Knetemann neemt revanche Hinault wint Coors Classic Profs bekritiseren Selectiebeleid KNWU Hermans kan trilogie niet voltooien Van der Poel dertiende Twee atleten Oost-Duitsland blijven thuis Regen spelbreker bij EK Ronde van Nederland is aan face-lift toe Marco Vermeij weer op dreef PAGINA 12 SPORT MAANDAG 25 AUGUSTUS 198^ BOULDER (AFP) - Bernard Hinault bracht gisteren de twaalfde Coors Classic op zijn naam. De Fransman bleef in het slotcriterium in Boulder in Colorado gemakkelijk overeind. Hij finishte in het peloton met alle concurrenten ruim twee minuten achter ritwinnaar Ron Kiefel. Kiefel besloot de Coors Classic zo als hij de etappekoers begon: met een ritzege. De Amerikaan was de eerste leider door zijn overwinning in de proloog. In de slotetappe ging hij na veertig van de 96 kilometer aan de haal. Zijn landgenoot Knickman en Adrie van der Poel gingen in de laatste kilometers in de tegenaanval, maar Kiefel bleef weg. Met 1.24 voorsprong won hij voor Knickman en Van der Poel, die derde werd. John Talen werd vierde. Hinault, die in de herfst zijn ac tieve loopbaan afsluit, hield zich STUTTGART (SID/DPA) - Twee kansrijke Oostduitse atleten zullen niet deelnemen aan het toernooi om de Europese kampioenschap pen. Zevenkampster Sybille Thiele en de 110-meterhordenloper Hol- ger Pohland zijn deze week niet in Stuttgart aanwezig. Thiele, die dit seizen 6635 punten verzamelde, heeft last van een knieblessure. Pohland, evenals Thiele vijf jaar geleden in Utrecht, Europees jeugdkampioen, is aan een voet ge blesseerd. Met 13,40 seconden heeft Pohland de vierde Europese tijd achter zijn naam staan. De DDR-delegatie bestaat hierdoor uit 70 atleten: 35 vrouwen en 35 man- Steve Cram zal tijdens de Euro pese titelstrijd in Stuttgart zowel de 800 als de 1500 meter lopen. We gens een kuitblessure overwoog de Brit voor de kortste afstand af te zeggen. Na het laatste onderzoek besloot de 25-jarige Cram echter zijn inschrijving voor de 800 meter gestand te doen. De series worden morgen, de openingsdag van het toernooi, gehouden. De IAAF verricht een onder zoek naar de beschuldigingen te gen de Europese recordhouder, verspringen Robert Emmijan. De Sowjet-atleet Emmijan, die bij de Vriendschap Spelen in Moskou 8,61 meter sprong, zou volgens de beschuldiging "hulpmiddelen" hebben gebruikt. De beschuldi ging was afkomstig van de Italiaan Giovanni Evangelisti. Een drie leden tellende Zuid- afrikaanse delegatie heeft gisteren het 35e IAAF congres in Stuttgart moeten verlaten. De Zuidafrika nen wilden het congres als waarne mers bijwonen. De Zuidafrikaanse atletiekbond is wegens de Apart heidspolitiek al jaren door de IAAF als lid geschorst. Na een verzoek van de zwarte Afrikaanse landen verlieten de Zuidafrikanen de congreszaal. Door het IAAF-secretariaat in Lon den waren de Zuidafrikanen voor zien van het noodzakelijke mate riaal. In Stuttgart waren zij ook als waarnemers geaccrediteerd. Het congres van de IAAF nam de formele beslissing atleten die als beroepssporter werkzaam zijn geweest, weer in genade aan te ne men. IAAF-voorzitter Nebiolo noemde de belissing een zeer be langrijke stap. In het verleden heeft de IAAF zich steeds verzet tegen voorstel len om atleten, die in andere tak ken van sport grote sommen geld toucheerden weer tot de top-atle- tiek toe te laten. "Wij willen die zaak realistisch benaderen", stelde Nebiolo vast. Roger Swerts praat verder GULPEN (ANP) - De Neder landse wielerploeg Skala onder leiding van de Vlaming Roger Swerts onderhandelt vandaag met de Belgische bedrijf Fan- gio over een samengaan voor het volgende seizoen. Swerts vertelde zaterdag in Gulpen na afloop van de Ronde van Ne derland, dat mogelijk ook de firma Roland gesproken wordt. Sprinter Jean-Paul van Pop- pel, die