Musea bundelen krachten voor 'Beeldenstorm' Henry maakt Apocalyps voelbaar Kwade droom van Duato bijNDT KIJK UIT VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1986 KUNST PAGINA 27 AMSTERDAM/HAARLEM (GPD) - De Beeldenstorm die in de 16e eeuw de Nederlanden teisterde en het signaal was van godsdienstige en maatschappelijke veranderin gen, staat de komende maanden in het middelpunt van de belangstel ling. Zes musea alsmede het Am sterdams Gemeentearchief hebben samen zeven tentoonstellingen in gericht die van die periode een ge varieerd beeld geven. De grootste expositie in het geheel is die in het Rijksmuseum in Amsterdam met schilderijen, een restant van de goud- en zilverschat van Willem van Oranje en gebrandschilderde ramen. Bij elkaar is deze Beelden storm een gigantische, museale op zet. De instellingen die tegen het weekeinde hun deuren voor het publiek openen zijn: Frans Hals museum in Haarlem, Meermanno Westreenianum in Den Haag, Mu seum Boymans van Beunningen in Rotterdam, Rijksmuseum het Ca- tharijneconvent in Utrecht, het Ge meentearchief van Amsterdam en het Rijksmuseum in Amsterdam. In dat laatste museum is in feite sprake van twee afzonderlijke ten toonstellingen, namelijk de al ge noemde gecombineerde expositie en in het Prentenkabinet een uit stalling van gravurekunst met on der anderen werk van Lucas van Leyden. De globale duur van de exposities is vanaf 12 september tot en met november/december. Eén presentatie gaat later open. Dat is de 'Smaak van de elite' in het Amsterdams Historisch Mu seum, die handelt over Amster- damse kooplieden en hun cultuur in de 16e eeuw. Deze duurt van 7 oktober tot en met 7 december. Kunst voor de beeldenstorm. Noordnederlandse kunst van 1525 tot 1580 is het thema dat door het Rijksmuseum wordt behandeld. Het museum, dat vijf en een half jaar geleden het initiatief tot de Beeldenstorm nam, exposeert on geveer 400 werken, die onder meer afkomstig zijn uit de Verenigde Staten, de Sovjet-Unie en Polen. Voor deze bijzondere gelegenheid werden veel kunstwerken aan een nauwkeurig onderzoek onderwor pen, schoongemaakt en zonodig gerestaureerd. Alleen al aan de ca talogus van het Rijksmuseum (ook bij de andere tentoonstellingen zijn afzonderlijke catalogi samen gesteld) werkten meer dan veertig binnen- en buitenlandse kunsthis torici mee. Boeiende elementen in het Rijks zijn onder meer gebrand schilderde vensters van het huis van de Baljuw van Rijnland in Lei- Zeven grote exposities over de zestiende eeuw den, vervaardigd door de befaam de glazenier Dirck Crabeth. Deze vensters waren sedert de vorige eeuw spoorloos en werden onlangs ontdekt in het Parijse Musée des Arts Décoratifs ontdekt. In Boymans is gekozen voor 'Christelijke en losbandige huis houdingen in prent', waarin de symboliek een overheersende rol speelt. Voorts is er het 'huisraad van een molenaarsweduwe'. Het gaat hier om gebruiksvoorwerpen, genoemd in een 16de eeuwse boe delinventaris. Na de dood van de Leidse molenaarsweduwe Maria Dircksdochter maakte een notaris een boedelinventaris op. De ten toongestelde voorwerpen zijn niet de oorspronkelijke, maar wel uit die tijd en afkomstig uit de collec tie Van Beuningen-De Vriese. 'Ketters en papen onder Philips II' is het motto van Het Catharijne- convent. In tal van gevarieerde af beeldingen zoals schilderijen en prenten wordt onder meer aan dacht besteed aan de minder op de voorgrond tredende hervormings gezinde en meer spiritualistisch georie'nteerde groeperingen van David Joris en Het Huis der Lief de, een religieus genootschap on der leiding van Hendrick Niclaes. Tot die laatst behoorde de ver maarde Antwerpse drukker Chris- toffel Plantijn. Verboden boeken Meermanno-Weestrianum koos 'Het boek in Nederland in de 16de eeuw' tot onderwerp. Juist de uit vinding van de boekdrukkunst heeft bijgedragen tot de versprei ding van de hervorming. Een van de aspecten die hierbij aan de orde komt is dat van de verboden boe ken. Indexen van Karei V, Philips II en de paus. 