5 0 T Aouita dé grote winnaar Bax start met nederlaag: 1-2 Donkova 'niets wijzer' van GP-finale 'Supporters streng aangepakt Uitdagers remiseren 'Minister moet beslissen over uitlevering beide IRA-leden' Ontslag van kaderlid in stukgoed ingetrokken Senator VS staat nier af aan dochter BVO klaar voor start PAGINA 14 SPORT DONDERDAG 11 SEPTEMBER 1986 LEIDEN - In de interregionale zaalvoetbalcompetitie leed nieu- wekomer Bax gisteravond in de eerste wedstrijd tegen Datagold (voorheen Datarex) een 1-2 neder laag. Glasbergen diende in dezelf de klasse FC Lisse een 2-5 neder laag toe. In de hoofdklasse ging Van der Plas onderuit tegen Lug- dunum (1-4) en won Noordwijk in een doelpuntenfestijn met 9-6 van Sloos Sport. Interregionaal Bax-Datagold 1-2 De Voorhouters hadden zich hun competitiestart heel anders voor gesteld. Dat de ploeg tot zaalvoet bal op niveau in staat was, was al enige tijd bekend. Het goede spel vertalen in punten, bleek gister avond in een volle sporthal De Gaasbak echter een heel ander ver haal. Het grote struikelblok voor Bax was de Moordrechste doelman Lima, die werkelijk alles hield wat er te houden viel. In het begin tasten beide ploegen elkaar af. waardoor het publiek aanvankelijk een steriele partij voorgeschoteld kreeg. Nadat Data- gold op 0-1 was gekomen, veran derde het spel beeld. Bax ging op zoek naar de gelijkmaker, die Ma rio Faber tien minuten voor rust 'vond'. Ook in het tweede part bleef de thuisploeg de toon aange ven. maar Jeffrey Forré en Mano Faber hadden geen geluk in de af werking. Ook in de perioden dat de ploeg een man meer in het veld had, hield Datagold, en dan in het bijzonder keeper Lima, stand. Toen Faber vlak voor het einde voor twee minuten naar de kant werd gestuurd, sloegen de gasten veertig seconden voor het einde wel hun slag: 1-2 FC Lisse-Glasbergen 2-5 Het uitgeholde FC Lisse stelde alles in het werk om de Rijnsbur gers goed partij te geven, maar het met zoveel meer klasse-spelers ge zegende Glasbergen kwam, op de beginfase na, niet in de problemen. Huug Aandewiel. Peter Hogewo- ning, Johan de Kroon, Hennie Koet en weer Peter Hogewoning scoorden voor Glasbergen. Jan van Os en Marco Elderbroek scoorden voor FC Lisse tegen. Hoofdklasse De Kuyper-Menken 2-7 De Noordwijkers kenden geen enkel probleem met de thuisclub, die al snel tegen een achterstand aankeek. Daarna probeerde de Kuyper het nog wel, maar Menken gaf de voorsprong niet meer weg. Voor Menken schoten Klaas Vink (2), Peter Ruigrok, Ben van der Zalm, Leo Geerlings, Ruud Alke made en Barry Lumoindong raak. Harry van der Zwet en Laurens van der Voort doelpuntten tegen. Bahlmann-THB Boys 2-3 Een verdiende overwinning van de Lissenaars, die dank zij Ed Grif fioen, Leo van Kampen en Gerard van Beek aan de zege kwamen. Kees van Vliet scoorde twee keer tegen voor de ploeg uit Alphen. ROAC-Hanepoel 5-2 Wilco van der Meer en Ronald Wortman zetten ROAC in de eerste helft op een 2-0 voorsprong. Via John van Klink en Leander Riet broek kwam Hanepoel daarna wel iswaar op gelijke hoogte, maar Wil co van der Meer (nog twee maal) en Ruud Weenink beslisten het duel hierna definitief in het voordeel van ROAC. Noordwijk-Sloos Sport 9-6 Een aantrekkelijk