mededelingen gemeentebestuur 8 t/m 12 september '86 OSE leiden GEORGE JULIEN en de LEADS BROTHERS ROLGORDIJNEN JALOEZIEËN H.JANSE LEIDEN B.V. Commissie voor Sociale Zaken en Maat schappelijke Aangelegenheden, Ruimte lijke Ordening, Verkeer en Milieu, Volks huisvesting en Sport, Onderwijs, Sociaal- Cultureel Werk en Emancipatie en Econo mische Aangelegenheden. Gezamenlijke commissievergadering. Maandag 8 september a.s. om 20.00 uur in kamer 23/24 van het Gulden Vlies. Breestraat 125. Agenda: nota ouderenbeleid nota gehandicaptenbeleid Voor slechthorenden zal een ringleiding aanwezig zijn. Commissie voor Sociale Zaken en Maat schappelijke Aangelegenheden Woensdag 10 september a.s. om 16.30 uur, in de kantine van de Gemeentelijke Sociale Dienst, Langebrug 60. Agenda: nota GSD in de steigers nieuwe GSD-folders eenmalige uitkeringen 1986 2e gedeelte: woensdag 10 september a.s. om 20.00 uur in kamer 23/24 van het Gulden Vlies. Agenda: aanvragen flankerend ouderenbe leid 1987. Commissie voor Financiën, Personeel en Organisatie Donderdag 11 september a.s. om 20.00 uur op het Rekencentrum, Langegracht 7. Daaraan voorafgaand wordt door de di rectie I. en A. voor de commissie F.P.O. een demonstratie gegeven van diverse computersystemen. Agenda: Behalve de agendapunten die in andere commissies aan de orde zijn geweest. wijziging van de precarioverordening tussenmeter gasverbruik Rapenburg 48 wijziging van de gemeentebegroting en de begroting takken van dienst/bedrijven 1985 wijziging van de legesverordening inzake afgifte rijbewijzen opheffing gemeenschappelijke regeling midden-west Nederland garantie geldlening Stichting Dienstencen trum Bejaardenwerk voorschotten exploitatievergoeding aan de besturen van de scholen voor speciaal onderwijs en voortgezet onderwijs over het jaar 1986 voortzetting discussie van 14 augustus j.l. inzake de automatisering. Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agendapunten kan daarvoor terecht in het informatie centrum In de hal van het stadhuis. Overige <233 vergaderingen Vergadering Ouderenberaad Dinsdag 9 september a.s. van 14.00 tot 16.30 uur In de raadzaal van het stadhuis. Agenda: aanvragen flankerend beleid 1987 jaarverslagen van verzorgingshuizen perspectieven voor het Zijloeververzor- gingshuis Voor informatie kunt u bellen 254766. Rsad van Advies voor Verkeers- en Ver- voersaangelegenheden Dinsdag 9 september a.s. om 16.00 uur In het restaurant van het Stadsbouwhuls. Agenda: verkeersmaatregelen ingevolge de z.g. hoorprocedure Commissie Polderpark Cronesteyn Woensdag 10 september a.s. om 20.00 uur In kamer 12/13 van het Gulden Vlies. Breestraat 125. Agenda: vordering plan fase 3 rapport buro "Zijaanzicht" e activiteiten '87/'87 bellen Commissie voor de Beroep- en Bezwaar schriften Donderdag 11 september a.s. om 9.30 uur In de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: Er worden zeven bezwaarschriften behan deld. Zes bezwaarschriften zijn gericht tegen de afwijzing op een verzoek om registratie als woningzoekende. Een bezwaarschrift is gericht tegen de beëindiging van de registra tie als woningzoekende. bellen Percentagecommissie Kunstopdrachten Vrijdag 12 september a.s. om 10.00 uur in kamer 219 van het stadhuis. Agenda: 10.45 uur: problemen kunstwerk Zijlwijk- scholencomplex 11.30 uur: presentatie schetsontwerp lichtobject stadhuis 13.00 uur: voorbereiding gesprek wethou der bellen: 254181 of Voor Informatie "Overige vergade ringen" zie telefoonnummer(s) con tactpersonen onderaan agenda's. Verkeers maatregelen w Omleiding Vlietweg Het Hoogheemraadschap van Rijnland be gint maandag 8 september a.s. met werk zaamheden aan rioolzinkers onder het Rijn-Schlekanaal en de Vlietweg. Waar de werkzaamheden worden uitgevoerd zal de Vlietweg worden omgeleid via een noodweg door het weiland. De omleiding zal met de gebruikelijke borden worden aangegeven. Als alles meezit zal het werk na ongeveer 8 weken zijn afgerond. Als u over boven staande nog vragen heeft, kunt u contact op nemen met de hoofdopzichter van het Hoog heemraadschap van Rijnland, tel. 259431 Diversen Conditietraining bij de Directie Sport en Recreatie Zaterdag 6 september a.s. start de Directie Sport en Recreatie met conditietraining voor dames en heren in de Vijf Meihal aan de Boshuizerlaan. Dames kunnen hier elke week van 08.00-09.00 uur aan deelnemen; voor heren wordt dat een uurtje later van 09.00-10.00 uur. De kosten die hieraan ver bonden zijn bedragen slechts 1.