De lijdensweg van Koolhof ten einde -jfian de yjlijn— MSV ldopt BS Leiden Verrassing van Gomperts Straks terug in spits bij PSY EINDHOVEN (GPD) - De oortjes van Ruud Gullit staan wagenwijd open als een tafeltje verderop zijn naam valt. „Voor het elftal is het gewoon beter als Ruud libero speelt en inschuift op het middenveld. Dan is hij het nuttigst voor PSV en daar gaat het om. Ik denk ook dat zijn kwaliteiten een beetje achteruitgaan als hij alleen in de spits gaat lopen. Met zjjn klasse komt hij daar toch wel een keer terecht". Jurrie Koolhof kijkt aan de vooravond van Ajax-PSV met een schuin oog naar zijn aanvoerder, die echter onverstoor baar verder eet en doet alsof z'n neus bloedt. De ellenlange discussies die de laatste weken bij PSV zijn gevoerd en die vooral op verzoek van de spelers resulteerden in de terug keer van Gullit in de laatste linie, komt voor Koolhof niet ongelegen. Een paar weken geleden had hij nog vier man voor zich, met het vertrek van McDonald naar Portu gal en de verhuizing van Gullit zit de produktieve aanvaller van wel eer ineens vooraan in de wachtka mer. „Ik moet er nu voor zorgen dat ik op scherp sta en dat ik een waardig vervanger ben als ik in het veld kom. Net zolang tot de techni sche staf niet meer om mij heen kan en tegen me zegt: blijf jij daar maar lekker staan". Hereniging De prijsschutter van weleer ver heugt zich nu al op de hereniging met Hallvar Thoresen, het ko- ningskoppél uit de seizoenen 1983- Verkeer zet McEnroe klem NEW YORK (Reuter) - Luidt de vroege uitschakeling bij de Open Amerikaanse tenniskampioen schappen het definitieve afscheid van John McEnroe van de tennis sport in? De Amerikaan gaf giste ren zelf voedsel aan die geruchten door zich terug te trekken uit het dubbelspel. Het duo McEnroe/Fle ming was veertiende geplaatst en had in de eerste ronde moeten aan treden tegen de Zuidafrikanen Dannie Visser en Christo Steyn. Ze verschenen niet en werden na de verplichte wachttijd van vijftien minuten gediskwalificeerd. In plaats van McEnroe/Fleming speelden nu hun landgenoten De- rek Tarr en Mike Rudeen. De geruchten-machine draaide als gevolg daarvan op volle toeren. Achteraf bleek echter van opzet geen sprake. McEnroe en Fleming waren in het Newyorkse verkeer blijven steken en meldden zich zes minuten na het verstrijken van de toegestane limiet by de organisa tie. Daar had men inmiddels een blik geworpen in de kleedkamers en niemand gezien. Telefoontjes met onder andere McEnroes vader leverden geen uitsluitsel op. „Toen besloot ik dat ze vervangen moes ten worden door spelers, die waren uitgeschakeld in de kwalificatie", aldus Ken Farrar, één van de su pervisors. Inmiddels is McEnroe die we gens zijn te laat komen een boete kreeg van duizend dollar, op de wereldranglijst afgezakt naar de twintigste plaats en is er bij de eer ste tien nog slechts één Amerikaan over: Jimmy Connors, die op 2 sep tember 34 jaar wordt. Het ongezon de van de situatie is zelfs doorge drongen tot Ivan Lendl. De Tsjech, die definitief geen deel zal uitma ken van het Tsjechoslowaakse Da- viscupteam tegen Zweden, ver klaarde het absoluut noodzakelijk te vinden, dat binnenkort weer een Amerikaan op één van de eerste plaatsen staat. „Het is essentieel voor het spel", aldus de Tsjecho- slowaak. Kevin Curren zal dat naar alle waarschijnlijkheid niet zijn. De voormalige Zuidafrikaan, verloor vrijdag in