duel, dat de thuisploeg vlak voor de pauze be sliste. In een kort tijdsbestek scoorden de zeekanters vier keer en dat was voor de Leidse formatie duidelijk teveel van het goede. Jos Smits (2), Andries Wendt (2), René van Hensbergen (2), Albert Bosma (2) en Anton Wil van Zoelen scoor den voor Noordwijk. Martin de Jong (2), Fred Hagenaars (2) Henry Pouw en Ted van Berkel schoten raak voor Sloos Sport. Lugdunum-Van der Plas 4-1 Het dit keer wel volledig aantre dende Lugdunum kende tegen Van der Plas minder problemen dan verwacht. Bij de pauze hadden de Leidenaars al een 3-1 voor sprong opgebouwd. Alber Siera, Harm de Vos, Henri van der Weij- den en Edwin Verhoogt scoorden voor Lugdunum. Een eigen doel punt van Wim van As hielp Van der Plas aan het enige doelpunt. Landwer diende in de nieuwe 3 Oktoberhal promovendus Van Eg- mond een 4-6 nederlaag toe. Uitslag interregionale competitie: Grovo-Neptunus (maandag ge speeld): 7-9. ROME (ANP) - Jordanka Donkova en Said Aouita zijn gisteravond in het Olympisch stadion in roem de winnaars geworden van het tweede Grand Prix cir cuit van de Internationale Amateur Atletiek Federatie (IAAF). Jordanka Donkova, die dit seizoen het wereldre cord op de 100 meter hor den driemaal verbeterde, werd de opvolgster van de Amerikaanse Mary Decker. Said Aouita, de Olympische kampioen op de 5000 meter loste de Amerikaan Doug Padilla af en werd evenals Jordanka Donkova 35.000 dollar (ruim 85.000 gulden) rijker. Het tweetal kreeg ieder 10.000 dol lar voor de eerste plaats na veertien Grand Prix wedstrijden op respec tievelijk de 100 meter horden en 5000 meter. Omdat zij in totaal de meeste punten verzamelden kre gen zij ook nog een extra-premie van 25.000 dollar. Donkova kwam op een totaal van 69 punten, waar- UTRECHT (GP Acht voetbal supporters stonden gisteren voor de Utrechtse politierechter, mr. P. van Schendel. terecht wegens openlijke geweldpleging voor, tij dens en na de wedstrijd FC Utrecht-FC Den Haag. De zwaarste straf was twaalf wekon gevange nisstraf waarvan de helft voor waardelijk. De lichtste was vijftig dagen dienstverlening, een alterna tieve straf. Allen kregen als bijkomende straf het verbod tien tot vijftien wedstrijden van hun favorieten te bezoeken: in de rust moeten ze zich melden bij de hoofdbureaus van politie in Utrecht of Den Haag. Bovendien bestaat de kans dat hun namen can de KNVB worden door gegeven met de mogelijkheid dat de voetbalbond hen eveneens de toegang tot de stadions ontzegt. De zaak tegen vier minderjari gen, jongens van 15. 16 en 17 jaar, weid op verzoek van de raadslie den achter gesloten deuren behan deld. De andere vier, van wie de oudste 28 was, zaten broederlijk naast elkaar, zonder dat er één poli tieman aan te pas hoefde te komen. Officier van justitie mr. H. Don ker had het „slagveld" in stadion Galgenwaard zelf meegemaakt. Hij sprak van „voetbalterrorisme" waartegen hard moet worden op getreden. Hij vond het ontoelaat baar dat „een kleine groep vanda len de grimmige gang van zaken bepaalt". Waardoor welwillende supporters en omwonenden van de stadions het slachtoffer worden. En een enorme financiële schade wordt geleden. Hoewel degenen die terechtston den niet allen bekend