'Het zijn juist de resultaten die tellen' Nieuwe burgemeester Alkemade op bres voor woningbouw Handbalveld Fairplay in gebruik Terrein in Oegstgeest gedoopt tot Irispark PAGINA 2 REGIO LEIDEN ZATERDAG 23 AUGUSTUS I 'fAT Agenda LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAO VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN POSTADRES Postbus 54. 2300 AB LEIDEN ADVERTENTIES (behalve Sleuteltjes) ma.-vrij. van 8.30-17.00 uur (071)144941 Voor inlichtingen over advertenties (uitge zonderd Sleuteltjes) na kantoortijden: C. Juflermans-Duyverman, tel. 071-893256. A. Kluppel, tel. 071-763088. F. Terwijn, tel. 02522-14192, D. Vink. tel. 079-412440 C. Spigt, tel. 02523-76823 SLEUTELTJES ma.-vrij. van 8.00-19.30 uur (071) 143545 ABONNEESERVICE Nieuwe abonnementen, wijzigingen, beta lingen ma.-vrij van 8.30-17.00 uur (071) 144941 NABEZORGING ma.-vrij. van 18.00-19.30 uur (071) 123143 (Nabezorging na 19.30 uur) zaterdag van 12.00 tot 13.00 uur (071)123143 (Nabezorging na 13.00 uur) REDACTIE ABONNEMENTEN per maand, aan huis bezorgd 22.70 per maand, per post 31.10 (maandabonnement alleen mogelijk met automatische betaling), per kwartaal, aan huis bezorgd 67.45 per post (binnenland) 92,55 per half jaar, aan huis bezorgd f 134.90 per jaar, aan huis bezorgd 256.90 per post (binnenland) f 357.20 1.10 Abonnementsgelden dienen bij vooruitbe taling te worden voldaan. Restitutie is niet mogelijk. Abonnementen kunnen op elke gewenste dag ingaan Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen wordt het abonnement automatisch verlengd Betaling van abonnementen op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. HOOFDKANTOOR Witte Singel 1, Leiden (071) 144941 Bij geen gehoor buiten kantooruren, raad pleeg het telefoonboek. REGIOKANTOREN Julianastraat 19.2405 CG Alphen aan den Rijn (01720) 93961 Vuurbaakplein 11, 2221 JB Katwijk (01718)12383 Sport: P.J. de Tombe Feature: W.C.H. Schrama Regio Leiden: W. Hoenson-de Graaft Kunst, radio, tv: P C. Rosier Geestelijk leven: S.J. de Groot W. Dijkman (fotograaf) Het Leidsch Dagblad is aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst, met ei gen correspondenten in Bonn, Brussel. Jo hannesburg, Tokio, Londen, Parijs, Was hington, Rome, Madrid, Mexico-City en Tel Aviv. Nog wat onwennig poseert het gezin Meerburg op de patio van hun woning in Leiderdorp. Van links naar rechts Mirjam (9), de toekomstige burgemeestersvrouw Ria(40), in de armen van haar vader dochter Judith (7) en uiterst rechts zoon Paul (12). (foto Nanno Btoupoti mij zijn het juist de resultaten die tellen". Ook binnen de gemeentelijke or ganisatie wil de toekomstige bur gervader voorzichtig een voor Al kemade nieuwe weg inslaan: die van de openbaarheid van bestuur. Hij neemt Leiderdorp, dat zelfs de besluitenlijst]es van het college van B en W bekendmaakt, als voor beeld: "Openheid hoort iets van zelfsprekends te zijn. Mijn ervaring is dat je zelf beter af bent wanneer je de mensen bil het beleid betrekt. Dan word je vanzelf en tijdig attent gemaakt op zaken die de foute kant opgaan. Het is ook proeven of besluiten wel aanslaan. Op den duur strekt dat tot voordeel van je zelf en de burgerij". Zijn gereformeerde achtergrond beschouwt Meerburg niet als een handicap voor het werken in een overwegend katholiek Alkemade. "Van mijn kant zal het geen enkel probleem zijn. Ik heb bij het CDA geleerd om met de diverse stro mingen mee te gaan en in de loop der tijd spelen die verschillen niet meer zo'n rol. Maar bij typisch ka tholieke aangelegenheden in de ge meente zal ik er zeker rekening mee houden". Of Meerburg wel houdt van de representatieve taken die hem als burgemeester staan te wachten? "Ik ben niet iemand die zegt: Hier ben ik, zie me eens staan. Ander zijds doet het me een genoegen als mijn mening