mededelingen gemeentebestuur 15 t/m 19 september 1986 X omdat abonnees altijd een lichte voorsprong hebben.... Gemeenteraad Maandag 15 september a.s. om 20.00 uur Agenda: Onderzoek geloofsbrieven nieuw be noemde lid van de Gemeenteraad mevr J.T.M. Hugens-Elferink (vac. de heer Geelkerken) Benoeming commissarissen L.D.M Benoeming lid beheercommissie Stadska- bel Benoeming lid van de Gemeenschappelij ke Regeling Energiebedrijf Rijnland (vaca ture de heer Van Meijgaarden) Benoeming plaatsvervangend lid voor de heer Bordewijk in het college van beheer van de Gemeenschappelijke Regeling Energiebedrijf Rijnland (vacature de heer Van Meijgaarden) Nota Gemeentelijk onderwijsvoorrangsbe leid Ontkoppeling sporttarieven voor gebruik Groenoordhallen van de tarieven voor de sporthallen Uitgifte grond in erfpacht op het bedrijfs terrein Westwal in de Stevenshof aan Bayer Verbouw 3 winkelruimten tot zelfstandige woningen aan de Groenesteeg Uitgifte grond in erfpacht aan de Plesman- laan aan ambulancebedrijf De Jong Vaststelling aantal uren orthopedagogiek openbare l.o.m.-school en overschrij dingsquotiënt bijz. l.o.m.-scholen over 1986/1987 Groot-onderhoud 221 woningen Surina- mestraat e.o. van woningbouwvereniging Ons Doel Groot-onderhoud 68 woningen Boshuizer- kade e.a. v/h complex 10 woningbouwver eniging Leiden Groot-onderhoud 238 woningen Boshof e.o. woningbouwvereniging Ons Doe! Garantie geldlening Stichting Leidse Stu dentenhuisvesting binnen het kader van het toegekende contingent en budget 1986 Renovatie 2 woningen woningbouwver eniging Leiden Waldeck Pyrmontstraat Verlenging werkingsduur Verordening op het voortgezet onderwijs in de gemeente Leiden Plan van scholen 1987/1988. 1988/1989. 1989/1990 Fusie Reinwardt Academie met de Am sterdamse Kunstcluster Verzoeken van schoolbesturen om mede werking Invoering van het vak Engels op openbare en bijzondere basisscholen Tussengasmeters Rapenburg 48 Uitgifte grond in erfpacht vlek 15 Stevens hof aan de Woningbouwvereniging Leiden Uitgifte in erfpacht perceel grond aan de N. Bohrweg in de Leeuwenhoek Gronduitgifte N.B.A.-Schuttersveld Vernieuwing erfpachtsovereenkomst met Hotelmij Leiden (Holiday Inn) Uitgifte in erfpacht Middelstegracht 5/7 Aankoop Noordeinde 41/41a Wijziging gemeentebegroting en begroting takken van dienst/bedrijven 1985 (over brenging restant kredieten) Wijziging legesverordening inzake afgifte rijbewijzen Vaststelling afvloeiingsregeling gemeen telijk voortgezet onderwijs Meerjarenprogramma nieuwbouw, ver bouw en verbetering 1987 t/m 1991 Voorbereidingsbeslui' lokatie Zeemanlaan Vaststelling nota "Nascholing Onderwij spersoneel" Opheffing gemeenschappelijke regeling "Centrum voor Automatisering Midden- West-Nederland" Garantie geldlening Stichting voor Ge coördineerd Bejaardenwerk Wijziging precarioverordening inzake ben zinestations Uitgifte in erfpacht van sauna met onder grond bij het 5-Meizwembad Commissie vergaderingen Commissie voor Volkshuisvesting en Sport Donderdag 18 september a.s. om 20.00 uur in kamer 23/24 van het Gulden Vlies, Breestraat 125. Agenda: Presentatie bouwplan Schubertlaan* Procedure ontwikkeling bouwplan van 80 premie-C koopwoningen in vlek 16 Ste- venshof* Uitgifte in erfpacht van een perceel grond gelegen aan de Stationsweg Gronduitgifte Schuttersveld aan Erica Be heer B.V Tussentijdse