort/Hofbrouckerlaan een stop kruising is. De Leidse vrouw ram de met de voorkant van haar voer tuig de achterkant van die van de onvoorzichtige Noordwijkse. volg van de slechte staat heel wat rioleringsbuizen in Lei derdorp zich momenteel bevinden. De meeropbrengsten, zo'n 35.000 gulden per jaar, vloeien dan ook richting rioolfonds. Verenigingen hangt korting boven het hoofd LEIDERDORP - Alle Leiderdorp- se verenigigingen en instellingen die voor dit jaar subsidie hebben gekregen van de gemeente hangt een korting boven het hoofd. Amb tenaren gaan uitzoeken of de kor ting die het rijk op de gemeente Leiderdorp toepast, zo'n 300.000 gulden per jaar momenteel, kan worden verhaald op de verenigin gen en instellingen. Immers, de de flatie is er de oorzaak van dat Lei derdorp minder geld vanuit de schatkist krijgt. En de verenigin gen en instellingen hebben net zo goed hun voordeel van die prijsda ling. Aldus de raadscommissie fi nanciën/economische zaken gister avond. Heel wat commissieleden fron sten aanvankelijk hun wenkbrau wen bij het voorstel om de korting door te berekenen. Mag dat nou zo maar? was de vraag. En, vroeg CDA-raadslid Roest zich af, "moe ten we de verenigingen nu niet heel snel aanschrijven dat ze hier rekening mee moeten houden?" Zo ver was het volgens wethou der Bezemer echter nog niet. Maar er moet wel wat gebeuren, beaam de hij. Met de commissieleden was Bezemer van oordeel dat de ge meente lering moet trekken uit het gebeuren. Zo zal aan het toeken nen van subsidie vanaf volgend jaar vrijwel zeker de voorwaarde worden verbonden dat, als de kos ten lager uitkomen dan geraamd, de verenigingen het verschil moe ten terugbetalen. LEIDSCH DAGBLAD Hoofdkantoor - Redactie Exploitatie - Produktie Witte Singel 1Leiden Telefoon 071-144941 Postadres: Postbus 54 2300 AB Leiden Nabezorging 071-123143 Sleuteltjes 071-143545 Per exemplaar 1,10 VRIJDAG Leiden Groenoordhallen - Leidato, 19-22.30 uur. Waaggebouw - Vijfde Claxon Festival, Filmhuis LVC - film The great rock roll', 21.15 uur. Kijkhuis - film 'La nuit de Varennes', 19.30 uur; 'Stammheim', 20 en 22.15 uur. 't Bruggehoofd - Steenschuur 11, evan gelisatie-campagne Jaap Kooy, 19.45 Lesbiese Vrouwen Leiden - Lange- gracht 65, disco, 21-2 uur. Leiderdorp Sjelter - Heemraadlaan, 'Nacht van de film', i.k.v. actieweek Chili Groep, vanaf Zoeterwoude Don Boscohuis - Zuidbuurtseweg, hero prichtingsvergadering carnavalsvereni ging De Hangkonten, 20.30 uur. ZATERDAG Leiden Groenoordhallen - Leidato, 13-17 uur, 19-22.30 uur. Pieterskerk - Leidse Uitmarkt, gehele dag. Het Gulden Vlies - Breestraat, bijeen komst vrouwen over politiek, 9.30 uur. Clubhuis Swift - Roomburgerweg, buit lopen, 10.30 uur. Oegstgeest Haaswijklaan - open huis bibliotheek bus, 11-15 uur. Leiderdorp Brandweerkazerne - Simon Smitweg, open huis brandweer, 11-14 uur, brand weerloop, startschot 11 uur, inschrijven vanaf 10 uur. Plein by Winkelhof - manifestatie Chili Groep, Amnesty International, Leider dorp tegen Apartheid, Leiderdorp tegen Fascisme, Vrouwen voor vrede, vanaf 12.45 uur. Voorschoten Bibliotheek - open huis, hele dag. Brandweerkazerne - Van der Haarplein, brandweerdag (open huis), hele dag. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Janssen, Zwijnen burg, Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groe- neveld en de Ruiter: za 8 uur tot zo 8 uur: Y. Groeneveld, Brikkenwal 19. tel. 218661; spreekuur Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: M. Zwynenburg, Gallaslaan 24, Leiderdorp, tel. 412166; spreekuur Rosmolen 2. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Klaassen, Zwanenzijde 27, tel. 213546. zo 8 uur tot 24 uur: M.Th. Bergmeyer. tel. 121701; spreekuur Oude Singel 76. Groep 3 - Pleiter, J. v. Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. dé Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg en Muysenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Stolk, tel 125820; spreekuur Burggravenlaan 102. zo 8 uur tot 24 uur: W. de Bruyne, de Lt. de Kanterstraat 32, teL 134345. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waardt, Arnou, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer: za 8 uur tot zo 8 uur: P. Amou, tel. 311414; spreekuur Petr. Moensweg 52. zo 8 uur tot 24 uur: F. Lahr, Zoeter- woudsesingel 11, tel. 120347. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, Noordeindsplein 4a, tel. 123752. zo 8 uur tot 24 uur: H. Prince, Vondel laan 58. tel. 761754. Leiderdorp za, O. Du Ry v. Beest Holle, Vlaskamp 16, tel. 891100; zo, R. v. Velzen, Heel- blaadjespad 9, tel. 891100; za en zo spreekuur van 12.30-13 uur op Vlas kamp 16. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: E.W.F. van Walchren, Oraiyelaan 29, tel. 174830. Voor de praktijk Haaswyk: J.J. Voor- zaat/G.A. van der Steenhoven, Querido- laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik baar ook in het weekend. Voorschoten za, L. Prescott, Bachlaan 1, tel. 2356; zo, A. Tromp, Leidseweg 328, tel. 762159. Warmond F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, tel. 01711-10030. Wassenaar za, M.H. van Toüngen jr., tel. 15939; spreekuuradres Van Polanenpark 94; zo, J. Huls, tel. 13027; spreekuuradres Hofcampweg 65. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715-1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 12 tot vr 19 september door: Apotheek Zuid- 20, Leidén, tel. 763134. Linneaus Apotheek, Kempenaer- straat 31, Oegstgeest, tel. 173330. DIERENARTSEN Voor de praktyk van Muurling, Hel der, Roest: A.W. Helder, Hermelijn vlinder 36, Leiden, tel. 220513. Voor de praktjk van Vestjens, v.d. Wouw: E.J.M. v.d. Wouw, Boshuizerlaan 26, Leiden, tel. 764058. Voor de praktyk van Duyn, Brandt: R.J.W. Duyn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt. Homanstraat 1, Rynsburg, tel. 173266. Voorschoten C. Westgeest, Leidseweg 560, tel. 071- 768616 en C.E. Birnie-Heringa, Kon. Wilhelminalaan 27, Leidschendam, tel. 070-275450. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Lei derdorp en Oegstgeest wordt waarge nomen door: A. v.d. Vorst, Warmonderweg 25, Lei den, tel. 173847. Voorschoten, Wassenaar, Zoeter woude W. Kowalski, Klaverweidestraat 17, Zoeterwoude, tel. 01715-2025; Mevr E. Pias-Moes, Rijksstraatweg 632, tel. 77005. Het doorgaand verkeer veroorzaakt heel wat overlast in Wassenaar. Maar het zal doorgaans toch niet zó erg zijn als die zondag in januari, toen 'half Nederland op weg ging om de gestrande Rio Grnade te bekijken.... (archieffoto) WASSENAAR - De verkeerspro blemen van Wassenaar kunnen niet opgelost worden zonder dat in het 'villadorp' nieuwe wegen worden aangelegd. Zo lang bij voorbeeld de S4 en de Land- scheidingsweg er nog niet zijn, blijft de verkeerssituatie ook in 1987 de nodige zorgen baren. Burgemeester en wethouders hebben niet de illusie problemen als files en de overlast van re creatiepark helemaal te kunnen uitbannen ("Wassenaar is geen eiland"). Maar het overleg met instanties als provinciale- en rijkswaterstaat is wel hoopge vend, zo schrijven zy in de ont- werp-begroting voor 1987. Zoals bekend zijn de meeste knelpunten onlangs op een rijtje gezet. De Wassenaarse bevolking kan er de komende maanden haar zegje over doen. Het is de bedoeling dat reacties, op- en aanmerkingen van die kant ver volgens op het gemeentehuis op hun waarde worden beoordeeld. Vooruitlopend daarop stellen burgemeester en wethouders in de begroting dat er twee knel punten zijn die bijzondere aan dacht verdienen: de problemen die het doorgaand verkeer (on der meer richting strand) op de Wassenaarse wegen veroorzaakt en de situatie op de Rijksstraat weg. Het één is het gevolg van het ander. Want: "De problemen op de doorgaande routes worden ons inziens voornamelijk veroor zaakt door overbelasting van de Rijksstraatweg. Bovendien is de ze weg door het ontbreken van een middenbermbeveiliging en parallelwegen onveilig. Het be vorderen van de verkeersveilig heid en de doorstroming van het verkeer op deze weg heeft dan ook onze voortdurende aan dacht". In het komende jaar willen burgemeester en wethouders di verse kruispunten opknappen: Lange Kerkdam/Prinsenweg/ van Oldenbarneveldtweg, de kruisingen Rijksstraatweg/Ker- keboslaan en Wassenaarse Slag/ fietspad Katwjk/Scheveningen. Uiteraard wordt ook de Duinrell- problematiek, waarover een ex tern bureau rapport heeft uitge bracht, niet vergeten. En ten slot te krijgt het fietsverkeer in 1987 de nodige aandacht. Men gaat door met de voorbereidende werkzaamheden voor een fiets pad langs de Kokshornlaan en Hogeboomseweg. Waar nodig worden snelheidsbeperkende maatregelen getroffen. In de pen zit ook een reactie op de nota waarin Winkelcentrum Langs traat de parkeerproblemen in het centrum aansnijdt. Weer meer woningzoekenden WASSENAAR - Ondanks de nieuwbouw in Kerkehout is het aan tal woningzoekenden dit jaar weer gestegen in Wassenaar en daar mee ook de tyd dat mensen moeten wachten voordat ze een huis krijgen toegewezen. De lijst woningzoekenden telt momenteel al 2164 namen. Halverwege 1985 waren dat er nog 2023. Er komen vooral veel alleenstaande 'starters' by: jongeren die zich uit voorzorg vroeg laten inschrijven als woningzoekende. De ze categorie woningzoekenden maakt momenteel twee derde uit van het totale bestand. Overigens is de wachttijd voor die starters al opgelopen tot zeven jaar. Wellicht kan de woningbouw in Weteringpark enige soelaas bie den. Burgemeester en wethouders zyn blij dat volgend jaar een begin kan worden gemaakt met de bouw van de eerste fase, groot 80 woningen, in Weteringpark. Voorts staan op het programma de bouw van 40 woningwetwoningen aan de Molenweg en de Hya- cinthstraat. Voor de bebouwing van het onlangs aangekochte ter rein van de L.H.N.O.-school 'Spinbaan' wordt momenteel een voorstel uitgewerkt. Dat zal er eind dit jaar liggen.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2