ingang vindt bij ande ren, dat er naar je wordt geluis- LEIDERDORP - De zeven kerkdorpen van Alkemade kunnen vooruitzien op een bouwlustige burgemeester. De 40-jarige A.H. Meerburg, nu nog wethouder in Leiderdorp, wil verandering brengen in de plannen van de provincie om de woningbouw van Alkemade af te remmen, zo niet geheel te stoppen. Daartoe zal de nieuwe burgemeester na zijn benoeming op 16 september beweging moeten krijgen in het streekplan voor oostelijk Zuid-Holland. Alkemadese politici positief over keuze ALKEMADE - De plaatselijke politieke kopstukken in Alke made reageerden gisteravond overwegend tevreden over de keuze van Meerburg als nieuwe burgemeester: L.M. Beelen (WD/loco-burgemeester): "We hebben een jonge energieke man getroffen met ook liberale denkbeelden". F.H.M. Schoonderwoerd (PvdA-lijst- trekker): "Iemand uit de linker vleugel van het CDA is wel aar dig. Hij is een jonge bestuurder die zal moeten en willen sco ren". N.M.J. Bakker (CDA- fractievoorzitter): "Hij zal Aar dig passen en de tijd is voorbij dat we per se een KVP'er wil den. Ik zie het echt erg gun stig". W.M.L. van Duijnkeren (WD-fractieleider): "Liberale katholieke burgemeesters zijn onderbedeeld. Daarom vind ik de keuze nogal vreemd. Zijn kwaliteiten kan ik nog niet beoordelen". L. Castelein (PA-raadslid): "Hij heeft de kwaliteiten die hier goed van pas komen. Hij zal een brug slaan tussen burger en gemeen te". "Een gemeente kan het toch zeker niet aan haar inwoners verkopen om te zeggen dat ze voor een huis maar naar Leiden of Alphen moe ten gaan? Het is een primaire voor waarde dat er in elk geval voor de eigen bevolking genoeg woningen worden gebouwd", zegt Meerburg. Ook als Leiderdorpse wethouder van ruimtelijke ordening heeft hij zich ontpopt als voorvechter voor voldoende woningbouw voor ie ders portemonnee. door Mark van Dijk Meerburg: "Bij de woonruimte verdeling komen mensen met veel geld toch wel aan bod. Het gaat er om dat ook de anderen kunnen wo nen waar ze willen wonen. Dat is de reden waarom ik in Leiderdorp eerst een woningbouwvereniging aan haar trekken laat komen. Wo nen is een recht, net als arbeid. Ik wil in Alkemade ook proberen meer werkgelegenheid aan te trek ken. En dan de reconstructie van het tuinbouwgebied. Daar zal ik nog hard aan moeten trekken. Het zijn belangrijke zaken en de lig ging van Alkemade is gunstig". Het is de 'harde' sector die de nieuwe burgemeester het meeste aanspreekt. Het onderhandelen en realiseren van zaken. Meerburg: "Van de zachte sector als het so ciaal-cultureel werk vind ik dat er teveel moet worden gepraat, ter wijl er niets wordt bereikt. Ten minste, je ziet er niets van. En voor zoen en roept potentiële volks dansers op lid te worden of in elk geval een kijkje te komen nemen. De volksdansgroep danst in de gymzaal van de Prinses Irene- school in Leiden, Herenstraat. De beginners van 19.30 tot 21.00 uur, de gevorderden van 21.00 tot 22.30 uur. Informatie: 071-149059 of 071- 146477. Vierdaagse Van 25 tot en met 29 augustus wordt in Oegstgeest voor de twee de keer de avond-wandelvier daagse afgewerkt. Afstanden: vijf en tien kilometer. Start en finish: kantine van Fiks in de Voscuyl. Gestart kan worden vanaf 18.30 uur, de finish moet uiterlijk om 21.30 uur zijn bereikt. Organisato ren zijn Fiks en Scouting Oegst geest. Squaredansen De twee Voorschotense square- dansgroepen The dancing Owls en de Coast Riders geven na een lange periode van (zomer)rust weer vele tekens van leven. De dansende uilen houden op drie maandagavonden, te weten 1,8 en 15 september, open huis in het Bondsgebouw aan de Leidseweg 100. Ierse en Amerikaanse folk songs vormen die avonden het muzikale bestanddeel. Ook de Coast Riders houden open huis. De kustrijders kozen voor de dinsdagen 2,9 en 16 