OUDSHOORN B.V. itshank Sfeervolle en voorname Het laatste sport-nieuws JL©€ SCHOENEN VERKOOPSTER De Jong's trouwauto's De inbouwkachel voor "elite" <Q)Uste(lo bv ALLROUND TIMMERLIEDEN Klassiek: nieuwe rijn 9 (centrum) Op de Nieuwe Rijn 9 in Leiden. (Tel. 071- 122144). 7 WEKEN VOOR 25,- Vervuilde terreinen in Leiden worden al dit jaar gereinigd 'Ontwikkeling Leidse werkloosheid nagaan' Politie pakt messetrekker/dief DO/ST Mitsubishi dealer Oudshoorn B.V. geeft vol gas met de allernieuwste modellen 1987primeur! Kom ze nü reeds bewonderen in onze showroom! Touwbaan 5 Leiderdorp. Tel. 071-410141 Levendaal 136-138 Leiden. Tel. 071-149341 DE NIEUWE STUDIEGIDS IS UIT! CURSUSSEN LEIDEN EN RIJNSBURG Middenstandsdiploma: 10 maanden Praktijkdiploma boekhouden: 15 maanden Moderne bedrijfsadm. (MBA): 15 maanden Computerboekhouden: 2 maanden Computerkunde (incl. tekstverw.): 2Vz maand Machineschrijven: 5 maanden BELT U EVEN VOOR EEN STUDIEGIDS! LEIDS OPLEIDINGS CENTRUM (voorheen BINNENDIJK STUDIECENTRUM) Nieuwe Rijn 108 Leiden tel.adm.: 01718 - 24031: na kantooruren: 01718 - 21839 vraagt voor haar filiaal in de Haarlemmerstraat te beiden een part time voor ±10 -15 uur per week. Leeftijd tot 25 jaar. Enige ervaring gewenst. Aanmelding elke ochtend in ons filiaal Haarlemmerstraat 53A bij de filiaalleider de heer E. Visser. Tel.: 071-134826. schoenen iFormidabele kapaciteit (24.000 Kcal.). •Indrukwekkend rendement. Geschikt voor ;alle soorten vaste brandstoffen. Ingenieus Iheteluchtsysteem met of zonder ventilator. Tijdloze styling, die in ieder interieur past. •Gietijzersterke levensduur. Dorus Rijkersweg15 Industrieterrein 'De Waard' 2315 WC Leiden. 071-13 45 41 mam AANNEMERSBEDRIJF BEYB.V. Karei Doormanweg 1a Leiden vraagt met spoed voor restauratie en renovatie. Stoffen 2-zits bank "Bielefeld". Één voorbeeld uit de enorme sortering 2- en 2,5 zits banken. Echt iets voor de exquise fijnproever: geheel ambachtelijk vervaardigd uit sterk beukehouten frame. Met metalen ondervering en voorgevormde koudschuim vullingen. Gestoffeerd met een zware chenille velours bekledingsstof. Vaste rug kussens. Uniek zitkomfort. Kortom een zitmeubel van allure, waar u als geschenk tijdelijk 2 sierlijke, bijpassen de kussentjes krijgt aangeboden. 2995.- (Evt. óók verkrijgbaar in 2,5-zits model). rreparattel UITDEUKEN/SPUITEN rt0~TBÏ Antieke lolgauto 's: 2 typen London tnxl-eebs Moderne witte bruidscoupé 7 Pers. roleeuto s Keuze uil 30 auto's o.a. Rolls Royce 1926 Rolls Royce 1933 (wil) Rolls Royce 1956 (wil) Bentley 1949 (wil) Jaguar 1949 (wil) Cadillac 1939 (open kap) Citroên 1949 (wil) Austin cab 1949 London taxi-cab 1949 (wil) KANTOOR: Lammenschansweg 49 Leiden. Dag. geop. 9.00-22.00 uur. SHOWROOM: Boommarkt 3. Geop. donderdag koopavond 19.00-21 00 uur 111.00-16.00 uur Tel. 071-123055-131288 Met het Leidsch Dagblad de hele zomer lang overal op de eerste rang! Ja, ik wil graag sportief kennismaken met het Leidsch Dagblad. Ik kies voor een vrijblijvend proefabonnement van: lk hoef niet langer na te denken en neem gelijk een abonnement. Daarom krijg ik het Leidsch Dagblad de eerste 2 weken gratis in de bus! Ik betaal: per maand* f 22,70 per half jaar 134,90 per kwartaal 67,45 per jaar 256,90 alleen mogelijk bij automatische betaling) Naam:Voorletterfsl: Adres:Huisnummer: Woonplaats:Telefoon: LEIDEN - Een deel van het verontreinigde terrein aan de Zij loever wordt nog dit jaar gesa neerd. Ook met de