overeenstemming heeft bereikt met ploegleider Jan Raas, heeft voor volgend sei zoen nog een contract bij Skala. Van Poppel, die juridische bij stand heeft, wil voor eind au gustus weten wat er met zijn huidige ploeg gebeurt. Zijn huidige ploeggenoot Gert Ja- kobs heeft het gemakkelijker. Ook hij is rond met Raas. Maar de uit Drente komende renner, in de Nederlandse ronde twee dagen klassementsleider, heeft volgend jaar geen contractuele verplichtingen bij Swerts. In de winter schaatst hij marathons in de Kwantum-ploeg, de hui dige geldschieter van Raas. rustig. Omringd door ploeggeno ten kwam de leiderstrui van de Fransman geen moment in gevaar. Greg Lemond eindigde in het klas sement als tweede en de steeds be ter in vorm rakende Phil Anderson als derde. Adrie van der Poel werd de beste Nederlander op de der tiende plaats met ruim 17 minuten achterstand. Jeannie Longo, tweede giste ren in de afsluitende etappe, won voor het tweede achtereenvolgen de jaar de Coors Classic voor vrou wen. De wereldkampioene werd in de slotetappe in de omgeving van Boulder op een minuut gefietst Het wielerseizoen duurt Greg Lemond wellicht wat te lang, of de Ameri kaanse winnaar van de Tour de France, vindt dat de prijsuitreiking in de Coors Classic (Lemond werd tweede) te langdradig - zeker is dat hij aan rust toe is. (foto ap> door de Amerikaanse Susan Eh- lers. De Westduitse Ute Enzen- hauer, de winnares van zaterdag, bezette de derde positie. DEN HAAG (GPD) - Terwijl van daag het grootste deel van de Ne derlandse profselectie voor het we reldkampioenschap wielrennen de oceaan oversteekt naar Colorado Springs, moet Theo Smit even een brok doorslikken. De 35-jarige rou tinier uit Noord-Holland had na melijk zielsgraag aan de titelstrijd op de baan deelgenomen, maar hoorde terwijl hij zich fanatiek aan het voorbereiden was van baan- coach Peter Nieuwenhuis dat er geen beroepsrenners voor het baantoernooi zouden worden uit gezonden. Zelfs toen Smit de Wiel- ren Unie aanbood zijn eigen reis kosten te betalen kreeg hij nul op het rekest. De KNWU eiste van de profs een aan zekerheid grenzende kans op een medaille. Die kon Smit voor het onderdeel waarop hij wilde uit komen, de Japanse sprintvariant keirin, niet geven. "Maar", betoogt hij, "er gaan ook amateurs en vrou- Hinault en Longo. Longo, vijftien dagen voor de wereldtitelstrijd in Colorado Springs in grote vorm, controleer de de koers voorbeeldig. De aan vallen van Inga Thompson sloeg ze met gemak af. Tourwinnares Maria Canins had zich al verzoend met haar mindere rol in de Amerikaan se etappewedstrijd. Susan Èhlers schoof in de laatste etappe nog door naar de tweede plaats in het eindklassement, achter Longo, maar voor Thompson en Canins. De Amerikaanse Leslee Schenk, die donderdag de zevende etappe van de Coors Classic voor dames in de Verenigde Staten won, is gediskwalificeerd wegens het gebruik van verboden stimule rende middelen. De Amerikaanse moest een dopingcontrole onder gaan en reageerde daarop positief. Ook de contra-expertise had een positief resultaat. Zij werd als ge volg daarvan zaterdag uit de wed strijd verwijderd. STUTTGART (GPD) - Door overvloedige regenval is de kort stondige trainingsstage van de Nederlandse sprintploeg in het Zuidduitse Sindelfingen geen succes geworden. Bovendien heeft Els Vader last van irritatie in de knieholte, waardoor de es tafetteploeg zich niet optimaal heeft kunnen voorbereiden op het Europees kampioenschap at letiek, dat morgen in het Stutt- garter Neckarstadion begint. Alleen vrijdag hebben Nelli Cooman, Els Vader, Maijan Oly- slager en Martha Derby voluit kunnen trainen onder leiding van Peter van Beusekom en on der het toeziend oog van Henk Kraayenhof. De persoonlijke trainer van Nelli Cooman noem de de