vijf sets van de als vierde geplaatste Zweed Stefan Edberg: 7-6 (9-7), 3-6,4-6,6-3,6-2. Diens landsgenoot Anders Jarryd (num mer dertien) won met 6-0,6-3,6-1. '84 en '84-'85, dat in beide voetbal jaargangen de helft van de PSV-, produktie voor zijn rekening nam. Maar van het ene op het andere moment werd het akelig stil rond Koolhof en raakte Thoresen duide lijk van slag sinds die rampzalige zaterdagavond tegen Go Ahead Eagles. Zonder dat er een tegen stander aan te pas kwam verdraai de Koolhof de linker knie zo ern stig, dat hij geblesseerd moest wor den afgevoerd. Dat was twee jaar geleden en betekende het begin van een lange lijdensweg. In totaal werd hij vier keer ge opereerd, pas vorig najaar brak voor het eerst de zon weer door toen de Leuvense specialist Mar tens hem de zekerheid gaf dat hij binnen een jaar weer zou kunnen voetballen. In de twaalf maanden daarvoor ging Koolhof door een diep dal. ..Tegenover anderen hield ik me groot en deed ik net alsof ik er zeker van was dat alles wel weer goed zou komen. Maar in dat jaar heb ik heel wat keren gedacht dat het definitief afgelopen was. In het begin had iedereen ontzettend veel belangstelling, maar die aandacht werd vanzelf minder. Ik stond op het laatst ook niet meer te sprin gen. Het ging me steeds meer de keel uithangen als ze kwamen vra gen hoe het ging". Heel bewust hield hij de media in die twee jaar ook op afstand „omdat ik in feite niks te vertellen had en ik bovendien geen trek had om als een zielige jongen te wor den afgeschilderd". In plaats daar van zorgde hij er wel voor steeds in de buurt van de spelers te zijn als die op het trainingsveld waren. „Ik had natuurlijk lekker alleen kun nen gaan trainen, maar dan was de afstand met de spelersgroep alleen maar groter geworden". Toch verliep de revalidatie in het laatste jaar wat minder soepel dan hij zelf had gehoopt. Impulsief als hij van nature, is. dacht Koolhof meer aan te kunnen dan in werkelijkheid het geval was. „Als het de ene dag jofel ging, kon ik het de volgende dag niet opbrengen om het iets rustiger aan te doen. Dat zal me best een paar keer zijn opgebroken". De Koolhof van nu oogt zelfver zekerd en lijkt de hele wereld aan te kunnen. „Nu kan ik het voor me zelf allemaal op een rijtje zetten en praat ik er een stuk gemakkelijker over dan zes weken geleden. Toen was ik al vreselijk blij met dat kwartiertje tegen Varsseveld. Drie weken later sta je dan ineens voor 90.000 mensen in het Nou Camp- stadion. Ik kan je niet vertellen wat een vreselijk fijn gevoel dat was. En een enorme opluchting voor mij maar vooral voor mijn vrouw, dat het gelukt was om terug te ko- „Ik kan me echter best voorstel len", begrijpt Koolhof de argwaan van Hans Kraay, „dat hij eerst even de kat uit de boom wilde kijken. Ik ben er tenslotte twee jaar uit ge weest". Hij voelde echter niks voor een overstap naar Roda JC. VW of Veendam. „Ik wilde eerst hier de zaak een poosje aankijken. Maar het is een enorme stimulans voor mij dat ze McDonald lieten lopen, die vorig seizoen toch goed was vpor 15 goals, en dat ze Gullit weer als libero laten spelen. Dan heeft de technische staf er toch vertrou wen in. In de voorbereiding was ik ZATERDAG 30 AUGUSTUS 1986 in feite de derde wissel, maar nu ben ik al in drie wedstrijden inge vallen. Ik denk daarom dat mijn tijd echter wel weer zal komen". Het laatste struikelblok op weg naar de basis