- per keer, maar u dient wel voor 1 half jaar vooruit te betalen! Mocht u nog vragen hebben dan kunt u contact opnemen met Aad van der Luit van de Directie Sport en Recreatie, tel. 315601. Ontwerpprogramma Welzijn 1987 Aktiviteitenprogram- ma Migranten 1987/Aktieplan Migranten 1987) en Aan- dachtsgebiedenbeleid-Pro- gramma 1986-1989. Het College van Burgemeester en Wethou ders heeft het Ontwerpprogramma Welzijn 1987 vastgesteld. Behalve de onderdelen Sociaal-cultureel Werk, Emancipatie, Kin .a- ropvang, Opbouwwerk, Ondersteuning, Cul tuur en Maatschappelijke Dienstverlening, bevat het programma tevens het Aktivitei- tenprogramma Migranten 1987. Verder is het Aktieplan 1987 eraan toegevoegd. Het Ontwerpprogramma wordt toegezonden aan alle belanghebbende organisaties en ligt ter inzage bij: - Het gemeentelijk informatiecentrum in de hal van het stadhuis - De Openbare Bibliotheek en haar filialen - De Stichting Welzijn Bovendien is het verkrijgbaar voor 2,50 bij de informatiebalies van het stadhuis en het stadsbouwhuis. Tot en met 15 oktober a.s. kunnen schrif telijke Inspraakreacties op het programma worden gestuurd aan: Burgemeester en Wethouders van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Bovendien is er een hoor zitting van de Raadscommissie Welzijn op 29 september a.s. in de Burchtzaal, aanvang 20.00 uur. De Nota Aandachtsgebiedenbeleid-Pro- gramma 1986-1989 is ernaast door het Col lege van Burgemeester en Wethouders vastgesteld. Voor deze nota geldt dezelfde inspraakprocedure. Dat wil zeggen dat tot 15 oktober a.s. schriftelijk inspraakreacties aan het college van B W kunnen worden ge stuurd De Inspraakavond voor alle genoemde no ta's vindt op 29 september a.s. plaats In de Burchtzaal, Burchtsteeg 14. De indeling van de avond is: 20.00-21.30 uur: hoorzitting Raadscommis sie Welzijn m.b.t. Ontwerpprogramma's Welzijn en Migranten; 21.45 uur: nota Aandachtsgebiedenbeleid- Programma 1986-1989. In bedrijfsverzamelgebouw Mostért nog enkele units te huur. Het voormalig Mostertcomplex (Middelste gracht/Uiterstegracht) dat wordt verbouwd tot bedrijfsverzamelgebouw voor bestaande en startende bedrijven, wordt medio septem ber opgeleverd. Al vóór deze oplevering is het gebouw nagenoeg geheel verhuurd! Met 11 bestaande en 5 startende bedrijven is een overeenkomst gesloten. Er resteren nog enkele units, in grootte variërend van 48-75 m2, die kunnen worden verhuurd. De zeer snelle verhuur hangt direkt samen met de ligging, de parkeergelegenheid in de naaste omgeving, de indeling van het ge bouw en het gunstige prijsniveau (ca. 45,- 75,- per m2 kale huur). Geïnteresseerden kunnen kontakt opnemen met de Stichting Werkgelegenheid Leiden, de heer Spee (tel. 219811) voor starters of de direktie Economische Zaken, de heer van Schie (tel. 254274) voor reeds gevestigde bedrijven. Inspraakavond Inrichting terrein Giezeman Woensdag 10 september om 20.30 uur belegt de gemeente een inspraakavond over de inrichting van het terrein Giezeman tussen Hansenstraat en Haarlemmerweg. De avond wordt gehouden in het buurthuis Groenoord. Omwonenden en andere be langstellenden worden hierbij uitgenodigd. Enkele ambtenaren zullen aanwezig zijn ter toelichting van de plannen en om de reacties te bespreken. Leo Meijer, de voorzitter van de werkgroep Groenoord, zal de avond pro beren in goede banen te leiden. Bij hem kunt u ook tevoren