aanpak van de vervuiling van het Zoutkeetterrein wordt nog in 1986 begonnen. Wet houder Peters van milieu maakte dit gisteren bekend tijdens de ge zamenlijke vergadering van de commissies vóór volkshuisvesting en ruimtelijke ordening en milieu. Aanvankelijk had de provincie het plan de beide terreinen veel la ter aan te pakken. Deze week werd het Leidse gemeentebestuur ech ter ingeseind dat er voor bodemsa nering in Zuid-Holland nog geld over was en kreeg Leiden toestem ming een deel van de Zijloever en de Zoutkeet toch schoon te maken. Op het deel van de Zijloever dat nu wordt aangepakt, moet een ver zorgingstehuis en een aantal (be- jaarden)woningen verrijzen. Ook op het Zoutkeet-terrein worden woningen gebouwd. Optimistisch Voor de woningen aan de Zijloe- Spion Een 47-jarige Amerikaan is giste ren tot 365 jaar gevangenisstraf en 410.000 dollar boete veroordeeld voor zijn aandeel in een spionage- netwerk dat NAVO-geheimen naar de Sowjet-Unie heeft doorge speeld. ver wordt subsidie aangevraagd bij het rijk. Burgemeester en wethou- ders hadden de huizen al, enigszins optimistisch, in het meerjaren-pro gramma nieuwbouw voor de jaren 1987-1991 opgenomen. Aan de hand van dat programma stelt de provincie geld beschikbaar voor woningbouw. De huizen op het Zoutkeetterrein worden gebouwd met behulp van het geld dat Lei den al dit jaar van het rijk heeft ge kregen. Het saneringsonderzoeken en de saneringsplannen voor beide ter reinen zijn al afgerond, zo liet Pe ters gisteravond weten. De ge meente kan bij wijze van spreken meteen aan de slag. Het enige pro bleem is nog dat een terrein moet worden gevonden waar de vervuil de grond tijdelijk kan worden op geslagen. Maar daarvoor wordt binnenkort een voorstel aan de ge meenteraad gepresenteerd, aldus Peters. Overigens kan het afgraven van de vervuilde grond gedeelte lijk gebeuren wanneer het terrein bouwrijp Wordt gemaakt. De gemeente had al eerder met het saneren van het eerste deel van de Zijloever kunnen beginnen. Maar dan had Leiden de kosten hiervoor moeten voorschieten. Kosten die de provincie dan pas veel later zou terug betalen. Toch zal Leiden ook nu, volgens een vas te verdeelsleutel, een gedeelte van de kosten moeten betalen. LEIDEN - Geboren: Marijke Elise Francisca dv. R.J.M. Graiisjean en J.A.W.M. van Oosten, Tim- Diederik zv, D.J. Ladrak en J.E.M. van der Salm, Ivo zv. H.J.P. van Hurne en T.J.M. Martens, Robin Alexander zv. F.D. Leeflang en D.H.M. Boutkan, Sophie Emilie Jacobi- ne dv. F. Nortier en M.E.A. Kneppers, Bas zv. W.C.M. van Gijlswyk en W.P. van Weeghel. Wesley zv. J.E. Heesbeen enT. van Roon, Dirkjan Christiaan Rut- ger zv. D.R. Feijen en N. de Wit, Corne lls zv. C. van der Plas en J. van der Plas, Dirk zv. G.M. Snijder en S. Spasovska, Alexia dv. A. Pitsilopoulos en S. Alexo- poulou, Yvonne Louise dv. L. Berkheij - en A.C. van Duijn, Sjors Petrus zv. P.J.M. van Steijn en A.Q.M.J. van Tol, Cornelia Everdina dv. J.H. Boer en A.M. Vermeulen, Marjolein dv. G. van der Tang en S.P. Meester, Mark zv. C. de Vries en G. van Dijk, Gijsbertus Johan nes zv. W. van der Plas en J.G. Eikel boom, Elisabeth Alida dv. N.D. Ouwe hand en C.H. Hoek, Tonie Suzanne Eli sabeth dv. A.M. van der Westen en E.I.M.T. Baptist, Arie Jacob zv. A.J. Haasnoot en A. Nijgh, Alida Roelofphi- na Anna dv. L.P.J. Smit en M.E. van Trigt, Johannes Petrus Franciscus Wes ley zv. J.P. Verschoor en M. Rijsberg'en, Fenna Martine dv. A. Klok en