is de door Pisa be geerde René van der Gijp. Pas dan heeft Jurrie Koolhof bereikt wat hem al wekenlang voor ogen staat: de hereniging met Hallvar Thore sen. „Aan mijn kwaliteiten hoeft het niet te liggen, die zijn in die twee jaar niet minder geworden. Het is nu alleen nog een kwestie van kracht en conditie". Drang De vijfjaar geleden via Veendam en Vitesse naar het zuiden afgezak te aanvaller popelt van ongeduld om weer plaats te nemen in de spits. „Hallvar en ik zijn een beetje dezelfde types met allebei de drang naar de goal. Hij wil graag in de voeten aangespeeld worden, ik kom liever naar de bal toe en dan wegwezen. Maar instinctief voelen we van elkaar aan wat er gaat ge beuren, zonder dat we daar nu uren, dagen of nachten over heb ben gepraat. Ik weet zeker dat het tussen ons binnen de kortste keren weer klikt. i\u woraen er van Hall var andere dingen gevraagd. Dat zou best wel eens de reden kunnen zijn dat hij een wat minder seizoen heeft gehad". Daags na Veendam-PSV, waar hij na zeven jaar als invaller op de Lange Leegte terugkeerde, ziet Jurrie Koolhof reikhalzend uit naar de topper tegen Ajax. Drie jaar geleden kwam hij in het Olym pisch stadion een kwartier voor af loop als invaller in het veld en be zorgde hij PSV een 2-3-voor- sprong, die Lerby op de valreep alsnog ongedaan maakte. Met een zelfde resultaat wil Koolhof dit keer geen genoegen nemen. „Ik denk dat Ajax zich.zo'n afgang als tegen Den Haag in dit stadium van de competitie niet kan veroorlo ven. Dat zou wel eens catastrofaal kunnen werken. Ik vond het ook ronduit zielig hoe Ajax op buiten spel speelde. Voor ons is het in elk geval een extra prikkel, te meer omdat we weten dat er een paar he le zwakke punten in die ploeg zit ten". Rijvers Kees Rijvers is gelukkig weer te ruggekeerd in het betaalde voet bal. Dat is prettig voor hem, dat is prettig voor zijn spelersvoor de FC Twente en ook voor de pers en voor het publiek. Een aantal jaren geleden heb ik een paar uur met hem zitten praten over wat hij Braziliaans voetbal noemde. De Brazilianen stalen destijds op de WK'82 in Spanje de show met zeer aantrekkelijk voetbal. Rijvers heeft het als voorbeeld genomen. Hij kondig de aan ook met het Nederlands elftal Braziliaans te gaan spelen. En die uitdrukking is duidelijk verkeeru begrepen. Ik denk dat Rijvers heeft bedoeld, en nog steeds bedoelt, dat zijn elftal meer vrijheid moet bezitten om te voetballen en niet een tactisch harnas moet dragen. door Piet Keizer Rijvers heeft veertig jaar voet balervaring inmiddels, gelijke lijk verdeeld als topspeler en als toptrainer. Een man uit de prak tijk aan wie de theoretische bena dering van „het spelletje" voorbij is gegaan. Als trainer-coach moet je werken met spelers die beschik baar zijn en aanvaarden wat hun mogelijkheden zijn. De trai ners die praten over voetballers en vaak haarscherp vaststellen wat hun tekortkomingen zijn. vergeten hun belangrijkste op dracht. Ze vergeten dat je een wedstrijd moet trachten te win nen. Zij pogen de tekortkomin gen te compenseren en proberen hun wedstrijden niet te verliezen. En offeren dan veelal de goede kanten van hun spelers op aan het resultaat. Ik meen te weten dat Rijvers, en gelukkig zijn er meer in het be taalde voetbal, zijn spelers voor al beoordeelt op wat zij goed kun nen en daar dan ook gebruik van maakt. En bij het samenstellen van zijn elftal uitgaat van de sterke