'Noordwijk wil die LD-Cup' mm LD Twee rode kaarten in eerste divisie Ab Braat: afscheid met nederlaag en voetbaltas Morgenavond in finale tegen Lugdunum op UVS-terrein Alphen 'met igeluk' langs 'Docos: 3-1 Oefenzege's ARC en Alphense Boys VTL 'klapstuk' ZLC-toernooi il A AND AG 25 AUGUSTUS 1986 ARNHEM (GPD) - Arbiter Slik kerveer heeft het duel in de eer ste divisie tussen Vitesse en Cambuur ruim tien minuten ge: staakt. Aanleiding was een op stootje tussen Cambuurspeler Mark Payne en André Stafleu van Vitesse, waarna verscheide ne spelers zich in het „strijdge woel" mengden. De stand was op dat moment 1-2 in het voordeel van de Friese ploeg en daar kwam na de afkoelingsperiode geen verandering meer in. Door de inconsequente leiding van Slikkerveer was vooral de ir ritatie bij Vitesse groot. De drup pel die de Arnhemse emmer deed overlopen kwam ruim tien minuten voor tijd. Op de rand van het strafschopgebied mocht Chris van den Dungen van Vites se een vrije trap nemen die in de muur belandde. Slikkerveer con stateerde een overtreding en wees naar de stip. In plaats van een strafschop liet de spheids- rechter de vrije trap echter over nemen en, terwijl de man in het zwart de muur op afstand zette, schoot Van den Dungen de bal snoeihard achter Oscar Zijlstra. Vitesse vierde feest terwijl Slikkerveer werd belaagd door spelers van Cambuur. Een rode kaart voor doelman Zijlstra was het gevolg omdat hfj verbaal had geprotesteerd tegen de gang van zaken. Vervolgens pikte Slikker veer de bal op en liet tot grote woede van Vitesse de vrije trap overnemen. De thuisclub was aan de kook en dat resulteerde in het opstootje.' De Fries verliet niet zondei slag of stoot het speelveld en kon na afloop geen begrip opbrengen voor de handeling van de om streden arbiter. „Ik weet nu nog niet wat hij bedoelt. Hij wilde de bal op de stip leggen en toen zei ik: nu besteel je ons. Ik heb niet aan hem gezeten en verder heb ik niets gezegd", aldus Zijlstra. die (uiteraard) van geen kwaad wist maar wel enkele weken bui tenspel zal staan. In de ogen van Arnhemse pu bliek was Slikkerveer de boos doener. Onder politiebegeleiding verliet de scheidsrechter het veld. Op Nieuw Monnikenhuizen waren tien agenten aanwezig. Na het opstootje verleenden nog eens twaalf agenten assistentie. Een 23-jarige Arnhemmer werd wegens wangedrag aangehou den. In het zaterdagavond gespeel de duel tussen Willem II en MVV (1-0) liep Maastrichtenaar Dela- haye tegen eèn rode kaart op. Scheidsrechter Van Ettekoven: „Delahaye schold mij uit nadat ik had gefloten. Dat gebeurde in het vuur van het spel. Daarom heb ik hem laten afkoelen. Toen hij daarna weer begon te schel den heb ik hem van het veld moeten sturen". Delahaye zegt daarentegen dat hij slechts één scheldwoord heefj, gebezigd. lii competitieduel :hte Me! 5 jjS ALPHEN AAN DEN RIJN - Zon- „aü dag vierdeklasser Alphen heeft gis teren het vooruitgespeelde compe- I titieduel tegen Docos aangegrepen om zich te revancheren voor het puntenverlies van vorig seizoen. Kon de ploeg van de nieuwe trai- ner Wim Dekker de Leidenaars toen niet klein krijgen, ditkeer luk te dat wel. Het werd 3-1 voor Al phen. t j "En verdiend", haastte Docos- I trainer Piel' van der Valk zich te zeggen. "Als ik het