Kopman Piquet bedreigt eigenzinnige Mansell IJzersterke Barel 'sprint' naar titel Jordanka Donkova houdt woord Siemerink troeft Faas volledig af ■■ótïï?n Jeugd De Spartaan succesvol Vierde wereldrecord van Bulgaarse hordenloopster Spinks blijft ongeslagen Joesoepov neemt 2-0 voorsprong MAANDAG 8 SEPTEMBER 1986 KAMPERLAND - Rob Barel heeft de eerste officiële Nederlandse Kampioenschappen sprinttriath- lon op zijn naam weten te schrij ven. De professional uit Veenen- daal, die ook de Europese titel op deze afstanden bezit, had voor de 1 kilometer zwemmen, 41 kilometer fietsen en 10 kilometer lopen 1.51.11 nodig. Barel ondervond in het Zeeuwse polderlandschap alleen tegenstand van Axel Koekers. Koenders, drie weken geleden nog winnaar van de Holland triathlon in Almere, wist zijn achterstand van vijftig meter, opgelopen met het zwemmen, zelfs om te buigen in een voorsprong van 150 meter na twee onderdelen. Tijdens de afsluitende 10 km-loop moest hij echter buigen voor de ij- zersterke Barel. De nieuwe natio nale kampioen, die zich momen teel voorbereidt op de topevene- menten in Nice en Hawaii, hand- haafde hiermee zijn ongeslagen re cord van dit seizoen. Koenders no teerde uiteindelijk een tijd van 1.51.44. Als derde eindigde zeer verras send Marcel Osse uit Zoetermeer. De jeugdige triathleet bleef met zijn eindtijd van 1.55.07 wel op rui me achterstand van de twee voor hem finishende toppers. Irma Zwartkruis was in het vrou- wenveld een klasse apart. Met maar liefst negen minuten voor sprong op Marjan Kiep veroverde de Amersfoortse de nationale titel. Grote afwezige was de tweevoudig nationaal kampioene op de hele triathlon, Carla Krauwel. John van Wieringen werd in Leiderdorp de winnaar van de Bur gemeester Bruggeman troffee. Zijn tijd van 2.00.25 op deze kwart- triathlon bleek snel genoeg om de wisselbeker over te nemen van de Leidenaar Sam Springer. Anne- mieke Slingerland was in 2.29.17 de snelste vrouw. Voor de derde achtereenvol gende keer heeft de Noordwijker Thomas Steenvoorden de kwart- triathlon van Epe winnend weten af te sluiten. Steenvoorden noteer de een eindtijd van 2 uur en zeven minuten. Hans Bouwmeester ver werd de Leidse wedstrijdzwem mer voor het eerst dit seizoen ver slagen tijdens het zwemonderdeel. Op zijn specialisme moest Bouw meester zijn meerdere erkennen in een vrouwelijke atleet. De War- monder Ben Christen legde beslag op een twaalfde plaats. In een felle eindsprint beslist Richard van Diessen de triathlon van Venray. De atleet uit Kerkdriel bleef met één seconde de baas over Pim van de Bosch uit Wormer. De eindtijd van Van Diessen bedroeg 2.02.52. LISSE - Het leek wel wat op de Olympische Spelen. Met een heuse parade en het afleggen van de spor teed werden zaterdagochtend de Open Kampioenschappen van de Bollenstreek in Lisse geopend. Honderden jonge atleten en andere sportievelingen maakten er een ge zellige happening van met boven dien een aantal opvallende presta ties. Niet alleen de atleten uit de wijde omgeving, maar ook talrijke andere jonge talenten overtroffen zichzelf op één of meerdere onder delen. De organiserende vereniging. De Spartaan, leverde de meeste win naars. Stefan Molenaar was de sterkste D-jongen. Met 40.12 wierp hij met de speer een nieuw clubre cord en ook zijn 80 meter horden (13.0) en hoogtesprong (1.55) vielen op. Clubgenoot Tun Chung sprong net zo hoog en smeet de discus 31.48 ver. Jolanda Aanhane (ook Spartaan) won de 60 meter vlak (8.3) en horden (11.8). Haar clubge note Sonja den