kanten, en hun zwakke kanten wil aanvullen met andere spelers.die beter zijn op die zwak ke kanten. Simpel gezegd: als je spelers opstelt die geboren aan valler zijn, dan moet je die spe lers niet de opdracht geven om vooral ook „de verdedigdende ta ken uit te voeren''. Nee, dan moet een trainer zoveel inzicht hebben Hoezo een catastrofe?" dat hij dié spelers kiest die de zwakke kanten van de aanvaller weet op te vangen. Dat vraagt moed van een trai ner. Moed om te kiezen voor de persoonlijke kwaliteiten van die speler. Maar voor alles moet de coach vertrouwen in zijn eigen oordeel over die persoonlijke kwaliteiten. Hij moet dus niet haarscherp vaststellen wat een speler niét kan, maar waar hij goed in is. Want dan wordt de waarde en kracht van een elftal, zeg maar de taktiek, bepaald door de beschikbare spelers. En de trainer bepaalt met het kiezen van zijn elftal de taktiek door te vertrouwen op zijn eigen oordeel. Of de trainer heeft geen vertrou wen in zijn spelers en zijn oordeel en hij kiest uit angst voor 'Verde digen Ik ben van mening dat Rijvers wil aanvallen en vertrouwen heeft in zijn oordeel en visie op voetballen. En die eigenwijze Brabander zal zijn spelers ook dat vertrouwen geven. Elke voet baller die voelt dat hij dat ver trouwen heeft van zijn baas, gaat beter presteren. Ernst Hap- pel, Rinus Michels, Rinus Israel. Johan Cruijff, om er een paar te noemen, hebben dat geloof in hu n eigen oordeel, zoals ook Kees Rij vers dat heeft. Het is geen toeval dat zij in het verleden topinter- nationals geweest zijn. Het is zelfs een voorwaarde. Dus Kees. welkom in de eredivisie en geluk ermee. Maar blijf eigenwijs. LEIDEN/HA ZERS WO UDE Avanti geldt in de dit weekeinde van start gaande 'vernieuwde' ta- feltenniscompetitie als belang rijkste kandidaat voor de herfst ti tel bij de mannen. Het Leidse Scylla, dat eveneens in de eredivi sie uitkomt, moet in staat worden geacht tenminste twee ploegen achter zich te houden. In de eerste divisie maakt Oegst- geest een goede kans op de titel, zodat het heel goed mogelijk is dat na de winterstop de 'Leidse' regio met drie teams op het hoogste ni veau vertegenwoordigd is. Daar naast acteren de Avanti eveneens op het hoogste ni veau en heeft 'Leiden' met 22 teams in de landelijke competitie duidelijk heel wat in de melk te brokkelen. Dextro/Avanti-coach Gerard Bakker heeft met het binnenhalen van de Hongaren Andras Podpin- ka en Tibor Kreisz twee uitsteken de spelers gestrikt, die samen met Bettine Vriesekoop en Rob Turk duidelijk favoriet zijn voor het kampioenschap. Regerend kam pioen Valkenswaard heeft met de Chinees Huang en Bob Potton wel twee sterke troeven, maar Edwin Angenent en zeker Patricia de LEIDEN - Het belooft een bijzonder zwaar jaar te worden voor de basket ballers van BS Leiden. Na de onthutsende nederlaag vorige week zondag tegen mede-eerste divisieploeg BVO Alphen moesten de Leidenaars gis teravond in de Vijf Meihal tegen rayonploeg MSV een nog bittere pil slikken: 75-87. Coach Frans Broekhof zal in de resterende twee weken tot de competitie nog flink moeten schaven wil hij straks zijn ploeg heel huids door de eerste divisie kunnen loodsen. Broekhof begint de competitie met de wetenschap dat Bert Kragtwijk de eerste twee wedstrijden is geschorst en dat spelmaker Erik-Paul van Weeren drie dagen na de openingswedstrijd onder het mes moet en enke le weken niet