objectief be kijk, zeker. Er is een wet in het voetbal die zegt dat je de kansen moet benutten om te kunnen win nen. Dat hebben we in de tweede helft niet gedaan. Daarom kan ik weinig tegen de nederlaag inbren- oe^ ëen" ge Van der Valk toonde zich on- ;rej danks het verlies tevreden over het jtej spel van zijn ploeg. Niet voor niets de| nam het fysiek sterkere Docos na uiti twintig minuten de leiding toen Marco Stuifzand uit een vrije trap de bal achter doelman Richard di Groeneveld deponeerde. De Leid- erJ se formatie beleefde echter niet ,ge lang plezier van de voorsprong. !eg Een minuut later profiteerde Al- ffej phen van enige desorganisatie in iel, de Docos-verdediging. Wim Hoo- /aj gendoorn liep met de bal aan de lal voet dwars door de achterste linie d, en tekende koelbloedig voor de ge- Üei lijkmaker. Alphen ging door en jen nam nog voor rust de leiding over 'te toen Rouel Valpoort een combina- >eq tie met Riny van Elk succesvol af- i sloot: 2-1. I Na de hervatting probeerde Do- j cos door aanvallender spel de ba- 3 kens te verzetten. Henk Zweistra en Erik Roos (2x) kregen ook kan- j sen, maar de gelijkmaker bleef uit. De nog vakantie vierende Docos- spitsen Ronald Hoogenboom en Peter Hillegers werden in die fase Jj" node gemist. Aan de andere kant mocht Docos zich gelukkig prijzen J?, dat doelman Marcel Verburg een prima wedstrijd keepte, zodat de I schade uiteindelijk beperkt leek te rJblijven. Toch ging het nog een keer mis. Zeven minuten voor tijd J stichtte een uitworp van Riny van J Elk verwarring, waar Wim Hoo- i gendoorn namens Alphen dank- baar gebruik van maakte: 3-1.* "We hadden het geluk aan onze zijde. Ik vond Docos wat beter, 3p hoewel wij de betere spelers heb- et ben. Misschien zou je de uitslag ge- <a_ flatteerd kunnen noemen. Maar ik ,e. ben er wel blij mee. We speelden er slecht en wonnen toch. Dit moet je I" ook eens treffen", vond Wim Dek- ker na afloop. Hij dankte met name ld zijn voorhoede voor het goede re- te sultaat. "We hebben een goede n_ voorhoede, die op beslissende mo le menten met een winnende actie ,n kan komen. Dat miste Docos en le dat was ook het verschil". APHEN AAN DEN RIJN - Alphense Boys maakt een succesvolle oefen periode door. De Alphense zondag tweedeklasser is nog ongeslagen en toonde zich ook tegen de collega tweedeklasser Excelsior oppermachtig: 3-0. Trainer Paul Bahlmann (ex-Rijnsburgse Boys) keek tevreden toe hoe zijn ploeg vijf kwartier lang domineerde. Voor rust leverde dat een treffer op van Peter Gerse, die succesvol combineerde met Marco Parinussa. Na de pauze trof de juist van vakantie teruggekeerde Kees van Vliet twee keer het doel. Eerst na een pass van Frank Bakker en vervolgens na voorbereidend werk van Marco Parinus- ARC - FC Den Haag 2: 5-3. Op de geblesseerden Riny Oosterlee en Paul Kluivers na trad eersteklasser ARC eindelijk eens op redelijke sterkte aan. De Hagenaars hadden daar aanvankelijk maling aan en namen een 0-2 voorsprong. Uit een voorzet van Sjaak Keij kopte Sieto Schalkers de eerste Alphense treffer binnen. Dat doelpunt deed de vlam in de pan slaan. Zonder aanwijsbare rede nen raakten de Haagse spelers geirriteerd en kregen het aan de stok met de scheidsrechter. Dat leverde een Haagse speler uitsluiting