Bouterse wilde zelf provisie BETER Schmidt rekent af met Kohl ENGELS FRANS DUITS NEDERLANDS SPAANS Officier in zaak-Boerenveen: Verdachten Bende van Nijvel aangeklaagd 'De Macher' neemt met briljante rede afscheid van de politiek Chili: zeven moorden in vier dagen 'beleg' Slachtoffers begraven van bloedbad synagoge A/s/,ePm^f'week: 071-258577 Interlingua Talenpraktikum Taalbeheersing tot in de'puntjes' DONDERDAG 11 SEPTEMBER 1986 BUITENLAND PAGINA 7 MIAMI - De Surinaamse leider Desi Bouterse was zelf betrokken bij pogingen een cocaï nelijn op te zetten tussen Paramaribo en Florida. Deze sensationele onthulling deed de Amerikaanse officier van justitie Bill Norris tijdens het Boerenveen-proces in Miami. BRUSSEL - In het Belgische Nü- vel zijn drie mannen in staat van beschuldiging gesteld wegens en kele bloedige overvallen op super markten in België, die algemeen worden toegeschreven aan de zo genaamde Bende van Nijvel. Een vierde man zit al langer in de cel op grond van dezelfde verdenking. door Hans de Bruijn Of de justitie hiermee de kern van de beruchte bende heeft opge pakt is nog niet zeker. De vier man nen zijn enkele jaren geleden ook al eens opgepakt en verhoord, maar moesten toen wegens gebrek aan bewijs worden vrijgelaten. Nu zou er echter meer bewijsmateriaal zijn, op grond waarvan opnieuw tot arrestatie is overgegaan. De mannen worden beschuldigd van deelname aan overvallen op een supermarkt in Halle, waarbij de beheerder werd doodgeschoten, en op één in Genval, beide in 1983. Vooralsnog worden de vier niet be schuldigd betrokken te zijn ge weest bij de slachtpartijen die de Bende van Nijvel eind 1985 in su permarkten in Overijse, Eigenbra- kel en Aalst aanrichtte, waarbij to taal zestien mensen in koelen bloe de werden vermoord. Hoofdverdachte is nog steeds Michel Cocu, een 35-jarige gewe zen rijkswachter, die al in 1983 werd aangehouden voor zijn ver meende aandeel in de overval in Halle. Een wapen dat bij die over val zou zijn gebruikt werd in Co- cu's bezit aangetroffen. Cocu be kende eerst, maar trok die beken tenis later weer in. Hij werd drie jaar geleden vrijgelaten, maar in maart van dit jaar opnieuw opge pakt. Volgens onbevestigde berichten zou Cocu nu opnieuw belastende verklaringen hebben afgelegd die in de richting van de drie andere mannen leidden. Dat zijn de Bel gen Michel Baudet, Jean-Claude Estievenart en de Algerijn Kasi Bouaroudj. Ook zij zijn in 1983 al eens ingesloten omdat zij van be trokkenheid bij de Bende verdacht werden, maar moesten weer wor den vrijgelaten. Cocu heeft de afgelopen weken geprobeerd in vrijheid gesteld te worden, omdat tegen hem na ruim een half jaar nog steeds geen for mele beschuldigingen zijn inge bracht. Eind deze week komt zijn verzoek voor de rechter. In justitië le kring wordt gezegd dat dit ver zoek zonder de aanhouding van de drie goede kans zou hebben ge maakt. Maandag werden de drie ande ren voor verhoor aangehouden. Zij konden zonder officiële beschuldi ging niet langer dan 24 uur worden vastgehouden. Nu zij toch officieel in staat van beschuldiging zijn ge steld zal ook Cocu vrijwel zeker in de cel kunnen blijven. De justitie in Nijvel zou vergevorderd zijn met het Bende-dossier en nog dit na jaar de zaak willen afronden. Toen Boerenveen, de tweede man in Suriname, en zijn mede-ver dachten Ricardo en Cylvion Hey- mans, in maart van dit jaar werden gearresteerd, circuleerde ook al de naam van Bouterse als mogelijke betrokkene. door Henk Dam Bouterse ontkende toen in alle toonaarden dat hij ook maar iets met de plannen van Boerenveen en diens kompanen te maken had, en verzekerde zich daarbij van een on dersteunende verklaring van het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken. In zijn openingsverklaring zei of ficier van justitie Norris gisteroch tend evenwel, dat Bouterse niet al leen afwist van het voornemen een cocainelijn op te zetten, maar er bovendien persoonlijk van wilde profiteren. Norris zei later in het proces vi deobanden te zullen afspelen die aantonen dat Bouterse en Boeren veen samen 15 procent van de op brengsten van de smokkel opeis- Uitgetreden ETA-leidster doodgeschoten MADRID (GPD/Rtr.) - Maria Dolo res Gonzalez Catarain (37), voorma lig lid van de Baskische afschei dingsbeweging ETA-Militar, waar ze beter bekend was onder haar krijgsnaam 'Yoyes', is gisteren in Baskenland vermoord. 