Nieuwe squashvereniging in nieuwe sporthal -fian de yjLijt Faas en Siemeiïnk op weg naar finale van Masters' Supporter van Ajax dankt zijn leven aan een ME'er SOMMES ÏÏ5K523SSSS; U.V.S.-R.V.C 23 leuke meisjes 15 tot 23 jaar. jonge mannen ZATERDAG 6 SEPTEMBER 1986 SPORT PAGINA 21 FC Den Haag was in veel dingen het eerst. Het was de eerste club waarvan supporters de eigen tribune in brand staken. Het was de eerste club in het betaald voetbal die ongeslagen kampioen werd. Het was de eerste vereniging die een voorzitter, Dé Stoop, kreeg die zijn vorige club, FC Amsterdam, wegens gebrek aan publiek kwijtraakte. En het is de eerste club die wegens racistisch wangedrag niet meer welkom is in het toch zo tolerante Amsterdam. Een harde kern van FC Den Haag-supporters heeft al heel wat bomaanslagen op zijn geweten. Een Ajax-fan werd levensgevaarlijk gewond door een Haagse fragmentatiebom. Dat hij het overleefde was een wonder. Naar voetbal gaat hij nooit meer kijken. Een interview met Bob Groen. ZAANDAM (GPD) - Uit angst voor wraaknemingen van FC Den Haag-supporters heeft de 25-jarige Bob Groen uit Zaandam een ge heim telefoonnummer. Die angst heeft ook de keus van zijn pas ge kochte woning bepaald. Het huisje staat een beetje achteraf in een vooral door bejaarden bewoond Zaans wijkje. Het adres geeft hij niet zomaar prijs. Ook politie en PTT beschermen zijn privacy. „Ge lukkig maar", zegt hij. Bezoekers bekijkt hij wantrouwend. „Bent u wel van de pers", vraagt hij. - Waarom zo bang voor Den Haag? „Omdat ze me dood willen heb ben", denkt hij. Hij was ook bijna dood geweest. Op 9 januari 1983 werd hij in het Ajax-stadion getroffen door een fragmentatiebom „Het was gek, maar ik had al een tijd het gevoel dat er iets zou ge beuren. Daarom ging ik niet zoals gewoonlijk op de F-Side staan. Want daar ben je al gauw doelwit. Dus ik ging naar de andere kant. Tussen vaders met zoontjes, oude re vrouwen, jonge meisjes. Het was een wedstrijd voor de beker. Ajax- Den Haag. Het is geloof ik 2-1 ge worden". „Ajax kreeg een strafschop. Maar ver voor de wedstrijd broeide het al. Er waren een stuk of wat bommeldingen. Er werd ge spuugd, stenen kwamen naar bin nen, ze trokken aan de hekken. Een peloton ME kwam de tribune op". Rotjes „De wedstrijd was nog geen tien minuten aan de gang toen die pe nalty kwam. De F-side kwam erop af rennen. Die supporters zoeken elkaar altijd op, he. Een hoop ge knetter van rotjes. Opeens zie ik iets naast me vallen. Een grote knal. En alles wordt ineens zwart voor m'n ogen. Ik denk: verrek dat is een groot rotje. Aan een bom dacht ik helemaal niet. Zo iets komt toch niet bij je op. Ik had im mers nog nooit zo iets meege maakt. Ik voelde wel iets, maar niet echt pijn. Een wondje aan m'n been, dacht ik. Terloops kijk ik naar beneden. Het bloed spoot ui4 een gat in m'n lies. Bij elke hartslag gulpte het er uit. Het was net alsof een kraan openstond". „Ik ga nog een paar treden de tri bune af en zak in elkaar. M'n broer tje van zestien was de enige die om hulp riep. Verder kwam er nie mand. Er kwam maar niemand. Ik dacht: zal er nog wel iemand ko men. Overal was rook. Zoals op een oorlogsfilm. Een paar oudere mensen begonnen aan me te trek ken, tilden me op, wilden me weer naar boven brengen. Opeens hoor ik een man schreeuwen: „Neerleg gen!". Hij drukt z'n duimen in m'n lies, had gelyk de ader te pakken en kneep hem dicht. De bom had een gat in m'n hoofdslagader gesla gen. Als die ME'er, Gerrit Duiker heet hij, niet zo