UVS na de rust 'los' Roodenburg dut in: 2-4 Opstekers voor Meerburg en ROAC BcPD^T Prima herstel Lugdunum Foreholte schiet flink uit SJC net de baas over LFC Winst op RVC MAANDAG 8 SEPTEMBER 1986 LEIDEN- Roodenburg staat weer met beide benen op de grond. Na de verrassende zege op Westlandia, vorige week zon dag, leed de Leidse ploeg giste ren een verdiende nederlaag te gen het bezoekende Verburch. En dat hadden de Noordbewo ners geheel aan zichzelf te dan ken. "Beide keren dat we op een voorsprong kwamen, dachten de spelers dat ze er al waren", aldus een zichtbaar gedesillusioneerde Harry Talsma, trainer van Roo denburg. Hij sloeg daarmee de spijker op z'n kop. Want tot tweemaal toe op een voorsprong gekomen, beperkten de Leidenaars zich tot het elkaar plichtmatig toeschui ven van de bal. Een instelling die hen tegen het felle Verburch fa taal werd. Roodenburg begon de eerste helft zeer goed. Met enkele snel uitgevoerde aanvallen werd de verdediging van Verburch vanaf het eerste fluitsignaal van scheidsrechter Van Veen onder druk gezet. Al na twaalf minuten resulteerde dat in de fraaie ope ningstreffer van John van de We tering. Na een schitterende com binatie met Richard Gottmer omspeelde hij doelman Johan van de Kleij om vervolgens be heerst te scoren: 1-0. Twee minu ten later kroop Verburch door het oog van de naald toen Hennie de Romeijn, alweer na een mooie combinatie, het leer snoeihard op de paal knalde. Nadat Ri chard Gottmer amper een mi nuut later doelman Van de Kleij nog eens op de proef had gesteld, zakte de Leidse formatie echter ver terug. De Poeldijkers maakten daar van dankbaar gebruik. Zocht Theo Bentvelzen het doel in de 26ste minuut nog te hoog, twee minuten later was het wel raak. Uit een laag genomen hoekschop knalde Ton Jongmans de bal schandalig hard langs de ver steende Sjaak Nievaart: 1-1. In het verdere verloop van de eerste helft gebeurde er niet al te veel meer, zodat de rust met een gelij ke stand inging. Na de thee was het opnieuw Roodenburg dat sterk van start ging. Nadat Hennie de Romeijn, na vier minuten, in eerste instan tie nog te lang getreuzeld had al leen voor doelman Van de Kleij, sloeg dezelfde speler zeven mi nuten later wel toe. Verburch- back Cees van de Boogaert ver slikte zich in de snelheid van De Romeijn om vervolgens te moe ten toezien hoe deze met een slimme schuiver doel trof: 2-1. Hierna geloofden de Leidenaars het verder wel. "Hoogmoed", noemde trainer Talsma het. Evenals voor rust roken de be zoekers hun kans. De schuiver van Jongmans, slechts met moei te door Luc Kok van de lijn ge haald, had al een waarschuwing voor de thuisclub moeten zijn. Doch de Kooi-club leek zich van geen gevaar bewust. Verburch maakte dankbaar gebruik van het Leidse middagdutje. Eerst schoof Fred Zuiderwijk, na een half uur in de tweede helft de ge lijkmaker binnen, een treffer waarbij doelman Sjaak Nievaart niet geheel vrijuit ging.En zes minuten later kwamen de bezoe kers zelfs voor het eerst op een voorsprong. Uit alweer een laag genomen hoekschop hakte Theo Bentvelzen de bal schijnbaar achteloos in het dak van het doel: 2-3. Pas toen werd Roodenburg wakker. Met de moed der wan hoop zocht de thuisploegn in de laatste minuten de aanval, zon der daarbij nog gevaarlijk te wor den. Kort voor tijd werd het zelfs nog 