Bezwaren vertragen bouw in Voorschoten Zoeterwoude zoekt naarstig naar een schoolbegeleider Overbosch beëdigd Links Oegstgeest wil meer woningwethuizen CDA verwacht achterstand van 200 huizen Landman Zoeterwoude moet aanbouw slopen Bernardusschool is lek als een mandje Rode rozen voor Houdijk Ouderraad verbolgen over crisis bij RIO Blikseminslag in Oegstgeest Kritiek op Cannegieter Harlaar ongewenst persoon VRIJDAG 29 AUGUSTUS 1986 OEGSTGEEST - Het PPR- raadslid Van Eisen en het PvdA-raadslid Haasnoot heb ben gisteravond tegen zowel het volkshuisvesting 1986-1990 als tegen de grondexploitatie begroting Haaswijk 1986 ge stemd. De radicaal en de socia list vinden dat B en W van Oegstgeest in het volkshuis vestingsplan veel te gemakke lijk van het streven zijn afge stapt om 30 procent van de in Haaswijk te bouwen huizen in de woningwetsfeer te verwe zenlijken. Omdat "het volks huisvestingsplan is verankerd in de grondexploitatie", zoals de PPR'er het uitdrukte, stem- den hij en Haasnoot ook tegen de grondexploitatie. PvdA-fractievoorzitter Bosman en -wethouder Kohlbeck stemden voor. Wel twijfelde Bosman nog wat. De overige raadsleden hadden geen enkele moeite met het door B en W uitgestippelde volkshuisves tingsbeleid. Van Eisen stemde voor de twee de keer binnen een half jaar tegen de plannen die in maart dit jaar ook al punt van bespreking van de Oegstgeester raad waren. Dat het volkshuisvestingsplan dat nu weer aan de orde was, kwam doordat in maart was afgesproken ook de nieuwe raad er zijn zegje over te la ten doen. Bovendien heeft volks huisvestingswethouder mevrouw Blom (WD) het plan aangepast aan volgens haar "reëele cijfers uit Den Haag" die erop zouden wijzen dat Oegstgeest nooit en te nimmer de voor die 30 procent benodigde contingenten in de wacht zal sle pen. Juist op de vraag of wethouder Blom inderdaad wel reëel genoeg denkt, spitste de lange, zo nu en dan venijnige discussie, zich toe. Van Eisen en Haasnoot betoogden beurtelings dat er in de hele dis cussie maar één ding reëel is en dat is de behoefte aan goedkope huur woningen, die volgens Van Eisen "onveranderd groot" is gebleven. Hij zei uit de cijfers van B en W te hebben geconcludeerd dat zij "niet hard genoeg knokken voor die 30 procent". Hij rekende voor dat in maart dat percentage al was terug gebracht naar 25 procent en in de herziene plannen nog maar 23 pro cent resteert. "Ik vind dat onver koopbaar". Wethouder Blom bracht hierop koeltjes naar voren dat "Oegstgeest nog in zijn handen mag klappen als het die 23 procent haalt". Waarop PvdA'er Haasnoot reageerde met de vaststelling dat het einde vón het volkshuisves tingsplan samenvalt met de bouw in Haaswijk, kortom dat de nu op gelopen schade straks onherstel baar zal zijn. Van Eisen wilde om die 30 pro cent toch te halen "in onze eigen begroting kijken en in de exploita tie van Haaswijk en desnoods de bouw in Haaswijk vertragen". Tus sen neus en lippen door verweet hij de WD geen volkshuisves tingsbeleid te voeren maar een fi nancieel beleid waarin de vrije markt ongestoord zijn gang mag gaan. WD'er Nijholt zei "niet ge schokt" te zijn door Van Elsens kritiek. "Het is irreëel de bevolking voor te houden dat zij een bepaalde hoeveelheid woningwetwoningen krijgt terwijl je zelf al weet dat dat aantal niet haalbaar is". Wethouder Blom voegde daaraan toe: "De rea liteit van de PPR is wel vaker heel anders dan die van de anderen". De wethouder betoogde, net als an dere sprekers dat het vertragen van de woningbouw in Haaswijk vooral stijgende kosten tot gevolg zal hebben en daardoor nóg min der woningwetwoningen. VOORSCHOTEN - De meerderheid van de Voorschotense gemeenteraad, CDA, PvdA/ PPR en D66, vreest een gat in de woningbouw in de jaren tussen 1989 en 1992. De komst van nieuwbouwwijk Starrenburg, die in die jaren voor de merendeel van de nieuwe huizen moet zorgen, dreigt namelijk forse vertraging op te