Duik sprong 4.47 ver. Iris Wullems (AV Holland) won de 600 meter in 1.45.0, terwijl haar broer Bas de 1000 meter in 3.03.9 aflegde. Bij de C-jongens legde Michiel Bijl (Spart) de 100 meter horden in clubrecordtijd af: 14.9. Ook zijn vertesprong (5.43) mocht er zijn. Arnd Broeke (Spart) kwam bij het speerwerpen op 45.94 uit. Daar naast sprong hij even hoog als Vla dimir Roedoe (Holl): 1.75. Andere Eerherstel voor Braziliaan op Monza MONZA (DPA) - De renstal van Williams heeft riante uitzichten op het wereldkampioen schap in de formule 1. Na de dubbele victorie gisteren in de race om de Grote Prijs van Italië op het circuit van Monza voeren Nigel Mansell en Nelson Piquet na dertien van de zestien races het klassement aan. De Brit Mansell kwam door zijn tweede plaats op 61 punten, de Braziliaan Piquet door zijn vierde overwinning in dit seizoen op 56. Wereld kampioen Alain Prost werd gediskwalificeerd en zakte een plaats naar de derde met 53 punten. De vierde kandidaat voor de titel bleef de Braziliaan Senna, die al na enkele meters uitviel, met 48 punten. De zeventiende formule 1-zege v Piquet, wereldkampioen in 1981 '83, werd in de Williams-stal met sell nestelde zich°op het oog gemengde gevoelens ontvangen, fortabel aan de leiding, maar voel- Blijdschap heerste er over de eer- de constant de dreiging van zijn ste dubbele overwinning op het kopman in de rug. Na 36 ronden huiscircuit van Ferrari, onzeker- herstelde Piquet het gezag in zijn heid over de afloop van het wereld- renstal. Met een riskante manoeu- kampioenschap. Mansell en Piquet vre veroverde hij de kop. Mansell taal, waarbij zijn Zakspeed wantrouwen elkaar, hebben con- ondernam geen pogingen meer de zienlijk werd beschadigd. Hij vol- overwinning van de 34-jarige Bra ziliaan te betwisten. Hij hield zijn wagen intact en finishte op ruim negen seconden als tweede. Met de wetenschap dat hü met nog drie ra- werd in de zevende ronde door de ces (Portugal, Mexico en Australië) beide Williams' gepasseerd. Man- te rijden vijf punten voor bleef op zijn rivaal en Prost in de slipstream bleef op acht punten. Huub Rothengatter reed gisteren op het circuit van Monza twee ron den mee. Tijdens de training van zaterdag reed hij over een stuk i stant i over allerlei muizenis- liggen voortdurend te bak keleien over het kopmanschap. Pi quet eist hand- en spandiensten van zijn Britse ploeggenoot. Hij wijst naar zijn contract, waarin hij tegen een jaarsalaris van tien mil joen gulden als kopman is aange nomen. Mansell is in zijn team de tweede rijder en verdient navenant de 'fooi' van 1,5 miljoen gulden. Door experimenten haalde Pi quet in de eerst helft van het sei zoen zelden de eindstreep. Mansell reed in de 'oude' wagen en scoorde punten aan de lopende band, waar door hij zijn kopman overvleugel de en de leiding nam in het wereld kampioenschap. De eerzuchtige Piquet nam geen genoegen met de situatie: zijn reputatie stond op het spel. Hij dreigde aan het einde van dit seizoen op te stappen tenzij Wil liams hem een ouderwets lopende bolide ter beschikking zou stellen. Op die eis werd ingegaan. Niet op zijn tweede, waarin Mansell een dienende functie werd opgedra gen. De manager van de Williams- stal koos tussen twee kwaden: bei de coureurs moesten onderling op het circuit maar uitmaken wie in aanmerking kwam voor de we reldtitel. Besluiteloosheid Door die besluiteloosheid ont stond de merkwaardige situatie dat twee coureurs uit één renstal elkaar van start tot finish becon curreerden. Aanvankelijk