2-4 voor de bezoekers, toen Peter Solleveld uit een moeilijke hoek raakschoot. HERMAN JOUSTRA GOUDA- Lugdunum herstelde zich goed van de gevoelige ne derlaag tegen VCS. In een weinig hoogstaand duel toonde de Leid se ploeg zich gisteren de meerde re van-het Goudse Oympia: tt-2 Zeker in de eerste helft legden de beide ploegen, alle goede be doelingen ten spijt, een uiterst povere partij op de mat. Vooral de thuisclub bakte er hoege naamd niets van. Niet één kans wist de Goudse ploeg zich te scheppen. Slechts sporadisch verschenen de Olympianen voor het Leidse doel. Maar ook Lug dunum kon in aanvallend op zicht nauwelijks een vuist ma ken. Fred van de Kaaij viel de twijfelachtige eer te beurt de eni ge kans voor rust om zeep te hel pen. Na een snelle aanval schoot hij de bal voorlangs. Verder ge beurde er weinig opwindends in de eerste helft. Na de rust nam de thuisploeg het initiatief. Lugdunum werd in de verdediging gedrongen, maar werkelijk in de problemen kwam de ploeg van trainer Sjaak Rij- sterborgh niet. Integendeel, het aanvallende spel van de Goudse ploeg was een kolfje naar de hand van de Leidenaars die naar hartelust konden counteren. Vooral de snelle Van de Kaaij bracht de verdediging van Olym- pia keer op keer in moeilijkhe den. Na ongeveer een kwartier in de tweede helft kwam Lugdu num op voorsprong. In de veron derstelling verkerend in te mo gen werpen, maakte een Olym- pia-verdediger hands. Uit de daarvoor toegekende vrije trap kopte Daan Kooijmans raak: 0-1. De Gouwenaars gooiden daar na alles op de aanval, maar de Leidse defensie zat stevig op slot. Trainer Rijstenborgh: "Een hele vooruitgang ten opzichte van vorige week. Er werd nu wél kort gedekt. Organisatorisch zat het goed in elkaar". In aanval lend opzicht faalde Lugdunum echter nadrukkelijk. Na op voor sprong gekomen te zijn bood het opdringende Olympia de Leide naars een zee van ruimte. De meest fraaie kansen liet de Leid se équipe evenwel onbenut. Slechts Harm de Vos wist na een voorzet van Fred van de Kaaij nog een keer doel te treffen: 0-2. Het zwakke Olympia kwam er zodoende nog genadig van af. Dat vond ook Sjaak Rijsten borgh, Lugdunums oefenmees- ter: "Gezien het aantal kansen, hadden we hier zeker met 6-0 kunnen winnen. Er wordt echter bij ons veel te pietepeuterig ge speeld. De pass in de diepte ont breekt. We hebben dan wel ge wonnen, maar Olympia was na tuurlijk een zwakke tegenstan der", aldus Rystenborgh. Hoe dan ook, de eerste twee punten zijn binnen voor Lugdunum. LEIDEN - De competitie in de hoofdklasse is nog geen twee wedstrijden aan de gang of UVS, de debutant op dat niveau, wordt nu al, en misschien een tikje voorbarig, overladen met allerhande complimenten. Onder hen die zijn waardering, zij het dan in verkapte vorm, uitsprak was Andre Wetzel, de ex-betaald voetballer die dit seizoen de selectie van RVC onder zijn hoede heeft. Na de 3-2 neder- laag gisteren op de Kikkerpolder - die zijn ploeg in de kelder en UVS op de,vliering van de hoofdklasse deed belanden - stak hij zijn bewondering voor de tegenstander niet onder stoelen of banken. Al deed hij dat dan in eerste instantie aan de hand van het falen van zijn eigen formatie. "UVS heeft", zo sprak de Hage naar, "mjjn elftal duidelijk op zijn tekortkomingen gewezen. Vier. vijf man by RVC gingen er