verlenging huurovereen komst inzake een perceel grond gelegen aan de Willem de Zwijgerlaan (benzine verkooppunt) Tijdelijke opslagplaats grond Aanvraag subsidie wbv De Eendracht voor het uitvoeren van groot-onderhoud aan 222 na-oorlogse woningen complex 6 ged. Beatrixstraat e.o. Begeleiding projecten verspreid liggend gemeentelijk bezit door de St. Welzijn (n.a.v. brief d.d. 12.08.1986) Agendapunten 1 en 2 worden gezamenlijk met de commissie voor R.O.V.M. behan deld Commissie voor Cultuur, Volksgezond heid en Groenvoorzieningen. Woensdag 17 september a.s. om 20.00 uur in kamer 23/24 van het Gulden Vlies Breestraat 125. Agenda: jaarverslag Endegeest 1985 nota bevolkingsonderzoeken tijdelijk GVO-project tbv etnische groepe ringen informatie tav psychogeriatrische verple ging jaarverslag GZ 1985 Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agendapunten kan daarvoor terecht In het informatie centrum in de hal van het stadhuis. overige vergaderingen Commissie voor de Beroep- en Bezwaar schriften Vergadering vrijdag 19 september a.s. in de koffiekamer van het Stadhuis om 9.30 Er worden zeven bezwaarschriften behan deld. Zes bezwaarschriften zijn gericht tegen een afwijzing op het verzoek om als woning zoekende geregistreerd te worden. Een be zwaarschrift is gericht tegen de afwijzing op het verzoek om een woonvergunning. bellen Commissie Huisvesting Migranten Lei den Donderdag 18 september a.s. om 9.15 uur in kamer 236 van het Stadsbouwhuis Langegracht 72. Agenda: Stand van zaken Beukenschans en Hooi gracht. Voor meer informatie kan gebeld worden met 254453. Monumentencommissie Leiden Maandag 15 september a.s. om 19.00 uur in kamer 13 van het Gulden Vlies, Bree straat 125. Agenda: Voortzetting discussie over de bescher- menswaardigheid van de panden Room- burgerweg 17, 18, 19 en 20 en Lammen- schansplein 3 en 4 Vaststelling van de adviezen tot plaatsing op de gemeentelijke monumentenlijst van het Bethaniënhofje (Kaiserstraat 43), het Jeruzalemhofje (Kaiserstraat 49) en het St. Annahofje (Zegersteeg 14) Beschermenswaardigheid van de panden Witte Singel 28 t/m 41 Beschermenswaardigheid van de panden Hoge Rijndijk 1 t/m 23 (oneven nummers) en 2 t/m 46 (even nummers) Vaststelling van de adviezen tot plaatsing op de gemeentelijke monumentenlijst van de panden Jan van Goyenkade 12,13,14 en 15, Vreewijkstraat 2 en 12 en Witte Ro zenstraat 33 en 35 Voor informatie "Overige vergade ringen" zie telefoonnummer(s) con tactpersonen onderaan agenda's. Diversen Filmopnamen Middelweg (tussen Nieuwstraat en Mo- riaansteeg) Het stukje Middelweg tussen Nieuwstraat en Moriaansteeg is uitgekozen om als decor te dienen voor een reclamespot voor een bier merk. op dinsdag 16 en woensdag 17 sep tember a.s. zal er door Van Liempd Tewes Productions uit Laren worden gefilmd Op de 16e zal dat voornamelijk in de ochtend ge beuren (tot 13.00 uur), in en om het café op de hoek; 's-middags worden dan weer de voorbereidingen getroffen voor de volgende dag. Dan wordt er vanaf 13.00 uur tot 21.00 uur "gedraaid". Door deze activiteiten zal het noodzakelijk .zijn het bovengenoem de straatgedeelte op de 16e en de 17e af te sluiten voor doorgaand verkeer. Dit zal met borden worden aangegeven. Nieuw gemeenteraadslid Mevr. J.Th.M. Hugens-Elferink (CDA) is be noemd verklaard tot lid van de gemeente