bliksemsnel was opgetreden, was ik doodgebloed. Aan die man heb ik m'n leven te danken". „Toen ik daar zo lag, keek ik schuin omhoog, zag ik Den Haag- supporters met van die vertrokken gezichten. Eentje schreeuwde steeds maar: „Ga maar dood, vuile rot-jood". Het leek wel alsof-ie het leuk vond. Als ik iemand dood zie gaan zou ik niet genieten". Normaal „Dat van die joden is, denk ik, tegen ons, Ajax dus, gericht. Dat schelden is vrij normaal geworden. Ajax is een jodenclub zeggen ze, dan willen die supporters van de tegenpartij je daar op pakken. Op de televisie en op school heb ik er wel eens wat over gezien en ge hoord, over de oorlog. En m'n va der heeft wel wat verteld. Ik keur het niet goed dat gescheld, want jo den zijn toch allemaal mensen die veel hebben meegemaakt; ze heb ben ze zomaar proberen dood te maken ook. Maar die jongens die schelden weten niet wat ze zeggen. Die willen gewoon de supporters van de andere club treffen. Dat kan ik nu zeggen. Maar toen het pas was gebeurd, toen ik bijna dood was gegaan, wilde ik niets liever dan die Hagenees te pakken ne men. Ja, wraak nemen. Maar dat zakt, na een tijd". „Je hebt als mens zo'n zes liter bloed. Ik had zo'n litertje of vier verloren. Er was eerst sprake van dat m'n been moest worden geam puteerd. Ze hadden de plek waar ze zouden zagen al op m'n been af getekend. Ik ben niet gelovig, hele maal niet. Maar ik heb toen wel een gebedje gedaan, hoor. De tijd. Dat was ook zo gek. Het was of de tijd niet meer bestond, alsof het niet meer ging om uren en minuten. Je hoort altijd van mensen dat ze beelden uit hun leven zien als ze doodgaan. Dat had ik ook, vooral van m'n vader en moeder. Ik hou veel van m'n ouders. Erg genoeg is m'n moeder kort geleden overle den aan longkanker. Gelukkig heb ik haar nog een tijd mee kunnen maken". „Als ik niet jong was geweest, niet echt de wil had gehad te blij ven leven, was ik doodgegaan. Want ik was heel zwak; ik mocht niet eens onder narcose worden ge bracht. Het been is plaatselijk ver doofd tijdens de operatie. Het was een gemeen bommetje. Glas, me taalsplinters en spijkers hebben ze uit de wond gehaald. Ik heb later op foto's gezien wat er allemaal in zat, wat er allemaal aan spieren, pe zen en bloedvaten is vernield. Het was een pijpbom, een met kruit en allerlei rotzooi volgestopte metalen pijp, die ze op een bankschroef aan één kant dichtknijpen. Die bom hebben ze in allerlei delen meege smokkeld naar binnen toe. Op de tribune hebben ze dat ding in el kaar gezet". Bobs vrouw, die al die tijd stil heeft zitten breien op de bank, valt opeens verontwaardigd uit. „Een méisje heeft 'm naar binnenge smokkeld, verstopt in haar onder broek. 't Is ongelofelijk hoor me- Dronken ..Op zaal dachten de andere pa tiënten dat ik een dronken vent was die een ongeluk had gehad. Ik lag maar te schreeuwen en te gil len. Maar dat was ijlen. Dat kwam door de wondkoorts. Het was ei genlijk de tweede keer dat ik op sterven lag. Eerst op de tribune, la ter na de operatie". „In het ziekenhuis kreeg ik poli tie voor de deur, als bewaking. Het was voor het eerst dat er zo iets zwaars was gebeurd tijdens het voetballen. Later is dat normaal ge worden. Bij die laatste wedstrijd tussen Ajax en FC Den Haag in het Olympisch Stadion, toen de politie de wijde omgeving afgrendelde, de omwonenden aanraadde binnen te door Pieter v/d Vliet 'Als ik iemand dood zie gaan, zou ik niet genieten' blijven en alle auto's van de Sta dionkade wegsleepten, hebben die Hagenaars