Foreholte verrast opnieuw Puntenverlies voor korfbaldebutanten Winst stelt DIOK niet tevreden Roomburg sterk op 'echt' gras Scylla haalt vier punten bij Yeluwe Grasshoppers opent competitie met zege MSV succesvol in Londen Nederlaag TOP, gelijkspel Fides Pacta PAGINA 18 DO/ST SPORT MAANDAG 8 SEPTEMBER 1986 Stijlvolle actie van Foreholte-speelster Marian Mens, die de vijandelijke doelvrouwe belaagt, (foto Loek zuyderduin) LEIDEN/HaHÊRSWOVDE - De tweede ronde' van de tafeltennis- competitie bracht Scylla de twee de nederlaag (4-14) en Dextro/ Avanti de tweede winst (16-2). Hierbij moet wel worden aangete kend, dat de Leidenaars twee ster kere teams ontmoetten, terwijl Hazerswoude tegen de mindere goden aantrad. Bij alle "Leidse" clubs beleef den de vrouwen een goed week einde. Scylla reisde zaterdag naar Apel doorn om het op papier sterkere De Veluwe zo veel mogelijk pun ten afhandig te maken. Dit lukte vier keer. De geroutineerde ex-in ternational Anne Vlieg had weinig moeite met de jonge Scyllanen en kon dan ook vier overwinningen achter zijn naam laten noteren. Da ve Wells, die in Engeland tot de tien beste spelers behoort, had het alleen tegen Gerard Bakker jr. moeilijk. Bij de stand 19-18 in de tweede game, na een verloren eer ste, was de Engelsman dicht bij een nederlaag. Niet alleen tegen Wells speelde Bakker verdienstelijk. Met over winningen op Frank Boute en Jaap van Spapje was hij de sterkste van zijn team. Robert de Groot en Pe ter Paul de Vrind behaalden ieder één overwinning. Van Spanje was hun slachtoffer. Sjoerd Meyer bleef met lege handen en ook beide dubbels gingen verloren. Avanti moest weer met een in valler (Ed van den Berg) achter de tafel verschijnen, omdat de visum problemen van de Hongaarse Ti- bor Kreisz nog steeds niet zijn op gelost. Tegen Gaanderen vormt dat geen probleem, maar wanneer vol gende week tegen Amsterdam aan getreden moet worden, zal het zon der Kreisz erg moeilijk worden. Good-old Van den Berg zorgde wel voor een stuntje. Ongetraind, sinds april had hij geen pingpong bal meer aangeraakt, verscheen hij achter de tafel. Na eerst het stof van zijn batje te hebben geblazen, wist de taaie verdediger, die door veel loopwerk nog over een uitste kende conditie beschikt, drie par tijen te winnen. Alleen Edwin Ren- sen kon hem de baas. Ook Bettine Vriesekoop behaal de drie overwinningen. Uitgere kend tegen Miijam Kloppenburg verloor zy. in drie games, haar eer ste competitie-duel. Vriesekoop zelf over dit verlies: "Het is een op luchting, het moest een keer ge beuren. Miijam gaat steeds sterker spelen". Kloppenburg, die onlangs een trainingskamp in China volg de, viel vorige week met vier over winningen tegen De Veluwe al op. Rob Turk en Andras Podpinka bleven ongeslagen. Ook beide dub bels waren voor de Hazerswoude- naren. Avanti 2 leed haar tweede nederlaag. Tegen JCV wist alleen Ellen Bakker twee keer tot winst te komen. BT Lifters Oegstgeest 1 had een vrij weekeinde, zodat alle aandacht in Oegstgeest naar de reserves ging. Ron Schipaanboord was met drie overwinningen de sterkste te gen JCV 2. Douglas Janssen won twee en Jaap Polak één keer. Om dat ook het dubbelspel werd ge wonnen, was de eindstand 7-3. Vrouwen Bij de vrouwen werd beter ge speeld dan vorige week. Avanti was blij met 5-5 tegen het sterke Koningslust. José Bakker legde met drie overwinningen de basis voor dit gelijke spel. Marjan Kante been en Iris Sjaardema wonnen ie der één partij. In de eerste divisie komen drie "Leidse" vrouwenteams