'Yoyes' werd in haar woonplaats Ordicia voor de ogen van haar twee kinde ren op straat met diverse schoten in haar hoofd vermoord door een commando van drie leden. 'Yoyes' was een van de weinige vrouwen, die ooit belangrijke pos ten bekleedde in de top van ETA- Militar tussen 1977 en 1979. In de cember van het vorig jaar had zij gebruik gemaakt van de mogelijk heid om straffeloos naar Spanje te rug te keren. Dat besluit had destijds felle reacties uitgelokt bij de aanhang van ETA in Zuid-Frankrijk. Ook in haar woonplaats circuleerden ge ruime tijd pamfletten waarin 'Yoyes' uitgemaakt werd voor ver raadster. Tegen die achtergrond lijken er weinig twijfels te bestaan wie ver antwoordelijk gesteld kan worden voor de aanslag. Volgens de Baski sche nationalist Mario Onaindia, ooit als lid van de ETA door Franco ter dood veroordeeld, maar na zijn gratieverlening een van de meest fervente verdedigers van de vreed zame terugkeer van ETA-leden naar Spanje, verklaarde gister avond dat de moord zeker het werk is van ETA-Militar. De terreurorganisatie zou vol gens Onaindia op die manier ande re leden van de organisatie willen intimideren om het voorbeeld van 'Yoyes' niet te volgen. ten, ofwel een bedrag van 75.000 gulden elk per goed overgekomen lading cocaïne. De officier zei verder een papie ren servetje te zullen tonen waarop Cylvion Heymans, de man die als bemiddelaar optrad tussen Boe renveen en Bouterse aan de ene kant, en geheim agent Kenneth Pe terson aan de andere kant, de na men van de twee Surinaamse lei ders had geschreven. „Ze houden van hun land, maar ze houden ook van geld", aldus Heymans tijdens een opgenomen gesprek. Officier Norris: „Wat zal blijken is dat deze mannen Surina me wilden verkopen aan een ben de drugssmokkelaars". Bruce Fleischer, de advocaat van Cylvion Heymans, zei in zijn ope ningstoespraak tot de jury, dat „de dingen niet zo zouden blijken te zijn als ze er op het eerste gezicht uitzagen". De bewijzen van het openbaar ministerie zullen 'ver warrend en met elkaar tegenstrij dig' zijn, aldus de advocaat. Agressor Hij zei bovendien dat de verdedi ging van de drie verdachten duide lijk zal maken, dat de Amerikaanse narcoticabrigade in deze zaak als agressor optrad, en de contacten met de verdachten initieerden. Na de openingsverklaringen was het de beurt aan de eerste getuige, geheim agent Kenneth Peterson van de Amerikaanse narcoticabri gade DEA. Deze vertelde hoe hij, in zijn rol als drugssmokkelaar, in de herfst van vorig jaar contact op nam met Cylvion Heymans. Het ging daarbij om eerdere af spraken tussen Heymans en Peter son over de levering van een partij cocaïne. Heymans zei in dat tele foongesprek, waarvan gisteren een bandje in de rechtszaal werd afge draaid, dat hij 'het produkt' niet kon leveren, maar wel een ander voorstel had. Dat voorstel luidde, dat Peterson Suriname zou kunnen gebruiken als doorvoerhaven voor uit andere Zuidamerikaanse landen te betrek ken cocaïne. In dat verband viel ook de naam van de geheimzinnige Nederlander Dick Stoteijn. Dick Stoteijn, door Norris een agent van de Nederlandse narcoti cabrigade genoemd, had Cylvion Heymans in een eerder stadium ge vraagd 'zekere dingen met de Suri naamse regering te regelen', aldus de letterlijke tekst van een tele foongesprek tussen Heymans en Peterson. Heymans kon