staan als „voetbalvandalisten" eiste de offi cier gevangenisstraffen van acht tien tot tien weken. „Want er moet hoognodig een eind komen aan de ze terreur". De raadslieden protesteerden te gen deze „stigmatisering". Die van de 28-jarige H., het „Beest" van Den Haag genoerrd, wees op diens huidige „sussende" rol tijdens wedstrijden van de Hagenaars. Een gedragsverandering die dank zij een begeleidende psycholoog tot stand zou zijn gekomen. Een dergelijke vredelievende rol zou de 26-jarige L. bij FC Utrecht hebben. Diens advocaat, mr. R. Verbunt, vond niet dat iemand met een blan co strafblad die zich één keer ver gist het slachtoffer moet zijn van een „voorbeeldactie" van justitie. „We moeten dit loskoppelen van het voetbalgebeuren". De politie rechter ging hierin met hem mee en veroordeelde L. tot een alterna tieve straf, vijftig dagen dienstver- lenening. mee zij Maricia Puica (Roe, 63) en haar landgenote Zvetanka Christo- va (63) voorbleef. De tweede en derde plaats in het algemeen klas sement leverden overigens nog respectievelijk 15.000 en 10.000 dollar op. Aouita kwam uit op 63 punten. De tweede plaats werd ge deeld door de Amerikanen Steve Scott en Andre Phillips met 61 punten. Niet alleen de eerste drie van het totaalklassement kregen een forse premie. Op de zeventien onderde len van het GP-circuit kregen de nummers een tot en met acht een bedrag dat van 10.000 tot 1000 dol lar varieerde. In totaal betaalde de Amerikaanse oliemaatschappij, die het GP-circuit voor het tweede Gari Kasparov neemt vrij LENINGRAD (AFP) - De vijf tiende partij in de schaaktwee kamp om de wereldtitel tussen de Russische grootmeesters Gari Kasparov en Anatoli Kar- pov is verschoven naar mor gen. Wereldkampioen Kaspa rov nam woensdagmorgen zijn tweede van de drie mogelijke verlofdagen op. jaar sponsorde, 763.000 dollar pre mie. Jordanka Donkova, die op de 100 meter horden pas op het laatste moment haar landgenote Zagor- cheva kon voorblijven, zal van haar triomfen zelf weinig wijzer wor den. Het geld dat de Bulgaarse at leten in het Grand Prix-circuit wónnen, stroomt rechtstreeks in de kas van de nationale bond. Het verwachte wereldrecord op de 100 meter horden bleef uit. In nog geen 24 uur was de temperatuur in Ro me tien graden gedaald en boven dien had het in de Italiaanse hoofd stad langdurig geregend, waardoor de baan in het stadion nog nat was. Desondanks kwam Donkova tot een uitstekende tijd van 12,47 se conden. Said Aouita, die dit seizoen ver scheidene malen op verschillende afstanden de wereldrecords op een haar miste, was op de 5000 meter weer een klasse apart. De kleine Noordafrikaan zegevierde in 13.13,13. Overtuigend was ook het optreden van de Canadees Ben Johnson, die dit seizoen reeds 9,95 seconden liep en daarmee houder is van het officieuze wereldrecord op de 100 meter op zeeniveau. In Rome kwam de oersterke Cana dees uit op 10,02. De totaal-zege was echter voor Nigeriaan Chidi Imoh. - Marita Koch heeft in Rome mo gelijk haar laatste wedstrijd gelo pen. De drievoudige Europese kampioene op de 400 meter liet in Rome haar extra-klasse op de wed strijd over een baanronde weer eens zien. De Oostduitse won in 49,17 seconden voor de drievoudi ge