uit. Scyl la zegevierde met 6-2 over Hoon horst 2. Judith Lepelaar en Heidy de Haas wonnen elk twee maal, hetgeen vooral voor debutante De Haas een goede prestatie is. Corri- ne de Jong en het dubbel zorgden voor de beslissing. Docos moest het in eigen huis opnemen tegen Vitac. Tessa Bröc- ker stond knap te verdedigen. Door af en toe verrassend aan te vallen, weet zij haar tegenstanders onzeker te maken, hetgeen in drie overwinningen resulteerde. Marijn Olden verdedigt ook redelijk, maar haar aanval is minder sterk. Toch twee belangrijke overwinningen. Angelique van der Bos houdt van spanning. Haar tweede wedstrijd verloor zij na een grote voorsprong in de derde game onnodig. In de laatste partij draaide zij, tot op luchting van coach Ed Fallaux, de zaken om. Na een achterstand van 9-14 in de beslissende game, wist zij nog net het zo belangrijke zesde punt binnen te halen. VOORHOUT - Een onwrikbaar Foreholte heeft gisteren ook de tweede ontmoeting in de strijd om de IJ-cup op de valreep tot een goed einde gebracht. Dit keer was de overwinning zo mogelijk nog in drukwekkender dan de winst vori ge week in Groningen tegen V en K. Met nog twee minuten te spelen, met een speelster minder en een 14-15 achterstand, leken de winst kansen voor de Voorhoutse hand- balsters verkeken. Tot groot en thousiasme van het publiek bracht Elly Spreeuw het ontgoochelde PSV echter alsnog op de kniëen: 16-15. De Eindhovense ploeg startte in een moordend temp en forceerde in nauwelijks tien minuten spelen een 7-2 voorsprong. Foreholte moest in die fase van de wedstrijd herhaaldelijk aan de noodrem trek ken en dat kostte strafworpen, die doelvrouwe Diana van Dam niet kon afstoppen. Toch kwam de thuisploeg nog voor de pauze terug met drie goals halverwege de twee de helft de beslissing. Twee knal len van afstand waren goed voor 11-9 en dit verschil bleek in de slot fase net voldoende te zijn voor de overwinning: 12-11. Theo van Leeuwen, evenals Kitty van der Mark goed voor twee goals, scoor de de laatste Leidse treffer. Overdonderd door het stevige spel van Zwijndrecht raakte De Al gemene in de eerste helft ver (2-5) achterop. Het sterk verjongde twaalftal van coach Bart Lambooy kwam door goals Jory Sjardijn, Marcel Duivenbode en Alfred Lambooy nog bijtijds langszij: 5-5. Ook Fluks had voor rust niets in te brokkelen tegen Olympiaan (0- 3). Maar de Haagse ex-eersteklas- ser viel na de pauze terug en daar werd door Thilly Vink, Ingeborg van Asten en Dorith- en Sandra Passchier bekwaam van geprofi teerd. Velocitas toonde tegen Oranje Nassau de veerkracht om op de momenten, dat de voorsprong enigszins terugliep, opnieuw aan te zetten. Toen de ploeg van coach Atte van Haastdrecht na 5-7 weer snel wegliep naar 5-10 was het pleit DEN BOSCH - Ondanks de grote 'overwinning van DIOK gisteren te- 'gen de Dukes uit Den Bosch (42-0), waren er na afloop van de wed strijd weinig lachende gezichten te bespeuren bfj de Leidse spelers. Dukes werd volledig overklast, maar er had een veel gotere uitslag ingezeten ondanks het feit dat de Leidse rugbyers de wedstrijd moest beginnen zonder de gebles seerde Kees Kloots en Diedeik Re- nardel. Zij werden overigens uit stekend vervangen door jeugdspe ler Remco Roest en Frans Lamb- vers (ex-Delftsche studenten. Op het geheel gerenoveerde ter rein van de Dukes begon DIOK volgens de verwachtingen. Vanaf de kick-off werd de tegenstander onder druk gezet en speelde de wedstrijd zich af voor de try-lijn van de Bosschenaren. Dit resul