lopen. Vooral het felle verzet is hier aan debet, zo bleek in de vergadering van de gemeenteraad, gisteravond. De fractie van het CDA, dat een achterstand van 150 tot 200 wonin gen voorziet, wil daarom indrin gend contact met eventuele be zwaarmakers. Daarnaast zou de ge meente ter vervanging dienen te zorgen voor extra, goedkope huur woningen in de vrije sector (500 gulden per maand). Volgens de PvdA/PPR-fractie moet Voorschoten inventief zijn en op plaatsen waar vrije sectorwo ningen zijn gepland, voor sociale Sassenheimse bij ongeval gewond SASSENHEIM - Bij een aanrij ding in de Hoofdstraat in Sassen- heim is gisterochtend een inwoon ster uit deze gemeente gewond ge raakt. De vrouw moest volgens de politie met haar fiets uitwijken voor een op de fietsstrook gepar keerde auto en schampte daarop de spiegel van een 20-jarige auto mobilist uit Sittard die juist pas seerde. De vrouw is met onbekend letsel overgebracht naar het Aca demisch Ziekenhuis in Leiden. woningbouw zorgen. Bij voorkeur in 1989. Ook de plekken die in de 'gatennota' worden genoemd, wil de partij zo snel mogelijk gebrui ken. Haar derde suggestie ligt op het regionale vlak. De radicaal-pro- gressieven willen goed met buur gemeenten overleggen. Wanneer in de gemeente een gat valt, moet ze. haar contingent uitlenen en het na twee jaar weer terugkrijgen. De produktie kan dan zo weer op peil zijn. D66 was het in grote lijnen met beide sprekers eens. Wethouder J. Visser (PvdA/PPR) zegde toe dat het college van B en W gaat onderzoeken of kleine vrye- sector-locaties en plekken uit de 'gatennota' soelaas kunnen bieden, al noemde zijn WD-collega J. van Dalen het een moeilijke zaak daar rendabel te kunnen bouwen. Van een regionaal overleg ver wacht Visser weinig. "Op zich heb ik er geen moeite mee wanneer het efficiënt gaat opereren, maar je moet bedenken dat daar het hemd vaak nader is dan de rok", sprak hij. "Een gemeente als Leiden kent de rok vaak zelfs niet eens. Volgens wethouder J. van Dalen valt niet te voorspellen met 'Starrenburg' kan worden be gonnen. Als het aan hem ligt nog in 1989. Het kritische punt zou de be reikbaarheid zijn: "We moeten er gens mensen lastig vallen". Over leg met de bezwaarmakers helpt volgens hem niet: "We moeten door de zure appel heenbijten". En de religieuzen van Bijdorp, die fel gekant zijn tegen de aanleg van de hoofdontsluiting door hun tuin? "Ach, met die stichting, Sinte Catharina heet ze geloof ik, hebben we vaak overleg", zei hy luchtig. "Dat is heel gezellig en zo. Maar ze willen gewoon niet". ZOETERWOUDE - De firma Landman aan de Hoge Ryndyk 195 moet op korte termijn de illegaal gebouwde serre afbreken. Doet Landman dat niet dan zal die aan bouw met politiedwang worden gesloopt. De gemeente Zoeterwoude is ook stellig van plan dat dreigement tot uitvoer te brengen. Burgemees ter Houdijk hoopt dat Landman zelf de serre verwijdert, want als dat moet gebeuren op last van de gemeente krijgt hij ook nog een re kening gepresenteerd voor de sloopwerkzaamheden. De serre verrees eerder dit jaar zonder dat daarvoor en bouwver gunning was verstrekt. Het bedrijf gebruikt de ruimte voor het etale ren van tuinmeubelen. Burge meester Houdijk vindt dat de ge meente het bedrijf soepel heeft be handeld: "We hebben het bedrijf respijt gegeven tot het einde van het seizoen. Maar binnenkort krijgt hij een aanschrijving van de ge- meentre waarin staat dat de serre moet verdwijnen". Een woordvoerder van Landman liet weten op die aanschrijving van de gemeente te wachten. Maar als gevolg van vakanties van ambtena ren is die volgens burgemeester Houdijk vertraagd want de aan schrijving had eigenlijk al eerder de deur uit gemoeten. Landman zal het besluit van B en W aanvech ten voor de Raad van State. Het kan dus nog wel even duren voor dat de serre onder de slopershamer valt. Brandbrief aan ministerie ZOETERWOUDE - In verband met diens herbenoeming met ingang