raad. Zij volgt de heer Geelkerken op, die deze maand de gemeenteraad verlaat. Het benoemingsbesluit is voor een ieder ter in zage gelegd bij de direktie Burgerzaken in het Stadhuis. De direktie is geopend op werkdagen van 8.30 tot 15.00 uur. Aquamarijnstraat richting Ho ge Morsweg afgesloten Op maandag 15 september a.s. (of zeer snel daarna) wordt de rijbaan van de Aquamarijn- straat ter hoogte van de Smaragdlaan opge broken. Dit houdt verband met werkzaamhe den aan een duiker i.v.m. kabelverlegging ter plaatse. Hiermee raakt de doorgang voor het autoverkeer gestremd. De afsluiting zal tot begin december duren. Het verkeer vanaf de Diamantlaan met bestemming Hoge Morsweg kan gebruik maken van de route via de Robijnstraat en de Kristalstraat. Gemeentelijk sociaal raadsman Gemeentelijk sociaal raadsman, dhr. R. Paulides zal vanaf heden op verschillende plaatsen in de stad zijn spreekuren hebben gewijzigd. De verdeling van de dagen en tij den waarop hij voor de burger spreekuur houdt zien er alsvolgt uit; Maandag Dienstencentrum Noord. Van Hogendorpstraat 36, tel. 144912 van 10.30 tot 11.30 Dinsdag Dienstencentrum De Kooi, Driftstraat 49B, tel. 221742 van 10.30 tot 11.30 uur Woensdag Dienstencentrum Morswijck. Topaaslaan 10, tel. 761196 van 10.00 tot 11.00 uur Klubhuis Matilo, Zaanstraat 126, tel. 412515 van 15.00 tot 16.00 uur Donderdag Gezondheidscentrum. Bevrij- dingsplein 60. tel. 768711 van 10.30 tot 11.30 uur Kantoor Breestraat 24, tel. 251298 van 18.30 tot 20.00 Vrijdag Dienstencentrum Zuid Oost. Lorentzkade 61. tel. 121512 van 10.30 tot 11.30 uur Dienstencentrum Rosmolen 6 t.o de Openbare Bibliotheek van 13.30 tot 14.30 uur Dienstencentrum Tuinstad- wijk, Herenstraat 64. tel. 144112 van 15.00 tot 16.00 Fototentoonstelling Werfpop '86 In de hal van het Stadhuis is vanaf 10 sep tember tot 2 oktober a.s. een fotoimpressie te bezichtigen van het recentelijk gehouden popfestival in het Van der Werffpark. Het is een fotoselectie van de optredens van The Slumbers. Mathilde Santing, De Div en Bla- mie L. Reininger. De Werfpop-foto's zijn ge maakt door de Leidse fotograaf Wim Lam- boo. Belangstellenden kunnen de foto's be kijken op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur. Kursus-Wijzer 1986-1987 verkrijgbaar De Stichting Welzijn Leiden heeft wederom een kursuswijzer uitgebracht. Dit handige boekwerkje bevat een uitvoerig overzicht van kursussen en andere aktiviteiten, die in het seizoen '86-'87 in Leiden georganiseerd worden. Voor uitvoeriger informatie over de kursussen kunt u zich het best wenden tot de instellingen waar deze gegeven worden. Gratis Kursus-Wijzer '86-'87 Is gratis verkrijg baar bij: - Stichting Welzijn Leiden, Breestraat 117 - Balies in de hal van het Stadhuis en Stads bouwhuis Gemeentearchief dag gesloten Op maandag 29 september a.s. zal de Ge meentelijke Archiefdienst, Boisotkade 2A, de gehele dag voor het publiek gesloten zijn. Bestemmingsplan Raadsherenbuurt Op 11 juli 1986 besloten Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland het bestemmingsplan Raadsherenbuurt gedeeltelijk goed te keu ren. Dit bestemmingsplan is op 28 oktober 1985 door de Gemeenteraad vastgesteld; het heeft betrekking op het gebied dat wordt begrens door (globaal) de Rijnsburgerweg, de Warmonderweg, de J de Kosterlaan en de Houtlaan. Met ingang van 17 september 