van de partij zal zijn. En uitgerekend dat tweetal is de kurk waarop de reserves van vorig seizoen (Trotters) drijven. Kragtwijk (19) en Van Weeren (16) wisten als enigen de soepel lopende scoremachine van MSV (70% schot voor rust, 36-51) een tijdelijk halt toe te roepen. Leiden hield daardoor in de tweede helft lange tijd uitzicht op een goed resultaat: 63-68. Robert Jan Drijver (26 punten tegen 90%, met 5 driepunters) en Peter van Solinge (4x3, 20 punten) verzekerden echter in de slotfase de knappe Noordwijkse zege: 75-87. OEGSTGEEST - De toemooilei- ding bij OLTC moest gisteren en kele noodgrepen toepassen om het tennisevenement toch nog enigs zins soepel te laten verlopen. Na dat de weergoden donderdag het wedstrijdschema al danig in de war hadden geschopt bleef het Oegstgeestse tennispark ook giste ren niet verschoond van regen. Ge lukkig werden enkele andere ver enigingen bereid gevonden om een aantal partijen te adopteren. In het mannenenkel B betraden alleen Robert-Jan van der Feen en Arnold van der Capellen het voch tige gravel. Van der Capellen won de eerste spelreeks, maar had daar mee niet de weerstand van Van der Feen gebroken. Integendeel zelfs want de Forescate-speler deed er een schepje bovenop en haalde met tweemaal 6-3 de totaalzege binnen. Het vrouwenenkel C staat bol van de verrassingen. Onder de drie halve finalisten bevind zich geen enkele geplaatste speelster. C. Gomperts leverde een knappe prestatie door de die catagorie, M. Liefbroer, te ver slaan. Liefbroer kwam er tegen Gomperts niet aan te pas en ver loor met 6-3 en 6-2. Ook de als tweede geplaatste D. Knott kon de verwachting van de wedstrijdlei ding niet waar maken. In een span nende partij trok Huiskamp met 6- 2 en 7-5 aan het langste eind. G. Barneveld gaf de nummer vier van de lyst, A. Vink, geen kans. Alleen in de tweede set moest Barneveld twee games afstaan aan haar oppo nent: 6-0, 6-2. In het mannenenkel C zorgde Steensma voor een sensatie door de als tweede geplaatste Tipoteh af te troeven. Tipoteh kon de eerste spelreeks via een tie-break nog in zijn voordeel beslissen, maar moest vervolgens zijn meerdere er kennen in Steensma. Door geva- rieërd en aanvallend spel bracht Steensma zijn tegenstander in het nauw en die slaagde er niet in een passend antwoord te vinden: 6-7, 6-3, 6-2. Bij Jan van der Lippe staat de amusementswaarde voor het pu bliek altijd voorop. In zijn partij te gen Rob Alting-Siberg kostte het Van der Lippe weinig moeite het publiek aan zich te binden. Ge sterkt door de alcohol lukte het Van der Lippe ook nog om een wedstrijd van redelijke kwaliteit neer te zetten. Alting-Siberg ste vende echter onverstoorbaar op de overwinning af en plaatste zich met een 6-4, 6-4 zege voor de vol gende ronde. Geen van de vier halve finalisten van het vrouwenenkel D behaalde de halve eindstrijd op eenvoudige wijze. Alle speelsters hadden een derde set nodig om hun party te beslissen. Honsbeek zorgde voor een indrukwekkende prestatie door de lijstaanvoerdster. Wenzel, te verslaan. Met 4-6, 6-3 en 6-2 drong Honsbeek door tot de vol gende ronde. Alleen de als tweede geplaatste H. Voskuil maakte haar plaatsing waar. Voskuil versloeg Klestadt in een moeizame drie-set ter: 7-5, 4-6, 6-3. JETSKE GOUDSMIT. Groot kunnen de Hazerswoudse formatie nauwelijks bedreigen. De vrouwenploeg speelt met Jo sé Bakker, Maijan Kantebeen en Iris Sjaardema. Het