sep tember. Waar ze open huis hou den, is nog niet bekend. Wel dat ze voorafgaand daaraan een demon stratie op het evenementenplein in Voorschoten geven. Dat ge beurt vanmiddag om 13.00 uur. Postzegels De postzegelvereniging Oegst geest begint weer met haar activi teiten. Iedere postzegelverzame laar is vrijdag 29 augustus weer van harte welkom in het gemeen tecentrum. Van 19.00 tot 20.00 uur de jeugd, daarna de senioren. Toneelstuk Het Rijnlands Lyceum in Was senaar bestaat vijftig jaar. Dat wordt gevierd met de opvoering van een speciaal voor de school geschreven toneelstuk, 'Futura extra bold'. Docente Marianne Nales-van Schoor schreef het op basis van een enquête onder de leerlingen waarin werd gevraagd naar toekomstverwachtingen. 'Futura extra bold' is een theater spektakel met muziek, spel, jazz- ballet en tap-dance als ingrediën ten. Het is vandaag te zien en op maandag 25, dinsdag 26 en woens dag 27 augustus, steeds om 20.00 uur in de aula van het Rijnlands Lyceum. AUTO OPGETILD - Een 27-jarige Franse vrachtwagenchauffeur zag bij het draaien van zijn wagen gis termiddag twee uur op de Bedrijfs- weg in Alphen zijn weg versperd door een geparkeerde auto. De man had kennelijk haast en dus werd het probleem op Franse wijze uit de weg geruimd door de gepar keerde auto met de vrachtwagen wat 'op te tillen'. De personenwa gen werd licht beschadigd en ge waarschuwde politie toverde de Fransman een proces verbaal in onvervalst Nederlands tevoor schijn. ZATERDAG De gisteren benoemde nieuwe burgemeester van Alkemade, A.H. (Arie) Meerburg, zit het bou wen in het bloed. Een klein bouw bedrijf in zijn geboorteplaats Lei derdorp is van grootvader, vader op de oudste broer overgegaan. Zelf voelde Meerburg zich al op jonge leeftijd niet bijzonder aan getrokken tot het vele handwerk dat in de aannemerij om de hoek komt kijken. Arie Meerberg koos na zijn HBS-b voor een studie politicolo gie en later ook MO-economie. Hij is in dienst gekomen van een christelijke scholengemeeschap in Rijswijk. Het was deels een staffunctie, waardoor de nogal opvallende sprong naar de poli tiek hem zo gemakkelijk viel. Meerburg is gereformeerd en van AR-huize. Nauwelijk was hij in 1978 raadslid voor het CDA in de gemeenteraad van Leiderdorp of een CDA-wethouder overleed bij de behandeling van de begroting. Meerburg gaf voor zijn wettaou- derspost een aantal bijtaken op aan de Rijswijkse onderwijsin stelling en werd part-time wet houder. Hij wisselde zelfs van school om meer tijd voor de poli tiek te krijgen. Gedurende de vol gende acht jaar heeft hij de porte feuilles beheerd van ruimtelijke ordening, verkeer, openbare werken en volkshuisvesting en milieu. terd", aldus de nog maar zeer tijde lijke wethouder van Leiderdorp. Na een periode van bijna acht jaar verlaat hij de Leiderdorpse po litieke gelederen en zal er als buur man in Alkemade voortaan boven moeten staan. Hij heeft zich intus sen kunnen ontwikkelen als vooral een zakelijk onderhandelaar. "Daar komt nu ook het zachtaardi ge van het burgemeestersambt bij", zegt Meerburg. "Een burge meester moet ook alleen aardig kunnen zijn en dat zal ik nog een beetje moeten leren. Ik kan niet zo goed praten zonder iets te zeggen". En over zijn vermeende progres sieve houding in de Leiderdorpse raad: "Zo word ik door sommigen genoemd. Er zijn zo wel onderde len in de politiek, waarop ik een andere lijn trek, zoals tegen kruis raketten en een eerlijk huisves tingsbeleid. Maar voor de rest loop ik redelijk mee met de overige CDA'er. En het CDA-Leiderdorp wijkt ook een beetje af van het lan delijke beeld van de partij" Aarden De toekomstige burgemeester verwacht goed te kunnen aarden in Alkemade. Hij beschouwt de ge meente als het vroegere, kleine Leiderdorp: "Het is een gemeente waar de mensen