van september, kreeg burgemeester A.J.M. Houdijk tijdens de gisteravond gehou den raadsvergadering een bos rode rozen aangeboden door Progressief Zoeterwoude. De partij had eerder een flinke por tie kritiek laten horen op de herbenoeming van de eerste burger van Zoeterwoude. De partij verwijt de burge meester dat hij zich niet altijd als onpartijdig voorzitter ge draagt en dat met minderheden in de raad - Progressief Zoeter woude dus - te weinig rekening wordt gehouden. Hij zou vol gens woordvoerder W. Ooijen- dijk moeite hebben om afstand te nemen van zijn vroegere rol als wethouder en als CDA-poli- ticus. Overigens was de kritiek veel milder van toon dan in het verleden. Ooijendijk ontkende niet dat er tijdens het bewind van Hou dijk ook veel ten positieve is veranderd. Hij somde als be wijs een aantal projecten op dat tijdens het burgemeesterschap van Houdijk tot stand is geko men. Hij roemde ook de verbe tering van de openheid. In een weerwoord zei Houdijk dat hij natuurlijk wel degelijk een be paalde achtergrond heeft waar van hij zich niet zomaar kan losmaken. Hij bood Progressief Zoeterwoude aan fractieverga deringen van die partij te wil len bijwonen om informatie over allerlei zaken te verstrek ken indien de partij het gevoel heeft "op dat gebied achter stand te hebben omdat zij geen wethouder heeft". De andere politieke partijen in de gemeenteraad hebben zich al eerder postief en zonder voorwaarden uitgelaten over de herbenoeming van Houdijk. Jok ambassadeurs verkeren wel eens in de mallemolen van het leven. Oud-minister Van der Klaauw, sinds kort ambassadeur in Lissabon, bewees dat gisteren door wat rondjes te draaien in een draaimolen in het pretpark Duinrell te Wassenaar. Hij en 74 collega's waren gisteren een dagje uit. De 75 ambassadeurs zijn in Den Haag bijeen gekomen voor de jaarlijkse conferentie over van alles en nog wat. (foto anpj ZOETERWOUDE - De gemeente Zoeterwoude is naarstig op zoek naar een begeleider voor de basis scholen. Hoewel de gemeente is aangesloten bij de Leidse school begeleidingsdienst is daar thans niet voldoende mankracht aanwe zig om aan de wensen te voldoen. Onder meer het assisteren bij de zogenaamde schoolwerkplannen dreigt in het gedrang te komen. Het gaat om een parttimer die voor slechts vier uur per week de vijf plaatselijke basisscholen kan begeleiden. Vanuit het onderwijs wordt daarom volgens wethouder mevrouw H. S. Graniewski-Wij- nands gevraagd. Herhaalde verzoe ken om extra assistentie door de schoolbegeleidingsdienst hebben niets uitgehaald. Tot voor kort beschikte Zoeter woude over een remedial teacher die zich bezig hield met de plaatse lijke scholen. Die begeleider is sinds de gemeente toetrad tot de schoolgebeleiding in Leiden door die dienst 'overgenomen'. Dat was goedkoper voor Zoeterwoude die daarin mogelijkheden zag om een parttime kracht aan te trekken in verband met de invoering van de wet op het basisonderwijs, voor een stukje extra begeleiding dus. In het voorjaar ontstond discus sie over de noodzaak van die partti mer. Een aantal raadsleden vroeg zich af of de vaste begeleider voor Zoeterwoude bij de schooldienst in Leiden die werkzaamheden er niet bij kon nemen door de werk zaamheden anders te ordenen. Hangende die discussie meldde de gemeente volgens de wethouder te laat dat zy ook het nieuwe school jaar over de parttimer wenste te be schikken. Het rooster voor begelei ding van de vele tientallen scholen in Leiden en omgeving was al ge maakt. Een nieuwe kracht wordt overi gens maar aangetrokken tot 1 ja nuari want in de tussentijd gaat de gemeente bekijken hoe groot de behoefte van de basisscholen aan extra schoolbegeleiding precies is. Dat kan zowel leiden tot een bege leider voor meer uren als tot het schrappen van de parttimer. Aan het aantrekken van zo'n tij delijke kracht zitten volgens de wethouder nog wel wat haken en ogen. Voor zo'n korte tijd gaat