'Woelige tijden' in het Gemeen tearchief Amsterdam handelt over de hoofdstad in de eeuw van de beeldenstorm. Het gaat over deze stad, die in de 16de eeuw een spec taculaire groei doormaakte, van ruim 10.000 inwoners aan het begin van die eeuw tot 50.000 aan het Gebrandschilderde vensters eind ervan. Amsterdam ontwikkel- onder de titel 'Leerrijke Reeksen' lijks leven, leerzame optochten, de de zich van provincieplaats tot we- aandacht besteed aan de grafiek mens en de kosmos en voorbeel- reldstad en kreeg een centrale rol van Maarten van Heemskerck. Hij den uit de geschiedenis, als stapelplaats en doorvoerhaven was niet alleen een beroemd schil- De NOS zal op dinsdag 16 sep- van allerlei goederen. Er zijn onder der, maar ontwierp prenten die hij tember op Nederland 2 de film meer oude kaarten en archeologi- door meester-graveurs liet uitwer- 'Voor de Beeldenstorm' van Jan sche vondsten. ken. Het gaat hier om allegorische Venema uitzenden van 20.35 tot In het Frans Halsmuseum wordt afbeeldingen, lessen voor het dage- 21.30 uur. Avontuurlijk geluid op Claxon Festival Het Claxon Geluid Festival. Pierre Henry, elektronica, met Apocalypse de Jean. Petra Dollemans, tekst. So lo-saxofoon optreden van Paul Ter mos. Sten Sandell met Damp op pia no en elektronica. Gehoord en gezien in de Waag op 11 september. LEIDEN - Op het Claxon Geluid voeren componisten hun eigen werk uit; componisten die niet onder te brengen zijn bij de schrijftafel-muziek-bedenkers en evenmin bij de improviseren de uitvoerders: makers van on gebonden muziek met geluid als materiaal; geluid afkomstig van instrumenten die daarvoor zijn geconstrueerd. Deze kunnen op conventionele manier worden bespeeld, maar in feite zijn er nog veel meer geluiden uit te ha len. Sterker nog: alles wat geluid voortbrengt - of het nu een koeiebel is, een knappend hout vuurtje of een overvliegende straaljager - levert materiaal voor geluidscomposities. Een nieuwe wereld van geluid opent zich. Het Festival werd geopend met het geluid van de menselijke stem: vervreemd van de wereld reed een net in het pak zittende man (Evert van der Meulen) zijn op een helder geel steekwagentje gemonteerde tekst rond op het podium. Her en der bleef hij staan en sprak dan, bijgelicht door een piepklein leeslampje, nu eens hakkelend dan weer een tonig snel zijn tekstgeluid uit. Deze bizarre opening was voor rekening van Petra Dollemans, animatie-film en video maakster. Hoogtepunt van deze avond en waarschijnlijk wel van het hele drie dagen durende Festival was het eerste optreden in Nederland van de Franse componist Pierre Henry. Hij werd in de jaren vijf tig beroemd door het elektro nisch bewerken van op de band opgenomen geluiden uit het da gelijks leven: de zogeheten Musi- que Concrète. Pierre Henry be diende zelf de elektronica voor zijn compositie Apocalypse de Jean. Bijna twee uur lang.wer den de (allengs tot een handvol gereduceerde) toehoorders on dergedompeld in het geluid van zo'n tiental rondom opgestelde luidsprekers. Aan de hand van de op de band gesproken bijbel se tekst werd de Apocalyps in klank verbeeld. Meesterlijk van timing en afwisseling drongen zich beelden aan je op, gesugge reerd door de elektronische ge luiden. Soms