Olympische kampioene Valerie Brisco-Hooks (50,21). De Ameri kaanse maakte nog geen uur later grote indruk door op de 200 meter landgenote Evelyn Ashford te ver slaan. Het verschil tussen de twee Amerikaansen bedroeg eenhon derdste seconde: 22,30 en 22,31. Nederland had in Rome één ver tegenwoordigster. Elly van Hulst werd op de 1500 meter achtste in 4.05,59. De Rotterdamse bezette in het eindklassement de zesde plaats, wat een premie van 3000 dollar opleverde. RIGA (AFP) - De vierde schaakpartij in de finale van het kandida tentoernooi is woensdag in remise geëindigd. Door die uitslag heeft de Rus Arthur Joesoepov zijn voorsprong van twee punten op zijn landgenoot Andrei Sokolov behouden: 3-1. De vierde ontmoeting, waarin Joesoepov wit had, werd dinsdag in Riga na 40 zetten afgebroken. Na de huisanalyses kwamen bei de grootmeesters woensdag zonder verder te spelen remise over- De match tussen beide Russen gaat over 14 partijen. De winn speelt tegen de verliezer van de tweekamp tussen Kasparov Karpov om het recht van uitdaging van de wereldkampioen. Een van de beide IRA-leden, Ge rard Kelly, bij zijn aankomst giste ren bij de Hoge Raad. De IRA-le den vechten hun uitlevering aan Groot-Brittannië aan. ffotoANPi DEN HAAG (ANP) - „Nederland behoort niet het eerste land op het Europees continent te worden dat leden van de IRA (het verboden Ierse republikeinse leger) aan het Verenigd Koninkrijk uitlevert. Als de Hoge Raad de uitlevering van Gerard Kelly en Brendan McFarla- ne toch toelaatbaar acht dan zal dit rechtscollege de minister van justi tie moeten adviseren eerst een aan tal punten te onderzoeken". Dit betoogde advocaat mr. W. van Bennekom gisteren voor de Hoge Raad in Den Haag waar de uitleveringszaak rond de beide IRA-leden werd behandeld. Vol gens Van Bennekom moet minis ter Korthals Altes, die als laatste over de uitlevering van het tweetal beslist, eerst onderzoeken of de aanwijzingen kloppen dat de IRA- leden een eventuele uitlevering in Engeland niet zullen overleven omdat er een complot tegen hen zou zijn gesmeed. Bovendien moet de minister vol gens de advocaat dan ook onder zoeken of het waar is dat de recht bank waarvoor het tweetal na hun uitlevering terecht zal moeten staan de mensenrechten schendt, omdat er geen eerlijke processen gevoerd worden. De advocaat meent hiervoor aanwijzingen te hebben. De gevraagde onderzoe- ROTTERDAM (ANP) - De directie van het Rotterdamse stukgoedbe- drijf Quick Dispatch (QD) heeft gisteren het aangekondigde ont slag van één van de ondernemings raadsleden van het bedrijf inge trokken. Daarmee is de arbeidsrust bij het bedrijf teruggekeerd. Dat hebben de directie en de Vervoers- bond FNV gistermiddag beves tigd. In ruil voor het stopzetten van de ontslagprocedure, hebben het per soneelslid, Paul Donker, en de ver- voersbond erkend dat Donker zich heeft schuldig gemaakt aan werk- weigering. wat voor de directie de aanleiding tot de ontslagaanzeg ging was. Donker, tevens kaderlid van de vervoersbond, accepteert bovendien een schorsing van twee weken. In de schorsingsperiode ontvangt Donker geen salaris. Vol gens districtsbestuurder P. Rosen- möller van de vervoersbond, heeft de bond ingestemd met de