na rust helemaal vanaf. Ik had ze nog zo gewaarschuwd voor de hande lingssnelheid van de tegenstan ders. Maar het was blijkbaar aan Nederlaag Blauw Zwart WASSENAAR- Blauw-Zwart had zich de competitie-start heel an ders voorgesteld. Na twee wedstrij den wacht de equipe van trainer Chiel Jansen nog op z'n eerste competitie-punt. Na de nederlaag van vorige week tegen het Haagse VUC, moesten de Wassenaarders deze keer hun meerdere erkennen in Nieuwenhoorn. In een pittig duel beslisten de bezoekers kort voor tijd de strijd in hun voordeel. En daarmee kreeg Blauw-Zwart beslist te weinig. Op grond van het vertoonde spel had de ploeg zeker een gelijkspel verdiend. Beide ploegen wisten zich in de eerste helft met aanvallend spel diverse kansen te scheppen. Zo knalde Cees van Leeuwen voor de thuis ploeg in de 25ste minuut op de paal. Aan de andere kant moest Blauw-Zwart doelman Van Veen handelend optreden bij schoten van onder meer Hans Roos en Cock van der Tuin. Ook in de tweede helft zochten beide teams veelvuldig de aanval. In de slotfase van dit aantrekkelij ke duel trokken de bezoekers uit eindelijk aan het langste eind. Vijf minuten voor tijd stuitte Wijnand Bakker op de goed reagerende Nieuwenhoorn-doelman Dick Stuip. Uit de daar op volgende te genaanval scoorde van de Tuin met een fraaie boogbal: 0-1. dovemansoren gericht. Binnen een mum van tijd stond het 3-1 en voor hetzelfde geld gaan we hier met 7-1 de boot in. We hebben gewoon pu re mazzel gehad dat UVS de zaak niet afmaakte", aldus Wetzel, die zich weliswaar daarom gelukkig prees, maar zich desalniettemin een teleurgesteld man toonde. Hij wees in dat verband op de eerste helft waarin RVC, dat vorige week op eigen veld van AFC '34 een 0-3 nederlaag kreeg te slikken, ze ker niet de mindere was van UVS, dat voor 1200 nieuwsgierige toe schouwers maar heel moeizaam in zijn ritme kwam. "Als we toen op 0-2 waren gekomen", keek Wetzel terug op het eerste half uur, "dan had UVS niet eens mogen moppe ren en het ongetwijfeld in het ver dere verloop van de partij een stuk moeilijker gekregen. Maar inplaats daarvan wordt het vlak voor rust en ook alweer door een individueel foutje 1-1 waarna we vervolgens in tijd van tien minuten volledig wor den dolgedraaid. Even was de con centratie en agressiviteit weg en hup, daar stortte de boel in elkaar". Een soortgelijk gebrek aan vechtlust, gepaard aan het collec tief onvermogen om afdoende in te spelen op het felle en beweeglijke spel waarmee RVC aanvankelijk op de proppen kwam, speelde UVS in eerste instantie parten. De Leidenaars, die in dezelfde opstel ling blijkbaar 'rustig' de lijn van vorige week tegen EDO wilden doortrekken, moesten al snel erva ren dat de Rijswijkers bepaald niet van plan waren om zich even ge makkelijk zoek te laten spelen als de Haarlemmers toen. En om dat maar eens goed te onderstrepen kogelde Har van der Laan de bal na een kwartier brutaalweg keihard achter de geschrokken Arno Schouten: 0-1. Aan dat doelpunt ging een mis verstand tussen Leon Meijs en Rob Op de grond liggend kijkt Arthur van Orssagen toe hoe Hans de Kruys zijn voorzetje op waarde weet te schatten. Het gezicht van doelman Hans Vermeer vooraf, een voorval dat ty perend mocht heten voor de mati ge coördinatie bij UVS in die fase. Laatste man Fred Filippo schreeuwde