geprobeerd weer bom men te gebruiken. Ze hebben die bommen toen niet mee naar bin nen durven nemen, waren zeker bang dat ze bij het fouilleren zou den worden gevonden. Ze zijn in de haast weggegooid. De politie heeft er een stuk of wat gevonden". „Twee weken heb ik in het zie kenhuis gelegen. In het begin mochten alleen m'n vader en moe der er bij. Later is ook Gerrit Dui ker, de ME'er, langs geweest. Hij zei dat-ie gewoon z'n werk had ge daan. Dat-ie daarom ook niet met interviews in de krant wilde. Ik zie die man nog staan toen-ie eindelijk m'n been kon loslaten, toen broe ders van de ambulance het einde lijk van hem konden overnemen. Z'n hand was helemaal verkrampt, schudde heen en weer". „Van de spelers en het bestuur van FC Den Haag heb ik een bloemstukje gehad. Dat gebeurt natuurlijk omdat het zo hoort. Ik was er toch wel blij mee. Maar ik vond het leuker dat ik hele stapels brieven van wildvreemde mensen kreeg. Eentje van een oud vrouw tje met vijf gulden erin om een pakje shag te kopen". Dader „Nee, de dader heeft niets van zich laten horen. Dat was een acht tienjarige jongen. Hij vertelde voor de rechtbank dat-ie ons een keertje wilde laten schrikken. Van de knal. Dat vind ik gelul. Want waarom stop je er dan spijkers in. En ze hebben geoefend met die bommen in de duinen. Ze hebben een tele fooncel en een politieauto opgebla zen ermee. Die auto ging een me- tertje of wat de lucht in. Die advo caat deed heel zielig over die gozer. Dat die jongen zo'n slechte jeugd had en dat-ie zo kansloos was en in een kansloze buurt woonde. De ad vocaat beweerde dat die jongen stoer had willen doen, gewoon een druktemakertje was. En dat-ie he lemaal geen geld had om schade vergoeding te betalen. Maar hij had wel een brommer en een stereo-in stallatie. Ik begrijp wel dat zo'n ad vocaat zo moet praten, maar ik keur het niet goed". „Ik heb er twee jaar c bang er te leren lopen. Ik was n van de stoep te stappen; het was alsof het een diep gat was. Ik was bang dat ik die stap niet zou halen, dat ik zou vallen. M'n spie ren en m'n slagader hebben ze moeten inkorten. Het was van bin nen helemaal kapot. En nog is het niet over. Het gaat nooit helemaal over. Het is van binnen één groot litteken. Als het koud is buiten, of vochtig, heb ik pijn". Bobs vrouw: „Lichamelijk is hij er wel weer zo'n beetje bovenop. Maar geestelijk heeft hij het er nog moeilijk mee. Zulke dingen gaan niet uitje hoofd. Hij heeft wel eens nachtmerries, al wordt dat min der". - Net oorlog. „Ja, maar ik wil nu, achteraf, niet zeggen dat het allemaal de schuld is van Den Haag. Want in de grote steden kunnen ze er allemaal wel wat van. Het slachtoffer had ook een vak S'er kunnen zijn, van Feyenoord. Of een ouwe man, een jong kind. Ik denk niet dat het met voetbal te maken heeft. Bij honk bal gebeurt niks, maar hoeveel mensen komen daar kijken. Hier in Nederland draait alles om voetbal. Daarom gebeurt het bij voetbal. Maar als het zo doorgaat komen er steeds minder mensen kijken, steeds minder". - De F-Side. „Al als jongen van een jaar of zes, zeven ging ik met m'n vader naar Ajax. M'n vader is een Amsterdam mer, gek van Ajax. Nu is het onver antwoord om zo'n jong kind mee te nemen, maar toen Hon het nog. Toen zaten er veel meer mensen op de tribunes. Het was allemaal meer ontspannen, zegt m'n vader. Op een gegeven moment ga je met vrienden. Dan ga je bij de F-Side, want daar is het 't gezelligst, daar wordt een hoop gezongen. Als Ajax zaterdag moest spelen, uit bij de