het er om dat de werkwijze van de be geleider nauw aansluit bij het sys teem dat de basisscholen reeds kennen. Iemand met een afwijken de zienswijze breekt in die periode tot 1 januari bij wyze van spreken meer af dan hij opbouwt. Woordvoerder W.T.M. Ooijen dijk van Progressief Zoeterwoude vindt dat de wethouder niet hard genoeg heeft gelopen om een part timer te krijgen. Hij beschikt over informatie, aldus zei hy tijdens de gisteravond gehouden raadsverga dering, dat er wel degelijk moge lijkheden zyn om via de schoolbe geleidingsdienst in Leiden die ex tra assistentie te verkrijgen. Wet houder Graniewski zal nu opnieuw in overleg treden met de school dienst, voor de derde keer overi gens. LEIDERDORP - De ouderraad van het Rijnlands Instituut voor On dernemersonderwijs (RIO) over weegt het bestuur van de school te verzoeken af te treden. "Als de ons verstrekte gegevens juist zijn, dan is het bestuur ernstig in gebreke gebleven. Dan zullen we vragen of het bestuur onmiddellijk aftreedt", aldus Th.H. van Egmond namens de voltallige ouderraad die gister avond bijeenkwam. Wat er nu precies aan de hand is, wil de ouderraad nog niet kwijt. Maar Van Egmond laat wel door schemeren dat het om ernstige za ken gaat. De komende tijd zullen verscheidene mensen worden ge raadpleegd om te onderzoeken of het bestuur inderdaad die blun ders heeft begaan die het worden toegedicht. In dat licht overweegt de ouderraad eveneens de rechts vorm van de school te wijzigen, bij voorbeeld in een vereniging. "Een krachtdadig bestuur is dringend gewenst", aldus de ouderraad die binnenkort een algemene vergade ring voor alle ouders wil uitschrij ven om de problemen te bespre ken. De problemen bij het RIO kwa men deze week in het nieuws. Vol gens verschillende partijen zijn er problemen waarvan de oorzaak nogal duister is. De een beweert dat het terugtreden van drie af gevaardigden van de LOI de be stuurscrisis heeft veroorzaakt, ter wijl een andere betrokkene meent dat een en ander verband houdt met het benoemen van een opvol ger van de scheidende directeur Van Britsum. Weer een ander vindt het huidige bestuur ronduit zwak. ZOETERWOUDE - Het is onaan vaardbaar dat de rk basisschool Bernardus aan het Kooikerspad in Zoeterwoude in de huidige staat de winter in moet. Het water sijpelt van de muren en er dreigt wellicht ook gevaar voor de gezondheid van kinderen. Dat is de reden dat de ge meente Zoeterwoude een brand brief heeft geschreven aan het OEGSTGEEST - Een bliksemin slag, vanochtend om 4.00 uur, in een woning aan de Phia Berghout laan in de Oegstgeester nieuw bouwwijk Haaswijk heeft voor nogal wat schade en ontreddering gezorgd. Door de inslag schoot de complete schoorsteen van het dak af alsmede een groot deel van het dak zelf. Er vielen geen gewonden. Wel smolten door de inslag elek triciteitsleidingen. Dit had tot ge volg dat er in diverse woningen aan de Phia Berghoutlaan elektri sche apparaten voorgoed defect raakten. De schade was vanoch tend nog niet in geld uit te drukken maar wordt vooralsnog groot ge noemd. Woningen in de buurt hebben een tijdje zonder stroom gezeten maar dat euvel is inmiddels verhol pen. De brandweer was vanoch tend nog bezig puin te ruimen. adres van het ministerie van onder wijs om op heel korte termijn over eenstemming te bereiken over de gebreken van de school. Die mededeling deed wethouder mevrouw H.S. Graniewski-Wij- nands (WD) tijdens de gister avond gehouden raadsvergade ring. De gemeente is bereid geld voor te schieten, maar dan moeten er volgens de wethouder wel eerst afspraken met het ministerie wor den gemaakt over de vergoeding die Zoeterwoude uiteindelijk van het ryk krijgt. Anders kon de ge meente weieens zelf voor de kos ten opdraaien. De Bernardusschool is zo lek als een mandje. Een en ander is een gevolg van ernstige constructie fouten aan het dak. Al langer pro beert de gemeente op korte termijn het euvel te