straf, aangezien Donker "niet handig heeft gedaan". Volgens Rosenmóller is het be reikte compromis tussen de bond en Donker enerzijds en de directie anderzijds, te danken aan de acties die het QD-personeel in de afgelo pen dagen heeft gevoerd. Vorige week werd spontaan een werkon derbreking gehouden, maandag werd twintig uur gestaakt uit pro test tegen het aangekondigde ont slag. PEKING (AP) - Er is geen wezen lijke vooruitgang geboekt in de po litieke relaties tussen de Sowjet- Unie en China omdat de hindernis sen die een normalisering in de weg staan niet zijn weggeruimd. Dat heeft de Chinese premier Zhao Ziyang gisteren gezegd. Zhao heeft volgens het persbu reau Xinhua tegenover de Russi sche eerste vice-premier Nikolai Tazylin de hoop uitgesproken dat de Russen iets in de richting van normalisering zullen doen. Tot nog toe heeft China altijd drie obstakels opgesomd die een normalisering van de betrekkin gen in de weg staan: Vietnamese troepen in Cambodja, Russische troepen langs de Chinees-Russi sche grens en de Russische aanwe zigheid in Afghanistan. De Chinese leider Deng Xiao ping heeft onlangs in een interview met de Amerikaanse omroepmaat- schappij CBS gezegd dat hij graag 'Relatie China- Sowjet-Unie is niet verbeterd' een ontmoeting zou willen hebben met de Russische leider Michail Gorbatsjov als de Russen hun steun intrekken aan de Vietname se aanwezigheid in Cambodja. Chi na steunt het verzet in Cambodja. Volgens Zhao wil China goede betrekkingen met de Sowjet-Unie zoals het buren betaamd. Dat zou volgens de premier in het belang zijn van beide landen en de inter nationale gemeenschap. Ten aan zien van de gesprekken tussen Ta- lyzin en de Chinese vice-premier Yao Yilin over economische en technologische samenwerking zei Zhao dat deze 'niet slecht' waren. WASHINGTON (Rtr.) - Artsen hebben gisteren een van de nieren van senator Jake Garn overgeplant op zijn 27-jarige dochter en beide patiënten maken het goed. Dr. G. Baird Helfrich van het academische ziekenhuis van de Georgetown-universiteit, zei dat het overgeplante orgaan werkte, maar dat het drie maanden zou du ren voor men kon zeggen dat Su san Garn Home de nier had geac cepteerd. Helfrich noemde het succesge middelde voor niertransplantaties 90 procent. Susan Home lijdt als gevolg van suikerziekte aan een gevorderde nierstoornis en zij zou binnen een paar dagen een dialysebehande ling nodig hebben gehad zonder de transplantatie, aldus Helfrich. De operatie duurde vier uur. Garn, een 53-jarige republikein uit Utah, had campagne gevoerd voor zijn herverkiezing in novem ber. Hij moet een week in het zie kenhuis blijven en daarna thuis drie weken rust houden. De senator, voorzitter van de se naatscommissie voor het bankwe zen, heeft vorig jaar zeven dagen in de ruimte doorgebracht, als lid van de bemanning van het ruimteveer Discovery. BETAALD VOETBAL BETAALD VOETBAL Eerste divisie Volendam - MW 0-2 (0-0). 78. Dnessen 0-1, 87. Van de Luer 0-2. Scheidsrechter. Blom. Toeschouwers: 2000. Gele kaart: Van Staveren (MW). Brom 2-1, 90. Talan 3-1 Scheidsrechter: Keizer. Toeschouwers: 3500. Cambuur - RKC 4-0 (1-0). 