boeren, zoals we dat wel noem den, maakten we er echt een dagje van. Dan gebeurden er een hoop stoute dingen". netje. Tussendoor at je wat. En je dronk nog eens wat. Doetinchem was voor ons echt het platteland. Daar kon je meer uithalen. Die mensen daar zijn dat van de grote stad niet zo gewend. Ja, dan sta je daar als verkopertje terwijl ze aan alle kanten jatten. Allemaal van dat merkspul, zoals Lacoste en Kappa. Shirtjes, broekjes, zweethandjes. Dat pikten ze het liefst. Een hele boel jongens kregen dat niet van thuis, terwijl jongens daar in willen lopen, eigenlijk in moeten lopen om mee te tellen". ..Voor de vernielingen schaamde lik me altijd wel. Winkelruiten die werden ingegooid en zo. Als groep had je macht. Binnen een groep durfde je r huisje, een dochtertje van twee. Je moet eens volwassen worden. Ajax is erg ver weg voor mij geworden. Er is tussendoor te veel gebeurd. M'n moeder dood, waar ik nog veel verdriet van heb. Trouwens, dr. Borggreve, de chirurg die mij heeft geopereerd, is verongelukt. Een motorongeluk. „Zijn werk was zijn leven", stond er op de rouwkaart. Gek he, die man heeft mij weer doen leven. En dat hij dan zelf zo aan z'n eind moet komen". - Nooit meer naar voetballen? „Als Ajax dicht bij de Europa- Cup zou komen. Er héél dicht bij zou zijn. En het zou een beroemde tegenstander zijn...". Bob kijkt naar z'n vrouw. „Weet als groep kon je je het zeker", vraagt ze. „Ik denk dat je dan toch niet gaat". „Dat denk ik ook", zegt Bob, ten slotte. Want uiteindelijk komt de angst weer op. Die angst wordt gevoed doordat er nog steeds kans lijkt op acties vanuit Den Haag. Bob: „Mijn vader is eens opge beld door een anonieme Hagenaar, die zei dat hij me te pakken had genomen, me vreselijk had toege takeld. Hij wist precies te vertellen waar ik allemaal die avond was ge weest in Zaandam. Hij wist precies r ik Het i; gen. het er koud i te krij- Kroeg „Om een uur of tien ging je weg en het eerste datje deed als je in de provincie aankwam was een kroeg je zoeken en daarna wat rondlo pen, over de markt, op een brade- ADVERTENTIE vooral de zwakkelingen opzwepen. Vooral de zwakkelingen deden de gekste dingen. „Doe 't nou, doe 't nou". En dan deden ze het". „Als er zondag werd gespeeld gingen we niet zo vroeg. Want dan was je de avond tevoren al wezen stappen, naar de disco geweest. Dan had je al een aardige spijker in je kop. Naar die grote clubs gingen we evenmin zo vroeg. Dat was link, in de andere grote steden. Den Haag. Utrecht, Feyenoord haatte je, wilde je pakken, maar tegelijk wasje bang. Daar moest je rennen, kon je in paniek raken als je je ma ten was kwijtgeraakt, opeens al leen stond. Het was echt wel ge vaarlijk: een tegel voor je kop, een ram met een ketting, een mes. Je was bang, maar het gaf ook een kick. Want je wist niet wat er zou gebeuren, maar wel dat er wat zou gebeuren. Het was het gevaar tar ten, zoals een coureur misschien wel doet. Het was een soort avon tuur. Doordeweeks had je je werk ten.