werd ti telverdediger Alain Prost de la chende derde. Met elke race ver grootte hij de dreiging op de lei dende positie van Mansell. Het had _.o geen compromis tot gevolg in de meter per "secondê kwam achter Williams-stal. Piquet bleef hame- Donkova haar landgenote Ginka ren op zijn positie als kopman, Zagortsjeva tot 12.39 seconden. Mansell op zijn voorsprong in het Jordanka Donkova had reeds in WK-klassement. in Keulen gezegd, dat zij het record In Monza vochten beide cou- dit seizoen nog scherper zou stel- reurs voor 120.000 toeschouwers ien. Drie weken later hield zij wederom een onderling duel uit. woord. Donkova arriveerde pas Teo Fabi, Alain Prost en Ayrton gistermorgen na een lange trein- Senna werden al voor de start reis uit Brussel, waar zij vrijdag op kansloos. Het trio kwam in de op warmronde niet op gang en moest uitwijken naar de reserve-wagens. Fabi, de snelste in de training, ver trok als laatste, Senna zette zijn pruttelende wagen na enkele me ters al aan de kant en Prost haalde alle vermogen uit zijn bolide, maar werd in zesde positie in de 26e van 51 ronden gediskwalificeerd we gens een onreglementaire start. De Fransman was in zijn tweede McLaren uit de pits vertrokken en niet van de startlijn. Door die ontwikkelingen tooide de trainingsrit als 24e, i moest zondag in de reserve-wagen van start. Na twee ronden parkeer de hij de wagen met mechanische problemen in de pits. Ondanks een vermogen aan paardekrachten moet Ayrton Senna (uiterst links) op eigen kracht naar zijn 'rennersstal'. De bolide van de Braziliaanse formule 1-coureur weigerde op Monza al in de vierde ronde dienst door transmissie-problemen. (foto ap> DEN HAAG (ANP) - Het vierde de Ivo van Damme-memorial uit- de Italiaanse stad slechts 0,31 i Donkova en beste wereldseizoen- prestaties van Olympisch kam pioene Evelyn Ashford (100 m in 10,88), de Sowjetrussische hoog springer Igor Paklin (2 meter 38) en de twee Engelse Europese kam pioenen Steve Cram (800 m in 1.43,19) en Sebastian Coe (3.29,77 op 1500 m) waren de hoogtepunten van het weekeinde voor de Grand Prix-finale van komende woens dag in Rome. Bij de Balkanspelen in Ljubljana verbeterde de 24-jarige Donkova haar wereldrecord van 17 augustus (Keulen), waar zij in een tijdsbe stek van een uur eerst 12,34 en ver volgens 12,29 liep, met driehon derdste seconde tot 12,26 secon den. Bij een ideale rug wind van 1,5 op de kwam. Trainer Giorgi Dimitrov zei conden verwijderd van het wereld- Jordanka totaal niet verbaasd te zijn over de record op de 1500 meter, dat met in Brussel al ingezeten wanneer de derde tijd ooit gelopen. Sneller wa- omstandigheden wat beter t alleen Aouita en Steve Cram, geweest." In Brussel kwam Don- die met 3.29,67 Europees record- kova met 12,42 seconden overigens houder i ook nog tot een uitstekende tijd. Sebastian Coe Dimitrov heeft Jordanka Donko va als achtjarige ontdekt. Ondanks het verlies van vier vingers van haar rechterhand bij een ongeval in de keramiekfabriek van haar ou ders bracht zij het in de zeven kamp tot een totaal van 6240 pun ten. Haar voorkeur ging echter uit naar de hordensprint, het nummer waarop zij in 1982 in Athene het zil ver veroverde. Na bijna zes jaar door knieblessures te zijn geplaagd kan Donkova dit seizoen pas voor het eerst zonder pijn lopen. Het wereldrecord van Jordanka Don kova was het 22 e van dit seizoen. Bij internationale wedstrijden in Rieti was Sebastian Coè de grote ster. De Brit, die deze maand zijn dertigste verjaardag viert, bleef in Steve