25. Van der Ark 1-0, 62. Payne 2-0, 76. Van der Ark 3-0, 80. Rontbcrg 4-0. Scheidsrechter: Van der 1-3. Scheidsrechter: Slikkerveer. Toeschouwers: 1000. SW - Heerenveen 2-0 (1-0). 35. Neeskens 1-0,66. Van Buuren 2-0. Scheidsrechter: Ei- lenberg. Toeschouwers: 1100. Gele kaar- Treling (SW) en De Jonge (Heeren- n 2-2. Scheidsrechter: Blankenstein. Toe schouwers: 800. NAC - NEC 4-1 (1-1). 13. Grim 0-1, 20. Stand DS '79 Heerenvi RBC Cambuur Graafschap Volendam RKC Helmond sp 7 4 2 1 10 21-12 7 4 2 1 10 15- 8 7 3 4 0 10 10- 5 7 4 0 3 8 9-10 8 3 2 3 8 13-15 7 3 1 3 7 13-10 8 3 1 4 7 10-15 6 3 0 3 6 11- 9 7 2 2 3 6 10- 9 7 2 2 3 6 8-14 6 2 1 3 5 7-6 7 2 1 4 5 12-16 7 1 2 4 4 6-12 7 1 1 5 3 7-14 ken zou de minister alleen moeten verrichten wanneer de Hoge Raad zou concluderen dat de twee IRA- leden inderdaad uitgeleverd mo gen worden. Het was voor de tweede keer dat de Hoge Raad zich boog over deze complexe uitleveringszaak. In juli dit jaar verwierp de Hoge Raad in een tussenvonnis de uitspraak van de Amsterdamse rechtbank. Deze had eerder bepaald dat Kelly niet en McFarlane wel zou mogen wor den uitgeleveid. De Hoge Raad neemt op 21 okto ber een beslissing in deze zaak. Daarna is het laatste woord aan de minister van justitie. De banden tussen de twee com munistische grootmachten op het gebied van economie, handel, we tenschap, techniek en cultuur zijn volgens Zhao uitgebreid. Talyzin is de hoogste Russische functionaris die China de afgelopen twintig jaar heeft bezocht. China en de Sowjet-Unie kwa men eerder overeen om een her zien consulair verdrag te onderte kenen. Over dat verdrag werd van af november vorig jaar in Moskou onderhandeld, aldus het persbu reau Xinhua. Op 23 juni 1953 on dertekenden beide landen een der gelijk verdrag maar dat voldeed niet meer aan de huidige behoef ten. Een Westerse waarnemer meen de dat een dergelijk contract niet zou zijn ondertekend als er geen sprake zou zijn van enige stabilise ring in de Chinees-Russische be trekkingen. 400 m: 1. Marita Koch (ODL) 49,17, 2. Vale rie Brisco - Hooks (VSt) 50,21, 3. Diane Di xon (VSt) 50,64.Eindstand GP: 1. Dixon 53 pnt, 2. Brisco-Hooks (51, 3. Leatherwood 800 m: 1. Peter Elliot (GBr) 1.46,91, 2. Wil liam Wuycke (Ven) 1.47,03, 3. Earl Jones 100 m: 1. Ben Johnson (Can) 10,02, 2. Chidi Imoh (NNig) 10,08, 3. Linford Christie (GBr) 10,15.Eindstand GP: 1. Imoh 57 pnt, 2. Johnson 54,3. Glance 41,4. Calvin Smith (VSt) 34. Kogelslingeren: 1. Sergie Litvinov (Sov) 84,88 m, 2. Joeri Sedykh (Sov) 81,98 m, 3. 3000 m Steeple chase: 1. William van Dijck (Bel) 8.25,34, 2. Hagen Melzer (OD1) 8.25,65, 3. Henry Marsh (VSt) 8.25,85.Eindstand GP: 1. Van Dijck 54 pnt, 2. Marsh 52,3. Fell (Vst) 13.14,62.Eindstand GP: 1. Aouita 54 pnt, 2. Rousseau 47, 3. Mei 38, 4. Maree 30. Hinkstapsprong: 1. Mike Conley (VSt) Conley 61 pnt, 2. Markov 46, 3. Taiwoh 44. Hoogspringen: 1. Igor Paklin (Sov) 2,34 m, 2. Jim Howard (VSt) 2,31 m, 3. Doug Nord- quist (VSt) 2,28 m.Eindstand GP: 1. Ho ward 59, 2. Nordquist 52, 3. Paklin 50, 4. Thranhardt 37. Totaalklassement: Vrouwen: 1. Jordanko Donkova 69 pnt. 2. 