trainingsstage van de esta fetteploeg 'al met al een tegen valler'. Een meevaller was gistermid dag de aankomst van Cor Lam- bregts in het atletendorp in Stuttgart. De Limburger heeft vorige week nog overwogen zich terug te trekken uit de 18 atleten tellende Nederlandse afvaardi ging, omdat zijn bloed niet in or de zou zijn. Na overleg met bondsarts Peter Vergouwen heeft de Limburger toch beslo ten om af te reizen naar Stutt gart. Daar maakt de organisatie zich op dit moment alleen nog maar druk om het weer. Voorzitter Au gust Kirsch van het organisatie comité liet weten, "dat alles naar wens verloopt en inmiddels de helft van de 386.000 beschikbare plaatskaarten is verkocht. Alleen de regen kan ons nog voor pro blemen stellen", aldus Kirsch, "wat dat betreft zijn de verwach tingen niet bepaald gunstig". wen, die nooit een piak zullen ha len. En van de dertien profs die op de weg zullen rijden, hoeven er van de bond maar zes de eindstreep te halen. Dat zit me behoorlijk dwars". Hoewel de vergelijking baan- wegrenners mank gaat, zetten heel wat beroepsrenners vraagtekens bij het selectiebeleid van de wieler bond. Gerrie Knetemann, dankzij zijn ploegleider op een zijspoor ge rangeerd voor de mondiale titel strijd, had wel een verklaring voor het thuislaten van een professione le renner voor de baan „om in de plaats daarvan een vrouw mee te nemen. Die hebben namelijk Amev op de trui, de naam van de sponsor van de bond". Smit blijft het een raadsel vin den. "Vooral ook omdat ik niet weet wie me heeft afgewezen en waarom precies". Het wereldkam pioenschap op de baan van Colora do Springs was voor hem van groot belang. Het was mede bepalend voor zijn inkomen. 'Teder jaar ga ik van maart tot en met juni naar Ja pan om er tien weken aan keirin- wedstrijden deel te nemen. Ik ben een criterium-renner, die in de eer ste maanden van het seizoen wan neer de klassiekers worden verre den, geen wedstrijden kan rijden. Japan is voor mij een ideale moge lijkheid om me op de criteriums voor te bereiden. Als ik door mijn afwezigheid in Amerika niet meer gevraagd wordt voor die wedstrij den ben ik een belangrijk deel van mijn inkomen, plus een goeie voor bereiding kwijt", aldus Smit. De oudgediende van het Neder landse profpeloton, die in 1975 twee etappes won in de Tour de France, vindt de selectieprocedure aanvechtbaar. "Ik heb helemaal niet kunnen bewijzen of ik al dan niet een medaillekandidaat was. Twee jaar geleden nam ik voor de eerste kper deel aan het keirin en vorig jaar ben ik gevallen. De bond weet duè niet wat ik kan. Het enige wat men weet is wat hij mij waard was. Ik wilde er drie weken tevo- GULPEN (GPD) - De Ronde van Nederland is dringend aan een face-lift toe. Dat was het unanieme oordeel van ploegleiders en renners na de slotdag in het Zuidlimburgse heu velland. De schitterende finale, waarin Gerrie Knetemann voor de vierde maal de eindze ge behaalde, kon de herinnering aan de oervervelende aanloop naar de ontknoping name lijk niet uitwissen. Maar de suggesties die de professionals bij de amateur-organisatoren aandroegen ter verbetering van het wielerprodukt vonden daar geen oor. De verlangens die aankomstplaatsen hebben tellen zwaarder, liet ronde-directeur Wim Breukink weten. Toch was de bijdrage aan de dis cussie over een betere ronde ui terst constructief te noemen. De deelnemers erkenden namelijk dat sommige ritten zich gewoonweg niet lenen voor spektakel. Eind winnaar Gerrie Knetemann bij voorbeeld zei: "Die plaatselijke rondjes aan het eind van elke etap pe stimuleren niet om de zaak eens flink open te gooien. Dat lokt al leen maar massasprints uit. Daar moet een andere formule voor wor den gevonden". De hoop daarop werd vrijwel onmiddellijk de grond in geboord. "Wij kunnen geen gegadigden