helpen, maar als ge volg van een wetswijziging is de versnelde procedure die daarvoor bestond met drie maanden ver lengd. Nu dreigen de problemen ook voor deze winter niet te kun nen worden verholpen en dat vindt de gemeente onaanvaardbaar. Vandaar de brandbrief. De kosten van de reparatie wor den door dé wethouder geschat op 80.000 gulden. Een bedrag dat ove rigens niet meer op de bouwer is te verhalen. "De school staat er nu dik tien jaar. En tien jaar is de ter mijn waarbinnen eventuele schade door constructiefouten op de bou wer kon worden verhaald", aldus de wethouder. VOORSCHOTEN - De Voorscho tense politieke partijen willen meer openheid over het openbare ordebeleid. De houding van de burgemeester, die in het verleden met alle middelen vocht tegen een regelmatig overleg, wordt unaniem afgewezen. Dit bleek gisteravond tijdens de vergadering van de ge meenteraad, waar de CD A-fractie in deze officieel het voortouw nam. Zij stipte aan dat in artikel 29 van de Gemeentewet staat dat de bur gemeester verantwoording dient af te leggen aan de raad over het ge voerde bestuur. Tenminste, voor zover de raad dat wenst en het niet strijdig is met het openbaar belang. In andere gemeenten is er wel goed overleg en de politici zouden een dusdanig verantwoordelijkheids gevoel hebben dat zij niet aan de haal gaan met politie-gegevens. Ook prominente adviescommis sies zouden in adviezen om meer openheid vragen. Burgemeester P. Cannegieter zegde toe een nota te zullen schrijven over het openbare ordebeleid, die hij gaarne wil door praten. VOORSCHOTEN - H. Overbosch (37) (rechts) is gisteravond beëdigd als nieuwe gemeentesecretaris van Voorschoten. In een toespraak vol toespe lingen op de "de parel aan de Vliet", zei de burgemeester dat Overbosch de beste getuigschriften heeft en dat de contacten "beloften lijken te bevesti gen". Op het Voorschotense verlanglijstje stonden begrippen als snelheid, za kelijkheid, ter zake doende informatie en advisering en modern, steunend en adviserend leiderschap. Overbosch is PvdA-lid. en was tot gisteren hoofddirectie-secretaris van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. In zijn speech wees hij op enkele problemen van deze tijd. Enerzijds is er de vraag naar beleid, anderzijds hebben de gemeenten beperkte middelen om zaken aan te pakken. Ook zou de steun van de burgers wisselend zijn. (foto Holvast) VOORSCHOTEN - Lindehoeve-medewerker S. Harlaar is voor on bepaalde tijd geschorst, nadat hij eerder deze week een brandbrief over het Voorschotense jongerencentrum in handen van het Leidsch Dagblad had gesteld. Harlaar is zelfs niet welkom meer als bezoeker. De medewerker verzet zich tegen de schorsing en praat vanmid dag met het andere bestuur van de Lindehoeve, het jongerenzélf- bestuur (spil). Alleen dit bestuur kan schorsen, het stichtingsbe stuur mag hooguit schorsingen voordragen. Het deed dat in dit geval omdat Harlaar zich niets gelegen liet liggen aan de afspraak om naar buiten toe te zwijgen zolang het centrum in onderhande ling is met de gemeente. Deze onderhandelingen zijn zeer belangrijk. Het gaat om het voortbestaan van het jongerencentrum. Volgens de brandbrief van Harlaar kunnen de tekorten van de Lindehoeve oplopen tot 55.000 gulden. Hy heeft weinig goede woorden over voor het be stuur. VRIJDAG Leiden Zwembaden De Vliet en De Zijl - vierdaagse, 19-20.30 uur. Ijshal - Vondellaan, Jubileum Sport-Ii 19-23 uur. Pieterskerk - zomerorgelconcert Be Fey, 20.15 uur. Catena - optreden The E-Wood Projec 23 uur. Kijkhuis film The killing fields', 19.31 en 22 uur; 'Prizzi's Honor', 20 en 22.3|LE uur. kyif Lesbiese Vrouwen Leiden - Lange, gracht 65, disco, 21-2 uur. Oegstgeest tOC Kantine Fiks - Voscuyl, avond-wandel.... vierdaagse, 18.30 uur. WO dat gin Leiden f)n Vanaf VW-kantoor - Stationsplein start rondwandeling door de Leidsjail( Binnenstad, 10.30 uur. hoi Boerderij De Slaagh - Cruquiuslaan, ac