Cram Steve Cram, die vrijdagavond in Brussel een vergeefse aanval op het wereldrecord van Aouita op de 1500 meter deed, liep in Rieti de 800 meter, het onderdeel waarop hij bij de Europese titelstrijd in Stuttgart derde werd. De blonde Brit zegevierde in 1.43,19. De twee voudig wereldrecordhouder (mijl en 2000 m) was met 1.43.22 al hou der van de beste wereldseizoen - prestatie. Achter Cram verbeterde de Venezolaan William Wuyke zich tot 1.43,54. In Rieti bevestigde Evelyn Ash ford haar positie als sterkste sprintster. De Olympische kam pioene en wereldrecordhoudster versloeg Europees kampioene Marlies Göhr met ruim verschil: 10,88 om 11,01. Afgelopen vrijdag had Ashford in Brussel mede-we reldrecordhoudster Heike Drechs- ler op de 200 meter verslagen. Een andere uitstekende prestatie kwam in Rieti op naam van Euro pees kampioene en wereldrecord houdster hoogspringen Stefka Kostadinova, die met 2,05 meter voor de twintigste maal in haar car rière boven de twee meter kwam. Helga Radtke (OD1) sprong 7,17 meter ver en bleef daarmee de Amerikaanse wereldrecordhoud ster zevenkamp, Jackie Joyner. twee centimeter voor. Igor Paklin Igor Paklin, de wereldrecord houder en Europees kampioen hoogspringen zorgde laat op de avond voor de vierde beste wereld- seizoenprestatie in Rieti. De Rus sprong over 2,38 meter waarmee hij één centimeter hoger kwam dat vorige seizoenprestatie. Na de ge slaagde sprong over 2,38 m liet de lange Rus de lat op 2,42 meter, een centimeter hoger dan zijn wereld record, leggen. Van de drie pogin gen op deze hoogte was de tweede de beste. Paklin was over de lat maar trok die met zijn hakken af. succesvolle Hollanders waren Ar jan Rijnsburger (12.54 kogelstoten) en Menno Jansen (1500 meter in 4.38.9). Manon Geerlings (Spart) wierp de discus 26.20 van zich af. Net als clubgenote Corina Oppe- laar liet zij 4.70 in de verspringbak opmeten. De laatste legde de 80 meter horden met Eefke van der Drift (Holl) afin 13.1. Ook niet-atleten mochten hun kunnen tonen. Erica de Koker uit Lisse liep 60 meter in 8.5 en sprong al 4.36 ver. Plaatsgenoot Richard Goddijn kwam zelfs tot 5.34 en sprintte bovendien naar een tijd van 12.2 op de 100 meter. De derde winnaar uit het bollendorp werd Eric Beelen op grond van zijn rede lijke prestatie bij het kogelstoten: 8.45. LAS VEGAS (Rtr) - De nog altijd ongeslagen kampioen van de Inter national Boxing Federation Mi chael Spinks heeft zaterdagavond in Las Vegas de Europese kam pioen in het zwaargewicht Steffen Tangstad (Noorwegen) driemaal neergehaald, alvorens de scheids rechter in de vierde ronde van het over vijftien ronden geplande ge vecht een einde maakte aan de on gelijke strijd. De Amerikaanse kampioen haal de Tangstad éénmaal neer in de derde ronde en tweemaal in de vierde ronde alvorens scheidsrech ter Richard Steele met nog 58 se conden te gaan het gevecht stopte. Door die uitslag is de kans, dat er straks weer één 'echte' wereldkam pioen in het zwaargewicht zal zijn, toegenomen. In de finale van het zogeheten 'herenigingskampioen schap' won de eveneens ongesla gen Mike Tyson (20 jaar) binnen twee ronden van de vroegere WBC kampioen Alfonso Ratcliff, waar door Tyson het recht verwierf in november uit te komen tegen de huidige WBC-kampioen Trevor Berbick (Canada). Volgens het her enigingsschema moet Spinks uit komen tegen de winnaar van het gevecht tussen de kampioen van de WBA en de WBC. De 27-jarige Tangstad had zich ten doel gesteld de eerste Europe aan te worden, die een wereldtitel