weliswaar zijn stem schor, maar echt veel helpen deed dat vooralsnog niet. "Ze kregen tel kens net een metertje teveel vrij heid en dat kan dus niet op dit ni veau. Pas in het laatste kwartier ging het beter. Toen werd er scher per gedekt en toen bleek ook dat RVC onder druk toch niet zoveel in zijn mars had. Kijk maar naar de goal van Hans de Kruys". Die viel precies een minuut voor de pauze, maar niet nadat de voltal lige UVS-defensie nogmaals zo maar stond toe te kijken hoe de rappe Piet Groen op zijn eentje richting Schouten toog. Hij miste jammerlijk en UVS, dat zijn zaak jes op het middenveld en voorin in middels wél op orde had, ant woordde onmiddellijk. De Kruys liep fel door op een doorkopbal letje van Marcel van der Blom en de in het nauw gebrachte Gertie Broere ging prompt in de fout. Met het puntje van de schoen tikte de Leidse spits op de valreep de ge lijkmaker binnen: 1-1. Instelling Die meevaller vormde voor trai ner Arie Lagendijk nog geen aan leiding om in de kleedkamer ge voelens van blijdschap of tevre denheid te spuien. Integendeel, hij kraakte een paar flinke noten, be pleitte een betere instelling en ver ordonneerde een nog scherpere dekking. Waar Andre Wetzel, zoals hij eerder stelde, een deur verder op eveneens een waarschuwend vingertje hief maar tegen dove mansoren praatte, daar namen de spelers van UVS de woorden van hun coach wel degelijk ter harte. Vanaf dat moment kwam RVC er ook niet meer aan te pas. Met de in de eerste helft tegen vallende, maar zich goed herstel lende Theo van Seggelen in een op vallende agressieve rol (hij maakte 9 van de 15 UVS-overtredingen en kreeg ook een boeking van de ove rigens matig leidende arbiter Zuidema die twee Rijswijkse handsgevallen in het strafschopge bied onbestraft liet) zette UVS de tegenstander volledig vast op ei gen helft. Dat stelde RVC voor on overkomelijke problemen, zoals Wetzel later erkende. "Ik heb acht jongens dit seizoen moeten inpas sen. Het zijn aardige voetballers tenminste, als ze wat vrijheid krij gen. Maar onder druk gaat de een na de ander de mist in". Waarvan acte. Alsof die gewoon weg niet bestond, zo sneed UVS door de opeens boterzacht gewor den Rijswijkse verdediging. Met Van Seggelen en Van Weerlee als aangevers en met Van Leeuwen en Van Orssagen als 'aanschuivers' flitste UVS in razendsnel tempo steeds naar de achterlijn vanwaar De Kruys en Van der Blom telkens op maat werden bediend. De enige smet die er toen nog op het spel van de Leidenaars rustte was dat de beide spitsen ieder slechts een maal gebruik maakten van zeker zeven opgelegde kansen. Vooral Van der Blom liet een paar uitgele zen mogelijkheden onbenut om de score flink op te voeren. "Dat mag niet meer gebeuren", sprak Filippo de spits naderhand quasi-bestraffend toe, "want je ziet, zo komen we nog in de proble men ook", daarbij doelend op de onverwachte uithaal waarmee Piet Groen zijn ploeg vijf minuten voor tijd zowaar nog op 3-2 bracht. "Een beetje onze eigen schuld ook", vond Filippo. "We dachten dat we er al waren. Vatten het te gemakke lijk op. Die spielerei moet er uit Het gaat goed, maar zoiets kunnen we ons echt nog niet permitteren". AD VAN KAAM LEIDEN - Het gepromoveerde Fo reholte voelt zich in de derde klas se als een vis in het water. Een toch gerenommeeerde ploeg als