vertrek van El len Bakker naar het tweede man- nenteam betekent vrijwel zeker dat de landstitel niet geprolon geerd kan worden. Koningslust is de te kloppen ploeg bij de vrou- Scylla komt na de 'fusie' met Avanti in de eredivisie uit met het viertal Peter Paul de Vrind, Sjoerd Meijer, Robert de Groot en Gerard 'Pietje' Bakker. Het kwartet, dat zijn wedstrijden in Hazerswoude zal afwerken, moet in staat worden geacht om Middelburg en Gaande ren onder zich te houden. Wellicht zit er nog meer in dan een zesde plaats. Bakker en De Groot zyn jonge, onberekenbare talenten ta lenten die voor verrassingen kun nen zorgen. De vrouwen van Scylla spelen in de eerste divisie met Ju dith Lepelaar, Corine de Jong en Heidi de Haas. BT-Lifters/Oegstgeest kende een goede transferperiode. Friso Reits- ma en Herman van der Broek ble ven hun club trouw, terwijl Frits Kantebeen (Scylla) en Fjodr Rade maker van TT Amsterdam over kwamen. Dit homogene team moet onder de leiding van trainer Sojinu de sprong naar de eredivisie kun nen maken. Gemakkelijk zal het echter niet worden, want ook het tweede team van Avanti speelt in de eerste divisie. Met Ellen Bak ker, Martin van Rijn, Peter de Groot en de routiniers Ed van den Berg en Nico van Slobbe zal deze ploeg zich niet zonder slag of stoot gewonnen geven. Docos is vooral sterk in de breed te met zeven landelijke teams. In de eerste divisie mikt trainer Ed Fallaux met Tessa Bröcker, Marijn Olden en Angelique Bos op een plaats in de middenmoot. Het man- nenteam kreeg in de derde divisie versterking van Ron van Veen (Treffers). Kishan Prashad heeft al bewezen in deze klasse redelijk uit de voeten te kunnen, zodat veel zal afhangen van Walter Englebert. Voor noodsitiuaties heeft Docos de nog altijd sterk spelende Ronald Rijsdorp achter de hand. In de vierde divisie zal Treffers het moeilijk krijgen zich zonder Van Veen, die vorig seizoen slechts één keer verloor, te handhaven. Ook het Katwijkse Rijnsoever (vijf de divisie) zal het moeilijk krijgen. SCHAKEN - Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Schaak bond heeft, in navolging van de Scandinavische landen, besloten af te zien van deelneming aan de 27ste Schaakolympiade, die van 13 november tot 4 december 1986 in Dubai (Verenigde Arabische Emi raten) zal worden gehouden. De KNSB kan zich niet vereni gen met de afwijzing v sa van de Israëlische ploeg. Mannen. Kwalificatie hink-stapsprong. Voor de fi nale van vandaag hebben zich geplaatst: Nikolai Moesijenko (9ov) 16.94, Volker Mai (Odl) 16.93, Oleg Potsenko (Sov) 16.93, Christo Markov (Bul) 16.90, Bela Bakosi Michael Makin (GBr) 16.65, Maris Broes- jiks (Sov) 16.60, Arne Holm (Zwe) 16.50 en Georgi Pomaschki (Bul) 16.45. Voor de finale kogelslingeren hebben zich geplaatst: Joeri Seditsj (Sov) 92.90 meter. Igor Nikoelin (Sov) 77.54. Johan Lindner (Oos), Christoph Sahner (Wdl) 77.32, Klaus Ploghaus (Wdl) 77.30, Günther Rodehau (Odl) 77.12, Harri Huhtala (Fin) 77.04, Ralf Haber (Odl) 76.84, Sergei Littvinov (Sov) 76.34, Jörg Schafer (Wdl) 76.24. Tore Gus- tafsson (Zwe) 75.78 en Matthias Moder (Odl) 75.46. Eerste serie: 1. Marcus O'Sullivan (Ier) 3.39,02, 2. Sebastian Coe (Gbr) 3.39,08, 3. Han Kulker (Ned) 3.39,08. 