op, zodat ARC na rust tegen tien man verder speelde. Sjaak Keij en Sieto Schalkers maakten er toen 3-2 van. Het werd 3-3, maar Nico Oostejiee bezorgde met nog eens twee doelpunten ARC de zege. Leidse combinatie ldopt RCL met 4-1 Rienks weer in de basis behaalden de Katwijkers een vrij simpele 0-2 zege op Spakenburg. Eerst was het Johan Jonker die met een kopstoot doel trof en na rust liep Kees van Rooyen een schot van Leen van der Plas in de rebound tegen de touwen. Noordwijk - CSW 3-0. De twee deklasser uit Wilnis heeft een be paald niet sterk spelend Noord- wijk toch geen partij kunnen bie den. Klaas Vink opende de score voor de thuisclub waarna ex-Meer- burger Hans Boom de stand naar 2-0 uitbreidde. Na de doelwisseling wist alleen Ivan Hermans uit een aantal doelkansen een keuze te ma ken, waarmee het trio treffers werd volgemaakt. Rijnsburgse Boys - FC Drach ten 5-0. Ter ere van burgemeester Jonkman van Rijnsburg, die Drachten vroeger als woonplaats kende, oefende de plaatselijke eer steklasser tegen de vroegere club van de burgervader. Ondanks de ruime zege heeft Rijnsburgse Boys niet echt alles uit de kast gehaald. Legio kansen werden er gemist en alleen Hans Zwaan (3x) en Henk Merbis (2x) opereerden doeltref fend genoeg. UVS - DWO 2-1. De nieuwbak ken Leidse hoofdklasser heeft zich tegen de Haagse vierdeklasser DWO ondanks de overwinning niet van de beste kant laten zien. De Hagenaars gingen zelfs met een 0- 1 voorsprong de rust in omdat UVS er bitter weinig van terecht bracht. Hans de Kruys en Theo van Seggelen redden echter op tijd het gezicht van de Leidse formatie. Roodenburg - FC Lisse (zon.) 2- 0. Met name in de eerste helft was Roodenburg duidelijk de meerde re over de bezoekende derdeklas ser uit Lisse. Een schot van Henny de Romeijn werd gepareerd, maar Duncan Alberga was er als de kip pen bij om de bal alsnog achter de doellijn te drukken. Ties Sébrechts breidde de voorsprong nog voor rust uit tot 2-0 waarmee ook het einde van de wedstrijd werd ge haald. Blauw Zwart - Wilhelmus 0-6. De ploeg uit Wassenaar werd in de tweede rondgang volkomen over speeld door het Haagse Wilhelmus, dat enkele Leidenaars in de ploeg herbergt. Goof Metaal legde de ruststand vast, en Ted van Berkel. Felix Ruiteman, Frans Sjardijn, Wim Schaap en René Bierhuizen maakten het sextet vol. Blauw Zwart behaalde ondanks dit resul taat in dit door Wilhelmus georga niseerde toernooi een tweede plaats, door eerdere 2-0 zege op Lens (treffers Peter van Leeuwen en Ed Ruygrok) te behalen. Genemuiden - FC Lisse (zat.) 4- 3. De zaterafdeling van Lisse moest tegen eersteklasser Genemuiden zeer omstreden het onderspit del ven. Bij de stand 4-3 in het voor deel van Genemuiden werd een doelpunt van Henry van der Weij- den om duistere redenen afge keurd. Lisse had daar moeite mee, vooral omdat de in eerste instantie goedgekeurde treffer op aanwij zing van de Genemuidense grens rechter werd herroepen. Peter Schalk, Kees Guyt en Leo van Kampen tekende voor de Lisser doelpunten. Ter Leede - Teijlingen 2-2. Na het debacle van vorige week woensdag tegen FC Lisse, waarbij Ter Leede met 7-0 een flinke veeg uit de pan kreeg, herstelde de nog niet complete thuisclub zich enigs zins door tegen dorpsgenoot Teij lingen een