C.A. van Wingerden, Mike zv. J. Verhoogt en R. Hoogkamer, Noura dv. H. El-Yaakoubi en K. Azougagh, Michael Larone zv. M.L. Crumpton en M.J. Wassenberg, Ruben Henrique zv. H.p. van der Spek en E.A. van Kempen, Erma Hendrika dv. W. van Beelen en N. Vlasman, Aoua- tif dv. E.M. Maayad en L. Es-Salki, Rewi Sandjaai zv. R. Jagan, Niels Vincent zv. D. Serdijn ën F.A.E. Öhlenroth, Maarten Burgerlijke Stand Cornells zv. C. van der Plas en P.C. van Prooijen, Melanie dv. J.A. van Ameron- gen en A.M. Glebbeek, Kavita Devie dv. D.T. Kesharie en A. Badloe. Rick zv. P. Kiderlen en I.A.J.M. Verschoor, Véroni- que dv. J.J. Bronsveld en S. van Hilten, Eibert Johannes zv. E. Oostendorp en A.J. Blitterswijk, Kevin zv. H.W. van Geffen en Y.M. van Puffelen, Paul Ba rend zv. C.J.N. Stuij en E.A. Stolker, Stephanie Kiem Jien dv. H.S.T. Tjon, Esther Matthea dv. H. Star en A. de Vries, Michael Vincent zv. M.G. van der Vijver en H.B. van der Laan, Rosanne Jasmijn dv. C.J. van Wijk en L. Stapper, Liesbeth Marie Francine dv. L.J.M. Aarts en W.A.M.M. Raaijmakers, Marti- nus Gerarduszv. G.M.M. van der Horst en C.J.M. Hartveld, Bart zv. G.J. van Duijvenbode en A.A.H. Abbink, Lotte dv. R.J. Schouten en S.E. Groeneveld, Dirk Theodoras zv. A.F. Kooter en W.P. van Öfwegen, Kim Jacqueline Hendrika Anna dv. L.J.H. van Sinten en G.J. Maas, Dennis zv. B. van Beelen en G.A. de Best. gew. met J.G.H. Fengler, W.F. Groenen dijk (1934) vrl. geh. gew. met J. van Kampen, C. Koppen (1908) man, C.M. Verbree (1963) vrl. echtgen. van A.F. van Opzeeland, C.J;M. Wink (1918) vrl. geh. gew. met H. Keijzer, A.P. Struycken (1919) vrl. geh. gew. met J.G.S. Over maat, N,W. van der Ham (1924) man, A.A.W.J. van der Made (1901) man. J. Gyzenij (1906) vrl. geh. gew. met H.C. van der Vegte, J.N.C. van Leeuwen (1916) man, F.C.P. -Nolte (1942) man. J.J.A. de Jong (1912) man, AM. Bran don (1919) vrl., C. Tomasila (1920) man. L. Vissers (1934) man, -H.A. Kalmijn (1921) man, J. Zitman (1918) man, J.C. Leurink (1915) man, A.W. Steers (1904) vrl. geh. gew. met J.W. Schoon, L. Boom (1925) man, T. Siecker (1917) man, H. van den End (1934) vrl. echtgen. van L.E. Kruizinga, F. Beaufort (1926) man, N.J. Hobgervorst (1906) man, R. Willem- ze (1934) man, A.A.C. Devilee (1917) man, M.C.S. de Vleeshouwer (1912) vrl. geh. gew. met A. Pont, F.P. Devilee (1905) man, F. van Kampen (1899) man, W.F. Wijnnobel (1923) man, K. Pieterse (1896) vrl. geh. gew. met M. Bouwmees ter, E.J.W. Schmidt (1900) vrl. geh. gew. metT. Beeuwkes, J. Klinkenberg (1904) man, A. Vooijs (1917) man, A.J. van Wensen (1905) vrl. geh. gew. met F.P.J. Walonker, W.J. Verbooij (1918) man. LEIDEN - Gehuwd: W.D. Tan en T. A. Pteréira, J.A. van Duuren en M.K. Be- choe, P.J. de Wilde en P.M. Feiten, J.L. van der Linden en J.W.C. Peter. C. Ver meer en S. Kerpel, E. Radstake en A.J. Jonker, C.N. van Valderen en S. Boluyt, W. Rijsdam en S. Rijnsburger, E.H.M. Cleton en A.M. Jansen, H. Wolting en en C.D. Feijen, G.H.N.L. van Woèrkom en M.C. Waalkens, G. Rietkerk M.V.T.B. van Ederen. Actiepunten sociale dienst: LEIDEN - Een 25-jarige insluiper heeft gistermiddag een 50-jarige werknemer-van een bedrijf aan de Plesmanlaan met een mes be dreigd. De man betrapte hem bij het ontvreemden van geld en che ques uit een colbert dat op zijn ka mer hing. De insluiper, een inwoner van Rotterdam, kwam net van de ka mer aftoen hij door de werknemer werd gevraagd wat hij daar deed. De Rotterdammer