4. Jose Abascal (Spa) 3.39,20, 5. Klaus-Peter Nabein (Wdl) 3.40.44, 6. Pascal Thiebaut (Fra) 3.40,81, 7 Mario Silva (Por) 3.42,04, 8. Markus Hack- (Zwi) 3.44,81, 9. Ronny Olsson Tweede serie: 1. Steve Cram (Gbr) 3.40,66, 2. Johnny Kroon (Zwe) 3.41,22,3. Jose-Luis Carreira (Spa) 3.41,33, 4. Cyrille Laventure (Fra) 3.41,41, 5. Andreas Busse (Odl) 3.42,06,6. Eddy Stevens (Bel) 3.42,21,7. Mo- gens Guldberg (Den) 3.42,84, 8. Dave Tay lor (Ier) 3.44,57, 9. Sergej Afanasjev (Sov) 3.45,55, 10. Ari Suhonen (Fin) 3.49,60. Spy- ros Spyrou (Cyp) niet verschenen. Derde serie: 1. John Gladwin (Gbr) 3.36,85, 2. Jose-Luis Gonzalez (Spa) 3.36,92, 3. Frank O'Mara (Ier) 3.37,06, 4. Igor Lotoijev (Sov) 3.37,53 (geplaatst), 5. Niels Kim Hjorth (Den) 3.37,60 (geplaatst), 6. Peter Wirz (Zwi) 3.37,75 (geplaatst), 7. Bruno Le vant (Fra) 3.40,82, 8. Rainer Thau (Wdl) 3.41,10, 9. Oesten Buskas (Zwe) 3.42,88. finale plus de twee snelste verliezers): Eerste serie: 1 Tatjana Samolenko (Sov) 4.06,70, 2. Ivana Walterova (Tsj) 4.06,75, 3. Zola Budd (Gbr) 4.06,83, 4. Cornelia Bürki (Zwi) 4.06,86,5. Maricia Puica (Roe) 4.06,87, 6. Christina Boxer (Gbr) 4.07,74, 7. Paula Ivan (Roe) 4.10,64,8. Annette Sergent (Fra) 4.11,32, 9. Snezana Pajkic (Joe) 4.13,76, 10. Corinne Debaets (Bel) 4.14,97 Tweede serie: 1. Rawilja Agletdinova (Sov) 4.06.72,2. Kirsty Wade (Gbr) 4.06,74,3. Doi- na Melinte (Roe) 4.06,78,4. Svetlana Kitova (Sov) 4.06,80, 5. Nikolina Sjtereva (Bul) 4.06,99, 6. Heike Oehme (Odl) 4.07,16 (ge plaatst), 7. Elly van Hulst (Ned) 4.07,21 (ge plaatst), 8. Vera Michallek (Wdl) 4.07,52, 9. Andri Avraam (Cyp) 4.15,20, 10. Roberta Brunet (Ita) 4.15,76. Eerste halve finale: 1. Cornelia Feuerbach (Odl) 54,72 seconden, 2. Ellen Fiedler (Odl) 54,76, 3. Genovefa Blaszak (Pol) 54,83, 4. Margarita Siromova (Sov) 55,37,5. Nicolata Carutasu (Roe) 55,95, 6. Christina Wenn- Tweede halve finale: 1. Marina Stepanova (Sov) 53,83 seconden, 2. Sabine Busch (Odl) 53,97. 3. Ann-Louise Skoglund (Zwe) 54,93, 4. Christieana Matei (Roe) 55,67, 5. Tuija Heiander (Fin) 56,21, 6. Gudrun Abt (Wdl) 56,66, 7. Caroline Plüss (Zwi) 57,15,8. Monika Klebe (Zwe) 57,18. 1. Judy Simpson (GBr) 2. Malgorzata Nowak (Pol) 3. Birgit Dressel (WD1) horden, hoogspringen, kogelstoten, 200 13,56 1,92 14,12 24,68 3891 13,25 1,77 14,50 23,46 3888 13,33 1,80 13,68 23,92 3814 13,51 1,77 14,58 25,64 3652 13,78 1,68 13,62 24,25 3566 Eerste halve finale: 1. Stephano Caristan (Fra) 13,28 seconden (evenaring Europees record), 2. Carlos Sala (Spa) 13,57, 3. Liviu Giurgian (Roe) 13,61, 4. Jonathan Ridgeon (Gbr) 13,66, 5. Mikael Ylostalo (Fin) 13,69, 6. Alexander Markin (Sov) 13,78, 7. Roland Marloye (Bel) 14,02, 8. Gianni tozzi (Ita) Tweede halve finale: 1. Andreas Oschke- nat (Odl) 13,52 seconden. 2. Nigel Walker (Gbr) 13,54, 3. Arto Bryggare (Fin) 13,57, 4. György Bakos (Hon) 13,60,5. Igor Kasanov (Sov) 13,76, 6. Plamen Krastev (Bul) 13,81. 7. Daniele Fontecchio (Ita) 13,89, 8. Ulf Sö- dermann (Zwe) 13,94. Mannen finale 200 meter: I. Vladimir Kry- lov (Sov) 20,52 seconden, 2. Jürgen Evewrs (Wdl) 20,75,3. Andrej Fedoriv (Sov) 20,84,4. Thomas Schroder (Odl) 20,89, 5. Allan Wells (Gbr) 20,89, 6. Alexander Jevgeryev (Sov) 20,91, 7. Olaf Premier (Odl) 21,00, 8. Frank Emmelmann (Odl) 21,03. Vrouwen 200 meter finale: 1. Heike Drechsler (Odl) 21,71 seconden (evenaring wereldrecord), 2. Marie-Christine Cazier (Fra) 22,22, 3. Sil- ke Gladisch (Odl) 22,49, 4. Marina Moloko- va (Sov) 22,71, 5. Eva Kasprzyk (Pol) 22,73, 6. Nataija Botsjina (Sov) 22,87, 7. Sabine Gtinther-Rieger (Odl) 22,98,8. Marina Sjiro- 3br) 76,32 meter, 2. Petra Felke (Odl) 72,52, 3. Beate Peters (Wdl) 68,04, 4. Tiina Lillak (Fin) 66,66, 5. Genovefa Olejarz (Pol) 63,34, 6. Natalia Jermolovitsj (Sov) 62,84, 7 Ingrid Thyssen (Wdl) 62,42, 8. Inna Kost- joetsjenkova (Sov) 61,40, 9. Trine Solberg (Noo) 59,52,10. Anna Verouli (Gri) 57,06,11. Manuela Alizadeh (Wdl) 56,20, 12. Denise Thiemard (Zwi) 55,32. (Bul) 12,70, 4. Heike Theele 5. Kerstin Knabe (Odl) 12,83, 6. Laurence Elloy (Fra) 12,93, 7. Natalia Grigc "8ïï Joseph Mahmoud (Fra) 8.20,25. 