1986 liggen voornoemd besluit en het gedeeltelijk goed gekeurde plan gedurende één maand voor een ieder ter inzage in het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer 241Het Besluit van Gedeputeerde Staten tot goedkeuring is on herroepelijk ten aanzien van die gedeelten van het bestemmingsplan, waartegen bij hen geen bezwaren zijn ingediend en waar op bij hen ingediende bezwaren niet mede betrekking hebben. Zij die zich tijdig met bewaren zowel tot de gemeenteraad als tot Gedeputeerde Staten hebben gewend en zij die zich tijdig tot Ge deputeerde Staten hebben gewend ingeval van wijzigingen welke bij de vaststelling van het bestemmingsplan in het ontwerp zijn aangebracht, kunnen gedurende de boven genoemde termijn beroep instellen bij de Kroon Eventuele beroepschriften dienen in twee voud te worden gericht aan H.M. de Konin gin en moeten worden ingediend bij de afde ling voor Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Binnenhof 1 te 's-Graven- hage. Verlaging parkeer tarieven Schuttersveld Met ingang van maandag 15 septem ber a.s. worden de parkeertarieven op het bewaakte parkeerterrein Schuttersveld verlaagd. De nieuwe tarieven zijn 1,- per uur of gedeelte daarvan 2,50 per dag 10.- per week (abonnement kan op elke dag ingaan) 30.- per maand (abonnement kan op elke dag ingaan) Tijdens de 3 oktoberfeesten blijft het terrein bewaakt betaald parkeren. De voetpaden richting station en bin nenstad zullen worden verbeterd en Bouwplannen Burgemeester en Wethouders zijn van plan de volgende bouwvergunningen te verlenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8 van de Woningwet: - Oude Singel 78, restauratie - Kortenaerstraat 98, verbouw woning - Stationsweg 23, vebouw t.b.v. kantoor ruimte en een woning - Hogewoerd 15, verbouw verdieping t.b.v. kantoorruimte - Stevenshof, vlek 26, bouw brug voor fiet sers en voetgangers naar het park Verder hebben Burgemeester en Wethou ders het voornemen de volgende bouwver gunningen volgens de normale procedure te verlenen. - Apollolaan 13, vergroten dakkapel achter gevel - Verbeekstraat 2 t/m 12, intern verbouwen kantoorgebouw - Bakhuis Roozenboomstraat 8, verbouw woning - Doelensteeg 9 en 11, verbouw van onder pui - Kapteynstraat 3, plaatsen dakkapel - Hoge Rijndijk 31, bouw berging - De Goejestraat 48, bouw dakopbouw - Apothekersdijk 33. bouw hellingbaan - Marowijnepad, bouw clubhuis Alle bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 15 september 1986 gedurende veer tien dagen ter inzage in kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. In die pe riode kan iedereen schriftelijk bezwaar tegen de bouwplannen indienen bij Burgemeester en Wethouders van Leiden. Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Als Burgemeester en Wet houders ondanks de ingediende bezwaar schriften en de eventuele toelichting in de commissie voor ruimtelijke ordening, uitein delijk toch een bouwvergunning verlenen, krijgen de indieners van bezwaarschriften hiervan bericht. Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 17 en 19 maandag 15 september Wijk 18,22 en 25 woensdag 17 september Wijk 21 en 23 donderdag 18 september Wijk 20 en 26 vrijdag 19 september Belangrijk!!!! De grofvuilregeling zoals in bovenstaand schema aangeheven geldt niet meer voor de wijken waar minicontainers in gebruik zijn. Bewoners uit die wijken dienen zelf de Reini gingsdienst te bellen om hun grofvuil af te laten voeren. Welstands commissie Maandag 15 september a.s. om 20.00 uur In kamer 12 van het Gulden Vlies, Bree straat 125. Kanaalweg (nabij no 140), plaatsen gasre- gulateurkast Rooseveltstraat 41, aanbrengen luifel (voorgevel) Atjehstraat 32, plaatsen prefab garage t.b.v. opslag spelmateriaal Rembrandtstraat 24, bouw berging in ach tertuin Rembrandtstraat 26, bouw berging in ach tertuin Plantsoen 47-49, verbouwing Kapteijnstraat 3, aanbrengen dakkapel in dakvlak achtergevel Doelensteeg 9-11, verbouwen voorgevel Bakhuisrozenboomstraat 8. verbouwen aanbrengen dakkapel in achtergeveldak- vlak Oude Singel 78. rehabilitatie Willem Pijperstraat 1aanbrengen over kapping tegen zijgevel Schubertlaan, aanbrengen baanafscher- mingen t.b.v. clubaccommodatie tennis vereniging Raamstraat 3, aanbrengen dakkapel in voorgeveldakvlak Balistraat 63. aanbrengen dakkapel in achtergeveldak achter Langebrug 99, nieuwbouw wonin gen (keuze kleuren en materialen) Nannie van Wehlstraat 1, plaatsen erfaf- scheiding Einsteinweg< Niels Bohrweg. bouw be drijfspand "Mogen" (wijziging tekeningen) Hekkensteeg, bouw woningen (2e fase) Stevenshofdreef (Stevensbloem), wijzigen winkelcentrum t.b.v. bedrijfsvestigingen) Apollolaan 13, aanbrengen dakkapel in achtergeveldakvlak Mosroos 14. aanbrengen dakkapel in ach tergeveldakvlak Haarlemmerweg 1, aanbrengen recla meopschrift Rijnsburgerweg 10, maken bovenbouw gebouw 42 Maredijk 89. plaatsen duivenhok Veluwemeerlaan 4, aanbrengen velux dakraam (voorgevel) Hooigracht 34a, renovatie Kortenaerstraat 75, vernieuwen berging Stevenshofjespolder (vlek 26), bouw brug no 417, nabij winkelcentrum "Stevens- bloem" Hogewoerd 15, aanbouw kantoorruimte Hoge Rijndijk 31verbouwen berging De Goejestraat 48. maken dakopbouw achtergevel Hadewijchlaan, bouw bedrijfsruimte Apothekersdijk 33, maken hellingbaan en tree Bovengenoemde bouwplannen liggen maandag a.s. tussen 10.00 en 12.00 uur ter inzage bij de secretaris van de welstands commissie, kamer 116A van het Stadsbouw huis, Langegracht 72. Voor telefonische in lichtingen en aanmelding spreekrecht kunt u bellen met telefoonnummer 254543 b.q.q 254559 Ruimtelijke ordening Verzoeken Een verzoek om vergunning is ingediend voor de volgende inrichtingen: 1Zoutkeethof (terrein gelegen aan Kool straat. Oude Singel en de Houtmarkt), het verontreinigd grondwater binnen en bui ten het terrein verwijderen d.m.v. onttrek king en spoeling (Provincie Zuid-Holland) 2. roomburg (nabij de v.m. vuilstort), opslag depot voor verontreinigde grond (Heide- mij Uitvoering b.v.) 3. Kanaalpark, regulateurskast (Energiebe drijf Rijnland) Verleende vergunningen Op 12 september 1986 is vergunning ver leend voor de volgende inrichtingen: 4. Doelensteeg 8/Doelengracht 16-16a, res taurant-bar (V.O.F. Camino Real) 5. Steenstraat 27, Argentijns eethuis (M A. Camel, vergunning aangevraagd door: A. Barazani) Inzage van stukken De onder 1 t/m 5 genoemde verzoeken en verleende vergunningen liggen ter inzage a. gedurende de gehele behandelingster mijn in kamer 012 van het Stadsbouw huis, Langegracht 72, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur; b. tot 12 okt. 1986 in het Informatiecentrum van de Directie Voorlichting in de hal van het Stadhuis elke werkdag van 