het Haagse HBS werd met een 6-1 ne derlaag naar huis gestuurd. FC Lis- se boekte bij P&T Expres even eens en met 1-3 zijn tweede over winning. Foreholte-HBS 6-1 In een voortreffelijk gespeelde eer ste helft overrompelde Foreholte de Hagenaars volledig. Na tien mi nuten was het al 2-0 door doelpun ten van Stan Uljee en Puk van der Voort. Daarna opnieuw Uljee en Ton Arroyo stelden al voor de pau ze de winst veilig: 4-0. Begrijpelijkerwijs verslapte na de pauze bij Foreholte de concen tratie waardoor Ronald Schild- kamp de eer voor HBS redden. Ton Arroyo en Andfe van de Berg maakten het Voorhoutse feestje echter toch compleet. P&T Expres-FC Lisse 1-3 In Amsterdam maakte FC Lisse wederom indruk. De ploeg schiep zich veel kansen, maar pas na een half uur spelen kon Frans Bouc- kaert het overwicht in een doel punt omzetten. Hoewel Wim Bouc- kaert als spelverdeler naar een glansrol op het middenveld groei de, kwam P&T Expres een kwar tier na rust langszij door een doel punt van kopspecialist Nijenhuis. Hij was ter plaatse toen de bal, door de lat gekeerd, weer in het doelgebied van Mark van Berkel terugsprong. Frans Bouckaert her stelde prompt daarop de marge i Gert van de Hulst de winst r Lisse veilig stelde. NOORDWIJK - Wat vertraagd maakte SJC gisteren zijn debuut in de derde klasse. De équipe van trainer Jan Faas kreeg daarin di- rekt te maken met streekgenoot LFC. De Noordwijkers hopen, na de onafwendbare degradatie vorig seizoen, op een 'ontspannen' jaar tje waarin vooral de jongere talen ten zich kunnen ontplooien en de aanval nu weer de kans krygt de smaak van het scoren te proeven. LFC verleende daaraan voorlopig geen enkele medewerking en de Noordwijkers kwamen bijzonder goed weg met een krappe 1-0 over winning. Alles leek voor SJC aanvankelijk naar wens te verlopen toen na tien minuten spelen Marco de Ridder de Leidse centrumverdediger Frank van Veen te vlug af was bij een kopduel. Hij mikte het leder geplaatst naar de grond en doel man Dick Akerboom had meteen het nalrijken. Reden voor LFC-trai- ner Wim Visser om onmiddellijk maatregelen te nemen. Hij verving rechtsbuiten Bles Zuma door de meer verdedigend ingestelde Dick van de Wal en gaf opdracht de Noordwijkers korter te dekken. Met als gevolg dat SJC gaandeweg minder ruimte kreeg en LFC via Loek van der Post gevaarlijk kon worden. Doelman Ed Zuidhoek verwerkte de inzet moeiteloos. Hoewel LFC achter de zaak in middels redelijk onder controle had gekregen bleven de beste mo gelijkheden toch voor SJC. Na bij na een half uur spelen verscheen Ben van der Zalm in het Leidse strafschopgebied. Hij liet de kans echter aan de toestormende Marco de Ridder, die te gehaast over schoot. Voor het overige bleek Dick Akerboom een betrouwbare stand-in voor de naar RCL vertrok ken doelman Peter van der Wal. Door steeds alert te reageren zorg de hij er voor dat LFC bij de rust nog alleszins uitzicht had op een goed resultaat. De Kanaries kwamen inderdaad gemotiveerd aan de start voor de tweede rondgang. Veel feller dan daarvoor pakten zij de zwartwitten aan, soms zelfs iets te hard, waar door Marco de Ridder tot twee maal toe verzorging in het veld no dig had. Met Hans van Abswoude aan het hoofd van de verdediging doorstond SJC het Leidse offen sief al kregen Loek van de Post en Dennis Verplancke toch