gelijkspel binnen te ha len. Voor Ter Leede scoorden And ré van Bladel en Nico Kuyt en voor Teijlingen was Wim Joosten twee maal trefzeker. Katwijk - Voorschoten 4-0. Deze wedstrijd werd in Katwijkse krin gen omschreven als een 'makkie'. De vierdeklasser had dan ook niet veel te vertellen bij de Katwijkse derdeklasser. Amerik van Duijven- bode, Cor Haasnoot en tweemaal Jan van Duyn lieten zien dat Kat wijk net een maatje te groot was voor Voorschoten. SJC - Vredenburch 1-1. De ploeg van trainer Jan Faas heeft in een toernooi, waaraan ook ADO, Rijswijk en Vredenburch meede den, de derde plaats behaald. Woensdag werd Rijswijk met 2-1 verslagen en werd in de gisteren gespeelde finale tegen Vreden burch werd na een 1-1 eindstand (doelpunt SJC Jos Alders) via een verloren starfschoppenserie de derde plaats behaald. Dissonant in het geheel was dat Jos Alders en Ruud Alkemade danig geblesseerd raakten. ZVV - LFC 3-2. In een groot door ZW opgezet toernooi behaal de LFC door nederlagen tegen Zil vermeeuwen (1-3) en gisteren te gen ZVV (2-3) uiteindelijk op doel gemiddelde de vijfde plaats. De Leidse treffers tegen ZVV kwamer van de voeten van Danny Ver plancke en Edwin Bekkering. Foreholte - SVLV 0-0. De pro movendus uit Voorhout heeft eer kalme oefenpartij tegen de vier deklasser SVLV geen succes kun nen boeken. Ook de bezoeker ver spilde geen kruit in de aanloop tot de competitie. Lugdunum - De Sleutels 6-3 Lugdunum heeft in het nederlaag toernooi van De Sleutels de Piei Boot Bokaal in de wacht gesleep1 door De Sleutels met 6-3 terug te wijzen. Harm de Vos, Hans van As Albert Siera, Kees Schouten er Fred van der Kaay (2x) tekender voor het zestal doelpunten voor de ploeg van trainer Rijsterborgh Voor De Sleutels scoorden Paul d( Vos en Leo Compeer (2x). Arno Pronk rechts) van De Sleutels wint eei Zijn ploeg zou uiteindelijk wel de finale verlieze Timoumi naar Real Murcia MADRID (SID) - De Marokkaanse voetbalvedette Mohammed Ti moumi heeft zijn club FAR Rabat verruild voor het Spaanse Real Murcia. De 26-jarige middenvelder stond ook op het verlanglijstje van Sevilla en Standard Luik. De Alge rijnse international Lakhdar Bel- loumi wees vorige week een aan bod van Real Murcia af. LEIDEN - VTL-spits Jan ten Bosch besliste gisteren de finale van het door ZLC georganiseerde 'Leidens Ontzet 100 tournooi'. Zijn treffer, gescoord halverwege de eerste helft, bleek uiteindelijk vol doende voor de winst op De Sleu tels. De eerste prijs kwam daarmee terecht bij de ploeg die daar het meest aanspraak op mocht maken. En als de aanvals-linie van de Vliet-club wat zorgvuldiger met z'n kansen zou zijn omgesprongen, zou de score heel wat hoger zijn uitgevallen. De Sleutels kon echter als excuus aanvoeren, dat er slechts drie eerste elftal-spelers in de basis stonden. Evenals Lugdu num, dat morgen moet aantreden voor de finale om de LD-cup, stond de ploeg tijdens het tournooi met een versterkt tweede elftal in het veld. Het eerste had zaterdag al een oefenwedstrijd afgewerkt tegen datzelfde Lugdunum. De finale leverde daardoor nogal een eenzijdig beeld op. Het sterk aanvallende VT-L schiep zich vele kansen, maar wist slechts eenmaal doel te treffen via Jan ten Bosch. Sleutels-doelman Franklin Kruit verhinderde met