na een gesprek met 'de leider, de grote leider van Suriname', later 'de leider van de revolutie' genoemd, Peterson uit gebreide garanties bieden bij het gebruik van Suriname als door voerhaven. „Ze willen dat je naar Suriname komt om te kijken of je hier zaken kunt doen", aldus Heymans. Peter son wees dat echter in een tele foongesprek van de hand omdat, naar hij Heymans vertelde, hij 'ge- vaar zou lopen' als hij de VS zou verlaten. Wanhopig In een tweede telefoongesprek, op 10 maart van dit jaar, bood Hey mans wederom Suriname als door voerhaven aan. „Ze zijn wanhopig. Ze hebben geld nodig", voerde hij aan als argumentatie voor de be reidheid van de Surinaamse top om mee te werken. Peterson weigerde opnieuw te komen, waarop hij Heymans voor stelde mét zijn contact naar Florida te komen. Deze zou het vragen aan, wat hij noemde, 'de tweede man in het land', zo viel in de rechtszaal te Miami letterlijk te horen. Bandjes van telefoongesprekken tussen Paramaribo en Miami die daarna werden gehouden concen treerden zich in de eerste plaats rond het geld dat met de transac ties gemoeid zou zijn. Te horen viel, dat Cylvion Hey mans weer duidelijk zei, dat het ging om de militaire top van Suri name, die alleen maar tot zaken wilde komen als het om een „hele grote, hele grote deal" zou gaan. Peterson beloofde bij een van die gesprekken dat een bedrag van 10 miljoen dollar zeker tot de moge lijkheden zou behoren. Heymans, kennelijk iemand in zijn buurt raadplegend, informeerde daarop of het mogelijk zou zijn, de helft van dat bedrag van tevoren te krij gen. De man van de Amerikaanse nar coticabrigade zei, dat hij dat met de Surinaamse topman zelf wilde bespreken, waarna verdere afspra ken voor de geplande ontmoeting in Miami werden gemaakt. Van die ontmoeting, in kamer 2020 van het Omni-hotel in Miami, waren gistermiddag in de rechts zaal video-opnamen te zien. De verdediging probeerde op techni sche gronden deze video-banden als bewijsmateriaal geschrapt te krijgen, maar slaagde daar niet in. De meer dan twee uur durende video bood dodelijk materiaal. Heymans vertelde er onder andere in over Bouterse's betrokkenheid, en te horen viel ook hoe Boeren veen over percentages onderhan delde. Ontvoering Drie gewapende mannen hebben gisteren in Beiroet de voorzitter van de Libanese en Jordaanse af delingen van de internationale Lion's Club ontvoerd, een wereld- wijde liefdadigheidsinstelling. Vol gens de politie wisten de drie da ders, gewapend met pistolen met geluidsdempers en gezeten in een wijnrode BMW, de auto van Lion's Club voorzitter Victor Kenou'in de buurt ven het Franse ambassade complex in de Rue Clemenceau tot stoppen te dwingen. Golfoorlog Iraakse straaljagers hebben gis teren voor de tweede achtereenvol gende dag een raffinaderij gebom bardeerd bij de stad Tabriz in het noord-westen van Iran. Ook werd een militair kamp aangevallen bij de door Koerden bevolkte stad Ma- habad. Dit is bekendgemaakt in een militair communiqué van Ra dio Bagdad. Het officiële Iraanse persbureau IRNA bevestigde de luchtaanval. Tyfoon Meer dan honderd mensen zijn gedood en duizend gewond toen de tyfoon Wayne afgelopen week einde over Noord-Vietnam raasde, zo heeft de Vietnamese radio van daag bekend gemaakt. De storm verwoestte honderdduizenden hui zen, ontwortelde bomen en brak elektriciteits- en telefoondraden af in de provincies Thai Binh en Ha Nam Ninh. Duizenden hectaren rijstvelden raakten overstroomd door de slagregens die de tyfoon begeleidden. BONN - Woensdagmiddag iets voor twaalf uur. Een kleine grijze man schudt wat snuif uit een doos je op zijn hand, brengt zijn hand naar zijn neus en wrijft ogenschijn lijk een stofje uit zijn oog. Tiental len anderen brengen hem een staande ovatie. Politieke tegen standers schudden hem de hand. Het wordt hem, de koele 'Macher', even te veel. Helmut