tiviteiten jeugdvereniging Marnix, 13-Hset uur. irac Gebouw Volkstuindersvereniginj Roomburg - tentoonstelling bloemen, fruit en groente, 11.30-17 uur. ^n( Pesthuis - Plesmanlaan, optreden Jad fees ensemble B-wegen i.k.v. Eerste Holuits landse Kunstbeurs, 13 uur. ber Hartebrugkerk - wandelorgelconceij^e i Anton Pauw, 15-15.30 uur. ePn Rijksmuseum voor Volkenkunde - filrt 'White wilderness', 15 uur. ZATERDAG doe Jsch 1de i in» Medische Diensten ARTSEN gen Leiden ope De weekenddienst begint zaterdag om 8 gen uur en eindigt zondag om 24 uur. mj( Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen vool spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Janssen, Zwanenburg, Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groe. (j-i neveld en de Ruiter: za 8 uur tot zo 8 uur: P. Tan, tel. 210890] 1 spreekuur Schoenerwal 13. fee zo 8 uur tot 24 uur: Y. Groeneveld, Brik. ste kenwal 19, tel. 218661; spreekuur Ros. La molen 2. v„. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gent, ni4 Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, jr" Kruis en De Lange: L,c za 8 uur tot zo 8 uur: J. Rus, Middelste- vei gracht 129, tel. 132500. fee zo 8 uur tot 24 uur: R. Taytelbaum, teL Oo 120266; spreekuur Hogewoerd 138. VO( Groep 3 - Pleiter, J. v. Leeuwen, Smit, wa W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg en Muijsenbergh: r za 8 uur tot zo 8 uur: H. Jurgens, Heren- Del gracht 116, tel. 125820; spreekuur Burg- ge: gravenlaan 102. gel zo 8 uur tot 24 uur: S. Smit, Cobetstraat lus 43. tel. 130177. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, t Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waardt, Amou, J.G. Zaayer en R E. bCl Zaayer: vai za 8 uur tot zo 8 uur: D. van Wingerden, oo tel. 310047; spreekuur Boshuizerkade aai Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul.TF Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, rr D. Hammers tein en A. Hammers te in: za 8 uur tot zo 8 uur: Huibers, tel. m.- 897577. 7 zo 8 uur tot 24 uur: H. Prince, Vondel laan 58, tel. 761754. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van li 7, Leiden, tel. 123553, Apotheek Boehmer, Florijn 21, Leider- tw dorp, tel. 894400. au DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: ae F. Muurling, Plantsoen 23, Leiden, tel. av 125057. de Voor de praktjk van Vestjens, v.d. ve Wouw: J R. Koster en mevr. Koster-Stoker, Nar- rfe cisstraat 47, Voorschoten, tel. 01717- a, 3836. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, ni Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt, de Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Voorschoten R. Koster en mevr. Koster-Stoker. Nar- t 47, tel. 01717-3836. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: L. Monas, Lokhorst 1, Leiderdorp, tel. 895980. Voorschoten, Wassenaar G. Ie Nobel, Leidseweg 164b, Voorscho ten, tel. 01717-5461. Leiderdorp F. Kemme, Grotiuslaan 12, tel. 893139; spreekuur za en zo van 12.30-13 uur op Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: J.B. Hugenholtz, Prins Hendriklaan 4, tel. 155666. Voor de praktijk Haaswijk: J.J. Voor- zaat/G.A. van der Steenhoven, Querido- laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik baar ook in het weekend. Voorschoten za. J. Baars, R. Wagnerlaan 63, tel. 2520; zo, A. Meiman, J.W. Frisolaan 13, tel. 2493. Warmond A. de Gijzel, Dorpsstraat 45, tel. 01711- 10834. Wassenaar za, M.F. v.d. Feen, tel. 18309; spreekuu radres Hofcampweg 65; zo, J.N. Vonk. tel. 79676; spreekuuradres Wittenbur- 106. via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715- 1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemt. LEIDSCH Ja DAGBLAD^ Hoofdkantoor - Redactie Exploitatie - Produktie Witte Singel 1, Leiden Telefoon 071-144941 Postadres: Postbus 54 2300 AB Leiden Nabezorging 071-123143 Sleuteltjes 071-143545 Per exemplaar 1,10

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2