bemachtigde sinds de Zweed Inge- mar Johansson dat deed in 1959. Maar hij maakte geen schijn van een kans. Spinks, die een jaar geleden de IBF-titel in het zwaargewicht over nam met de eerste van de twee 'clo se decisions' over Larry Holmes, is nu in dertig gevechten ongeslagen gebleven. Twintig daarvan beëin digde hij voortijdig. Hij verdiende één miljoen dollar, terwijl Tangstad het moest doen met 300.000 dollar. Amateurcompetitie De Nederlandse Boks Bond (NBB) heeft zaterdag in Nieuwe- gein besloten tot de oprichting van een amateurcompetitie. Aan de wedstrijdenreeks doen zes teams mee: ABOV/Ter Meulen, Albert Cuijp, Fitness/Bisschop, Limburg combinatie, Musculair en een Rot terdamse combinatie. De competitie begint op 22 sep tember en duurt tot 8 juni 1987. De teams bestaan uit drie A-klassers, vier B-klassers en vier C-klassers. Het is voor het eerst in het 75-jarig bestaan van de NBB dat een ama teurcompetitie wordt georgani seerd. RIGA (TASS) - In de finale van het kandidatentoernooi schaken tus sen Arthur Joesoepov en Andrei Sokolov in Riga heeft eerstge noemde een voorsprong genomen van 2-0. Joesoepov, die in de twee de partij zwart had, profiteerde van onnauwkeurigheden, die Solkolov zich tussen de 15e en 19e zet ver oorloofde. Hij offerde daarbij tijde lijk een paard om dat vervolgens met pionwinst te heroveren. Soko lov slaagde er vervolgens niet in de partij binnen de remise-marge te houden. Het verloop van de tweede partij: wit: Andrei Sokolov (Sov) zwart: Arthur Joesoepov (Sov) Frans 1. e2-e4 e7-e6, 2. d2-d4 d7-d5, 3. Pbl-c3 Lf8- b4, 4. e4-e5 Pg8-e7, 5. a2-a3 Lb4xc3+, 6. b2xc3 c7-c5.7. Pgl-f3 b7-b6.8. a3-a4 Lc8-a6, 9. Lflxaö Pb8xa6,10. 0-0 Pa6-b8,11. d4xc5 het op. b6xc5, 12. c3-c4 0-0, 13. c4xd5 Pe7xd5, 14. Ddl-d3 h7-h6, 15. c2-c4 Pd5-e7, 16. Dd3-e4 Pb8-d7, 17. Tal-bl Dd8-a5, 18. Tfl-dl Ta8- d8, 19. De4-c2 Pd7xe5, 20 Pf3xe5 Da5-c3. 21. Dc2-e2 Dc3xe5. 22. Lcl-e3 Pe7-f5, 23. De2-f3 Td8xdl+, 24. Tblxdl Pf5-d4, 25. Le3xd4 c5xd4, 26. Df3-d3 Tf8-d8, 27. g2-g3 De5-c5, 28. f2-f4 Dc5-b4, 29. Tdl-al a7-a5. a4, 35. Tbl-b6 Kg8-g7. 36. Tb6-bl Kg7-g8. 37. Tbl-b6 Da2-al, 38. K13-e2 a4-a3.39. Tb6- a6 Dal-b2+, 40. Dd3-d2 d4-d3+, wit geeft Van Overloop behaalt 'Master-titel' bij vrouwen ADVERTENTIE OEGSTGEEST - Jan Siemerink en Margot van Overloop mogen Gerhard Berger aanvankelijk de zich sinds gisteren 'Masters' van leiding. De 27-jarige durfal uit Oos- het Leidse tenniscircuit noemen tenrijk had in de opwarmtraining Het tennisseizoen werd, bijna tra van gistermorgen een absoluut ditioneel ondertussen, afgesloten snelheidsrecord in de formule 1 ge- met de strijd om de Master-titels vestigd met 349,628 kilometer per Ditmaal had de jubilerende tennis- uur op het rechte eind. Berger vereniging OLTC de eer om als gastheer te fungeren. rink de sterns ie. a oen Faas bij een 6-3, 1-0 achterstand ook nog een racket van iemand moest lenen was de strijd beslist. De 16-jarige Siemerink behaalde de Master-ti- tel en Faas moest evenals vorig jaar genoegen nemen met een tweede plek. kon met haar aanvallende spel niet overwinning, genoeg druk uitoefenen op de Uni cum-speelster en Van Overloop haalde met 7-5 en 6-4 de zege bin- ADVERTENTIE ZILVEREN M0LENT0ERN00I Dinsdagavond 20.00 uur L.F.C.