hard werken en mijn eerste indrukken zijn dat de mensen er geen kapsones hebben. Zo van: doe maar gewoon". Meer- burgs hobby's zijn films kijken, le zen (moderne Nederlandse litera tuur) en korfbal spelen. Hij geneest overigens nog van een hinderlijke, bij het sporten opgelopen blessure aan zijn achillespees. Meerburg wil 'zo spoedig moge lijk' met zijn gezin in Alkemöde ko men wonen. "Dat hoort toch zo? Dicht bij de bevolking en in nauw contact daarmee blijven. Voor hoe lang ik er zal blijven, weet ik niet. Maar ik ben zeker van plan er een lange tijd van te maken. Ik ben niet zo'n springer". 2 VEBO, tot 14 Schooltuincomplexen Marnixstraat Stevenshof - open dag van 12-16 uui Hartebrugkerk - Haarlemmerstrf wandelorgelconcert Iman de Zwa( 15-15.30 uur. Doezastraat - non-stop live-muziek, 16 uur. Jdw oo, lu-ui uur Binnenplein Witte Poort - NoordeiriJ-^J-' Witte Poort Festival, 13-19 uur. ^jj] uur gen Burchtplein - optreden formatie L£p7 Connection. Zuid-Amerikaanse swir muziek, 17 uur. [133 LWH - Langegracht 65, disco, 22-2 ui NVSH trefcentrum - Rapenburg 48, ^rot 149987, open soos, vanaf 22 uur. Voorschoten V1J1' Evenementenplein - demonstratie sqM e redansen door de Coast Riders, 13plei uur. Bch Wassenaar gen Rijnlands Lyceum - Backershagenlf:;i,( 5, theater 'Futura Extra Bold'. 20 uug^g ZONDAG mei Leiden ?e Binnenplein Witte Poort - Noordeinr^.1 Witte Poort Festival, 13-19 uur. Kijkhuis - 'Kiss of the Spiderwom^le 19.30 en 21.45 uur; 'Tootsie', 20 en 22llen uur. Ider Schooltuinencomplexen Marnixstr^^ en Stevenshof - open dag, 12-16 uur Stadsgehoorzaal - Mineralen beurs, C 17 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - fi| K- 'Mazar-J. Fahrif, het Afgaanse nieu jaar', 15 uur. "I Meldlijn agressie en discriminatie H W~ mosexualiteit, van 20-24 uur, tel. 22101A- Heempark - Oegstgeesterweg, op huis 'Bekijk de bij'. 14-17 uur. Clubhuis Swifttoer - Park de Bult, Ha)*-1*1 lemmermeer fiettoer, 8.30-9.30 uur stjse Kaarslicht Jj 1 uil bij opening te seizoen van i°! hc kasteel Duivenvoorde të VOORSCHOTEN - Traditionel^ wordt het seizoen in het Voorscht m tens kasteel Duivenvoorde weer a in gesloten door twee avondrondle re dingen bij kaarslicht. Op dinsda oi 30 september en woensdag 1 okt< D ber is het zo ver. Liefhebbers mot tt ten er wel snel bij zijn, want dez st rondleidingen zijn altijd snel 'uil e< verkocht'. d Kasteel Duivenvoorde is één va w de elf nog bewoonde kastelen e landhuizen in Nederland, die vooi- het publiek zijn opengesteld. G< durende de zomermaanden word men in het kasteel in het landgoei aan de Veurseweg rondgeleid doo de beheerder of zelfs door de huidi ge bewoonster, barones Schimmel penninck van der Oije-Beelaert van Blokland. Voor de rondleiding bij kaars licht moet men wel goed ter beel zijn. Immers, men zal 140 treden el afstapjes moeten nemen. Liftei zijn er uiteraard niet. Harpiste Marjolein Damei brengt beide avonden passendi L muziek ten gehore. Kaarten voo [1 de rondleidingen zijn uitsluitend J" in de voorverkoop te verkrijgen bi h de VW's van Leiden en Den Haag F 'De Wassenaarder' aan de School straat 50 in Wassenaar en sigaren J; magazijn Uljee, Schoolstraat 97 ii f Voorschoten. r Vrachtauto pakt tegenligger HAZERSWOUDE DORP - Op de Gemeneweg in Hazerswoude is gistermiddag een 28-jarige auto mobilist zwaar gewond geraakt toen zijn wagen door een tege moetkomende vrachtwagen werd verpletterd. De inwoner van Hazerswoude Rijndijk reed huiswaarts en raakte door een hevige regenbui in een slip. Op de andere weghelft botstj hij frontaal op een vuilniswagen De personenwagen werd vervol gens meegesleurd en verpletterd tussen de vrachtwagen en een hek werk langs de weg. Met ernstig! verwondingen is de Hazerswoude naar vervoerd naar het Elizabeth ziekenhuis in Leiderdorp en ver keert