61, 3. Steve Scott (VSt) 61, 4. Mike Conley Danny Harris (VSt) 57 BUITENL. VOETBAL Santander - Mallorca 1-2, Osasuna - Saba- dell 1-1, Barcelona - Cadiz 2-0, Sociedad - Sevilla 0-2, Zaragoza - Valladolid 0-0, Gij- on Real Madrid 2-2, Las Palmas - Espa- nol 3-2, Atl. Madrid - Murcia 2-0, Real Be- tis - At. Madrid 0-0 De stand na drie wedstrijden is: 1. Barcelona 3-5, 2. Real Betis 3-5, 3. Las Palmas 3-5, 4. Real Madrid 3-4, 5. Atletico Madrid 3-4, 6. Real Mallorca 3-4, 7. Zara goza 3-3,8. Espanol 3-3,9. Sociedad 3-3,10. Osasuna 3-3, 11. Atletico Bilbao 3-3, 12. Valladolid 3-3, 13. Gijon 3-3, 14. Sabadell 3-2, 15. Sevilla 3-2, 16. Santander 3-1, 17. Cadiz 3-1,18. Murcia 3-0. VOORRONDE WK IJsland Frankrijk 0-0 Stand groep 3: 1. Frankrijk 10 10 10-0 4. DDR 0 0 0 0 0 0-0 5 USSR 0 0 0 0 0 0-0 Groep 6 Finland - Wales 1-1 (1-0). 11. An Hjelm 1-0, Finland 10 10 11-1 2. Wales 10 10 11-1 3. CSSR 0 0 0 0 0 0-0 4. Denemarken 0 0 0 0 0 0-0 Groep 7 1. Belgie 10 10 12-2 2. Ierland 10 10 1 2-2 3. Bulgarije 10 10 10-0 Duindigt ERSTE KOERS, 2000 meter: 1. American Impulse (T. Smeding) 2.44,5 - 1.22,3, 2. Ze phyr Odilia, 3. Zairy Albo. Toto: winnend f. 1,30, plaats f. 1,00 f. 1,10 f. 6,20, koppel f. 2,40, trio f. 50,10. TWEEDE KOERS, 2000 meter: 1. Aurora (H. van Dijk) 2.41,5 -1.20,8,2. Zivago Odilia, 3. Abacadabra. Toto: winnend f. 1,50, plaats f. 1,20 f. 1,20, koppel f. 2,10, trio f. 4,80. DERDE KOERS, 2520 meter: 1. Zebode (C. Roodenrijs) 3.30,0 - 1.23.3. 2. Zoe, 3. Zeb van de Lente. Toto: winnend f. 19,00. plaats f. 3,50 f. 5,60, koppel f. 32,00, trio f. 624,50 VIERDE KOERS. 2000 meter: 1. Zevira Oostland (Ph. van Dijk) 2.39,1 -1.19,6, 2. Ze- no Oostland, 3. Zmanza Princess. Toto: winnend f. 5,60, plaats f. 1,40 f. 1.30 f. 1,30, koppel f. 7,90, trio f. 31,90 VIJFDE KOERS. 1609 meter: 1 Yankee Postille (T. Smeding) 2.03,9 - 1.17,0, 2. Zig- nal Frisia, 3. Wendy H. Niet gestart: Ybert Voornc. Toto: winnend f. 1,90, plaats f. 1,60 f. 1,80 f. 11,50, koppel f. 4,60, trio f. 311,50. ZESDE KOERS, ren over 1300 meter- 1 Season Raaphorst (mej. A. Davis) 1.21,9, 2. Halcyon Cove, 3. Fine Harmony. Toto: win nend f. 9,10, plaats f. 1.50 f. 1,60 f. 4,60, kop- Last (P. Sikking) 2.36,5 -1.18,3, 2. Vesuvius M, 3. Walele du Bois. TOTO: winnend f. 1,60, plaats f. 1,10 f. 1,20 f. 2,00, koppel f. 1,40, trio f. 33,40 ACHTSTE KOERS, 2000 m: 1 Zicco Bui- 1 Eykelenborg) 2.38,0 - 1.19,0, 6,10, trio f. 171,( NEGENDE KOERS, 2000 m: 1. Walko B (C. Wortel) 2.34,0 - 1.17,0, 2. Sam Av De totalisator-omzet bedraagt f. 208.549,00. GP Rome Vrouwen 100 m horden: 1. Jordanka Donkova (Bul) 12,47, 2. Ginka Zagorcheva (Bul) 12.49, 3 Cornelia Oschkenat (OD1) 12,71.Eindstand GP: 1. Donkova 69 pnt, 2. Oschkenat 52, 3. 68,90 m, 2. SveÜana Mitkova (Bul) 58,98 r 3. Marta Kripli (Hon) 58,82 m.Eindstand GP: 1. Christova 63 pnt, 2. Mitkova 39, 3. Kripli 28. 200 m: 1. Valerie Briscoe-Hooks (VSt) 22,30, 2. Evelyn Ashford (VSt) 22,31, 3. Eva 2. Svetlana Goeskova (Sov) 15.17,95, 3. Ma ry Kniseley (VSt) 15.22,33.Eindstand GP: 1. Goeskova 41 pnt, 2. Plummer 41, 3. Knise ley 39, 4. Bondarenko 34. 1500 m: 1. Tatjana Samolenko (Sov) 4.02,71, 2. Maricia Puica (Roe) 4.03,55, 3. Kirsty Wa- (GBr) 4.03,74, 8. Elly van Hulst (Ne- 2. Fatima Whitbread (GBr) 69,40 m, 3. Tiir Leidse biljartcompetitie Zuid 1 6-2, Bristol 1-De Waag 1 4-5. Ie klas B UVS I-Carambole i 4-4, Morspoort 1-Lar zicht 1 2-6, Spijkerbak 1-TOP 2 9-0. 