7. Rainer Schwarz (Wdl) 8.20.90. 8. Roger Hackney (Gbr) 8.20,97, 9. Bogoeslav Maminski (Pol) 8.21,41, 10. Tommy Ekblom (Fin) 8.28,32, 11. Jose Regalo (Por) 8.34,95, 12. Henryk Jankowski (Pol) 8.36,55, 13. Gabor Marko Polsstokhoogspringen: 1 Sergej Boebka (Sov) 5.85 meter. 2. Vassili Boebka (Sov) 5,75, 3. Philippe Collet (Fra) 5,75, 4. Atanas Tarev (Bul) 5,70, 5. Kimmo Kuusela (Fin) 5,55, 6. Zdenek Lubensky (Tsj) 5,55, 7. Sta- nimir Pentsjev (Bul) 5,55, 8. Serge Ferreira (Fra) 5,35, 9. Nikolai Nikolov (Bul) en Fran- tisek Jansa (Tsj) 5,35, 11. Chris Leeuwen- burgh (Ned) 5,25,12. Asko Peltoniemi (Fin) finale: 1. Roger Black (Gbr) vanni Evangelisti (Ita) 7,92, 4. Emiel Mel- laard (Ned) 7,91,5. Stanislav Jaskulka (Pol 7,85, 6. Norbert Brige (Fra) 7,72, 7. Ivo Krsek (Tsj) 7,69, 8. Zdenek Hanacek (Tsj) 7,59, 9. Claude Moriniere (Fra) 7,51, 10. Dietmar Haaf (Wdl) 7,48, 11. Andrzcj Kli- BUITENL. VOETBAL 4-1, Sochaux - Nantes 3-1, Le Havre - Nice 3-1, Nancy - Toulon 3-0, Paris St. Germain - Lille 1-1, Lens - Racing Club de Paris 0 1, Marseille - Auxerre 1-1 Wielrennen WK Colorado Springs Sprint mannen Voor de kwartfinales hebben zich ge plaatst: Kopilov en Kovtsje (Sov), Hesslich, Kuschy, Hübner en Huck (OD1), Neiwand (Aus) en Gorski (VSt). TENNIS Flushing Meadow, vrouwen tweede ronde: Zina Garrison (Vst) - Eva Pfaff (Wdl) 6-7,6- 1.6-4; Claudia Kohde-Kilsch (Wdl) - Cathe rine Tanvier (Fra) 6-1&0; Catarina Lindq vist (Zwe) - Amanda Dingwall (Aus) 6-2,6-3. Helena Sukova (Tsj) - Sara Gomer (Eng) 7 5.7-5; Mary Jo Fernandez (Vst) - Sylvia Ha- nika (Wdl) 6-2,6-2; Melissa Gurney (Vst) Rosalyn Fairbank (Zaf) 3-6,6-3,7-6; Wendv Tumbull (Aus) - Alycia Moulton (Vst) 6-2.6- 0; Elna Reinach (Zaf) - Carina Carlsson (Zwe) 6-3,6-1; Camille Benjamin (Vst) - Elly Hakami (Vst) 6-4,6-1; Tine Scheuer-Larsen (Den) - Tina Mochizuki (Vst) 6-1,6-3; Bever ly Bowes (Vst) - Pascale Paradis (Fra) 6-4,0- 6,6-4; Lisa Bonder (Vst) - Beth Herr (Vsti 6-3,6-3; Manuela Maleeva (Bul) - Laura Gil- demeister (Per) 6-3,6-1. Mannen tweede ronde: Milan Srejber (Tsu - Broderick Dyke (Aus) 2-6,6-3,3-6,6-4,6-4; Matt Anger (Vst) - Wally Masur (Aus) 7-6(7- 4),6-3,7-5; Milopslav Mecir (Tsj) - Guy For get (Fra) 7-5,6-4,6-1; Tom GuUikson (Vst) - Andres Gomez (Ecu) 3-6,6-7(0-7),7-6(7-2),6- 3,6-4; Stefan Edberg (Zwe) - Kevin Curren (Vst) 7-6(9-7),3-6,4-6,6-3,6-2; Anders Jarryd (Zwe) - Luke Jensen (Vst) 6-0.6-3.6 1; Garv (Zaf) 6-2,6-1; Ramesh Krishnan (Ind) - Leo nardo Lavalle (Mex) 6-2,6-4,6-3: Todd Wits- ken (Vst) - Eduardo Bengoechea (Arg) 7- 6(14-12), 6-1,6-1; Andrei Sjesnokov (Sov) - Mikael Pernfors (Zwe) 6-4, 4-6, 4-6, 6-3, 6-4; Dan Goldie (Vst) - Jonathan Canter (Vst) 7-6 (8-6), 4-6,6-3, 6-7 (2-7), 7-6 (7-4); Mats Wi- lander (Zwe) - Thierry Champion (Fra) 6- *.7-5,6-4; Jimmy Connors (Vst) - Claudio istolesi (Ita) 7-6 (7-3),6-4,7-5.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 14