teerde al na enkele minuten in een fraaie try van Remco Roest, die na in de wedstrijd, waarbij Elly Spreeuw het sein gaf voor de in haalrace. Dankzij Spreeuw, Mari- nan Mens, Monique van Deelen (2) en Elly Warmerdam werd het ge lijk en door een afstandschot van Elly van Leeuwen zelfs 8-7. PSV kwam in de verdrukking en moest in de tweede helft nog meer terrein prijsgeven. Elly Hoek open de met een fraaie treffer, waarna Monique van Deelen de marge met twee treffers op rij vergrootte tot 11-7. De weer van een achillesbles- sure herstelde Hannie Boskmap zette twee verdedigsters 'ouder wets' op het verkeerde been en plaatste de bal daarop achter de kansloze Eindhovense keepster: 12-7. Het werd door Boskamp ook 13-8 en Foreholte, dat nu Olga Al- mekinders in het doel had, dacht dat de buit binnen was. Een ge dachte die door PSV onmiddellijk werd afgestraft: 14-15. Spreeuw moest toen achtereenvolgens Elly Hoek en Thea Terheide naar de Fides-coach Berendes. beslecht: 6-10. Rien van Poelgeest werd met drie treffers topscorer. Tempo toonde volstrekt geen ontzag voor het gedegradeerde Ons Eiland. Na 3-0 door Eric Pon sen (2) en Bob Berghoeff kwam Ons Eiland, dat op alle punten dui delijk de mindere was, nog slechts eenmaal in het stuk voor. Maar her stel bleef uit, ondanks een 4-3 rust stand door Jan Boon en Patrick Verra. Ronald Drieduite, Bob Berghoeff en Rob Zwaan maakten na de hervatting het kwarwei af. Aan Leidse zijde kwam slechts speler-trainer Verra nog tot scoren: 7-4. Rond de pauze nam KNS beslis send afstand van Juliana door van 3-3 via 3-5 (rust) naar 3-7 weg te lo pen. Peter Siebers, Maarten Tiede- man en Edwin Kooien droegen elk twee treffers bij aan de 6-9 zege van de Oegstgeester debutant. Anders dan de 8-9 eindstand doet vermoeden, was Crescendo veel sterker dan WION. Niettemin ging een 3-7 voorsprong verloren en moest na 8-9 nog Worden rond gespeeld. Ilone Lepelaar en Anita Alberts scoorden tweemaal. BRAM VAN GENT een uitgespeelde Leidse aanval in de hoek wist te scoren. Ook hierna bleef het spelbeeld hetzelfde en na enkele fraaie schijnbewegingen was het Marco van Teylingen die Mark Michielse liet scoren (0-8). Te individualistisch aanvalsspel stond vooralsnog een grotere score in de weg. Slechts door fouten van de tegenstander wist men in de eerste helft nog drie keer te scoren (0-20). Mark Michielse benutte slechts één conversie (0-22). De tweede helft gaf weer hetzelf de eenzydige spelbeeld te zien. DIOK maakte de fout door het vele balbezit te lang in de voorwaartsen te houden, waardoor de spelers van de Dukes zich steeds weer net op tijd konden hergroeperen om te proberen DIOK van een score af te houden. Ook de overal aanwezige derde rij (Dick Altink, Pieter Cor- ver en Yves Kummer) probeerde te veel zelf te doen en liep zich regel- kant gestuurd werden de wedstrijd redden: 16-15. De mannen van Mercasol/Satur- nus pakten Rijnstreek in de veld- competitie een punt af: 7-7. Eigen lijk hadden de Leidenaars moeten winnen. Een knal van Anton van Noort kwam via de netpaal terug in het veld en dat ontging beide scheidsrechters. Saturnus speelde zonder Nico Mooren en met Kees de Graaf en Dirk Klok. HW'70 had tegen Roda nog dui delijk last van het een dag eerder gespeelde toernooi tegen AHC'28 (10-13) en Wings (17-15). De bikkel harde verdediging van de tegen stander leverde Norbert Brouwer al na enkele minuten een gescheur de bovenlip op. HW hield de lei ding desondanks lang vast (15-11), maar in de slotfase ging de winst alsnog