kansjes. Op nun schoten reageerde doel man Zuidhoek echter bekwaam. Eenmaal in geslagen positie redde Peter Marijnen voor hem op de doellijn. Ondanks sterk aandrin gen slaagde LFC er net niet in om een punt te pakken. MIEP VROONHOF LEIDEN - In de zondag vierdeklasse A werden tij dens de tweede ronde enke le rake klappen uitgedeeld. Meerburg zegevierde met 1- 4 bij Unitas, terwijl ROAC tegenstander Teijlingen met 4-0 de baas bleef. Al phen bleef met een gelijk spel tegen VTL voorlopig aan de leiding. In 4B boekte UDO zijn tweede overwin ning. Docos - Randstad Sport 3-1 Een fors duel, waarin de fysieke inzet de boventoon voerde. Voor de rust zette Docos de Voorschote naren flink onder druk, zonder daarbij tot scoren te komen. Na de rust legde de thuisclub meer aan vallend vernuft in het spel. Dat leidde na zes minuten tot de 1-0 door Ronald Hoogenboom, die de Randstad-defensie op snelheid verschalkte. Vier minuten later stond het alweer gelijk, toen Leo van de Krogt een inzet van Kees Hulsebosch in eigen doel werkte: 1-1. Een gevloerde Ronald Hoogen boom kreeg daarna een opgelegde kans om Docos weer aan de leiding te helpen, maar hij zag zijn straf schop gekeerd door goalie Arend van de Uever. Het tij leek ten gun ste van Randstad te keren, toen Docos-aanvoerder Peter van der Kooij uit het veld werd gestuurd. Vijf minuten voor tijd kreeg echter Ronald Hogenboom opnieuw een penalty toegekend, die ditmaal door Matthieu de Vrind werd be nut: 2-1. Op de valreep bepaalde Pedro Hilleger de eindstand op 3-1. WSB - LDWS 0-1 Voor de rust kregen beide teams volop kansen. Bij snelle tegensto ten misten daarbij Ger Nachtegel- ler en Erik van der Weijden alleen voor keeper Hans Laros. Vanaf de aftrap voor de tweede helft had het geroutineerde LDWS meer succes'. Richard Klein plaatste de bal di- rekt op het hoofd van Ger de Roo- de, die de 0-1 binnenkopte. Die treffer vormde voor WSB het sein om alles op de aanval te zetten. De beste mogelijkheid tot scoren kwam daarbij voor Gert-Jan Rotte veel. ROAC '79 - Teijlingen 4-0 In de de eerste helft leek er voor Teijlingen weinig reden tot onge rustheid. Ruud Joosten en Maar ten Aarendsman stelden goalie Jan van de Poel danig op de proef. Met het naderen van de rust kreeg ROAC echter meer grip op het spel. Een minuut voor tijd nam Ruud Weenink een afgeweerde bal rechtstreeks op de slof, een inzet waarop Teijlingen-doelman Hanss Diependaal slechts het nakijken had: 1-0. Ruud Weenink voerde via een solo de score in de 51ste mi nuut naar 2-0 op. Via Robert van Leeuwen en Ruud Joosten moch ten de Sassenheimers nog even aan een aansluitende treffer den ken, maar John Vaneman maakte in de 68ste minuut aan alle illusies een einde: 3-0. Tien minuten later zorgde Gé van de Star vanuit de re bound voor 4-0. Unitas Meerburg 1-4 Slecht uitverdedigen van Fred Hagenaars werd door John Zee in de vierde minuut resoluut afge straft: 1-0. De Unitas-vreugde was echter van korte duur, want twee minuten later tikte Piet de Koning een door John van Veen verlengde bal in het net: 1-1. Een demarrage van Rinie van Veen stelde Edwin van Benschop in de 20ste minuut in staat 1-2 te scoren. Na de hervat ting ontplooide Unitas meer aan vallende initiatieven. Fred Hage naars zette echter in de 70ste mi-, nuut zijn ploeg op grotere voor sprong, door