vinden om een aankomst te organiseren als er in de etappeplaats niet ook wat rond jes worden gefietst", aldus Breu kink. De Ronde van Nederland wil het niveau van kermiskoers-met-lan- ge-aanloop dus niet kwijt. Het ima go van kneuterigheid, dat haaks staat op de verder uitstekende en professionele aanpak, zal de ko mende jaren blijven voortbestaan. Misschien dat de "aanloop" wat korter wordt, want Peter Post hield een krachtig pleidooi om minder lange ritten te laten verrij den. Zodra de Ronde van Neder land weer een echte voorberei- dingskoers is zijn renners eerder geneigd wat te ondernemen als er 185 kilometer per dag moeten wor den afgelegd, dan nu met ritten van 250 kilometer. Een advies dat wel in overweging werd genomen, want omdat in 1987 de wereldtitel strijd weer in Europa (Oostenrijk) wordt gehouden, moeten de wen sen van de ploegleiders gerespec teerd worden. Dat komt de kwali teit van het deelnemersveld ten goede. Daar ontbrak het dit jaar aan. De concurrentie van de Coors Classic in de Verenigde Staten, waar zater dag 6 september het wereldkam pioenschap wordt gehouden, was zo groot, dat nationale en interna tionale toppers in het Nederlandse rondje ontbraken. Desondanks werd het toch één van de spranke- lendste afleveringen van de laatste jaren. Limburg als slotetappe, in plaats van een afgezaagde ploegen tijdrit, bleek een juiste greep te zijn. Het werd oranje-truidrager Gert Jakobs fataal. De Drent capi tuleerde in het heuvelland voor de overmacht van de PDM-formatie van Knetemann. De ritzege in Gul pen van zijn ploeggenoot Jean Paul van Poppel kon dat verlies niet compenseren. "Ik denk dat ik de laatste twee dagen mijn reserves te veel heb aangesproken. Toen ik op weg naar Den Haag de oranje trui kon pakken heb ik me helemaal leeg gereden en vrijdag in de tijdrit in Nijmegen nog een keer. Ik had het vooral naar Den Haag toe iets kal mer aan moeten doen", verklaarde hij zijn verlies. "Maar ja, ik had ein delijk de kans om iets groots te i dan ben je extra gretig". derlander, die in Italiaanse dienst rijdt, heeft enkele aanbiedingen op zak, waar van die van Tour de France-winnaar Greg Lemond de meest serieuze is. "Ik denk dat het de komende weken rond zal komen. Ik moet nog telefoneren met Amerika en dat duurt even", aldus de renner uit Bergen Het werd vooral betreurd door de leiding van zyn Skala-ploeg. Die heeft nog precies een week om een nieuwe hoofdsponsor te vinden, waardoor het team kan blijven voortbestaan. "Het zal heel moei lijk worden. Met Jakobs als win naar van de Ronde van Nederland zouden de laatste gesprekken wat gemakkelijker begonnen zijn", meende manager Hennie Lier bregts. Jakobs was te gretig, Knete mann juist zuinig. Uitgerekend in die rit naar Den Haag, waarin de eerste grote vlucht uit de ronde ook meteen de beslissende werd. "Ik zag dat vier ploeggenoten van de leider in die kopgroep geen werk deden en dan werk ik ook niet mee. Dat is een genetische af wijking, die ik heb overgehouden aan de Raleigh-tijd", aldus de 35- jarige Knetemann. Een dag later bracht hij in Nijmegen de tijdrit op zijn naam en vervolgens bleek dat een solide basis voor de eindover winning te zijn. In de slotrit ontstond in het heu velland een kopgroep van zeven tien renners, waarbij leider Jakobs ontbrak en Knetemann omringd was door vier ploeggenoten, van wie vooral Steven Rooks en Peter Stevenhaagen veel werk opknap ten. „Ik had trouwens al gezien dat Jakobs niet zo goed zat. Onderweg keek ik 'm al eens aan en dacht ik: oei, oei...". Het bleek de juiste taxa tie. "Ik kwam niet vooruit", gaf Ja kobs toe. Zijn assistenten (onder wie de voor het WK geselecteerde Nico Verhoeven, die de strijd zelfs staakte) waren al te moegestreden om de kloof nog te kunnen dich ten. De ploeg