naar Roda: 17-19. Bij MMO liet keepster Conny Volwater zien dat zij van wanten weet. Desondanks verloren de LEIDEN - De hockeyers van Roomburg kwamen gistermiddag met 6-4 in de uitwedstrijd tegen VCL overtuigend uit de startblok ken. Bij de vrouwen haalde LMHC met 6-1 flink uit tegen de debutant in de eerste klasse Alec- to. De ouverture van de hockeys- ters van de Leidse Studs tegen Catwijck eindigde in 8-0. LMHC - Rotterdam 3-3. Het overgangsklasseduel had een rommelig karakter. Na een kwartier kwamen de bezoekers op 0-1 door Jurrian Leyder. De 1-1 kwam echter snel daarna van de stick van Herman Hartevelt. Lei den nam voor de pauze de leiding over door een treffer van Job Kum mer: 2-1. Rotterdammer Paul Broekema bracht met 2-2 weer evenwicht. Maurits Eikenhout scoorde vallend 3-2 op de voorzet van Jeroen Dubbeld. Rotterdam mer Leyder versloeg evenwel op de valreep doelman Enno Schets. VCL - Roomburg 0-4. De Leidse hockeyploeg toonde zich op de natuurlijke grasmat van VCL van meet af aan de sterkste. Cees Wendt werd stickje gelicht, waarna hijzelf de strafbal benutte halverwege het eerste deel: 0-1. Het overwicht werd benadrukt met 0-2 door Wendt die voor de doelwisseling ook nog eens raak pushte uit een strafcornersituatie wat 3-0 betekende. Ook na de pau ze bleef Roomburg superieur. Wendt mocht zich nog een keer succesvol uitleven (0-4) op het on derdeel strafbal. Roomburg-doel man Ronald Cijs stopte twee minu ten voor tijd een Haagse strafbal. Aeolus - Forescate 1-1. In een matige wedstrijd scoorde Jelmer Siersema de openingstref fer voor de Voorschotenaren na ne gentien minuten uit een strafcor- ner. Tien minuten later kwam Aeo lus op gelijke hoogte (1-1) even matig vast in de Bossche verdedi ging, waardoor de Leidse drie- kwartlijn werkloos moest toekij ken. De van de Rotterdamse rug byclub gekomen center Dik Berg hout liep in zijn eentje enkele ma len door de verdediging van de Du kes, en via hem en Pieter Corver werd de einduitslag 0-42. De nieuwe coach van DIOK, Theo Snijders toonde zich na af loop gematigd optimistisch:,, Ik heb goede en slechte dingen ge zien, gelukkig meer goed dan slecht. Er zal hard gewerkt moeten worden en dan zie ik de toekomst zonnig in". Bassets The Bassets zijn goed van start gegaan in de promotie-klasse. Na de degradatie van vorig seizoen be sloten enkele oudere spelers te stoppen, maar dit werd opgevan- KATWIJK/LONDEN - Grasshop pers is zaterdagavond de basket balcompetitie in het rayon goed begonnen, al maakten de Katwij- kers het zich in de slotfase van de wedstrijd tegen Voorburg-2 onno dig moeilijk: 71-69. Blitz startte met een 76-68 nederlaag bij Argus, terwijl de mannen van MSV met een gedeelde vierde plaats indruk maakten op het Tower Hamiets- toernooi in Londen. Grasshoppers nam tegen Voor burg-2 al snel een voorsprong van veertien punten, waarbij de lengte van Rudolf Oudshoorn en Ben de Jong onder de borden goed werd uitgebuit en Voorburger Richard Thoben in bedwang werd gehou den. Toen Voorburg na de pauze echter van tactiek veranderde kwam de thuisploeg nog onver wacht in de problemen: 71-69. Blitz opende het seizoen vorig jaar eveneens tegen Argus, maar toen speelden beide ploegen nog in de eerste divisie. De geheel ver nieuwde Voorschotense ploeg Hoogmadese vrouwen met 7-10 van Hollandiaan. Trainer Benno Nieuwenhuyzen stelde na afloop een aantal voorwaarden voor een zege van zijn team: „Als de meisjes het idee dat ze eigenlijk in een te hoge klasse spelen eens vergeten en wij een