werd je recht streeks besprongen door gevoe lens van huiver of dreiging, dan weer ervoer je de immensheid van het heelal of de vrede van de hemel. Henry is een meester in het bespelen van elektronica en via dit instrument van de mense lijke gewaarwordingen. In het voorprogramma waren nog te beluisteren Paul Termos en Sten Sandell. Paul Termos gaf een soloconcert op alt-saxofoon. Zeer krachtig van taal doorgaans en boeiend door afwisseling van jakhalsgeloei en neo-rococo. Bij deze gelegenheid werd tevens zijn solo-elpee gepresenteerd. De Zweed Sten Sandell voerde op piano en gong en elektronica zijn compositie Damp uit. Muziek met veel ingehouden onrust en woelingen die maar zelden een rustpunt kende. Er staat nog veel boeiends op het programma van dit Festival. De Waag vormt een inspirerend decor, niet in de laatste plaats vanwege de goede akoestiek zo als is gebleken bij deze eerste goed geslaagde avond. MONICA SCHIKS (Kylian/Chavez) en 'Svadebka' (Ky- lian/Stravinsky). Gezien op 11 sep tember in het Circustheater, Scheve- ningen. Aldaar ook op 12, 13, 25, 26 en 27 september. Voorts 15,16 en 17 september in de Stadsschouwburg, Amsterdam. SCHEVENINGEN - Nacho Dua to is de kroonprins van het Ne derlands Dans Theater. Sinds hij enkele jaren geleden met 'Jardi Tancat' blijk gaf niet alleen een knap danser te zijn, maar ook choreografisch talent te hebben, ziet Jiri Kylian hem als de ver persoonlijking van de toekomst van de groep. Zijn eerste choreo grafieën waren puur dansant, ge maakt op de kwaliteit en de dy namiek van het dansen. Met 'Sy- naphai', zijn voorgaande ballet, sloeg Duato een meer dramati sche kant in. 'Dreams of Ether' is daar een voortzetting van. Niet alleen vanwege de expressionis tisch getinte bewegingen, maar ook in de sombere, dreigende sfeer. Ether is een zeer vluchtig en voor mensen verstikkend gas. Die twee kwaliteiten heeft Duato in een dans willen vatten. Een dans die zich afspeelt in een droomwereld. Dat het om een droomtoestand gaat, wordt in de attributen en het decor sterk be nadrukt. De acht danseressen met hun losse haren dragen nachtponnen, een zwart kussen is hun enige troost, acht bedden zijn met een zwart laken bespan nen en op de vloer ligt een po- diumbrede doek. Dezelfde anec- dotiek spreekt uit de bewegin gen. De dans begint met het zich behaaglijk uitrekken, maar al snel maken middernachtelijke visioenen dat de danseressen zich naar het hoofd grijpen, de handen voor het gelaat slaan en op en onder de bedden rollen. Die sterke nadruk is precies hetgene wat 'Dreams of Ether' tot een zwak ballet maakt. De eenzaamheid en angsten van de nacht krijgen een heel algemeen gezicht, zo algemeen dat het voor de toeschouwer onherkenbaar wordt. De vertwijfeld gespreide armen en de als onder slagen ge bukte ruggen de hand liggende en gemakkelijk te doorgronden bewegingstaal, die Duato nog niet naar zijn ei gen hand heeft kunnen zetten. De verstikkende uitwerking van ether wordt in de bewegin gen tot uitdrukking gebracht. Het vluchtige element ervan schuilt eerder in de opbouw. Al kijkend lijkt het alsof de tijd stil staat; de bewegingen aan het slot zijn een herhaling van die waar mee de dans begint. En al kun je in een droom van een minuut soms meer beleven dan wakend tijdens een hele dag, dat kan toch niet de bedoeling zijn. De span ning die de dans suggereert wordt teniet gedaan door de af wezigheid van een dramatische ontwikkeling. Wel verraadt deze dans - net als 'Synaphai' - dat Duato gevoel voor theater heeft. Hij weet de - zelfontworpen - simpele hulp middelen doeltreffend te gebrui ken. De grote doek die de