enkele fraaie red dingen meer doelpunten, daarbij tot drie maal toe geholpen door het houtwerk. Bijna was het duel nog op een verlenging uitgedraaid. Na een ongelukkige handsbal van Marco Ouwerkerk kreeg Sjaak Steenbergen de kans om vanaf de penalty-stip De Sleutels langszij te brengen. Hij faalde echter. In de wedstrijd om de derde plaats versloeg gastheer ZLC Lug dunum na verlenging met 2-1. Na een goal van Piet van Egmond voor de thuisclub, kwam Lugdu num door een treffer van Johan Teske in de laatste minuut van de normale speeltijd op gelijke hoog te. ZLC-middenvelder Janus v.d. Linden zorgde erin de slotfase van de tweede verlenging voor. dat zijn ploeg alsnog de dik verdiende overwinning naar zich toe trok. Volgens ZLC-bestuurslid Cees Scheffer was het tournooi in spor tief opzicht een groot succes. Be houdens een nare enkelblessure van Sleutels-speler Ronald Gulde- meester, na een onbesuisde actie van VTL-verdediger Rene Schou ten, verliep het geheel zonder noe menswaardige incidenten. "En dat mag ook wel eens gezegd worden". Volgend jaar dus het 'Leidens Ontzet 101 tournooi "Dat is wel de bedoeling. Om het voor het pu bliek nog wat aantrekkelijker te maken willen we proberen een sterk regionalen-team van Den Haag of Feyenoord uit te nodigen", aldus Scheffer. Persoonlijk succes was er nog weggelegd voor VTL- aanvoerder Fred van Haarlem, die door een jury werd uitgeroepen tot beste speler van het tournooi. HERMAN JOUSTRA ook niet omdat de verwachting was dat bekendere Leidse cory feeën in de combinatie hun op wachting zouden maken. Het af scheid van 'good-old' Ab Braat (bloemen en een voetbaltas die zijn kansen op een basisplaats met de komst van zoveel nieuwe voet ballers zag slinken, kon de rood- witten ook niet inspireren. Steef Pattiapon dacht zijn ploeg- makkers het goede voorbeeld te geven door een aanval met het hoofd doeltreffend af te ronden, waarmee RCL aan de leiding kwam. Daarna zakte de thuisclub als een Engelse 'plumpudding' in elkaar en scoorden Ruud Muller. Ab Braat (eigen doel), en tweemaal Peter Pret voor de Leidse combi natie. Spakenburg - Quick Boys 0-2. Met de lang geblesserde Freek LEIDEN - De twee finalisten in de strijd om de LD-Cup zien de finale morgenavond op het UVS-terrein (aanvang kwart voor zeven) in de eerste plaats als een laatste testwed strijd voor het begin van de competitie. Noordwijk zoekt nog naar de juiste combinatie op het middenveld, terwijl Lugdunum na de succesvolle oefencampagne wel eens wil weten hoe sterk de ploeg echt is. Trainer Rijstenborgh manoevreert zijn formatie daarbij alvast in de positie van underdog: „Ik ver wacht niet als overwinnaar uit de strijd te komen". Collega John Eel- man van Noordwijk mikt duidelijk wel op winst: „Noordwijk speelt al tijd om te winnen en dat zullen we nu ook doen. Bovendien hebben we nog wat goed te maken ten op zichte van vorig jaar toen we na het nemen van strafschoppen de finale verloren van Rijnsburgse Boys. We willen die LD-Cup nu wel een keer pakken". „Verder weet ik niet wat ik van de wedstrijd moet verwachten", vervolgt Eelman, „Het is voor ons de laatste voorbereiding op de competitiestart. Ik zoek nog naar een oplossing voor het wegvallen van Timo Geriof op het midden veld. Timo is vorig