Schmidt, 67 jaar oud, heeft met een briljante re de afscheid genomen van de actie ve Bonner politiek. door Hans Hoogendijk De man die acht jaar bondskan selier was en vier jaar geleden ver bitterd aftrad omdat zijn liberale coalitiepartner de FDP overliep naar het 'vijandelijke' CDU-kamp van Helmut Kohl, zal de Bonner politici niet meer op docerende, soms arrogante, vaak bijtende en bijna altijd originele wijze vertel len hoe de 'firma Bondsrepubliek' moet worden bestuurd. Ruim twee uur had hij nodig om in een 100 pagina's tellende rede een politieke balans op te maken van 33 jaar lidmaatschap van het parlement, vijf jaar ministerschap en acht jaar bondskanselierschap. Hij deed het op zijn volstrekt eigen wijze. Hij rekende af met zfjn op volger Helmut Kohl, in zijn ogen nog altijd veel te licht voor het poli tiek leiderschap van West-Duits- land, hij ontvouwde zijn ideeën over de toekomst van de Bondsre publiek, van Europa en van de we reld. Hij deed het met een overtui ging en met een kennis van zaken, die zelfs zijn politieke tegenstan ders regelmatig tot bijval bewoog. Hier sprak niet meer de Schmidt- Schnauze, de man met de grote bek uit de jaren 60, niet de crisis manager uit de jaren 70, maar de rijpe staatsman, wiens vruchtbare gedachten de politici uit alle kam pen zullen missen. Schmidt: bijval. Helmut Schmidt verdwijnt uit de directe politiek, maar niet uit het politieke leven. Hij blijft uitge ver-schrijver van het liberale week blad Die Zeit, hij blijft in binnen- en buitenland lezingen geven. Hij heeft zich fenomenaal hersteld van de klap van oktober 1982 toen hij, op het toppunt van zfjn roem, een kanselier zonder partij was en dus de macht moest overdragen aan Helmut Kohl. Helmut Schmidt liet gisteren geen spaan heel van het beleid van zijn opvolger. Hij viel niet alleen Kohl's politieke lijn aan, maar vroeg hem ook direct wat hij eigen lijk met zyn 'geistig-moralische Wende' voor had. Alleen bij de zeldzame interrupties was zo nu en dan even merkbaar waaraan hij zijn vroegere naam 'Schnauze' en hét predikaat 'brutaalste lummel in dit huis' te danken had. Maar verder was Schmidt in topvorm. Franz Josef Strauss typeerde hem eens zo: 'Die man is geen staats man, maar een staatsacteur'. Een feit is dat Schmidt niet al leen goed leiding kan geven, maar verder uitstekend kan acteren, ook gisteren tijdens zijn laatste grote rede. Het opkijken, soms halver wege een zin, de hand even langs het voorhoofd, zoekend naar een treffend woord. Die man ontwik kelt al pratend geniale gedachten, denkt de oppervlakkige kijker. Maar niets is minder waar. Schmidt heeft zijn redes altijd tot in de puntjes voorbereid. Dagen, soms weken sleutelt hij eraan, vaak bijgestaan door een team tekstschrijvers en adviseurs. Hel mut Schmidt beheerst nog altijd alle facetten die een staatsman tot een groot staatsman maken. Vertwijfeld Gisteren was hij op zijn best. Werkelijk vertwijfeld vroeg hij Kohl wat deze in vredesnaam met het land van plan was. „Nog nooit is de Duitse invloed op onze bond genoot Amerika zo gering geweest. U, collega Kohl, ziet in elke discus sie met de Amerikanen al een vij andelijke daad. U vraagt er op die manier om niet als partner, maar als cliënt te worden behandeld". Schmidt vroeg Kohl ook nu einde lijk eens duidelijk te maken wat hij ten aanzien van SDI wil. De oud kanselier brak, ruim teruggrijpend op zijn eigen ervaring, een lans voor een strategisch evenwicht tussen de beide supermachten. Maar ook de Frans-Duitse relatie kreeg veel aandacht. Hij stelde dat de Frans-Duitse betrekkingen de hoeksteen moeten vormen voor een verenigd Europa en hij be treurde het dat Mitterrand en Kohl er niet in slagen een gemeenschap pelijke visie te ontwikkelen. Hij loofde De Gaulle en gaf ruiterlijk toe in de jaren zestig de Europese visie van de generaal volslagen ver keerd te hebben gewaardeerd. Zonder een Frans-Duits draagvlak komt er naar Schmidt overtuiging nooit een krachtig Europa. 