^Thetwa^ NACefaans Ife IfemlrSTta ttnzssrjz-A «Hl«g zag m n Ajax-sjaaltje gespeeld. Beide spelers wonnen zeer overtuigend van respectieve lijk Michael van den Berg en Kees met alleen maar ellen- Heemskerk. Districtskampioen zingen, samen vóór Faas stond slechts twee games af Van den Berg en Kees Heems- psv Ruud Gullit is de voetballer van het jaar geworden. Hij heeft deze verkiezing te danken aan zijn positie als vrije man bij kam pioen PSV. Hans Kraay is een zeer erva ren en gewaardeerde coach die op voortreffelijke wijze zijn visie op het voetbalspel weet uit te drukken. Na het behalen van het kam pioenschap stelde Kraay vast dat zijn team op internationaal niveau te weinig kwaliteit en er varing bezat. Met het aantrekken van Vanenburg, Koeman, Niel sen en ook Samuel, bezit PSV nu ongetwijfeld de sterkste selectie van Nederland. Met 15 a 16 vrij wel gelijkwaardige spelers, die bovendien allen veel internatio nale ervaring hebben. De absolute nummer één van deze selectie is Ruud Gullit. En als nummer twee fungeert het overgrote deel van de selectie. Ier, bracht de wedstrijd weer vol ledig in evenwicht. Gullit is als aanvaller namelijk van veel meer waarde dan als voortreffe lijke laatste man. PSV beschikt over een sterke lijn door het midden. Met Van Breukelen, Koeman als laatste man, Nielsen en Gullit is de basis van het elftal niet voor verbete ring vatbaar. Dan blijven er nog door Piet Keizer Maar Kraay, buiten het veld, en Gullit, in het veld, bepalen de prestaties van PSV. Althans, Kraay bepaalt of Ruud Gullit als vrije man van achteruit speelt of als aanvaller met een vrije op dracht. Met de aankopen van Koeman en Nielsen spreekt Kraay duidelijk zijn voorkeur uit voor Gullit als aanvaller. Ro nald Koeman is aangekocht na een zeer sterk seizoen als laatste man bij Ajax en Nielsen is al ja ren een betrouwbare centrale verdediger. Afgelopen zondag heb ik in de wedstrijd tegen Ajax van beide oplossingen een helft gezien. Gul lit speelde tegen Ajax de eerste 45 minuten als laatste man, die ook verplicht is om aan te vallen. En PSV verloor die eerste helft door te weinig aanvalskracht. Met na me Vanenburg als teruggetrok ken spits en Koeman als rechter middenvelder wisten en weten geen weg met hun positie. Het trio had de eerste helft dan ook een ongewone positie en een on gewone rol. Maar dat mag niet als excuus gelden om Gullit dan als laatste man te laten spelen. Het ontbreken van Nielsen heeft hier ook niets mee te maken, Sa muel is een goede vervanger. En verder blijkt dat Gullit enige uren heeft moeten aanhoren waarom hij als laatste man zou moeten spelen. Ook dat is geen goed excuus. PSV verliest dus in de eerste helft de wedstrijd door een on juiste opstelling en ook door de zeer verrassende wijzigingen die Cruijffin zijn geladen elftal aan bracht. In de tweede helft speelt Gullit wel als spits en onmiddel lijk verliest Ajax het overwicht en de gelegenheid om rustig en weloverwogen op te bouwen, zo als dat in de eerste helft moeite loos gebeurde. De directe drei ging die van Gullit uitging en zou blijven uitgaan als aanval- slechts uitdagingen over. Zoals de bezetting van het middenveld en de keuze tussen spelers. De keuze bijvoorbeeld tussen Van der Gijp en Vanenburg, de keuze tussen Valke en Van Rooy en de keuze tussen Van de Kerkhof en Arnesen. Ik benijd Kraay dan ook niet als zijn selectie weer vol ledig fit is. Want ik weet dat in een groep gevestigde spelers nog een probleem aan de orde is. Veel spelers van PSV hechten enorme waarde aan hun eigen carrière en dus ook aan hun persoonlijke prestatie. Het is een zware opga ve om deze spelers ervan te blij ven overtuigen dat de resultaten voorrang hebben boven de per soonlijke prestatie. De selectie herbergt echter zoveel kwaliteit en persoonlijkheid dat conflicten niet uit kunnen blijven. Verder ontbreekt datgene aan de selectie van PSV, waar bijna alle verenigingen een overschot van hebben. Er zijn geen harde werkers, min of meer onbekende waterdragers: die