schreeuwde: 'ik kan me legitimeren' en trok vervol gens een mes. Daarna ging hij er als een haas vandoor. Omdat de vluchtweg van de Rotterdammer dcor een sloot ging, kon de politie het spoor op het droge wegdek eenvoudig volgen. In de Verbeek- straat werd hij aangehouden. Daar trof men in zijn zakken ook nog geld en cheques van andere werk nemers van het bedrijf. Lifter Een 31-jarige lifter uit Oxford is gistermiddag door 'zijn Duitse chauffeur' in Leiden achtergelaten. De man op weg naar Duitsland ver liet vanwege een sanitaire stop even de vrachtwagen. In de omge ving van het station werd de vrachtwagen geparkeerd, zodat de lifter het toilet op het station kon bezoeken. Bij terugkomst was de chauffeur en de vrachtwagen in clusief de bagage van de lifter met fototoestel, cheques, paspoort en 360 Engels ponden verdwenen. LEIDEN - De daling van het werk- lozenbestand zou wel eens gevol gen kunnen hebben voor de beno digde personeelsformatie van de Gemeentelijke Sociale Dienst van Leiden. Dit schrijft de GSD in een nota 'GSD in de steigers' waarin een aantal actiepunten ten behoe ve van de meeijarenraming zijn op genomen. Op korte termijn moet wórden onderzocht hoe het aantal werklo zen in Leiden zich zal ontwikkelen. Aanvankelijk werd bij de landelij ke werkloosheidsramingen voor de jaren tot 1990 uitgegaan van een aantal van 850.000 of 800.000 werk lozen, maar het Centraal Plan Bu reau gaat nu uit van een aantal van 625.000 werklozen. De Gemeente lijke Sociale Dienst van Leiden wil onderzocht zien hoe de gemeente lijke werkloosheid in de komende jaren zal verlopen, aldus de nota. De stelselherziening, een con cept-wetsvoorstel van 1985 waar over betrokkenen inmidels advie zen hebben uitgebracht en waar van de behandeling door de Twee de Kamer onlangs is begonnen, werkt overigens vertroebelend vindt de GSD, omdat de effecten daarvan op 1 januari volgend jaar - de datum waarop 'Den Haag' de stelselherziening wil laten ingaan - moeten zijn onderzocht. "Overi gens is al in 1985 een aantal uitbrei dingsvacatures bevroren. Daarbij speelt ook een rol dat het werk loosheidsbestand sinds eind 1984 stabiliseert en sinds kort daalt. Ook in 1986 is de directie terughou dend met ontdooiing van bevroren vacatures of het openstellen van vacatures die voor dit jaar in het meeijarenbeleid waren opgeno men", aldus de nota. Dependances Als actiepunten kondigt de nota onder meer aan: een onderzoek naar de doelmatigheid van de GSD, een onderzoek naar een an dere opzet van de persoonlijke be nadering van nieuwe cliënten, om dat dat waarschijnlijk ook schrifte lijk via formulieren kan, en een on derzoek naar de noodzaak van een dependance in de Hoge Morsch of de Stevenshofpolder. Voorts zal worden bekeken of in voering van micrografie voor cliëntgegevens gewenst is, aange zien dat ruimte- en tijdwinst zou opleveren en een betere beschik baarheid van die gegevens. Een 'creatief uitkeringsbeleïd, waarbij wordt uitgegaan van zorg vuldig, cliëntvriendelijk beleid, wordt, aldus de nota, door Den Haag praktisch onmogelijk ge maakt. "Toch gaan we op de in het verleden ingeslagen koers verder. Dit betekent kiezen voor een vaak lange, moeizame weg waarbij het te voeren beleid soms uit niet meer bestaat dan het ruimen van door anderen gecreëerd puin", consta teert de GSD in de nota die overi gens in- en extern nog uitgebreid zal worden besproken.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 6