seizoen tachtig procent van de tijd geblesseerd ge- i te maken". (archieffoto) weest en maakte de afgelopen we ken na zijn operatie een sterke co- me-back. Tegen Rood-Wit heeft hij John Eelman: "We hebben nog wat nu weer zijn kniebanden ge scheurd, waardoor hij tien weken in het gips moet". „Uiteraard is dat voor ons een enorme domper. Het wegvallen van Siem van Beveren is opgevan gen, maar op rechts moet ik nog schuiven. De wedstrijd tegen Lug dunum zal dan ook gebruikt wor den om voor de bezetting van die plaats de juiste man te vinden. Daarnaast heb je natuurlijk dat op een doordeweekse avond niet alle spelers beschikbaar zijn. John Ma- rijt en Gert Jan Bakker zullen er bijvoorbeeld niet bij kunnen zijn, wat dat betreft had die finale beter in het afgelopen weekeinde ge plaatst kunnen worden. Dat was voor het publiek ook interessanter geweest" Tegenvaller Ook Sjaak Rijstenborgh is er nog niet helemaal uit: „Een tegenvaller is de blessure van onze spits Bert Bakker. Die zal er tegen Noordwijk dus niet bij zijn. Ik hoop wel dat keeper Wim Erades weer fit is. Ik wil hem er zondag bij het begin van de competitie weer bij hebben en dit is een goede kans om hem te testen na zijn blessure." Opmerke lijk is Rijstenborgh's keuze voor de 37-jarige Wim Oppelaar als laatste man. „Het klinkt misschien gek, maar Oppelaar doet gewoon zijn werk en Kees van Tongeren zit in militaire dienst en kan alleen op vrijdagavond meetrainen. Ik heb gezegd dat hij zich bij het tweede maar moet waarmaken". Ronduit tevreden is Rijsten borgh over de verrichtingen van zijn ploeg in de oefenwedstrijden: „Cijfers liegen niet. We hebben zes wedstrijden gespeeld en er zes ge wonnen. We hebben 26 doelpunten gescoord en er maar 6 tegen gekre gen. Hier en daar heb ik nog mijn twijfels, qua organisatie zou het nog beter kunnen. Wat dat betreft is het een kwestie van hameren en inslijpen, maar ik heb het volste vertrouwen in mijn elftal. Noord wijk is voor ons dè test. Ik had eerst gedacht dat Telstar-2 die test zou opleveren, maar die ploeg was zo zwak, daar viel geen eer aan te behalen." „Noordwijk is een gereputeerde tegenstander, ik voel me dus dui delijk de underdog. Aan de ene kant is de wedstrijd natuurlijk een echte cup-finale, maar aan de ande re kant is het de laatste oefening. We zullen er het beste van maken" I Docos-doelman Marcel Verburg brengt redding voor Alphen-spits Riny van Elk gevaarlijk kan worden. (foto Nanno Bloupot) LEIDEN - Vlak voordat het grote werk gaat beginnen hebben ook de clubs uit de Leidse regio nog enke le oefenwedstrijden afgewerkt. Er vielen weinig échte verrassingen te melden of het moest de 4-1 neder laag van RCL tegen een Leidse combinatie zijn. Voorts leed zonda geersteklasser Blauw Zwart uit Wassenaar een verpletterende 6-0 nederlaag tegen de Haagse hoofd klasser Wilhelmus. RCL - Leidse combinatie 1-4. Geen beste beurt van het RCL te gen een bijeengeraapt Leids alle gaartje, dat nu niet direct als zwak moet worden betiteld, maar toch Voor de Leidse combinatie werden spelers geleverd door clubs als UVS en Roodenburg en die heb ben gemotiveerd de Leiderdorpse eersteklasser van de mat gespeeld. Echt gemotiveerd was de gastheer

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 11