telefonische reacties kwijt (tel. 254506), of bij zijn collega Peter Bollen van directie Groen (tel. 254612). als u 10 september verhinderd bent. Verkeers(veiligheids)- spreekuur De gemeente Leiden houdt éénmaal per week een "spreekuur verkeersveilig heid". Op dat spreekuur kunnen burgers klachten over verkeers-onveilige situaties voorleggen aan ambtenaren van de Directie Verkeer en Vervoer. Het gaat dan met name over onvei lige kruispunten, (te) hard rijden in woonwij ken, onvoldoende uitzicht e.d. Het spreek uur wordt iedere week gehouden op woens dagochtend van 10.00-12.00 uur op het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Om onno dig wachten te voorkomen, kunt u het besté vooraf een afspraak maken met mw. P. van Polanen, tel. 254802. Op het spreekuur kunt u uw wensen en klachten nader toelichten en zal bekeken worden binnen welke termijn hier iets aan gedaan kan worden. Voor alle duidelijk heid: het spreekuur is niet bedoeld voor klachten over een slecht wegdek, gebrek kige straatverlichting, defecte verkeers lichten, parkeervergunnlngen e.d. Voor dat soort zaken kunt u zich beter recht streeks wenden tot de betreffende instan ties: Voor klachten over defecte straatver lichting: Energiebedrijf Rijnland, tel. 252884; Voor klachten over slecht wegdek, kui len, omvergereden verkeersborden enz. 254601/254602; Voor klachten over defecte verkeers lichten: 254474 Voor klachten over verstopte straatkol- ken: 252091 Voor parkeervergunnlngen en -onthef fingen: 254501. Winkelwagentjes Op 26 augustus j.l. is een wijziging van de Algemene Plaatselijke Verordening in wer king getreden, die beoogt de overlast als ge volg van op de weg achtergelaten winkelwa gentjes te beëindigen. Als gevolg van de wijziging van de A.P.V. is het nu verboden winkelwagens op de weg te laten staan of te doen laten staan. Daar naast wordt aan Burgemeester en Wethou ders de mogelijkheid geboden om winke liers, indien dit nodig is, te verplichten op hun winkelwagen zogenaamde guldensloten aan te brengen. De wijziging van de A.P.V. ligt van 26 augus tus 1986 tot en met 25 november 1986 voor een ieder ter inzage in het informatiecentrum in de hal van het stadliuis en het Stadsbouw huis. Medio juni 1986 heeft de Gemeenteraad in gestemd met een beleid inzake het verlenen van bijzondere ontheffingen van het slui tingsuur voor horeca-ondernemingen op za terdagavond van 02.00 uur tot 03.00 uur. Kort samengevat kan de Burgemeester een bijzondere ontheffing verlenen indien: - aan het betreffende horecabedrijf een ont heffing van het sluitingsuur tot 01.00 uur resp. 02.00 uur is verleend; het bedrijf past in het bestemmingsplan; ter plaatse op dit moment geen overlast voor de woonomgeving wordt veroor zaakt; - niet te verwachten valt, dat door de bijzon dere ontheffing wel overlast zal ontstaan, rekening houdend met de ervaringen uit het verleden en de situatie ter plaatse; - als voorwaarde wordt opgenomen, dat na 01.30 uur uitsluitend zachte achtergrond muziek ten gehore mag worden gebracht. Gelet op het verloop van de proef is op 26 augustus 1986 aan de volgende horeca-on dernemingen een bijzondere ontheffing van het sluitingsuur verleend: - The Duke, Oude Singel 2 - de Husch Pub, Beestenmarkt 4 - de Pelikaan, Middelstegracht 155 - café "de Valk", 2e Binnenvestgracht 2 - Aniba, Herenstraat 1 - J.A.M. Sociëteit, 2e Binnenvestgracht 15 - d'Oude Vest, Oude Vest 81 - de Marepoort, Lange Mare 36 - 't Vattegat, Garenmarkt 16 - 't Praethuis, Vrouwenkerkkoorstraat 9 - Morskwartier, Morsweg 63 - Bristol, Nieuwe Beestenmarkt 34 - 't Centrum, Nieuwe Beestenmarkt 13-15 - Veronicabar, Beestenmarkt 14 - Morspoort, Nieuwe Beestenmarkt 8 Voor degene die door één of meerdere van deze besluiten rechtstreeks in zijn belang is getroffen bestaat de mogelijkheid een be zwaarschrift krachtens de Wet Arob in te die nen bij de Burgemeester van Leiden. Voor nadere informatie kunt u bellen: 254167. Vereniging "Vrienden van de Leidse Hout" Op 17 april 1986 werd de oprichtingsakte van de "Vereniging van Vrienden van de Leidse Hout" gepasseerd. U kunt deze ver eniging steunen door u op te geven als lid; de hoofddoelstelling van de vereniging is: "het bevorderen van het welzijn van de Leid se Hout, daarbij inbegrepen het Bospark, in de ruimste zin des woords met dien verstan de, dat het beheer van het Park bij de Ge meente Leiden berust". Als u zich naast uw lidmaatschap ook actief wilt inzetten in kleine werkgroepen die zich gaan bezig houden met bepaalde activitei ten zoals lezingen, boswandelingen, e.d., activiteiten van educatieve-, culturele-, re creatieve aard, wordt dat zeer op prijs ge steld. Zó helpt u mee het doel van de vereniging te bereiken. De minimum-contributie bedraagt 10,- per jaar per gezin of per persoon; voor instellingen, bedrijven, e.d. is de contributie minimaal 25,-. Als de Leidse Hout iets - of misschien wel heel veel - voor u betekent, wordt dan lid van de Vereniging van Vrien den van de Leidse Hout. Uw bijdrage kan worden overgemaakt op postgirorekening 11621 t.n.v. drs. W.H.R Mante, penning meester en secretaris van de Vereniging, Johan de Wittstraat 3.2334 AL Leiden. Aan meldingsfolders zijn ook verkrijgbaar bij de beheerder van het Theehuis in de Leidse Hout. Inrichting Hooglandse Kerk- gracht als marktterrein Het college van Burgemeester en Wethou ders heeft onlangs besloten de Hooglandse Kerkgracht in te richten als marktterrein voor de verkoop van 2e hands boeken, curiosa, antiek en 2e hands spullen, een lapjesmarkt en 2e hands kleding. Voor het verkrijgen van een standplaatsvergunning zal moeten wor den voldaan aan de gebruikelijk gestelde ei sen aan de marktkoopman. Een deel van het marktterrein van de Hoog landse Kerkgracht wordt gereserveerd voor het houden van rommelmarkten door Leidse verenigingen. Voor het innemen van een standplaats door deze verenigingen zullen de aan de marktkoopman gestelde eisen niet van toepassing zijn. De toewijzing van een standplaats aan marktkooplieden en verenigingen zal worden gedaan door de Di rectie Reiniging, Havens en Warenmarkten. Om de Hooglandse Kerkgracht te kunnen inrichten en de markt van start te kunnen laten gaan, roepen wij belangstellenden op om zich zo spoedig mogelijk schriftelijk aan te melden bij de afdeling Havens en Waren markten van de directie R.H.W. Admiraal Banckertweg 15,2315 SR Leiden. Voor tele fonische informatie kunt u bellen 071- 252174. 'In het Stedelijk Museum "De Lakenhal" wordt op de eerste en de derde zondag van de maand een gratis rondleiding gegeven langs de vaste collectie van het museum. Deze zal op zondag 7 en zondag 21 septem ber starten om 15.00 uur. Toegang: 2,50; 6-16 jaar en 65+ 1,25. Museumjaarkaart gratis. Openingstijden op zondag: 13.00-17.00 uur. Di t/m za 10.00- 17.00 uur. Maandag gesloten. Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 9 en 11 Wijk 10 en 12 Wijk 13 en 15 Wijk 14 en 16 maandag 8september, woensdag 10 september donderdag 11 september vrijdag 12 september Proefproject "Stalen" woningen Stevenshof Zoals inmiddels via diverse publicaties in de pers bekend is geworden heeft de gemeente Leiden plannen ontwikkeld om in vlek 16 in de Stevenshof te komen tot realisatie van een experiment van 80 eengezinswoningen. Om een zo optimaal mogelijke verhouding prijs-kwaliteit-woninggrootte te verkrijgen is bij dit project gezocht naar goede alternatieven op het gebied van contructie geveldichting en afbouw. De woningen zullen in basisuitvoering ongeveer 120.000,- v.o.n., inclusief 25-jarige afkoop van de erfpacht kosten. Om belangstellenden de nodige informatie te verschaffen zal woensdagavond 10 sep tember a.s. om 20.00 uur In de kantine van het Stadsbouwhuis een voorlichtings avond worden gehouden. Indien u interesse heeft voor dit project bent u op voornoemde avond van harte welkom. Tevens is op deze avond een documentatieset