inmiddels buiten levensge ZOETERWOUDE - Wethouder mevrouw H.S. Gra- niewski-Wijnands heeft gisteravond het nieuwe hand balveld van Fairplay in gebruik genomen op sport park Haasbroek waar ook SJZ speelt. Zij verrichtte de officiële opening door de nieuwe vlag van de handbal vereniging te hijsen en vervolgens de eerste 'afgooi' in het veld te doen (zie foto Fred Rohde). De vlag van Fairplay is naar ontwerp van Anneke de Jong, penningmeester, uitgevoerd in licht- en donker blauw met daarop een handbalspeler. De wethouder deed de eerste 'afgooi' voor de wedstrijd jongens-pu pillen van Fairplay tegen HVV uit Voorschoten. De dames van het eerste speelden later tegen de dames van het Hoogmadese MMO. Gelijktijdig werd voor le den en genodigden een receptie gehouden. Handbalvereniging Fairplay was jaren te gast bij Swetterhage dat belangeloos een terrein beschikbaar stelde. Vier jaar heeft de vereniging daarvan dankbaar gebruik gemaakt. Maar nu is er op kosten van de ge meente een handbalveld op het sportpark aangelegd dat door Fairplay wordt gehuurd. Gitaar Het Amsterdams Gitaar Trio geeft donderdag 28 augustus een concert in Kasteel Duivenvoorde. Het concert begint om 20.30 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Kunstkring Duivenvoorde, tel. 01717-3752. Voortuin In de eerste helft van september komen vertegenwoordigers van de Kon. Mij. Tuinbouw en Plant kunde in Voorschoten voor de tweede keer in successie voor tuinkeuringen houden. Gelet wordt daarbij op beplanting en onderhoud. In november worden aan de winnaars de prijzen uitge reikt. Elektronica De Oegstgeester SJJO vraagt aandacht voor haar cursussen elektronica en tekenen en schilde ren. Er zijn elektronicacursussen voor beginners en gevorderden. Alleen voor bijzondere materia len moeten cursisten zelf zorgen. De cursussen zijn er donderdags, van 19.00 tot 21.15 uur, de eerste op 15 september. 'Tekenen en schilderen' is er voor kinderen van 8 tot 12 en van 12 tot 16 jaar. De eerste les is op 23 september, daarna elke dinsdag van 16.30 tot 17.45 uur en van 18.15 tot 19.45 uur voor de oudere kinderen. Inschrij ven dient in alle gevallen voor 15 september te gebeuren. Volksdansen Volksdansgroep Oud Poelgeest (Oegstgeest) begint maandag 1 september aan haar nieuwe sei- OEGSTGEEST - Het terrcintje aan de Oegstgeester Irislaan is zo goed opgeknapt dat ten gemeente huize al wordt gesproken over het Irispark. Gisteravond is het terrein officieel voor gebruik vrij gegeven en ontmoetten volgens afspraak ambtenaren, raadsleden, leden van het college van B en W en burgers er elkaar. Jarenlang was het terreintje een grasveld, omzoomd door groen. In een hoekje was een klimrek weg gestopt, vertelt een woordvoerster van de gemeente. Het is zelfs nog een tijdje gereserveerd geweest voor een nieuw raadhuis. Vorig jaar verrezen er noodwo ningen ten behoeve van bejaarden van het bejaardenhuis Hofwijck. Begin dit jaar werden die verwij derd en ontstond het idee om het terrein in oude staat terug te bren gen en het wat extra allure te ge ven. Het gaat immers om een in het oog springende plek in het dorp, op een steenworp afstand van het winkelcentrum de Lange Voort. Na veel discussie werd een be- De clubs Rhijne de Boule en de Vaste Voet uit Sassenheim spelen op het nieuwe jeu de boules veld aan de Irislaan in Oegstgeest de openingswedstrijd. (foto Fred Rohde» drag van ongeveer 1,5 ton beschik baar gesteld. Voor dat geld werden speeltoestellen aangeschaft en ge plaatst en paden aangelegd. Op de plek waar de twee paden samen komen is een klein pleintje gereali seerd met een lichtmast en bank jes. Verder is er een hondenetoilet die gisteravond op bruikbaarheid is getest en goedbevonden. Ook is er een jeu de boulesbaan aange legd.

Leidsch Dagblad | 1986 | | pagina 2