8.30 uur tot 16.45 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur Bezwaren - Beroep bij de Kroon Tot 12 okt. 1986 kunt u m.b.t. de onder 1 t/m 3 genoemde verzoeken gemotiveerde be zwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders indienen. Op 30 sept. 1986 kunt u mondeling bezwaren indienen tijdens een openbare zitting in de kantine van het Stads bouwhuis te houden om: 14.00 uur (voor zaak 1), om 15.00 uur (voor zaak 2). Om 16.00 uur (voor zaak 3) Wie bezwaren heeft ingebracht op de bo vengenoemde wijze en iedereen die aan toont dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kan later bezwaren tegen de ontwerp-vergunning indienen. Tegen het verlenen van de onder 4 en 5 genoemde vergunningen kan tot 12 okt. 1986 beroep bij de Kroon worden ingesteld door - de aanvra(a)g(st)er van de vergunning - de betrokken adviseurs - iedereen die schriftelijk of mondeling bezwaren heeft ingediend tegen het ver zoek en/of ontwerp-vergunning - iedereen die aantoont dat hij/zij redelijker wijs niet in staat is geweest schriftelijk of mondeling bezwaren in te dienen tegen het verzoek en/of ontwerp-vergunning. De vergunningen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepas sing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden ge zonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De ver gunning wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen betreffende boven genoemde hinderwetzaken kunt u zich wen den tot de Directie Milieu, Stadsbouwhuis kamer 012, tel. 254437. Tijdelijke opslag verontreinig de grond in Roomburg Burgemeester en Wethouders maken be kend het voornemen te hebben ingevolge het bepaalde in artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor ten hoogste 5 jaar vrijstelling te verlenen van het bestemmings plan in hoofdzaak Zoeterwoude voor een tij delijke opslag van verontreinigde grond nabij de voormalige vuilstort in Roomburg. Met ingang van 15 september liggen in ka mer 241 van het Stadsbouwhuis gedurende 14 dagen voor een ieder enkele bescheiden ter inzage. Gedurende deze termijn bestaat de gelegenheid schriftelijk een bezwaar schrift in te dienen bij hun college. Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Op woensdag 17 september om 20.00 uur zal hierover een voorlichtingsavond ge houden worden In het buurthuis Matilo, Zaanstraat 126. VOOR U! anderen ook op de hoogte zijn. Dus is een abonnement op het Leidsch/Alphens Dagblad de meest voor de hand liggende oplossing. U heeft 'm al. Zorg dat die ander 'm ook krijgt. Dat is ons een uniek kadootje waard, want voor niets gaat de zon op. Als u onderstaande bon volledig ingevuld opstuurt naar het: Overigens, u kunt natuurlijk ook bellen (071 -144941 Als u het Leidsch/Alphens Dagblad regelmatig leest, weet u Leidsch/Alphens Dagblad, Antwoordnummer 10050, 2300 VB Leiden wat er te koop is in de wereld. Letterlijk én figuurlijk. <pos,ze9el "iel "od'9) Al 'licht' dat u daar dan over praat dan krijgt u van ons de 'Smart Light', 'n handig zak-, bed- en met anderen. Maar dan moeten die leeslampje incl. batterijen dat overal op past en overal van pas komt. De nieuwe abonnee krijgt de krant twee weken gratis. Mijn naam is. Adres Postcode Plaats Ik meld aan als nieuwe abonnee: Naam. Adres. Postcode Plaats Telefoon_

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 10