'Colle ga Kohl, u citeert vaak een woord van Konrad Adenauer over de tot standkoming van een verenigd Eu ropa: bomen groeien en worden niet geconstrueerd. Maar bomen moeten wel worden verzorgd en het is niet voldoende om in de schaduw te gaan zitten en te zeg gen: hoe mooi is deze boom'. Nerveus Helmut Kohl hoorde het alle maal, wat nerveus schuivend op zijn stoel aan. Maar de les van Schmidt was nog lang niet voorbij. Emotioneel sprak hij over de Duit se schuld en de verkrampte Duits- Duitse betrekkingen. Hij sprak over zijn vele telefoongesprekken met Erich Honecker, de leider van het andere Duitsland. Hij vertelde dat Honecker en hij het over een ding in ieder geval roerend eens waren: vanaf Duitse bodem mag nooit meer oorlog worden gevoerd. En Helmut Schmidt sprak over zijn verleden, over zijn krijsgevan genschap in België, waar hij het so cialisme leerde kennen, over de jonge Westduitse democratie, die 40 jaar na haar schepping volwas sen was geworden. Hier was de ge louterde staatsman aan het woord. De man die van de 'Schnauze', het eigenwij ste, arrogantste en knap ste jongetje van de Bondsdagklas, was uitgegroeid tot de man voor wie iedereen respect heeft. Zijn vertrek uit de Bondsdag betekent een groot verlies voor de wereldpo litiek in het algemeen en de West duitse politiek in het bijzonder. Treurende familieleden bij de kist van bloedbad in de synagoge van Istanboel. ISTANBOEL (AP) - In de met bloed besmeurde synagoge van Istanboel hebben meer dan duizend rouwenden gisteren de laatste eer bewezen aan de 21 slachtoffers van een terroristische aanslag op de tempel. Zwart gesluierde vrouwen huilden terwijl de rabbijn de traditionele gebeden las. In één van die gebeden werd vergelding gevraagd voor de dood van de onschuldigen. 'De tempelgangers die om het leven kwamen, hadden niet eens de tijd om te beseffen en te begrijpen waarom zij als doelwit waren gekozen voor zo'n grove slachtpartij,' zei Jak Veissid, de raadsman van de opperrabbijn in Istanboel. 'Er bestaat geen gewelddadigheid die zo onmenselijk, zo krankzinnig en zo wreed is,' vervolgde hij. 'Het is zelfs moeilijk om over de motieven na te denken voor deze gekte en barbaarsheid.' Terwijl gehelmde agenten van de oproerpolitie zijn lessenaar flankeer den, las Mordechai Eliyahu, de opperrabbijn van Israël, de namen van de 21 neergeschoten mannen. Buiten op straat vormden politie-agenten een lint om de straten rond de synagoge te versperren. Ongeveer 1500 mensen keken toe hoe 19 houten doodskisten op groene, begrafeniswagens werden geladen voor vervoer naar de joodse begraaf plaats in het district Ulus. Religieuze en diplomatieke gezagsdragers uit de Verenigde Staten, Israël, Groot-Brittannië, Frankrijk, West-Duitsland, Italië, Griekenland en Zweden woonden de plechtigheid bij. In een boodschap aan alle 20.000 joden van Istanboel heeft president Ronald Reagan verklaard dat de aanslag alle Amerikanen heeft geschokt: 'Deze gruwelijke moorden zijn een aanval op alle waarden en normen van de beschaafde mens. We zijn vastbesloten om een eind aan zulke ver schrikkingen te maken.' Een van de aanwezigen merkte op dat leden van de Neve Shalom- gemeenschap meer dan 500 jaar vredig in het islamitische Turkije hebben gewoond: 'We hadden nooit gedacht dat zoiets de joden in Turkije zou overkomen. Dat zagen we verkeerd.' MEXICO STAD - In Chiü zijn al zeven doden gevonden sinds zon dagnacht de staat van beleg werd afgekondigd. Het regime van dicta tor Augusto Pinochet staat onder tussen op het punt om drie Franse priesters, die maandag werden gearresteerd, uit te wijzen. En op het moment dat er de no dige klappen vielen bij de begrafe nis van de vermoorde journalist Jose Carrasco, is ook het Italiaanse persbureau