danse ressen over zich heentrekken, de zwarte wand van bedden en het rode engebomenbos dat op de achtergrond schemert zijn daar voorbeelden van. De muziek, 'Concerto pour Ondes Martinot' van Marcel LanÜowski, versterkt met ijl pianospel, dreinerige elektronische toetsen en uitbar stingen van het slagwerk de be klemmende sfeer. En dat terwijl de dans juist smeekt om een con trast. Duato heeft het er dit keer werkelijk veel te dik bovenop ge legd. ARIEJAN KORTEWEG Joke Zijlstra in 'Dreams of Ether' bij het Nederlands Dans Theater. (fotol Exposities Ars Aemula Naturae aan de Pieters kerkgracht in Leiden houdt tot en met 28 september een expositie met als thema 'Rond de Middellandse Zee'. Ars-leden tonen werk dat na een bezoek aan een van de landen rond de Mediterannée tot stand kwam. Deel nemers zijn o.a. Fer Hakkaart, Lucia Steinbach, Ben Haver, Johan Tim- mers en Bas Haasnoot. Openingstij den: ma t/m do 9.00 - 12.00 en 19.30 - 21.30 uur. za en zo 13.00 -16.00 uur. De Voorschotense Kunstkring stelt in het Ambachts/Baljuwhuis aan de Voorstraat van 12 t/m 28 september Naast recent werk van Sierk Schro der is er werk te zien van de overle den kunstenaars Paul Citroen en Harm Kamerlingh Onnes te zien. Drie schilders met veel aandacht voor de ambachtelijke kant van hun vak. Openingstijden dagelijks van 14.00 - 17.00 uur. Stichting Burcht aan de Burgsteeg in Leiden stelt van 12 t/m 27 september werk tentoon van Lefifi Tladi, een Zuidafrikaanse kunstenaar in balling schap. Tladi verliet in 1976 noodge- pop '86, gemaakt door Wim Lamboo, ma. t/m vr. van 9-17 uur. Ars Studio - thema-expositie 'Rond de Middellandse Zee', t/m 28/9; ma. XJ m do. van 9-12 en 19.30-21.30 uur, za en zo. van 13-16 uur. VUetplanden - Vliet 45, 'Schansen en Schransen', Leiden belegerd en en ontzet', 19/9 t/m 11/10; di. t/m vr. 12- 16.30 uur, za. 10-12 uur, do. ook 19-21 uur (3 okt 10-12 uur). Openbare Bibliotheek - Nieuwstraat, tentoonstelling over de ontwikkeling van de Leidse woningbouw, t/m 29/9; ma. t/m woe., vr. 10-17 uur, ma. en woe. ook 19-21 uur. do. 10-12 uur en za. 10-13 uur. Galerie Le Pigeon - Scheepmaker- steeg, olieverfschilderijen van strop dassen in een ongebruikelijke positie. t/m z x 12-16.30 i a het Ndbele-volk. •Beelden' van Thijs van Kimmenade zijn van 16 september t/m 12 oktober te zien in de galerie van het Acade misch Ziekenhuis in Leiden. Ope- Leiden Rijksmuseum Boerhaave - Steen straat, 'Balans van een eeuw', Neder landse natuurwetenschappen en ge neeskunde in de 19e eeuw, t/m mid den '87; di. t/m za. van 10-17 uur, zo. van 13-17 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Expo sitie 'Schatten uit Turkije', di t/m za 10-17 uur, zo en ma van 12-17 uur, tot 22/9. verbeelding verbeeld', tot 28/9; 'Bor neo; Oerwoud in Ondergang, Cultu ren op Drift', t/m 5/10.; di. t/m za van 10-17 uur, zo. van 13-17 uur. Pesthuis - Plesmanlaan 7. Eerste Zuidhollandse Kunstbeurs, t/m 21/9; dag. 10-17 uur. 10-22 i Stadhuis - foto-impressie i Galerie Denise Stephan - Bakker- steeg, schilderijen en gouaches van Olga Bontekoe en beelden van Maja van Hall, t/m 3/10; vr. t/m zo. van 13.30-17.30 uur. Hooglandse kerk - 'Van het versterkte huis tot het kasteel', t/m 30/9; ma. 13- 15.30 uur, di.t/m za. 11-15.30 uur. Piggelmee - Jan Vossensteeg, foto's en schilderijen van Henny Hartevelt, t/m 30/9; dag. van 9-18 uur (behalve op Heempark - expositie bodemleven, ma. t/m vr. van 8.30-17.30, zo. van 14- 17 uur, tot eind september. Leiderdorp Muzenhof - Gordijnsingel, gouaches op rijstpapier van Ria Roelofs, t/m 24/ 9; di. t/m vr. van 14-18 uur. za. van 9.30-12.30 uur. Leythenrode - Hoogmadeseweg, wandkleden van textiel van Truus de Ridder-Mallekote, t/m 9/10; dag. 8-20 Warmond Galerie De Pomp - Dorpsstraat, Jubi leumexpositie. t/m 21/9; di. 19-21 uur, woe., do., za. en zo. van 14-16 uur. Het Oude Raadhuis Dorpsstraat, Ju bileumexpositie over afgelopen 15 jaar, tevens expositie over dorp spomp, t/m 21/9; woe., do. en zo. van Katwijk Katwijks Museum - Voorstraat, schil derijen, landschappen en portretten van Ariën van Waterland, t/m 4/10; dag. 10-12 en 14-17 uur. Rijnsburg Museum Gen. Oud Rijnsburg - Oude Vlietweg 6, 'De Andere Middeleeu wen' en 'Toen ik op school was', t/m 1/2/87; vr. 19-21 uur, za. 10-16 uur. Bibliotheek - boetseerwerken van Ge- ra de Leeuw, tot eind september; ope ningsuren bibliotheek. Kaagdorp Galerie De Kever - Irenelaan 17, Wil lem Heesen, glas en Gerard 't Hart, zeefdrukken, t/m 28/9; woe. t/m zo. 14- 18 uur. Alphen Galerie Alba - Kortsteekterweg 42, Gerrit Offringa, schilderijen, tekenin gen, objecten, miniaturen, t/m 14/9; vr., za. en zo. van 10-20 uur. Voorschoten Bibliotheek - tentoonstelling van de Kunstuitleen, t/m 12/9; openingsuren bibliotheek. Noordwijkerhout Bibliotheek - Aad Hasenoot, pastels met zeefdruk; Wil Hoekstra, kera miek, t/m 29/9; ma., woe. en vr. 14-17 uur en vr. 19-21 uur, do. van 10-12 uur. Rijnsaterwoude Galerie De Barg - Woudsedijk, Wim van der Meij, etsen enaquarellen, t/m Noorden De Watergeus - S. van Capelweg, et sen van Janny Endstra-Docters van Leeuwen en sieraden van Lianne Werneke, t/m 26/10; di. t/m zo vanaf 12 Concerten Klassiek De jonge gitarist Tom Kerstens geeft vanavond een concert in zaal Oude Vest 91 in Leiden. Kerstens studeerde in Parijs en Londen en kreeg een stu diebeurs van The British Council. Op zijn repertoire staan werken van Vil la-Lobos, Britten en Manuel de Falla. Aanvang 20.15 uur. De zanger Frans Huyts en pianiste Ti ne Proper verzorgen over twee dagen een zondagmiddagconcert in het Pesthuis. Aanvang 13.00 uur. Het eerste Meesterserie Concert wordt vrijdag 19 september in de Leidse Stadsgehoorzaal gegeven door het Rotterdams Philharmonisch Or kest o.l.v. James Conlon. Op het pro gramma staan de Suite uit 'Der Ro- senkavelier' van R. Strauss, het Ada gio uit de Tiende Symfonie van Gus- tav Mahler en het Concert voor piano en orkest nr.3 van Ludwig von Beet hoven. Solist is Steven Mayer. Aan vang 20.15 uur. Pop Het Meddle Festival woedt vandaag voor het zesde achtereenvolgende jaar in Rijpwetering en wordt gehou den in een grote feesttent in de Bl(j- verspolder op het terrein van Meddle. Men heeft een aantal van de betere Nederlandse bands gecontracteerd Eton Crop, oprechte gitaarmuziek uit Kudelstaart, opent om 20.00 uur het programma. Daarna komt Power- Eton Crop, vanavond te horen op het Meddle Festival in Rijpwetering. (foto play, met stevige, zij het traditionele powerpop. Gitarist en oprichter Jan van der Mey wordt tegenwoordig ge flankeerd door René van Collem, Rik Vrijman en Martin Warmer. Claw Boys Claw is dit jaar op zowat elk festival aanwezig en sluit ook Meddle af. Een band die sinds Pink pop geen introductie meer nodig heeft. P.S. and the Footnotes was een Leid se band die ooit geschiedenis schreef met hun single 'Final Love Song'die door Frits Spits tot alarmschijf werd gebombardeerd, en desondanks de hitlijsten niet haalde. Een jaar gele den werd de groep opgeheven, maar zondag worden de koppen vor een reünie bijeen gestoken. Om 15.00 uur spelen P.S. and the Footnotes buiten bij Huys de Bijlen, naast de Morsch- poort. Een week later volgt het aller laatste optreden bij De Uyl van Hoogland. Centrum aan de Breestraat. Motel