van Knetemann had geen probleem om opponent Ger- rit Solleveld (op negen seconden van Knetemann in het klassement) in de kopgroep onder controle te houden. "Ontsnappen kon hij niet, want wij waren met zijn vijven. En de sprint winnen was misschien nog gelukt, waardoor hij via de bo nificatie de orarye trui had kunnen pakken. Maar dat had ik in de ga ten en daarom was ik in zijn wiel gaan zitten. Want als ik in de rit tweede werd achter hem, pakte ik ook weer wat seconden, waardoor hij toch de eindzege niet kon pak ken". De Kneet had zijn overwin ning dus aan alle kanten ingedekt. De voormalig tijdrijder, proloog specialist en man voor de kleine rittenwedstrijden, won eindelijk weer eens een etappekoers. En hij nam revanche op zijn ploegleder Roy Schuiten, die hem niet als kandidaat voor het WK heeft voor gedragen. Knetemann is blij met de overwinning in de Ronde van Nederland, die hem evenwel geen uitzending naar het wereldkampioenschap in Amerika opleverde. (foto anpi M. ren naar toe, wat me zeker tien crijVe teriums had gekost. Met de prijgoi van het vliegticket mee wilde ik; ie; een bedrag investeren, waarvan ikde met mijn hele gezin op vakantiev< had gekund". jbC Ook Peter Pieters uit Zwanen^ ail burg hoopte op deelname, maarvc haakte af op het moment dat dej^f bond deelname van Nederlandse! Vc beroepsrenners oninteressant! re bleek te vinden. "Het gekke is dat' M diezelfde bond wel jongetjes van w acht, negen jaar laat deelnemen j) aan het wereldkampioenschap' p, fietscross als dat aan de andere d, kant van de wereld wordt gehou-'; cj den. Dat is kennelijk belangrijker ti dan mensen die er hun geld mee; moeten verdienen". Hein Verbruggen, voorzitter van v: de profsectie van de KNWU, wasl d thuis niet voor commentaar be- d reikbaar. Hy verbleef waar de twee, v, Nederlandse baanrenners hadden g willen zijn: in de Verenigde Staten. n Jan Jansen weer helemaal terug DEN HAAG - Jan Jansen is weer helemaal terug. De 22-jarige Leidse i atleet verbaasde het afgelopen weekeinde vriend en vijand door twee keer te stunten: zaterdag won de Bataaf de 1500 meter in 3.57.5 en j gisteren liep hij op de 5000 meter sneller dan hij ooit gedaan had (14.35.9). Als ex-juniorenkampioen leek hij op die laatste afstand grote mogelijkheden te hebben, maar; die had hij tot nu toe niet getoond. In Den Haag kwam het er eindelijk i van. Het gemak waarmee Jansen tot tweemaal toe op de voorgrond trad belooft veel voor de toekomst. Ook andere Leidse lopers pre senteerden zich goed op de "Open Haagse", zoals de jaarlijkse kam pioenschappen van de residentie doorgaans worden genoemd. Op de 1500 meter kwamen Kees van| Klink en Hans van der Vijver (bei den Bat) weliswaar niet onder de vier minuten, maar 4.00.5 en 4.03.8 waren gezien de omstandigheden (een stevige bries) redelijke tijden. Jan Laan van De Spartaan klas-1 seerde zich op de 5000 meter nu eens niet als beste streekatleet: zijn 14.36.8 deed net onder voor de tijd j van Jansen. Henk Ravensbergen (Bat) kwam na 15.19.8 over de meet. Op de kortere afstanden verras ten twee Spartanen. John van der Zwet was één van de winnaars van de 400 meter (50.6), met Michel Moll (AV Holland) als derde in 51.1. John van Loon werd tweede op de 110 meter horden na in de serie al 14.9 te hebben gescoord. Koert Veldmaat (Holl) voltooide dit on derdeel in 16.2. Sprinter Eric Taal (Holl) kwam in de halve finale op i de 100 meter verdienstelijk uit op 1 11.46. Junior Patrick Geirnaert (Holl) legde dezelfde afstand af in 11.9. Bij de vrouwen ging Maijan Langezaal (Bat) ouderwets snel over de horden: 100 meter in 14.9. Yvonne van Dorp legde giste- ren in Utrecht beslag op de tweede plaats op de 400 meter. De Hol- land-atlete ging rond in 55.52 en moest alleen Desiree de Leeuw (ADA) voor zich