3e klas 't Zuid-Morskwartier 1 2-6, Landzicht 2-'t Wachtje 1 6-2, TOP 3-Carambole 2 6-2, De Waag 3-DOS 1 2-6. 4e klas Haagweg 1-Alpha Bar 1 3-5, De Heul 2-TOP 4 2-6, De Waag 4-Stompwijk 2 2-6, UVS 2- DOS 2 4-4. Landzicht 3-DGL 1 9-0, Carambole 3-Mors- poort 3 4-4, Bristol 2-Haagwcg 2 2-6, DOS 3-Spijkerbak 3 4-4 6e klas Landzicht 4-De Waag 5 7-1. TOP 5-UVS 3 4-4, Wapen v. V. 1-TOG 2 4-4. DOS 4-De Heul 3 6-2. 7e klas De Waag 6-Stompwijk 3 2-6, Wapen v. V 2-Katwijk 2 4-4, Carambole 4-'t Wachtje 2 4-4, Morskwartier 2-'t Zuid 3 4-4. 8e klas Morskwartier 3-TOP 6 4-4, Haagweg 3-Spij- kerbak 4 4-4, Stompwijk 4-Morskwarticr 4 9-0, TOG 3-UVS 4 6-2 9e klas DOS 5-DOS 6 6-2, Vriendschap 3-De Waag 7 2-6, De Heul 4-TOG 4 4-4, Spijkerbak 5- Carambole 5 4-4. 10e klas Alpha Bar 2-TOP 8 6-2. De Waag 8-Mors- poort 4 2-6, West Side 2-Katwijk 3 geen uit slag. NOORDWIJK - BVO Alphen lijkl klaar voor de start van de basket balcompetitie aanstaande zondag. De kersverse eerste divisionist had gisteravond in Noordwijk weinig moeite om rayonploeg MSV van zich af te houden: 67-102. BVO kende in de eerste helft een voortvarende start (6-18), maar toen de Noordwijkers warm waren gelopen werd het tot vlak voor de rust een gelijkopgaande strijd (24- 26, 32-36). Theo van Leeuwen maakte gebruik van zijn vrijheid en leidde BVO met 24 punten naar 35-50 halverwege. BVO bleef de aanval goed afronden (57% schot), terwijl Robert Jan Drijver en Peter van Solinge aan de andere kant van het veld grossierden in balver lies. MSV hield de strijd tot 50-60 vol en viel toen helemaal stil, waar door Sjors Harskamp en Elbert Mol de bezoekers naar een ruim uitgevallen overwinning konden voeren: 67-102. LEIDEN - In de zaalvoetbalcom petitie gaf een nieuwe vrouwen- ploeg direct haar visitekaartje af. Eigenbrood, een team bestaande uit meisjes die bij Ter Leede op het veld voetballen, klopte THB Girls met 9-5. Halverwege de wedstrijd stond Eigenbrood nog slechts met 4-3 voor. In de tweede helft echter liep de ploeg simpel uit naar 9-5. De doelpunten van de debutante kwa men op naam van Corine Jansen (3), Biance Vonk (3), Mary Pelgrim en Tineke Datema. Voor THB scoorden Ria Diels twee en Jose Kortekaas drie keer. Eerder had THB Girls reeds Bax ontmoet. Hoewel Bax-speelster Anita de Bakker in dit duel drie keer scoor de, keek ze niet echt vrolijk na af loop. Bij twee goals namelijk pas seerde De Bakker haar eigen keep- ster. THB Girls won het openings duel in de eerste klasse met 2-5. Bax slaagde er wel in de tweede wedstrijd in winst om te zetten. Van SJZ, dat geen wisselspeelsters naar De Gaasbak had meegeno men, werd met 6-4 gewonnen. El len van Oosten (2), Anita de Bakker (2), Wendy Exel en Harriet War merdam maakten de goals voor Bax. Joke Bosman (2) en Jolanda Overbeek (2) kregen de Zoeter- woudse treffers achter hun naam. Kampioen Jipi's Tweesprong had het erg moeilijk tegen het tweede team van McDonald's. In Roelofa- rendsveen kwam de Leidse ploeg zes minuten voor tijd op 0-1 door Badeloch Tangelder. Drie minuten later maakte Anneke van Leeuwen gelijk. In de tweede klasse ging de ontmoeting Stompwijkse Girls Bax 2 niet door.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 14