Bokassa is een Nederlands slagwerktrio, dat Afrikaanse muziek speelt op een zeer uitgebreid instru mentarium. De groep treedt zaterdag op in het Leids Vrijetyds Centrum, samen met Africa Soli, een internatio naal percussief gezelschap. En dub belconcert dat zeer geschikt is voor dansliefhebbers. Frank - 'maaj de kleuj van je hajt' - Boeyen, de popzanger met de lelijk ste 'r' van het ganse land, treedt zater dag op op de binnenplaats van het Pesthuis aan de Pesthuislaan in Lei den. Dit in het kader van de Eerste Zuidhollandse Kunstbeurs. Aanvang 20.45 uur. Diversen Het Claxon Geluid Festival woedt vanavond en morgen nog voort in De Waag in Leiden. Vanavond ongebon den muziek van achtereenvolgens: Huib Emmer; Gerard Bouwhuis en Cees van Zeeland; Jim van der Wou- de en Floris van Manen; Bick Collins en het Maarten Altena Oktet. Morgen een soloprogramma van Guus Janssen; 'Carrara' van Paul Ter mos; Margriet Hoenderdos; Roscoe Mitchell en 'Handen' van Michel Waisvisz. Het trio Jim Staley, Shelley Hirsch en Samm Bennett belooft voor een swingende afsluiting te zor gen. Aanvang beide avonden: 20.30 Leiden Laktheater woe 17. do 18. 20.30 uur, Onafhanke lijk Toneel. 'Goodbye and Good Rid dance'. Den Haag Appeltheater t/m za 27, beh. zo, ma. di, 20.15 uur, Dt Appel speelt 'Midzomernachtsdroom van Shakespeare. Koninklijke Schouwburg t/m vr 19. 20.15 uur. Haagse Comedit speelt 'Ons kent ons'. Nederlands Congresgebouw ma 15, 20 uur, Toneelgroep Première 'Brief aan een nooitgeboren kind'. Diligentia woe 17. do 18. vr 19,20.15 uur, Haagse Comedie, voorpremière van 'Vroe- Circustheater vr 12, za 13, 20.15 uur, Nederlands Dans Theater met 'Svadebka' 'Stam ping Ground' en een nieuw Ballet, m.m.v. Het Nederlands Balletorkest o.l.v. David Porcelijn. zo 14, 12.15 uur, 'Jonge Meesters aan Zee': Amerikaanse violiste Michaela Paetsch, met begeleiding pianist Da niël Blumenthal. ma 15, di 16, 20.15 uur. Funny Feet', American Ballet Comedy, woe 17, 20.15 uur, Russisch Staatsen- semble De Georgiers, met spectacu laire zwaardgevechten en Kozakken- dans. do 18, 21 uur, 'A Chorus Line', sensa tionele musical. Amsterdam Carré vanaf vr 12, beh. zo/ma, 20.15 uur. Herman van Veen. Cultureel Centrum Amstelveen vr 12, za 13, 20.15 uur, 'An evening with Paul van Vliet' woe 17,20.15 uur, Stichting Dram met 'Wings' van Arthur Kopit, met o.a. Henny Orri. De Kleine Komedie t/m zo 28, beh. ma, 20.15 uur, zo alleen 14 uur, Stichting Musical Amsterdam 'Cabaret' van Joe Masteroff. Nieuwe De La Mar Theater vr 12, za 13, try-outs, 20.15 uur. 'De moeder van David S.' van Yvonne Keuls. Stadsschouwburg ma 15, di 16, woe 17.20.15 uur, Neder lands Dans Theater 'Going tot the dogs' van Wim T. Schippers. Rotterdam De Doelen za 13,12-17 uur. open dag met o.a. op tredens van Lee Towers, Lori Spee. Maywood, Wim Koopmans, Gerard Cox. za 13, gr. zaal, 20.15 uur, zo 14. 14.15 uur, Rotterdams Philharmonisch Or kest oJ.v. James Conlon. za 13, kl. zaal, 20.15 uur. Ana Maria Vera, piano. zo 14, gr. zaal, 20.15 uur, 'Ein Abend in Wien', met Anneliese Rothenberger en Marco Bakker. ma 15, kl. zaal. 20 15 uur, Sterren van Bolshoi Opera, Elena Shkolnikova. sopraan, Aleksandr Worosjilo, tenor, di 16, woe 17, do 18. gr. zaal, 20.15 uur. Rotterdams Philharmonisch Orkest., met Emanuel Ax, piano. Theater Zuidplein di 16. woe 17. 20.15 uur. Seth Gaaike- ma 'En jou kies ik', do 18, 20.15 uur, première van 'De moeder van David S.' van Yvonne Keuls. Luxor Theater vr 12,20.15 uur, 'Funny Feet', Ameri can Ballet Comedy, di 16 t/m za 20,20.15 uur. Henk Elsink a-shiow.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 27