een teruggelegde bal van Rinie van Veen fraai achter John Eradus te plaatsen: 1-3. Toen John Jansen zich vergiste in een van een ander veld afkomstig arbi traal fluitje, wist John van Veen op aangeven van de alert profiterende Martin van Kins het duel te beslis sen: 1-4. VTL - Alphen 0-U VTL had voortdurend een licht overwicht* maar liep zich stuk op de stugge Alphense defensie. Klaas Dekker en Gerrit van Baard wijk stuitten daarbij op keeper Bart van Dolder. Aan de andere zij de vond Wim Hogendoorn doel man Ed Neuteboom op zijn weg. In de tweede helft kregen de Vliet-be- woners steeds meer grip op de gang van zaken. Veel kansen bracht dat niet teweeg, al diende Marcel Verbeek een door John van Berkel ingekopte bal wel uit het Alphen-doel te koppen. SVLV - Van Nispen 1-2 Van Nispen opende overrompe lend, met in de 5de minuut een fraaie omhaal van Ruud de Klerk: 0-1. Na een lat-schot van Jelle Raap, was het in de 20ste minuut Frits Klinkenberg die aan de ande re zijde via een ingestudeerde vrije trap 0-2 aantekende. Vlak voor rust kon de vrijstaande Sjaak van de Werff zijn ploeg aan de op dat mo ment verdiende 1-2 helpen. Na de rust nam SVLV de Zilkers flink in de tang. Doelman Ed Smit betoon de zich echter een niet te passeren obstakel. UDO - Vredenburch 2-1 UDO speelde een sterke eerste helft, al betekende een door keeper Michel van haaren losgelaten bal in de 7de minuut wel 0-1. Zeven mi nuten later zorgde Ron Wetselaar via een fraaie solo voor de gelijk maker: 1-1. UDO hield het heft in handen en kwam tien minuten voor de pauze dankzij een fraai af standschot van Ger Oudshoorn aan de leiding. Na de rust nam de thuisploeg gas terug, zonder daar bij nog in ernstige problemen te geraken. GDA - Wasssenaar 0-1 In de eerste helft kregen beide partijen diverse kansen, waarbij GDA met een paalschot het dichtst bij een treffer kwam. Ook na de rust veranderde er weinig in het spelbeeld. Het was daarby Richard Wessel, die in de 75ste minuut na een korte solo het vizier op scherp bleek te hebben staan: 0-1. HW - ASC 4-0 ASC trof in de HW een sterke tegenstander, die bovendien zorg vuldig met de geboden kansen wist om te springen. Na eerst nog een goede safe te hebben verricht, betekende in de 20ste minuut een fout van keeper Charles Robert 1-0. Tien minuten later werd een snelle HW-aanval met het hoofd doeltre- fend afgerond: 2-0. In de 60ste mi nuut kwam Henk Langerhorst dichtbij een tegentreffef, diens in zet werd echter op de lijn gekeerd. De Hagenaars liepen vervolgens probleemloos naar 4-0 uit. Terrasvogels - Hillegom 1-1 Voor de rust had Hillegom een licht initiatief met kansen voor Pe ter Berg en Peter Jongbloed. Di- rekt na de hervatting slaagde Hans van Eijck erin om via een vanuit de rebound ingeschoten bal de roos te vinden: 1-0. Een wanhoopsoffen sief bezorgde de thuisploeg echter twee minuten voor tijd alsnog de gelijkmaker: 1-1. Concordia Hillegom - HFC Drie blunders werden de Hille- gommers tegen de fysiek sterkere Haarlemmers nog voor de rust fa taal. Duncan Pret gaf doelman Aad van Ruiten in alle gevallen het na kijken. De tegentreffer van Peter van de Westen, vijf minuten na de hervatting kon HFC niet meer verontrusten. Vlak voor tijd be paalde de ploeg de eindstand op 1-

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 15