met aanmeldingsformulier beschikbaar. Afhankelijk van de belangstelling zal begin oktober a.s. worden beslist of het project doorgang zal vinden, waarna de bouw medio februari 1987 van start zal gaan. De wonin gen welke in de premle-C sector zullen worden gerealiseerd worden verkocht aan kandidaten welke voldoen aan de volgende voorwaarden: 1a. een huurwoning in Leiden achterlaten met een kale huur tot 425,- of b. een huurwoning in Leiden achterlaten met een kale huur tot f 685,- of c. geregistreerd zijn als woningzoekende met tenminste 120 urgentiepunten of d. geregistreerd zijn als woningzoekende met minder dan 120 urgentiepunten. 1.2. De woningen zullen worden toegewezen met voorrang van degenen die voldoen aan het bepaalde onder 1 a. boven hen die voldoen aan het bepaalde in 1 b. en met voorrang voor de gegadigden die voldoen aan het bepaalde in 1 b. boven hen die voldoen aan het bepaalde in 1 c. en met voorrang voor de gegadigden die voldoen aan het bepaalde onder 1c. boven hen die voldoen aan het bepaalde in 1d. 1.3. In het geval dat meer gegadigden voor een woonvergunning in aanmerking komen dan het aantal beschikbare woningen, vindt de verdeling plaats door middel van loting, met inachtneming van de in 1.2. vastgestelde voorrangsregeling. 1.4. Indien de werving onvoldoende kandidaten oplevert, is artikel 7, derde lid, van de Woonruimte-verordening 1983. alsnog van toepassing. s Bouwplannen Burgemeester en Wethouders zijn van plan de volgende bouwvergunningen te verlenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8 van de Woningwet: Witte Rozenstraat 31, wijzigen aanbouw Kortenaerstraat 75, berging in achtertuin Niels Bohrweg 11-13, wijzigen bouwplan Hooglandse Kerkgracht 30, verbouw stu dentenwoonruimte Hooigracht 34a, verbouw studentenwoon ruimte Flevoweg 13, uitbreiden bedrijfshal Nannie van Wehlstraat 1bouw erfafschei- ding Giliadal 22, bouw dakkapel Bedrijfsterrein Westwal Hadewijchlaan, bouw bedrijfsgebouw met dienstwoning. Verder hebben Burgemeester en Wethou ders het voornemen de volgende bouwver gunningen volgens de normale procedure te verlenen: Raamstraat 3, plaatsen dakkapel voorzij de pand Damlaan 22, intern wijzigen schoolge bouw Rembrandtstraat 24-26, berging in achter tuin G. Kasteinstraat 32, verbouw woning Zuidsingel 30-32, verbouw pand Prins Hendrikstraat 11verbouw achterge vel Schipholweg 104, indeling kantoorpand Plantsoen 47-49, verbouw woning Kanaalweg nabij CBB-gebouw, plaatsen regulateurkast Balistraat 63. plaatsen dakkapel Atjehstraat 32, plaatsen prefabgarage Maredijk 89, plaatsen duivenhok Bevrijdingsplein 52. verbouw bankgebou- we Haarlemmerstraat 187, verbouw winkelpui Alle bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 8 september 1986 gedurende veertien dagen ter inzage in kamer 241 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. In die pe riode kan iederpen schriftelijk bezwaar tegen de bouwplannen indienen bij Burgemeester en Wethouders van Leiden, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Als Burgemeester en Wet houders ondanks de ingediende bezwaar schriften en de eventuele toelichting in de commissie voor ruimtelijke ordening, uitein delijk toch een bouwvergunning verlenen, krijgen de indieners vgn bezwaarschriften hiervan bericht. ZATERDAGAVOND 6 SEPTEMBER SCHAAKVERENIGING LEITHEN 50-JARIG JUBILEUM in Dans Café IN DEN NIEUWSTRAAT met gastoptreden van: entertainer Aanvang 20.00 uur, Nieuwstraat 31. Geopend van 20.00 tot 02.00 uur. TURKS RESTAURANT "DE KOORNBRUG" Nieuwe Rijn 19, Leiden Recepties en grote partijen Dagelijks geopend van 11.00-24.00 uur. Wilt u reserveren bel dan tel. 071-121761 Uw gastheer Sabri DE GROOTSTE KOLLEKTIE voor Leiden e.o. Horizontale- en vertikale Uitsluitend KWALITEITSMERKEN met 5 JAAR GARANTIE Levering direkt uit voorraad of binnen één week. Haarlemmerstraat 123, tel. 071-130553.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 10