spelers die voornamelijk door hun inzet en arbeid het de vedette mogelijk maken om zich te onderscheiden. Indien de leiding van PSV erin slaagt om dit beheersen, dan moet PSV zonder veel moeite kampioen van Nederland wor den en zijn de internationale suc cessen ook in aantocht. Er is Eindhoven echter weinig tijd ge gund, want over krap een maand moeten de wedstrijden tegen Bayern München voor de Euro- pa-Cup-1 al aantonen of PSV dat gestelde doel, internationaal suc ces, ook gaat bereiken. Sportcomplex "Kikkerpolder'' K\ Zondag a s. aanvang 14.00 uur HOOFDKLASSE Deze advertentie wordt u aangeboden door. Nieuwe Rijn 23, Leiden t.o. de Korenbeurs Drug. Zingen „Het was de. Het san iets zijn, was hartstikke mooi. En als Ajax scoorde was je apetrots, ke.rk kon met de schrale oogst alsof je zelf dat doelpunt had ge- games naar huis. maakt. Zo waren ze niet allemaal. Want er liep van alles mee, skin heads, druggebruikers, alcoholis ten. En van die persoontjes die de team tot en met 16 jaar doet hy ont- hele tijd met hun rug naar de wed- zettend veel ervaring op, wat ook komen: voor respectievelijk Dek ker Tennis en Unicum. By de B-vrouwen kwam Heieen van der Berg in aktie. Zij overdon derde in de eerste set de Munnik- speelster Irma van Seeters met haar krachtige backhand, zodat het al snel 6-0 was, maar Van Seeters bood in de tweede reeks beter te genstand en hield de score beperkt tot 5-7. De jongensachtige Van den Berg maakt een zeer sterke indruk en heeft zeker kans op de titel. Al eerder dit seizoen troffen Ma rie-José Rutten en Christel Ver- woert elkaar in Noordwijk. Laatst genoemde besliste de ontmoeting toen in haar voordeel. Gisteren kwam het niet tot een herhaling. De uit het Rotterdamse district af komstige Rutten nam revanche met 6-2, 7-6. By de C-mannen waren Marco van Trigt (tegen Loek Verhees) en Onno van Paridon (tegen Marcel Lolling) succesvol. By de vrouwen plaatste Pascal Jongmans zich als eerste geplaatst voor de kruisfina les. Na drie winstpartijei* in de C- afdeling komt zy morgen uit tegen de als nummer twee gëeindigde speelster uit de andere poule. ILONKA VAN RIET ADVERTENTIE De 16-jarige Siemerink heeft een goed seizoen achter de rug. Uitko mend voor het Nederlandse jeugd- strijd stonden, gewoon erop uit v op rotzooi dan". duidelijk te zien was in zijn partij tegen de Noordwijker Heemskerk. zeker geen lieverdje, Ook Stephan Faas kan terugzien maar ik kwam wel in de eerste op een best tennisjaar, met als uit plaats voor Ajax. Nu ga ik niet springende prestaties de winst in meer. Niet alleen omdat het bijna het B-toernooi van Shot in Zeist, m'n dood is geworden, 't Hoeft ook van Roomburg in Leiden en uiter- niet zo nodig meer. Zoals ook het aard het behalen van de distritsti- stappen vrijwel voorbij is. Want je tel. Zowel Faas als Siemerink zal bent getrouwd, hebt een eigen volgend jaar in de eerste klasse uit- zoeken eenzelfde aantal serieuze om samen gezellig dansen te leren. Interesse? Neem even kontakt op! DANSSCHOOL N NIEUWENHUIJZEN BOES Hogewoerd 87 - Lelden - Tel. 071-143708 LEIDEN - De vloer was nog niet eens af, de officiële openingshandeling zoals die woensdag plaatsvond liet nog zeker twee maanden op zich wachten, maar toch was de splinternieuwe 3 Octoberhal in De Morsch al in juli jongstleden het domicilie van een vereniging met op papier 100 leden. Vanaf vandaag mogen die, onder de verzamelnaam de Leidse Squash en Rackets Club, op de vier banen ook daadwerkelijk slag leve ren en dat gebeurt in