dulden. LEIDEN - Amateurwielrenner i Marco Vermeij, vorige week in Limburg al goed op dreef bij de klassieke "driedaagse van de Mijn streek", reed gisteren een sterke ronde van de Groothandelsmarkt in Amsterdam. De Lissenaar ont snapte al vroeg in de koers in het gezelschap van Bert Spoor uit de grote groep en werd vervolgens door de anderen niet meer terugge zien. Vermeij ontfermde zich tij dens de succesvolle vlucht over de leidersprijs, maar werd in spurt om de eindzege met banddikte geklopt door Spoor. De Bollenstreek-ren ner diende daarmee met de tweede plaats genoegen te nemen. Vanuit een verbrokkeld peloton reed Sas- senheimer Frank van Veenendaal nog naar een vierde plaats. WASSENAAR - De voor de derde maal georganiseerde amateurwie lerronde van Wassenaar ontpopte zich zaterdag tot een bikkelharde afvalrace. Een slijtageslag, waarin voor Axel Hermans geen plaats was om een 'trilogie' te kunnen voltooien. Al tot tweemaal toe eerste in de ronde, moest de Voorburger ditmaal met een bescheidener rol dan die van winnaar genoegen nemen. Het door wind, bochten en klinkers loodzware rondje bleek ditmaal geknipt voor een specialist in het zwaardere werk: Gerrit Ratterman uit Mijdrecht. Slechts de wijze waarop de tempobeul zijn zege tot stand bracht mocht opmerkelijk heten. Dit keer geschiedde dat namelijk niet op de voor Ratterman gebruikelijke manier: het via een eenvoudige tem poverhoging ter plaatse laten van de concurrentie. Voor dat soort acties koersten de andere renners te attent op het wiel van de geblok te 'diesel'. Ratterman deed het daarom maar een keertje op een ande re manier. Van kop af won hij op de pure macht de spurt van de in twee stukken gebroken kopgroep. Daarmee liet hij er alsnog geen misverstand over bestaan, wie er in deze ronde over ruim 100 kilome ter de sterkste was. Voor wat de favorieten betreft, waren de kansen in 'Oostdorp' al vrij snel geschud. Een half uur koersen was afdoend om nog maar een kleine dertig renners in de wedstrijd te houden. Ruim vijftig andere renners hadden inmiddels al kansloos hun heil in de kleedka mers gezocht. Nadat een groep van vijftien coureurs elkaar in een eerste groep hadden weten te vinden, ontspon er zich tussen de kop lopers een levendige strijd. Diverse regio-renners waren daarbij in de voorste rijen vertegenwoordigd. Cyclo-crosser René Guyt (in het be gin erg actief), Frank van Veenendaal en het Bollenstreek-trio Martin Schalkers, Ton Steenvoorden en Erik Stroombergen. Van Noordwijker Steenvoorden mocht dat een opmerkelijke pres tatie heten, het ging immers om zijn eerste koers na een jaar van in-activiteit als coureur. Guyt en Stroombergen dienden later uitge blust in de voorste rijen af te haken. Dat gold niet voor Van Veenen daal, die er in de 'winning-mood' wel een solo aan wenste te wagen. De Sassenheimer hield het goed vol, maar zag de moeite na tien ronden alleen rijden toch niet beloond. Gevolg van die mislukte actie was bovendien, dat Van Veenendaal kort daarop de beslissende slag miste. Ratterman koos met nog ruim tien ronden te gaan het hazepad, gevolgd door Rutgers, Witkamp, Spoor en Martin Schalkers. Een groepje dat door de overigen niet meer werd teruggezien. Op het nippertje, maar desalniettemin verrassend, won Ratterman tenslotte de spurt van Haarlemmer Bert Spoor, gevolgd door Rick Rutgers uit Soest, Danny Witkamp uit Heemstede en Noordwijker Martin Schalkers op de vijfde plaats. Een herstelde Van Veenendaal soleerde achter de ontsnapte De Boer en Raaymakers (de winnaar van de leidersprijs) nog naar een achtste stek. Ton Steenvoorden won de spurt van de achtervolgers voor Axel Hermans, terwijl Erik Stroombergen als 14de over de met kwam. RUUD DOBBELAAR

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 12