minder goede keepster tegen krijgen, pakken we zeker punten. Defensief ging het van daag al goed". De vrouwen van Olympia'72 wonnen zonder doelvrouwe Her- mien Goekoop (Astrid Sluyter was haar verangster) met 10-8 van Her mes. Een knappe prestatie gezien het feit dat de zege in Den Haag tot stand kwam. In de afdelings eerste klasse kwamen de vrouwen van Merca- sol/Saturnus met 0-4 achter tegen Hellas, maar bij de rust was die marge al verkleind tot 5-6. Na de hervatting zette Saturnus de zaken defintief recht: 12-9. FRANK BONTE eens uit een strathoeksiag. De meeste kansen op de voorsprong waren voor Forescate, maar verder dan een schot op de paal van Sier sema is het niet gekomen. Trainer- coach Taco Ooyevaar kon maar twee voldoendes uitdelen die op naam kwamen van keeper Fred Brouwer en Mark Lindeboom. Evergreen - Alecto 4-1. De Leiderdorpse ploeg heeft de hand weten te leggen op de vorig jaar nog bij HGC hoofdklasse spe lende Wout van der Meulen. De student medicijnen is trainer - coach-speler voor Alecto. De goede start voor de bezoekers leverde na tien minuten de 0-1 voorsprong op door een strafcornergoal van Ludo Mennes. Evergreen werd feller toen Alecto met een inzinking kampte en liep nog in het eerste deel uit naar 4-1 door driemaal een strafcorner te gebruiken bij de sco re. De vierde treffer werd ingeleid door een fraaie scoop. VVV - Noordwijk 2-2. De eerste en de laatste minuut van de wedstrijd werden door het naar de tweede klasse gepromo veerde Noordwijk gebruikt om te scoren. Beide keren werd een straf corner aangegrepen om te doel punten. Eerst Willem-Jan van Veen, daarna scoorde Jurgen Mut- saerts voor de kustbewoners. In de tweede helft was Noordwijk de be tere ploeg. gen door enkele jeugdspelers in te passen. Fanatiek als altijd werd te genstander Eemland tegemoet ge treden en door een push-over try van Jelte Tilma en een conversie en penalty van Tinus Harskamp was de ruststand 9-0. Ook in de tweede helft bleef de Bassets de betere ploeg en door goed drie- kwartspel wisten Jac Eykelen- boom en Ruud Vos de voorsprong uit te bouwen. Eindstand 19-6. De derby tussen LSRG en Mi nerva ging niet door. LSRG mag tot 1 oktober niet spelen op het veld van het USC aan de Wasse- naarse Weg, en de afgelopen ken nismakingsperiode van eerstejaars heeft een dermate zware aanslag op de conditie gepleegd, dat na on derling overleg werd besloten om de wedstrijd naar een andere da tum te verplaatsen. eric jan berendseï; werd door het eveneens radicaal gewijzigde Argus op het verkeerde been gezet: 76-68. Het treffen tus sen Leiderdorp en MSV werd uit gesteld tot 19 oktober. Leiderdorp gebruikte de 'vrije' weekeinde voor een marton-oefenpartij tegen LUSV (136-103). MSV reisde naar Londen, waar de Noordwijkers uitkwamen in het gezelschap van zeven Britse ere-en promotiedivisieteams. In de eerste wedstrijd kwam de rayonploeg na een gelijkopgaande strijd kracht tekort om Elsmore Port te ver slaan, waardoor de Noordengelsen door de Amerikaan Moorhead (34) met 55-71 (27-28, 50-52) te veel kre gen. De Noordwijkers dicteerden daarna tegen Tower Hamlets voor al dankzij Fred van Schie (24 pnt, 11 reb) het spel: 61-45 (28-21). Ere- divisieploeg Uxbridge moest MSV lange tijd naast zich dulden, maar de latere finalist won wel: 55-68 (27- 37). In de kruiswedstrijd tegen pro- motiedivisieploeg Colchester kre gen de Noordwijkers ruim baan: 93-56 (49-29), waarvan andermaal Fred van Schie (25 pnt, 17 reb) opti maal profiteerde. De slotwedstrijd had als