eerste instantie met twee open dagen. Waarbij eenie der die van deze snelst groeiende tak van sport in Nederland kennis wil nemen een balletje mag opgooien. Dat deed het huidige bestuur van de LSRC twee maanden geleden ook, maar dan bij Jan Duivesteyn, de directeur van Sport en Rekreatie. Spe lend op de banen van Holiday Inn (onder de naam HISC) had de club in juni te horen gekregen dat de directie van het hotel het lopende contract eenzijdig wenste te verbreken, "Vanwege", zoals penningmeester Ad Nieuwenhuis het uitdrukt, "een zogenaamd conflict of interests". Ofwel, in goed Nederlands, het botsen van belangen. "Het was in principe", zo verklaart Nieuwenhuis zich nader, "ook een vreemde situatie daar. Het hotel is een commerciële onderneming, be doeld om om winst te maken. Een vereniging daarentegen is een ideële zaak, opgezet om de belangen van de sport en de leden zo goed als moge lijk te behartigen. Dat ging, opmerkelijk genoeg en na een wat moeizame aanloopperiode van driejaar, de laatste twee jaar redelijk samen, althans voor zover het ons betrof. Maar het stak de directie op een bepaald mo ment dat als ze de banen voor bijvoorbeeld de gasten nodig hadden, ze dat aan ons moesten vragen. De directie wilde, daar kwam in het in het kort op neer, de autonomie over de banen terug." Voor Nieuwenhuis en zyn companen op zich geen onredelijke eis, al leen de manier waarop het een en ander zyn beslag kreeg zette nogal kwaad bloed. "Het bestuur kreeg geheel andere beweegredenen voorge schoteld dan bijvoorbeeld de leden die per brief een compleet andere lezing van het verhaal ontvingen. We kwamen daarmee opeens in zeer troebel water en het was duidelyk dat we, als wedstrijdgroep vooral, bij Holiday Inn zo niet verder konden. We moesten vervolgens kiezen uit twee dingen. Of stoppen met de club, of een alternatief zoeken. Het geluk lag daarbij weer eens op straat, om precies te zijn op een steenworp afstand alwaar de contouren van de nieuwe sporthal en de aanpalende vier squashbanen zich steeds scherper aftekenden. "Puur toeval", analyseert Nieuwenhuis de ontstane patstelling. "Net op het mo ment dat we eigenlijk geen kant meer opkonden diende zo'n oplossing zich aan. We zijn in allerijl met Jan Duivesteyn om de tafel gaan zitten en binnen een mum van tijd waren we het eens. Hy vond het ook een mooie combinatie: een nieuwe hal, een nieuwe club." „Hij zal niet direct zeggen van de hel in de hemel, maar Ad Nieuwenhuis Ik wil niet natrappen, dat heeft geen zin") benadrukt wél dat de toe komst in De Morsch er voor de LSRC nu opeens beduidend florissanter uitziet dan voorheen aan de ryksweg het geval was. "Hier", zo stelt hy enthousiast, "kunnen we ons ontplooien als een echte vereniging. Schit terende banen die niet duur zyn en een prachtige accommodatie om de sociale contacten aan te trekken. Van Holiday Inn zijn er 100 leden mee gekomen. De meest gemotiveerde mensen vooral. Maar ik verwacht echt dat we binnen afzienbare tyd zo'n 4 a 500 leden hebben. Daar zijn we ook op berekend, ja". Om Leiden kennis te laten maken met squash en met zyn nieuwe club organiseert de LSRC vandaag en morgen open dagen. De Nederlandse topspëler Ronald Monsma en de Nieuwzeelander Brian Barnett verzor gen demonstraties. "We kunnen", zo besluit de penningmeester, "best nog wel wat talent gebruiken. Want behalve groeien in de breedte willen we ook het liefst zo snel mogeliik naar de toD." AD VAN KAAM

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 21