ANSA, dat over een uitgebreide Spaans-talige dienst bezit, alle aktiviteiten in Chili ver boden. Maandag werd er een soort gelijk verbod opgelegd aan het in ternationale persbureau Reuters. Het regime van generaal Augus to Pinochet breidde gisteren de uitzonderingstoestand nog verder uit door naast de staat van beleg ook de staat van 'verstoring van de interne vrede' af te kondigen, alle persoonlijke vrijheden en rechten zijn nu opgeschort. Tegelijkertijd is in de hoofdstad Santiago een avondklok ingesteld. Waarnemers ter plekke schatten het aantal arrestaties op minstens 600. Tientallen leiders van vakbon den, politieke partijen en mensen rechtenorganisaties zijn onderge doken. Alle doden waren evenals de met 13 kogelgaten in zijn hoofd gevon den journalist Jose Carrasco opge pakt door zwaar bewapende man nen in burger. Opvallend is het ge val vau Gaston Vidaurraga, zoon van een rechter. Gistermorgen, na dat het stoffelijke overschot van Vidaurraga volledig was geïdentifi ceerd, werden zijn vrouw en kind gearresteerd door „carabineros", de gemilitariseerde politie. De broer van Gaston zit sinds 1984 ge vangen op beschuldiging van ter roristische aktiviteiten. Gabriel Valdes, de leider van de christen-democratische partij, be schuldigde Pinochet er gisteren van dat hij de staat van beleg ge bruikt als „dekmantel" voor een „serie van afschuwelijke misda den". Valdes onthulde dat inmid dels ook Jorge Lavanderos, voor de staatsgreep van 1973 senator van de christen-democraten, is op gepakt en sprak de vrees uit dat de golf van arrestaties nog lang niet is beëindigd. Uitwijzing Monsenor Juan Francisco Fres no, de aartsbisschop van Santiago, protesteerde hevig toen hij op de hoogte werd gesteld van de beslis sing dat de drie Franse paters die in de sloppenwijk La Victoria werkten het land uit zouden wor den gewezen. Het gaat om Pierre Dubois, die vorige week donder dag tijdens de laatste nationale protestdag nog voor de wielen van een militair konvooi ging liggen om te voorkomen dat de soldaten zijn wijk binnen zouden trekken, Daniel Caruette en Jaime Lance lot. Volgens het Chileense aartsbis dom zou de regering na het felle protest hebben beloofd om de zaak nog eens te bestuderen alvorens de uitwijzing effectief te maken. „Het zal beëindigen, deze ge woonte om te moorden zal beëindi gen", zo zongen zo'n 500 Chilenen die de laatste eer aan Jose Carrasco wilden bewijzen. Maar de lijkstoet was nog niet uit het gebouw ver trokken van de Chileense journa listenvakbond in het centrum van Santiago of de „carabineros" gre pen hardhandig in met knuppels, traangasgranaten en waterkanon nen. Er werden verschillende men sen gearresteerd, onder wie Ale jandro Villeta, journalist van het nog al gematigde weekblad Hoy. Met spanning wachten de Chile nen op de toespraak die Pinochet vandaag zal afsteken ter gelegen heid van zijn 13-de veijaardag aan de macht. Iedereen hoopt dat er dan meer duidelijkheid zal komen over hoever de wraak van de 70- jarige dictator zal reiken. Ondanks alle beschuldigingen dat Pinochet zich in de macht wil vereeuwigen, gaan er toch geruch ten dat hü, nu hij politiek links voorlopig even heeft kunnen uit schakelen, met verrassende voor stellen voor de gematigde opposi tie zal komen. ADVERTENTIE Redenen genoeg om een vreemde taal echt goed te leren spreken Interlingua heeft een passend antwoord op elk taalprobleem: een kompleet pakket DAG-EN AVOND - OPLEIDINGEN. Afgestemd op uw niveau en uw wensen. Volgens de eigen, beproefde lesmethode: zoveel mogelijk vak- en praktijkgericht in een zo kort mogelijke tijd. Vraag vrijblijvend de Interlingua brochure aan en volg alvast een GRATIS PROEFLES Bel voor inlichtingen: Leiden, Schuttersveld 9, tel. 071-258577 Interlingua maakt deel uit van de Wolters Samsom Groep

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 7