inzet de (gedeelde) vierde plaats. Tower Hamlets had twee nieuwe krachten opgeroepen voor de rematch tegen MSV. Frank van de Poll (17) en William de Haas (17) hielden MSV op de been en verras ten de gastheer in de verlenging voor de tweede maal: 63-62 (26-28, 56-56). Het toernooi werd gewon nen door Blacknell, dat in de finale competitiegenoot Uxbridge klop te. BS Leiden oefent deze week tweemaal zonder Bert Krdgtwijk, omdat de lange Amstelvener ook in de eerste twee competitiewed strijden aan de kant moet blijven. Vanavond is Voorburg tegenstan der in de Vijf Meihal, donderdag ontmoet de eerste divionist Lisse in Lisse. De vrouwen van MSV eindigden in Delft op de vierde plaats in het door DAS matig georganiseerde toernooi. Alleen van Exercitia werd gewonnen. Lisse werd hier derde en DAS won het toernooi. Voor Grasshoppers liep de oefen wedstrijd tegen Rotterdam-Zuid uit op een teleurstelling omdat de arbiters de verhitte strijd niet in de hand wisten te houden. „Het leek wel Australisch voetbal", verzucht te coach Ed Zaal. Grasshoppers verloor uiteindelijk met ruim ver schil. HANS JACOBS Vrouwen Leiden - Alecto 6-1. De eerste twintig minuten had het naar de eerste klasse gepromo veerde Alecto het beste van het spel, maar beheerste onder andere de strafcorner niet om uit te sco ren. Carolien ten Kate (Leiden) be nutte wel de corner: 1-0 na vijf mi nuten. De 16-jarige Jacobien Schneider stelde Cootje Barend- sen in staat om 2-0 te scoren. De tegentreffer kwam van Correlien van Buren, waarna Ten Kate een solo verzilverde naar 3-1. LMHC liep verder weg van Alecto door Aleid Viets: 4-1. Barendsen en nog eens Viets versloegen Alecto's doelvrouw Marcella Pommé tot 6- Noordwijk - Warande 3-2. De na het afscheid van Gijsbert Tit nog steeds zonder coach spe lende Noordwijkse hockey sters stonden na een kwartier met 0-2 achter tegen het snelle en techni sche Warande. Renate van der Bent scoorde in samenwerking m^t Nicole Brouwer nog voor de pauze 2-1. Carola Steenmeyer bracht Noordwijk langszij. Drie minuten voor tijd ging Karin van Kesbergen succesvol mee naar vo ren en scoorde 3-2 in de kruising. Scheybeeck - Roomburg 2-1. De Leidse hockeysters zijn de snelle 2-0 achterstand niet meer te boven gekomen. Katja Verhulst scoorde de Roomburgse treffer uit een strafcorner. FIT - Forescate 1-0. Het veldoverwicht was voor Fo rescate, de zege voor FIT dat uit een strafbal het enige doelpunt scoorde. Marian van Tol redde Fo rescate tweemaal op de lijn, de der de keer veroorzaakte zij de strafbal door met haar voet te stoppen. Vierde klasse De Catwyck-mannen wonnen met 0-2 van de Leidse Studs. Hen- rik Houwaard scoorde tweemaal, terwijl Catwijck-doelman Anton de Ruiter het laatste kwartier schit terde. De vrouwenploeg van Cat wijck werd voornamelijk door An neke Verheul van de Leidse Studs verslagen (zes treffers), wat uitliep op 8-0. De mannen van Hisalis speelden 3-3 tegen Purmerend, terwijl de vrouwen met 6-0 won nen van Spire. Sascha Pool was met drie treffers de Lissese topsco rer. NIEK FAAS LEIDEN - Voor de meeste debutanten in de korfbalcom petitie verliep de seizoenstart minder voorspoedig dan werd gehoopt. TOP verloor met het kleinst mogelijke ver schil van Pams (12-11) en verspeelde Fides Pacta in de slotminuut een punt aan HKV (11-11). kaar) bekopen. In de score ging het na 8-8 weer even beter (8-10), maai in de laatste minuut ging het als nog mis. Het volledig falen van het tweede aanvalsvak kon door TOP niet worden gecompenseerd. Alleen 