-LUGDUNUM Terrein Boshulzerkade. Vorig jaar kwam Margot van Overloop in de finale nog tekort te gen Annemarie Radstake. Nu slaagde Van Overloop er in om een goed seizoen af te sluiten met het behalen van de Master-titel. In de kruisfinale won Van Overloop op overtuigende wijze van haar toe komstige clubgenote Astrid Bouw en in de eindstrijd ontmoette zij Heieen van den Berg. De 14-jarige Dekker-speelster bewees met die finaleplaats dit jaar goede vorde ringen te hebben gemaakt. De wedstrijd kende een merkwaardig r. verloop. Van den Berg nam in de finale tussen J,an Siemennk eerste set een 5-1 voorsprong en en Stefan Faas werd niet het ver- ieek die set in handen te hebben, wachte spektakelstuk. Faas was te vermoeid en niet gemotiveerd ge- noeg om het Siemerink echt lastig De Leiderdorpse vocht sterk terug te maken. De Rijnsburgse jeugd- en besliste de spelreeks met 7-5 in international maakte daarentegen haar voordeel. In de tweede set had weinig fouten en overtroefde Faas waren de rollen omgedraaid. Over- op alle fronten. Ook vanaf de ach- !°°P moest een 4-0 voorsprong uit terlijn, normaal het sterke punt handen geven en Van den Berg i de Dekker-speler, was Sieme- kwam terug tot 4-4. Van den Berg In het mannenenkel B plaatsten Jan Siemerink, Stefan Faas, Mi chael van den Berg en Martijn Krans zich voor de kruisfinales. Siemerink behaalde de eindstrijd door clubgenoot Van den Berg met 6-3 en 7-6 te verslaan. Stefan Faas had een zware dobber aan de ver rassend sterk spelende Martijn Krans. De Dekker-speler besliste de strijd met 6-4, 4-6, 6-3 toch in zijn voordeel. Hans van Bijsterveldt heeft na afgelopen week recht op de titel: koning van de drie-setters. In alle partijen had Van Bijsterveldt een derde set nodig om de wedstrijd te beslissen. Gisteren moest hij in het mannenenkel C in de kruisfinale tegen Onno van Paridon zelfs twee wedstrijdpunten wegwerken alvo rens hij de winst kon binnenhalen. De vermoeidheid speelde Van Bij sterveldt zeker parten in de finale tegen Marco van Trigt. Nadat Van Trigt de eerste en Van Bijsterveldt de tweede set had gewonnen, was opnieuw een derde spelreeks noodzakelijk. De Hillegom-speler nam een 5-2 voorsprong, maar moest toezien dat Van Bijsterveldt nog even dichterbij kwam. Van Bijsterveldt haalde op naar 5-3 toen de vijftiende set in vijf partij en hem uiteindelijk noodlottig werd. Van Trigt won met 6-4, 1-6 en 6-3 en Van Bijsterveldt was wel moe, maar niet geheel voldaan. In het vrouwenenkel C behaalde Carola Geerlings een overtuigende Bionda Zonderop was na een zeer goed seizoen niet meer in staat om Geerlings van de titel af te houden. Zonderop had zichzelf in de voorbeschouwing als belangrijkste kanshebber betiteld. Die verwachting maakte zij tot de finale waar, maar Zonderop moest in Geerlings gisteren haar meerde re erkennen. Met 6-3 en 6-2 hield Geerlings haar opponente van de titel af. Erik Bolten zorgde voor een ver rassing in het mannenenkel D. Op het laatste moment had Bolten zich nog kunnen plaatsen voor de Masters en was daardoor mis schien extra gemotiveerd om goed te presteren. Erik Steegers werd in de finale het slachtoffer van de prestatiedrang van Bolten. In de eerste set kon Steegers het tempo nog aardig volgen, maar na een 7-5 nederlaag moest hij de tweede set met ruime cijfers aan Bolten laten: 6-2. In het vrouwenenkel D wist Ma rieke Halenbeek de eindstrijd in haar voordeel te beslissen. Met tweemaal 6-4 versloeg Halenbeek de 14-jarige Leontine van Laarho ven. JETSKE GOUDSMIT Demmenie voor al uw: HANDELSDRUKWERK REKLAMEBROCHURES FORMULIERENSETS Bel voor informatie: 071-411141 tst. 16 Drukkerij Demmenie b.v. Postbus 109 - 2300 AC Leiden Rietschans 68 2352 BB Leiderdorp K Telefoon 071-41.11.41

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 21