1-2 (Gert Jan Natzijl) kwam op het conto van dit viertal, dat na 4-4 voor nul aan de kant ging met een 6-4 achterstand als resultaat. Hans Oele bereikte met de wissel Nijen- huis/Wiegerink niet het gewenste resultaat. Pas toen hij Heieen Sim- melink inzette voor Ria Nijenhuis, werd er door dit aanvalskwartet weer gescoord: 8-7. TOP kwam door goals van Sjoerd van der Klaauw, Jacqueline Winter (3) en Anne van der Zaag (3) vijf minuten voor het einde nog te rug tot 10-10. Nog in dezelfde mi nuut scoorde Pams echter op nieuw: 11-10. Deze tegenslag kwam TOP niet te boven en er volgde een tweede tegentreffer voordat Anne van der Zaag de laat ste TOP-goal scoorde: 12-11. In de allerlaatste minuut liet Fi des Pacta zich de overwinning op HKV ontfutselen. "Eigen schuld, dit gaven we absoluut cadeau", foeterde een ontgoochelde coach Frank Berendes na afloop. Met twee doelpunten voorsprong was zijn ploeg die fatale slotminuut in gegaan, maar tot tweemaal toe werd balverlies geleden en profi teerde een gretig HKV. "Twee pun ten voorsprong. Maar daarvoor wa ren het bij 5-8 ook al drie punten geweest. Maar ze brengen zichzelf toch nog om zeep". Aan geluk ontbrak het Fides al lerminst, want tot driemaal toe liet HKV een strafworp onbenut. De 5- 3 (Ronald van der Velden, Henk van der Waals en Wilma Neute boom) achterstand kon mede daar door in het laatste kwartier voor rust door Sommeling (2) en Onder water worden omgezet in een 5-6 voorsprong. Toen kort in de twee de helft Nico Pikaar en debutant Jan Willem Meijer de marge tot 5-8 hadden uitgebouwd leek de strijd zelfs gestreden. Eén Haagse tegentreffer was echter voldoende om Fides aan het wankelen te brengen. De irritatie groeide snel en aanvoerder Som meling moest dat met een gele "Het was toch een leuke oefen wedstrijd", typeerde Pernix' Kees Hortensius de eerste competitie ontmoeting tegen het debuterende Ritola. In het eerste kwartier al be sliste Pernix het duel in haar voor deel. Goals van Janneke Mulder, Carla van Evert, Kees Hortensius en Sandra Bakker betekenden 4-1 en geheel overbluft capituleerde de tegenstander uit Zuidlaren. Eenzijdigheid was troef, want al leen van grote afstand konden de Ritola-schutters nog aanleggen. Pas in de slotminuut leverden deze pogingen nog een succesje op: 11- 5. Voor Pernix scoorden verder nogmaals Carla van Evert en Jan neke Mulder, alsmede Lian Tiele- man, Peter Kuipers, Kees Brokaar, Geerten Breedveld en Frits Kolff. Fiks liet tegen Vriendenschaar drie strafworpen onbenut en dat bleken op het kunstgras kostbare punten. Robert van der Kraan, Die- derick van Veen en Jaap Rietdijk werkten de achterstand (rust 6-3) weg, maar na vakwisseling (6-6) be zweek de eerste verdediging op nieuw tweemaal snel achtereen. Hetzelfde gebeurde, nadat Tanja Reitsma, Jaap Rietdijk en Sandra van Gelderen Fiks opnieuw naast (9-9) Vriendenschaar hadden ge bracht. Met nog tien minuten te gaan was het ditmaal fataal: 11-9 Danaïden werkte zich na de rust (5-3) weer naast Achilles. Daar was wel de inzet voor nodig van inval lers Haiko Locher (5-4) en Hennie Devilee. Maar na de gelijkmaker van de voor Cees Christiaanse in het veld gekomen Devilee volgde snel de domper. Achilles scoorde al in de volgende aanval 7-6 en bouwde de voorsprong tijdens het op balbezit spelen verder uit tot 8- 6. Zuiderkwartier slaagde er als enige eersteklasser in een overwin ning te behalen. Charles Stijger forceerde na rust (7-7) tegen Ready

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 18